Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fülhallgatós OFF topik

Hozzászólások

(#51) raven12 válasza filózoli (#50) üzenetére


raven12
senior tag

aki azt állítja magáról, hogy audiofil, az tipikusan beképzelt, álokoskodó idióta...

(#52) filózoli válasza raven12 (#51) üzenetére


filózoli
senior tag

Ez túlzó általánosítás. :N Bár van benne valami, de a megállapításod csak az ál-audiophilekre érvényes... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53) MPeter87


MPeter87
őstag

Csak hogy idetalaljak. :)

(#54) contaxg válasza raven12 (#51) üzenetére


contaxg
veterán

Ez nagyon nem így van. De vannak a PH-án olyanok akin magukat audiophile-nek tartka

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#55) raven12 válasza filózoli (#52) üzenetére


raven12
senior tag

rendben, nyugodtan nevezd magad "audiophil"-nek, senki nem tiltja meg.

contaxg: ez attól is függ, mit tartunk audiofilnek. Amennyiben azt, hogy szeret minél jobb minőségben zenét hallgatni és átlagos ember számára megkérdőjelezhető pénzmennyiséget költ a hobbira, rendben.
Ha a head-fin szerintem kialakult fogalmat, miszerint audiofil, aki 600-nál több zeneeszközt hallott, jegyez számos review-t, töméntelen pénzt öl bele stb stb...
És ott a külön állatfaj, amikor valami "site" megkap egy drága zeneeszközt tesztelésre, és egy magát audiofilnek tartó munkatárs olyat ír róla, hogy szép mélyeket hall a középtartományban... :DDD stb. stb.

[ Szerkesztve ]

(#56) filózoli válasza raven12 (#55) üzenetére


filózoli
senior tag

Egy szóval sem mondtam, hogy én audiophil lennék... :DDD

(#57) raven12


raven12
senior tag

De amúgy rendben, ez egy jó téma, és szívesen olvasok más véleményt a magam szűk látókörű előítéletein kívül, contaxg, meg többiek is, szerintetek mitől lesz valaki audiofil, illetve illik-e audiofilnek tartani magad? :))

[ Szerkesztve ]

(#58) filózoli válasza raven12 (#57) üzenetére


filózoli
senior tag

Szerintem az az audiophil, akinek szenvedélye az ultra magas hangzáshűség. Az audiophil standard szerint pl. nem illik eq-t használni, ill. nem szerencsés a telt és ütős basszushangzás sem. Nem ismerős innenről egy kicsit?... :DDD Amúgy rám az utóbbiak nem igazán jellemzőek. :)

(#59) contaxg válasza raven12 (#57) üzenetére


contaxg
veterán

Két fajta van... az egyik az, aki nem tud elvonatkoztatni a minőségtől amikor zenét hallgat. Eközben van pár tucat lemeze vagy több TB-nyi letöltött 382kHz/24bites felvétele... A másik pedig az, akinek a lemezgyűjteményének értéke messze túl mutat a berendezéseinek összértékén.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#60) Vasinger! válasza filózoli (#50) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerinted egy IE80 jobb lenne mint a CX95? Na és ezt honnan szedted? Jah igen, lehet az a 75 ezer forint különbség játszik be...

(#61) filózoli válasza Vasinger! (#60) üzenetére


filózoli
senior tag

Okosz, okosz... :DDD

(#62) kemcso válasza contaxg (#59) üzenetére


kemcso
Ármester

aki nem tud elvonatkoztatni a minőségtől amikor zenét hallgat: én ezt gondolom audiofilnek, annyival kiegészítve, hogy folyamatosan törekszik az egyre jobb minőségre.
A másikféle, akit említesz az egy viszonylagos, egy cd gyűjtemény is lehet drágább, mint egy cdlejátszós music-center :)

(#63) #16820480 válasza raven12 (#55) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pedig lehet, hogy tényleg szép mélyeket halott a közép tartományban, ha egyszer a mély ráül a középre :-D

(#64) filózoli válasza #16820480 (#63) üzenetére


filózoli
senior tag

Nem ül rá. ;)

(#65) #16820480 válasza filózoli (#64) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem specifikusan a Sennheiseredre gondoltam, van boven olyan fules, aminel raul.

