Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#701) beteg válasza Nyugdíjas (#700) üzenetére


beteg
őstag

én megerősíthetem, nem a sebességével van a baj! többször próbálkoztam már alaplapi raid-el, de mindig az lett a vége, hogy összeomlott a tömb. Azon kívűl a raid nagyon bekorlátozza a tuningolási lehetőségeket is. legalábbis eddig nálam rettentően vissza fogta.
viszont most megint belevágok 3 db 32 gigás patriottal! :) majd valahogy máskép oldom meg, nem azzal, hogy kihajitom a vinyókat!

Csak futni kell!

(#702) fsb1000 válasza RiddleR (#698) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nagyon érdekes hogy 0,5...4 Kb "transfer size" adatoknál szinte azonosak az értékek.
Bootnál épp kis file-ok olvasási sebessége a kritikus érték.

(#703) deicide válasza RiddleR (#698) üzenetére


deicide
veterán

Az olvasás érték miért olyan kevés? Mekkora Stripe méretet használsz? Bár nagy fileoknál nem számit már...összehasonlitásként a Buffalo MLC raid tömböm ennyit megy...

esetleg egy HDTach long bench tesztet is csinálhatnál, ott mit mutat...HDTach_SSD_Raid0

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#704) deicide válasza fsb1000 (#702) üzenetére


deicide
veterán

Ez a Stripe méret miatt van, az ICH10R alapból 128K-s méretet állit be, azaz amelyik file kisebb ennél, azt nem darabolja, csak az egyik drive-ra kerül, azaz olyan, mintha csak 1db ssd-d lenne. Viszont hiába kicsi az érték, az elérési idő kevesebb mint tizede a hdd-hez viszonyitva, az adja a sebességérzet javát...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#705) deicide válasza beteg (#701) üzenetére


deicide
veterán

Az összeomlást én még szerencsére nem tapasztaltam meg, pedig 8x525-ön megy az e8400. Viszont felkészültem rá, hetente ghostolom a rendszerparticiót (~5gb) és a kezem ügyében van egy Hiren's bootCD ha a tömböt újra kellene particionálni...ma is azzal szórakoztam, hogy kipróbáltam 64K/32/K/16K/8K stripe méreteket és ezért 4x épitettem újra a tömböt és ugyanennyiszer ghostoltam rá vissza az XP-t... :D ráértem. A leggyorsabb egyébként a 8K stripe-al volt, azaz maradt is az, az jó a kics fileoknak is, a nagyokat meg nem lassitja, legalábbis a másolás total commanderben nem lett lassabb.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#706) P00By válasza deicide (#705) üzenetére


P00By
nagyúr

ráértem Egy kicsit... :D

(#707) Tomate


Tomate
veterán

36-os raptor vagy 32-es SSD lenne jobb rendszerlemeznek? :R

[ Szerkesztve ]

(#708) deicide válasza Tomate (#707) üzenetére


deicide
veterán

Az elérési idő miatt mindenképpen az SSD, még ha irásban nem is gyorsabb, de rendszernek ráadásul csak olvasnia kell általában.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#709) P00By válasza Tomate (#707) üzenetére


P00By
nagyúr

Megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#710) RiddleR válasza deicide (#703) üzenetére


RiddleR
aktív tag

128K-s stripe-ban van.
Az MLC-sek jobbak olvasásban mint az SLC-sek. Természetesen a mostani szériákra gondolva.
Amúgy azt én is furcsálom, hogy nem duplázódik simán, tekintve, hogy mindenkinek ezt csinálta.
Ellenben az írás meg több mint 2x-es, ami meg hülyeség. :F

(#711) RiddleR válasza Tomate (#707) üzenetére


RiddleR
aktív tag

SSD egyértelműen. :K

(#712) deicide válasza RiddleR (#710) üzenetére


deicide
veterán

Igen, ez a teszt sem egyértelműen megbizható, nekem is nagyok az eltérések mérés és mérés között...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#713) Overlocker válasza RiddleR (#698) üzenetére


Overlocker
veterán

Hello!

