Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) nofi válasza bLaCkDoGoNe (#847) üzenetére


nofi
őstag

Az az egy szám tényleg egy picit fura, de pl. ezt egy LA Noire-ban pláne el tudtam volna viselni, meglátjuk itt hol használják fel. A Spotify playlist amúgy bíztató

Xbox GT: nozsolt

(#852) bundásss


bundásss
tag

új gameplay [link]

(#853) bLaCkDoGoNe válasza Plazmacucci (#849) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

F3 mapja nekem rendben volt, a NV-ban több gyárat el tudtam volna viselni.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#854) gyimger


gyimger
őstag

Más:
Az éjjel volt egy stream végigjátszás nulláról. Pár hasznos infót is sikerült bezsebelnie annak, aki nézte. Párat leírok most, nem történet infó, de spoilerbe teszem. Mert van meglepi.
Billentyűzeten a nyilakkal lehet a négy különböző válaszlehetőséget kiválasztani.
Ahogy a HUD vagy a Pip-boy színét változtatod, a világítása is olyan színűre változik.
Külön hangerő csúszka van gyakorlatilag mindenre (zene, effektek, beszédhangok, lépések zaja) - ez mintha előzőben is így lett volna.
Süthetünk, főzhetünk, minden elkészített étel más bónuszt ad, például Grilled radstew: +25 Carryweight, Baked boatfly: Rad Resistance, Cooked softshell meat +15 Ap egy óráig.
A magazinok új perkeket nyitnak meg, és minél több van, annál erősebb a perk. Például egy darab Gorknak képregény +5%-ot ad a fegyvertelen és a közelharci sebzéshez critical esetén. A Hot Rodder magazin minden száma új festést ad a Power Armorhoz, ami bónuszokkal jár. A Total Hack új funkciókat ad a terminálokhoz, és így tovább.
A Power Armorról leszedhetők a sérült részek, így például sisak nélkül is játhatsz. Ha mindent leveszel, csak a váz marad, de páncélozott ellenfelekről elvehetők ezek a darabok (maga a váz szerintem nem). Bármilyen fosztogatóról is le lehet venni a komplett felszerelést, vagy csak a különböző rétegpáncélokat.
A társaidat megkérheted, hogy amikor elváltok más-más helyszínekre utazzanak vissza.
A gyerekek halhatatlanok...
Van Well Rested perk, de itt szerintem bármilyek saját településen lévő ágyban alvástól aktiválódik.
Az előzetesben látható garázs ugyanúgy építhető és lakható, mint a ház az E3-ban. Itt már van ugye egy állvány a Power Armornak, ahová fel lehet függeszteni.
Az (eddig ismert) bólogatós figurák további +1-et adnak a különféle SPECIALokhoz.

További infók ITT

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#855) J.Hetfield válasza bundásss (#852) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Nekem tetszik a graf, nem értem miért szidják annyira, ehhez a játékhoz ez pont elég. Van még itt néhány videó: [link] Alig várom, kínomban elkezdtem a New Vegast :DDD

[ Szerkesztve ]

(#856) gyimger válasza J.Hetfield (#855) üzenetére


gyimger
őstag

ÓRISÁI SPOILER a fenti linken, a videók között! Nem érdemes belenézni.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#857) J.Hetfield válasza gyimger (#856) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Sorry elfelejtettem, hogy már van spoiler gomb :W

(#858) tetris válasza J.Hetfield (#857) üzenetére


tetris
tag

Elég szép a játék, azon gondolkozom, hogy 1440p Ultrához elég-e 2600k@4.6Ghz + GTX970... Kéne aggódnom?

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#859) Plazmacucci válasza J.Hetfield (#857) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Meg azt is, h az spoiler.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#860) Chabe89 válasza gyimger (#856) üzenetére


Chabe89
addikt

Max a vault-os rész. Mondjuk elsőre én is majdnem infarktust kaptam mikor pár napja beleszaladtam, de igazából most már még jobban várom, hogy elkezdhessem. :)

(#861) Fitzgerald válasza tetris (#858) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Viccelsz? Szerintem még 4K-hoz is elég lesz.

(#862) gyimger válasza Fitzgerald (#861) üzenetére


gyimger
őstag

Ha olvastad az előző spoileres írásomat, azért pofásan ráhibáztál ezekre a kaja-bónuszokra. :K

Vegyél lottót.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#863) gyimger


gyimger
őstag

Új képek a Bethesdától.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#864) Nissifer válasza Plazmacucci (#841) üzenetére


Nissifer
tag

Plazmacucci:Szóval hányadikán lehet átvenni az 576-ban?
Ma beszéltem az 576KB-os srácokkal. Jövőhét kedden reggel (10.-én) már át lehet venni a játékot. A saját példányom mellé kunyerálni fogok magamnak poszter is, meg mindenféle fellelhető szóróanyagot. ;)

(#865) Plazmacucci válasza Nissifer (#864) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R
Tizedikén reggel találkozunk a boltban :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#866) Bad Pritt válasza Nissifer (#864) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem kell kunyerálni, adnak hozzá. Mondjuk csak azt, máshol van póló meg ilyen teszkóskocsiba dugható érme is. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#867) Nissifer válasza H@lede (#840) üzenetére


Nissifer
tag

H@ledeNa játék előrendelve csak nem győzőm kivárni.
Welcome home!

