Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Fibernet / Invitel kábelnet (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15251) AttyVin válasza karoka01 (#15250) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Nálunk is az ezeréves koax működik (Vacsi-közi társasház). A minősége is olyan.

Jó vagy nem, de olyan gyenge volt a jel, hogy nekem egy antennaerősítőt is be kellett szereznem.

Itt nemigen cseréltek semmit, de az újabb építésű részeken nem ismerem mi a helyzet.

Talán nyxor fórumtárs többet tud mondani.

Üdv, Vino

(#15252) karoka01


karoka01
csendes tag

Mi a Honvéd kórház mögötti részen vagyunk,jó lenne ha optikain lenne behozva mert koaxon eléggé furcsa lesz 50megát átvinni + a tv is ugye hát nem tudom először t betűs szolgánál voltunk ott 15 megás dls-ből jött 12 de a torrent ( nem tudom ezt lehet-e írni elvégre is pájrét dolog :D ) mind a 15 megát kezelte. Nekem elég lassú volt most váltunk 50 megás invitel kábelra de nem tudom hogy egy koax mennyit bír egyáltalán,az előző tulajnak volt egy 5 megása és valami kisebb csomagban tv-je. Ugye múltkor a tv-nél is volt ez a "kódolatlan napok" nevű gyönyörűség és rettentő lassan akarta behozni a digitális csatikat az analóg az úgy ahogy de a két tv-t már nem bírta csak analógon,tudtommal ez a koaxos technológia se mai gyerek,ezért megértem,de már ennyit is csak nyöszörögve akar elbírni,látszik hogy már amennyire,de fejlődünk. Régen még az 512-es netnél be voltam zsongva hogy milyen "gyors"... :D

(#15253) rankesz


rankesz
veterán

2 napja nincs tv jelem kecskeméten, csak néha pillanatokra, viszont a beállított csatornák helye után találtam pár digitális adást, bár blokkosodott elég szépen.

Tudja valaki miért nincs jel 2 napja?

(#15254) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, jó topikba írok -e, annyi lenne a kérdésem, hogy én a világvén lakok, de az Invitel címkeresője szerint a címemen elérhető a 15/5-ös net. Ezt én baromi elképzelhetetlennek tartom... mivel jelenleg mikrohullámú netem van, amit 2008-ban köttettem be, és akkor még semmilyen ADSL net nem volt a környéken, és azóta se tudok munkálatokról...
Valószínűleg ilyen hiteltelen a címkereső, ugye?

Írok az Invitelnek is, ha nem tudtok megerősíteni abban, hogy hibás a címkereső jelzése, csak gondoltam így gyorsabban kapok Tőletek információt.

Előre is köszi.

(#15255) South Velen válasza South Velen (#15254) üzenetére


South Velen
addikt

közben megtaláltam a nekem való topikot, sorry :R

(#15256) kigyi_23 válasza South Velen (#15254) üzenetére


kigyi_23
addikt

Azóta eltelt röpke 4-5 év :) Ennyi idő alatt egy új világot is fel lehet építeni :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#15257) Kicsirics77 válasza kigyi_23 (#15256) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Fel,csak nem Magyarorszàgon :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#15258) nyxor


nyxor
aktív tag

Na, mennyi hsz lett hirtelen.

1. Ha valaki digitális csomagra akar váltani, nem kell kivárni a hűség végét. Elég szépen besétálni, és felfelé módosítani az előfizetést, persze aláíratnak 1-2 év hűséget.

2. Kecskeméten egyelőre nem lesz inviteles optika. Viszont a T-Home és a Digi építi a hálózatát, sok helyen már elérhető, fel kell menni a T oldalára, megadni a címet, és kiderül, hogy elérhető-e az adott helyen.

3. Egy optika+"ősrégi koax" más néven HFC hálózat, ami pl. Kecskeméten is üzemel az Invitel gondozásában, elég nagy sávszélességet tud nyújtani lefele irányban. Attól függ, hány DS csatorna van a hálózaton, azok milyen szélesek, milyen modulációt használnak rajtuk, mennyi csatornát bondol össze a D3-as modem, stb. Ne feledjük, hogy az ADSL-lel ellentétben, ahol is mindenkinek dedikált vonala van, kábelnél a sávszélesség megoszlik az előfizetők között, így nem garantálható 24/7-ben a teljes sávszél, amire előfizetsz. Meg nem is úgy vannak ezek a hálók megtervezve. A D3 elméleti maximuma 420 Mbit/s lefelé. Invitelnél 8 DS freki van, valamikor ki is számoltuk itt, hogy az kb. 320 Mbit/node, ami több száz háztartást láthat el.

