Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#6201) body007 válasza cigam (#6200) üzenetére


body007
addikt

Hátööö, hol van itt olyan?

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6202) cigam válasza body007 (#6201) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Bocs, benéztem, a tweak-ban van:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6203) body007 válasza cigam (#6202) üzenetére


body007
addikt

:R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6204) csendes válasza body007 (#6196) üzenetére


csendes
őstag

Voltak és vannak is ilyenek, csak nem nagyon működnek. Azért lehet próbálkozni:[link] és beírod a keresőbe, hogy "suspend lid".
A legígéretesebb [link] be is vallja, hogy gnome 3.6-tól fölfelé már nem működik.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6205) csendes


csendes
őstag

27 :C A végén harmadikra csak sikerült frissíteni. A lényeg, hogy a dnf system-upgrade download... és a dnf system-upgrade reboot közé semmi ne kerüljön, mert akkor nem indul el a frissítés az újraindításkor. Egyébként valami medúzák úszkálnak a háttérképen, ha jól látom, szóval ez lehetne a neve, ha még lenne. Valamiért egyelőre nagyon lassú, majd megnézem, hogy mi fut a háttérben...

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6206) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Valahogy felkerült a gépemre pár qt5- kezdetű csomag.
Eddig QT mentes volt a gépem, igy biztos, hogy az utóbbi időben mászhatott fel valamivel.
A kérdésem, hogy hogy tudom megállapitani, hogy mihez kell?
Ha megpróbálom eltávolitani, akkor olyan progikat is le akar szedni, amikhez eddig tuti nem kellett.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6207) 3psilon válasza Bici (#6206) üzenetére


3psilon
aktív tag

Akkor mégiscsak függőségük. Nyugi, a QT nem vírus, és nem egyenlő a KDE-vel. :D
Olyan, mint a GTK, asztali alkalmazások megjelenését segíti.

dnf autoremove ha nem szedi le őket, akkor függőségei valaminek. Ha el akarod távolítani őket, akkor láthatod is, hogy minek.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#6208) 3psilon válasza body007 (#6196) üzenetére


3psilon
aktív tag

GNOME Tweak Tool energia fülén ott az opció, amit keresel.

Szerk. látom már megválaszolták... :)

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#6209) Bici válasza 3psilon (#6207) üzenetére


Bici
félisten

Olyan nincs, hogy felment valami csomag, ami opcionálisan kell más progiknak is, és annak a függősége a QT5?
Pl. a Blender és Synfig Studio tuti nem függött eddig a QT5-től, most meg ezeket is le akarja szerdni, ha uninstallálni akarom a QT5-öt.
Furcsa ez, mert eddig azt hittem, hogy ilyen nem lehetséges. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6210) brugo


brugo
aktív tag

Sziasztok,

4-év sikeres használat után a tegnap kikészült a fedora 27 miután le akartam törölni mindent ami Bluetooth-al kapcsolatos mivel én nem használom és álandóan induláskor megjelent. Elsötétült a képernnyő és kéri a fedora-linux login-t meg a password-ot de hiába adom meg, azt irja hogy téves . Lehet ezen még javitani ?

(#6211) csendes válasza Bici (#6206) üzenetére


csendes
őstag

Példaként a telepített csomagok közül mihez kell a dnf:
# dnf repoquery --installed --whatrequires dnf
dnf-yum-0:2.7.5-1.fc27.noarch
dnfdragora-0:1.0.1-6.git20170505.2a3b056.fc27.noarch
policycoreutils-devel-0:2.7-1.fc27.x86_64
system-config-language-0:3.4.2-3.fc27.noarch

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6212) Vladi válasza brugo (#6210) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez amúgy mi ez a mánia, hogy szednétek le a függőségeket? Nem zavar az ott senkit. Ha meg nem akarod, hogy elinduljon nem törölni kell, hanem leállítani. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6213) csendes válasza Vladi (#6212) üzenetére


csendes
őstag

A 27-re frissítés után volt mit kiszedegetni az autostart-ból: dnfdragora-update, VMware kliens, képernyőolvasó, zeitgeist, valami backup akármi, és még nem tudom mi. Mondjuk elsősorban a dnfdragora-gui volt a katasztrófa, egy python-ban dnf-re összedobott grafikus felület percekre le tud fagyni, plusz még lock-olja a dnf-et terminálról.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6214) brugo válasza Vladi (#6212) üzenetére


brugo
aktív tag

Ujratelepitettem es most minden ok ! meg jobb mert megszabadultam egy csomo szemettol ami 4 -ev alatt osszegyult .

