Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Fibernet / Invitel kábelnet (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14951) kabelmania27 válasza IpiBcsi (#14939) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nálam is volt -4es vételi szint amíg bent volt a tratec.
Nálad milyen osztó van a modem előtt?

(#14952) whiskeys


whiskeys
őstag

már megint lassu ez a szar cég?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#14953) kabelmania27 válasza whiskeys (#14952) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nálam rendben van a sebesség

Modem jelszinted milyen? 192.168.100.1
Indítsd újra a modemet lehet terhelt frekiken van.

(#14954) whiskeys válasza kabelmania27 (#14953) üzenetére


whiskeys
őstag

nem javult

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#14955) IpiBcsi válasza kabelmania27 (#14951) üzenetére


IpiBcsi
tag

Tratec van fent. Ha kicserélem egy sima osztóra, nem fognak az analóg tv-k visszapofázni a hálózatba?

(#14956) kabelmania27 válasza IpiBcsi (#14955) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha a kettes splitter tévés ágáre teszel visszirányszűrőt akkor nem.

(#14957) IpiBcsi válasza kabelmania27 (#14956) üzenetére


IpiBcsi
tag

Kettes splitterből milyet ajánlasz?

(#14958) Gubek-Einste válasza IpiBcsi (#14957) üzenetére

Pl EZ megfelelő de szinte bármilyen antenna boltban vett 5-1000 MHz-s kettes szimmetrikus kettes osztó/splitter megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14959) kabelmania27 válasza IpiBcsi (#14957) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nálam ilyen van, a lényeg hogy 5-1000MHz-s legyen. pl ez is jó

[ Szerkesztve ]

(#14960) IpiBcsi válasza kabelmania27 (#14959) üzenetére


IpiBcsi
tag

Kettőt is találtam az itthoni archívumban, bár az egyik csak 900 MHz-es, de gondolom, ez nem jelent sokat.
Melyiket szeressem?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#14961) kabelmania27 válasza IpiBcsi (#14960) üzenetére


kabelmania27
félisten

Bal oldalit 5-1000Mhz, Telektronik jófajta.

(#14962) IpiBcsi válasza kabelmania27 (#14961) üzenetére


IpiBcsi
tag

Köszi a segítséget. Ha nem is a napokban, de mindenképpen kipróbálom. Az eredményről majd beszámolok.

(#14963) AttyVin válasza nyxor (#14945) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Nálunk (Kecskemét) csak három közszolgálati (MTV 1-2 és DTV 1) jön HD-ben, a másik kettő (EuroSport2 és AB Moteurs) kódolt.

Az RTL Klub és a TV2 HD-ben nem elérhető az Invitelnél vagy eleve ilyenek még nincsenek is?

Üdv, Vino

(#14964) bon válasza AttyVin (#14963) üzenetére


bon
őstag

Még nincsen RTL klub és tv2 hd

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#14965) AttyVin válasza bon (#14964) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Nem nagyon nézem egyiket sem, de ha lennének, csak beállítanám őket a rend kedvéért...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#14966) AttyVin


AttyVin
aktív tag

A TV2-nek kellene lennie ősztől, legalábbis ezt olvastam valahol.

De valóban, ahogy nézem az Inviteles ajánlatokat, ott nincs egyik sem.

Üdv, Vino

(#14967) nyxor válasza AttyVin (#14963) üzenetére


nyxor
aktív tag

Pedig free az utóbbi 2 is, mennek kártya nélkül.

Még RTL2 sincs, nem hogy TV2 HD. Bár engem egyik sem izgat.

[ Szerkesztve ]

LG G2

(#14968) Turbolédy


Turbolédy
csendes tag

Szeretnék Invitel net-tv előfizetést. Optikai hálózatot van a házunkban.
Az lenne a kérdésem, hogy a digitális elosztó után kötelező a STB, vagy pedig használhatók CI modult. Mondjuk az egységet valamilyen kábellel összekötöm a tévével.
Másik kérdésem az lenne, hogy a digitális elosztón van WIFI is. Ha a tévém WIFIs esetleg még a kábelt is elhagyhatom?
Régebb Rubicom körzet voltunk és akkor működött ez a lehetőség, de az még nem optikai hálózat volt, hanem UTP-n bejött a lakásba és közvetlenül csatlakozott a tévébe. Még akkor beruháztam egy Connax CI modulba. A válaszokat előre is köszönöm.

