Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fülhallgatós OFF topik

Hozzászólások

(#301) contaxg válasza kemcso (#299) üzenetére


contaxg
veterán

Közben én is beszéltem es annyit tudtam meg, hogy a M sorozatú, dinamikus fulesek lesznek elérhetok. Szóval nalad a pont, az armaturasok még nem lesznek itt egy ideig.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#302) Bodz válasza monti0222w (#300) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem igazán értem, hogy most miért került elő a kinek mire futja téma. Én is általában 10000 körüli füleseket használok.
Nézd, megértelek egyébként, szereted az E10-et, oké, ez a lényeg, de azért próbáld már meg feldolgozni, hogy esetleg más nem.
Mindössze egy felelőtlen dologra hívtam fel a figyelmed (ne buzdítsunk már mást egy olyan füles ajánlgatására, amit még nem is hallott), ennyi történt. Ha továbbra sem érted, akkor feladom.

(#303) monti0222w válasza Bodz (#302) üzenetére


monti0222w
addikt

Igen, értem mit akarsz sugalni rendben is van, :K
Viszont mint írod te is a 8-10 ezres fülesekkel szimpatizálsz, akkor tudsz mondani olyan fülest a kategóriában ami hangzásilag megéri?!

(#304) kemcso válasza monti0222w (#303) üzenetére


kemcso
Ármester

Csak kicsit kell figyelmesebben olvasni :P pl VSD1S-e volt Bodz kollégának és most jön egy VC02

contaxg szomorúan hallom, hogy igazam van :( Jobb lett volna, ha jönnek az armatúrások...

[ Szerkesztve ]

(#305) monti0222w válasza kemcso (#304) üzenetére


monti0222w
addikt

De itt magyarba él a kérdés! Mivel nagyon sokan csak itthon vásárolnak.

[ Szerkesztve ]

(#306) kemcso válasza monti0222w (#305) üzenetére


kemcso
Ármester

Van aki nem ajánl semmit, mert amiből választani lehet az nem tetszik neki. Ez is egy vélemény! Az pl engem is zavart, amikor azt írtad, hogy az E10 jobb, mint a VSD1 (miközben ez utóbbit sztem nem hallottad...)

(#307) monti0222w válasza kemcso (#306) üzenetére


monti0222w
addikt

Az első mondatod nem értem mire írtad, a másodikra válaszolva igazad van nem hallgattam még, de ha csak egy kicsivel jobb vagy másabb, akkor megint az van hogy itthon beszerezhető az E10. Minek szivjon az ember külföldi rendelessel gariztatással egy picivel jobbért?

(#308) Bodz válasza monti0222w (#305) üzenetére


Bodz
nagyúr

Sokan meg nem.
Nem megyek bele az E10 azért jó, mert itthon is kapható játékba. :) De ha feljebb akarsz lépni hangban (nem árban), esetleg türelmes vagy, míg itthon felbukkan valami, akkor nagyon szívesen adok tanácsot.
Egyébként az valami rémhír, hogy milyen szar külföldön gariztatni. Nem az, csak max. időben tovább tart, mint itthon, bár ez se mindig igaz. Egy fülest nem drága elküldeni kb. bárhová a világon, a kínaiak sokszor még a tartozékokat se kérik vissza.

[ Szerkesztve ]

(#309) monti0222w válasza Bodz (#308) üzenetére


monti0222w
addikt

Nemenjünk. :D A felajánlást megköszönőm lehet hogy élni fogok vele! :K A garival kapcsolatban meg hála az égnek még nem volt rá szükség, pedig van egy kinai tab + telo, ami úgy lett berendelve kinából és nem szeretném a garival járó torturát! Olvastam jó pár sztorit ezzel kapcsolatban.

(#310) contaxg válasza Bodz (#302) üzenetére


contaxg
veterán

Szerinted hányan tudják eldönteni, hogy valamit hallgatnak az valóban jó? Szerintem nagyon meglepődnél az eredményen. :) Az átlag 10mp-ig beteszi a fülébe és aszongya, hogy OK. Ez kb arra elég, hogy megtudja állapítani, hogy nem zárlatos a termék. :DDD Van aki elsőre azt sem érti, hogy miért baj az, hogy a vmilyen fülhallgatóját beEQ-uzta a fülijéhez, miért kellene azt most kikapcsolni. :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#311) randras_83


randras_83
addikt

Ha úgy alakul nekem van EX50LP meg E10 is.

https://www.flickr.com/randras83/

(#312) szentkuti11 válasza contaxg (#310) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ez nagyon igaz. Jelenleg kb. 3 órája hallgatok össze egy E10-et meg egy E30-at, és még nem tudom eldönteni, hogy melyik a jobb :D

(#313) #16820480 válasza kemcso (#304) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valószínűleg nem lennének túl kelendőek otthon. Nem tudom hogy áraznák be őket, de itt úgy néznek ki, hogy az IM50 az 499rmb, IM70 699rmb, IM01 1100rmb, IM02 1650rmb, IM03 258rmb és IM04 3650rmb. Szóval a legolcsóbb armatúrás is a duplája az IM50-nek, ami szerintem még éppen belefér a magyar piaci igényekbe árban.