Én is gondolkozóba estem, hogy fejlesszek, és látom neked is 32GB-s SLC-s Samsung-od van.

Az értékeim: 1db 32GB Samsung SLC

Most erről fut a rendszer,de a legelején amikor megvettem, majdnem lineárisan ment 170Mb/s körül az olvasás -valahol itt meg is van a topicban -..minek tudhatóak be ezek az esések,olyan 95Mb/s-re? (Most az 50-es leesésről ne beszéljünk az valamelyik rendszerfolyamat okozza..)

Azt nézegettem hogy ezek az újabb MLC-sek, már kicsit gyorsabbak..Lehet hogy jobban járnék 2 x 32 GB MLC-sel mint egy 64GB-s SLC-vel?

[ Szerkesztve ]

(#714) Ijk válasza Overlocker (#713) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tudok objektíve hozzászólni, de samsung SLC-nél normálisnak tűnik a 95 MB/s. Nem lehet, hogy a régi mérésed volt rossz?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#715) Speed válasza Overlocker (#713) üzenetére


Speed
őstag

Én a nem tul távoli multban vettem egy Patriot SLC SSD-t és ezt sikerült vele elérnem SLC
Egy MLC raid eredményt is tudok prezentálni pontosan deicide tesztjéről van szó amiben 2db 30 gb-s MLC szerepel Raidban MLC

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#716) Overlocker válasza Ijk (#714) üzenetére


Overlocker
veterán

Itt a korábbi eredményem: 170Mb/s átlag

A HD Tach is ennyit mért még akkor, aztán miután elkezdtem használni, ez lett..mondjuk azóta volt alaplapcsere és ugye most win 7-en vagyok, de már XP-n is kezdte ezeket az eséseket.

Speed: Igen, néztem deicide eredményeit, az olvasás kevésnek tűnik..Viszont a fentebb említett OCZ-s teszt igen bíztató..Ma utánanéztem és a jobb MLC-k RAID-be tudják a 250-280MB/s-t.

(#717) Speed válasza Overlocker (#716) üzenetére


Speed
őstag

Hűha 250-280 az nem is rosz, ha egyszer én is megpénzesedek veszek még egyet a jelenlegi patriot ssd-m mellé, amúgy adatok szerint most ez az egyik legjobb kapható ssd ha nem nézzük az új szériás még nem kapható cuccokat meg az Intel ssd-ket :D

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#718) Nyugdíjas válasza Overlocker (#716) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Noffene, odáig fajul a helyzet, hogy kénytelen leszek MLC-re cserélni ?:D
Na nem mintha számitana, mert a programok indulásánál ez már szerintem sehova nem érzékelhető.
Max. egy OS bootnál,de nekem az is olyan rövid, hogy ennyit már én is ki tudok várni, pedig én aztán türelmetlen egy fajta vagyok :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#719) Rolly


Rolly
veterán

néztem a total commanderes kompatibilitási módot, s ajánlott bekapcsolni :).

egy ssd két partíció közötti másolás (Patriot ssd) laptopn Vistával

nélküle egy cd (700 MB) másolásánál átlagos sebesség 85 MB-s
vele egy másik cd (700 MB) másolásánál átlagos sebesség 120 MB-s

ami vicces, ha egyik fájlt átmásolom, majd törlöm, és újra átmásolom akkor az átlagsebesség 250 MB :). de hogy ezt hogy hozza össze, mert oké, hogy nem kell olvasni mert még a memóriában van a cucc (4 giga ramom van), de írni nem tud ennyivel o.O

(#720) deicide válasza Speed (#715) üzenetére


deicide
veterán

Az a kezdetekkor volt, azóta linkeltem másikat (#703), 8K stripe mérettel 250k körül van az olvasás...:)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#721) Ijk válasza Overlocker (#716) üzenetére