(#14969) nyxor válasza Turbolédy (#14968) üzenetére


nyxor
aktív tag

IPTV-t csak set top box-szal. CAM modul az DVB-C-hez van.

LG G2

(#14970) kabelmania27 válasza Turbolédy (#14968) üzenetére


kabelmania27
félisten

Rubicom hálózat a UPC tulajdonába került.
Invitel optikához iptv-t adnak, csak az Inviteles boxon keresztül tudod nézni az adásokat.Itt kérdezd meg, ez inkább koaxos topic.
Akiknek a gödöllői lakótelepen Rubicom lan netet használtak korábban, azokat a UPC kábelmodemes netre állította át. ASZF-bőn is kivették a lan csomagokat.

[ Szerkesztve ]

(#14971) decibeldrag


decibeldrag
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy UPC-s üzletkötő elérhetőséget kapni Valakitől,ha lenne! :K
Szeretnék analóg előfizetésről digital gold csomagra váltani,de nekem nem lehet 'akciós csomagom',mivel már van náluk szerződésem!
;-(
Sosem fogom megérteni,akkor mivel 'becsüli' meg a régi előfizetőket a (bármelyik) cég?!

Köszönöm,ha segít Valaki! :R

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#14972) kabelmania27 válasza decibeldrag (#14971) üzenetére


kabelmania27
félisten

Magasabb csomagra hűségidőn belül is lehet váltani UPC oldalon jelentkezz be a webshopba és rendeld meg. Digital goldról nem lehet csak analóg bronzra visszaváltani, analóg silver lezárt csomag.

[ Szerkesztve ]

(#14973) decibeldrag válasza kabelmania27 (#14972) üzenetére


decibeldrag
tag

Az rendben van,csak nem 6000+ media box,henem 8,5-9e!
:Y

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#14974) Turbolédy válasza kabelmania27 (#14970) üzenetére


Turbolédy
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Pont ez a gondom, hogy a UPC lecserélte a hálózatot koaxra, kaptam egy modemet ami naponta 1-2 X elveszti a netet. Gondoltam kipróbálom az Invitelt, de nem akarok STB-t. A UPC csak CI+ modult ad, az én tévém pedig még nem tudja.
Érdemes bevállalni az IPTV-t? Régebb sokkal jobb lett a tévé minősége amikor kidobtam a STB-t. Igaz ott mág SCART volt és nem HDMI.
Ezek szerint a WIFI -n is csak a net müködik.

(#14975) kabelmania27 válasza Turbolédy (#14974) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nem tudom, én ha válaszhatnék UPC és Invitel között a UPC-t választanám mert hűség után vissza lehet menni kisebb csomagba, Invitelnél nem lehet visssza menni csak listaáron.. Az akciós árak csak az új előfizetőkre érvényesek. Invitelnél nincs eszámla, UPC-nél van. Technikailag fejlettebb az optika mint a kábelmodemes net, de a választásnál nálam az ügyfélszolgálat is fontos. Sok ismerős használ UPC netet mindig megvan a max sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#14976) nyxor


nyxor
aktív tag

A UPC az egyik leggázabb szolgáltató, de az Invitel se kutya. 2 rossz közül...

LG G2

(#14977) kabelmania27 válasza nyxor (#14976) üzenetére


kabelmania27
félisten

Mindegyiknek meg van az előnye és a hátránya, Fibernetnek jó volt a kiosztása, volt AXN Crime, Scifi,Travel,Mezzo, Da Vinci, korábban Viasat History és Explorer.
Invitel elkezdte fejleszteni a dtv-t és a d3-as netet.
UPC-nél korábban volt társasházi ár és nem társasházi ár.
Aki Fibernettől a UPC-hez került 6/1 helyett kapott 25Megabitet, elérhetővé vált mindenhol a DTV, Invitelnél leszámítva pár várost, ugyanúgy 10Megabit a max és nincs DTV.

