Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#4001) body007 válasza Vladi (#4000) üzenetére


body007
addikt

Hogy nézem vissza? És mit csinálok vele ha visszanéztem? :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4002) Vladi válasza body007 (#4001) üzenetére


Vladi
nagyúr

gnome-ban csak van valami alkalmazás erre. htop pl?
Ha megvan mi ugrik fel, akkor már tudunk lépni 1-2re. bugvadászat pl.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4003) body007 válasza Vladi (#4002) üzenetére


body007
addikt

htop van persze. És ö tud olyant, h naplózza a kiugró load-ot? Vagy, h csipem el? Mert mint mondtam mikor beakad a gép akkor semmit nem tudok csinálni nem, h átlépni a terminálba...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4004) csendes válasza body007 (#3999) üzenetére


csendes
őstag

Csak akkor fagy néhány másodpercre, amikor indítás után először a bal felső sarokba viszem az egeret, akkor generálhat valami gyorsítótárat a szép hullámokhoz. Nálam integrált intel videó van. De inkább mate megy nálam, az nekem egyszerűbb. Nem lehet, hogy valamelyik extension okozza? Próbáld meg egyenként letiltani.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#4005) body007 válasza csendes (#4004) üzenetére


body007
addikt

Ugyanazt az akadást gondold el csak pl.: gépelés közben. Írok mint szél, azt odanézek hiányzik egy fél szó, pár mp múlva meg megjelenik... Már azon vacillálok lecserélem ezt a gnome-t de annyira szeretem / megszoktam már :O

A kiegészítőket kilövőm, hátha

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4006) ViZion válasza body007 (#4005) üzenetére


ViZion
félisten

...Esetleg a vírusírtó ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4007) body007 válasza ViZion (#4006) üzenetére


body007
addikt

...hát, h én erre miért nem gondoltam??? :W :DDD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4008) csendes válasza body007 (#4007) üzenetére


csendes
őstag

A témákat is érdemes visszaállítani az alapértelmezettre, mert a korábbi verzióra írt téma is okozhat gondokat. Ha intel kártya van, akkor még segíthet, ha a gyorsítás "sna"-ra van beállítva [link] ( de az is lehet, hogy épp fordítva, az "uxa" működik jól)

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#4009) body007 válasza csendes (#4008) üzenetére


body007
addikt

A dualcore-os gépen alap téma van (az enyémen módosított) és mind2 akad. Egyik gépben sem intel van (ati/nv). Most (mintha) azt tapasztalnám, h ha letölt a gép is belassul, akadva hozza elő a dash-t. Na felteszem neki a mate-et azt meglesem azzal...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4010) body007 válasza body007 (#4009) üzenetére


body007
addikt

Nem rossz ez a mate - jó gyors - csak a gtk-s cuccaim szörnyen néznek ki... Van mód a gtk témák módosítására? Csak a mate beállításait találom.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4011) csendes válasza body007 (#4010) üzenetére


csendes
őstag

Olyan témát érdemes mate alatt választani, aminek van gtk-2.0 és gtk-3.0 változata is (a /user/share/themes alatt vannak a témák, és legyen gtk-2.0 és gtk-3.0 alkönyvtár is). Aminek nincs gtk-3.0 változata, ott van a szörnyű kinézet mate alatt. Alapból a Clearlooks-Phenix-et érdemes kipróbálni (= régi clearlooks), de vannak vadabb témák is, például a Blackmate.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#4012) body007 válasza csendes (#4011) üzenetére


body007
addikt

Közben észrevettem / rájöttem, h vannak témák amikkel jól néz ki minden, akkor ez a magyarázata :)
Tetszik is ez meg jó is, de annyira fapados már nekem a gnome3 után :( Nyomkodom folyamatosan a "vindóz" gombot és gépelem az indítandó progi nevét, de nem történik semmi... Tálcán a progik, munkaterületváltó, ajajjaj... :W De míg nem "csinálják' meg a gnome-ot addig ez lesz.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4013) BoB válasza body007 (#4012) üzenetére


