Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23101) menalcas


menalcas
őstag

Ám nem tud valaki eladó fekete EK Backplate-et ? ( kaszas19-et már kérdeztem, nem adja külön)

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#23102) baboss válasza menalcas (#23101) üzenetére


baboss
őstag

Fekete fényes plexiből nem jó ? Csak a rögzítő furatok lennének rajta semmi felirat vagy kivágás.Most gondolkodom rajta,hogy csinálok magamnak a 2 db 480-ra.

(#23103) menalcas válasza baboss (#23102) üzenetére


menalcas
őstag

Kaptam haveromtól egy egyszerűbb darabot, ő csináltatta elvileg GTX 580-ra, de én szeretnék egy eredeti EK-t mer tetszik és amúgy is a proci blokkon, radin és a csatikon kívül full EK a víz :C

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#23104) vakond5 válasza menalcas (#23103) üzenetére


vakond5
őstag

Ez is szép, és igényesen is van kidolgozva, de azért az EK csak EK... :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#23105) bim válasza menalcas (#23103) üzenetére


bim
veterán

Szükséges egyáltalán ez rá?
Nem érzem azt hogy egy fc. blokk alatt félni kellene attól hogy hajlik a kártya. Amúgy kicsit paráznék egy ilyen rászerelésénél hogy a megannyi kis bisz-basz smd-ből megsérül valamelyik és kuka a kártya.

(#23106) menalcas válasza bim (#23105) üzenetére


menalcas
őstag

Csak esztétika miatt, ám ki kell hézagolni mert a képen látható rész nincs belemarva és megnyomja:

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#23107) bim válasza menalcas (#23106) üzenetére


bim
veterán

Érdekes hogy nekem a bekarikázott rész előtt van keresztben a kártyára ragasztva egy szivacs ami ha fejjel lefelé leteszem a kártyát eltartja az asztaltól.

[ Szerkesztve ]

(#23108) Asbee


Asbee
veterán

480 backplate nem tudom hogyan van kialakítva, de azért sok újabb kártyánál bizony hűtésben is segít a backplate. Külön ki is van alakítva picit mint egy blokk alja és gap paddel jön. A aquacomputernek van pl a 290-es blokkomhoz egy úgynevezett aktív backplatje, ami egy hőcsővel csatlakozik a blokk kimenetéhez ezzel hoz a vrm hőn kb 10 fokot.

480-nál csak egy simán kivágott lap?

(#23109) Madn!ght válasza Asbee (#23108) üzenetére


Madn!ght
addikt

Igen. :K

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#23110) vakond5 válasza bim (#23107) üzenetére


vakond5
őstag

Enyémen is volt szivacs. :K

@Asbee: A kollega esetében csak egy kivágott lap.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#23111) Speed® válasza bim (#23107) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az eddig nálam járt karikon (3xTFII, 1x Lightning) nem volt, a most beszerzett ref./Zotac rendelkezik vele. Dizájnra nem szép, de hasznos szerelésnél :K

Utóbbi eddig úgy néz ki jó darab, 1.025V "VID" 1.012re droppolva elegendő 20% OChoz..ha visszajön gariból a fél gépem, megnézem mit tud Peterrel behűtve..szereztem frankó magas CFMes PWM ventiket, lesz nemulass ;]

Ha nem jön közbe semmi (5ös lottó/GTA5), ezt az évet is kihúzom 480al :)

[ Szerkesztve ]

(#23112) FatalEror válasza Speed® (#23111) üzenetére


FatalEror
addikt

Én 10-t is kifogok,legfeljebb idővel az asztalról,veteránként nézi majd az eseményeket.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23113) Speed® válasza FatalEror (#23112) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Megvan a maga diszkrét bája, én is sajnálok majd végleg megválni tőle..de eljön az ideje 1x annak is, minden bizonnyal. 8800GTX/GTX280am anno nem volt, de a 480al megértettem, miért szerették anno annyira a tulajok a "kicsikéjüket" :)

Az a baj, sosem elégszem meg azzal, ami van..a 910et futott TFII is elment anno, mert rámentem a szépreményű Lightningra, mondván de jó lesz 950et megugrani vele..aztán a 900 is csak 1-2 tesztkörre volt meg..el is adtam :DDD
A mostanira azt merem mondani, jó lesz, de ki tudja, mit hoz a komolyabb nyüstölés..24/7re az alapfeszes érték korrekt, de meglepit akarok ;]

