Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Mobilos érintéses fizetés Level 1

(#2902) tomp


tomp
félisten

Írjunk többen a Google Pay supportnak! Hátha a bankokra szakítják az ajtót. :DDD

Thank you for contacting Google Support. My name is Dan and I will be assisting you now. Trust my email finds you well.
This email is regarding Google Pay App availability in your location i.e Hungary. I'm glad that you brought this to my attention, let me check the best possible resolution.
Tamás, let me be honest over here. We don't have any additional information to share with you at this time. Please stay tuned to the Google commerce blog for more details as they become available in Hungary.
I understand that Apply Pay is available at almost every bank and believe me we are also trying the same from our end too.
Also, you'll be glad to know that seeing your keen interest in our Google Pay services, I have forwarded this as a service request feedback to our concerned team and the best part is they have appreciated it and also informed us that we plan to expand to even more countries in the near future. I apologize for any inconvenience this may have caused.
Should you have any more questions about Google Pay, let me know. I'm just an email away.

(#2903) Bozek válasza tomp (#2902) üzenetére


Bozek
nagyúr

Megint értelmezési gondok vannak. Hol írják ebben a levélben, hogy a bankok nem akarják? Továbbra is az a helyzet, hogy a Google nem hozta még el Magyarországra a Pay-t.

(#2904) tomp válasza Bozek (#2903) üzenetére


tomp
félisten

Úgy értettem, hogy beköszön a Google és kijelenti, hogy kedves xy bank. Itt írja alá különben kitiltjuk a kártyájukat a Play-ről. :DDD
Jó tudom nem de mekkora szivatás lenne. :D

(#2905) szabi__memo válasza Bozek (#2903) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Elárulom, hogy a Google csak bankon keresztül hozza el. Tehát nincs bank aki behozná

(#2906) Kbali válasza tomp (#2870) üzenetére


Kbali
nagyúr

Pedig de: fejlesztőként igenis azzal a csoporttal fogsz elsősorban foglalkozni, akik a legtöben vannak. A Simple és a Smartbank fejlesztői csapata nem ugyanaz.

(#2907) Kbali válasza szabi__memo (#2905) üzenetére


Kbali
nagyúr

Pontosabban nincs olyan bank, akivel a Google leszerződött volna. Emlékeim szerint az ApplePay legalább 1, de inkább két évvel azután jelent meg itthon, hogy a bankok elkezdték volna szeretni csinálni. Elsősorban nem a hazai bankokon múlt.

(#2908) szabi__memo válasza Kbali (#2907) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem a magyar bankokon múlt hogy éveket késtek???

(#2909) Kbali válasza szabi__memo (#2908) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ugye milyen hihetetlen? Pedig igaz.

(#2910) szabi__memo válasza Kbali (#2909) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

???
Tehát a magyar bankok már évek óta szeretnék. Ne bohóckodj

[ Szerkesztve ]

(#2911) Nite válasza Kbali (#2907) üzenetére


Nite
őstag

komolyan gondolod hogy az OTP-nek nem erdeke hogy a Simple-nel maradjon a fizetes? nem fognak egy sok 100 milliobol lefejlesztett es kitudja mennyibol uzemeltetett alkalmazast - ami utan a lovet raadasul egyik zsebukbol pakoljak a masikba adomentesen - csak ugy ellehetetleniteni azzal, hogy meg jutalekot is fizessenek a Google-nek a GPay ert? :F hol ebben az uzleti erdek?

Paid my dues!

(#2912) szabi__memo válasza Nite (#2911) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Teljes hihető hogy a Google nem akarja, a bankok viszont küzdenek érte, mint a vadállatok :DDD :DDD :DDD

(#2913) Kbali válasza Nite (#2911) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezt nem értem, mire írtad....

(#2914) lord.lakli


lord.lakli
őstag

Úgy látszik a 10 millió foci szakértő országa után a 10 millió banki folyamat szakértő országa lettünk. :Y Néhányan rálátásotok sincs a szektorra, de olyan könnyen jelentetek ki dolgokat, mert azok a szemét bankok így meg úgy.

(#2915) Kbali válasza szabi__memo (#2910) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az első hazai mobilfizetési/mobiltárca projekt hány éve is volt? Csak a technológia kiválasztást cseszték el (szerintem). Nem tudsz elérni úgy ügyfeleket, hogy SIM-et kell cserélni.

(#2916) Kbali válasza lord.lakli (#2914) üzenetére


Kbali
nagyúr

+1

(#2917) tomp válasza Kbali (#2906) üzenetére


tomp
félisten

Tegnap beszéltem egy Simple-nél dolgozó illetővel. Ő is megerősítette, hogy android 10-en nem minden eszközön van érintéskor felugró Simple képernyő. Neki sincs a saját telefonján. Na erről ennyit. A hazai banki Payment appok kukába valóak a MC saját szabványával együtt.
Sűrűn reklamál a terminál ezekkel az appokkal, na meg lassúak is.

