Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Final Fantasy XVI

Célplatform: PlayStation 5
Megjelenés napja: 2023. Június 22.

Demó már letölthető és játszható, az elért eredmények tovabbvihetőek a teljes játékba.

Live-Die-Respawn

(#2) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

visszatalálós hsz főnök úr :D :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3) RangerFox


RangerFox
veterán

:C

(#4) Imilenni


Imilenni
addikt

DF teszt mikorra várható kb?
Addig nem szívesen veszem meg, framerate módban nem tudta a 60 fps-t tartani.. :(

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#5) zozika84


zozika84
őstag

Mikor jön PC-re? Arra venném inkább.

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#6) sittes79


sittes79
addikt

Kell ehhez tudni a FF lore-t vagy ismerni a többi részt, első FF játék lenne az életemben?

(#7) oriic válasza zozika84 (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jövőre elvileg, hivatalos dátum nincs.

Live-Die-Respawn

(#8) RangerFox válasza sittes79 (#6) üzenetére


RangerFox
veterán

Nem

(#9) oriic válasza sittes79 (#6) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Alapvetően nem, önálló játék lesz, saját történettel, szóval nyugodtan neki lehet esni.

Viszont vannak utalasok a lényekre, helyszínekre, varazslatokra, tárgyakra és egyéb dolgokra, amiket nyilván csak azok értenek, akik más Final Fantasy játékkal is játszottak, vagy kicsit jobban ismerik őket. DE ez csak extra, a jelenlegi infók szerint tökéletesen élvezhető és érthető lesz a játék annak is, akinek első FF játéka lesz.

Demót nézted már?

Live-Die-Respawn

(#10) Beegabor81 válasza sittes79 (#6) üzenetére


Beegabor81
junior tag

Nem. Minden FF egy különálló játék. Más világ, új karakterek, mindig más harcrendszer, nincs összefüggés a részek között ( nyilván ide nem tartozik a 10-2, 13-2, meg hasonló folytatások) Visszatérő nevek, pl Cid minden részben van(általában tudós vagy utazást segítő figura) de más más karakter csak ugyanaz a név. Vagy ott vannak a chocobok, a nagyra nőtt csirkék, amik a FF játékokban a lovak megfelelője. A summon-ok, mint pl Ifrit, Shiva, Ramuh is alap hogy minden FFben benne legyen. A szörnyek közül is rengeteg visszatérő ismerős van, pl Malboro, Tonbery, amik minden részben megtalálhatóak.
Szóval nyugodtan belekezdhetsz az előzőek ismerete nélkül, semminek nem kell utánanézni

(#11) 3L1T3 válasza zozika84 (#5) üzenetére


3L1T3
addikt

6 hónapig PS5 exkluzív és 12 hónapig PS konzol exkluzív

ergo

6 hónap -> PC
12 hónap -> XBOX

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#12) BoneDragon válasza 3L1T3 (#11) üzenetére


BoneDragon
veterán

Jó lenne ha fél év múlva jönne PC-re. Tegnap néztem demo végigjátszást, magam alá csokiztam. Brutál lesz...
Final Fantasy XVI OST - Ifrit VS Phoenix

[ Szerkesztve ]

(#13) Beegabor81 válasza BoneDragon (#12) üzenetére


Beegabor81
junior tag

Ez csak tájékoztató jellegű. Nem volt még olyan a világon, hogy az exkluzivitás lejárta után rögtön jön más platformra :D Szerintem 1 év minimum mire jön PC-re

(#14) BoneDragon válasza Beegabor81 (#13) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ne vedd el tőlem a reményt. :P
Amúgy ennek a játéknak már most odaadnám a game of the year cimet, már csak a zenék miatt is...

