Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#6751) Foley101 válasza Vladi (#6750) üzenetére


Foley101
tag

Ilyen "varázslatokkal" még nem próbálkoztam. Tucatnyi alkalommal telepítettem már Fedora Servert, mindig gond nélkül. Ez az első grafikus próbálkozásom, mert virtuális gépeket szeretnék rajta futtatni.

A fedora oldaláról letöltött telepítőm van, hogyan kell másik desktopot belevarázsolni?

Egyébként közben egy win10-en futó Virtualbox-ba is feltelepítettem, és ott is pont ugyanígy szar.

[ Szerkesztve ]

(#6752) Vladi válasza Foley101 (#6751) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Ez az első grafikus próbálkozásom, mert virtuális gépeket szeretnék rajta futtatni."
Na akkor faszán bemutatkozott neked a rendszer. :(

"A fedora oldaláról letöltött telepítőm van, hogyan kell másik desktopot belevarázsolni?"

Vagy a már telepített rendszeredre teszed fel, vagy valamilyen spint választasz.
Terminált tudsz nyitni? Mélyterminált. Ott van neted? Ha igen akkor csak
dnf grouplist

Innen látod, hogy mi elérhető. Mondjuk hülye vicc volt magyarra fordítani... mindegy:
dnf groupinstall MATE-desktop

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6753) Foley101 válasza Vladi (#6752) üzenetére


Foley101
tag

Jaja jól kezdődik... :) de edzett vagyok, napi szinten találkozok programhibával..

Windows gombon kívül mivel érdemes még próbálkoznom (hétfőn..)?
Eddig nem sikerült semmit sem megnyitni.

Volt amikor angolt tettem fel, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#6754) kovaax válasza Vladi (#6752) üzenetére


kovaax
őstag

Nem követem az elejétől ezt a történetet, de logokat nézett már a kolléga?

-=- There's no place like /home -=-

(#6755) Vladi válasza kovaax (#6754) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ott még nem tartunk, indítana már valami appot logint után. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6756) kovaax válasza Vladi (#6755) üzenetére


kovaax
őstag

Szöveges konzol nincs? Kívülről elérhető (ssh, vagy akár ping)?

-=- There's no place like /home -=-

(#6757) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Adott egy friss Fedora 31 KDE.A gepemben levo osszes lemez UUID alapjan van mountolva, ext4 fajlrendszerrel.

Az alabbi kepen:

azt a folyamatos kiugrast erdemes nezni:

Az mitol lehet? Az egy kb. 10 perce, NTFS-rol ext4-reformazott HDD. Mi dolgozhat vele?

Ilyet meg nem lattam.

U.i.: Lehet ezzel talakoztam?

Koszi!

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#6758) csendes válasza Neil Watts (#6757) üzenetére


csendes
őstag

Igen, 1-2 óra és abbahagyja.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6759) Neil Watts válasza csendes (#6758) üzenetére


Neil Watts
veterán

Nagyon koszonom a valaszod! :R

Udv. core2

(#6760) Foley101 válasza kovaax (#6754) üzenetére


Foley101
tag

Valóban idáig sem jut el a grafikus felület. Szerintem ez valami gyári bug lehet, hogy a grafikus felületen keresztüli domainbe léptetés után nem töltődik be a desktop, semmi sem érhető el. Néztem egy PC-s telepítésnél és Virtualboxba telepítés esetén is, az eredmény ugyan az. Majd jól megírom a Fedorának.

[ Szerkesztve ]

(#6761) csendes válasza Foley101 (#6760) üzenetére


csendes
őstag

Mégiscsak jó lenne tudni, hogy milyen grafikus kártya van benne. Alaplapi kártyák között is vannak problémásak. Az is lehet, hogy hardver hiba.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6762) Foley101 válasza csendes (#6761) üzenetére


Foley101
tag

Igen, csak elég kicsi rá az esély, hogy a Virtualbox is pont rossz hardvert emuláljon, hiszen ott sem jó...
Közben kicseleztem, megcsináltam a beéptetést local módban, aztán a Users menüpontban sikeresen megcsináltam a vállalalti (Enterprise) logint, és így most már van használható desktop-om.

