Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) lorcsi


lorcsi
veterán

Megcsináltam a ghostolást NG2003-al
a tömörítésről annyit hogy a 6,5G rendszerem rá tudta tenni 1 dvdre :C :R

(#502) lorcsi válasza lorcsi (#501) üzenetére


lorcsi
veterán

Bosszantó hogy először megycsináltatom RW-re aztán sima lemezre és így elrontotta :((
ghost.txt error-ra hivatkozva :(

(#503) moonman válasza lorcsi (#502) üzenetére


moonman
titán

aztán mi van abban a txt-ben?

(#504) stpotty


stpotty
tag

Sziasztok!

van egy ng9-el készült mentésem, ki lehet ebből nyerni valahogy a kedvenceket pl? Tehát az ng9 meg tudja nyitni úgy is, hogy csak bizonyos részeket vegyek ki belőle?
Előre is köszi a válaszokat.
stpotty

(#505) moonman válasza stpotty (#504) üzenetére


moonman
titán

ghost explorer

(#506) stpotty válasza moonman (#505) üzenetére


stpotty
tag

ezt az ng9-en belül találom ugye? /nem ismerem a programot/

(#507) moonman válasza stpotty (#506) üzenetére


moonman
titán

2003-ban benne volt, 9-et nem ismerem, de valószínűnek tartom.

(#508) MTbc válasza moonman (#503) üzenetére


MTbc
senior tag

Szia nem tudom mivan benne de nekem is ezt a hibát irja ki mikor vissza akarom állítani eljutt
1%-ig és ghost(valami amit nem jegyeztem meg).txt? :F

(#509) lorcsi


lorcsi
veterán

Csinál ez a NG2003 olyan fájlokat amik nem látszanak sehogyan sem. mert a netről leszedett progiban semt nem látok (daemontools)
Ha nem csinál akkor csak 3-4 *.gho fájl van a dvd-n azt pedig akkor simán át lehet írni
(nem szeretnék mégegy kockázatot vállalni hogy elront vmit a gho fájl írása közben)

(#510) Nabu válasza lorcsi (#509) üzenetére


Nabu
aktív tag

Nincs kockázat max egy lemezed bánja...

Hát ha úgy kérted a ghost-tól hogy bootoljon is az a dvd akkor nem biztos hogy simán átírás jó lenne.
Inkább próbáld meg újból lemezre és ha hibázik jegyezd fel mit ír és másold be ide...

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#511) MTbc


MTbc
senior tag

Pontosan ezt a hibát irja ki ''Output error file to the following location: Ghosterr.txt''

(#512) lorcsi válasza MTbc (#511) üzenetére


lorcsi
veterán

azt hiszem nekem is ez volt

(#513) sowi válasza lorcsi (#512) üzenetére


sowi
őstag

sztem egyszerubb ha ragosztolod egy masik vinyora a gho fileokat, es utana irsz neroval egy bootos dvd-t meg egy bat file-t ra

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#514) moonman


moonman
titán

mi lenne ha valaki végre belenézne abba a szájbalökött ghosterr.txt-be?

(#515) lorcsi válasza moonman (#514) üzenetére


lorcsi
veterán

nem talála meg, rákerestem és semmi eredmény
egyébként beírtam volna mi van benne

(#516) moonman válasza lorcsi (#515) üzenetére


moonman
titán

jahm, hát az érdekes.

(#517) MTbc válasza lorcsi (#515) üzenetére


MTbc
senior tag

lorcsi te pontosan melyik Norton Ghostot használod? az enyém 2003.775

[Szerkesztve]

(#518) lorcsi válasza MTbc (#517) üzenetére


lorcsi
veterán

Az itt belinkeltet: [link]

fura mert Rw lemezre tökéletesen megcsinálta, aztán simán már hibázott :O

(#519) MTbc válasza lorcsi (#518) üzenetére


MTbc
senior tag

De mikor hibázott, mikor vissza akartad rakni vagy amikor menteted?Én nem úgy mentetem ahogy az 1. hozzászólásban van hanem windowsból backup és DVD-re kiírja.Utána Ghost boot cd be(mert van egér) kiválaszt meghajtó be dvd 1% és hiba :( .