(#15) front3r


front3r
őstag

Nálam is lepörgött a demo. Tényleg jó a story, a narratíva, na meg a zenék. A harcrendszer persze tetszik, ez már az FFXV-ben is jó volt. A körökre osztott stratégiát rühellem, ezért kerültem eddig ezt a sorozatot. Úgyhogy várom a jövő hét végét egy fizikai deluxe kiadással. :)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#16) TBT


TBT
addikt

Egy utolsó kedvcsináló előzetes még jöhet? :D
Final Fantasy XVI - Next Gen Immersion Trailer | PS5 Games

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#17) oriic válasza TBT (#16) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Plusz egy japán nyelvű trailer is jött. [link]

Live-Die-Respawn

(#18) EmThor


EmThor
addikt

Én nem vagyok elragadtatva, nem is tudom hol kezdjem, a sztori megint valami követhetetlen zagyvaságnak tűnik mint a 13-ben, ott volt falcie meg lacie, itt meg eikon, de legalább kristály van ugye az alap meg chocobo, egy kis gil-lel megfűszerezve, mert hát final fantasy és ezek alap dolgok. A grafika helyenként effektdús (már-már túlságosan is a harcok közben), de különösebben a környezetek nincsenek kidolgozva. A felfedezés faék egyszerűségű, az lehetett volna dragons dogmásabb (néha kell R2 nyomni ugye a nagy ajtóknál hogy a ravaszok ellenállását el lehessen adni), a harc is akar akciódús lenni, de akkor meg lett volna devil may cry-osabb, így kicsit ilyen, kicsit olyan, kicsit innen is vettünk, kicsit onnan is. Körökre osztottságot már rég kidobták ugye, abban most úgyis a bravely default 2 a legjobb szvsz. Na de a harc, hát szintlépés az nincs ugye ne kelljen gondolkodni azt megcsinálják helyetted el ne rontsd, csak skillpontot kell költeni, hogy az új kombó meglegyen, ez még a kisebbik gond. A menü tipikusan japán, puritán, szöveges unalom, ebben sem változtak, jó lett volna. A hangok érdekesek mert egyes átvezetőknél szinte teljesen sterilnek hatnak a párbeszédek, nem hallani a környezet hangjait, viszont a páncélok nyikorgása, ruhák susogása meg tök rendben van. A zenék menet közben (elején a tutorial harc után a kastély udvaron) néha a korai midi hangmintákat idézik, de a nagyzenekari dallamok + harci szólamok viszont megint nagyot dobnak, ott jön a szint, ff xiii ost-je a mai napig pörög. Szóval nem tudom pontosan mit akarnak eladni, de remélem jobban el lehet majd mélyedni a teljes változatban és követhetőbb is lesz, mint a korábbi részek.

Igazából mindhol csak túláradóan pozitív értékeléseket láttam, semmilyen kritikusabb véleményt, nem mindenáron belekötni szeretnék, mert a nagy ellenfelekkel való harc könnyed és szórakoztató lett (a mobot túl egyszerű leverni) például, de nekem nem tűnik annyira világmegváltónak a játék, mint amennyire ezt a vélemények többsége sugallja. De ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#19) Snike válasza EmThor (#18) üzenetére


Snike
aktív tag

A XIII-1 és 2 tökéletes volt.
Ott a sztori nagyon jó és a világ is szépen fel volt építve a XIII-3-as felejtsük el, mert az valami félresiklott rettenet lett.

Ha a XVI-ban a harc olyan lesz mint a XV-ben, akkor nem lesz gond.
Skill pontok elosztása már régi dolog az FF életében -> mit fejlesztesz? HP vagy MP esetleg attack értékéket? Ezzel nem lesz gond szerintem.

Amúgy mennyi FF-t játszottál végig?

PS5, mert az jó! :)

(#20) EmThor válasza Snike (#19) üzenetére


EmThor
addikt

A IV. meg a XIII. ment le, a XV valamiert nem tetszett, nem a srácok miatt, bár a körítés kicsit fura volt. Mindegy meglatjuk ebben mennyi van még, a szörnyek design-ját nem tudom mondtam-e, az tetszett.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#21) Snike válasza EmThor (#20) üzenetére


Snike
aktív tag

Nem mondtad!
Gondolom a szörnyeknél itt is lesz amivel 2 órán keresztül kell küzdened. :)
+ volt vicces fényképezős mod benne, amivel harcok közben is tudtál selfie-t készíteni.
Egyre jobban várom a jövő hét végét! :)

A XV-hőz kiadtak egy cgi filmet blue-ray-en (magyar szinkronnal).