(#6215) kovaax válasza csendes (#6213) üzenetére


kovaax
őstag

Ezért szoktam mindig újrainstallálni mindent... :K

-=- There's no place like /home -=-

(#6216) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Fedora 27 install esetén kell bármilyen előkészület az SSD-vel kapcsolatban?
Vagy magától fasza lesz a trim, align, wear leveling?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6217) cigam válasza Bici (#6216) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Csak tedd fel, és használd. Minden mást elintéz magától.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6218) Bici válasza cigam (#6217) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6219) kovaax


kovaax
őstag

Kijött a legújabb Fedora! :C

-=- There's no place like /home -=-

(#6220) Vladi válasza kovaax (#6219) üzenetére


Vladi
nagyúr

naelmésztea.... :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6221) kovaax válasza Vladi (#6220) üzenetére


kovaax
őstag

Egyébként rájöttem, hogy le vagyok maradva, úgyhogy behoztam a lemaradást, de kivételesen upgradeltem, így:
https://fedoramagazine.org/upgrading-fedora-26-fedora-27/

És működik! :R

-=- There's no place like /home -=-

(#6222) cigam válasza kovaax (#6221) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Naná, hogy működik. Egy RaspberryPi-on futó 26-ost frissítettem így 27-re. Azóta is rendben teszi a dolgát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6223) brugo


brugo
aktív tag

Egy ideje minden audio fajl inditasanal koppan egyet .Mi lehet a baj ? A neten ezt kaptam : Auto-Mute option in Alsamixer is Disabled. de az Alsamixerbe sehol se kapok Auto-Mute optiont ?

(#6224) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Linux kezdő topicból jövök, ezzel a problémával. Kicsit utána olvasva, arra jutottam, hogy ezt kellene megcsinálnom, de ennek félve kezdenék neki. Van valami tippetek erre?

Előre is köszi!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#6225) Vladi válasza Flowtation (#6224) üzenetére


Vladi
nagyúr

/boot/grub2/grub.cfg kézzel ne nagyon baszkuráld.

Erre vannak grafikus és terminálos programok is. Nekem a grub costumiser vált be.

Azt kellene tisztázni, hogy melyik az 1. lemezed. Bios megmondja. Melyik az először induló boot manager. Ki kéne egyet választani, és mindent azzal csinálni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6226) Flowtation válasza Vladi (#6225) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi a választ! Közben megoldódott, pont a customizerrel. Elég lett volna az is, hogy alapértelmezetten a minten álljon (sda5), de előtte még azt csináltam, hogy felvittem a mintet első helyre. Aztán ettől még a fedora maradt az alapértelmezett, uh jött a fenti megoldás.

Kezdőben azt tanácsolták, hogy /etc/default/grub-ban a GRUB_DEFAULT sor értékét írjam át, aztán grub2-mkconfig paraméterezve, de gondolom ez ugyanazt csinálja, csak terminálból.

Egyébként csak egy lemezem van, és valamiért a mint az sda5, a deepin pedig sda2. :F Valszeg azért mert volt már fent több disztró is, egymás mellett, aztán leszedtem, másikat raktam, stb.

Lényeg, hogy működik. Fedorával meg szoknunk kell egymást, pl. mások parancsok, meg szokatlan az ablakkezelés, de ezért raktam fel.
:R

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#6227) csixy válasza Flowtation (#6226) üzenetére


csixy
addikt

Ha GParteddel megnézed. Mindig az legutoljára létrehozott partíció kapja az újabb partíció index számot.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6228) Flowtation válasza csixy (#6227) üzenetére


Flowtation
őstag

Ez elméletben igy is lenne, viszont gyakorlatban nekem a fedora sda3-ra ment, pedig van sda5 is. Gondolom a 3-as volt a legközelebbi "szabad".

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#6229) BoB válasza Flowtation (#6228) üzenetére


BoB
veterán

Teljesen mindegy hogy ezek a számok mik. Lehetne XX is, akkor sem lenne semmi különbség. Csak egy szám.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6230) Flowtation válasza BoB (#6229) üzenetére


Flowtation
őstag

Persze, nem is volt ezzel bajom, csak leírtam. :)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#6231) brugo


brugo
aktív tag

A ma érkezett 124 frisitő csomag egyike megoldotta a kattogást . Úgy látszik Ők is észrevették . ( mind Ők rontották el egy hete szintén frisitőcsomaggal ).

