Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) Lendova


Lendova
őstag

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#8602) 4264adam válasza Lendova (#8601) üzenetére


4264adam
veterán

Nagyon szép :)

Modlistát láthatunk? :R

(#8603) Lendova


Lendova
őstag

Mod Organizer 2-ből a mod lista: [link]
ami mellett + jel van, az aktív mod
Itt pedig a load order: [link]

De a kinézet érdemi részét ezek adják:
- [A Forest]
- [A Forest Tree Trim]
- [Natural Landscapes]
- [Buildings Refreshed]
- [Grasslands]
- [Better Landscape Grass]
- [Vivid Weathers]
- [Vogue ENB]

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#8604) 4264adam válasza Lendova (#8603) üzenetére


4264adam
veterán

Gratulálok, végig fogom nézni mert én is 350+ moddal használom a játékot, sajnos néha néha kilép a program és újra kell indítani.

Gondolkozom azon is, hogy 2x lesz telepítve a Fallout 4 azonos időben a gépen.
- Elsőben a saját 350+ moddal használva és ott ahol járok.
- Másodikban pedig a Bethesda féle nextgen javítás + Fallout London.

Persze még nem tudom, hogyan oldható meg Steamről a 2x telepítés.

(#8605) Lendova válasza 4264adam (#8604) üzenetére


Lendova
őstag

Mod organizer 2.

Lehet Vortex is tud sokmindent, de sose próbáltam, jóval a megjelenése elött átszoktam Nexus Mod Manager-ről Mod Organizer 2-re.

Tudsz vele kezelni több mod listát és az azokhoz tartozó mentéseket, ini file-okat meg miegymást. Külső könyvtárból tölt be mindent. A játék könyvtárába csak az ENB és a Script Extender került be nálam. Youtube-on vannak útmutatók hozzá.
Viszont ha nem tudsz dűlőre jutni vele, akkor megpróbálok egy videót összerakni hozzá.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#8606) dokee78


dokee78
félisten

Hali.
Melyik a jobb játék Fallout szűznek?
Fallout 4 vagy a Fallout 76?

(#8607) Kis Tigris válasza dokee78 (#8606) üzenetére


Kis Tigris
tag

Mindenhol azt írják, hogy a Fallout76-nak már nem sok köze van az igazi Fallout szériához, Szóval a Fallout4-el jobban jársz. Aztán több száz órával később majd meglátod ;)

(#8608) 4264adam válasza dokee78 (#8606) üzenetére


4264adam
veterán

Fallout4 mert történet orintált Singleplayer

A Fallout 76 pedig állandó multiplayer és csapatban jó átélni a küldetéseket. Fallout 76 inkább mint a GTA V online része

(#8609) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!
Tervezem megvenni a 4.reszt. Mit tanacsoltok, erdemes a high resolution csomagot is leszedni, vagy várjak a next gen frissitesre inkább?

(#8610) 4264adam válasza Jack Oneill (#8609) üzenetére


4264adam
veterán

High resolution ne. Sokkal jobbak ami a nexus oldalon vannak fent modként

(#8611) Kis Tigris válasza 4264adam (#8610) üzenetére


Kis Tigris
tag

Nexusosok azok is, amiket a játékon belül lehet letölteni, nem?

(#8612) Ryder62 válasza Kis Tigris (#8611) üzenetére


Ryder62
őstag

So-so. A Nexus régebbi és jóval nagyobb módgyűjteménnyel bír. A textúra modok egyértelműen jobbak amik nexuson vannak mint az official.

Next-gen frissítés meg semmit nem fog érni szinte. Max végre támogatni fogja a wide screen resolutiont. Ennyi. Textúra, effektek upgradet ne is várjunk.
A felbontást meg már aki akarta rég megoldotta magának. A Bethesda sajnos kb 5 év lemaradásban van.

dokee78:

Egyértelműen a New Vegas. :K Persze az már olyan ronda szegény mint a bűn de nagyon jó RPG mai napig, szerte ágazó történettel és döntési szabadsággal. A Fallout 3 és New Vegas párosból nagyon kéne már egy remaster verzió.

