Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#45991) ledgeri válasza Doky586 (#45989) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha a teljes SSD titkosított, de felcsatolva, használat közben van rajta hely, akkor csatoltsága alatt az SSD szempontjából ő teljesen tele van? Képletesen: újfent, az SSD csak magáról tud, a futó, kódolt OS által látott hely számára semmis...,ugye?
Ha más OS is látná az SSD-t (csak partició-t titkosítva), és ha ráküld az egy trimmet, akkor mivel ez újfent az SSD belső dolga, így hiába trimmelődik, a titkosított adatok trimmelés miatti változása csak az SSD-n belül követhető, kívülről nincs változás, a titkosítottság nem változik (ennek következtében nem sérül), jól gondolom?

#45990 Erunosta (OFF)Már megint kiderült, hogy érdemes többet írni, mindenki részéről(/OFF). Én tudom, hogy ha váltok, akkor legfrisebbre akarok, mert na, ez én vagyok, de ha nálad már ezek a tervek, akkor, ha laphalál is lesz, a kinézettek mind támogatják az mSATA-t, így -ha semmi más nem jön közbe- simán transzplantálható a keresett SSD, így már feltételezhetően nem egy lapot/rendszert szolgálna, és máris több értelme van! :R
Ez esetben én nem tudok több infóval szolgálni, mert az inteles cuccokat nem próbáltam, nem tudom mennyi előnyt ad ha kicsi, mennyit ha nagyobb SSD van közbeiktatva. Gondolom millió teszt, és yt-vidi született, ajánlok 1-2 délutánt eltölteni velük... Én a dedikált drive, és pakolgatás, ha kell útját járom. Ha meglenne az AMD-s rendszerem, akkor lenne read-cache-em, de csak azért, mert nem igazán tudom mire használjak egy csak 120-as SSD, ha van egy mésik 500-as amiből csak 100gb foglat..., így arra tudnám befogni. (Nem jut az eszembe, hogy talán CPUm a régi vagy a lapom -a mostani- miatt ez nem megy...) [ ezzel a hsz-eddel engem a témában neutralizáltál :) ]

Arról a 37kh-s futásteljesítményról kérhetnék pár HDS képet? ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.