BoB
veterán

Itt látható mivel foglalkoznak mostanában.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4014) body007 válasza BoB (#4013) üzenetére


body007
addikt

sok "értelmes és fontos" dolog, remek... :(

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4015) BoB válasza body007 (#4014) üzenetére


BoB
veterán

Na hát ez az. Pedig a gnome a vagy volt a kedvencem már nem is tudom. :(

Komolyan visszafelé haladunk sokszor azt érzem. Nem tudom milyen jövője van így a projektnek.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4016) body007 válasza BoB (#4015) üzenetére


body007
addikt

Mit használsz gnome helyett?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4017) BoB válasza body007 (#4016) üzenetére


BoB
veterán

Még így is inkább gnome-ot használok, akárhogy is szeretnék mást, nem találok olyan asztali környezetet ami jó lenne.
Lehet majd összeütök valami window manager only cuccot. Csak nincs kedvem szar@kodni vele.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4018) body007


body007
addikt

Jó nagy itt a csend, mivanitt? :)

Szóval, h értelmeset is beszéljek, feltettem (frissítettem) a 20at (gnome persze), és láss csodát ezek a fiúk csináltak valamit... Sokkal reszponzívabb, pörgősebb lett a cucc. Eltűnt az idegesítő akadás, minden flottul megy rajta. :C Mondjuk extension kínálat az majdnem nulla, de majd csinálják azokat is szépen. Elégedett vagyok ismét a fedorkámmal :))

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4019) Vladi válasza body007 (#4018) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mindenkinek meg minden flottul. :))
Jah nem, mind áttértünk ubuntura. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4020) rokefeller válasza Vladi (#4019) üzenetére


rokefeller
senior tag

Hát, én munka miatt (word, excel) tettem fel bő egy éve egy win 8-at, meg linuxot dual bootban, úgy, hogy a linuxot a win alól be tudtam bootolni vmware-ben is (mert az képes volt erre, a win nem :-)). Aztán a lustaság miatt szinte sosem használtam a Fedorát. Most azon kaptam magam, hogy nincs szükségem semmi win specifikusra, visszaálltam hétvégén Fedorára. Feduppal frissítettem 20 alpha-ra, az egyetlen problémám ami volt eddig, az az akadozó videó volt, ami annak volt köszönhető, hogy még régebben játszottam a nouveau + intel párossal (optiumusom van) és bent volt egy nomodeset paraméter. Azóta flott minden a sima intellel. Még egy bug van a flash videókkal fullscreen, meg a touchpad furcsa néha, ami lock-unlock után mintha megszűnne. De egyébként is egy rakás trágya az a touchpad, egy felsőkategóriás thinkpad touchpadja miatt sírom vissza a régi acer extensáét. Meg valami miatt kivették az edge scroll-t, és van helyette kétujjas. Én az edge-et szeretem, azt szoktam meg.

Ami feltűnt. Iszonyatosan gyors, a windowshoz képest, pedig a win 8 nem tűnik alapból lomhának, de valahogy sok tabos böngészésnél elkezd vergődni, linux alatt ennek nyoma sincs.

És meglepően összeállt a gnome-shell, szerintem. Én eddig is azt használtam, de most feltűnően egyben van, gyorsan dobja fel az alkalmazásokat az activities menüben, jó a settings panel is eléggé már, a notification tray is rendben, gdm login után rendben van az animáció, lock screen esetén is, frankó hogy ott a lock screenen a zenelejátszó vezérlése, működik a win-l, és automatikusan sötétíti a kijelzőt lockolt állapotban, rögtön. Maxmiálisan elégedett vagyoka cuccal, teljesen stabil napok óta, pedig csak egy alpha.

A télapó nem a régi már...

