Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) st6969 válasza tomp (#2700) üzenetére


st6969
őstag

:R
Akkor ma lesz a napja, hogy regisztrálok :)

(#2702) nutfile


nutfile
aktív tag

a gpay egyébként a legtöbb telón ott van alapból, csak fagyasztva és hiába oldod ki, ha érzékeli a teló, hogy hol vagy (és ott nincs hivatalosan gpay), akkor újra fagyasztja.
nekem az apkmirror-os verziót is folyamatosan fagyasztja. viszont mivel rootolt a teló, ezért tasker-rel simán megoldottam, hogy amikor a képernyő bekapcsol, akkor legyen egy unfreeze gpay, így gond nélkül használható.

(#2703) szabi__memo válasza nutfile (#2702) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Milyen teló?

(#2704) gixxergabi válasza nutfile (#2702) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Lehet nálam is vmi hasonló lehet, pedig nincs a pay appnak semmi engedély megadva főleg nem hely. (MI 9 lite)
Bár az az érdekes hogy a revolutos visa kártyát teljesen törli (teló újraindítás és fiók választás után), a master card-nál pedig csak az érintéses fizetést. Mindkettő német címes. Pedig a google-ban is a német cím van, revolutban is az van beállítva, nem is értem már mi baja lehet, ezért gondolok már én is a telóra, hogy az töröl vmi app cashe-t vagy mittomén...

(#2705) gixxergabi válasza gixxergabi (#2704) üzenetére


gixxergabi
senior tag

(#2706) szabi__memo válasza gixxergabi (#2705) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Meglepődtem. Ja, nem

(#2707) eami válasza gixxergabi (#2705) üzenetére


eami
addikt

azért minimálisan szórakoztató hogy valami olyanon kattogtok ami hivatalosan nem érhető el itt... azért megnézném a reakciókat amikor egy félre ment tranzakció után egy nagybevasarlast fizethetsz 2x és nincs hova reklamálni...

(#2708) nutfile válasza eami (#2707) üzenetére


nutfile
aktív tag

miért ne lehetne? transferwise és revolut is van hivatalosan itthon.
nyilván náluk kéne reklamálni, nem a googlenél.
(az, h náluk mennyire lehet hatékonyan, az megint más kérdés.
de pl. curve kártyánál is megoldódott, amikor többünknek volt egy hétvégén többes terhelés)
DE, aki fél, az ne használja. ennyi.

(#2709) eami válasza nutfile (#2708) üzenetére


eami
addikt

miért náluk kellene? lehet a Google Pay hibája. ők is egy szereplő a történetben. pont mikor pl simpleel fizetsz, ha gond van akkor a simple felé kell reklamálni első körben.

(#2710) st6969 válasza eami (#2709) üzenetére


st6969
őstag

Kétlem, hogy egy 2x levont tranzakció hiba kapcsán, ha a Google Pay-nél reklamálunk, lepattintanának azzal, hogy hivatalosan nincs még Magyarországon. Nem hinném, hogy ők egy ilyen sunyi Kispista Kft, ahol 1*-os sincs a customer service.
De igazad van abban, hogy komplikáltabb lehet az ügyintézés így. Nagyobb összeget eszemben sem jutna GPay-jel NFC-vel fizetni. Csupán a napi bevásárlás kényelme miatt érdekel az NFC-s fizetés, és én pl. azért pörgök rajta, mert a bank, ahol vagyok (Raiffeisen) nem támogatja, Simple-ön csökken a havi keret+fizetős lesz, tehát nincs más lehetőség. Vagy összejön ez, vagy akkor ismét kártyát érintek, és várok a hivatalos megjelenésre.
Most rendeltem egy TW kártyát, azzal hátha megy. Ha meg nem, elengedem.

(#2711) tomp válasza st6969 (#2710) üzenetére


tomp
félisten

Nekem eddig a max összeg amit fizettem Pay-el az 110ezer Ft volt.
Amúgy a Google csak a virtuális kártyaszámot adja de nem ők az elszámolók. Curve és TW is megmondta nekem, hogy ha Pay-ben van tranzakció gond akkor ne a Google-el tárgyaljak. Mivel a Google csak a virtuális kártyaszámot adja amit végül a MC rendszere párosít össze a fizikai számmal és jut el a megfelelő pénzintézethez. Eleve ha megnézzük a Pay-t a tranzakción belül a bank telefonszáma van mint infó vonal. Írhatunk a Google Pay supportnak is. 1x írtam már. Szépen összekapcsoltak a tranzakció szerinti bankkal. Azaz a Curve-el.

(#2712) slice14


slice14
veterán

A Revolut feltöltés mostantól fizetős lehet. Link

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2713) slice14 válasza slice14 (#2712) üzenetére


slice14
veterán

Teszt képen feltöltöttem 3 és féllel, de a Gránit úgy néz ki nem vont le plusz költséget.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2714) ACE- válasza eami (#2709) üzenetére


ACE-
addikt

A Google nem bank, és nem kártyaelfogadó... szóval kötve hiszem hogy bármi miatt lehetne nála reklamálni...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2715) eami válasza ACE- (#2714) üzenetére


eami
addikt

nekem volt már ilyen problémám a simpleel (az se bank, stb) ... 1.5 hónap alatt rendeződött.... sok szerencsét a Googlel rendezni egy ilyen szitut.