(#6763) Vladi válasza Foley101 (#6762) üzenetére


Vladi
nagyúr

Zsír. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6764) csendes válasza Foley101 (#6762) üzenetére


csendes
őstag

Ja, hát ez egy Gnome upstream *ság, ezt elég jól leírják itt: [link] . NIncs helyi felhasználó, nincs se sudo, se su, ha valaki valamilyen rejtélyes okból egyből csak Enterprise login-t akar a telepítésnél. Helyi felhasználóval kell mindig kezdeni és ha már gnome és GUI, akkor Innen [link] az Activities - Users alatt hozzá lehet adni az Enterprise Login-t.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6765) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Az adatlapomon levo Ryzen konfigon elegge lassunak erzem az Fedora 31 boot-ot SSD-n (UEFI+GPT):

A systemd-analyze kimeneteit itt tudjatok megnezni.

Mit tudnek kezdeni ezzel?

Koszi!

Udv. core2

(#6766) csendes válasza Neil Watts (#6765) üzenetére


csendes
őstag

/var/log/messages-ben látsz valami driver gondot?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6767) Foley101 válasza csendes (#6764) üzenetére


Foley101
tag

Nagyon mókás, a második linkedet én is megtaláltam, az adott ihleted.... de baszki ilyen egy fa**ságot, hogy valami nem jól mödik már a 30-as alatt és csesznek javítani a 31-ben, vicc.

Igazából éppen azon megy a dilema, hogy Windowsban legyen a VirtualBox, és abba tegyük fel a kívánt fedora server linuxokat, vagy Linux workstation legyen az alap, és abban legyen a VirtualBox, abban meg a fedora server linuxok. Fontos lenne, hogy ne kelljen 2-3 hetente újraindítani a gépet, ami ugyebár Windows esetén problémás. Viszont ha a megbízhatóságot nézem, hát nem tudom, hogy ebbe az összegányolt GNOME-ban meg lehet-e majd bízni hosszú távon. Nem hinném, hogy től sokan futtanak VirtualBoxot a Linux workstationben, így probléma esetén, ha mondjuk kellene valami help, lehet sehol se találnák igazán...

(#6768) csendes válasza Foley101 (#6767) üzenetére


csendes
őstag

Ha megbízható szerver kell, akkor inkább CentOS: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6769) Vladi válasza csendes (#6768) üzenetére


Vladi
nagyúr

Bakker pont ezt akartam írni. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6770) Foley101 válasza csendes (#6768) üzenetére


Foley101
tag

Évek óta fedorát használ a cég, eddig bevált. Inkább az a fogós kérdés, hogy milyen oprendszer legyen a host-on. Szerintetek melyik linuxnak van a legjobb, legmegbízhatóbb grafikus felülete?

(#6771) Neil Watts válasza csendes (#6766) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Nem igazan.

Udv. core2

(#6772) Vladi válasza Neil Watts (#6765) üzenetére


Vladi
nagyúr

Első blikkre usermount 24 sec. Az mit mountol? ntfs?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6773) BoB válasza Neil Watts (#6771) üzenetére


BoB
veterán

Lehet hogy nem csak ez a gond, de boot alatt fel akarod vele csatoltatni az 508a12f9-409d-4645-b922-af712b0d4300
UUID-vel rendelkező háttértárolót az /mnt alá, azonban ilyet nem talál.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6774) Nimrod válasza Vladi (#6715) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem még annak idején volt Linuxvilágos pólóm is :K

(#6775) Neil Watts válasza Vladi (#6772) üzenetére


Neil Watts
veterán

Eh.
Nem. Csak ext4-em van.
Ugy mountolom a lemezeimet, hogy fogom, GNOME Disks elo, aztan bekattintom az adott lemeznel, hogy bootnal mountolja. :B

A fstab-om igy nez ki jelenleg (A Disks szerkesztett bele):

/dev/mapper/fedora_localhost--live-root /                       ext4    defaults        1 1
UUID=110f32af-2d15-4af9-baa7-e3cdcf3f0799 /boot                   ext4    defaults        1 2
UUID=73D2-C1F2          /boot/efi               vfat    umask=0077,shortname=winnt 0 2
/dev/mapper/fedora_localhost--live-home /home                   ext4    defaults        1 2
/dev/mapper/fedora_localhost--live-swap none                    swap    defaults        0 0
/dev/disk/by-uuid/0a20e9a8-f876-40eb-88ad-24c17a0e1aef /mnt/0a20e9a8-f876-40eb-88ad-24c17a0e1aef auto nosuid,nodev,nofail,x-gvfs-show 0 0
/dev/disk/by-uuid/508a12f9-409d-4645-b922-af712b0d4300 /mnt/508a12f9-409d-4645-b922-af712b0d4300 auto nosuid,nodev,nofail,x-gvfs-show 0 0
/dev/disk/by-uuid/e10ca82f-302c-4063-91d7-6fb16e3ad4ea /mnt/e10ca82f-302c-4063-91d7-6fb16e3ad4ea auto nosuid,nodev,nofail,x-gvfs-show 0 0
/dev/disk/by-uuid/78254e28-4f38-490a-ad5b-c2d1e87706c3 /mnt/78254e28-4f38-490a-ad5b-c2d1e87706c3 auto nosuid,nodev,nofail,x-gvfs-show 0 0