(#4021) body007 válasza Vladi (#4019) üzenetére


body007
addikt

Látod rokefeller nem tért át :P

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4022) bpx


bpx
őstag

en sem tertem at, sot, ma telepitettem az uj ceges notebookra
mar csak az Ubuntu matricaval kell kezdeni valamit a billentyuzet alatt... :D

(#4023) Vladi


Vladi
nagyúr

Helyes, még megvannak itt a régi arcok. :R

rok:

jön az el7, ezért össze kellett kapni a gnome3-at. Abban már az lesz.
Akkor ezek szerint jön egy jó kiadás a 20-al. Lehet nekünk is meglesz a 25 mililó. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4024) body007 válasza bpx (#4022) üzenetére


body007
addikt

ragaszd le fedora matrincával :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4025) ViZion válasza body007 (#4024) üzenetére


ViZion
félisten

Ne is mondd! Céges gépen a hátterem: [link], erre az egyik kolléga: nah, ennek meg a fészbúk logó a háttere... :W :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4026) brugo


brugo
aktív tag

Szervusztok,
hogyan kezeli a fedora az SSD-et ?

(#4027) ViZion válasza brugo (#4026) üzenetére


ViZion
félisten

Jól. :K
Van Fedorás cikk, F17 telepítése, abban benne van, h mi kell a trimhez, hogyan lehet csökkenteni az írásokat, etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4028) brugo válasza ViZion (#4027) üzenetére


brugo
aktív tag

Köszönöm az információt !

(#4029) Shrike7973 válasza body007 (#4021) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Egy darabig Debianra tértem át.

Használnék én Fedora-t, csak az RPM Fusion-ben levő Nvidia driver nem jó a gépemhez.

Nem rég vettem egy felsőkategóriás HP Elitebook 8560w notebook-ot. Ebben egy Nvidia Quadro 1000m van, nem rossz. Az új Tomb Raider-t viszi natívan high beállítások mellett.

Fél éve van meg a gép, azóta ilyen Nvidia driverek voltak: 304.88, 310, 313, 319. 304.88 és 310-el semmi gond. Azóta egyetlen kiadással sem megy a képernyő fényerősségének beállítása. Páran sírnak miatta Nvidia developer fórumon, van bug report, de kb. ennyit találtam csak. Semmi hack megoldás... :(
Nem értem, hogy lehet így elintézni valamit, hogy egy darabig hibátlan egy driver-ben valami, aztán meg elrontják. Vagy az én kártyám már nem olyan mainstream, hogy támogassák?

Annak örülnék, ha lenne RPM Fusionban választási lehetőség, hogy nekem a 304.88 kell, nem az új, ami most a repóban van (319.32 van, ugye?). De úgy látom, csak egy van. OpenSuSe is így működik. Kár.

Debian viszont nagyon jól megy a gépemen, hibátlan, és nem is kell aggódjak jó darabig azon, hogy fel kell rakni az új kiadást :D.

(#4030) ViZion válasza Shrike7973 (#4029) üzenetére


ViZion
félisten

De be lehet állítani pl. Yumex-ben, hogy ne csak a legújabbakat mutassa (mert ott a többi is), vagy az nem megoldás?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4031) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Én magát az RPM Fusion oldalt néztem, ott nem láttam.
Itt
Egyébként van 304.88 is, de azt older kártyákhoz ajánlják (Geforce 5-6) :F.

[ Szerkesztve ]

(#4032) Vladi válasza Shrike7973 (#4031) üzenetére


Vladi
nagyúr

Úgy biza! Az nVidia lépcsőzetesen támogat. 173, 304 és a friss. van még régebbi, de ez már új disztrókhoz nem alkalmas. Tegyed felfele a 304-et, ne foglalkozz vele, hogy mit írnak. :K

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4033) Shrike7973 válasza Vladi (#4032) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Aha. Vagyis a fél éve vásárolt gépem GPU-ja már "régi". Oké.
Vagy úgy érted, hogy a 304.xx egy stabil kiadás, mint egy Ubuntu LTS, a többi új meg beta?
Nagyon kapós vagyok erre a témára. AMD a Mobility HD4650-es kártyámát 2-3 év után Legacy-nak nyilvánította, és semelyik Linux disztróhoz nem kaptam drivert. Abban reménykedtem, hogy az nvidia-nal ilyen nincs (elvégre ott van a 319.23 kompatibilitási listáján a GPU-m).

