Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Fibernet / Invitel kábelnet (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1001) Makkok válasza pjtr (#1000) üzenetére


Makkok
tag

Nálam is volt hasonló helyzet, be kell jelenteni hogy nem megy a net kimennek, és ha bedöglött vagy épp döglődik a modem, kicserélik, nekem a mostani a 3. modemem :) .

God save the Screen!

(#1002) pjtr válasza Makkok (#1001) üzenetére


pjtr
aktív tag

be indult modemem végre, megy a netem rendesen :) remélem nem csak tessék lássék feltámadás.
Ha megint elkezdi, akkor megprobálom kicseréltetni a modemet, de remélem nem fognak 3x kijönni hozzám:)

Köszi peti

(#1003) johngold válasza BluEyes (#973) üzenetére


johngold
csendes tag

Köszönöm, akkor várok egyelőre. Kiváncsi vagyok erre a hatalmas sávszélesítésre!

''A számítógép olyan, mint régen a TV-antenna. Egyik nap működik a másik nap nem.''

(#1004) Zsadi


Zsadi
őstag

Jan 14. levelemre ma jött válasz:

Tisztelt Előfizetőnk!

Köszönettel vettük érdeklődését a szolgáltatásunk iránt.
A sávszélesség növelésének időpontja valamint mértéke, jelenleg kidolgozás alatt van. Amennyiben érvénybe lép a módosítás, természetesen annak nagyságáról, valamint időpontjáról értesítjük, e-mailben, vagy levélben.
További kérdések esetén készséggel állunk rendelkezésére!

(#1005) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Nekem olyan volt egy fél éve, hogy sokszor szakadt a net, aztán kihívtam őket és kiöntöttek a póznán lévő dobozból 2l vizet. Azóta megy rendesen. :P

(#1006) joe69 válasza Matt-OPT (#1005) üzenetére


joe69
senior tag

:DD

(#1007) Borisz76 válasza Matt-OPT (#1005) üzenetére


Borisz76
veterán

:C

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1008) Zsoo21


Zsoo21
aktív tag

Hy.Nem tudjátok lessz-e sávszélességemelés.Jó lenne ha lenne. :)

Gigabyte-P35C-DS3@F5 rev. 2.0, Core2 Duo E8400@3GHZ , 4*1024MB DDR2 1066Mhz Kingmax, MSI 8800GT-T2D512E-OC,

(#1009) Zsadi válasza Zsoo21 (#1008) üzenetére


Zsadi
őstag

1004-es HSZ-ben írtam a kérdésre a válaszukat.

(#1010) Teaway válasza Zsadi (#1009) üzenetére


Teaway
veterán

Úgy látszik nem tud, vagy nem akar visszaolvasni... :)

Nincs itthon csokid??

(#1011) Teaway válasza doubleb (#982) üzenetére


Teaway
veterán

''Az a gáz a XXII. Kerületben, hogy csak Budafok City központjáig jó az ADSL''

Az kb. merre van?

Nincs itthon csokid??

(#1012) Teaway válasza doubleb (#987) üzenetére


Teaway
veterán

Nekem csak a VitalTV csatival van gondom, az mákosabb, mint a tészta. A többi mind jó.

Nincs itthon csokid??

(#1013) waterphone válasza Zsadi (#1009) üzenetére


waterphone
tag

Nah, én is küldtem nekik érdeklődő emailt.. Hátha egyszercsak konkrétumokat is tartalmaz a válasz. Sok idejük nincs mondjuk. Sorba jönnek az adsl szolgáltatók akciói.
Ráadásul a szuper 512/128-as vonalam 2 napja szinte fele sebességen is alig akar vánszorogni. :O

(#1014) doubleb válasza Teaway (#1011) üzenetére


doubleb
csendes tag

Jó kérdés....

Én a Camponánál lakom, ott már nem biztosítható (papíron igen, és szemrebbenés nélkül be is kötik neked, de nem lesz stabil a kapcsolat). Végül, csak kb fél év szenvedés után ismerte el a ''fibernet droid'' (hogy klasszikust idézzek), hogy igen, én bizony már túl messze lakom a Budafok városközponttól, ahol állítólag a telefonközpont van. (Nem tudom hol van, pedig egész életemben itt éltem.)

Az ADSL minősége erősen függ a központtól való távolságodtól (állítólag 3km a lélektani határ, de minél közelebb annál jobb) és a vonalak minőségétől.

(#1015) Kapitány válasza doubleb (#1014) üzenetére


Kapitány
tag

Ezt nem értem?!
Mi köze a ffibernetnek az ADSL-hez?
Ha nem ADSL, honnan veszed, hogy függ a távolságtól?
Itt vmi összekeveredett.