[Szerkesztve]

(#520) rétisün


rétisün
veterán

én pont azért csináltam RW-re, hogy mindig az aktuális wint tudjam lementeni. csak többször tovább tart, mint vinyóra menteni, aztán inkább hagytam a francba, mentek inkább vinyóra. de amugy tökéletesen működött, mentés is, visszaállitás is.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#521) lorcsi válasza MTbc (#519) üzenetére


lorcsi
veterán

mikor írta a dvdt az általam belinkelt alapján csináltam aztán mikor hazaértem a hiba képernyő várt qurva mérges is voltam plex lemez bánja :(( most meg be vagyok szarva hogy még egyet elbax:O

[Szerkesztve]

(#522) suste válasza moonman (#500) üzenetére


suste
veterán

ok, sikerült, de sp3 volt az op, nekem meg sp4 integrált volt a cd-m, javitottam, sokminden visszaállt alapra, de a lényeg, hogy mennek a feltelepített programok hibátlanul
persze volt vele még görcsölés: pl fura volt, hogy mikor elindult és elkezdte a felismerést, akkor soxor kérte az sp4 cd-n lévö i386 mappát, de nem volt tallózás gomb, és fogalmam sem volt melyik a cdmeghajtó, és minden egyes kérésnél kézzel kellett beirogatni ....de megérte:)
köszi!

(#523) MTbc válasza lorcsi (#521) üzenetére


MTbc
senior tag

Meg próbáltam másik vinyoról ghostolni de ugyanaz a hiba.Nem lehet hogy a vincsivel van baj?

(#524) lorcsi


lorcsi
veterán

iszonyat jó ez a ghostolás :))
ami eddig vagy 4-5 óra volt mostanra 15 perc lett :))

(#525) MarKoo válasza lorcsi (#524) üzenetére


MarKoo
őstag

Főleg az a jó, ha 3 image fájlból mind a hármat elkú*ja. Már előfordult egyszer kétszer velem is - de leginkább csak hallottam ilyen esetekről, viszont most legutóbb inkább úgy döntöttem, hogy Acronius True Image. Valamelyik nap csinálok 1 próba visszaállítást és majd elmondom milyen volt.

(#526) lorcsi válasza MarKoo (#525) üzenetére


lorcsi
veterán

Mikor b@ssza el?
a készítés közben vagy amikor felteszed rendszernek?

(#527) MarKoo válasza lorcsi (#526) üzenetére


MarKoo
őstag

Nem tudom. Viszont az eredmény ugyanaz. Egy bootolhatatlan és használhatatlan rendszer, amit javítani se lehet.

(#528) shteer


shteer
titán

tegnap én is megcsináltam a ghost-umage-t, vinyóra
kb 1-2 hónap múlva kiderül, h minden rendben van-e :D

önszántamból inkább nem vágom szét a rendszert :))

..szerintem jónak tűnik

(#529) rii


rii
nagyúr

Még most ilyen bonyolult a ghostolás menete, ahogy a #1-ben le van írva?

Vasárnap reggel full koxos fejjel eléggé ilyesztő volt.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#530) lorcsi válasza rii (#529) üzenetére


lorcsi
veterán

Ennyi az egész :[link] és [link]

(#531) rii


rii
nagyúr

[1.]

LAAMAA
ugye a ghostolás abban is segít, hogy nem csak az elvesztetett, ebállított OS-t nyerjük vissza azonnal, hanem a feltelepített proógramokat is...
LAAMAA

[2.]
HDD-vel nem lehet megkerülni ezt a CD, DVD irkálást?