Nite
Pontosan! Egyik zsebből a másikba megy most a pénz az OTP-nél. Oké fizetnie kell a MC felé a szabvány használatáért meg valahogyan összetákolni. De jobban megéri a fejlesztőket fizetni+MC felé fizetni mint, hogy a Google felé fizetni és nem foglalkozni a továbbiakkal?

(#2918) szabi__memo válasza lord.lakli (#2914) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Esetleg cáfolj

(#2919) Nite válasza Kbali (#2913) üzenetére


Nite
őstag

"Elsősorban nem a hazai bankokon múlt." erre!

Paid my dues!

(#2920) szabi__memo válasza Nite (#2919) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A Google nem szereti a pénzt. Ez az oka ;]

(#2921) eami válasza tomp (#2917) üzenetére


eami
addikt

szerintem engedd el vagy vegyél jobb telefont.

(#2922) tomp válasza eami (#2921) üzenetére


tomp
félisten

Ez egy jó telefon. De igazad van. Ha az app fejlesztők képtelenek elvégezni rendesen a munkát cseréljem le a csúcstelefont egy olyan divatphone-ra amire éppen összetákolták az appot. Ma voltam bent az OTP-nél mert ügyintézni valóm volt. Ajánlották a Simple-t. Mondtam is, hogy nem használom mobilfizetésre sok ok miatt. Inkább áttolok havonta x összeget a Transferwise-ra és Pay-el használom. Na itt jött a meglepetés! Az illető Revolutot használ és letöltötte külső oldalról a Pay-t. Na mondom az szép... :DDD :C

(#2923) eami válasza tomp (#2922) üzenetére


eami
addikt

amúgy kinek milyen telefonnal nem megy még itt ez amit hiányolsz? azért írtam, hogy akkor engedd el, mert van egy speciális igényed amit azon a telefonon nem tud a simoke, de attól függetlenül teljesen funkcionális.

(#2924) slice14 válasza tomp (#2922) üzenetére


slice14
veterán

Ha már ilyen jó fej. Véletlenül nem szólta el magát?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2925) tomp válasza eami (#2923) üzenetére


tomp
félisten

Kollégámnak Sony telefonon se megy a felugró képernyő. De esetleg még túlélném ezt. De elég elolvasni Play Áruházban a sok hibát. Nem reagál a terminál, 2-t sípol a terminál, token letöltési hiba stb.
Ismerősömnek folyamatosan hibát dob a terminál samsungon. Jó ötlet lenne a MC tokenes szabványa csak az a baj, hogy az egész hibás.

slice14
Kérdeztem is tőle, hogy esetleg nem e tud valami infót. De nem. Ő is folyamatosan kérdezgeti, hogy mikor lesz de ugyan azt kapja amit nekem is írtak.

(#2926) Bozek válasza tomp (#2925) üzenetére


Bozek
nagyúr

És milyen Sony telefonon? Mert nekem Xperia 5-ön például megy.

(#2927) eami válasza Bozek (#2926) üzenetére


eami
addikt

lehet valami tákolt custom romoson :DDD ;]

(#2928) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Hello!

Szerintetek mitol lehet, hogy az ERSTE alkalmazasom par hete nem mukodik, a meglevo es korabban mukodo VISA kartyamat nem tudja "digitalizalni". Huawei P20 Pro, 9.1 emui a rendszer, minden a legfrissebb elerheto verzio.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#2929) szabi__memo válasza adnoctum18 (#2928) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hogy az Erste készítette és bugos

(#2930) PistiSan válasza tomp (#2925) üzenetére


PistiSan
addikt

Jó ötlet lenne a MC tokenes szabványa csak az a baj, hogy az egész hibás.

Akkor hogy lehet az, hogy a KH mobilbankban soha semmi gond nincs a telefonos fizetésekkel?
Szerintem ez programozói kérdés, használtam anno Simple-t, sokszor sok hiba volt, amióta van a KH-nál is mobilos fizetés, talán összesen 2x ha nem működött, simpleel többször volt gond havonta.

(#2931) tomp válasza Bozek (#2926) üzenetére


tomp
félisten

Xperia 1!

PistiSan
A Simple-re értettem. Maga a dolog jó lenne csak az egész app ezen része hibás. Így már pontos.
Amúgy a Google Pay is részben tokenes megoldáson alapszik. Csak ott nem a token változik. Pay-nél a token az állandó, fix. Érintésnél a kártyához tartozó fix tokent átadja a terminálnak és mellette egy változó kriptogrammot is átad. Utóbbi változik csak minden egyes érintésnél. Azt viszont nem tudom, hogy ezt a telefon generálja vagy ez is letölti e.

(#2932) #16695808 válasza adnoctum18 (#2928) üzenetére


#16695808
törölt tag

Az erste visa kártyám nálam is szar hónapok óta... digitalizálható de nem lehet vele nfc-vel fizetni mert kommunikációs hibát ír az app. Úgyhogy használhatatlan... MC kártya jó.

