Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Flash animáció gondok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) stevve


stevve
nagyúr

Hi!

Az lenne a problémám, hogy flash-ben egy körből kellene betűt formálni átmenettel. Sajna annyira kezdő vagyok, hogy nem megy. Hogyan kell átmenetet készíteni?:F

(#2) Giruna válasza stevve (#1) üzenetére


Giruna
tag

Javaslom nézd meg a shape tween-t, a Flash beépített tutorialjai közt, nagyon egyszerű megoldható.

The Song Remains The Same :: http://www.giruna.hu

(#3) stevve válasza Giruna (#2) üzenetére


stevve
nagyúr

ok, megvan. Rájöttem és kösz.
Ha lesz még kérdésem, ide írok...:C

(#4) Tapsi válasza stevve (#3) üzenetére


Tapsi
addikt

itt találsz jó tutorialokat: Bővebben: link

(#5) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

helló

érdekelne a flash animáció, de még kezdő vagyok (vagy is nem sokat tudko róla)

milyen progikkal lehet szerkeszteni?Van esetleg valami jó ingyenes?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#6) Giruna válasza stevve (#3) üzenetére


Giruna
tag

Inkább az swf.hu-ra írj, jobban jársz :)

The Song Remains The Same :: http://www.giruna.hu

(#7) Sihto_ válasza MUŁĐER (#5) üzenetére


Sihto_
tag

Macromedia Flash mx

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#8) gErYoN


gErYoN
tag

Szóval nekem is lenne néhány Flash MX 2004-el kapcsolatos kérdésem:

Most kezdek ismerkedni a flash-szerkesztéssel.
A www.devnet.hu-n lévő menühöz hasonlót szeretnék készíteni. Olyanok a gombok, hogy amikor rámegyek, elkezd villogni.

Próbáltam már megcsinálni, de nem jött össze.

Csináltam egy gombot
up,over, down állásban egy-egy kulcskockában ezt lemásoltam, majd az over állásból kitöröltem ezt és
helyére egy movie clipet raktam be, ami annyiból állt, hogy a mozi első kockájában feketével,
másodikban pirossal volt a szöveg kiírva. Ennek eredménye az volt, hogy a szöveg mindig villogott, nem csak akkor amikor rámentem.
(A hit állást egyértelműen kijelöltem.)


Tudna valaki segíteni?

(#9) Sihto_ válasza gErYoN (#8) üzenetére


Sihto_
tag

Szóval az a baj, hogy movieklipet raktál bele, a gomb animáció már amugy is egy movicliphez hasonló dolog.
Az over állásban kell csinálnod a villogást és kész. Nem kell még külön movieclip .
Remélem érthető voltam.

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#10) gErYoN válasza Sihto_ (#9) üzenetére


gErYoN
tag

Igen érthető!
Ezt ugye úgy tudom elérni, hogy over állásban duplán kattintok az objektumon és megszerkesztem az adott kulcskockákat, majd ismét dupla katt és visszamegyek a gomb szerkesztéséhez, ismét dupla katt és kész a az egész. (Ekkor már kilépek a fő layerre, ugye?)

(#11) tkazmer


tkazmer
addikt

Készítek egy galériát egy swf.hu-s tutorial alapján[link], azonban problémáim adódtak:
a kép valahogy nem mindig kerül a helyére, egyenlőre még nem sikerült rájönnöm, hogy mi alapján tesz a jobb alsó sarokba (opera&ff)vagy a jobb oldalra(ie) egyes képeket.
A kód, amivel igazítva van, ez:
(sajnos még eléggé kezdő vagyok a témában, konkrétan ma kezdtem neki, így nem tudom, milyen kódok szükségesek, mindent, amit annak látok, bemásolok..)

// ////////////////// A terület méretének meghatározása ahol látszik a kép.
var kepXmax = 400;
var kepYmax = 300;
// ////////////////// A betöltő mc x-y pozíciója
kezdoX = 100;
kezdoY = 20;

function kozepre() {
// ////////// Az új méretek alapján teszi mindig középre a képet
picture._x = kezdoX+(kepXmax-picture._width)/2;
picture._y = kezdoY+(kepYmax-picture._height)/2;
}

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#12) tkazmer válasza tkazmer (#11) üzenetére


tkazmer
addikt

valaki? :U

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#13) Dico82


Dico82
csendes tag

Üdv!
Van egy dolog, amiben nem tudok napirendre térni a flashben. Létrehozok egy gombot, és beállítom:

[B]--> Actions - Button

on (release) {
getURL("valami.htm", "mainFrame");
}[/B]

Amikor utoljára ezzel foglalkoztam (kb. egy éve),akkor ez tökéletesen működött. Most akármit csinálok, mindig egy új ablakban nyitja meg az adott oldalt a frame helyett...
Tudom, tudom... a frame elavult, na de mégis...
Ha valakinek van ötlete segíten please... :O

(#14) Duffy válasza tkazmer (#11) üzenetére


Duffy
csendes tag

Szia!