(#6232) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ha ezeket leszedem, akkor eltorok valamit?

[link]

Kell nekem az anaconda?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6233) Vladi válasza Bici (#6232) üzenetére


Vladi
nagyúr

Megint kinyírod a rendszered? ;]

Amúgy szerintem nem, talán a piton cuccait hiányolná pár app.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6234) BoB válasza Bici (#6232) üzenetére


BoB
veterán

drpm csomagot majd rakd vissza ha akarsz delta csomagokat fogadni.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6235) Bici


Bici
félisten

Oks, koszi!

Inkabb fent hagyom ezeket, es eloszor az indulaskor betoltodo cuccokat pucolom ki, mert a 27-es hatarozottan lassabb, mint az elodje.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6236) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ez mitol van minden kernel frissiteskor?

Running scriptlet: kernel-core-4.14.8-300.fc27.x86_64 114/114
cat: write error: Broken pipe

KOssz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6237) csendes válasza Bici (#6236) üzenetére


csendes
őstag

Már nyitottak rá bug riportot, egyelőre nem tűnik veszélyesnek: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6238) Bici válasza csendes (#6237) üzenetére


Bici
félisten

Koszi az infot! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6239) herdsman12


herdsman12
őstag

Win10 és Debian mellé, sda8-ra telepítenék Fedora 27-et, de az Eszköz kiválasztása után nincs partíció választási lehetőség, csak a "Szeretnék még további területet felszabadítani" irányba tudok lépni.
Itt meg hiába van az előzőleg formázott sda8 partíció, nem tudom kiválasztani, csak a lemezterület kiválasztása felől tudom megközelíteni. Itt törölnöm kell a választott partíciót, hogy a Lemezterület visszanyerése gombbal tovább lépjen.

Ez még ok is lenne, de ekkor a "Telepítés megkezdése" "TELEPÍTÉSI CÉL" "Automata particionálás kiválasztva" célt mutat.
Halál biztosan csak az sda8-ra akarom telepíteni és az sda7 swap-ot használnám.
Ilyenkor mizu, elbénázok valamit?

[ Szerkesztve ]

(#6240) Vladi válasza herdsman12 (#6239) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem rossz helyen vagy, ez a particionáló. Valahol feljebb a customot kell választani. Mindjárt nézek leírást.

mod: link. Én a Blivet guit használtam anno, nagyon jó. MÉg a grub helyére figyelj majd oda! Mert simán átveszi a fő rendszerbetöltő helyét ha nem figyelsz. ;]

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6241) herdsman12 válasza Vladi (#6240) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi, jót súgtál partíció ügyben. A Grub viszont feladta a leckét, csak egy "Ne telepítsen rendszerbetöltőt" gombot találtam, egyébként átvette a hatalmat.
Így aztán megtanultam Windows 10 MBR-t helyreállítani, meg EasyBCD-t piszkálni.
Kipróbáltam, hogy betöltő telepítés nélkül, másik Linux (Debian/sda6) partícióról:

ggy@svd:~$ sudo grub-install /dev/sda6
[sudo] ggy jelszava:
Telepítés a(z) i386-pc platformhoz.
grub-install: figyelmeztetés: A(z) „ext2” fájlrendszer nem támogatja a beágyazást.
grub-install: figyelmeztetés: Beágyazás nem lehetséges. A GRUB ezen telepítés során kizárólag blokklisták segítségével települhet, viszont a blokklisták NEM MEGBÍZHATÓAK és használatuk nem javallott..
grub-install: hiba: nem folytatom a blokklistákkal.

Nem kéne itt ext2-nek (?) lenni, Debian is gondolkozik rendesen indulás előtt, vmi suspend baja van.

[ Szerkesztve ]

(#6242) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Itt reszleteztem egy LVM/LUKS + nVidia driverrel kapcsolatos elegge erdekes hibat.
Amennyiben hasznaljatok titkositassal es zart nVidia driverrel a rendszert akkor kerlek jelezzetek, mert ha megy jol, akkor orommel valtok. :)

Udv. core2

(#6243) Vladi válasza Neil Watts (#6242) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ahogy nézem ez a gondod inkább nvidia specifikus. Egyszerűen nem volt jó a kernel modul.
Ilyen esetben noveaou driver is megoldás lehet.