(#66) filózoli válasza #16820480 (#65) üzenetére


filózoli
senior tag

Igaz. Nem olvastam végig Raven hsz-ét... Amúgy én is láttam azt a "szakértői" véleményt... :DDD

(#67) #16820480 válasza filózoli (#66) üzenetére


#16820480
törölt tag

En ezt pont mem lattam, de azert nem magyon olvasok mar headfi-t, mert teljesen ellentmondasos velemenyek vannak adott termekekrol, es tul sokaig tartana kibogaraszni, hogy kinek mi a rakfeneje, meg egyaltalsn volt-e olyanja, bagy csak 5 perc hallgatas utan tesztet ir rola.

(#68) filózoli válasza #16820480 (#67) üzenetére


filózoli
senior tag

Ha jól emlékszem ez nem a head-fin volt...

(#69) raven12 válasza filózoli (#68) üzenetére


raven12
senior tag

valóban nem

(#70) filózoli válasza raven12 (#69) üzenetére


filózoli
senior tag

Az Audio-Vision online-on volt. :DDD

(#71) Ati1979


Ati1979
veterán

Mi lehet a gondja annak a hangfalnak ami mély hangoknál recseg?
Hátha tud itt rá valaki válaszolni... :)

(#72) Zoli133 válasza Ati1979 (#71) üzenetére


Zoli133
őstag

Itt vagy itt nagyobb eséllyel lesz megoldás. (én magam passzolom első körben)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#73) Ati1979 válasza Zoli133 (#72) üzenetére


Ati1979
veterán

:R

(#74) contaxg válasza Ati1979 (#71) üzenetére


contaxg
veterán

meg lett hajtva?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#75) Ati1979 válasza contaxg (#74) üzenetére


Ati1979
veterán

Csak ennyit tudok róla sajnos...
Valaki kérdezte tőlem. Tudsz esetleg valami helyet ahol megnézik / megjavítják?

(#76) contaxg válasza Ati1979 (#75) üzenetére


contaxg
veterán

Sonido?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#77) Ati1979 válasza contaxg (#76) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi! :R

(#78) #16820480


#16820480
törölt tag

Oltári nagy baromság, de eszembe jutott egy új fajta hibrid kialakítás: fog az ember egy iem-et, bedugja a fülébe, és rávesz egy fejest. Mondjuk ott a VC1000, aminek remek közepe és magasai vannak, erre rávesz egy mélyorientált fejest, és azonos forrásról hajtja a kettőt :P

(#79) gelbelex válasza #16820480 (#78) üzenetére


gelbelex
őstag

:)
Ha nincs kéznél fejes, kipróbálható ugyanez egy IEM-mel és hangfalakkal (akár kicsikkel, közelről), mennyi veszik el a mélyekből. Azt tippelném, túl sok...

(#80) Ati1979 válasza #16820480 (#78) üzenetére


Ati1979
veterán

Csak kell hozzá egy shure szintű izolációval rendelkező füles és már rendben is van a dolog! :)

(#81) Zoli133 válasza #16820480 (#78) üzenetére


Zoli133
őstag

Az időzítéssel gondok lennének, azaz a mély hangok késnek a magasakhoz képest, rossz esetben erősítés/oltás is előfordulhat a frekvenciák közt.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#82) Zoli133


Zoli133
őstag

Időnként komolyan nem értem miért olyan nehéz azt a nyamvadt összefoglalót elolvasni. Ráadásul PH! addiktok pláne tudhatnák, hogy működik a fórum. :O

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#83) Ati1979 válasza Zoli133 (#82) üzenetére


Ati1979
veterán

Ugyan ez van (inkább volt) a fejes topicban is. Csak ott egy kicsit nagyobb a fegyelem ebből a szempontból.

(#84) kemcso válasza Ati1979 (#83) üzenetére


kemcso
Ármester

Minden más fórumon ez van... Mert egyszerűbb beírni, hogy vanefülesilyenna! mint 5 percet olvasni...
Ezért mondtam, hogy tegyük be Lustáknak részt :D

[ Szerkesztve ]

(#85) Ati1979 válasza kemcso (#84) üzenetére


Ati1979
veterán

Akkor is megkérdezik... :O

Inkább küldjünk el mindenkit téma összefoglalót olvasni. Végül is egy csomó munka van benne. Legyenek szívesek elolvasni, legalább a rájuk vonatkozó részt...

Ha meg nem érdekli őket az meg az ő bajuk.

(#86) kemcso válasza Ati1979 (#85) üzenetére


kemcso
Ármester

Meg, lásd aláírásom is csak az BW-t hirdető kollégának tűnt fel, hogy belekössön...