[ Szerkesztve ]

(#2716) ACE- válasza eami (#2715) üzenetére


ACE-
addikt

A SImple nem bank, ellenben kártyaelfogadó szolgáltató... ahogy mondtam, a Google egyik sem, legalábbis a Google Pay használatakor...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2717) tomp válasza eami (#2715) üzenetére


tomp
félisten

Nyugi a Google nem olyan mint a Simple. Volt már mind2-vel dolgom.
Tudod tengeralattjáróval nem akarunk repülni és fordítva sem. :D
Eleve ha a Simple mobilfizetéssel van gondod akkor a Simple supportal kell intézned. Ha a Google Pay-el akkor a kártyához tartozó bankkal de ezt írja is a Pay a tranzakciónál.

[ Szerkesztve ]

(#2718) eami válasza ACE- (#2716) üzenetére


eami
addikt

Már vagy 10 éve használom itthonról legálisan a Google Pay-t, ahol a Google Pay mint kártyaelfogadó jelenik meg. Egy időben a PayPalhoz hasonlóan lehetett vele fizetni online boltokban is. Jelenleg a Google előfizetések, play store vásárlásokat szolgálja ki mindenkinek. Szóval amit írtál az így nem állja meg a helyét.... viszont:

(#2717) tomp: igazad van, hogy a mobilos fizetésnél a Google Pay nem úgy vesz részt a tranzakcióban (közben utána olvastam):
"Google Pay doesn't process or authorize transactions, it merely helps enable secure and speedy transactions by tokenizing cards and passing this tokenized card and other customer information to credit card networks"

(#2719) Criminal017


Criminal017
őstag

Hali,
nem nagyon volt róla szó ahogy láttam.
A TW mellett a Monese is megy itthon a Google Pay alá regisztrálva, egy ideje használom gond nélkül. Egy próbát megér.

(#2720) szabi__memo válasza Criminal017 (#2719) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Euróban fizetsz itthon?

(#2721) Nite válasza Criminal017 (#2719) üzenetére


Nite
őstag

no ez engem is erdekel, mar be is regisztraltam! :R

mondjuk az, hogy 5 euro a kartya postazasa mar el is rettentett a dologtol ;]

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#2722) st6969 válasza st6969 (#2610) üzenetére


st6969
őstag

"a Simple kártya egyenleg vezetéséhez, elszámolásához, zárásához és feltöltéséhez kapcsolódó díjak akciósan elengedésre kerülnek, melyet a Bank visszavonásig, de legkésőbb 2020.02.28-ig biztosít."

Meghosszabbították 2021.02.28-ig. De a feltöltési és vásárlási limit 65-ről 45000Ft lett. Egy alkalommal max. 15000Ft-ot lehet fizetni.

(#2723) tomp válasza st6969 (#2722) üzenetére


tomp
félisten

A 65ezres limit is törvényi maximum volt. Ezek szerint módosult a prepaid kártyára vonatkozó törvény?

(#2724) Bozek válasza st6969 (#2722) üzenetére


Bozek
nagyúr

Milyen jó, hogy én OTP-s vagyok. Fizettem már telefonnal 200 ezer fölött is.:)

(#2725) st6969 válasza tomp (#2723) üzenetére


st6969
őstag

Igen, valami EU-s pénzmosás elleni törvényre (?) hivatkoznak...

(#2724) Bozek
"Milyen jó, hogy én OTP-s vagyok"
Hát nekik biztos jó...nekem már a környezetemben sincs, akik kitartanak mellettük ;] :P

(#2726) szabi__memo válasza st6969 (#2725) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Biztos az lehet. Nehogy 190 eurot elcsalj. 130 még oké, de 190. Remélem most jól megnehezítik a kemény bűnözők dolgát

(#2727) Nite válasza st6969 (#2725) üzenetére


Nite
őstag

erdekes, 25 eve OTP-s vagyok, meg zsebpenztarral kezdtem, sosem mennek mashova :F

Paid my dues!

(#2728) eami válasza st6969 (#2725) üzenetére


eami
addikt

olyan szempontból biztos jó hogy nem kell varázsolgatni a google payel :DDD ;]

(#2729) Kbali válasza st6969 (#2725) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nagy számok törvénye alapján biztosan van OTP-s ismerősöd :)

(#2730) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Sziasztok! Fizetni akarok OTP Simple alkalmazással, működött is egy ideig, de most tokent akar letölteni, de nem sikerül neki. Szerver oldalon van a hiba? Köszi

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2731) lord.lakli válasza Plazmacucci (#2730) üzenetére


lord.lakli
őstag

Két kártyából az egyik nálam is így működött pár hétig. A törlés, majd az újra digitalizálás segített.

