Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Fibernet / Invitel kábelnet (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14451) M@Db0Y válasza kabelmania27 (#14450) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Először 3 felé és abból az egyik ág 1 emelettel lejebb még 2 felé. A második osztás után is tökéletes a kép. Nem úgy mint a legrand falicsatlakozó az első osztás után.. Na az katasztrófa :D
Ha valaki esetleg ilyesmin töri a fejét felejtse el :D

(#14452) kabelmania27 válasza M@Db0Y (#14451) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ki kell venni azt az aljzatot és egy F toldóval összekötni a két kábelt:)

(#14453) desertfox83


desertfox83
csendes tag

Üdvözletem!

Invitel analóg kábeltévénk van, családi csomag, ami tartalmaz 5-6 német nyelvű csatornát.
Ezeken a csatornákon már néhány hónapja időről-időre megjelenik egy felirat, mely szerint az analóg sugárzást április 30.-án megszüntetik és átváltanak digitálisra.

Kérdés: Központilag meg lesz e oldva, hogy továbbra is venni lehessen ezeket a csatornákat, vagy mennek a levesbe? Nem tudtok erről valamit?

(#14454) ---Lasali--- válasza desertfox83 (#14453) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Gondolom kell kérned majd egy digitál - analog átalakítót, ez kb olyan mint a műhold vevős rendszer. Scarton be kell kötni a tv be, és van hozzá egy távirányító, amin kapcsolgatod hogy mit akarsz nézni.

(#14455) nyxor válasza desertfox83 (#14453) üzenetére


nyxor
aktív tag

Ha előfizetsz digitálisra, set top boxot adnak, ez lehet SCART vagy HDMI kimenetes, utóbbi drágább nem is kicsivel. A digitális adás Pestről jön központilag, és ahol bevezették, mindenhol ugyanazok a csatornák vannak ugyanazokon a frekvenciákon. Van egy rakás külföldi csatorna, németek is.

LG G2

(#14456) kabelmania27 válasza ---Lasali--- (#14454) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ez azt jelenti hogy az astra műholdon megszüntetik az analóg sugárzást
Fejállomáson kicserélik az analóg műholdvevőt digitálisra, neked semmi teendőd nincs.:)
Itt van a cikk a sat.hu-ról

[ Szerkesztve ]

(#14457) MikiASD


MikiASD
tag

Sziasztok!
2 éve használom a fibernet szolgáltatásait. Mivel 1 hete vásároltam egy laptopot szeretném megosztani az internetet egy TL-WR340GD nevű routerrel. Ha a modemről közvetlenül a gépre van rádugva az internet minden simán megy. Viszont ha a modemről a routerre csatlakozok semmit nem csinál, a modemen nem villog a pc led vagyis hogy érzékelni a modemet és a routeren sem a WAN led. Valaki tudna segiteni hogy mi lehet a probléma?

(#14458) kabelmania27 válasza MikiASD (#14457) üzenetére


kabelmania27
félisten

Indítsd újra a modemet.

(#14459) MikiASD válasza kabelmania27 (#14458) üzenetére


MikiASD
tag

Már mindent megpróbáltam, újraindítottam reseteltem de semmi. :/

[ Szerkesztve ]

(#14460) szelidorzo válasza MikiASD (#14459) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Klónozd a géped MAC címét a routerbe!

Lehet az új érzékelt mac címet (a routerét) nem akarja engedni a hálózat.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#14461) MikiASD válasza szelidorzo (#14460) üzenetére


MikiASD
tag

Próbáltam nem megy :/ átdugom a routerbe semmi nem történik visszadugom a számítógépbe azonnal van internet!