K

(#1016) doubleb válasza Kapitány (#1015) üzenetére


doubleb
csendes tag

Ha kicsit visszaolvasnál...

Arról panaszkodtam pár hozzászólással korábban, hogy azért vagyok (ismét) Fibernet előfizető, mert nincsen más lehetőségem a szélessávra.

Kb 1 éve elhagytam a Fibernet kábelnetjét (ami mindvégig atomstabil volt, úgyhogy szavam nem lehet) a TVNet ADSL 3G csábításának engedve - ha jól emlékszem 5x-ös sávszélességet kaptam közel azonos áron. Csakhogy katasztrofális volt az ADSL kapcsolatom minősége, alig volt, hogy működött, napi szinten tettem hibabejelentéseket és még a TVNet saját szerelője is max 500-700 Kb sebességeket mért a 2,5 megabites csomagnál.

Így fél év küzdelem után visszamentem a Fibernethez, és akár emelnek sávszélességet, akár nem, nincs más választásom. (Amikor visszakötötték, akkor beszéltem a Fibernet szerelőjével, elmeséltem a kálváriámat és ö mondta h. szerinte túl messze voltam a telefonközponttól, azért szívtam az ADSL-el).

(#1017) Kapitány válasza doubleb (#1016) üzenetére


Kapitány
tag

Szia!

1: Respect! és Peace! :R
2: Végül, csak kb fél év szenvedés után ismerte el a ''fibernet droid'' (hogy klasszikust idézzek), hogy igen, én bizony már túl messze lakom a Budafok városközponttól,
Ezt értettem félre (szvsz félreérthető ha csak ezt a hszt olvasom) azt hittem, hogy fiberrel van baj, és erre hivatkoztak.
3: Mivel (nekem) viszonylag új vagy a topicban, nem emlékeztem a korábbi hsz-ra. Elnézést!

K

(#1018) Pimpa28 válasza Kapitány (#1017) üzenetére


Pimpa28
tag

Most már senki sem mossa le rólam a fibernet-droid kiszólást? :)

Az az alkalmazott igenis droid, aki múltkor kioktatott telefonban, hogy ne reklamáljam a 160kbites uploadot, mert még az is felette van a szerződés szerint garantált értéknek...

(#1019) Zsadi válasza Pimpa28 (#1018) üzenetére


Zsadi
őstag

Azért kíváncsi lennék, hogy meddig lehet erre a ''garantált érték''-re hivatkozni a szolgáltatónak a jogszabályok szerint.
Miért nincs az előfizetőnek is egy ''garantál érték'' amit fizet ilyen esetben, pl fele havidíjat. ;]

(#1020) Borisz76


Borisz76
veterán

Hajdúszoboszlón 01.24-én szinte egész nap szarakodott a net és a TV adás is.
Mentségükre szóljon ,hogy jelezték a karbantartást : 8-22-ig.
Remélem ez a TV csatornák valamint a sávszél változások miatt van :)
Mert akkor talán a Feb.01 lehet az emelés időpontja ;]

Remélem igazam lesz :DD

Ya és más szolgáltatók ár/tempó arányát elnézve a Fibernetnek TRIPLÁZNIA kellene :))

[Szerkesztve]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1021) doubleb válasza Kapitány (#1017) üzenetére


doubleb
csendes tag

Nem szerettem volna bunkó lenni a ''ha visszaolvastál volnával'', elnézést ha úgy ment át. :)

Abszolút respect és peace. :DDD

Egyébként tényleg kicsit félreérthetően fogalmaztam.

(#1022) doubleb válasza Pimpa28 (#1018) üzenetére


doubleb
csendes tag

A kifejezést sürgősen le kell védetned, mert hamarosan futótűzként fog terjedni. :))

(#1023) doubleb válasza Borisz76 (#1020) üzenetére


doubleb
csendes tag

Bár csak igazad lenne, de szvsz ez nem valószínű (mármint a február 1).

Szerintem ha a Fibernet emelni akarna már rég bejelentették volna - még akkor is, ha csak 2 hónap múlva történik meg. Ha belegondoltok, minden nappal ami a T-com bejelentés óta eltelik a Fibernet előfizetőket veszít ha nem ''nyugtatja meg őket''. Ha valakinek januárban járt le az 1 vagy 2 év, lehet, hogy már lépett is.

(#1024) Kicsirics77 válasza doubleb (#1022) üzenetére


Kicsirics77
veterán

éljenek a droidok :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1025) waterphone válasza Kicsirics77 (#1024) üzenetére


waterphone
tag

[link]
Luke! Én vagyok a droidod........