[ Szerkesztve ]

(#14978) decibeldrag válasza kabelmania27 (#14975) üzenetére


decibeldrag
tag

Ötleted?! ;-)

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#14979) Kicsirics77 válasza kabelmania27 (#14977) üzenetére


Kicsirics77
veterán

pontosan így történt Martfű esetében is hogy csak silányabb lett a szolgáltatás minősége
elvettek 14 tv csatornát és a net is maradt 10M/2M

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14980) nyxor válasza kabelmania27 (#14977) üzenetére


nyxor
aktív tag

A UPC-nél mindig is voltak korlátozások. a 120 megás netjükön is rajta volt a 300 GB limit, trükköztek a P2P korlátozásával, egy ideig a tv-jük is csak a saját boxukkal volt nézhető. Az Invitel csatornakínálata még mindig veri a júpíszít. Nézd csak meg, pl. hány zenecsatorna van az egyiknél, meg a másiknál. Nem tudom, szoktad-e olvasni a Homár blogot, de elég sok bejegyzés szól a UPC-ről.

[ Szerkesztve ]

LG G2

(#14981) AttyVin válasza nyxor (#14967) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Érdekes, mert ezeket automata hangolással korábban sem sikerült életre kelteni.

Lehetne kapni valami közelebbi információt, hol keresessem "kézzel"?

Köszönettel,

Üdv, Vino

(#14982) Gubek-Einste válasza nyxor (#14980) üzenetére

AZ igaz, hogy meg van a 300 GB-os korlátozás lehetősége de ezt manapság már nem alkalmazzák, a PP-t sem korlátozzák.
Én pl több mint 2 éve folyamatosan, minden hónapban 1,5-2 TB-s adatforgalmat csinálok és csak a havi 2 szívhez szóló figyelmeztető e-mail-t kapom meg ami automatikusan jön ha elérem a 300 GB 80 és 100 % de ezen kívül semmi nem történik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14983) kabelmania27 válasza nyxor (#14980) üzenetére


kabelmania27
félisten

Már egy ideje nem korlátoznak. UPC-nél az egész szolgáltatási területen van DTV, Invitelén sajnos nem, pl számomra ezek a csatornák érhetőek el.
Vannak települések, ahol még a Fibernetes időben is jobb volt a helyzet, volt DTV és docsis 3-as csomagok, sajnos a szolgáltatási terület többségén még mindig 10megabit a max és nincs dtv, nekem elég a 6/1 és a 37analóg adás, de sokak szeretnének magasabb szintű szolgáltatást használni. Fejleszt az Invitel ASZF tájékoztató levélbe és itt a topicba is írták többen hogy mely városokban lesznek elérhetőek az új csomagok, remélhetőleg pár év múlva az egész koaxos területen elérhető lesznek az új csomagok.

(#14984) nyxor válasza kabelmania27 (#14983) üzenetére


nyxor
aktív tag

Olyan koaxos területeken, ahol nincsenek D3-as csomagok, se DTV, nem hinném, hogy lesz fejlesztés, mert abba már nem éri meg befektetni. Ilyen helyekre inkább azt tudom elképzelni, hogy kiépítik az optikai hálózatukat. Most úgyis azzal terjeszkednek.

AttyVin: Eurosport 2 314 MHz, AB Moteurs 354 MHz
De minek kellenek ezek? Nem működik a kártyád/tv-d?

LG G2

(#14985) Szokenesz válasza nyxor (#14984) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Itt Balassagyarmaton október 24-től érhető el a DTV és mostantól lehet rendelni a D3-as csomagokat. :) Úgy, hogy lassan, de fejlesztenek ezek ilyen helyen is, ahol eddig nem volt csak D2 és analóg TV 40 csatornával.

(#14986) Turbolédy válasza kabelmania27 (#14975) üzenetére


Turbolédy
csendes tag

Én új előfizető lennék, ráadásul fél évig 3000 Ft utána pedig 6000 25/10net 63 tv csatorna. A UPC-t nem én választottam a Rubicomot vásárolta fel itt Gödöllőn. Én csak rosszul jártam mert lassabb lett a feltöltésiés bizonytalanabb+ gyengébb a tévé képe miután visszahúzták a koaxot.
Kisebb csomagra meg úgyse mennék vissza mert lenne 24 hónap hűség és mire letelik ki tudja amúgy is milyen technológiákat találnak ki.
Az ügyfélszolgálat valóban nem a legjobb az Invitelnél, de a UPC se kutya.

(#14987) AttyVin válasza nyxor (#14984) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Nem értem, hogy nálam miért kódolt ez a két csatorna!

Talán lehet valami a technikával is, mert valamelyik nap, amikor újrahangoltam mindent, a Travel is megszólalt!

Ugyanis a CI modul használata óta először az orosz volt az alapértelmezett hang, majd teljesen elnémult.

