Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) wolfman


wolfman
veterán

Nem! A legújabb kiadás a Ghost 12.0. Csak annyi a bökkenő, hogy senki nem ért hozzá, sajnálatosan én sem pedig jó lenne! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#702) Tosee válasza wolfman (#701) üzenetére


Tosee
őstag

És 10.0 kezeli az ntfs-t?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#703) rétisün válasza Tosee (#702) üzenetére


rétisün
veterán

én anno a 2003-ast használtam, már az is boldogult az ntfs-el, ha jól emlékszem. mondjuk a sataII vinyókkal nem (eggyel még csak-csak, ha a másik IDE volt) akkor váltottam paragon drive backup-ra, ujabb ghostok valahogy nem tetszettek.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#704) rétisün válasza wolfman (#701) üzenetére


rétisün
veterán

most már kiváncsi lettem erre a hires 12es ghostra, nem igaz hogy ennyire bonyolult....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#705) rétisün


rétisün
veterán

feltettem a 12-es ghostot, nem tűnik olyan bonyolultnak, a mentés ugyanugy műköik, mint a többinél. amit nem találtam meg benne, az a cd-ről indított mentés lehetősége, de erre , ha működik a win amugy sincs szükség. megnézek majd egy cd-s visszaállítást is, ha az sincs benne, akkor (számomra) ez a a program használhatatlan.

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#706) rétisün


rétisün
veterán

na kérem, 12 ghost. elmentettem a rendszert, azt simán megcsinálta úgy, hogy ujra se kellett indítani a gépet. a 2003 anno mindig ujraindította a gépet, és dosos felületű ghost csinálta a tényleges mentést. aztán restart, ghost cd berak, és az előzőleg elmentett imageből visszaállitotta (volna) a rendszert. tehát a cd-ről bootolva is működik a visszaállítás (ami azért valljuk be, alapkövetelmény egy ilyen proginál), és (sztem) nem nehezebb használni, mint anno a 2003 volt. azért ahhoz hasonlítom, mert azt használtam, ismerem.
ja, sataII-es vinyók, ntfs fájlrendszer, XP. vistán nem próbáltam, nincs fenn vista a gépen, ha lesz, majd kiegészítem vista-kompatibilitásal a ''tesztet''.

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#707) wolfman válasza rétisün (#706) üzenetére


wolfman
veterán

Akkor neked most megy normálisan a Ghost 12? Igazából az angol tudásom se felsőfokú, de akkor is zavaró hogy 5 fül van és mindegyikben szinte ugyan azt lehet. Engem ez zavar. Meg napló, meg visszaállítás időre meg mittoménmi.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#708) rétisün válasza wolfman (#707) üzenetére


rétisün
veterán

hát, hogy megy az tulzás, mert (mint feljebb irtam is) éppen csak addig volt fenn, amífg megnéztem mi olyan bonyolult benne. de a mentés ment, visszaállitás ment (a cd-jéről bootolva is), más meg mi kell?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#709) klambi


klambi
addikt

meik ghost változast van stás vinyóra.. meg pontosan hogy kell csinálni mert multkor csináltam de 1-az 1 ben elszart mindenem nem tuttam többet bebootolni :DDD

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#710) Fauszt válasza klambi (#709) üzenetére


Fauszt
senior tag

Nekem a norton ghost 2003-as (DOS-os) változattal is sikerült SATA-ra visszaállítani ráadásul egy olyan image fájlt, amit egy PATA winyó partíciójáról készítettem. Alaplap Chaintech 9pjl3 volt. Mondjuk az igaz, hogy ha mindkét HDD be volt kötve egyszerre, akkor ez a ghost indításkor lefagyott. Épp ezért lecseréltem egy újabbra (szintén DOS-os ghost 11.0.1), melyet a Hiren's BootCD 9.1-ből szedtem ki. Ezt már nem zavarja ha vegyesen vannak a winyók (bár igaz, kipróbáltam, ha kilépek ebből a ghostból, majd újra elindítom, miközben van a gépben SATA és PATA is, akkor már a második indításnál ez is lefagy, dehát ki az aki kétszer indítja el).
Csinálni meg úgy kell, mint régen.
Egyébként például a ghost 10.0 boot cd-s változata támogatja a SATA-t, de iszonyat sokáig bootol, ezért nekem nem jött be. Igaz windows alól is ghostolhatsz, de az nem az én formám...