(#1026) Kicsirics77 válasza waterphone (#1025) üzenetére


Kicsirics77
veterán

:DDD :D :DDD :D :DDD :D :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1027) medve úr válasza doubleb (#1023) üzenetére


medve úr
csendes tag

nálam tegnap történt emelkedés...

az elmúlt időszak stabil 20 kbyte-os upload immár 25 kbyte...
ez egy 25%-os növekedés, akárhogy is nézem, még a végén lassan elérem az előfizetett sávszélt :U

(#1028) EmThor


EmThor
addikt

na aláítam kit pro-t telóra kíváncsi vok, meg a 3mbit-re :) :DD

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#1029) EmThor


EmThor
addikt

há gödöllői régió

[kép]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#1030) Kicsirics77 válasza EmThor (#1029) üzenetére


Kicsirics77
veterán

na nekem most ennyi :C
[kép]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1031) Borisz76 válasza waterphone (#1025) üzenetére


Borisz76
veterán

:C

Pihent de NAGY ötlet !!!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1032) waterphone válasza Borisz76 (#1031) üzenetére


waterphone
tag

Ismét eltelt egy hét... Felhívtam az ügyfélszolgálatot hátha van vmi infójuk.. Kedves hölgy a'la jó telefonos droid (törv. védve) újra elismételte a több hónappal ezelőtti akcióikat. Nem kapkodnak.

(#1033) Kicsirics77 válasza waterphone (#1032) üzenetére


Kicsirics77
veterán

©2007 Fibernet Droid. Minden jog fenntartva.
:DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1034) Pimpa28 válasza Kicsirics77 (#1033) üzenetére


Pimpa28
tag

Lassan ideje megadnom egy számlaszámot, amire a jogdíjat küldhetitek akárhányszor csak használjátok eme híres szókapcsolatot. :)

(#1035) Watson25


Watson25
tag

Vasarnap megrendeltem az 1megas csomagot,kivancsi leszek mikor fognak kijonni

(#1036) poci76


poci76
aktív tag

A UPC chello internetszolgáltatása 2007. március 1-jétől a következő elnevezésekkel, sebességekkel és árszinten lesz elérhető: Minimum csomag (korábbi Light) 1280/256 kbit/s-os sebesség, 5500 Ft havidíj, Medium csomag (Standard) 5120/768 kbit/s-os sebesség 7900 Ft-ért, Extreme (Classic) 10240/1024 kbit/s-os sebesség 9900 Ft-ért, illetve Professional csomag (korábbi Plus) 20480/1024 kbit/s-os letöltési és feltöltési sebességek 16900 Ft-ért.

(#1037) poci76 válasza poci76 (#1036) üzenetére


poci76
aktív tag

Továbbá
A Monortel ADSL-csomagjai ezzel megegyező sebességértékeket nyújtanak majd áprilistól, azzal a különbséggel, hogy a legnagyobb csomag esetén a technológia korlátai miatt ''csak'' 18 megabit/s-os letöltési sebességet lehet majd maximálisan -- elméletileg -- elérni. A megújult választék valamennyi csomagjában a UPC immár eltörli az eddigi adatforgalmi korlátozásokat.

A megkezdett műszaki fejlesztés és kapacitásbővítés várhatóan néhány hónapot vesz igénybe és legkésőbb július 1-jéig országszerte mindenütt befejeződik. A jelenlegi előfizetők nagy többsége március és április folyamán már érzékelheti a változásokat.

(#1038) Makkok válasza poci76 (#1036) üzenetére


Makkok
tag

Nekünk mikor lesz ilyen? :O :O

God save the Screen!

(#1039) Senhi


Senhi
aktív tag

A pár hete feltett kérdésem immáron megválaszolódott. Az upc lépett. Ráadásúl kb akkorát mint amire számítottam. Fibernet ezekután egyértelműen átgondolja a sávszél emelés ügyét, hisz az adsl annyira nem zavarta őket, de ez egyértelműen bizonyítja, hogy bezony le vannak maradva. Nem kicsit, nagyon. Mire ezek 10g-s portot vesznek (najó 5 is bőven elég lenne) addigra nyár vége lesz :( . Talán márciusra lett volna 2-3xozás, de ezekután nem lesz. Nem engedhetik meg maguknak, hogy csak ennyit emeljenek. Közeledik a vég...érzem :)

(#1040) Mecy_Lacee válasza Kicsirics77 (#1030) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

[kép] :C

Na, csak sikerül!

[Szerkesztve]

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#1041) Pimpa28 válasza Senhi (#1039) üzenetére


Pimpa28
tag

Hát akkor kezdődhet a nagy elvándorlás. Sajna nekem még hűség van őszig, de utána irány a chello.