(#8613) Elmör


Elmör
senior tag

Helló, sziasztok!

Végignéztem a sorozatot és újra elővettem a Fallout 4-et, amit a megjelenéskor nem vittem végig, de most egész jól haladok.

A kérdésem a következő: miért tölt nagyon sokáig a játék amikor épületből megyek ki a szabadba? Komolyan mondom néha 1 percig is várni kell mire csinál valamit. Nem értem, hiszen most jóval erősebb gépem van, mint a megjelenéskor, nincs semmi mod, legális steam példány frissítve van minden driver és a win 10 is, játék is. Gondoltam rá, hogy a régebbi játékok nem annyira szeretik a win10-et, hiszen akkor még nem is léteztett, de hogy ennyire gáz lenne? Vagy lehet valamelyik beállítást toltam túl? Azt olvastam, hogy a godrays meg a fegyverhez kapcsolódó minőségi megjelenítést le kell venni vagy off-ra tenni, mert különben random megfagy, kilép RTX kártyákon, de a töltéshez csak nem az a ludas? SSD-n van, új Samsung 990Pro-n, másik játékoknál semmi ilyen gondom nincs, de ennél kegyetlen amit várni kell néha, de gyorsutazásnál meg semmi ilyesmi, csak ha ajtón megyek ki. Épületbe be sincs gondom. :))

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#8614) Enton válasza Elmör (#8613) üzenetére


Enton
addikt

Mennyi save-ed van ha szabad érdeklődni?
Sajnos a játékmotor már generációk óta csúnya módon ment és idiótán át scnalleli az összes savefájlt minden töltéskor, ezért célszerű ilyen max 20db körül megmaradni. Ha ennél többre van szükséged akkor célszerű kimenteni az éppen nem használt darabokat, ha törölni nincs is szíved/kedved.
Még anno a skyrim az xboxot ki tudta akasztani a betöltésekkor ha már túl sokmindent megcsináltál a vége előtt.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#8615) 4264adam válasza Elmör (#8613) üzenetére


4264adam
veterán

Ez azért van mert 2002-es a grafikai motor. Tudod gyorsítani ha két dll fájlt illesztesz a könyvtárba.
angolul a Fallout 4 load accelarator néven találod. [link]

Motor hibája hogy nem használja ki a rendelkezésre álló erőforrásokat, de maga a ki azért több idő mert akkor a nyílt világot építi fel

[ Szerkesztve ]

(#8616) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!

Annak idején volt egy ilyen problémám: netkábel
Most felkerült a Win11, s láss csodát, elindul nettel is a játék.
Azóta sem értem, mi köze lehetett a bedugott netkábelnek a játékhoz. :U
Viszont az az idegesítő sugárzásos hang még megvan. Azaz olyan, mintha folyton sugárzásnak lennék kitéve. Megnéztem felszerelésem, fegyvereim, de, hogy mi okozhatja? Esetleg nincs valakinek ötlete?
A sorozat meghozta a kedvem a játékhoz, de ez a hang.......

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#8617) Elmör válasza Enton (#8614) üzenetére


Elmör
senior tag

Megnézem, mert lehet több mint 20 van, köszönöm szépen neked is és 4264adam-nak is! :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#8618) Ryder62 válasza Elmör (#8613) üzenetére


Ryder62
őstag

Anno az egyik patchel elcseszték a töltési időt. Nem javították ki. Esetleg érdemes utánanézni Nexuson az unofficial patchnek, hátha az javítja.

A Weapon Debrist off-ra kell tenni mert kb 10-15 perc után kifagy a játék.

Godrays tudomásom szerint max az erőforrást zabálja nagyon, de a mai hardvereknek már nem igazán számít.

(#8619) protegum válasza Elmör (#8613) üzenetére


protegum
aktív tag

Van fent magyarítás?