(#2732) Plazmacucci válasza lord.lakli (#2731) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Oké, megpróbálom, bár ezt akartam elkerülni. Köszi.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2733) lord.lakli válasza Plazmacucci (#2732) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nem tuti, de nekem máshogy nem ment. Ki/be lépés, kézzel indítás, semmi sem segített.

(#2734) tomp


tomp
félisten

Írtam az OTP-nek, hogy egyáltalán várható e az android 10-el kompatibilis Simple vagy már lemondtak róla és kapunk esetleg Pay-t?
Kíváncsian várom a válaszukat. :DDD

(#2735) qltsar válasza tomp (#2734) üzenetére


qltsar
addikt

Azota valtottam a Xiaomit, reggel frissitett a telefonom Android 10-re, 1 oraja fizettem NFC-vel, es szepen jott az ertesites Simple-vel, meg is lepodtem.

(#2736) Plazmacucci válasza tomp (#2734) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mindig is működött.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2737) tomp válasza Plazmacucci (#2736) üzenetére


tomp
félisten

Az app működik persze csak érintésnél az eredeti android 10-nél nem ugrik fel a Simple ablaka, hogy sikeres érintés.

qltsar
MIUI a régi API-t használja. OnePlus, Pixel, Sony, LG telefonoknál ahol a rendszer fő alapján nem változtattak ott nem ugrik fel a Simple, csak a terminál sípol. Samsunggal nem tudom mi a helyzet. De a Simple is elismerte még szeptemberben, hogy igen android 10-el nem hibamentes. Azóta sem javították mivel az app a régi hivatkozással akarja meghívni a felugrót csak hát az alap android 10-ben az már nincs benne. De nem csak a Simple bugos a 10-el hanem kb az összes hazai mobilfizetéses app. Ezért is lenne jó a Pay.

(#2738) Plazmacucci válasza tomp (#2737) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lehet gyártónként eltérő. Pixelen mindig l működött nekem :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2739) tomp válasza Plazmacucci (#2738) üzenetére


tomp
félisten

A Simple szerint valamennyi android 10-es telefont érinti a hiba.
Ezért is tértem át Google Pay-re. Az tökéletesen megy.

(#2740) qltsar válasza tomp (#2737) üzenetére


qltsar
addikt

Igen, vágom, lehet, hogy félreértettél, Xiaomi-n nem ment. Most S9+-on felugrott a fizetésnél a Simple.

(#2741) slice14 válasza qltsar (#2740) üzenetére


slice14
veterán

Már android 10 fut rajta?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2742) Plazmacucci válasza tomp (#2739) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gondolom nekem lokalizáció miatt nem elérhető.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2743) qltsar válasza slice14 (#2741) üzenetére


qltsar
addikt

Igen, pár hete kezdett potyogni VDH / PAN-ra, ma jött meg az XEH-ra.

(#2744) slice14 válasza qltsar (#2743) üzenetére


slice14
veterán

Akkor valszeg az van samunál is, mint amit tomp kollega írt.

Más: Aki Curve-t használ, ha veszel fel pénzt ATM-ből (nem érintős), akkor a Curve app nem kéne megjelenitse a tranzakciók közöt? Számlát kellet befizessek, és mivel csak a felét álom, így könyebb. Mert a másik fél nem ilyen tech őrült, mint én.
Mondjuk nem tragédia hogy a Curve nem jeleniti meg, mert a Gránit app-ba látom. Csak érdekes.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2745) tomp válasza slice14 (#2744) üzenetére


tomp
félisten

Nálam a Curve appban mutatja. Listán "ATM" megjegyzés, az összeget megnyitva "Cash" kategóriás tranzakció.

(#2746) slice14 válasza tomp (#2745) üzenetére


slice14
veterán

Akkor valami rendszer probléma miatt nem jelezte a kp felvételt valszeg. Még nem vettem fel Curve-el.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2747) Bozek válasza tomp (#2737) üzenetére


Bozek
nagyúr

"OnePlus, Pixel, Sony, LG telefonoknál ahol a rendszer fő alapján nem változtattak ott nem ugrik fel a Simple, csak a terminál sípol"

Sony telefonom van (Xperia 5), és nálam mindig felugrik a Simple. Szinte minden nap fizetek, sose találkoztam olyannal, hogy ne ugrott volna fel.

(#2748) tomp válasza Bozek (#2747) üzenetére


tomp
félisten

Akkor lehet modellenként javítják? 🤔

(#2749) ACE- válasza tomp (#2739) üzenetére


ACE-
addikt

Ez miért hiba? Mi van akkor ha a telefonon nem ugrik fel üzenet? A terminál úgyis jelzi hogy sikeres vagy nem... a felugró ablaktól pedig függetlenül lehet a fizetés sikeres, vagy sikertelen...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2750) eami válasza ACE- (#2749) üzenetére


eami
addikt

ezzel már futottunk egy kört. nem hallja hogy csippan és/vagy nem látja a terminal visszajelző ledjeit, kell a telefonon előugró ablak.

őszintén szólva engem meg zavar, maradhatna csak háttérben. de kinek mi....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.