Az 508*-as UUID-s cucc egy korabbi lemez, az mar nincs a rendszerben. Azt gondolom kiszedhetem.

Akkor kattintsam ki a GNOME Disks-bol az automatikus mount-ot, majd fogjam keszitsek masolatot az fstabrol, aztan szerkesszem bele kezzel?

Koszi!

U.i.:

(#6773) BoB

Iiiigen, kozben mar kezdem sejteni... :B

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#6776) Vladi válasza Neil Watts (#6775) üzenetére


Vladi
nagyúr

Csináld fstabbal és dev névvel. Akkor lehet már 1/4-ét lefaragtad.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6777) Neil Watts válasza Vladi (#6776) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ha a blkid-bol kinezem az UUID-ket, es azokat adom meg, az ugy nem jo?
Vagy szamottevoen lassabb?

Koszi!

Udv. core2

(#6778) csendes válasza Neil Watts (#6771) üzenetére


csendes
őstag

Aki Plasmát használ akonadival, az jobb ha türelmes, de Itt megy el még viszonylag sok idő:
Feb 12 10:38:55 localhost systemd-udevd[548]: Using default interface naming scheme 'v243'.
Feb 12 10:38:59 localhost kernel: usb 1-3.1: New USB device found, idVendor=1b1c, idProduct=1b15, bcdDevice= 3.08
illetve itt:
Feb 12 09:39:16 localhost chronyd[1118]: Selected source 84.2.44.19
Feb 12 09:39:21 localhost systemd[1]: NetworkManager-dispatcher.service: Succeeded.
Feb 12 09:39:21 localhost audit[1]: SERVICE_STOP pid=1 uid=0 auid=4294967295 ses=4294967295 subj=system_u:system_r:init_t:s0 msg='unit=NetworkManager-dispatcher comm="systemd" exe="/usr/lib/systemd/systemd" hostname=? addr=? terminal=? res=success'
Feb 12 09:39:21 localhost sddm-greeter[1471]: file:///usr/share/sddm/themes/plasma-chili/Login.qml:129:5: QML Image: Detected anchors on an item that is managed by a layout. This is undefined behavior; use Layout.alignment instead.
Feb 12 09:39:26 localhost audit[1527]: USER_AUTH pid=1527 uid=0 auid=4294967295 ses=4294967295 subj=system_u:system_r:xdm_t:s0-s0:c0.c1023 msg='op=PAM:authentication grantors=pam_succeed_if,pam_localuser,pam_unix,pam_gnome_keyring acct="***********" exe="/usr/libexec/sddm-helper" hostname=? addr=? terminal=? res=success'

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6779) kovaax válasza Neil Watts (#6765) üzenetére


kovaax
őstag

systemctl stop avahi-daemon
systemctl stop avahi-daemon.socket
systemctl disable avahi-daemon
dnf remove avahi-daemon

-=- There's no place like /home -=-

(#6780) cigam válasza kovaax (#6779) üzenetére


cigam
félisten

Biztos jó dolog ez? Igaz nem írta, hogy van-e belső hálóján több gép is, amit névvel szeretne elérni.
The daemon registers local IP addresses and static services using mDNS/DNS-SD and provides two IPC APIs for local programs to make use of the mDNS record cache the avahi-daemon maintains.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6781) kovaax válasza cigam (#6780) üzenetére


kovaax
őstag

Ezt majd ő eldönti. :R De ha ennyire fontos neki az idő, akkor törli az avahi-t, és felveszi a többi gépét a /etc/hosts fájlba. Én azért szoktam törölni, mert nem használom, és ráadásul telefossa a tűzfalamat.