Egyelőre nem vagyok motivált a Debian elhagyására. Nagyon-nagyon sok időt elcsesztem az életemből Linux telepítésre. Jönnek az új verziók, ó ez most biztos jobb lesz, mint ami nekem van. Egy ideje már szinte kevesebbet dolgoztam a Linuxokkal, mint amennyit a buherálásukkal foglalkoztam. Jó lesz az a Debian ott egy-két évig.

[ Szerkesztve ]

(#4034) Vladi válasza Shrike7973 (#4033) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen, a 304 egy stabil, hosszan támogatott driversorozat. 6/7-hez lett megtartva, mint legacy. (3-4 legacy sorozat is megy párhozamosan!)
De mivel neked pont ez kell, élj a lehetőséggel. :)

Az amd magatartása tényleg piszkos dolog. Nekem is 4670-van. Ha hosszú távra tervezel és ismerős a fedora vonal, gondolj át egy centos-t. 10 évit támogatott! Legacy az egész rendszer, de új hardver támogatás is érkezik bele.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4035) Shrike7973 válasza Vladi (#4034) üzenetére


Shrike7973
senior tag

De nem értem, hogy nekem mi közöm a 6/7-es sorozat driveréhez egy Quadro 1000m-el. Jó volt a 6600 GT, volt nekem úgy körül-belül 2005 tájékán. Nem értem.

(#4036) Vladi válasza Shrike7973 (#4035) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azt írtad, hogy a 304-es driver még jó volt, a későbbi bugos. Ezért javasoltam, hoyg azt használd. Azért 6/7-hez ajánlott, mert elvileg utána azt a támogatást kivették belőle. De neked ez szerencse, hogy a kártyádhoz a régi driver is jó.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4037) Pano


Pano
addikt

Üdv!

Bocsi, hogy ide is besírom a dolgot, de nem akarok úgy járni, hogy én nem jártam végig minden lehetséges dolgot :D

A megoldásra váró probléma a következő lenne:
Adott egy Dell noti -az aláírásomban részletesen- és az a gond, hogy linux alatt a venti iszonyat mód pörög és hangos, melegszik minden és felére esik vissza az akku idő. Valamiért olyan, mint ha ezerrel járatná vagy a procit, vagy a vidi karit (esetleg mindet egyszerre). Pedig U-s procim van, ráadásként energia takarékos is.

Tehát a linux meglétét úgy éli meg, mint ha extrém terhelés alatt lenne, mint pl egy játék futna.
A laptophoz alapból az ubuntu 12.04 volt előtelepítve, de emiatt le kellett szednem és Win-t pakolni rá (az alatt semmi gond, szinte nulla melegedés és csendes).

Futtattam a fedorát live usb-ről, a jelenség ugyan az, talán annyi különbséggel, hogy kevésbé melegszik, de azzal is iszonyat vadászgép hangja van. Fedora alap esetben az Intel HD4000-et érzékeli, ami nem is lenne probléma, mert linux alá bőven elegendő.

Ubuntu közösség azt írta, hogy sajna erre nincs megoldás ha a switcheroo nem hoz változást (sajnos nem hozott), fedora alatt tudtok valamit?
Szabadulnék a Wintől már nagyon, de így esélytelen :( Az élettartamát meg nem akarom a notinak csökkenteni, hogy még a szövegszerkesztés alatt is úgy jár, mint ha nyúznám. No meg idegesít is, főleg ha konferencia teremben előttem a noti és az egész terem az enyémtől zajos.

