Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Thodeus válasza Honzi (#949) üzenetére


Thodeus
aktív tag

Na ezt véletlenül se nézem meg. :D

(#952) sagem válasza Honzi (#949) üzenetére


sagem
addikt

tessék használni a spoiler gombot, ha már van :)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#953) Honzi válasza sagem (#952) üzenetére


Honzi
senior tag

Mi értelem egy linkre használni a spoilert?
Tudod mit tartalmaz a linkelt videó hiszen leirtam. :F

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#954) sagem válasza Honzi (#953) üzenetére


sagem
addikt

Még a kísértést is kiszűri :P ;) :D

edit: amúgy nem támadásnak szántam, csak ha már van ilyen gombunk úgy vagyok vele, hogy nyomkodjuk ;)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#955) gyimger válasza Honzi (#953) üzenetére


gyimger
őstag

Tény, hogy nem kell rákattintani, de nagy spoiler van benne, amit senkinek nem ajánlok megtekintésre. Spoiler gombbal vagy anélkül.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#956) warcat


warcat
veterán

Itt talán még nem volt linkelve de már van jó kis karakterkészítő,én már elmerültem benne egy órácskát,hiába így megy ez ha számolgatod a dolgokat.Erősen spoileres lehet annak,aki szűziesen akar belevágni,mert szépen láthatóak a perkek amik megnyílnak.
Spoileres részben extra infó az elérhető statokról és maga a kalkulátor/tervező

érdekesség,hogy szintlépéskor +1 statot is választhatunk tetszőleges alkalommal,így minden special 10 es lehet ha ez a célunk.Érdemes figyelembe venni,hogy minden stathoz tartozik a játékban egy bobblehead amit ha megtalálsz,kapsz +1 pontot rá,tehát nem okvetlenül érdemes egyből 10-es stattal indulni
[link]

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#957) tetris válasza warcat (#956) üzenetére


tetris
tag

Én ezzel a builddel fogok szerintem kezdeni, nem annyira spoiler, de ha már van rá gomb... :)

Karakter build

[ Szerkesztve ]

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#958) warcat


warcat
veterán

Na megérkezett a preload Steamre, 25 Gb

EA: It's in the crate!

(#959) tetris


tetris
tag

Figyelem!!! Preload PC-n élesítve :D

[ Szerkesztve ]

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#960) tetris


tetris
tag

Azt hiszem a steam content szerverek kapják most az ívet :)

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#961) warcat válasza tetris (#960) üzenetére


warcat
veterán

De legalább normálisan lett megcsinálva, GTA V-nél képesek volt fél nappal előtte engedélyezni kb aztán persze,hogy ledöglött.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#962) #85552128 válasza warcat (#961) üzenetére


#85552128
törölt tag

1 héttel a megjelenés előtt volt preload a GTA V-nél :U A dobozos példányok miatt volt gond a Rockstar saját rendszerével, nem bírták a sok patch letöltést/aktivációt.

[ Szerkesztve ]

(#963) Fitzgerald válasza warcat (#958) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem is rossz, az ilyen 65 GB-os GTAV-ök, 40GB-os Witcher 3-ak korában.
Dem textures tho...
Majd a pc-s hi-res textúra pakk biztos lesz még 10GB.
Amúgy meg Perception 7, Intelligence 9, Agility 8.
A többi túró.

(#964) Nissifer válasza sagem (#954) üzenetére


Nissifer
tag

sagem Teljesen egyetértek a jelzéseddel. A spoiler lehetőség nem véletlenül lett bevezetve. ;)

(#965) Nissifer válasza Plazmacucci (#950) üzenetére


Nissifer
tag

Plazmacucci : Már most ráfér egy hi res skin pack :D Ok, befejeztem...
Ok, visszaraktam a shotgun-t a szekrénybe... ;]

(#966) tetris válasza Nissifer (#965) üzenetére


tetris
tag

Legalább belefér 3.5Gb VRAMba és nem szaggatja szét a bugos videokártyámat...

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#967) Nissifer


Nissifer
tag

What the hell?! Fallout 4-ben nincs a fegyvereknél strength requirement?! :Y

(#968) oneal1


oneal1
senior tag

de jó hogy most az egyszer nem futárral kértem :D

a letöltés szerencsére nem lesz nagy gond, a net legalább jó

(#969) tetris válasza Nissifer (#967) üzenetére


tetris
tag

Jah, minden fegyvert tudsz használni, viszont perkekkel külön típusoknak tudsz extra damaget adni.