(#2933) Bozek válasza tomp (#2931) üzenetére


Bozek
nagyúr

És 10-esre frissítés után volt gyári visszaállítás? Mert főverzió váltásakor nem árt. Gyakorlatilag az 5-ön és az 1-en ugyanaz a szoftver fut, ezért nem kellene ebben különbségnek lennie.

(#2934) ACE- válasza #16695808 (#2932) üzenetére


ACE-
addikt

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2935) tomp válasza Bozek (#2933) üzenetére


tomp
félisten

Természetesen volt persze.

(#2936) #16695808 válasza ACE- (#2934) üzenetére


#16695808
törölt tag

Ja... de nem javít a helyzeten.

(#2937) tomp


tomp
félisten

Pay infó:
Hi Tamás,
Glad to see your reply.
We are working on launching Google Pay App in almost every possible region. Believe me, we have got many requests from Hungary people of having this App available in their region and the same information is already shared with our internal team and they are working on it.
We have been in touch with banks to tie up with Google. Rest assured, you will be hearing the good news soon. Please stay tuned to the Google commerce blog for more details.

(#2938) szabi__memo válasza tomp (#2937) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Reméljük március 1

(#2940) szabi__memo válasza SzabóTamàs90 (#2939) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azt azért ne reméljük :DDD

(#2941) tomp


tomp
félisten

Egy tavaly májusi cikk: katt
A Google Pay szolgáltatást egyelőre nem tervezzük elérhetővé tenni az OTP-sek számára, erre jelenleg nem látunk nagy ügyféligényt, de ha lesz változás, lépünk - mondta el egy kérdésre válaszul az igazgató.
Persze hiszen jó volt nékünk szívni a Simple appal. ;]
Remélem most már tényleg csak pár hónap és jön.

[ Szerkesztve ]

(#2943) szabi__memo válasza tomp (#2941) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mert a simple-re akkora igény volt....

(#2944) eami válasza SzabóTamàs90 (#2942) üzenetére


eami
addikt

2) mert az Apple nem enged be más nfc fizetési módot a telójára :)

(#2945) tomp válasza eami (#2944) üzenetére


tomp
félisten

Ha jól megnézzük a dolgot akkor igaza van! A Google-nek is zárt Payment szolgáltatást kellett volna bevezetnie. Általános appok hozzáférhetnének az NFC-hez de Payment szolgáltatásra csak ők saját maguk használhatnák. Nem lenne ennyi bug...

szabi__memo
Hát ilyen minőségben...

(#2946) Nite válasza tomp (#2945) üzenetére


Nite
őstag

igy van, nekik is zartan kellett volna kezelni es akkor mar regen lenne gpay :(

egyebkent engem rohadtul nem zavar, hogy az OTP-vel nem lehet, de miert nem lehet revoluttal, curve-el, transferwise-al? ehhez kivel kellenene szerzodnie a google-nek? :R

Paid my dues!

(#2947) eami válasza Nite (#2946) üzenetére


eami
addikt

mondjuk azt tegyük hozzá hogy almáéknál úgy általánosságban nem nagyon engedik használni az NFC-t. szóval nem csak a fizetés nem lenne ha a google is így állna hozzá. arról nem is beszélve hogy nyitott rendszer az android, inkább legyen az mint sem.

btw, a gpay őshazájából rengeteg sírást lehet olvasni, hogy nem megy sok helyen.Mondjuk EUban ez annyira nem lenne gond szerintem. USben eléggé el vannak maradva még a terminálokkal (is).

[ Szerkesztve ]

(#2948) st6969 válasza Nite (#2946) üzenetére


st6969
őstag

"miert nem lehet revoluttal, curve-el, transferwise-al? ehhez kivel kellenene szerzodnie a google-nek?"

Na igen, ez egy remek kérdés. Főleg úgy, hogy a Transferwise+GPay NFC-vel van, akinek működik (köztük nekem is). Kérdés, hogy miért és meddig...

By the way...tegnap megjött az Android 10 Mi8 MIUI 11-hez (global stabil). Akkor a forgatókönyv szerint most az következik 1-2 napon belül, hogy el fog tűnni a GPay app a telefonról. Most még megvan :) OK, hogy utána is megy elvileg a Pay, mert a fiókszolgáltatások között megmarad. Mindenesetre a héten nem utalok rá, kivárok. Kíváncsian várom, mi lesz...

(#2949) nutfile válasza Bozek (#2933) üzenetére


nutfile
aktív tag

más (telefonos) fórumokban ez többször ki lett tárgyalva, alapvetően nem igaz, hogy kell.

(#2950) slice14


slice14
veterán

Megszépült az iCsekk app. Már van biometrikus azonosítás és már Simple-ön keresztüli fizetés.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.