(#711) rétisün válasza klambi (#709) üzenetére


rétisün
veterán

mint feljebb irtam, a 12-es simán boldogul sataII-es vinyókkal, minden funkciója működött.

Fauszt: annak idején egy IDE egy sataII vinyóval még ment 2003-as nálam, két sataII.-essel már nem. akkor álltam át a paragon drive backup-ra, viszont 12-es jó.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#712) Fauszt válasza rétisün (#711) üzenetére


Fauszt
senior tag

de gondolom ebben 12-es változatban sincs 1-2 MB-os DOS-os verzió, ill. ha bootolsz a cd-jéről, akkor az sem egy pillanat műve vagy tévedek?

(#713) Primőr


Primőr
aktív tag

Sziasztok! Azt el tudnátok menteni, hogy az működik-e, hogy nincs már semmilyen oprendszer a gépemen, mert le lett törölve, de ghostban megvan, és installálni akarom az eredeti állapotra az oprendszert. Ezt meg lehet oldani? Hogyan?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#714) rétisün válasza Fauszt (#712) üzenetére


rétisün
veterán

tény, hogy nem bootol túl gyorsan. sőt, először azt hittem, rossz .iso-t irtam ki, mert ugy indult, mintha vista lenne..... az 1-2 mb-os DOS-os vrziót nem is kerestem, most meg már nincs fenn a ghost, szóval nem tudom megmondani.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#715) rétisün válasza Primőr (#713) üzenetére


rétisün
veterán

persze, ha van ghost cd-d, arról bootolva simán megoldható. ha a ghost dvd-re mentett, akkor az is bootolható, az még jobb. legrosszabb esetben dobsz fel egy xp-t, felteszed a ghostot, és felüliratva a friss wint, ''kicseréli'' a mentettre.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#716) Primőr válasza rétisün (#715) üzenetére


Primőr
aktív tag

Köszi
és akkor a programban gondolom van olyan beállítás, hogy boot cd/dvd-nek akarom e a ghost cd-t , és aztkell bejelölnöm? vagy automatikusan az boot cd is?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#717) rétisün válasza Primőr (#716) üzenetére


rétisün
veterán

semmi külön beállitás nincs hozzá, ha jól emlékszem, egyszerűen a vd-t adod meg, mint a mentés helyét.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#718) kissgy04 válasza rétisün (#717) üzenetére


kissgy04
tag

Szia, biztos vagy benne, hogy nem kell más beállítás a 12-es verzióban, hogy boot dvd legyen az eredmény, mint hogy egyszerűen kiírom dvd-re?

A C: partíciomat (csak windows és kisebb segédprogik vannak rajta) ghostolom dvd-re. Oké lemegy, de a visszaállításnál elindítja a cuccot, majd közli, hogy ez a windows rendszer, indítsa újra a boot cd (dvd)-vel vagy ghost cd-vel. Újraindítás, biosban a cd/dvd meghajtó az első a boot sorrendben és semmi. Szóval hogy is kéne? :(

(Bevallom én paragont használok, de abban nincs file vagy folder mentése, és ezért is akartam kipróbálni a Ghostot, de először a windows-sal teszteltem volna. Ott egyszerűbb a folyamat, ha még áll a windows, megkeresni a paragon indítóját, bejelölni hogy hol van a backup, jelzi hogy újra kell indítania magát mert windows op rendszerről van szó, újraindul a gép, dosos képernyőszerűség és megcsinálja. Avagy ha már a win sem megy win fel, teljesen mindegy milyen beállítással 8kivéve, hogy hova telepítse), paragon install, és a fenti folyamt és kész. És semmi plusz )

Szóval op rendszernél hogy kéne eljárni? :F

Ghost 12-vel egy tipp, észlelés, véletlenszerűség :))
Ha megírod a merevlemezre a backupot, és utána választod a kírást a dvd-re (vmi mozgatás dvd-re vagy más fizikai meghajtóra opció) és kiírtad dvdre és nagyon kell a hely és letörlöd a merevlemezről azt a backup -filet, akkor később dvdről ne ugyanoda másold vissza (ha vissza szeretnéd), mert a vége felé jön egy hibaüzi. Először azt hittem rossz a kírt dvd, de ahogy máshova másoltam, tökéletesen átvitte.