(#868) Fitzgerald válasza gyimger (#862) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Jaja olvastam, de szerintem kicsit karcsúak lettek ezek a bónuszok, bár nyilván nem láttuk még mindet. Közvetlenül valamelyik SPECIAL statra pluszt (és nem csak 1-1 skillre plusz százalékot) adó, hosszabb ideig tartó, akár több különféle prequisithez kötött bónusznak én jobban örülnék.

[ Szerkesztve ]

(#869) Ryder62 válasza Plazmacucci (#849) üzenetére


Ryder62
őstag

Fallout 3 mapja teljesen rendben volt, viszont a New Vegas-é rettentően üres, és összecsapott.

(#870) Nissifer válasza bundásss (#842) üzenetére


Nissifer
tag

bundásss: egyébként ha jövőre kijön a módkészítő, akkor azzal miket lehet változtatni a játékba?
A Fallout 4-et hasonlóan az előző két részhez úgy készítették, hogy már eleve szabadon mod-olható legyen. Ezért big thanx a Bethesda-nak. :R
A Creation Kit segítségével gyakorlatilag egy az egyben megkapjuk a játéktervezői modul-t, melyben új tárgyakat, új szereplőket, új helyszíneket, új dialógusokat, új recepteket (nem csak étel, hanem mindenféle olyan tárgy elkészítését is meg tudjuk oldani, amihez komponensek kellenek. Pl.: különféle lőszerek, páncélok, stb.). Természetesen a meglévő tartalmat is szabadon tudjuk vele módosítani. Pl. NPC-k öltözékét, viselkedését, animációit, fegyverek kinézetét, stb. tudjuk megváltoztatni. Tehát a játék tartalmi részét szabadon tudjuk majd szerkeszteni.
Az úgynevezett script extender segítségével ennél többre is képesek vagyunk. Pl. meg tudjuk változtatni a HUD-ot, hotkey-eket, stb.
Mit nem tudunk a játékban piszkálni?
A grafikai motorhoz pl. nem férünk hozzá, ez már nyers programkód, nem pedig könnyen módosítható adatstruktúra. Ha ehelyett akarunk mást használni, azt nekünk kell pusztakézzel megírni. Illetve, ha annyira elvetemültek vagyunk, hogy kacérkodunk egy Unreal 4 engine portolással, akkor a creation engine adatbázisához nekünk kell lefejleszteni a komplett programot. :U

[ Szerkesztve ]

(#871) Ptech


Ptech
őstag

(#872) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Akinek nincs még meg: Eredeti Fallout Trilogy (1-2 &Tactics) 66%-os leárazás van GOG-on, 9 euró a pakk.

(#873) #85552128


#85552128
törölt tag

PC beállítások:

(#874) gyimger


gyimger
őstag

Kijött a Pip-Boy progi androidra!

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#875) Fitzgerald válasza gyimger (#874) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez hogy fog működni amúgy? Nem olvastam még utána...
Belépsz a Steam accountoddal telefonon, és felhőbe szinkronizálja hogy mit csinálsz a Pip-Boyon?

(#876) Reaper


Reaper
őstag

No előrendelve az 576nál, de aztán legyen benne minden ami itt a bannerben fel van sorolva, az extrák közül a bevásárló kocsi érme érdekel legjobban :)

(#877) nofi válasza gyimger (#874) üzenetére


nofi
őstag

mag iOS-re is, WP coming soon ;)

cr33p
Van benne "Demo" mód és annyi, hogy az elején kiválasztod melyik platformon játszol, majd szinkronizálja a karakteredet. Láthatod a statokat, perkeket, igazából mindent amit ingame a PipBoyban is látsz (térképet is!).

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#878) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Fallout C.H.A.T. is megjelent!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#879) Bad Pritt válasza nofi (#877) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

WP tényleg coming soon? Csak mert a Shelter nem jelent meg rá, nem is fog. :(

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#880) nofi válasza Bad Pritt (#879) üzenetére


nofi
őstag

Itt olvastam róla

Plazmacucci
Nagyon jó, már spammelem is az ismerőseimet ;]

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#881) Plazmacucci válasza nofi (#880) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen én is :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#882) csabsz13 válasza gyimger (#874) üzenetére


csabsz13
aktív tag

link pls, or it didn't happen :P

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#883) Reaper válasza csabsz13 (#882) üzenetére


Reaper
őstag

Itt van minden ami Bethesda :) [link]

(#884) csabsz13 válasza #85552128 (#873) üzenetére


csabsz13
aktív tag

én pont ezekkel a beállításokkal fogok nekifutni és meglátjuk mi lesz :B

ja és már csak 5.nap.van.hátra!