Passz amúgy, hogy most épp fedora hogy áll a kérdéssel. rpm fusionban van kmod és akmod csomag is 387.34 driverhez. Ki kéne próbálni. Mondjuk akmod csomag elvileg pont erre van. :U

További maszek megjegyzéseim:
azért eltées ubuntu és csak úgy váltogatja a kernel főverziókat... nem annyira tudom komolyan venni.
Következő jó megoldás: tegyél fel centos-t.
uname -a
Linux localhost.localdomain 3.10.0-693.2.2.el7.x86_64 #1 SMP Tue Sep 12 22:26:13 UTC 2017 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

Tuti nem lesz bajod a túlfriss kernellel. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6244) Neil Watts válasza Vladi (#6243) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

A nouveau-val ket problemam akad:
- Egyreszt rengeteg jatek/3D alkalmazas nem igazan tamogatja vagy nem megfelelo sebesseggel. Mar pedig neha napjan egy kis CSGO vagy epp ETS2 nem esik rosszul. :)
- Masreszt a fenyeroszabalyozas nem megoldott/kenyelmes. az nvidia control paneljeben egyszeruen allithato, mig itt erre nem talaltam megoldast.

Holnap beprobalkozok az akmod-dal szerintem. :)
Az ask.fedoraprojecten nem irnak rosszakat rola.

Szerintem megfejtetted a problemam!

Valaki Ubuntueknal kitalalta, hogy az, ha LTS-hez kinyomjuk mindenkinek a HWE stackbe ugyanazt a friss (de bugos mint a...) kernelt az majd milyen jo lesz.

Aztan belenezek a 17.10 release notesbe es ezt latom:

"Systems may fail to boot when connected over DisplayPort to an external screen, on NVidia graphics hardware such as the GTX970 chipset. (1723619)

When an external monitor is connected to a laptop, the login screen is only displayed on the internal one and in some case is not visible (1723025)

The warning dialog when a user force a UEFI installation does not respond to input event and the installation is then blocked at this stage (1724482) Avoid yourself some troubles and do not force a UEFI installation without a UEFI partition, grub-installer will fail anyway.

Doing an "Entire disk" installation over an existing LVM installation will fail because the installer selects the wrong boot device (1724417) Use custom partitioning instead and manually select the right boot device in the combo box."

A CentOS jonak tunik, am a gepemhez ez a kernel szerintem tul regi (A 14.10-ben volt 3.16 es ott is kompatibilitasi gondok voltak, 15.04-tol kezdve kezdett rendezodni a helyzet).

Udv. core2

(#6245) Vladi válasza Neil Watts (#6244) üzenetére


Vladi
nagyúr

Milyen kompatibilitási gondok voltak? Ezt a sorozatot fejlesztik még rendesen. elrepóban meg van egy csomó extra driver.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6246) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Na:

Erdekes modon F27 alatt van

- LUKS/LVM
- nVidia driver

is. :)

Igaz az nvidia driver nem az RPMFusion-os, mert ott hiaba raktam fel az akmodos cuccot, a komplett DE akadt. Az egertol kezdve minden ablakmozgatas.

Leszedtem, kigyomlaltam a nuoveau-t es felraktam a legfrisebb beta nvidia drivert az nvidia oldalarol. Ez alapjan.

Megy! :) (kopp-kopp)

Kernel: 4.14.13-300.fc27.x86_64
Driver verzio: 390.12

$ lspci -k | grep -A 2 VGA
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GM206 [GeForce GTX 960] (rev a1)
Subsystem: Gigabyte Technology Co., Ltd Device 36c2
Kernel driver in use: nvidia

glxgears
Running synchronized to the vertical refresh. The framerate should be
approximately the same as the monitor refresh rate.
303 frames in 5.0 seconds = 60.441 FPS
300 frames in 5.0 seconds = 59.993 FPS
300 frames in 5.0 seconds = 59.994 FPS
300 frames in 5.0 seconds = 59.993 FPS
300 frames in 5.0 seconds = 59.995 FPS
300 frames in 5.0 seconds = 59.994 FPS
300 frames in 5.0 seconds = 59.994 FPS
300 frames in 5.0 seconds = 59.995 FPS