1. OS + programok feltelepít HDD-re, majd egy ugyanilyenre bitenként kiírni a tartalmát.

Persze mondjuk 2 db 40 GB-osra gondoltam. Az egyik benne lenne a gépben, a másik meg a szekrényben. Régebben a boot, és installfloppy-knál volt ilyen program, a DISKDUPE

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#532) rii válasza lorcsi (#530) üzenetére


rii
nagyúr

Tenksz ... :) sokkal barátságosabban hangzik ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#533) rdi válasza rii (#532) üzenetére


rdi
veterán

erről jut eszembe, vki csinálhatna egy ghost2005 -ös boot CD imaget is :))

Fej! Tor! Potroh!

(#534) lorcsi válasza rii (#531) üzenetére


lorcsi
veterán

de meglehet, bárhová teheted vele a gho-fájlt ;) és elég jól tömörít is

(#535) rii válasza lorcsi (#534) üzenetére


rii
nagyúr

szal ... akkor elegendő az, hogy

[1.] feltelepítem az OS-t, emg az összes szüttyőséget, amit használni szeretnék az elkövetkezendő 2 évben .... ( :DDD )
[2.] többek közt a GHOST-ot is ... bár azt remélem nem kell majd használnom
[3.] GHOST elindít
[4.] a HDD 30 GIGÁS particiójáról IMAGE-t készít
[5.] azt kiiírom, lemásolom, elteszem ahová én akarom, egy BACKUP HDD-re
[6.] legközelebb, ha gáz van, nincs más dologom, mint valahogy valamiről bebootolnom, ami lehet a IMAGE-t tartalmazó BACKUP HDDis
[7.] GHOST elindít
[8.] és a BACKUP HDD-ről visszaállítom az GHOST-os IMAGE file tartalmát

szerk.: csak mert így nem kell CD BOOTtal vesződni, azt utálom a legjobban ... :) de lehet rákényszerülök még ...

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#536) lorcsi válasza rii (#535) üzenetére


lorcsi
veterán

Igen valahogy így
nem rossz az a cdről bootolás, kifejezetten szeretem
A ghost-ot személy szerint cd-re tenném, aztán boot róla és onnan már nem olyan nehéz
Így legközelebb ha gáz van bebootolsz a cd-ről és kiválasztod szintén a Ghoost 2003-as cdről hová és mit tegyen és csak várnod kell, de valószínű a te módszereddel is megldható

(#537) rii válasza lorcsi (#536) üzenetére


rii
nagyúr

ha a CD-ről BOOT-ol, akkor a GHOST is elindul róla?

(mondjuk egyértelműen muszáj ,külkönnben nem lehetne az image filet visszamásolni)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#538) lorcsi válasza rii (#537) üzenetére


lorcsi
veterán

Persze, elindul a ghost aztán meg kiválasztod hogy honnan hová tegye a gho-ba mentett rendszert

(#539) zsoi


zsoi
senior tag

A következő a problémám:
2db SATAII 160Gb Samsung HDD RAID 1-be kötve.
C:\ 40Gb
D:\60Gb
E:\57Gb
Amikor img backup file-t akarok készíteni a ghost szerint csak egy db partíció létezik
a diszken, és ez a C:\ ami 40gb...
Érdekes hogy az Os lemezkezelője látja az összes partíciót, csak a norton ghost nem.

Mi lehet ennek az oka?

Norton Ghost 2003.
OS: Windows 2003 R2 SP1 Eng szerver -patchelve-

Köszi előre is.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#540) Vagyok


Vagyok
senior tag

Bocs előre is, de értetlen vagyok. Akkor most mit tegyek ha a 10Gb rendszer partíciómat át akarom tenni egy másik winchesterre ami 20GB?

(#541) alitak


alitak
senior tag

Norton Ghost 2003-al készítettem backup filet. Lehet a benne levő fájlokon változtatni, tehát törölni, hozzáadni?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#542) Nabu válasza alitak (#541) üzenetére


Nabu
aktív tag

Változtatni nem, csak kimásolni. a Ghost Explorer segítségével.