PS5, mert az jó! :)

(#22) melega válasza Snike (#21) üzenetére


melega
őstag

Én most nyomom a demót.
A XVI teljes első napos játék lesz.

Eddig jó.

AFFVII remake part 1 után II. FF játékom 3. a FF VII rebirth lesz berendelve

Bejönnek.
Majd ha segítseg kell kérek.

(#24) Snike válasza melega (#22) üzenetére


Snike
aktív tag

Ebbe van multiplayer rész is?

PS5, mert az jó! :)

(#25) oriic válasza Snike (#24) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nincs, teljesen single player a cucc.

Live-Die-Respawn

(#26) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Megvolt a demó tartalma itt is. Remek cucc, kicsit a frame problémák azért zavaróak, de így is imádom. :) Jöhet a teljes játék.

Live-Die-Respawn

(#27) TBT


TBT
addikt

Yoshi-P nyilatkozott. Lesz egy kisebb patch (nem 0 day) , amiben javítják az FPS dropokat (cél a 60 FPS elérése minél több helyen Framerate módban). Illetve megerősítette, hogy készül a PC-s verzió is. Gondolom abból már csak 2024-ben lesz valami.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#28) TBT válasza oriic (#23) üzenetére


TBT
addikt

Tegnap láttam is egy unboxing videót a Deluxe verzióról. Mondom ez még kicsit korai. De aztán levették a videót, így már érthető, hogy miért.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#29) melega válasza oriic (#26) üzenetére


melega
őstag

Nálam is, imádom.

Nekem lemezesen lesz meg.

Lemezesen is folytatható onnan ahol a demót befejeztem?

A masik sztori módban nyomom kihívásokra elég lesz a lies of P.
Ott a demóban 7,8 óŕám van. A 3 boss is magamtol lett meg.
33 as szintű a karim.
Ez a XVI sokkal jobban tetszik mint a XV az nekem nem tetszett.
Amúgy imádom a középkori dark fantasyt.

(#30) TBT válasza melega (#29) üzenetére


TBT
addikt

Mindegyik változat folytatható lesz, a demó progress után.
Illetve elég komoly New Game+ is lesz a játékban, amiben a prológus rész átugorható lesz.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#31) TBT


TBT
addikt

Lemezes verzióban veszitek meg a játékot vagy digitális formában?

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#32) 3L1T3 válasza TBT (#31) üzenetére


3L1T3
addikt

Most lemez aztán ha megjelent PC-re akkor digit.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#33) ldave válasza TBT (#31) üzenetére


ldave
félisten

Digitális, első teljes árú digitális játék előrendelésem.

A Slime draws near! Command?

(#34) RangerFox válasza TBT (#31) üzenetére


RangerFox
veterán

Digit

(#35) TBT


TBT
addikt

A Final Fantasy XVI fejlesztői bocsánatot kérnek az érkező patch miatt - lévén korábban azt nyilatkozták, hogy nem lesz 0day patch (hogy internet hozzáférés nélkül is teljesen játszható legyen/teljes élményt kapjon a játékos). Emiatt nincs is DLC (a pre-order esetén a pénz boost DLC semmiség ilyen szempontból), Season Pass, BattlePass, Ingame Shop, mikrotranzakció és egyéb baromságok. Nincs kvázi kivágott tartalom a játékból.
300MB körüli patch-ről van szó (nagyon elenyésző), enélkül is teljes játékot kapunk a lemezen, csupán az FPS dropokon javít.
Ők egy kicsi patch miatt nem győznek bocsánatot kérni a játékosoktól - amivel igyekeznek javítani a játékélményt - más fejlesztők pedig a félkész/befejezetlen játékuk kiadása miatt esedeznek a játékosok kegyeiért (Forspoken, Jedi Survivor, Cyberpunk 2077, The Lord of the Rings: Gollum, The Last of Us Part 1 PC Port, stb.) Van különbség. :DDD

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#36) 3L1T3 válasza TBT (#35) üzenetére


3L1T3
addikt

Azért nem kell őket se mozsdatni. Mivel japánok természetesen máshogy fognak hozzállni a dolgokhoz. Ettől függetlenül mégse ment nekik, hogy a akrakter ne csúszon a földön és valóban azt érezzem, hogy elindult. Rengeteg ponton bele lehetne kötni a dolgokba itt is. :U