Egyébként tegnap láttam a metrón egy UE900-at valakinek a fülében. Bár gondolom valószínűleg valami Galaxy-ról vagy szifonról hallgatta.

(#314) Ati1979 válasza #16820480 (#313) üzenetére


Ati1979
veterán

Ah itthon nem szerintem sem tudnák ezeket eladni... :(

Biztos valami apple boltból vette, (csak ott kapható Mo-n) iphone-hoz... :D

(#315) Ear001 válasza contaxg (#310) üzenetére


Ear001
addikt

Nem tudom, baj-e az a tíz másodperc. Ha zenecuccot veszünk, a legfontosabb dolog, hogy elővegyük a mindennapi életben alaposan elnyomott ösztönlényünket. ha ez jól megy, akkor elég lehet ennyi idő, hogy azt mondjuk igen, ezaz. Belegondolva elég sok dologra mondtam ennyi idő alatt, hogy igen, ez az és a késöbbi együtt élés, vagy sokszori találkozás után sem csalódtam. Ilyen volt az Ongaku, az M7, a Heed Si, a Zyx Airy, a Shigaraki CD, az AN S, a Nanotec 301, a uDimension autós erősítőm, a Soundmagic E10...

És van egy csomó, amire ugyan ennyi idő alatt mondtam azt, hogy nem. Például a nagy Sennheiser fülesek, láttad te is mennyi ideig voltak a fejemen.., a Jungson A-osztályú, amit a teszt kedvéért nyúztam azért egy ideig, az AN E dobozok (kivétel az SE SPX és utódai).

Persze voltak, olyan dolgok is, aminél több idő kellett a kapcsolta kialakulásához, mégis nagy szerelem lett belőle, mint a Voyd, az SP drót, vagy hosszú-hosszú idő, amíg a helyére került az értékrendszeremben, mint a kisérleti Si meg prototípus tápegységek hozzá, vagy éppen az Oyaide meg a Valhalla USB drót.

Szerintem a nők jó része is azért tud a férfiaknál sokkal gyorsabban dönteni hifi téren, he egyáltalán eléri az ingerküszöbüket, mert ilyenkor átváltanak ösztönlény funkcióba, és nagy ívben tojnak a külső körülményekre, és csak azt mondják, amit éreznek.

(#316) kemcso válasza Ati1979 (#314) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem meg rétegigény, amit igenis ki lehet elégíteni, egy forgalmazónak meg kutya kötelessége lenne szvsz. A AK120-ból is adnak el és ez közel se az a kategória.

Még mindig jobb, mintha vmi Beast-ot vett volna ;)

(#315) Ear001 ez sztem emberfüggő. Van, akinek igenis kell az idő, hogy valamiről meg tudja állapítani a tetszést. A "nemtetszés" viszont általában hamarabb megy, legalábbis nekem :)

[ Szerkesztve ]

(#317) Ati1979 válasza kemcso (#316) üzenetére


Ati1979
veterán

Én értem, de nem fogják ezeket árulni, mert 2-őt nem lehet eladni...

Sokat nem adtak el szerintem. Fizik mondta, hogy még 1 ak120-at látott valakinél...

Drágább dolgokat, max. csak megrendelésre éri meg ide hozni...

(#318) kemcso válasza Ati1979 (#317) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem értek egyet veled, sztem adnának el, ha lenne. 535 is van eladva, próbadarab is van belőle, mint ahogy az IE800ból is és az AT sem kis márka.... Remélem igazam lesz :DDD

Kácsánál volt pár darab eladó, a kicsiből meg egy egész doboz :) Ez azért nálam több eladott példányt feltételez.

(#319) Ati1979 válasza kemcso (#318) üzenetére


Ati1979
veterán

Én voltam a microsoundnál és ott a következőket mondták:

Olyan 50-60 se215-re jut 2-3 315, 2 425 és 1 535. Az 50-60 lehet, hogy 70-80 volt. Már nem emlékszem.
Szóval leginkább a 215-öt viszik.

Az ue900-at igazán forgalmazhatná a Logitech Mo, de úgy látszik nem látnak benne fantáziát.

Lehet, hogy vannak eladások, de gyártó szempontjából ez a szám elenyésző. Fülesért Mo-n nem sokan adnak 100k + összeget.