glxinfo |grep direct
direct rendering: Yes
GL_AMD_multi_draw_indirect, GL_AMD_seamless_cubemap_per_texture,
GL_ARB_direct_state_access, GL_ARB_draw_buffers,
GL_ARB_draw_indirect, GL_ARB_draw_instanced, GL_ARB_enhanced_layouts,
GL_ARB_indirect_parameters, GL_ARB_instanced_arrays,
GL_ARB_map_buffer_range, GL_ARB_multi_bind, GL_ARB_multi_draw_indirect,
GL_EXT_depth_bounds_test, GL_EXT_direct_state_access,
GL_NV_bindless_multi_draw_indirect,
GL_NV_bindless_multi_draw_indirect_count, GL_NV_bindless_texture,
GL_AMD_multi_draw_indirect, GL_AMD_seamless_cubemap_per_texture,
GL_ARB_direct_state_access, GL_ARB_draw_buffers,
GL_ARB_draw_indirect, GL_ARB_draw_instanced, GL_ARB_enhanced_layouts,
GL_ARB_indirect_parameters, GL_ARB_instanced_arrays,
GL_ARB_map_buffer_range, GL_ARB_multi_bind, GL_ARB_multi_draw_indirect,
GL_EXT_depth_bounds_test, GL_EXT_direct_state_access,
GL_NV_bindless_multi_draw_indirect,
GL_NV_bindless_multi_draw_indirect_count, GL_NV_bindless_texture,
GL_EXT_memory_object, GL_EXT_memory_object_fd, GL_EXT_multi_draw_indirect,

Ket gondom viszont van (ami inkabb harom):

- Az nvidia-xsettings csak terminalbol indithato, a GNOME3-ban akarhogy keresem, nem dobja ki ikonnal.
- Az nvidia driver neha elfelejti a brightness beallitasokat, ekkor csak az app ujboli elinditasa segit.
- Ha zarolom a kepernyot, akkor 5 perc mulva "elalszik" (fekete lesz), am a kurzor ott marad tovabbra is.

Ezeket meg lehet oldani?
Koszi!

Udv. core2

(#6247) Vladi válasza Neil Watts (#6246) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fasza. :C

Következő kernelfrissítésnél ellenőrizd! Mert erősen gyanús, hogy újra kell forgattatni vele a kernel modult!
Idővel teszteld újra az rpm fusionos drivert, ha ettől a nyűgtől meg akarsz szabadulni.

"felraktam a legfrisebb beta nvidia drivert az nvidia oldalarol."
"Ezeket meg lehet oldani?"

1. Nem. :P Pont ezért.
2. Meg persze, de ez inkább bugvadászatnak tűnik. Ha kedved van hozzá, kezd el, ha nem valahogy élj együtt velük. Majd csak javítják.
3. Most akkor működik, vagy sem? ;]

"Erdekes modon F27 alatt van is."

Khm...maszek megjegyzésem, hogy akkor hol is ülnek a mérnökök és hol a .... :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6248) Neil Watts válasza Vladi (#6247) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Olvasgattam az Ask Fedorat, es ajanlottak negativo17 munkassagat:

No, mondom probaljuk ki:

Driver le, aztan:

dnf config-manager --add-repo=https://negativo17.org/repos/fedora-nvidia.repo

Majd:

sudo dnf install nvidia-settings kernel-devel dkms-nvidia vulkan.i686 nvidia-driver-libs.i686

Kell neki egy reboot, es megy!

A fenyerovisszaugros dolog mondjuk tovabbra is van, illetve videot is keszitettem az egermutato kintmaradasarol.

Koszi!

Udv. core2

(#6249) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Az egermutatos dologra nincs otletetek esetleg? :/

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#6250) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Problema megoldva:

Ha esetleg valaki ilyen problemaba fut mint en akkor egy megoldas van:

A DisplayPort kabel helyett HDMI-t hasznalni, ugyanis a zart nVidia driverben nincs megfeleloen implementalva a DPMS DisplayPort eseten, ami igy - tobbekkozt - az egerkurzor kintfelejtodeset eredmenyezi az asztal zarolasakor.

Bonusz: Windowson mukodik a DPMS DisplayPorton is, am valami gond ott is van, random idokozonkent csontrafagyasztja a rendszert.

Udv. core2

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.