-=- There's no place like /home -=-

(#6782) cigam válasza kovaax (#6781) üzenetére


cigam
félisten

Persze, csak ha nem tudja mit lő ki, az később hiányozhat.Ezért is írtam le, inkán core2-nek mint neked ;). Valamit valamiért.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6783) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Az fstab szerkesztes bejott. Ha nem veszem azt, hogy a boot elejen a POST-tal 15s-t elvan (ez X570-nel fennallo jelenseg, sokat nem lehet vele tenni), akkor lecsokkant a boot idom 30s-ra.

Ezzel mar joval elegedettebb vagyok. :)

Koszi a jotanacsokat. Tudom mi az avahi, de sajnos azt nem lohetem ki, mivel a DNS-SD is hozza kotodik, arra meg aktivan tamaszkodom a wifis halozati nyomtatom hasznalatanal.

Akkor ezen kivul massal nem tudom gyorsitani?

Koszi!

Udv. core2

(#6784) Vladi válasza Neil Watts (#6783) üzenetére


Vladi
nagyúr

Maszek véleményem, hogy elvileg pont erre van a systemd. Hát ennyit ér.
Anno még init időkben jáccottunk ilyenekkel, ssd nélkül értük ez ezt a tempót. Talán páran még emlékeznek.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6785) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Fedora 31KDE alatt az alabbival boldogit a rendszer (alaptelepites, semmit nem valtoztattam - legalabbis olyat nem, ami hatassal lenne erre):

Cseszteti az OCD-met. Van esetleg a mukodesre birasara valami bevalt megoldas?

Koszi!

Udv. core2

(#6786) BoB válasza Neil Watts (#6785) üzenetére


BoB
veterán

Tedd fel az accounts-qml-module csomagot.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6787) Neil Watts válasza BoB (#6786) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Koszi! :)

Udv. core2

(#6788) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Jelen allas szerint egyetlen egy dolog van hatra a "megoldando dolgok" listamrol:

macOS-en nagyon praktikus, hogy automatan a munkaterulet jobb oldalara oda kerul a "/" kvazi egy ikonkent (Valami HD) neven, illetve ugyanez megoldhato az osszes belso tarolora. A kulso tarolok a csatlakoztatas pillanataban megjelennek ugyanitt.

Igy tehat a munkaterulet jobb oldalan kialakul egy oszlop, ahol lathatoak a lemezek.
Valahogy igy kell elkepzelni:

[Youtube video]

Ossze lehet ilyet hozni KDE-n?

Koszi!

Udv. core2

(#6789) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Van a KDE-mnek egy olyan furcsa/idegesito hibaja, hogy hiaba van beallitva a daily check a softverfrissiteseknel, nem igazan akarja feldoni, hogy van elerheto frissites. Ha megnyomom a Check For Updates-t, akkor persze keres szepen (es talal is), csak idegesito, hogy miert nem ajanlja fel magatol.

Van erre valami szofisztikalt megoldas?

Koszi!

Udv. core2

(#6790) csendes válasza Neil Watts (#6789) üzenetére


csendes
őstag

Van [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6791) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

RPMFusion-bol valo nvidia drivert hasznalok: a terminalos leirasuk alapjan adtam hozza a rendszerhez.

sudo dnf install https://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-$(rpm -E %fedora).noarch.rpm https://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-$(rpm -E %fedora).noarch.rpm

Azt vettem eszre, hogy az 5.5.5 kernelre valo frissites ota "tainted" lett a kernelem. Ha jol ertem, ez azert van, mert az nvidias kernelmodul nincs alairva?De... de... hivatalos repobol van.

Mit tudnek ezzel kezdeni?

"A kernel problem occurred, but your kernel has been tainted (flags:POE). Explanation:
P - Proprietary module has been loaded.
O - Out-of-tree module has been loaded.
E - Unsigned module has been loaded.
Kernel maintainers are unable to diagnose tainted reports. Tainted modules: nvidia_drm,nvidia_modeset,nvidia_uvm,nvidia."

Meg olyanom is van, hogy:

"dleyna-renderer quit unexpectedly"

Ez utobbit be tudtam jelenteni, holnap a bugzillas reportot belinkelem.

Koszi!

Udv. core2

(#6792) cigam válasza Neil Watts (#6791) üzenetére


cigam
félisten

Használd a régi, jól működő kernel verzióval. Vagy próbáld ki az nvidia driverét.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6793) Neil Watts válasza cigam (#6792) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Ez is jol mukodik, szo se rola, csak a panel kozepen a notification center minden bootnal dobja egy ezredmasodpercig rola a hibat. Akkor inkabb hozzaszokok.