4. Koaxon nincs lassulás a TV adásban. Ott a készülékkel lehetett a gond, nálam a "kódolatlan időszak" alatt azonnal váltott egyik csatornáról a másikra, sokkal gyorsabban, mintha kódolt lett volna. Ennek is megvan az oka, de abba most nem megyek bele.

5. Kecskeméten jelenleg is van adás.

LG G2

(#15259) rankesz válasza nyxor (#15258) üzenetére


rankesz
veterán

akkor az én lépcsőházamban helyi probléma lehet, mert 1 analóg csatornát sem talál a tv, a digitális elvileg 20 körül van, de nagy része kódolt, a szabadon fogható meg blokkosodik, esik szét, szakad. :((

Mi a túró lehet vele?

(#15260) nyxor válasza rankesz (#15259) üzenetére


nyxor
aktív tag

De net van? Lehet hogy kaptál egy notv szűrőt.

LG G2

(#15261) rankesz válasza nyxor (#15260) üzenetére


rankesz
veterán

DIGI-től van netem

(#15262) nyxor válasza rankesz (#15261) üzenetére


nyxor
aktív tag

Akkor jelentsd.

LG G2

(#15263) rankesz válasza nyxor (#15262) üzenetére


rankesz
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#15264) AttyVin válasza nyxor (#15258) üzenetére


AttyVin
aktív tag

A DIGI hálózatfejlesztés Kecskeméten milyen városrészeket érint?

És pontosan hol érhető el már ma is a szolgáltatásuk, mert a honlapjukon pont ezt nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#15265) karoka01 válasza nyxor (#15258) üzenetére


karoka01
csendes tag

Tehát akkor kedves nyxor!
Ezzel hogy több száz háztartást tud biztosítani,arra céloztál hogy nem fog nagyon ingadozni itt Kecskeméten?

(#15266) atillatilla


atillatilla
csendes tag

Sziasztok. Tud nekem valaki segíteni abban, hogy most szeretnék digitális csomagra váltani az invitelnél. Kíváncsi lennék a tapasztalatokra, hogy érdemes-e, van egy egyszerű HD led TV-m, de megéri kicsivel többet fizetnem azért, hogy digitális csomagban legyek? Az adások élvezhetőbbek lesznek? valamint következő a kérdésem, nem akad a kép soha, rendesen olyan mint az analógé? mert hallottam már ilyenről is.

(#15267) bon válasza atillatilla (#15266) üzenetére


bon
őstag

Sokkal jobb a digitális képminősége de csak HDMI kábelen keresztül (régebben HDMI nélküli STB-ket forgalamaztak) tehát rédemes váltani. Kép akadás meg előszokot fordulni. Tegnap is volt probléma egy csatornán vettem észre. Sőt nem egyszer volt már olyanom is, hogy kép állt, hang meg ment alatta, Cegléden lakom.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#15268) kabelmania27 válasza atillatilla (#15266) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha HD-s tévéd van érdemes digitálisra váltani, jobb a kép.
Fibernetes időben több hsz szólt arról, hogy a kaon stb-vel ugyan olyan a digitális adás minősége mint az analóg, Invitel más típusú boxot ad, de ha a tévébe van modulfogadó nézheted box nélkül is a digitálist.
192.168.100.1 címen nézd meg a modem jelszintet.
karoka01: Nálam megvan a 6/1, 5,8-6,18között ingadozik a sebesség, jelentős lassulás csak országos hiba esetén fordult elő.

[ Szerkesztve ]

(#15269) AttyVin válasza atillatilla (#15266) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Véleményem egyezik az előző fórumtársakkal.