Ezek alapján enm lehet megmondani, hogy mi a gond nálad. Esetleg ha fel tudnád tenni valahová.
Ha jó a kódod, akkor a képeket böngészőtöl függetlenül tölti be az adott pozícióba.
Vagy maga az egész flash jelenik meg máshol?

(#15) hiroki


hiroki
tag

Sziasztok!!

Nem tudjátok honnan lehet letölteni az Adobe Flash cs3 professionalhoz magyar nyelvű kézikönyvet?

köszi

Wrex: Sometimes I'm not sure if the Normandy's a warship or a traveling freak show.

(#16) doc válasza hiroki (#15) üzenetére


doc
nagyúr

amikor megvetted a cs3-at, nem adtak hozzá? ;]

(#17) Phoebe


Phoebe
tag

15 db. aviból konvertált flash videófilmet szeretnék horizontálisan mozgatni úgy, hogy mindegyik menjen és, ha az egeret eltolom jobbra vagy balra akkor mozogjon a sor ide-oda. Ez. vszeg. javascript-es kérdés, boccs az off-ért!
Kérdésem, hogy mit használjak. Programot, szkriptet..

(#18) hiroki válasza doc (#16) üzenetére


hiroki
tag

:DD

Wrex: Sometimes I'm not sure if the Normandy's a warship or a traveling freak show.

(#19) doc válasza hiroki (#18) üzenetére


doc
nagyúr

angol semmiképp nem jó?

(#20) hiroki válasza doc (#19) üzenetére


hiroki
tag

Sajna nem,olaszul tanultam...

Wrex: Sometimes I'm not sure if the Normandy's a warship or a traveling freak show.

(#21) tommy-gear


tommy-gear
tag

Sziasztok!
Adott egy swf fájl, pontosabban ez!

Szeretném rajta a feliratokat átírkálni, meg kicsit csinosítani rajta ezt milyen progival és hogyan tudom megtenni??

Előre is köszi!

(#22) alpha tauri


alpha tauri
csendes tag

Sziasztok!

Köv. problémában kérek segítséget: van egy Flashem, ami dinamikusan tölt be képeket, végülis halál egyszerű, ugyanakkor egy bizonyos szerveren, komplett html-oldalba ágyazva nem hajlandó betölteni a képeket.

Ha közvetlenül, html nélkül hívom meg az swf-et, tökéletesen működik. Próbáltam abszólút és relatív hivatkozást is, változás nincs. A böngésző által korábban cache-elt jpegeket viszont betölti.

Ötlet? Html bezavarhat? A szerverrel van gáz?

Köszi
T

(#23) alpha tauri válasza tommy-gear (#21) üzenetére


alpha tauri
csendes tag

Szia!

Swf kódolt fájl, nem szerkeszthető, decoder programra lesz szükséged, mint ez: http://www.flash-decompiler.com/ (Google dobta ki). Nyilván van ilyenből ingyenes is. Csinálsz belőle fla-t, Adobe Flashben megnyitod, szerkeszted.

Vagy:
Ha nincs rajta Protect from import (ki kell próbálni), akkor Adobe Flash-ben nyitsz egy új fájlt, majd File/Import/Import to stage. Ezzel valszeg csak a grafikai elemeket fogod importolni, a gombokat újra kell gyártanod, de nem lesz nagy meló :)

üdv
T

(#24) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Sziasztok.Kaptam egy olyan fusi melot,hogy különbözö képekböl kell csinálnom egy slideshow-hoz hasonlo animáciot.Szöveget is jo lenne beleszurni és a mérete nem lehet nagyobb 100KB.Mit tudtok ajánlani?
Másik,hogy lehet flashben meghivni egy streamet hogy azt le is játsza a készitendö flashben? Mint itt a flash mérete 9.5KB és van benne egy fla flash film amit lejátszik ami 3 MB.És egy netes streamet hiv meg.
[Flash]

Tudnátok segiteni? Fontos lenne.Köszönöm.

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#25) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Áááh, ezaz :D

Végre mehtaláltam ezt a topicot. Vagy nem régen nyitotta valaki?
A múltkor kerestem flash-es totyikot,de csak a "Macromedia Flash" nevűt leltem, ott meg nem nagyon van szó fejlesztésről, vagy animációról.

Pedig rákerestem a "Flash" szóra a fórumban... :U na mind1, lényeg, hogy témánál vagyunk:D

Én pár hónapja kezdtem el komolyabban belemászni a dologba. Főképpen az AS-el győzködnek. na persze! Mert programozni senkinek nincsen kedve, tanuljam meg én :DDD

De tanulni viszont rajzfilmestől (is) tanulok, szóval kijut az animációból is rendesen.