Az nvidia driver "siman" nem jo, nem eli tul a kernel frissitest. :)

Udv. core2

(#6794) cigam válasza Neil Watts (#6793) üzenetére


cigam
félisten

Ahogy az rpmfusion féle sem ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6795) Vladi válasza Neil Watts (#6791) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ahogy nézem, kmod és akmod is van.

A kmod csomag tartalmazza a modult. Ennek a futó kernellel és a driver verziójával is egyeznie kell.

Vagy akmod, az elvileg boot közben megkísérel neked modult forgatni, ha nem egyezik a verzió.

Vársz a kmod csomagra, megnézed updates testing ágban. Általában pár nappal a kernelt követi.
Vagy használod a régi kernelt.

De mi az, hogy 5-ös kernel? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6796) Neil Watts válasza Vladi (#6795) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

"A kmod csomag tartalmazza a modult. Ennek a futó kernellel és a driver verziójával is egyeznie kell.
Vagy akmod, az elvileg boot közben megkísérel neked modult forgatni, ha nem egyezik a verzió."

A, azt hiszem kezdem erteni! Igy a systemd-analyze blame kimenetenek ertelmezesehez is kozelebb kerultem. Gondolom van annyira intelligens a systemd, hogy csak a szukseges service-eket inditja el bootnal. Tehat ha egyeznenek a verziok, akkor

362ms akmods.service

sorom nem lenne.

De mivel nem igy van, ezert bootnal legeneralja.

"De mi az, hogy 5-ös kernel?"

uname -r
5.5.7-200.fc31.x86_64

Vagy ez esetleg finom celzas volt annak erdekeben, hogy hasznaljak CentOS-t, mert az stabilabb/regebbi benne a kernel? 3rd gen Ryzent inkabb nem hajtanek 4.x-szel ha lehet. :)

Igy is az 5.7-re varok, ott meg jobb lesz az energiagazdalkodas. :)

(#6794) cigam: Eh. :D

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#6797) Vladi válasza Neil Watts (#6796) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Vagy ez esetleg finom celzas volt annak erdekeben, hogy hasznaljak CentOS-t, mert az stabilabb/regebbi benne a kernel? 3rd gen Ryzent inkabb nem hajtanek 4.x-szel ha lehet."

:DDD

Bár tudnám jó szívvel ajánlani neked a centos 8-at. De a használhatatlanságig ledegradálták a desktop vonalát. :(

Ugyanakkor egy összehasonlítás érdekes lenne, hogy megy a cetnos 7 vs 8 vs fedora rawhide rizsen.
De se időm, se rizsem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6798) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Fedorát szeretnék telepíteni.
Sajnos, nem hajlandó bootolni a friss rendszer. Nem is látszik a BIOS-ban mint bootolható eszköz. Az elötte lévő win10 gond nélkül bootolt.

Így csinálom: gparteddel létrehozom a gpt-t, a boot és root partíciókat, beállítom a boot és esp flag-et a boot partíciónak.
A telepítőben beállítom a mount pontokat, és kész.
Azért így, mert az anaconda nem állítja be a flag-eket, és persze úgy sem bootol.
Ez régen működött.

Változott valami?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6799) Bici válasza Bici (#6798) üzenetére


Bici
félisten

Megoldódott úgy, hogy a telepítés idejére lehúztam a Windows-os SSD-t...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6800) Herati


Herati
csendes tag

Szevasztok!

Egy kis segítség kellene, mert elakadtam. Amit meg kellene oldanom a következő.

A 10.0.0.0/17-es hálózatból a 10.0.18.0 gépei egy teremben vannak és időnként korlátozni kellene a bizonyos net irányokba a kimenő forgalmat.

A terembe bejövő kábelre rátettem egy Fedóra 31-es szerverrel telepített vasat 2 db ethernet kártyával. A gép után van egy swicth amire a gépek csatlakoznak. A DHCP szerver a 10.0.0.1-es IP címen van

Felraktam az Iptables-t amit úgy nagyjából ismerek. Aztán felpakoltam a bridge if-t, de rájöttem , hogy így nem fordul meg az IP az Iptables-ben.

Hogy lehetne megoldani a problémát?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.