Ijk
nagyúr

Specifikációk alapján jók az MLC-sek, viszont:
"As I've mentioned before, the random write issues with JMicron JMF602 based MLC SSDs are simply unacceptable and in my opinion they make the drives unusable for use in any desktop or notebook that you actually care about. Next year we may see a JMicron controller that fixes the problem but until then, I'd consider those drives off limits." bővebben
És ahogy nézem az intelt kivéve mindegyik ezzel a JMicron-nal szerelik.
Viszont akinek van itt ilyen MLC SSD-je, jó lenne tudni, hogy tapasztal-e ilyen időleges szüneteket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#722) deicide válasza Ijk (#721) üzenetére


deicide
veterán

Én most szétszedtem, samsung chipek és a JMF602 vezérlő van benne, de lassulást, akadást nem tapasztaltam.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#723) RiddleR


RiddleR
aktív tag

Valami rohadtul nem stimmel nálam.
HDTach
Érdekes, hogy azóta van millió problémám (ezzel együtt), mióta P35-ről P45-re átmentem. :W

(#724) deicide válasza RiddleR (#723) üzenetére


deicide
veterán

Ez egy HDtune ablak...:) nekem viszont jobban bejön a P45, ha sikerül a tuningot belőni rajta, jóval gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#725) Speed válasza deicide (#720) üzenetére


Speed
őstag

Hmm látom pffff nem is gondoltam hogy anyira mennek ezek a cuccok, akior full jobban megér 3db mlc mint 1darab slc ez motmár tuti, nah ennek fényébe én is elgondolkozom :DDD

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#726) deicide válasza Speed (#725) üzenetére


deicide
veterán

hát igen, 3db raidben még komolyabb erőt képvisel... :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#727) Speed válasza deicide (#726) üzenetére


Speed
őstag

Jah ha meglenne a 300-as olvasás akkor az nagyon fasza lenne :D De nem tom miért érzem ugy hogy pl. a win boot nem gyorsult az ssd-től :F Neked gyorsult a 2db MLC vel??

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#728) Overlocker válasza Speed (#727) üzenetére


Overlocker
veterán

Én sem érzem hogy gyorsult volna a boot-om..300-as olvasás nem biztos hogy meglesz 2db MLC-vel..

(#729) Overlocker válasza RiddleR (#723) üzenetére


Overlocker
veterán

Nekem is P45 van, sőt az előtte lévő is az volt csak DDR3-as..Most arra nem emlékszem hogy amikor megvettem akkor még a Rampage Extreme volt-e vagy sem, mert akkor lehet ez P45 hiba lesz..vagy valamit rosszul állítunk..Achi amikor anno tesztelt MLC-s SSD-ket, azok nem produkáltak ekkora eséseket, mint nekem most az SLC..

[ Szerkesztve ]

(#730) RiddleR válasza deicide (#724) üzenetére


RiddleR
aktív tag

A tuning alatt a sata-val kapcsolatos "tuningra" gondolsz vagy RAID konfigra?
Érdeklnének beállítások.
Most kipróbáltam a 16K-s strip-ot és gyorsult a dolog. Még kipróbálom a 8K-t is.

Most ilyen lett a HDtach

[ Szerkesztve ]

(#731) RiddleR válasza RiddleR (#730) üzenetére


RiddleR
aktív tag

őőőő hdtune (megint)

(#732) RiddleR


RiddleR
aktív tag

8K vs. 16K összehasonlítás.
Nincs nagy difi. :)

8K.
HDtune
Atto

16K.
HDTune
Atto

(#733) deicide válasza Speed (#727) üzenetére


deicide
veterán

Nem gyorsult semmit, mert sok az idle task a rendszerben, de amikor bejön, onnantól megállithatatlan...:)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#734) deicide válasza RiddleR (#730) üzenetére


deicide
veterán

Én sima proci tuningra gondoltam, a pci frekit mindig 33-on hagyom...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#735) Speed válasza Overlocker (#728) üzenetére


Speed
őstag

Mm akkor nem értem a sok netes videót meg a sok téves hirt hogy menyire felgyorsul a boot meg hasonlók :( A 300-as olvasást 3db MLC vel érttem :DD

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#736) Speed válasza deicide (#733) üzenetére