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#970) Nissifer válasza warcat (#956) üzenetére


Nissifer
tag

Úristen warcat, ez a karakter szerkesztő nagyon állat! Egész hétvégén ezzel fogok játszani! :C

(#971) warcat válasza Nissifer (#970) üzenetére


warcat
veterán

Ugyehogyugye? :) Nekem is beleszaladt már nem kevés,csak azért linkeltem ilyen visszafogottan,mert van aki tényleg semmit sem szeretne tudni,viszont nekem remek,hogy összerakhatom szépen most és nem kell majd a készítésnél hümmögni a karakter felett.

Egy perception/agi/luck-ban izmos sniper/lopakodós kommandó csajszi van tervben, int meg cha megerősítésére pedig majd elhasználok pár szintet.Ahogy ismerem magam úgyis kifarmolom a godlike státust neki hiszen nincs szintkorlát.Később biztos lesz egy brutál izomagy közelharcos végigjátszás,hátha lesz szupermutáns mod ;]
Luck-ot a sok critical mellett azért is vinném,mert esélyes,hogy a talált holmikat is befolyásolja erősen ->craftolás helló!

EA: It's in the crate!

(#972) Nissifer válasza warcat (#971) üzenetére


Nissifer
tag

Régi szerepjátékos-mesélős múltam miatt egészen konkrét, és végletekig lecsiszolt karaktereket látok tisztán magam előtt. Elképesztő alapossággal szoktam kimunkálni a karaktereimet, nem csak tulajdonságok, képességek, érdeklődés, hanem életszemlélet-jellem alapján is. Talán ez sokak számára már-már hihetetlen lehet, de olyan erős "kategorikus imperativusz"-szal rendelkeznek a karaktereim, hogy szinte önálló életre kelnek, és nem engedelmeskednek nekem. Például nem veszi fel a jobb értékekkel rendelkező páncélt, mert az kényelmetlen, a sisak sem kell neki, mert abban nem lát rendesen.. nem, ebbe a küldetésbe nem kezd bele, mert nem tartja helyesnek, vagy rossz érzése van ezzel kapcsolatban.. a nagy nehezen megszerzett nagyságrendekkel jobb fegyvert meg eladja az árusnak, mert olyan "béna a fogása" és különben is elsütéskor nagyot üt.. Én meg persze visítok gyakran a kétségbeeséstől, hajamat tépem kínomban, hogy "bazdmeg, ha így folytatod tovább, mind meghalunk!" és gigászi erőfeszítéseket teszek annak érdekében, hogy a karakterem mehessen a saját feje után tovább anélkül, hogy a következő 2 másodpercben lemészárolnának bennünket. Hjaajh.., hányszor fordult elő, hogy törött lábbal, lebénult kézzel, félvakon, kiszáradva vonszoltuk magunkat a kopár, ismeretlen tájon, csikorgatva a homokot a szánkban, miközben szó szerint égetett a nap... abban reménykedve, hogy nemsoká' jobb lesz.. kitartás, nemsokára jobb lesz.. valahol csak találunk vizet, vagy legalább orvosi sínt.. de hát beszélhetek én ennek.

(#973) Fitzgerald válasza Nissifer (#972) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Réges-régi Ars Magica partik jutnak erről eszembe.
Az egyik legösszetettebb, legnehezebben játszható/mesélhető, éppen ezért legkevésbé kedvelt játékok egyike volt annak idején. Talán a Dark Soulsban köszön vissza ez eddig a legjobban, ha mindenképpen hasonlítanom kéne valamelyik CRPG-hez. Ha meg már karakteralkotás, a Falloutba is kerülhetne egy olyan funkció mint a Wasteland 2-be, hogy egy szövegboxba magad írhatod meg a karaktered sztoriját.

(#974) Egonyolc


Egonyolc
aktív tag

Sziasztok
hol lehet most legolcsóbban beszerezni, főleg neten?