(#87) Ati1979 válasza kemcso (#86) üzenetére


Ati1979
veterán

Ebbe ki kötött bele és miért? :U

(#88) kemcso válasza Ati1979 (#87) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem olvasol elég alaposan :D A Bw-t áruló korpicschess link1, link2

(#89) szentkuti11 válasza kemcso (#84) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nincs akkora betű, amivel kiírva ne lennének továbbra is hülye kérdések. :D

(#90) kemcso válasza szentkuti11 (#89) üzenetére


kemcso
Ármester

Egen, ez tény. Miért megy az E10?

(#91) Ati1979 válasza kemcso (#88) üzenetére


Ati1979
veterán

B&w-re gondoltam... :)

Oké, de ő legalább hallotta ezeket. Meg olvassa rendszeresen a topicot, és képben van.

Én azokról beszélek akik csak úgy bejönnek ide és megkérdezik 5k ért mi az ajánlott...

Ott van leírva csak lusták elolvasni...

(#90) kemcso

Tényleg miért? :U

[ Szerkesztve ]

(#92) szentkuti11 válasza kemcso (#90) üzenetére


szentkuti11
addikt

Rákattantam az RE-400-ra, de megfogadtam, hogy nem veszek több fülest, amíg minimum egy el nem megy. Az EX-50 biciklizéshez, sportoláshoz mindenképpen marad a végtelen komfortja miatt, azonban az RE-400 az E10 helyébe lép.

(#93) Ati1979 válasza szentkuti11 (#92) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem nagyon jó döntés! :)

Az re400 nagyon király füles... :)

Nekem is sajnos 4 fülesem van. Abból most 1-et használok. De egy menni fog valószínűleg hamarosan...

(#94) kemcso válasza Ati1979 (#91) üzenetére


kemcso
Ármester

A Brain-okkal lehet mert árulja őket :D Már régebben az M5 nem szar vita is volt vele, nem emlékszel?

(#92) szentkuti11 Jó döntés :) Mármint az RE-400 :)

(#93) Ati1979 ezért adom én is el, ha valami helyett új jön, mert minek? Hogy álljon benne csak a pénz?

[ Szerkesztve ]

(#95) Ati1979 válasza kemcso (#94) üzenetére


Ati1979
veterán

De igen.
Azért valamennyire érthető mert el akarja adni. Az R3 amúgy nem is rossz! :)

Teljesen igaz.
A 846 a fő füles.
A 425 megmarad tartaléknak, majd sporthoz jó lesz, meg olyan helyre ahova nem akarom a 846-ot vinni.
Van egy low end (10k-s) sennhieser-em az meg ki tudja mire lesz jó. Eladom ha valakinek kell pár ezer forintért. Semmi baja.

Sony meg megy az F series walkmannal. Ha minden igaz! :)

(#96) kemcso válasza Ati1979 (#95) üzenetére


kemcso
Ármester

Nyilván el akarja adni, de fizik meg contaxg sem jön oda, hogy dicsérjük már a portékáját kicsit... Nekem ez kicsit khm, de én erre háklis vagyok. (mint ahogy azt se értem, hogy mi a baj az üzletrontással egy fórumhoz tartozó hirdető felületen)
Nem rossz, de a 130$ hivatalos árát nem éri meg, na meg úgy néz ki mint egy fémtampon :D

Azt a walkman-t aki megveszi nagy "öröme" lesz :DDD

(#97) szentkuti11 válasza kemcso (#94) üzenetére


szentkuti11
addikt

Füles szinten lehet, hogy valóban jó döntés, de utána még akkor jöhet hozzá valami lejátszó. Az ördögi kör egyre csak erősödik :D

(#98) kemcso válasza szentkuti11 (#97) üzenetére


kemcso
Ármester

Ati lassan úgyis megveszi az AK240-et, majd az eladó 120? :D
Végig hallgattad múltkor a lehetséges jelölteket? X3, DX50, AK100?

(#99) Ati1979 válasza kemcso (#96) üzenetére


Ati1979
veterán

Persze érthető ez az álláspont. :)

Én sem nagyon értem. :) Mondjuk ettől függetlenül nem szoktam üzletet rontani... :))

Nem ér annyit persze. De nem is annyiért adja szerintem.

Te hallottad? Szerintem nem rossz! :)
A 425-tel elég jól együttműködött...

Oké tudom nem mindenkinek tetszik, meg azért nem az ak szint.

(#100) szentkuti11 válasza kemcso (#98) üzenetére


szentkuti11
addikt

Sajnos nem, körülbelül két lejátszóhoz volt szerencsém, de azokra sem emlékszem már igazán. Ez a project majd a füles megvásárlása utána következik, addig remélem lesz még fülestali :D

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fülhallgatós OFF topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.