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#886) sagem válasza #85552128 (#873) üzenetére


sagem
addikt

Sajnos a többi képarány nem látszik (nekem 21:9es kell)..de bízom benne, hogy a Bethesda rendesen támogat mindenféle felbontást, ha nem akkor sírva fakadok :)

Mondjuk ilyen újabb AAA játékok esetében..most hirtelen csak a Fifa 16 jut eszembe amelyik nem támogatja, szóval csak nem égetik magukat:)

szerk: na meg a MGS:V sem..reménykedem, hogy az F4 nem kerül a listára, ok, egyéni szoc problémám, de nekem pl. jelentősen romlana a játékélményem.

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#887) csabsz13


csabsz13
aktív tag

egy Gamestop nevű helyen dolgozó fickó írta a reddit-en, hogy nagy rajongó és a nov 10-i éjféli boltnyitásra készített 100 db Nuka Cola kupakot. Állat jól néznek ki!

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#888) nofi válasza csabsz13 (#887) üzenetére


nofi
őstag

"egy Gamestop nevű helyen" - az egyik legnagyobb videojátékbolt a világon (bár tény, hogy idehaza még nincs boltjuk). ;)

Le a kalappal az ilyen lelkes eladók előtt :R

Xbox GT: nozsolt

(#889) Fitzgerald válasza nofi (#877) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Aha leszedtem én is, kipróbáltam. Csak nem értem hogy hogyan fog ez pl. a PC-s játékhoz kapcsolódni...connection setupnál ki lehet választani a PC-t, a PS4-et, Xbox One-t. Ha rányomsz valamelyikre kiírja hogy "scanning for devices", na ezt nem értem, hogy ilyenkor mit scannel. Wifin kapcsolódik majd az adott eszközhöz, vagy felhőn keresztül, vagy hogy? Nem látom hogy be lehetne jelentkezni bármilyen felhőbe (Steam, PSN, Xbox Live)....

(#890) nofi válasza Fitzgerald (#889) üzenetére


nofi
őstag

Felhőből fogja szinkronizálni az biztos. Azt nem tudom, hogy MS, PS, Steam hozzáférést biztosít a saját cloudjához, vagy külön a F4-ben lesz egy folyamatos kommunikáció valamilyen Bethesda szerverrel emiatt.

Xbox GT: nozsolt

(#891) csabsz13 válasza Fitzgerald (#889) üzenetére


csabsz13
aktív tag

WiFi kell majd és hogy azonos hálózatra csatlakozzon a PC és a mobilod.
nekem úgy rémlik, hogy az E3-as bejelentésben Todd azt mondta, hogy majd miközben játszuk a Fallout 4-et, ezzel az applikációval helyettesíteni lehet az in-game pipboy-t, tehát pl. ezen keresztül válthatunk fegyvert, ruházatot, nézhetjük a térképet stb.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#892) nofi válasza csabsz13 (#891) üzenetére


nofi
őstag

Az app leírásában benne van, hogy a géptől/konzoltól távol is használhatod, amiből nekem az jön le, hogy nem Wi-Fin keresztül történik a kommunikáció.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#893) RunnyJuggler


RunnyJuggler
aktív tag


Travolta :D

(#894) csabsz13 válasza nofi (#892) üzenetére


csabsz13
aktív tag

igen, az az egyik funkció.
de a másik fontos funkciója lesz majd, hogy játék közben is használható lesz a telefon vagy tablet, mint egy Pip Boy. (miért is lenne akkor a Pip Boy Editionbe berakható a két nagy telefonmárka terméke). legalább is én ezt várnám tőle az alapján, ami az E3-on elhangzott (abban a kb. két percben, amikor erről volt szó). "it works with the game" meg "2nd screen experience" "the same code works on any platform on your local wifi"...

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#895) bLaCkDoGoNe válasza Plazmacucci (#878) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez valami hihetetlen béna tákolmány lett, egyáltalán nem Bethesda minőség.
Mintha valamelyik dolgozó gyereke rakta volna össze. Inkább csináltak volna egy sticker pack-et pl. Messengerhez, az sokkal jobban használható lenne, de ez a kicopyzom-bepastelem-óriási-méretben-ellenben-fos-minőségben-jelenik-meg-a-másik-félnél, ez valami ritka szánalmas.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#896) csabsz13 válasza csabsz13 (#894) üzenetére


csabsz13
aktív tag

bocs, a linket elvileg időzítve másoltam, de úgy tűnik nem sikerült. szóval a videóban 00:17:00-tól van szó az applikációról.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#897) nofi válasza csabsz13 (#894) üzenetére


nofi
őstag

Köszi a kiegészítést, talán a folyamatos térképnek látom értelmét így :K

Xbox GT: nozsolt

(#898) Chabe89


Chabe89
addikt

(#899) csabsz13


csabsz13
aktív tag

„Fallout 4 - Launch Trailer” na mire mobilon youtube alkalmazásból bemásoltam linknek...megelőztek.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#900) Plazmacucci válasza Chabe89 (#898) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Most picit aggódok, hogy a sztori milyen lesz. Ezt nagyon epic-re akarták venni. Zenés videók sokkal jobbak. Atom Bomb Baby...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.