Én úgy tapasztaltam, hogy amikor az Invitel lett az "úr", utána elő-elő fordult némi probléma, de mára elég stabil a TV szolgáltatás (legalábbis nálunk). Mivel a net nem tőlük van, arra nincs rálátásom.

Az mondjuk "sztenderd", hogy évente legalább egyszer "csatorna-átrendezés és csere-bere" van.

Ha a TV-nek van CI-slotja, akkor a kártyát célszerű azzal használni egy CI modulba helyezve (függetlenül, hogy adnak boxot). Az inviteles kártya nálunk így működik. Így legalább a TV TV lesz és nem a STB "monitora"...

Üdv, Vino

(#15270) nyxor


nyxor
aktív tag

A Digi megállt a fejlesztéssel. A Széchenyiben elérhető, talán a Petőfiben is, Hunyadiban viszont nincs. Megrendelésnél láthatod az utcákat az oldalon.

Kecskeméten nem 1 db node van, így elég a sávszél, igen.

[ Szerkesztve ]

LG G2

(#15271) rankesz válasza nyxor (#15270) üzenetére


rankesz
veterán

Belváros egy jó része is képbe van ha jól tudom.

(#15272) atillatilla


atillatilla
csendes tag

Sziasztok, Cegléden lakom egyébként én is, és az Invitelnél szeretnék digitális csomagra váltani, nekem az internettel eddig gondom nem volt (30 MB/s), tv meg analóg családi volt eddig, de ugyebár HD tv-n nem minden esetben szép az adása.

Jelenleg egy Philips 32PFL4027H/12 sorozatszámú ( http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=hu&scy=hu&ctn=32PFL4027H/12 ) TV-m van, amin ha minden igaz tudom nézni majd. A műszaki dolgokhoz annyira nem értek, de én úgy gondolom, hogy HDMI csatlakozóval oldom majd meg.

Véleményetek szerint melyik boxot kérjem a csomaghoz, mert ha jól tudom van 2 fajta. Van valami különbség ? Filmek felvételével nem akarok foglalkozni, de a minőséget hajlandó lennék megfizetni, ha már intézem.

(#15273) nyxor válasza atillatilla (#15272) üzenetére


nyxor
aktív tag

Akkor egyértelmű, a kisebbik HDMI-s boxot válaszd, amelyik nem felvevős.

LG G2

(#15274) karoka01


karoka01
csendes tag

Na végre megvan a kábelnet és a kábeltv,a modem ezt mutatja:

Cable Signal Details
Forward Path:
Channel Frequency Power SNR BER Modulation
1 386.0 MHz -1.2 dBmV 41.7 dB 0.000 % 256 QAM
2 392.0 MHz -0.4 dBmV 40.8 dB 0.000 % 256 QAM
3 398.0 MHz -0.1 dBmV 42.3 dB 0.000 % 256 QAM
4 404.0 MHz -0.2 dBmV 42.0 dB 0.000 % 256 QAM
5 410.0 MHz 0.4 dBmV 41.8 dB 0.000 % 256 QAM
6 416.0 MHz 0.3 dBmV 42.4 dB 0.000 % 256 QAM
7 422.0 MHz 0.1 dBmV 43.0 dB 0.000 % 256 QAM
8 428.0 MHz 0.6 dBmV 42.2 dB 0.000 % 256 QAM
Return Path:
Channel ID Frequency Power Modulation
6 30.0 MHz 46.3 dBmV 16 QAM
5 24.0 MHz 44.5 dBmV 16 QAM
7 35.0 MHz 45.5 dBmV 16 QAM
8 40.0 MHz 46.8 dBmV 16 QAM
Data Service Details
Provisioned Address: Yes
Provisioned Time: Yes
Provisioned Configuration: Yes
Registered: Yes
BPI: Disabled

Jók ezek az értékek?

(#15275) karoka01


karoka01
csendes tag

És természetesen a speedtest:
[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/2440120381.png[/URL]

Nekem csak a pinggel van kicsit bajom,elég magas szerintem

(#15276) kabelmania27 válasza karoka01 (#15274) üzenetére


kabelmania27
félisten

23-as ping nem vészes
Ilyen osztóval van elosztva a koax a modem előtt?

[ Szerkesztve ]

(#15277) karoka01 válasza kabelmania27 (#15276) üzenetére


karoka01
csendes tag

Igen,pontosan :)
Miért?