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#975) warcat válasza Egonyolc (#974) üzenetére


warcat
veterán

42-45 eurónál nincs olcsóbban kulcsboltban sem,ezért ha van rá mód,személyes átvétellel megveheted idehaza.Ha a kiszállítást akarod elkerülni,akkor a legegyszerűbb,ha megveszed a gmgtől (greenmangaming.com)
39.99 angol fontos árra rádobva a SAVE20-NOVEMB-GAMING kupont 32 font ~45€

EA: It's in the crate!

(#976) Nissifer válasza Fitzgerald (#973) üzenetére


Nissifer
tag

Bizony, az Ars Magica világa nagyon kedvelt volt a szerepjátékos elitben. Mai napig kellemes érzésekkel tölt el, ha eszembe jut a néhai Steinhardt kapitány és jó barátja: Mersant Le Sinistre. ;)

(#978) Chabe89


Chabe89
addikt

(#979) Fitzgerald válasza Nissifer (#976) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Én olyan '99 óta nem játszottam vele, nem volt kivel.

Amúgy meg

[ Szerkesztve ]

(#980) XFoxyX válasza Chabe89 (#978) üzenetére


XFoxyX
tag

Curie, Romance: Yes. What?Oo

(#981) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Elindult az előtöltés .. persze csak azoknak akik steamen 60 euért vették...
Valószínűleg most is megy ez a trükk, hogy leszeded netről valahonnan az előtöltött fileokat, berakod megfelelő steam könyvtárba, és amikor kedden hazajössz a cd-vel, beaktiválod steamen, csak ráellenőriz, leszed egy kis patchet és megy is. Ehhez kérnék egy megbízható letöltést ha valaki tud, ahol fenn van a preload file :R

(#982) sszemtelen válasza Sotyks94 (#981) üzenetére


sszemtelen
őstag

(#983) Sotyks94 válasza sszemtelen (#982) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Köszönöm, megígérem nem beszélünk többet róla :U :DDD
(bár logikailag továbbra sem értem hogy ezt miért nem szabad, de ok ... )

[ Szerkesztve ]

(#984) Phobion


Phobion
őstag

hogy lehet, hogy sokan már játszanak a játékkal? :W

[Twitch]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#985) Peat;) válasza Phobion (#984) üzenetére


Peat;)
veterán

Legalább bétatesztelik, valami azt súgja lesz rá szükség.

(#986) Chabe89 válasza Peat;) (#985) üzenetére


Chabe89
addikt

rengeteg videót meg streamet néztem már még le nem szedegették őket, de olyan eget rengető bugot nem láttam sehol.

(#987) Peat;) válasza Chabe89 (#986) üzenetére


Peat;)
veterán

"rengeteg videót meg streamet néztem már" Elvileg ezért 100 óra játékidő a kevésbé alapos játékosoknak is meglesz, de ha jól sikerült az jó hír. Engem nem zavar ha előbb játszanak vele, hátrányom biztos nem származik belőle. Iyenkor az szevedi el a legnagyobb hátrányt aki enged a csábításnak, mint te :) , én a hivatalos videokat is módjával nézem, szeretem az újdonság erejét, ajánlom kipróbálásra. Mozifilmeknél is csak az első trailerig szoktam jutni. :K

(#988) Chabe89 válasza Peat;) (#987) üzenetére


Chabe89
addikt

Annyira nem spoilereztem el magamnak ezekkel a dolgokkal a storyt. Engem inkább a karakter készítő és a városépítgetés érdekelt jobban. Storyban meg a legtöbb streamer nem jutott el még olyan részre amit hivatalos forrásból ne láthatunk volna már. A Fallout meg amúgy is egy olyan játék amiben még többszöri végigjátszás után is talál az ember új dolgokat. :)

(#989) Peat;) válasza Chabe89 (#988) üzenetére


Peat;)
veterán

Na mondjuk a városépítgetés nálam akkor lenne a leghasznosabb ha opcionális letölthető tartalom lenne, mert én rá se néznék az életben. :DDD

(#990) gyimger válasza Chabe89 (#988) üzenetére


gyimger
őstag

Engem meg nem a mi érdekel, hanem a miért és a hogyan. Tudok ezt-azt, de majd ha saját karakterem jut el olyan helyekre, és aggódnom kell a háza(i)mért és a gyűjteményeimért, akkor majd az úgyis jobban fog érdekelni, miért mások videói. Steam fórumon és Redditen amúgy is annyi a spoiler, hogy már nem is próbálom kerülgetni őket.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#991) Chabe89 válasza Peat;) (#989) üzenetére


Chabe89
addikt

Engem csak az zavar, hogy az eddigiek alapján Charisma lvl 6 kell ahhoz, hogy kereskedni tudj a városaid között ami passzív bevételt generál. A legendary fegyverek meg ilyen 4000 kupak körül mozognak, ha minden igaz.