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#543) Vagyok


Vagyok
senior tag

Vinkor #402-es hozzászólása szerint akartam eljárni. A cd-t megcsináltam, de az üres és nem is bootol róla. Mit tegyek?

Másik amit enm értek, hogy egy DVD-re hogy fér rá egy 10GB partíció vagy közben kérni fogja a következőt ha az megtelik?

Az sem tiszta, hogy ha egy másik vinyóra akarom átteni a rendszer partíciómít akkor a DVD-ről azt hogy teszem át, illetve miért nem tudom azonnal a másik vinyóra a DVD helyett?

Bocs ha a válaszok itt vannak a topikban, de az elejét elolvastam (amit mellesleg nem is igazán értek) meg a végéről is olvastam és ott nem találtam a választ (vagy csak nem értem).

(#544) Nabu válasza Vagyok (#543) üzenetére


Nabu
aktív tag

Másik amit enm értek, hogy egy DVD-re hogy fér rá egy 10GB partíció vagy közben kérni fogja a következőt ha az megtelik?
A Ghost tömöríteni is ha akarod, de ha ennek ellenére sem fér rá akkor bekéri a következő DVD-t.

Az sem tiszta, hogy ha egy másik vinyóra akarom átteni a rendszer partíciómít akkor a DVD-ről azt hogy teszem át, illetve miért nem tudom azonnal a másik vinyóra a DVD helyett?

Akár ki is lehet hagyni a DVD-t és közvetlenűl átrakhatod. De működik a DVD-ről visszatétel is egyszerű a DVD-ről bootsz és megadod a kívánt helyet és már csinálja is.

Bocs ha a válaszok itt vannak a topikban, de az elejét elolvastam (amit mellesleg nem is igazán értek) meg a végéről is olvastam és ott nem találtam a választ (vagy csak nem értem).

Olvasd el még egyszer-kétszer érthetően le van írva minden a legelején!
Ha gondolod küldök mailben egy ghostot (1floppys) és arról bootolva csinálod nem pedig CD-ről... :))

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#545) Vagyok válasza Nabu (#544) üzenetére


Vagyok
senior tag

:R
Ha küldenél azt megköszönném, mint ahogy a válaszaidat is.
Köszi.

(#546) KRi2


KRi2
aktív tag

Szeretnék vincsit cserélni ,most egy 250gb-os van két particióval egyiken a win másokon a dolgok. Ehelyett lenne egy 320gb-os hdd. No ,van rá lehetőség hogy mindentklónozzak? a wincsit egybe nemlehet átklónozni ghost-al? vagy külön particónként menne?
köszi helpet.

||| | || ||||| | ||| ||

(#547) Nabu válasza Vagyok (#545) üzenetére


Nabu
aktív tag

Innen letöltheted: [link] ;)

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#548) Vagyok válasza Nabu (#547) üzenetére


Vagyok
senior tag

Letöltöttem. Alapból.exe a kiterjesztése. Felírtam egy floppyra, de nem rendzsrlemezként ismeri fel. Mit tegyek?

(#549) Nabu válasza Vagyok (#548) üzenetére


Nabu
aktív tag

Privát üzi ment!!!
Remélem mostmár minden OK!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#550) VINIKOR válasza Vagyok (#543) üzenetére


VINIKOR
senior tag

IsoBuster-rel nyisd meg az ISO-t (Fájl --> Image fájl megnyitása) és a Track 01-nél látod a Bootable CD-t. 1,4 MB Bootable-img + 2 KB Bootcatalog.cat. Szerintem ez lesz a progi. Floppy ikonja van.

Van még ilyen CD-ről bootolós GHOST, a Hiren's Boot CD: [link]
Ezt az ISO-t is kiírod CD-re, bootols róla és valahol a menüben megtalálod a GHOST v.8-at. CD-ről DVD-re mentés.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.