(#8620) Elmör válasza protegum (#8619) üzenetére


Elmör
senior tag

Nincs, de meg is oldotta a sok mentés törlése, szerintem volt több mint 30 mentésem, most csak 5 van és azóta 6-7 másodperc után már betölt.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#8621) 4264adam


4264adam
veterán

Láttam már pár furcsaságot de ez a kettő most nálam mindent visz:


(#8622) AzŐsgén2


AzŐsgén2
tag

Sziasztok!
Veterán játékosoktól kérnék egy kis segítséget, most játszom először ezzel a játékkal.
A Juss be a gépész odújába küldetést csinálom, beszereltem Adába az M-sat comot, vagy mit, és lementem a RobCo boltba, ahova kell, de hiába mutatom Adának hogy nyissa ki az ajtót, odamegy és nem csinál semmit. Van a falon valami eszköz, amit meg kéne vizsgálnia, de nem teszi. :((( Mi lehet a baj, valamit rosszul csináltam?

A másik hogy van egy csomó küldetéstárgy az invertoriban, amiket nem tudok kipakolni, de már nem kellenek, azokkal mi a helyzet? Meg lehet tőlük szabadulni valahogy?

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#8623) paulka válasza AzŐsgén2 (#8622) üzenetére


paulka
tag

Oda mész a falhoz a szerkezethez és nyomsz egy "Activatet"? Vagy "Command"-olod, hogy a falhoz menjen? Mert simán Activate-re oda kell mennie.

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#8624) Sunsetjoy válasza AzŐsgén2 (#8622) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Az Automatron DLC nagyon nem mentes a bugoktól. Az ajtónyitást pl. a neten írtak szerint szétcseszi az unlimited companion mod, valamikor az unoff. patch-ra mondják, stb.
Próbálj meg visszatölteni régebbi mentést, bohóckodni ada-val a robotszerelőnél, elküldeni, visszavenni mint társat, stb.

A küldetéstárgyakat konzolparanccsal (a tárgyakra egyenként kiadva) vagy megfelelő mod felrakásával (ami minden tárgyat eldobhatóvá tesz) tudod dobni, amúgy nem engedi a játék.

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#8625) AzŐsgén2 válasza Sunsetjoy (#8624) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Köszi, hazaértem kipróbálom.
Sajnos nincs régebbi mentésem, pont pár napja töröltem őket, volt vagy 100. :)

Próbáltam azt is, hogy activálja, oda is megy a konzolhoz, de nem csinál semmit.

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#8626) Sunsetjoy válasza AzŐsgén2 (#8625) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Volt a neten olyan is, akinek ez volt a problémája, aztán kiderült, hogy mégse szerelte fel Adára az M-SAT ajtónyitót. Vagy más robotra szerelte be?

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#8627) MasterDeeJay

Vannak most ajánlott modok? 90%-ban raktam fel fixeket, meg pár dolgot ami könnyít kicsit. (lockpick és hack már ennyi év után csak zavaró)
Csináltam egy listát is, hátha valakinek kell:
[link]
(értelem szerűen a HD pakk nem ajánlott ehhez sem)

Régen játszottam vele, akkor heavy gunner power armor tankkal mentem.
Most ch+in karakter lett.

ST: 1
PE: 3
EN: 2
CH: 9 +1 book
IN: 9
AG: 1
LU: 3

PE bobblehead egyből van, így lockpick is menni fog korán (lone wanderer miatt nem lesz aki feltörögessen)
CH 10 ezzel pedig gyakorlatilag questek, eventek keményen irányíthatóak
IN igazából az extra XP, fegyvermoddolás miatt kell, nem leszek power armorban
EN bobble headdel life giver kell mert survivorban játszom
LU: mindnen kis extra jól jön.
fegyvernek éppen ami jó félautómata, revolver, pisztoly stb

Gear: minden ami ad speedet és CH-t.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8628) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#8627) üzenetére

Javítottam a modlistán.
Illetve respeceltem mivel a kései játékhoz heavy weapons is kelleni fog. Ez alapján fejlesztem a karaktert.
S4 P3 E1 C8 I9 A1 L2

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8629) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

2.5-szörös snake criticalt hogyan tudom még feljebb tornázni?