Van pár igen hasznos könyvem, aki esetleg foglalkozik figurakészitéssel, karakteranimációval. Szivesen odaadom, de természetesen csak pü.-ben;)

DjPremier: Megcsinálni valószinüleg megtudnám,de a módjának eldöntéséhez fontos lenen tudni, hány képről van szó? Vagy tetszőleges?

Jujj, megvan mi az oka, hogy nem vettem észre a topicot :D nem nagyon pereg. Sebaj, majd kicsit felturbózóm ;]:DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#26) DjPremier válasza Nyugdíjas (#25) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Ment a PM.

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#27) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Sziasztok!

Flash-el lenne egy kis gondom. Van egy oldalam, java részt flash. Az intrónál ki szeretném valahogy kapcsolni az automatikus ismétlést, de nem akar összejönni. Tudnátok segíteni???

[ Szerkesztve ]

(#28) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Megoldva :)

Más módszerrel kódoltam a videót :D

(#29) Nyugdíjas válasza <Lacy85> (#27) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egyébként, ha máskor is lesz ilyen, akkor kapcsold ki az adott szimbólumnál a propertiesben a "loop"-ot mondjuk play once-ra.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#30) <Lacy85> válasza Nyugdíjas (#29) üzenetére


<Lacy85>
addikt

no ez se rossz ötlet :DD

(#31) pilota


pilota
tag

helosztok olyan gondom lenne,hogy ikariámhoz jobanmondva a szövetséghez csinálok honlapot és flash animációt akarok beileszteni de valamiért nemjelenikmeg.Probáltam a gépen mert elvileg ha az elmentet indexre katintok behoza de otis csak a kodlátszik mért segitsetek leci ime a kod.Holbaltáztamel???

<OBJECT classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" width="675" height="68">
<PARAM name="movie" value="d:\anakonda ikon\flashvortex.swf">
<PARAM name="quality" value="best">
<PARAM name="menu" value="true">
<PARAM name="allowScriptAccess" value="always">
<EMBED src="d:\anakonda ikon\flashvortex.swf" quality="best" menu="true" width="675" height="68" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" allowScriptAccess="always">
</EMBED></OBJECT>

(#32) drShaman


drShaman
aktív tag

Flash menüt használok a honlapon, de a rövid URL-ekkel gondja van. Ha www-vel írom be a címet, tehát megegyezik a megadott base URL-lel, akkor működik a menü, ha www nélkül írom, akkor nem működik. Hogy lehetne ezt kiküszöbölni?

(#33) RamboII


RamboII
tag

sziasztok

egy olyan kérdésem lenne, hogy van az oldalamon egy swf file, de az eredeti fla-t véletlenül töröltem. Nem akarom ujból megcsinálni, olvastam valahol van valami vissza generáló. Tud valaki róla valamit?

előre is köszi

:R

(#34) GAMM-R


GAMM-R
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam egy szép flash lap forrást, de van egy kis gondom vele.
A képgalériába nem tudok újabb képeket felvenni. Valamiért nem sikerül.
Nagyon jó lenne ha valaki segítene benne.

Üdv: Gammer

[ Szerkesztve ]

(#37) D-signer


D-signer
csendes tag

Sziasztok!

Flashben (Flash 8) készítettem egy movieclipet, contentMain az instance neve.
Van rajta 3 gomb: play, pause és back.
A következő kódokat rendeltem hozzájuk:

A pause gombhoz:
on (release) {
_root.contentMain.stop();
}

A play gombhoz:
on (release) {
_root.contentMain.play();
}

A back gombhoz:
on (release) {
_root.contentMain.stop();
onEnterFrame = function () {
_root.contentMain.prevFrame();
}
}

on (release) {
if (_root.contentMain._currentframe == "1") {
delete onEnterFrame;
}
}

a gondom a következő:
Elindul a movieclip. Megnyomom a pause-t leáll. Megnyomom a play-t elindul. Megnyomom a back-et visszafelé játszik, eddig ugye OK a dolog. Ha a visszfelé menetelt le akarom állítani ott már gondok vannak, ugyanis a play és a pause gombok már nincsenek hatással a visszafelé játszásra...
Kérem szépen a segítségeteket! :)

(#38) Vitocska


Vitocska
tag

sziasztok ezt a oldal kéne flashelni kicsit feldobni a láncok mozogjanak stb aki ért ilyenhez egy ár ajánlatott pmbe létci

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=165198463664354&set=a.165197650331102.1073741829.161430710707796&type=1&theater

[ Szerkesztve ]

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#39) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Flash animáció gondok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.