(#14462) szelidorzo válasza szelidorzo (#14460) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Router mac címét nézd meg. Reseteld a routert.
Dugd rá a gépet, a ruotert meg a modembe.Ha 10-15 perc alatt nem jön meg a net, akkor felhívod az ügyfélszolgálatot (jó szórakozás), kérni fogják a MAC címét a routernak, és lefrissítik a hálózatot, utána menni fog. (viszont utána már ne klónozd a címet)

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#14463) nyxor válasza MikiASD (#14461) üzenetére


nyxor
aktív tag

Crosslink (keresztkötésű) UTP kábeled van? Próbáld meg patch (egyenes) kábellel, sok esetben ez a baj...
Újabb eszközöknél elvileg mindegy milyen, de érhetik az embert meglepetések. Anno a Terayon modemmel még tapasztaltam ezt a jelenséget.

[ Szerkesztve ]

LG G2

(#14464) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni internet szétosztáshoz!!!

A héten fizettem elő Inviteles internetre+telefon. A szerelő csávó hozott egy Thomson THG-571 modemet. Annyit mondott, hogy mindent újra kell indítani és menni fog.
Jelenleg van internet, de csak 1 gépen. Van 2 router, meg 1 switch, de egyikkel sem sikerült szétosztani a netet, holott előtte a régi modemmel ment.
Olyan, mintha ez a modem csak 1 gépet engedne fel. Azt az egyet viszont felengedi direktben, switch-en keresztül, routeren keresztül. Már szinte minden variációt próbáltunk.

Tudna valaki segíteni?
PLS!!!

(#14465) kabelmania27 válasza gabor128 (#14464) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha előtte adsl-t használtál a routert át kell állítani.

(#14466) gabor128 válasza kabelmania27 (#14465) üzenetére


gabor128
aktív tag

Nem. előtte is kábelnet volt ugyanettől a szolgáltatótól, csak most hoztak egy új modemet, a régit meg elvitték.

(#14467) nyxor válasza gabor128 (#14466) üzenetére


nyxor
aktív tag

Klónozd a router configjában a gép hálókártyájának a MAC címét, és jó lesz. Egyébként az a gyakorlat, hogy a Fibernet egy MAC címhez egy IP-t társít évekig (elméletileg fix IP, gyakorlatilag nem az) és ezt a párosítást nehezen akarja "elengedni" a modem. Ezért ha egy új gépet, routert dugsz a modem mögé, előfordulhat hogy fél órát is kell várni. Ezért kell a hálókártya címét beleklónozni, egyből lesz net.

[ Szerkesztve ]

LG G2

(#14468) gabor128 válasza nyxor (#14467) üzenetére


gabor128
aktív tag

Köszi!

Ezt a klónozást hogy kell csinálni?
(Nem vagyok IT zseni)

A routerhez nincs soros port.
És nincs hozzá SW sem.

Ez ilyen plug & play alapon működik.

[ Szerkesztve ]

(#14469) szelidorzo válasza gabor128 (#14468) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

UTP kábelen csatlakozol a routerhez, és annak a setup menüjében felkínálja ezt a lehetőséget. Hacsak nem valami kőkorszaki routered van

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#14470) Tiger24


Tiger24
tag

Sziasztok!

Akinek csoportos beszedésen van, levonta tegnap? Mert nálam nem, pedig 26 a dátum. Úgy látom az új számlán új azonosító szerepel.

(#14471) kabelmania27 válasza Tiger24 (#14470) üzenetére


kabelmania27
félisten

Az átutaláshoz és a csoportos beszedési megbízáshoz a fogyasztói azonosítót kell megadni.
Én a korábbi vevőkód helyett új ügyfél-azonosítót kaptam.

(#14472) decoati válasza nyxor (#14467) üzenetére


decoati
aktív tag

"Egyébként az a gyakorlat, hogy a Fibernet egy MAC címhez egy IP-t társít évekig (elméletileg fix IP, gyakorlatilag nem az) és ezt a párosítást nehezen akarja "elengedni" a modem. Ezért ha egy új gépet, routert dugsz a modem mögé, előfordulhat hogy fél órát is kell várni." Ebben a két mondatban négy darab konkrét tárgyi tévedés található, kvázi nettó baromság.
Ha cserélődik a modem utáni első eszköz, ált. nem kapsz ip-t, amíg újra nem indítod a modemet. Semmit nem kell klónozni. Ha a géppel megy, jó a kábel, jó a router és jól van konfigurálva, max. egy modem restart után annak mennie kell.