(#8630) Sunsetjoy válasza Sanyi.mTs (#8629) üzenetére


Sunsetjoy
tag

A Ninja/Mister Sandman perkek kiegészítik egymást, sőt ha Deacon perkjét is megszerzed, megszerzési/maxolási sorrendtől függően 4,7-4,8 szorzót is kaphatsz.
A két perk kimaxolva 4x sneak attackot ad.
A játék kiirkálva lehet hogy más adatokat ad, de utánaszámolgatással a 4,7-4,8 igazából.

Ez az általános sneak critical, ezen kívül vannak olyan fegyverek, vagy nukaworld gangperk, ami minden fegyverre ad sneak sebzést, de gondolom nem arra gondoltál.

Tldr: Ninja/Mister Sandman perkek/Deacon affinitásperkje/lopakodásban nagyobbat sebző, moddolt fegyverek

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#8631) Sanyi.mTs válasza Sunsetjoy (#8630) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

köszi. ezek elsőre nem tűntek fel, de kimaxolva őket valóban növelik a sebzést.

(#8632) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Fallout London meg fog jelenni PS-re vagy csak pc-re?

(#8633) Sunsetjoy válasza Sanyi.mTs (#8632) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Idézve az oldalukról kérdésedre:
"We do not plan to bring Fallout: London to any platform other than PC at this time. Specific standalone items may be released separately. The community has the permission to convert said standalone items to other platforms."

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#8634) MasterDeeJay

Ha valakinek kellene Questek sorrendje. Teljesíteni lehet több frakció questjét is, de csak addig a pontig amíg nem lesznek ellenségesek.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8635) pRoject22


pRoject22
őstag

Sziasztok!

Fallout "szűz"-ként szeretnék neki állni a 4-nek, viszont fogalmam sincs, hogy a modokat, hogyan kell felpakolni, esetleg tudnátok segíteni egy kis leírással ,hogy kezdjek neki? Gép van hozzá, elsősorban grafikai tuning érdekel :R

¯\_(ツ)_/¯

(#8636) 4264adam


4264adam
veterán

Néhány mod-al és LOD-al mennyivel szebb 9 évesen is a játék.

(#8637) jkrisztian


jkrisztian
aktív tag

Sziasztok!

Tudni bármit arról, hogy mi lesz azokkal a Fallout 4 tulajokkal akik a PS+-ban szerezték be anno a játékot? Nem tudom sajnos frissíteni PS5 verzióra. Ha rákattintok a standard verzió megvásárlására, nem engedi mert azt írja, hogy már meg van nekem ez a játék. Most akkor mi van? Annyira de annyira játszanék már vele. Próbáltam utána menni Redditen meg Googleben, de nem találtam semmi információt..Tudtok valamit? :(

(#8638) MasterDeeJay válasza pRoject22 (#8635) üzenetére

Segítek.
Első körben ha felraktad a HD textura DLC-t akkor azt töröld le. Valamilyen oknál fogva mai napig nem lett javítva és többet árt mint használ. (textúrák nem jó méretűek és nem is élesek, sok helyen rosszabb mint az eredeti viszont cserébe 2x annyi vramot igényel)
Aztán melyik platformon van meg a játék, ha steam akkor a next gen update-t nem szabad felrakni (még) mivel nincsenek felkészítve rá a modok. (meg ugye bethesda játéknál alap hogy egyből nem rakunk fel semmilyen patchet)

Ha GOG verzió akkor arra még nincs next-gen patch szóval nem kell foglalkoznod vele.
Amire szükség lesz az egy mod manager pl:
https://www.nexusmods.com/about/vortex/
(ide regisztrálj is be)
https://www.nexusmods.com/fallout4

Van egy totál minimum modgyűjtemény ami ajánlott.:
FO4 Essentials
Illetve sok mod alapja egy kiegészítő:
Fallout 4 Script Extender (F4SE)
(ezt a játék mappájába kell kicsomagolni 7zippel, majd ezentúl a játékot ne a fallout4-al indítsd hanem f4se_loader.exe indítóval.