(#15278) kabelmania27 válasza karoka01 (#15277) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha kicseréled kettes splitterre kb 5-el több lesz a vételi, most nem probléma a 0vételi szint, de nyáron ha leesik -5re szakadhat a net. TV-ágra tettek visszirányszűrőt?

(#15279) M@Db0Y válasza kabelmania27 (#15278) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

-5nél még nem hiszem hogy szakadozna. Itt csak akkor van probléma ha tartósan -10 alatt van. -7 -8 körül még elvileg stabilan mennie kell.

(#15280) kabelmania27 válasza M@Db0Y (#15279) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ahogy olvasom a többi kábelnetes topicot megfigyelhető, hogy a Thomson modem érzékeny a jelszintre, ismerősnél ha 0alá kerül szakadozik a net, 0 felett nincs gond, webstar elmegy -9,5el, és 15-el is, pozitívban stabilabb a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#15281) M@Db0Y válasza kabelmania27 (#15280) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ismerősnél van thomson pont nála nagyon szar (-10 - -13 és ehhez 32-33SNR) a jelszint és megy normálisan. Szerintem ez inkább hálózatfüggő lehet. Vagy talán modem szoftver más vagy ilyesmi.

(#15282) kabelmania27 válasza M@Db0Y (#15281) üzenetére


kabelmania27
félisten

Az nagyon határ eset, egyet értek veled abban hogy sok mindentől függhet, ettől függetlenül biztos ami biztos alapon érdemes lenne kettes splitterre kicserélni az osztót (ha tratec vagy Teletronik MMWO van nála) ilyen rossz vételi értéknél. Ismerősnél szintén Thomson -2nél már szakad, 0 felett jó, Webstar a legjobb, kár hogy mostanában már nem adják.

[ Szerkesztve ]

(#15283) M@Db0Y válasza kabelmania27 (#15282) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ja nekem is 2203 webstar van. Eddig ez a legjobb, legstabilabb.

(#15284) kabelmania27 válasza M@Db0Y (#15283) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szerencsénk van, hogy mi ezt kaptuk:) Itt ilyen a jelszint. Nálad milyen?

[ Szerkesztve ]

(#15285) M@Db0Y válasza kabelmania27 (#15284) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Tessék:

Elég sokat változnak az értékek mert mostmár 1 rakat csatornára rá tud állni amióta 50mbit is elérhető. mindenhol más a jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#15286) kabelmania27 válasza M@Db0Y (#15285) üzenetére


kabelmania27
félisten

Köszi, Jók az értékek, nálam nyáron este volt 5ös vételi (szintén kettes splitter van), aztán feljebb tekerték az erősítőt, itt csak a 411 és a 417Mhz-s freki érhető csak el, egyel gyengébb a 411 mint a 417. Ritkán vált frekit a modem, általában ugyanazon a frekin indul újra, ha az átlagosnál jobban lelassul a másik frekike szoktam átállítani. Egyre több helyen érhető el az 50Megabit, úgy vettem észre folyamatosan végezik a d3 és a dtv fejlesztést.

[ Szerkesztve ]

(#15287) kigyi_23 válasza kabelmania27 (#15286) üzenetére


kigyi_23
addikt

Csak nem felénk :)

Amúgy nekem is Thomsonom van a jelerősség most változott, gondolom állítottak az erősítőn, de még így is megfelelő szinten van. Majd tavasszal lehet bele kell nyúlni :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#15288) mlinus válasza karoka01 (#15275) üzenetére


mlinus
őstag

ne speedtesten nézd a pinget

cmd-be ping www.bix.hu

docsison 5-15 körül szokott lenni.

(#15289) kabelmania27 válasza kigyi_23 (#15287) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jaja, egyszer csak elér ide is a fejlesztés.
Nálad mennyi a vételi?

(#15290) kigyi_23 válasza kabelmania27 (#15289) üzenetére


kigyi_23
addikt

6.7 jelenleg, a pingem 14-15 körül szokott lenni. A kapcsolat természetesen az értékeknek megfelelően stabil :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#15291) kabelmania27 válasza kigyi_23 (#15290) üzenetére


kabelmania27
félisten

16.7 a bejövő jelerősség, kb annyi mint nálam.