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#37) ldave válasza 3L1T3 (#36) üzenetére


ldave
félisten

Hétvégén most elővettem nosztalgiázni kicsit az FF 15-öt és karakter animációban még mindig fantasztikus az a játék. Próbáltam a 16 demót is, de minden sztori részt skippeltem, csak a harcrendszerre voltam kíváncsi, így itt erről még nem tudok nyilatkozni, de nem láttam olyasmit, ami zavaró lett volna, leszámítva az invisible wall-nak való ugrálást a pályák szélén, de az sajna minden ilyen játék velejáróra.

A Slime draws near! Command?

(#38) Snike


Snike
aktív tag

Sziasztok!

Mekkora tárhely kell a játéknak?
Illetve mire érdemes készülni a frissítenél?
(lemezesen rendeltem elő)

PS5, mert az jó! :)

(#39) ldave válasza Snike (#38) üzenetére


ldave
félisten

90GB körül van a preload, gondolom a lemezes is ennyit telepít fel. Az első napi patch 300MB körül lesz.

A Slime draws near! Command?

(#40) melega válasza ldave (#39) üzenetére


melega
őstag

Értem.
Jó lesz ez, imádom a középkori dark fantasyt egyik kedvenc témám.
Van mivel játszanom a Liers of P szeptember 19 ei megjelenése előtt.

(#41) ldave


ldave
félisten

Ma délután 4-kor jönnek az első hivatalos tesztek, de a japán Famitsu magazin kicsit korábban jelentkezett már a saját pontszámukkal, ami 39/40 lett (nálunk négy ember tesztel egy játékot és 1-10 között pontoznak egyénileg).

A Slime draws near! Command?

(#42) ldave


ldave
félisten

(#43) RangerFox


RangerFox
veterán

(#44) TBT


TBT
addikt

Jól sikerült a játék!

Attack of the Fanboy 10/10
GamingTrend 10/10
Twinfinite 10/10
Hardcore Gamer 10/10
CGMagazine 10/10
PSX Brasil 10/10
Dashgamer 10/10
Dexerto 10/10
Sreen Rant 10/10
PSU 9.5/10
TechRaptor 10/10
IGN 9/10
Push Square 9/10
GameSpot 9/10
Easy Allies 9/10

Mondjuk a demó után hasonlóra számítani lehetett! :D

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#45) melega válasza TBT (#44) üzenetére


melega
őstag

Witchrer 3, Devil MNay Cry 5, Trónok harca mind imádtam.
Jó volt a pontozóbíró.

Egy jó tanács:
Számítógépszervizesekkel, számítástechnika tanárokkal, intrenetszolgáltatókkal, főleg idős korú pszichiáterekkel ne beszéljetek játékokról.
Alapból már egy Mass Efect 3 tól be vannak szarva hogy mindenki csak agresszív lesz meg bekattan. PEdig elég gyönge játék lett, nálam nem is volt sok lövöldözés értettem.

Ettől meg agyvárzést kapnak.

Sőt akik őket pártolják sjanálják hogy ne bűnhődünk a Mass Effect 3 ért sem kapják be Amitő anno 10 éves unokaöcsémnek semmi baja nem lett..

Visszatérve holnap hozza nekem a futár, és olyan játékok ötvözete amiket mindig imádtam.

[ Szerkesztve ]

(#46) oriic válasza RangerFox (#43) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hasonló véleményen vagyok, csak lassan haladok vele. 15 óra után már GOTY gyanús. :)

Live-Die-Respawn

(#47) RangerFox válasza oriic (#46) üzenetére


RangerFox
veterán

Igen, ha nem idén jelent volna meg a Zelda, akkor reális esélye lenne elvinni a díjat. De az idei személyes Top3-ban egész biztosan ott lesz. :K

(#48) BoneDragon válasza RangerFox (#47) üzenetére


BoneDragon
veterán

Kicsit túl van értékelve az a Zelda.

(#49) ldave


ldave
félisten

(#50) EmThor


EmThor
addikt

Nektek is melegszik és leáll a gép játék közben?
(Epic -> eposznak fordítjuk)

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.