[ Szerkesztve ]

(#4038) Vladi válasza Pano (#4037) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jól ismert a probléma. A nyílt driverrel is megoldható elvileg. Az ati vga-t nem tudod simán lekapcsolni?

Futó friss fedórán nézd már meg az itteni parancsokat, a teker mint állat részig. link

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4039) Shrike7973 válasza Vladi (#4036) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Becsületemre váljék, feltettem tegnap a Debian helyére a Fedora 19-et. Mondjuk szerintem eleve fals hozzáállás, amikor a disztróváltás mögött annyi húzódik, hogy "miért ne". Sajnos a 304.xx driver telepítése a rendszer bootolhatatlanná vált, úgy hogy vissza is mentem Debian-hoz.

Hiányérzetem nincs, úgyhogy boldog vagyok ezzel a rendszerrel egyelőre. Nem hiányoznak a bleeding-edge csomagok. Minden működik hibátlanul.

Windows-ból sem használunk snapshot-okat, mert nem is kapunk (tekintsünk el attól, hogy sokak szerint a Vista nem kellett volna kijöjjön, stb.). Ubuntu-ból viszont sajnos kapunk, mert így működik a rendszerük. Számomra értékelhetetlen sajnos a 13.04/13.10 kombó. Naponta több crash report mellett nekem nem nagy a felhasználói élményem.

Mondjuk azon tűnődtem mostanában, hogy lehet, hogy csak diszkrét VGA-s esetben ilyen a rendszer. Gondolom a compiz crash-ek betudhatók ennek. De nekem mindenféleképpen kell diszkrét VGA, és volt is tapasztalatom AMD-vel, meg nVidia-val is. A Unity szégyene szvsz, hogy csak adott nVidia driverrel megy - 304, 304 updates, 313, 313 updates, 319, 319 updates közül csak 319 viszi jól a Unity-t. Többi esetén minden jó, csak a rendszer animációk nem mennek. Ilyet sehol máshol nem láttam, se Windows-n, se Linux-n. Az meg pláne, hogy pl.: 12.04-re nem rakhatsz LibreOffice 4.1-et, mert nem kompatibilis a Unity-vel (nem képes az ikonját megjeleníteni, előtérbe hozni az alkalmazást kattintáskor...).

Egyébként nem tetszik a mai hekkelgetős mix tendencia - Unity/Cinnamon/Pantheon - Gnome Shell. Csomó helyzetben rosszul működnek. Linux Mint több kiadás óta nem képes normálisan megjeleníteni a GIMP-et. És első Distrowatch-n. A Gnome Shell tetszhet/nem tetszhet, de úgy látom, hogy megtartotta olyan értelemben az enterprise pozíciót, hogy minden jól megy/néz ki vele, stabil.

Egyébként lehet pár év és az Ubuntu úgy bejön, hogy mindenki azt fogja használni. Jelenleg azonban szerintem a Debian jobb választás, mert egy tisztán disztribúcióról van szó fogalmilag, ami arra összpontosít, hogy a szoftverkomponenseket egy koherens, stabil rendszerré gyúrja össze. Az Ubuntu jelenleg ennél jóval többet tesz, és nem tudja fenntartani a stabilitás kritériumot. Ez a vélemény körül-belül egyezik Linux4unMe Youtube tesztelő véleményével. A többiek - LAS, Quidsup, Nixie Pixel, etc. - akik szerintem eltekintenek ettől a ténytől. LAS talán azért is teheti meg, mert System76 szponzorálja őket, azok meg olyan gépek, amik mindenféleképpen Ubuntu kompatibilisek.

Az, hogy a Fedora most nekem épp nem megy, nem egy vészes tény. Simán ajánlom annak, aki szeretné mindenből a legfrissebbet, rögtön. Kérdés, hogy tényleg szüksége van-e rá. Van-e gyakorlati haszna abból, hogy a GIMP 2.8.2 helyett 2.8.6. Hogy a Libreoffice 3.5.6 helyett 4.1.2 (fura, hogy a Fedora 19 eredetileg beta LO csomaggal jön...) Mondjuk erre a kérdésre meg ott van a Debian Testing...