Remélem a hűs üzemet meghálálja élettartammal..nem csak OC miatt berhelem őket :) Szeretem a csendet is, de emellett azért az óvás is ott van titokban ;p

(#23114) vakond5 válasza Speed® (#23111) üzenetére


vakond5
őstag

Kitartó vagy a 480 mellett, hallode. :C De nem baj, jó olvasni a tapasztalatokat! :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#23115) Speed® válasza vakond5 (#23114) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Evvan, kedvenccé avanzsált idővel..a többi unalmas :S
Ezt legalább kihívás tuningolni, és hatékonyan hűteni..
Oké, a 290X/780TI is hasonló, csak 6x ennyibe fájnak.

Idővel biztos leváltom végleg, de egyelőre nincs minek.
Amivel/ahogy játszom, bőven kiszolgálja az igényeim..
Havi ~50 óra játékkal meg nem ugrik le a mérő a falról.

(#23116) vakond5 válasza Speed® (#23115) üzenetére


vakond5
őstag

Jogos, jogos. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#23117) menalcas


menalcas
őstag

Elkészült, nem volt se egyszerű, se könnyű és persze a legvégén olyan hibába ütköztem ami miatt be se akartam fejezni mert úgy gondoltam inkább kibírok 2 napot, de legyen tökéletes hát pár képben a hétvégém egy jó pár órája remélem nem lett olyan szörnyű a végeredmény :)) :
Ilyen volt:

Nem volt épp esztétikus:

Belsőség kiterítve:

Alakul:

Van benne anyag (lap+vga kerek 3Kg):

Kibelezve, összeszerelés elkezdve:

Erre is ráfért egy takarítás:

Szépen halad:

Elkészült, feltöltés előtt:

:R

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#23118) vakond5 válasza menalcas (#23117) üzenetére


vakond5
őstag

Na ez már korrektül fest! :C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#23119) LLKobe válasza menalcas (#23117) üzenetére


LLKobe
veterán

Állat lett az a víz :K De ez a ház a kábelmenedzsmentjével... :U

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#23120) menalcas válasza LLKobe (#23119) üzenetére


menalcas
őstag

Gyakorlatilag ennek a háznak nincs olyan hogy kábelmenedzsment, így csak ennyit lehetett kihozni belőle :C

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#23121) LLKobe válasza menalcas (#23120) üzenetére


LLKobe
veterán

Igen azt észrevettem:) Ez TT V3 vagy valami ilyesmi nem? Ez a szépen levizezett cucc érdemelne egy fokkal jobbat:) De ezt leszámítva fasza cucc :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#23122) menalcas válasza LLKobe (#23121) üzenetére


menalcas
őstag

Igen egy EK-Supremacy-t rég szeretnék és jól mutatna nagyon, de ags is nagyon sokat költöttem már vízre, így ez még álom marad egy ideig :))

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#23123) Speed® válasza menalcas (#23117) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Határozottan jobb..a madzagokat valahogy rendezettebbé tehetnéd még ;]

Mióta megvettem a HAF XBmet, azóta agyalok, hogy mi lenne, ha elkezdenék vizet építeni..elől van helyem akár 280x60as radinak is, nem lenne gond a 480 hűtése..a procinak meg mehetne egy 120x38as pl..csak ne lenne olyan drága móka :U Bár, ha jobban belegondolok, a léghűtésem is ~30 körül állt meg..egy laza duplázás és meglenne :)

(#23124) Madn!ght válasza Speed® (#23123) üzenetére


Madn!ght
addikt

Két éve 45k-ból vizeztem le a procit és a VGA-t részben új, részben használt komponensek felhasználásával. (blogomban olvasható is)
Nyilván nem törvényszerű, de ha találsz egy blokkot, akkor szerintem most is kifogható kb olyan áron.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#23125) Speed® válasza Madn!ght (#23124) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hasonló módon összeválogatva nekem mindent belevéve 60 körül jönne ki a tervem /240x60+120x38as radival/, szóval egy erős elhatározás kell csak hozzá.

