Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) tomp


tomp
félisten

Friss levél a Simple-től:
Az appot minden rendszerrel és telefonnal tesztelik.
A lényeges infó, hogy az Android 10-es rendszer egy újraírt rendszer azaz nem a 9-es kiegészítése így bizonyos funkciókat újra kell fejleszteniük. Az Android 10-el kompatibilis verzió jelenleg is fejlesztés és tesztelés alatt áll.
Azaz újra elismerik a hibát, hogy bugos. De azért nemár, hogy szeptember óta nem tudják megoldani... 1ember dolgozik rajta szabadnapján? :F

(#2852) slice14 válasza tomp (#2851) üzenetére


slice14
veterán

Aztán majd nyár közepén bejelentik hogy itt a Google Pay. :DDD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2853) PistiSan válasza SzabóTamàs90 (#2845) üzenetére


PistiSan
addikt

Az én bankomnál havi 2 csoportos beszedés ingyenes, ingyen beszedi a díjat, majd 60ft tranzakciós illetéket von le (nyilván attól függ mennyit utalsz), én amit lehet csekken fizetek az icsekkel, azon 1ft illeték sincs, a sok kicsi sokra megy szerintem is, szóval ha díjakkal terhelnek akkor menjenek a fenébe, váltok másra. Ha nem nagy városban élsz, akkor azt a bankot használod ami viszonylag közel van, ha be kell menni évente akár 1x is, vagy ritkán nem mindegy, hogy a lakóhelyed közelében van, vagy utaznod kell ügyintézés miatt.

(#2854) szabi__memo válasza tomp (#2851) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ezért jó a saját szarokat erőltetni egy simán egyszerűen átvehető kész dolog helyett

(#2855) tomp válasza szabi__memo (#2854) üzenetére


tomp
félisten

Pontosan! Miért nem lehetett már eleve a Pay-t behozni? Ja az nem éri meg? Miért ez igen? Nem bugos a Simple hanem a Simple maga a bug. :DDD

(#2856) szabi__memo válasza tomp (#2855) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szokásos magyar rövidlátás.

(#2858) Nite válasza st6969 (#2849) üzenetére


Nite
őstag

4 korul tesztelem is :K

(#2850) tomp: sajnos nincs a kozelemben NFC-s ATM, a vilag vegen vagyok :O

Paid my dues!

(#2859) Bozek válasza tomp (#2855) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért a Simple kicsit többet tud, mint a Google Pay. Minek használjon az ember 2 alkalmazást, amikor 1-el is meg lehet oldani?

(#2860) Kbali válasza szabi__memo (#2854) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ne haragudjatok, de fogalmatok sincs pénzügyi szoftverek fejlesztéséről igaz? Meg higy egy Apple vagy Google kivel hajlandó szerződni...

(#2861) Nite válasza Kbali (#2860) üzenetére


Nite
őstag

azert nyilvan eleg jol megerte "valakinek" lefejleszteni a simple app-ot es eleg jol megeri "valakinek" uzemeltetni is, foleg ugy, hogy magukhoz lancoljak az androidos felhasznalokat mar evek ota :U

Paid my dues!

(#2862) tomp válasza Kbali (#2860) üzenetére


tomp
félisten

Azért a Simple emberei sem értenek hozzá nagyon. Adott egy új op rendszer aminek az első bétáit már áprilisban kiadta a Google direkt azért, hogy a fejlesztők felkészüljenek. Szeptemberben megjelent a publikus végleges kiadás. Most február van és még mindig csak tesztelgeti a Simple. Az online SimplePay is sűrűn bugzik és leáll.
Ezzel ellentétben kijön a végleges android, az ember frissít rá és folytatja a Pay használatát mivel még a bétáknál kijön a Pay kompatibilis verziója.
A Google csak annyit árult el, hogy már megkereste a hazai bankokat. De ugye ha a bank nem akarja...
Román OTP-nél az OTPay app tudja az NFC fizetést. Nincs Pay. Ukrán OTP-nél nincs saját NFC-s app. Van Pay.
Ugye az érdek. Ha van ismerős vagy családtag aki szívesen indítana egy megfelelő céget a bank mellett akkor inkább neki adjuk az üzletet.