[ Szerkesztve ]

(#4040) Pano válasza Vladi (#4038) üzenetére


Pano
addikt

Hali!

Sajna a Dell nem tette lehetővé, hogy BIOS-ban módosítani lehessen a VGA-ra vagy a GPU-ra vonatkozó dolgokat. Tehát, kikapcsolni se tudom.
Az általad linkelt megoldást megnézem, köszönöm!

(#4041) ViZion válasza Shrike7973 (#4039) üzenetére


ViZion
félisten

LO már rég 4.akármennyi, és inkább a béta, mint a 4 előtti, mert az használhatatlan volt...
Amúgy igen, a Fedora maga is teszt rendszer, a RHEL-é...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4042) Pano válasza Vladi (#4038) üzenetére


Pano
addikt

Eddig jutottam

[liveuser@localhost ~]$ lspci | grep Radeon
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Thames XT [Radeon HD 7670M]
[liveuser@localhost ~]$ dmesg | grep radeon
[ 2.121356] [drm] radeon kernel modesetting enabled.
[ 2.121431] radeon 0000:01:00.0: enabling device (0000 -> 0003)
[ 3.784870] radeon 0000:01:00.0: VRAM: 1024M 0x0000000000000000 - 0x000000003FFFFFFF (1024M used)
[ 3.784874] radeon 0000:01:00.0: GTT: 512M 0x0000000040000000 - 0x000000005FFFFFFF
[ 3.785084] [drm] radeon: 1024M of VRAM memory ready
[ 3.785085] [drm] radeon: 512M of GTT memory ready.
[ 3.785167] radeon 0000:01:00.0: irq 47 for MSI/MSI-X
[ 3.785180] radeon 0000:01:00.0: radeon: using MSI.
[ 3.785231] [drm] radeon: irq initialized.
[ 3.785841] [drm] enabling PCIE gen 2 link speeds, disable with radeon.pcie_gen2=0
[ 3.788446] radeon 0000:01:00.0: WB enabled
[ 3.788449] radeon 0000:01:00.0: fence driver on ring 0 use gpu addr 0x0000000040000c00 and cpu addr 0xffff880151819c00
[ 3.788452] radeon 0000:01:00.0: fence driver on ring 3 use gpu addr 0x0000000040000c0c and cpu addr 0xffff880151819c0c
[ 3.808823] [drm] radeon: power management initialized
[ 3.808943] radeon 0000:01:00.0: No connectors reported connected with modes
[ 3.810577] radeon 0000:01:00.0: fb1: radeondrmfb frame buffer device
[ 3.810590] [drm] Initialized radeon 2.30.0 20080528 for 0000:01:00.0 on minor 1
[liveuser@localhost ~]$ cat /sys/kernel/debug/dri/0/radeon_pm_info
cat: /sys/kernel/debug/dri/0/radeon_pm_info: Permission denied
[liveuser@localhost ~]$ su/
bash: su/: No such file or directory
[liveuser@localhost ~]$ su
[root@localhost liveuser]# cat /sys/kernel/debug/dri/0/radeon_pm_info
cat: /sys/kernel/debug/dri/0/radeon_pm_info: No such file or directory
[root@localhost liveuser]#

(#4043) Shrike7973 válasza ViZion (#4041) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Indeed. A lényeg, hogy ha kell, elérhető. Ráadásul megtehetem, hogy csak a LO-t teszem bleeding edge-é, a rendszer többi részét feleslegesen nem.
Persze ugye nem számíthatok túl sok jóra, amikor az ellenfél táborában beszélek. :D
Csak gondoltam írok egy bejegyzést, hogy miért tértem át, mert egyébként jó ideig volt Fedora a gépemen. :R