Az ak100 azért más. Az egy jó ár / érték aránnyal rendelkező lejátszó. Meg nagyon népszerűek ezek az ak-k világszerte...

(#320) contaxg


contaxg
veterán

Kértem cuccokat a talira tesztelgetni a MEKK ELEKtronics-tól...úgy néz ki hogy adnak :)
M6-WT... EP-SF6P-RDBK-...EP-M9PG2-RD-... HP-AF32-GK-MEE...HP-Atlas-CF-MEE...EP-DD53P-BK-M... EP-A151-BK-MEE

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#321) #16820480 válasza kemcso (#316) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha azt tudod, hogy mi nem tetszik, akkor abból matematikailag következik, hogy a tetszésed is ki tudod következtetni elég gyorsan :P

Ati1979: Úgy tudom, hogy nem csak hogy nem forgalmazza a Logitech otthon, hanem egyáltalán nem is hajlandóak szóbaállni viszonteladókkal, a nagykernek sem adnak.

(#322) kemcso válasza Ati1979 (#319) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez biztos így van, de a lényeg, hogy adnak el 535-öt is, még ha keveset is. Innentől meg ATH-ból is menne, ha lenne, és nem mindig a darabszám a lényeg szvsz, hanem hogy a teljes termékpaletta legyen. De ezt csak mint hozzá nem értő lehetséges vásárló mondom :)

(#320) contaxg szuper, király vagy :R Melyik talira? :)

(#321) sheratan Ööö és mi van azokkal, amik közömbösek? :P Ez azért nem ilyen fekete-fehér halmaz, csak példaképp a DX50 alapvetően nem rossz, de venni nem vettem volna meg...

(#323) monti0222w válasza szentkuti11 (#312) üzenetére


monti0222w
addikt

Kiváncsi vagyok az összehasonlítás eredményére, bármi legyen is az! :K

(#324) Ati1979 válasza #16820480 (#321) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem a temék hazai bevezetésének költségei (gondondolom van ilyen) meghaladják a várható profitot.
Ezért nem kooperatívak...

(#325) kemcso válasza Ati1979 (#324) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem ha az EU-ban már máshol engedélyezett, akkor nálunk külön nem kell. Nem élelmiszer/gyógyszer, ott vannak durvább szabályok. De erről contaxg-nek biztos több az infója :)

(#326) szentkuti11 válasza monti0222w (#323) üzenetére


szentkuti11
addikt

Kicsit még emésztgetnem kell, de mindenképpen írok róla pár sort. :)

(#327) Ati1979 válasza kemcso (#325) üzenetére


Ati1979
veterán

Oké értem én, de biztos van valami adminisztratív költsége is a dolognak. Meg szerintem úgy van vele a loigtech, hogy néhány száz dollár profitért nem fog ezzel szarakodni...

(#328) #16820480 válasza Ati1979 (#327) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk attol meg a nagykernek adhatnanak, ha kerik, nem?

(#329) Ati1979 válasza #16820480 (#328) üzenetére


Ati1979
veterán

Adhatnának szerintem is....

Ezt én sem értem miért van. :(

(#330) Zoli133 válasza Ati1979 (#329) üzenetére


Zoli133
őstag

Valószínű évi 1-2 darabnak a behozatala - raktározása elég költséges lenne...

Egy se535 együtt jön a 215-el egy helyen raktározódik satöbbi, ue paletta teljesen halott 1 modellel nyilván nem éri meg foglalkozni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#331) kemcso válasza Zoli133 (#330) üzenetére


kemcso
Ármester

Valszeg itt van a kutya elásva, nincs más behozatal/raktár/stb, amihez hozzá lehet csapni.

(#332) Ati1979 válasza Zoli133 (#330) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát én nem tudom, hogy pontosan mi az adminisztratív akadálya a dolognak. Más UE fülesek / fejesek is kaphatóak itthon. Pl. UE 700.

De szerintem azok is szürkeimportos fülesek.

(#333) Bodz válasza contaxg (#320) üzenetére


Bodz
nagyúr

Astrotec, Hippo, Rock It Sounds, Sunrise, ECCI, T-Peos esetleg? Olcsó DAC/AMP gyártó meg az SMSL. Csak tippeket adok. :)

[ Szerkesztve ]

(#334) Bodz válasza Bodz (#333) üzenetére


Bodz
nagyúr

És Zero Audio.
Egy darab kapható is, nem akarja valaki kipróbálni? :)

(#335) contaxg válasza Bodz (#333) üzenetére


contaxg
veterán

Figyi má', úgy ajánlgatod, hogy nem is hallottad mindegyiket? :DDD

Írni nem akarsz nekik?

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#336) Bodz válasza contaxg (#335) üzenetére


Bodz
nagyúr

Úgy, de Te amúgy is vevő vagy az ilyen dolgokra. Mennyi Meelec cuccot is hallottál? :D

Pü.