Persze a lista alapján a magyart is be lehetett állítani, de minden csatornaváltáskor az "eredetire" ugrott vissza.

Üdv, Vino

(#14988) kabelmania27 válasza nyxor (#14984) üzenetére


kabelmania27
félisten

Optikát primer körzetben építenek ki ahol van konkurencia.
Szokenesz: Amióta átvették a Fibernetet fejlesztenek, de még mindig többségben vannak azok a települések ahol csak d2 van és nincs dtv, remélhetőleg egyre több helyen vezetik be az új csomagokat.

[ Szerkesztve ]

(#14989) kabelmania27


kabelmania27
félisten

Akinek 6/1-van mért már ilyet?

(#14990) decibeldrag


decibeldrag
tag

Sziasztok!
Ismételten szeretnék egy UPC-s üzletkötő elérhetőséget kapni Valakitől,ha lenne!
Szeretnék analóg előfizetésről digital gold csomagra váltani,de nekem nem lehet 'akciós csomagom',mivel már van náluk szerződésem!
;-(
Sosem fogom megérteni,akkor mivel 'becsüli' meg a régi előfizetőket a (bármelyik) cég?!
Köszönöm,ha segít Valaki! :R

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#14991) kigyi_23 válasza decibeldrag (#14990) üzenetére


kigyi_23
addikt

UPC-s topicban előbb fogsz kapni ilyen elérhetőséget. Ez itt a fibernet/Invitel kábelnet topic.
Ha csak kábelbarátunk nem néz erre itt nem sokan tudnak UPC-s dolgokban segítséget nyújtani.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#14992) decibeldrag válasza kigyi_23 (#14991) üzenetére


decibeldrag
tag

Kösz! :R
Azt hol találom?! :F

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#14993) kigyi_23 válasza decibeldrag (#14992) üzenetére


kigyi_23
addikt

http://prohardver.hu/temak/halozat_szolgaltato/listaz.php

Innen szemezgess a szolgáltatásodnak megfelelőből :) A lista elején van 2 UPC is nem tudom neked melyik kell.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#14994) decibeldrag válasza kigyi_23 (#14993) üzenetére


decibeldrag
tag

:R :R :R

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#14995) SPF


SPF
senior tag

Végre megszabadultam ettől a f@sz "szolgáltatótól"!

(#14996) jansky1 válasza SPF (#14995) üzenetére


jansky1
senior tag

gratula. bye

(#14997) nyxor


nyxor
aktív tag

Remélem lassan én is mehetek, már csak arra várok, hogy a T végre kihúzza az optikát az utca páratlan oldalán is... Persze már fél éve kész van 1 utcával arrébb, ez is jellemző.
Már nem köt a hűség, de 1 évig meghosszabbították a kedvező árakat, azalatt vsz. itt lesz a T, és akkor lesz stabil 120/50-es net, IPTV családi csomag 3 tv-n, meg telefon havi 9800-ért, már alig várom.

jansky1: Nem hogy te is váltanál, ott már elérhető. Persze, ha nincs már hűséged.

[ Szerkesztve ]

LG G2

(#14998) kabelmania27 válasza nyxor (#14997) üzenetére


kabelmania27
félisten

Kecskeméten sokkal jobb ár/érték arányú csomagok vannak mégis váltani akarnak többen. (illetve már váltottak)
Most boxnélkül tudod nézni a digitális adásokat iptv-vel visszalépés lesz mert kelleni fog a box. Netkábellel (vagy utp-koax átalakítóval) kell összekötni a boxokat az optikai terminállal.

[ Szerkesztve ]

(#14999) nyxor válasza kabelmania27 (#14998) üzenetére


nyxor
aktív tag

Én se szívesen, mert nekem sem szimpatikus a technológia, meg hogy max 3 tv. De olcsóbban kijön, mintha az Invitelnél maradna a tv.
A vezetékelés pedig meg van oldva az egész házban, elvezettem a falban UTP kábeleket több helyre is, úgyhogy ezzel nem lesz gond.

LG G2

(#15000) kabelmania27 válasza nyxor (#14999) üzenetére


kabelmania27
félisten

Addig szerintem még változni fognak az árak. Pár ezer Ft-ot szerintem megér az ember kényelme, de te tudod. Legrosszabb esetbe a tévét visszaviszed az Invitelhez

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Fibernet / Invitel kábelnet (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.