(#719) kissgy04 válasza kissgy04 (#718) üzenetére


kissgy04
tag

Hát egy kis próbálkozás után, az ghost iso-ját kiírni pl nero-val és mellé egy dvd-re kiírni a backupot, és kész az egy db bootolható dvd. :))

(#720) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

HI.
Vettem egy 36gb-os raptor és ezt akarom berakni a mostani kettéparticionált 120-as rendszervinya helyett. (c: 6gb d: 108gb) Odáig zsir hogy innen nekem a c-re van szükségem amin a rendszer is van, mert ugye a d-meghajtón maradhat minden.
Azt is tudom hogy nem lesz gond hogy ATA-rol ghostolom a rendszert SATA-ra.
Viszont a raptor már támogatja az NCQ-t amit ki szeretnék hsználni, de ugye a 120gb vinyám ezt még nem tudta és anélkül lett feltelepítve. Valahol olvastam hogy ha bekapcsolom biosba, akkor nem áll fel a rendszer, csak ha újrahuzom a win-t a bekapcsolt NCQ-val.
Szóval ez most tényleg így van vagy nem? Mert újrarakni nem akarom, de a tesztekből az derült ki hogy nem minden esetben hoz gyorsulást viszont lassulást se. Szóval ártani nem árt, és van ahol gyorsabb lesz tőle az adott folyamat, van ahol nem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#721) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#720) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

:F

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#722) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#721) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

ma csinálnám, szal jó lenne valami 5let.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#723) TitiRii


TitiRii
senior tag

from the other topic: a q életbe mááá
ghost 10.0 xp klon egyik vinyorol másik vinyora (partition to partition és image to partitional is probáztam
de b@szik elindulni, kék üdvözöljük feliratnál bevált egy kis xp logora, és ugymarad, egér van mozog is és enyi, inenn nem hajlandó tovább menni
ez mi a frászkarikától van? számtalanszor ghostoltam már és eddig hibátlanul csinálta mindig...

és még mindig itt tartok
2 kérdés: mitől csinálhat ilyet (mert eddig sosem csinált)
a másik hogy akkor hogy tudom megoldani hogy végre A vinyoról (ami egy 100 éves 20gb qvantum 5 gbs particioval amin csücsül egy oprendszer)B vinyóra kerüljön a müködöképes particio(B vinyo120gb 3 particioval és sok sok sok mb adatal, amit nincs kedvem időm, lementeni és disk to disk el copyzni majd viszsa másolni)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#724) rétisün válasza TitiRii (#723) üzenetére


rétisün
veterán

esetleg: csak a régi vinyó van benn, ghost-mentés dvd-re. ez (elvileg ) egy botolható dvd lesz, rajta a szükséges ghost-tal, image-vel. régi vinyó kivesz, uj betesz, boot a mentés dvd-ről. restore/from image to partition (ezzel szívott valaki kicsit feljebb, a ghost EGY nagy partíciót csinált neki a vinyóján, 300GB szevasz!)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#725) ABnormal


ABnormal
őstag

hali,csinált már valaki egy rendszerpartícióról működő virtuális gépet? ebben kellene nekem segítség...

(#726) rétisün válasza ABnormal (#725) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól tudom, a vista ultimate által készített mentés olyan formátum, amit kezel a virtual pc. hogy ezenkívül más programmal lehet-e ilyen mentést csinálni, azt nem tudom....(most hirtelen azt se tudom, milyen fájlformátum kéne hozzá)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#727) ABnormal válasza rétisün (#726) üzenetére


ABnormal
őstag

[link] ---a ghost kell hozzá a leírás alapján,de nem értem... :( ezt keresek egy segítő kezet :D

(#728) rétisün válasza ABnormal (#727) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól értem, arról van szó, hogy a virtual pc-re állitod vissza ghost image-ből a rendszert,azaz a virtual pc-t (pontosabban a vmware-t) adod meg a helyreállitás céljának. (talán :B , sose próbálkoztam ilyesmivel)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#729) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy hányas Ghosttal lehet Vistás partíciót lementeni/visszatenni?
Igazából olyan verziót keresek, aminek van DOS-os változata.
Köszi.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#730) rétisün válasza fLeSs (#729) üzenetére


rétisün
veterán

a 12-essel elvileg mennie kell:

''Norton Ghost 12.0
System Requirements
Norton Ghost 12.0
Windows Vista™ Home Basic/Home Premium/Business/Ultimate*
Windows® XP with Service Pack 2 Home/XP Pro/XP Media Center Edition
300MHz or higher processor
512MB of RAM
160MB of available hard disk space
Microsoft .NET 2.0 Framework (included on product CD if not already installed)
DVD or CD drive
Microsoft® Internet Explorer 5.5 or higher (6.0 recommended)
SUPPORTED FILE SYSTEMS AND DEVICES
File systems supported for backup and recovery tasks:
FAT16, FAT16X, FAT32, FAT32X
NTFS
Dynamic Disks
Linux® EXT2/3 and Linux Swap Partitions
Hard drives and removable media supported:
CDR/RW and DVD+-R/RW drives
USB and FireWire® (IEEE 1394) devices
Iomega® Zip® and Jaz® drives
*Must meet minimum Windows Vista OS system requirements.''

[link]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#731) fLeSs válasza rétisün (#730) üzenetére


fLeSs
nagyúr

köszi.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#732) rétisün válasza fLeSs (#731) üzenetére


rétisün
veterán

mondjuk azt nem tudom, van-e DOS-os verziója, de a ghost telepítőcd-jéről bootolva ugyanott vagy.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#733) Rick4 válasza Shkiz0 (#720) üzenetére


Rick4
félisten

én anno csináltam olyat is, hogy nforce 2 rendszert mentettem le dvdre, majd máskor egy tök más gépre tettem fel, 25 perc alatt fent volt, csak az alaplapi drivereket kellett újrarakni, és onnantól kész is volt. most épp a ghost 12vel írom ki dvdre a c meghajtómat, az előbb kérte a 2. dvdlemezt. teljesen jól működik, legközlebbre az is kiderül, mennyire sikerült jól.. :D én azt mondom, telepíts fel frankón mindent arra a vinyóra, amit ténylegesen használnál, és ha minden kész akkor ghostolj egyet róla, az lesz a tuti. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#734) lorcsi


lorcsi
veterán

leghostoltam a rendszerem vagy fél éve. Most tettem volna fel és a felélél hibával elszállt :((( :((

(#735) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Lementettem egz C:-n lévő rendszert képfájlba. Ezt a képfájt egy idő után E: particióra raktam rá, de most ha pl. felakarok telepíteni egy programot akkor a C:\program files\...-ba akarja tenni. Hogy lehet alapértelmezetté tenni azt, hogy az E:-re tegye ?

(#736) Primőr


Primőr
aktív tag

Notebook tartalmát kellene másik notebookra felrakni. Valszeg nem fér rá egy dvd-re, lehet olyat, hogy több dvd-re rárakni? És aztán hogy működik egy üres notebookon? Automatikusan a Ghost fog megnyílni, ha berakom a Dvd-t?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#737) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Sziasztok!Laptopról partícióról szeretnék ghost mentés csinálni,rendben le is zajlik a dolog,de a bootolhaótvá alakításnál elvérzek!Nincs,usb-s floppy meghajtóm sajnos!Megoldható e valahogy bootolhatóvá tétel floppy nélkül?Van vmi tippetek?Előre is köszi!Üdv.: Yahoo

(#738) Flashback


Flashback
addikt

Itt az eredeti postom:

Sziasztok
A gépem alatt winyót szeretnék cserélni. Már itt az utód is. De meg akarom reinstall nélkül úszni mert a mostani rendszer teljesen jó. Szóval hogyan lehetne átmásolni az egyik winyóm tartalmát a másikra pontosa bitről bitre, mint linuxban az md parancs azthiszem. Aztán átálítani hogy az új winyóról működjön a móka.

12.0-ás Ghostot használok a winyó másolás menüpontot már megtaláltam. De hogy tudnám elérni azt hogy az új winyóról bootoljon?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#739) Forest_roby


Forest_roby
őstag

Hi!

Zavarja az a Ghostot, ha van grub a bepen?

Elore is koszi!