(#4044) Vladi válasza Pano (#4042) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ühüm... már nem ott van. rosszabb esetben nincs is. Meg azt is figyelembe kell venni, hogy 2 gpu-d van.
Tehát cattal ezt nézd meg:
/sys/class/drm/card0/device/power_method
és
/sys/class/drm/card0/device/power_profile

meg 0 helyett 1-el. 0 egyik gpu, 1 másik.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4045) Pano válasza Vladi (#4044) üzenetére


Pano
addikt

Bocsi, de muszáj visszakérdeznem: "cattal"?:) Kifejtenéd? :D Ennyire jól még nem megy a parancssor :)

(#4046) Pano


Pano
addikt

Na, kozbe eljutottam odaig

[liveuser@localhost ~]$ su
[root@localhost liveuser]# echo low > /sys/class/drm/card0/device/power_profile
bash: /sys/class/drm/card0/device/power_profile: No such file or directory
[root@localhost liveuser]# cat /sys/class/drm/card0/device/power_method
cat: /sys/class/drm/card0/device/power_method: No such file or directory
[root@localhost liveuser]# /sys/class/drm/card0/device/power_method
bash: /sys/class/drm/card0/device/power_method: No such file or directory
[root@localhost liveuser]# cat /sys/class/drm/card1/device/power_method
profile
[root@localhost liveuser]# cat /sys/class/drm/card1/device/power_profile
default
[root@localhost liveuser]#

0-ra nem erzekel kartyat, valamint

Itt az intel hdt latja. Viszont ami erdekes, hogy a rendszer az elejen csendes, csak par perc mulva vadul be.

(#4047) Vladi válasza Pano (#4046) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor ott van a card1-en, ahogy gondoltam. cat a parancs, amit meg is találtál. :)

Nem vagyok most annyira képben. De ez alapján már megvan. Meglesz. VAlami lesz. :DDD

Azért kezd el hangoskodni mert fokozatosan felmelegszik. Aztán beindul a venti. Ahhoz nem férsz hozzá közvetlenül, az eszköz biosa intézi. Érzi, hogy bemelegszik és hűteni kezd. Mivel folyamatosan 100%-on hajtja. Leglaább is ez az elképzelésem.

Namost a cattal ;) nézd már meg valahol itt, hogy mennyi a memória meg gpu órajel:

cat /sys/kernel/debug/dri/0/radeon_pm_info

Illetve, ha itt nem találja, akkor nézd meg, mi van a dri könyvtárban. Van -e 1 könyvtár pl.

Nekem ezt mondja:
cat /sys/kernel/debug/dri/0/radeon_pm_info
default engine clock: 750000 kHz
current engine clock: 164950 kHz
default memory clock: 873000 kHz
current memory clock: 249750 kHz
voltage: 1250 mV
PCIE lanes: 16

Igaz, ez még fedora 17 és 4670-es kártya. De lászik, hogy mennyi az alap és mennyi a minimum amin épp járatja. Ezt utólag tettem bele, hogy vegye le.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4048) Pano válasza Vladi (#4047) üzenetére


Pano
addikt

[root@localhost liveuser]# cat /sys/kernel/debug/dri/1/radeon_pm_info
default engine clock: 600000 kHz
current engine clock: 599970 kHz
default memory clock: 900000 kHz
current memory clock: 899430 kHz
voltage: 1000 mV
[root@localhost liveuser]#

tehat total maxon. A lekerdezes a venti felporges utan egybol lett futtatva.
Az irasodban levo low profil beallitast kiadtam neki, de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#4049) Pano


Pano
addikt

Nincs több ötlet?:)

(#4050) Vladi válasza Pano (#4049) üzenetére


Vladi
nagyúr

Bocsesz, kertészkedtem egész nap. :DD

Tulajdonképpen már a célegyenesben vagy. Mostmár meg tudod nézni az aktuális állapotát. De mostmár új szabályozás van. Nemsokára dobok linkeket, de előtte nézd már meg, hogy itt mi van:
/sys/class/drm/card1/device

így:

ls /sys/class/drm/card1/device

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.