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#14473) gabor128 válasza decoati (#14472) üzenetére


gabor128
aktív tag

Érdekes módon úgy tűnik, hogy 1 gépnél többet nem enged fel. Az nem tudom, hogy befolyásolja-e, hogy az egyik gépen win7, a másikon Xp van. Próbáltuk többfajta routerrel különböző konfiggal,de egyelőre nem jön össze.

(#14474) decoati válasza gabor128 (#14473) üzenetére


decoati
aktív tag

Nem befolyásolja, nem valószínű hogy kapsz 1-nél több publikus ip-t (területtől/modem konfigtól függ). A modem mögé berakod a routert (dinamikus ip kérés), az megkapja dhcp-n a publikus ip-t (85.66.x.x), az meg privát tartományból oszt a lan portra, meg a wifire (dhcp szerver, 192.168.x.x). A klienseket ugyanúgy dinamikus ip kérésre (dhcp) állítod. Így akárhány gép elmehet róla. A switchet csak a router mögé rakhatod.

[ Szerkesztve ]

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#14475) dbius


dbius
veterán

Nálatok megy a net? Nálam hajnali 1-kor volt, most reggel óta nincs. TV viszont van. Kábelmodemes terület, Hajdúböszörmény.

Modem adatok:

Első

Második

Harmadik

Szerk: A log alapján úgy tűnik, hogy a túloldalon - szolgáltató oldalán - lehet valami, mert nem kap választ a modem.

Szerk2: Ahogy látom másoknál is probléma volt a csoportos beszedési megbízással. Nekem is visszautasította a bank a terhelést. Mint kiderült, nekem is megváltoztatták az azonosítómat (az előző számlán még a régi volt, ezen a számlán pedig az új), de erről persze b@sztak értesíteni, hogy te marha módosítsd a megbízást a bankodnál az új adatra... Írtam is nekik egy szép levelet :(((

[ Szerkesztve ]

(#14476) decoati válasza dbius (#14475) üzenetére


decoati
aktív tag

országos, még a felügyeleti rendszer sem megy, a hibajelzéseket leállították

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#14477) kabelmania27 válasza decoati (#14476) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nem világított az online led.
Ha jól látom csütörtök óta nem a régi fibernetes bix portról kapjuk a netet.

[ Szerkesztve ]

(#14478) decoati válasza kabelmania27 (#14477) üzenetére


decoati
aktív tag

az más, 26. hajnalra hirdettek leállást bix eszközcsere miatt, ami a mail szerint a digitális tv szolgáltatást (is?) érintette. (az elmúlt hónapok folyamatos "no signal, kockás, csíkos, szétesik" képminőség probléma (dtv-ből kifejtett analóg lefedettségű területeken is) átviteli út hiba miatt volt (mint kiderült), a 26.-ai ezt hivatott rendbe rakni, no meg akkor a Fibi port kiváltását. Franc se tudja, sztem a d3 megnövekedett sávszél igényének dolgoznak előre. Nekem sincs pontos infóm, nem kötik az orrunkra :) )
szerk.: úgy látom rendben van, jönnek vissza a modemek

[ Szerkesztve ]

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#14479) kabelmania27 válasza decoati (#14478) üzenetére


kabelmania27
félisten

Én is úgy látom, hogy rendben van:)

[ Szerkesztve ]

(#14480) dbius válasza decoati (#14478) üzenetére


dbius
veterán

Kb. negyed órája nekem is visszajött.

(#14481) decoati válasza kabelmania27 (#14479) üzenetére


decoati
aktív tag

még nem százas, néhány helyen még nincs publikus ip (de a helpdesket már elengedték, höhh de jó)

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#14482) laszlo168


laszlo168
senior tag

Azt tudja valaki, hogy hol, milyen számon lehet bejelenteni, ha hiba van az invitelnél?