Speed
őstag

Majd beledobom a notimba az ssd-t mert az asztali gépen eddig is raidem volt és nem nagyon tudom megszemlélni a külömbséget de ott nagyot fog tolni az 5400-es vinyóhoz képest :D

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#737) deicide válasza Speed (#736) üzenetére


deicide
veterán

Notebooknál biztos minőségi ugrást fogsz érzékelni... :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#738) RiddleR válasza Speed (#736) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Ott fog rendesen pörgetni.
Én már leteszteltem a notimban és a köv eredmény volt:
5400-as winyó boot: 2m12s
7200-as winyó boot: 1m48s
SSD boot: 48s

Plusz az előnyök: nincs vibrálás (ez mondjuk csak a 7200-as notiwinyónál éreztem), nincs melegedés, nincs súly.
Akku idő pedig ++++.

(#739) Speed válasza RiddleR (#738) üzenetére


Speed
őstag

Huh akkor ez nagyon fasza köszi az infókat, oda kell is mert a a noti magam nem lassu csak mégis de akkor ez javulni fog keményen :D Az asztali vasba meg rakok 2 vagy 3db MLC mint deicide oszt ha tolja a biciklit :DD :DD :C

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#740) fsb1000 válasza Speed (#735) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Speed, a boot érezhetően és mérhetően is felgyorsul SSD-vel.

De ez a nagy elöny csak addig tart, amig "szüz" telepítésről van szó, nincs hálózat és az eszközök többsége (pl. audio) le van tiltva.

Nálam kb. 2-3 hónapja van SSD-n az SP3 rendszer és mostanra úgy belassult, hogy egy friss telepítésű HDD particióról (Sam750) gyorsabb a boot.

Viszont a programok betöltése továbbra is gyorsabb, mint HDD-ről

(#741) Rosep


Rosep
senior tag

Na végigolvastam...

És felvettem a kapcsolatot Nyugdíjassal egy Samsung SLC beszerzésével kapcsolatban. Jó lesz az nekem. Ideje is lenne újrarakni a rendszert, csak gondoltam megvárom az SSD-t. Meg még azon agyalok, hogy lecseréljem-e a P35-DDR2-800-at egy P45-DDR3-1333-as rendszerre... :F

(#742) Ijk válasza Rosep (#741) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem várj fél évet, aztán i7:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#743) fsb1000 válasza Ijk (#742) üzenetére


fsb1000
nagyúr

ja.. és 4 db 16GB-os MLC raid0-ba, mert addigra már 8.000Ft/db lesz az ára.

legalábbis remélem.

(#744) Ijk válasza fsb1000 (#743) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ilyen lenne jó, mondjuk legyünk reálisak, 20k-ért:D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#745) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#740) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Némileg megnyugtató, mert én is ezt érzékeltem, már kezdtem is kicsit aggódni,de tezstprogramok szerint minden rendben van az SSD-immel. Nálam is alaposen belassult a boot, de a programok továbbra is gyorsan indulnak.

Mondjuk ez más op.rendszer is, de ezek szerint ez független ettől.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#746) Overlocker válasza Nyugdíjas (#745) üzenetére


Overlocker
veterán

Mondjuk az én görbémre mondhatna valaki valami magyarázatot :U Vagy betudható annak hogy jobban van használva az SSD?

(#747) Overlocker válasza Ijk (#744) üzenetére


Overlocker
veterán

Hát igen, ennyiből már kijön pár giga SLC is raid-be..:D

(#748) G.I.JOE válasza Overlocker (#746) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Nálam nem volt semmi alaplap csere és hasonlóak az eredményeim.

>korábban< >most<

A programindítás viszont még mindig marha gyors.

(#749) deicide


deicide
veterán

Érdekes eredményeket ad az ATTO néha...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#750) Flashcash válasza G.I.JOE (#748) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem is a Samsung van, de ez az SSD nem tud 170MB/sec-el olvasni. Amikor ilyen eredményt mértetek akkor programhiba miatt sikerült kimérni, hogy mennyi a burst sebesség. A gyári specifikációt tudja. (max. 100MB/sec olvasás, 80MB/sec írás)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.