Olyat a fibernet egyszerűen nem tud lépni, hogy versenyezni tudjanak (akár árban, akár sebességben, akár minőségben) az ''új chello''-val.

Csak egy szemelvény:
Chello Extreme (10/1M) - bruttó 9 900 Ft
Fibernet Mega (3M/384k) - bruttó 11 880 Ft

[Szerkesztve]

(#1042) poci76 válasza Pimpa28 (#1041) üzenetére


poci76
aktív tag

Főleg, hogy megszűnnek a chello limitjei is.

(#1043) Pimpa28 válasza poci76 (#1042) üzenetére


Pimpa28
tag

Most hangosan gondolkodom:
- 4 hónapja hosszabbítottam szerződést fibernetnél, ha felbontom, akkor kábé 24 000 ezret kell visszamenőleg befizetnem
- átmegyek a chello-hoz, ott a medium csomaggal viszont havonta 4 000-et spórolnék a hátralevő 8 hónapban (és 3 mega helyett 5 megás csomagom lenne).

Hibádzik valahol a gondolatmenetem? :)

(#1044) Senhi válasza Pimpa28 (#1043) üzenetére


Senhi
aktív tag

Mire vársz még ? :D
Nekem sajna ilyen opcióm nincs... ezek a mocskok beették magukat a 22. kerben és az upcnek itt nyoma sincs :( :O

(#1045) Pimpa28 válasza Senhi (#1044) üzenetére


Pimpa28
tag

Felhívtam az ügyfélszolgálatot, megint egy kezdetleges droiddal beszéltem. Azt mondta, hogy
nagyjából helyes az okoskodásom.

Kérdezem és a fibernetnél valami emelés? Aszondja most volt nemrég, másikról nem tud. De nagyon örült, amikor mondtam a chello-t, mert neki otthon az van. :)

(#1046) Senhi válasza Pimpa28 (#1045) üzenetére


Senhi
aktív tag

''Aszondja most volt nemrég, másikról nem tud.''
Ez csakis jót jelenthet ;]

(#1047) pont


pont
csendes tag

Nem azért én nem akarok beleszólni persze nekem is jobb lenne gyorsabb net! De itt is monopol helyzetben van a Fibernet (Kerepes). De régebben voltak kimaradások de egyre stabilabb, ebben az évben még nem is volt vele baj, de decemberben többszőr is volt kimaradás. Gondolom itt is fejelsztettek vagy valami.
Én csak azért nem ugrálok mert napi jópár giga lejön...
Télleg ennél a szolgáltatónál volt már olyan, hogy rászáltak valakire a letöltése miatt?

(#1048) Chaser válasza Pimpa28 (#1043) üzenetére


Chaser
titán

Sztem nem hibádzik:) Én most hosszabbítottam meg pár hete, 3990ft 512/96, de mivel nem nagyon töltögetek ez elég, ezért nem is hezitálok nagyon a váltáson. 128-256-512, ez a sorrend, mióta a fibernyetnél vagyok. Minden évben dupláztak:D Ha fontos lenne a sebesség, akkor én is váltanék az biztos. Decemberben szidtam őket, mint a bokrot, napi többször elszállt a net, volt, hogy több órára is, de mostmár nem vacakol, akkor fejlesztettek vagy valami hasonló..Ha nem emelték volna fel 512-re 256 helyett, gondolkodás nélkül lemondok a további szolgáltatásairól eme nagyszerű cégnek ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1049) poci76 válasza Chaser (#1048) üzenetére


poci76
aktív tag

Neked nyilván azért lett 512, mert lejárt a hűséged, és új szerződést kötöttél, akiknek nem járt le, azok viszont most is a régi sávszélt kapják, mint pl. mi. Ennyit a Fiber korrektségéről...

(#1050) Kapitány válasza Pimpa28 (#1041) üzenetére


Kapitány
tag

Szia!

Csak kíváncsiságból kérdezem meg, mert tényleg nem tudom:
Melyik városban, illetve városrészben (BP) lax, ahol 1idejűleg mindkét (fibernet vs. upc) szolgáltató jelen van?!!!!!!
Én nem tudok ilyenről, de ha te igen, kérlek tudasd velem.
Ezt komolyan kérdezem, nem b@xogatásból.
Az említett cikkekben szereplő internetelőfizetés csak ott lehetséges, ahol a UPC a kábeltv szolgáltató.
Olyat pedig nem tudok, ahol párhuzamosan lenne 2.
Persze én sem tudhatok mindent! :R
Esetleg költözöl érte? :DDD

Köszönettel: K

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Fibernet / Invitel kábelnet (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.