(#14483) kabelmania27 válasza laszlo168 (#14482) üzenetére


kabelmania27
félisten

(#14484) Debilon


Debilon
addikt

itt nálunki (Barcs) össze-vissza szakadozik, belassul "lefagy" egy pillanatra

amióta itt nálunk karbantartogattak, azóta egyre többször szakad/megy el a net
(szerelő szerint egy túl érzékeny fi relé vagy mi old le itt a faluban, már 2-3 hete is azt mondta hogy cserélik másikra de azóta is semmi)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#14485) desertfox83 válasza kabelmania27 (#14456) üzenetére


desertfox83
csendes tag

Köszi!
Kb. mikorra várható, hogy kicseréljék a fejállomáson az analóg műholdvevőt digitálisra?
Német adók reggel óta nincsenek.

(#14486) decoati válasza desertfox83 (#14485) üzenetére


decoati
aktív tag

jelents hibát csatorna leállásra, az csoportos hiba, kiemelten kezelik, néhány napon belül rendben lesz
@Debilon: reklamálj, reklamálj, reklamálj. Hidd el, van értelme.

[ Szerkesztve ]

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#14487) pohár válasza decoati (#14486) üzenetére


pohár
félisten

hú, de jó hogy csak a TV inviteles... megbolondulnék ha a net baszakodna ennyit :( :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#14488) kabelmania27 válasza pohár (#14487) üzenetére


kabelmania27
félisten

(#14489) decoati válasza pohár (#14487) üzenetére


decoati
aktív tag

én is :DDD

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#14490) pohár válasza kabelmania27 (#14488) üzenetére


pohár
félisten

reggel 9-től délig krumplit ültettem meg kapáltam, szóval ebből nem sokat vettem észre :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#14491) laszlo168 válasza pohár (#14490) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nálunk a krumplit vetni szokták :)

(#14492) pohár válasza laszlo168 (#14491) üzenetére


pohár
félisten

hááát vetni magokat szoktak, nem? ezt inkább ültettük, mint a palántát, csak ez nem palánta volt, hanem krumpli :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#14493) kabelmania27 válasza pohár (#14490) üzenetére


kabelmania27
félisten

Én délelőtt szegélynyíróval nyírtam füvet mire befejeztem visszajött a net:D
Tökmindegy melyik szolgáltatónál vagy, ha bix hiba van probléma lehet az internet kapcsolattal...

[ Szerkesztve ]

(#14494) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Sziasztok!

Ha esetleg valaki mostanában akarna uj internet előfizetést kötni az Invitelel akkor az kérem jelezze nekem priviben.
Köszönöm!

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#14495) Gubek-Einste válasza Ghandi (#14494) üzenetére

Miért???

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14496) szelidorzo válasza Gubek-Einste (#14495) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Gondolom az üzletkötői díj miatt

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#14497) Ghandi válasza szelidorzo (#14496) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Nem,semmi ilyen üzleti szándékom nincsen vele,illetve van,de én adbék pénzt.
Nem kezdem leirni a sztorimat itt,ugysem hinné el senki,tutira jönnének az okosok hogy peeersze,persze higyem is el....na meg nem akarok netes drámairásba kezdeni

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#14498) kigyi_23 válasza Ghandi (#14497) üzenetére


kigyi_23
addikt

Csak nem el akarod adni és áthelyeztetni az előfizetésed, mert hűséged van és szabadulni akarsz? :D :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#14499) laszlo168 válasza kigyi_23 (#14498) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nekem is jó lenne egy balek, aki átvenné az enyémet:)

(#14500) szelidorzo válasza Ghandi (#14497) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Nem bírálatként mondtam a jutalékot. Az összes üzletkötő kap. Amelyik normális meg is érdemli. Nálam olyan járt, hogy jóformán egy kérdésemre sem tudott válaszolni. (Üvegszál-garantált sebesség, TV-hez lehet-e CI kártya stb.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Fibernet / Invitel kábelnet (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.