(#23126) jones965 válasza menalcas (#23117) üzenetére


jones965
Modder

Korrekt lett a géped, ráfért az átalakítás.

Azt viszont had kérjem már Tőled, és itt mindenkitől, hogy max 2-3 fotót töltsetek fel a hozzászóláshoz.
Amennyiben több van, azokat valamelyik kép alá linkesítve hivatkozásként illesszétek be.
Köszönjük!

(#23127) vakond5 válasza jones965 (#23126) üzenetére


vakond5
őstag

Támogatom, például mobilosoknak előnyös. Kephost-ot ajánlom, nagyon jó kis oldal. :K :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#23128) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Gyári hűtőhöz való gap-padje van valakinek elfekvőben? Kellene pár kis cafat a FETekre, emiatt nem rendelnék nagyobb darabot :U
Befürödtem a VF3000F nyákbordájával, nem tudom ráhenkelni a Petert vagdosás nélkül..azért meg kár lenne. Szóval marad a jól bevált gyári lemez.
Ebből következik, VF3kF eladó, ha valaki szeretné elnémítani a "kicsikéjét" ;p

(#23129) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Vízesblokk 480-ra, most csapjatok le rá!! :Y

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#23130) asvald válasza Madn!ght (#23129) üzenetére


asvald
senior tag

Én is szemeztem vele , de már minek? :( sajna nincsen meg a kártya

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#23131) Madn!ght válasza asvald (#23130) üzenetére


Madn!ght
addikt

Aki vizet tervez, vagy csak a VGA-t akarja a rendszerbe tenni, akkor ez most sztem jó vétel lenne. Elég nehéz blokkot találni ehhez a karihoz. :K

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#23132) JEDI22


JEDI22
csendes tag

GTX 480 Lightningot SLI-ben megérné kikötni 3 monitorra?
Ha igen, akkor mekkora felbontású monitorokat ajánlanátok? Én 1440x900-re gondoltam, mert 1680x1050 felett szerintem elfogynának a karik :B Vagy nincs igazam? :) Legfőképp BF3, BF4 és gépigényesebb játékok lennének a célok, minimum High részletességgel :R

"A leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik"

(#23133) Speed® válasza Madn!ght (#23129) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Elgondolkodtató..ha valaki elvinné a VF3kt, még rá is mozdulnék :U

JEDI22
5760x1080/5040x1050 esélyes, hogy megfeküdné a gyomrukat..SLI+2 monitor helyett inkább 1 nagy kijelzőre költenék..ha mindenképpen ultraszéles képre vágysz, vannak 21:9 arányú megoldások a piacon..2560x1080 felbontással többnyire. És akkor nincs kávákkal megtört kép, viszont növelheted a FOVot ;p

[ Szerkesztve ]

(#23134) JEDI22


JEDI22
csendes tag

Ezeket a szélesvásznú cuccokat nézegettem én is, de a támogatással nem lenne gondom?
Mert úgy néz ki, hogy ismerőstől sikerül megvennem az SLI-hez szükséges Lightningot, úgyhogy már csak egy nagy monitor kellene :)

"A leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik"

(#23135) Madn!ght válasza JEDI22 (#23132) üzenetére


Madn!ght
addikt

A sokmonitoros megoldásnál ismét a VRAM mérete lenne a problémás. 3xfull HD esetében sanszos, hogy magas részletességnél elfogy a 3 GB.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#23136) JEDI22


JEDI22
csendes tag

FullHD monitorok eszembe se jutottak, ott tuti elfogyna a vram....Maximum 1440x900-ban hajtanám őket :)

"A leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik"

(#23137) Speed® válasza JEDI22 (#23134) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem lenne nagyobb gondod, mint általában véve az SLI+Surround téren. Az újabb játékok gond nélkül kezelik, FPS/RTS téren kifejezetten poén.
Egyébként az SLIvel 1080pben hibátlanul el lehet lenni, de a Surround általában kompromisszumokkal jár. Oda néha már kevés a 1.5GB RAM.
3x1440x900=~3.9MP, ez majdnem duplája az 1920x1080nak (~2.1MP).