Na ezek után kezdhetsz válogatni mire is van szükséged.
Ha grafikát szeretnél akkor pl:

ENB
http://enbdev.com/mod_fallout4_v0501.htm
(játék mappájába kicsomagolni a WrapperVersion mappa tartalmát a zipből)

Vivid Fallout - All in One
Vivid Fallout - Landscapes - Complex Parallax Occlusion
Vivid Fallout - LOD and Distant Detail - Far Harbor
Vivid Fallout - Rocks - Complex Parallax Occlusion
Vivid Fallout - LOD and Far Distant Detail - Nuka World
Vivid Fallout - LOD and Far Distant Detail
ENB Helper for Fallout 4
Enhanced Lights and FX
REACTOR - A FALLOUT4 ENB
NAC X - NATURAL AND ATMOSPHERIC COMMONWEALTH 10 - Legacy Edition

Kezdetnek ennyi. Nálam 80 mod van csak fent, azzal meg vagyok elégede, személyre szabtam. Elvetemültebbeknél több száz is szokott lenni.

Fallout4 downgrader ha esetleg next gen patch települt steames verzióra.
https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/81630

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8639) soo277


soo277
őstag

Sziasztok, a next gen frissités után ,nekem nem ment a játék,valakinek van ilyen probémája,lehet rá megoldás? :F :F :F

BT: wersoo#21211

(#8640) pRoject22 válasza MasterDeeJay (#8638) üzenetére


pRoject22
őstag

Nagyon szépen köszönöm a részletes és időigényes választ :R :R

¯\_(ツ)_/¯

(#8641) MasterDeeJay válasza soo277 (#8639) üzenetére

Modok nélkül? Ír valami hibát?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8642) soo277 válasza MasterDeeJay (#8641) üzenetére


soo277
őstag

Modok nélkül igen,valami tűzfelas hibát is,eddig nem volt érdekes

BT: wersoo#21211

(#8643) MasterDeeJay válasza soo277 (#8642) üzenetére

Jaaaa cc bug lehet. Netkapcsolat nélkül menni fog elvileg.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8644) soo277 válasza MasterDeeJay (#8643) üzenetére


soo277
őstag

gyáááááá,köszi szépen

BT: wersoo#21211

(#8645) Morphus101


Morphus101
tag

Adj neki átmenő forgalmat a tűzfalon egy új szabályal.

(#8646) soo277


soo277
őstag

Nem tudjátok ,hogy lehet belépni a Bethesda oldalára?
be akarok lépni azt valami 6 jegyű authenticator os kódot kér!
és azt hogy?hol?hogyan?köszi

BT: wersoo#21211

(#8647) Sunsetjoy válasza soo277 (#8646) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Le kell tölteni telefonra egy Authenticator programot (pl. Google auth...). Azt az appot használva lefilmezed a qr-kódot, és ad neked egy 6 jegyű kódot. Azt kell beírni.
Talán a pénzmozgások miatt van beépítve ez az azonosítás, mint a Steam Guard.
Vagyis ha pénzt adsz ki Bethesda játékban elérhető cuccért/tokenért. Vagy gondolom ha pénzt kapsz CC-modod után (bár ebben nem vagyok biztos).

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#8648) soo277 válasza Sunsetjoy (#8647) üzenetére


soo277
őstag

Köszönöm :R

BT: wersoo#21211

(#8649) soo277 válasza Sunsetjoy (#8647) üzenetére


soo277
őstag

az ok
szedtem le auth..ot,de milyen qr kódot fényképezzek le vele?
mert egyből kéri a 6jegyü kódot

BT: wersoo#21211

(#8650) Sunsetjoy válasza soo277 (#8649) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Öhh, a qr kód nekem is csak először volt ott, regisztrálás első lépéseinél- hogy csatlakozzon az app a Beth-net xarságra.
Utána már csak a 6 jegyű kódot kéri, ami az auth indítása után ott lesz az app-ban. Én is csak azért tudom most így, mert vagy 3-4 napja regisztráltam és mentem végig rajta.

Lehet, hogy újra kellene kezdeni a regisztrációt már a telepített auth applikációval, hogy rögtön? Tényleg nem tudom, de erre indulnék el.

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.