Városépítéssel kapcsolatos spoiler, nem story. Azért raktam abba hátha valakit még ez is zavar. :)

gyimger: Természetesen én is szeretnék már a saját karakteremmel bóklászni, de annyira nagy volt a titkolózás, hogy nem bírtam ki. :) Bár egy két streamernek szerintem fogalma sincs mivel játszik. Engem meg nem nagyon zavarnak a spoilerek. Mániákus adathalász vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#992) Sonja válasza Phobion (#984) üzenetére


Sonja
veterán

Több helyen már konzolokra meg lehet venni! :K ;)

1, 2, 3, 4, stb.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#993) Phobion válasza Sonja (#992) üzenetére


Phobion
őstag

komolyan röhej, hogy konzolra minden előbb jön konzolra mindent lehet :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#994) NTonee


NTonee
veterán

Sziasztok!
Volna egy borzasztóan kezdő kérdésem (ne tessék leharapni a fejem). Mi is ez a SeasonPass izé? Mármint azt tudom, hogy későbbi fizetős tartalmat kapok érte, de fizikailag miről van szó? Előrendeltem korábban a lemezes verziót a játékból, várom a futárt. Láttam a híreket erről a Season Passról és a bolt, ahonnan a játékot rendeltem, ott nincs. Az 576-nál viszont van, rendelném. Ez tulajdonképpen "csak" egy papírfecni, amin lesz valami kód? Vagy küldenek emailt, benne egy kóddal, vagy mi?
Még1x elnézést, ha nagyon hülye a kérdés! :R

[ Szerkesztve ]

(#995) Sonja válasza NTonee (#994) üzenetére


Sonja
veterán

CD Galaxis Season Pass

Fontos tudni: Csak Steam letöltési kód, adathordozót, dvd lemezt nem tartalmaz.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#996) bundásss válasza Phobion (#984) üzenetére


bundásss
tag

1-2 óráig néztem a streamet, de már jönnek a tiltások

(#997) NTonee válasza Sonja (#995) üzenetére


NTonee
veterán

,,Csak Steam letöltési kód"
Viszont a steam-en meg azt írják erről, hogy kifejezetten a játék steam-es verziója kell majd hozzá. Nekem meg nem az lesz. Bár nem értem, hogy miért van különbség.

(#998) gyimger válasza Sonja (#995) üzenetére


gyimger
őstag

Először azt hittem, ez csak egy sima kartonlap kóddal, de mások linkeltek róla képeket, ez gyakorlatilag egy kis füzetecske. Ami (gyakorlati hasznától függetlenül) állat jól fest.

NToone:
Mindegyik verzió beregel Steamre, mint a New Vegas.

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#999) NTonee válasza gyimger (#998) üzenetére


NTonee
veterán

tehát tök mindegy, hogy a steamtől, 576-nál, vagy a pistike sarki boltjából veszem magát a játékot, a steam-es season pass ugyanúgy működni fog.
,,ez gyakorlatilag egy kis füzetecske. Ami (gyakorlati hasznától függetlenül) állat jól fest."
Ha ez így van, akkor inkább az 576-nál veszem. :)

(#1000) warcat válasza NTonee (#997) üzenetére


warcat
veterán

Ahogy írták előttem,a dobozos játékban is Steam kód van,oda fogod beregelni,nincs más verzió.
Season Pass megvételének jelenleg nulla értelme van mert nem jár kedvezmény rá végig ennyi lesz,viszont legkorábban újévkor jön valami tartalom de lehet csak tavasszal,a hazai boltokban is 9000 felett van az ára, míg Steamen 30 euró -9420 Ft és két kattintással meg van vásárolva.

Ha megjelent a játék és többet tudunk a régiózárakról,nálam már ki van nézve ez a gyenge brazil reál miatt "csak" 6000 Ft

EA: It's in the crate!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.