Egyébként, elnézve a 29" 21:9 kijelzők árait, inkább 32" 16:9et vennék..
Lehet, hogy nem 21:9, de nagyobbnak hat, ill. az SLI is bőven elég alá..
A 3db 19"os vicces látvány szerintem, F1hez képest a gokart feelingje..

Madn!ght
SLIben is csak 1.5GBal számolj, az SLI működési elve miatt.

[ Szerkesztve ]

(#23138) JEDI22


JEDI22
csendes tag

Az lesz a legegyszerűbb ha elmegyek egy boltba és összehasonlítom a 21:9-et 29 colban, és a 16:9-et 32-ben :B Kiváncsi vagyok rá, de ahogy magamat ismerem, valószínű hogy a szélesvászon jobban be fog jönni :DDD

[ Szerkesztve ]

"A leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik"

(#23139) Speed® válasza JEDI22 (#23138) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ehhez nem kell boltba menni..csak ha nagyon szeretnéd megvizslatni. Abban az esetben érdekes a 21:9, ha nagyobb FOVra vágysz és beéred kisebb vertikális tartalommal. Egy 23"os 16:9es magasságát hozza a 29"os 21:9 megoldás.
Egyébként árban is nyerőbb egy sima 32"os..alacsony input laggal rendelkező, fölösleges képjavító csicsáktól mentes példányt kell keresni, játékra az kell.

[ Szerkesztve ]

(#23140) Madn!ght válasza Speed® (#23137) üzenetére


Madn!ght
addikt

Sry, rosszul tudtam. Azt hittem ilyenkor összevonva kezeli a két kártya VRAM-ját.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#23141) ricshard444


ricshard444
veterán

Jöttem pár hétre csövezni hozzátok

;]

A zsepi a víz csövének van, mert hozzáér a bordákhoz és azok nem éppen...hűvösek :DDD

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#23142) FatalEror válasza ricshard444 (#23141) üzenetére


FatalEror
addikt

Sajnos most nem tartunk tagfelvételt. :P ;]

De nem néz ki rosszul.

HardCore is my LifeStyle

(#23143) vakond5 válasza ricshard444 (#23141) üzenetére


vakond5
őstag

Jó is az a VF3kF

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#23144) odorgg válasza ricshard444 (#23141) üzenetére


odorgg
addikt

No grat! Csinálhatnál is egy BF4 tesztet, kiváncsi lennék, ha win 7 akkor HT off!!! Mert hihetetlen laggokat okoz, nálam legalább is.

Idén még nem volt 480-am ;]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#23145) ricshard444


ricshard444
veterán

:R

Odorgg: Ha kölcsönzöd minden lehetséges ;]

Vannak dolgok...

(#23146) Speed® válasza FatalEror (#23142) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jelenleg van hely :B Kis pihenőt tartok, amíg összekaparom a gépem, aztán nézek megint egyet, ami 900on hajtható..a blokkra lecsaptam hozzá ;]
Remélem olyan elégedett lesz vele, mint mi mindannyian :K Viva 480 :C

(#23147) ricshard444 válasza Speed® (#23146) üzenetére


ricshard444
veterán

Jó gazdája leszek, a következő tulajt is úgy választom, hogy komplett tesztet töltetek ki vele ;]

Vannak dolgok...

(#23148) InHell válasza odorgg (#23144) üzenetére


InHell
senior tag

Én is win 7-el multizom bf4-et, HT nekem mindig on, de nálam fut rendesen, szerencsére egyáltalán nem akad.
Majdnem eladtam én is a 480-at, de szerencsére megtartottam. BF4 is tök jól fut, nyilván nem maxon, de nekem tökéletes.
Nem érdemes még mindig eladnom a vga-t úgy érzem. :)

< béna duma helye >

(#23149) JEDI22


JEDI22
csendes tag

Sziasztok!

MSI GTX 480 Lightning SLI-be összeköthető bármilyen más gyártmányú 480-al? Most kinézem egy Zotacot, mert a Lightningot sajnos nagyon ritkán lehet találni :B

"A leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik"

(#23150) ricshard444 válasza JEDI22 (#23149) üzenetére


ricshard444
veterán

:K Csak azonos GPU kell, az órajeleket 1 szintre kell felhúzni, hogy mindkettő kártya egyformán menjen.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.