Forest

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#740) Forest_roby válasza Forest_roby (#739) üzenetére


Forest_roby
őstag

beszereztem a norton ghost v12 -t.
Telepitenem kell a progit v. eleg csak kiirni es bebootolni vele....
Le szeretnem menteni a C: meghajtomat. ( de ha nem muszaj, akkor nem telepitenem fel... )

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#741) Tosee


Tosee
őstag

Hello!

Norton Ghost 12 verziójával próbálkozom...
C:\ ről szeretnék mentést készíteni, mérete 12,5 GB
Eleinte dvd-re szerettem vna, de nem gondoltam, hogy ennyi helyet foglal majd ha mindent felpakolok ami nekem kell...

Hogyan tudnám ezt lementeni, hogy Dos-ból visszaállítható legyen?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#742) kissgy04 válasza Tosee (#741) üzenetére


kissgy04
tag

Ahogy én csinálom:

1. Norton ghost 12-t kiírod cd-re, és van egy bootolható cd-d, ez kell ahhoz, hogy windows összeomlás esetén is elindíthasd a visszaállítást. (vagy ha már a cd-n van akkor az első lépés kihagyható)
2. A ghostot elindítod c: partíciót kijelölöd, hogy arról készítsen képfilet, és kijelölöd hova (külső vibyó, másik partíció....).
3. visszaállítás: beteszed a ghost cd-t, vársz egy picit bejön egy ablak, bejelölöd honnan állítson vissza (külső vinyó......) és megteszi kb 15 perc alatt és kész.

(Annyit, hogy én a tömörítésnél beállítom a legnagyobbat és így elfér egy dvd-n. Azt tudom hogy a paragon backdup progijánál, ha nem fér el egy dvd-re akkor lezárja az elsőt, és új dvd-t kér, azt nem tudom hogy a ghost is megcsinálja-e ezt)

(#743) Tosee válasza kissgy04 (#742) üzenetére


Tosee
őstag

Te mekkora rendszert mentettél le?
Csak azért mert én először csak újraírjható dvd-re próbálkozom, és ha elfér akkor megcsinálom írhatóra...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#744) Kernel válasza kissgy04 (#742) üzenetére


Kernel
nagyúr

A Ghost már 7 éve is megcsinálta ezt (mármint a darabolást) több CD-re. Nagyon csodálkoznék, ha nem tudná manapság is, DVD-re, legfeljebb én még nem próbáltam.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#745) Tosee válasza kissgy04 (#742) üzenetére


Tosee
őstag

Ha a "Back Up My Documents" nem szeretném lementeni, mert azt megoldom másképp, akkor, csak a dokumentumok mappát nem menti le?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#746) kissgy04 válasza Tosee (#743) üzenetére


kissgy04
tag

10,5 gigás C: partíciót, amelyből 8,5 giga volt foglalt. Ebből 4,1 gigás mentést csinált a Ghost ha jól emlékszem.

Válasz Kernel (744) üzijére:
nem tudtam biztosan, hogy a ghost megcsinálja-e, hülyeséget meg nem akartam írni...

(#747) atala


atala
addikt

Üdv!

Lementettem image fájlba a Ghost 11-el a particiómat. (XP). Szépen meg is csinálta.
A Ghost-al feltettem egy másik vinyóra a particiót, (image fájlból) és nem akar be boot-olni.
Van valami ötletetek?
Előre is köszönöm!

Jut eszembe, én egy sata vinyóról készítettem az image fájlt, és pata vinyóra akartam tenni. Ez lehet gond?

[ Szerkesztve ]

(#748) Kernel válasza atala (#747) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem-bootolásnak különféle tünetei vannak, amiből a bootfolyamat ismeretében következtetéseket lehet levonni.

"Nem akar bootolni", ez szinte semmit nem mond. Találgatni lehetne legfeljebb. Van például egy klasszikus klónozási probléma, talán arról van szó.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#749) atala válasza Kernel (#748) üzenetére


atala
addikt

Ezt írja ki:
CLIENT MAC ADDR: 00 13 D3 A8 E5 B1
DHPC.....

(#750) atala


atala
addikt

Van valahol egy magyar leírás a ghost használatáról?
Vagy valaki leírta már itt a fórumban? Mert akkor megkeresem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.