(#337) raven12


raven12
senior tag

A fülestopicban kialakult utóbbi 1-2 helyzetre a véleményem:

Többféleképpen létezik ez a mondás, de aktuálisan erre ezt tudom mondani: Hülye ember a saját kárából tanul, okos a másokéból.
És szerintem hagyjuk rájuk. :R

(#338) kemcso válasza raven12 (#337) üzenetére


kemcso
Ármester

Én csak az esetleges olvasók miatt reagálok ezekre, aki marha és nem hallgat a szép szóra az így járt ;]

(#339) Bodz válasza raven12 (#337) üzenetére


Bodz
nagyúr

Engem szintén megtalált a Xears árus, többször is. :D

(#340) kemcso válasza Bodz (#339) üzenetére


kemcso
Ármester

Mindenkit, első ottani hsz alkamával már piroslott is a pirvát :D
Szerk: De peche volt, addigra már megtaláltam a hirdetésed, na meg az összefoglalót is elolvastam és elindultam a lejtőn

[ Szerkesztve ]

(#341) raven12 válasza kemcso (#338) üzenetére


raven12
senior tag

egen, én is írok ilyenkor 1x, de sajnos általában akik elcsábulnak jellemzően nem keresnek/olvasnak vissza a topikban.

Lényeg, hogy vitatkozni felesleges velük, lásd cr33d vagy kicsoda. Nem értem, hogy nem érezte, hogy már nagyon szánalmas, amit nyomat... :(

(#342) monti0222w válasza szentkuti11 (#326) üzenetére


monti0222w
addikt

OK. köszi. :K

(#343) kemcso válasza raven12 (#341) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem érdemes, meg vannak győződve a jó döntésükről.

Viszont nézzétek mit leltem: GR07 Classic. Olcsóbb lett, és színes :) Tegnap került fel a listára :)

[ Szerkesztve ]

(#344) szentkuti11 válasza kemcso (#343) üzenetére


szentkuti11
addikt

iPhone 5C szindróma ;]

(#345) Zoli133 válasza szentkuti11 (#344) üzenetére


Zoli133
őstag

Az nem drágább lett az elődnél?

Itt legalább jó irányba mozdult az ár. (Mondjuk a leírást elnézve a harangok számám kicsit csökkentették)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#346) kemcso válasza Zoli133 (#345) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem mintha sokat számítana, mert marha kényelmetlen (nekem) a gyári harangkészlet :) Na meg az alapára is igen baráti, a 180$->117$ ;)

Mai hír a Vsonicról: "VSD3, VSD3S már az előkészítő szakaszban, a piac hamarosan elő. Természetesen a leginkább beszélt átlátszó piros és kék fejhallgatók VSD5 találkozni hamarosan." google translate kínaiból :)

[ Szerkesztve ]

(#347) szentkuti11 válasza Zoli133 (#345) üzenetére


szentkuti11
addikt

Az iPhone 5-höz képest 15%-al leárazták gyakorlatilag ugyanazt a terméket színesebb műanyag házban. Persze ha ehhez hozzászámolod, hogy az 5S előtti hónapokban már irreális ára volt az 5-nek, akkor tulajdonképpen semmi nem történt :D

[ Szerkesztve ]

(#348) gelbelex válasza contaxg (#320) üzenetére


gelbelex
őstag

:R

(#349) raven12 válasza kemcso (#343) üzenetére


raven12
senior tag

Majdnem káromkodtam egy nagyot, de aztán láttam, hogy USD, a mai árfolyamot tekintve ez 26-27k. Mondjuk még így is eléggé jó.

A lényeg: Újfent lehet mindenkinek GR07-et ajánlani, sőt, még vehemensebben, mint eddig, mert olcsóbb :DDD

Arra kíváncsi vagyok, hogy történt-e bármi változtatás a festést leszámítva?

(#350) #16820480 válasza raven12 (#341) üzenetére


#16820480
törölt tag

A legtöbb embernek azt hiszem már az az 5e is sok, ami a belépő kategória, ezért ha jól tálalva eléjük tesznek egy 3 ezres Xears ajánlatot, akkor könnyen meggyőzhetőek, hiszen az eladó a Sennheiser és AKG termékekhez hasonlítja, hogy jobb a hangjuk nála. Ami még éppen lehet igaz is, de ilyen ár mellett ha jó hangzást érnek el, akkor másra (például anyagminőségre) nem nagyon marad keret. Persze az emberek ebbe nem gondolnak bele, mert mindenki szeretné megcsípni az évszázad ajánlatát, és a kevés pénzét hatékonyan elkölteni. Csak az a baj, hogy sok esetben így költenek többet.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fülhallgatós OFF topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.