(#2863) Bozek válasza Nite (#2861) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért láncolják magukhoz? Kötelező azzal fizetni? Elő lehet venni a bankkártyát is, senki nem kényszerít a Simple használatára.

(#2864) szabi__memo válasza Kbali (#2860) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem értem mire akarsz kilyukadni. Az OTPvel nem hajlandó szerződni?:)

(#2865) Nite válasza Bozek (#2863) üzenetére


Nite
őstag

ezt ugye te sem gondolod komolyan?

Paid my dues!

(#2866) Kbali válasza tomp (#2862) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mekkora az Android fragmentációja? A felhasználók mely csoportja használja a pure A10-et?
Most hirtelen azt találtam. Szerinted mire fognak optimalizálni? Arra a platformra, amelyet a legtöbben használnak. Az, hogy egy 3x, 4x akkora piacon mi van az OTP színei alatt, semmit nem jelent. Ugyanis nem ugyanaz a cég, hanem a tulajdonos közös (valamennyire).
A K&H anyacégénél sem volt még pl. ApplePay, csak az ír leánynál, a hazai leány csak 3. volt a sorban.
Azt pedig ne vegyük egy kalap alá, hogy a Google Pay működik azonnal, amint kijön az új Android verzió (ott mondjuk csak ezen a projekten dolgozik többszáz fejlesztő, míg mondjuk egy OTP szintű vállalatnál tucatnál kevesebb).

(#2867) Kbali válasza szabi__memo (#2864) üzenetére


Kbali
nagyúr

Pl. igen képzeld, van ilyen.

(#2868) Nite válasza szabi__memo (#2864) üzenetére


Nite
őstag

inkabb az OTP es a tobbi magyar bank nem akar a Google Pay-el szerzodni :W

Paid my dues!

(#2869) PistiSan válasza SzabóTamàs90 (#2857) üzenetére


PistiSan
addikt

Látom a kötekedés az megy, de azért sikerült értelmezni azt amit én és mások is mondani akartak neked? Tehát nem mindenkinek van minden ingyen, örülj neki ha a te bankod ilyen, nem mindenkinek van a környezetében ilyen bank.

Egy részlet a bankom oldaláról.

beszedés (csoportos beszedési megbízás)
teljesült csoportos beszedési megbízás (szolgáltatói díjterhelés)
havonta az első kettő
0 forint + (0,3%, maximum 6 000 forint tranzakciós költség)

(#2870) tomp válasza Kbali (#2866) üzenetére


tomp
félisten

Had ne érdekeljen már, hogy mennyi féle génmódosított android van a piacon. Az meg, hogy még az őskövületnek tekintett 4.4 is aktív arról nem én tehetek. Egy olyan telefonról van szó ami hivatalosan elérhető Magyarországon. Söt már a szolgáltatóknál is! Azaz illene olyan appot fejlesztenie a Simple-nek ami esetleg megy is hiba nélkül.
Érdekes módon a SmartBanknál már szeptemberben jött egy frissítés ami a teljes körű android 10 kompatibilitást hozta.
3napja jött a telefonra rendszerfrissítés. Gondoltam kipróbálom a Simple-t hátha belerakták a rendszerbe a visszafelé kompatibilitást de nem. A Google féle vegytiszta rendszerben benne van. De a gyártó döntése, hogy benne hagyja e. Viszont ettől még illene egy aktív appnak kompatibilisnek lennie. Egy pénzügyi appnak meg főleg...

(#2871) nutfile válasza Nite (#2848) üzenetére


nutfile
aktív tag

nekem pénteken törlődött a garmin pay-ből a tranferwise kártya. először aznap kaptam mailt transferwise-tól (én nem kerestem őket, maguktól küldték), hogy ő hibájuk, másnap 14.00 után adjam újra hozzá a kártyát.
nem sikerült, írtam nekik, hogy sikertelen. azt írták, hogy a kártyatársaság miatt hétvégén nem fog menni, hétfőn 14.00 után próbáljam.
most azt írta a garmin pay (új hibaüzenet), hogy ez a bank nem veszt részt a garmin payben...