(#15292) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Van egy jelenség, amivel régóta nem tudok mit kezdeni.

Néhány csatorna esetében csak az egyik vagy másik irányból lehet váltani (sötét marad a képernyő), de mindkettő felől nem.

Ez lehetséges, hogy frekvencia-függő? Mert a szolgáltatói csatornaátrendezések után általában máshol jelentkezik a dolog.

A TV egy Samsung D5500 (2011) CI-modullal. Az STB-nál ilyet nem tapaszteltam

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#15293) kigyi_23 válasza AttyVin (#15292) üzenetére


kigyi_23
addikt

Szerintem inkább szoftver probléma, a modul vagy a tv szoftverének frissítésével megoldódna a probléma. Vagy a CA modul nem fér össze a tv-vel. Előfordul még akkor is, ha ritka az ilyen.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#15294) AttyVin válasza kigyi_23 (#15293) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Van úgy, hogy magától is megoldódik vagy máshová "kerül" a hiba, néha nem. Most is volt ilyen.

A TV szoftvere nincs frissítve és valószínűleg nem is lesz, mert bizonyos alkalmazások akkor nem elérhetők.
Samsung-logika: van egy alaptechnika, ami többet tudna, de mesterségesen "butítják" FW-frissítésekkel (PVR használata, stb.). Lásd Samsung LCD-LED fórum.

A modulnál viszont nem tudom, hogyan kellene FW-t frissíteni.

Üdv, Vino

(#15295) nyxor válasza AttyVin (#15294) üzenetére


nyxor
aktív tag

A modulét sehogy. Egyébként valóban a tv szoftvere és a cam modul közötti részleges összeférhetetlenségben keresendő a hiba.

Amúgy gyári szoftver van a tv-n? Ha igen, és frissítesz, nem veszít a funkcionalitásából.
Nem PVR-es készülékekben a SamyGo szoftverrel aktiválható a funkció.

[ Szerkesztve ]

LG G2

(#15296) kabelmania27


kabelmania27
félisten

Nem kábeles ügyfélszolgálati irodában kábeles ügyintézés (pl hűséghosszabbítás) nem lehetséges, de a számlabefizetés lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#15297) AttyVin válasza nyxor (#15295) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Valahol ott lehet az ok, de most az eddigi háromból két nap alatt csak egy csatornánál maradt meg a hiba, a többi "megjavult".

Nem gyári fw van fenn, hanem egy "mindent visz" SamyGO-s 1090-es, de ez a hiba korábbi, gyárival is előfordult.

A PVR a ruSamsung-gal is aktiválható.
Mondjuk akkor nem kell maga a SamyGO, ami meg úgysem működne, mert az újabb gyári frissítések azt nem engednék....

Üdv, Vino

(#15298) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

az miért van hogy ha lejár a szerződésem és hosszabbítani akarok aakkor ugyanezt tudja ajánlani a telefonos droid,a volt páromnak meg sávszél bővítéssel -3k ajánlatott tettek ugyanarra a csomagra
ez ám az ügyfélmegtartó politika :(((

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#15299) kabelmania27 válasza Kicsirics77 (#15298) üzenetére


kabelmania27
félisten

Te melyik net és tévé csomagba vagy?
Nekem 10megabitest netet ajánlott+ egy kiegészítő telefoncsomagot, de honlapon magasabb havidíjjal szerepelt így nem fogadtam el. Az érdekelne, hogy ha marad hűség nélkül vajon változni fog -e a havidíj.

[ Szerkesztve ]

(#15300) Kicsirics77 válasza kabelmania27 (#15299) üzenetére


Kicsirics77
veterán

most családi kábeltv csomag meg net sprint van havi 8.616 Ft.
automatikusan meghosszabította az invitel(de ez is milyen üzletpolitika már)
és ugyanezt tudta ajánlani,holott tudom,hogy mult héten a volt páromnak ezt 5900 ft-ért ajánlotta úgy hogy a 6/1 netet felhúzza 10/2-re
nekem tuti nem változik most mert marad 8616 ft.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Fibernet / Invitel kábelnet (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.