(#2872) szabi__memo válasza Kbali (#2867) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Aha:)

(#2873) Nite


Nite
őstag

nos a TW altal javasolt idopont utan is ugyanaz a hibauzenet fogad, megprobalok tovabb csevegni az ugyfelszolgalattal :(

Paid my dues!

(#2874) tlala válasza PistiSan (#2869) üzenetére


tlala
addikt

Engedd el. Nekem azt írta, mint valami idegesítő ügyfélszolgálatos, hogy "talán nem ismerem a csoportos beszedést"? De ha leírod neki a beszedés pontos költségeit, akkor meg az az "érv", hogy "akkor válts bankot". Nem fáradozom már azzal, hogy valakinek elmagyarázzam, hogy amúgy nekem miért jó és előnyös az a bank, ahol vagyok - csak leírtam, hogy hogyan lehet kikerülni az évi 12-14e Ft beszedési díjat, ami bosszantóan sok, bárminek is becézgetjük. A többi olvasó számára írtam - de ez a téma itt már amúgy is off.

[ Szerkesztve ]

(#2875) viktorhu válasza szabi__memo (#2864) üzenetére


viktorhu
veterán

Így van. Azokon a piacokon, ahol már van Google Pay, az OTP használja is, de ahol nincsen, ott nem tudja.

(#2876) szabi__memo válasza viktorhu (#2875) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerződés nélkül?:)

(#2877) nutfile válasza viktorhu (#2875) üzenetére


nutfile
aktív tag

ez annyiban sántít, hogy itthon ő a legnagyobb banki szereplő, tehát a Google-nek vele érné meg először/leginkább megállapodni. ha az otp nem akar, akkor gondolom a googlenek is kevésbé érdekes Mo...
és ne legyünk naívak, valószínűleg anyagilag jobb nekik a simple, mint a google pay...

(#2878) szabi__memo válasza nutfile (#2877) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

'sántít': hülyeség

[ Szerkesztve ]

(#2879) viktorhu válasza szabi__memo (#2876) üzenetére


viktorhu
veterán

Miért lenne szerződés nélkül?

(#2880) szabi__memo válasza viktorhu (#2879) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

- Nem értem mire akarsz kilyukadni. Az OTPvel nem hajlandó szerződni?:)
- Így van. Azokon a piacokon, ahol már van Google Pay, az OTP használja is, de ahol nincsen, ott nem tudja.
- Szerződés nélkül?:)

(#2881) viktorhu válasza nutfile (#2877) üzenetére


viktorhu
veterán

Egyelőre ez nem releváns, mert Magyarországon nem elérhető a Google Pay, csak a mastercard fizetési modulja, amit a saját alkalmazásukba építenek be a bankok.

Ha nem az OTP, akkor majd más bank szerződik a Google Payre, ahogy elérhetővé válik, de értelmetlen a találgatás, mert máshol is lecsapott a lehetőségre az OTP, ahol ez a lehetőség rendelkezésére állt.

(#2882) viktorhu válasza szabi__memo (#2880) üzenetére


viktorhu
veterán

Még mindig nem sok értelmét látom a szerződés nélküli használat felvetésének. Ukrajnában elérhető a Google Pay, így szerződött velük az OTP, ahogy lehetett. Nálunk nincs ilyen lehetősége egyelőre.

(#2883) szabi__memo válasza viktorhu (#2881) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor áll rendelkezésre amikor a bank akarja

(#2884) viktorhu válasza szabi__memo (#2883) üzenetére


viktorhu
veterán

Azokban az országokban, ahol a Google Pay elérhető. Ahol nem elérhető, ott hiába akarná.

(#2885) szabi__memo válasza viktorhu (#2884) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Attól lesz elérhető hogy egy bank elérhetővé teszi

(#2886) Nite


Nite
őstag

en inkabb azt nem ertem, miert nem erheto el nalunk a GPay az ilyen "nemzetkozi" szolgaltatokkal, mint pl. a Revolut, nem izgatnak a local bankok :F

Paid my dues!

(#2887) szabi__memo válasza Nite (#2886) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Gondolom mert hátrányos a Googlenek.
Technikailag semmi akadálya de kiesne a helyi bankoktól befolyó rész ha egy nemzetközi behúzhatna egy 'kontinenst'.
Így viszont ahány ország minimum annyi szerződés

(#2888) ACE- válasza SzabóTamàs90 (#2845) üzenetére


ACE-
addikt

Akkor nézz utána alaposabban: [link]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2889) ACE- válasza viktorhu (#2882) üzenetére


ACE-
addikt

És Ukrajnának van saját Simple app-ja, amivel megy az NFC-s fizetés?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2890) nutfile válasza viktorhu (#2881) üzenetére


nutfile
aktív tag

ne haragudj, de te vagy baromira nem érted, amit mi mondunk, mert nem tudod megérteni :U
vagy otp-s vagy... :F

(#2891) Nite


Nite
őstag

TransferWise:

Thanks for getting back to us.

I can see that in your profile your current address is in Hungary.

Unfortunately, if you are a resident in Hungary, Google pay is currently not available for our TransferWise debit Mastercard. You can add the card to Garmin Pay and Fitbit Pay in your location.

:(

Paid my dues!

(#2892) tomp válasza Nite (#2891) üzenetére


tomp
félisten

Akkor többünknek miért megy? Ráadásul magyar kártyaszámmal...

(#2893) Nite válasza tomp (#2892) üzenetére


Nite
őstag

a kerdesed remek, de ezt inkabb nem firtatom, nehogy toletek is elvegyek a lehetoseget :(

Paid my dues!

(#2894) slice14 válasza Nite (#2891) üzenetére


slice14
veterán

Na majd meglátom ha megjön. Csak azért rendeltem, mert kíváncsi vagyok Nekem a Revolut megérősebbnek tűnik. Bár valszeg csak én látom így. Amúgy a Curve nekem tökéletes, és legfeljebb berakom alá.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2895) Nite válasza slice14 (#2894) üzenetére


Nite
őstag

persze, a curve is jo lenne nekem is, de azt sem fogadja mar el a GPay :(

Paid my dues!

(#2896) tomp válasza Nite (#2891) üzenetére


tomp
félisten

Van egy gyanúm, hogy csak maga a Pay elérhetőségét nézte. Az meg ugye nincs itthon. A magyar TW support nem furcsálta, hogy miért használom Pay-ben a kártyát. A kártyás csoport sem jelzett vissza, hogy hogyan használod a kártyát Pay-ben.

(#2897) Nite válasza tomp (#2896) üzenetére


Nite
őstag

lehetseges, de ugy latszik mostmar vegkepp nem tudok mit tenni, ki kell varnom amig valamelyik elerheto lesz hivatalosan :(

Paid my dues!

(#2898) tomp válasza Nite (#2897) üzenetére


tomp
félisten

Azért a magyar supportra is ráírnék.
Én most írtam nekik, hogy megvan e már a hiba oka amiért az NFC-s OTP ATM nem fogadja el a TW kártyát Google Pay mögött. Hiába érintem az ATM nem reagál rá. K&H-s NFC-s gépével működik.

(#2899) tomp válasza Nite (#2897) üzenetére


tomp
félisten

Biztosan a Pay elérhetőségi országát nézte. Próbaként megpróbáltam hozzáadni egy másik Google fiókomhoz a TW kártyát amelyikkel hivatalosan is megjelent a Pay app. Jött a szerződési feltétel ablak a Pay-ben és, hogy milyen tel.száma küldjék az sms-t amivel tudom aktiválni a Pay mobilfizetést.

(#2900) Nite válasza tomp (#2899) üzenetére


Nite
őstag

nekem a szerzodesi feltetelek utan nincs tel.szam bekeres, egybol elkezd progni a folyamatjelzo :F

Paid my dues!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.