Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2452) st6969 válasza eami (#2450) üzenetére


st6969
őstag

Nekem a Pennyben sem ment. Most annyit csináltam, hogy töröltem az alkalmazás adatokat. 1 órán keresztül hülyeségeket írt, nem láttam az egyenlegem, olyasmit írt, hogy nem megfelelő kártya, meg simple szolgáltatás nem elérhető, aktiváljam újra a kártyát, stb.
Most látszólag helyrejött, mindjárt ki is próbálom.

(#2453) Kbali válasza R3dsnak3 (#2451) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor mi?

(#2455) viktorhu válasza R3dsnak3 (#2454) üzenetére


viktorhu
veterán

Mindenesetre gyakorlati értelemben többet segít, mint egy odavetett nem, mert ad alternatív megoldást a problémafelvetésre.

(#2457) viktorhu válasza R3dsnak3 (#2456) üzenetére


viktorhu
veterán

Formál logikai alapon helyes a kötekedésed.

(#2458) ACE- válasza viktorhu (#2457) üzenetére


ACE-
addikt

De attól az még csak kötekedés marad...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2460) ot93


ot93
senior tag

Nálatok is van mostanában olyan a simple fizetéskor, hogy nem ugrik elő ami mutatja, hogy sikeres volt a kommunikáció az olvasóval?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#2461) tomp válasza ot93 (#2460) üzenetére


tomp
félisten

Szeptember óta(akkor frissítettem android 10-re) ilyen nekem a Simple. Le is váltottam Google Pay-re. Majd ha újra mutatni fogja esetleg visszaváltok.

(#2462) martonz


martonz
csendes tag

Beszéltem a Lidl ügyfélszolgálattal, miután újra nem sikerült a telefonos fizetés az új OTP-s terminállal. Elmondták, hogy nagyon sokan jelezték a problélmát és dolgoznak rajta az OTP-sek. Vagy új szoftvert fognak kapni a terminálok, vagy teljesen lecserélik őket. Állítólag minden boltban a 4-es kasszát meghagyták a régi felállásban, azt lehet használni, vagy ha nincs nyitva, akkor kérésre kinyitják.
Azért mondjuk kíváncsi vagyok, hogy hogyan (ha egyáltalán) tesztelték a drága OTP-sek a mobilos fizetést az új fancy terminálukkal. :F

(#2463) andor80 válasza eami (#2450) üzenetére


andor80
senior tag

+1 de a zsiros pénztároshölygyek engem néznek hólyének és még oltogatnak is..

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#2464) axlfsi válasza martonz (#2462) üzenetére


axlfsi
veterán

... es valoban igy van; a 4-es penztaraknal a regi meg a terminal. Csak akkor van a baj, ha az eppen zarva van :)

... Mellesleg, ma frissult az OTP Smartbank alkalmazasa, bizzunk benne, hogy hamarosan a Simple is fog.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#2465) viktorhu válasza axlfsi (#2464) üzenetére


viktorhu
veterán

Azért az nem életszerű, hogy kinyittassam a négyes terminált, mert mobillal szeretnék fizetni. Ha a pénztárosok tudnak a problémáról, én meg nem, és csak mobil van nálam, akkor oké, de már ott is feltartom a sort, mert előbb mindent végigszkennelnek, és utána derül ki a probléma. Ha viszont tudok a problémáról, nem megyek be a Lidl-be csak telefonnal, és kifizetem fizikai kártyával (vagy megyek a szemben lévő Aldiba - sokszor csak telefon van nálam, amikor átszaladok venni valamit).

(#2467) axlfsi válasza viktorhu (#2465) üzenetére


axlfsi
veterán

Naja! Nala meg csak telefon van, ugyanis a kartya a felesegemnel, mert minek fizessek evi ket kartyaert dijat, ha nincs is ra szuksegem... es normal esetben, a mai vilagban, mar nem is lenne... csakhat az ótépé...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#2468) viktorhu válasza axlfsi (#2467) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez nem feltétlenül az OTP hibája. Egyébként nem jár a számlacsomagban valamilyen kártya alapból?

(#2469) axlfsi válasza viktorhu (#2468) üzenetére


axlfsi
veterán

A letezo legdragabb csomagban vagyunk ugy remlik (lakashitel miatt), de ennek ellenere mindennek dija van, kiveve az utalasok es havi 1 kp felvetel. A kartyadij augy is a kibocsatoe (pl. MC), de az sms-eket, szamlavezetesi dijakat, mindent felszamolnak. Mindegy... kartya egy sem jar, fizetni kell erte. 3 eve legalabbis ugy volt.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#2470) st6969 válasza martonz (#2462) üzenetére


st6969
őstag

"vagy ha nincs nyitva, akkor kérésre kinyitják."
Nálunk akkor se nyitják ki, ha km-es a sor, szokott is lenni háborgás...Meg hát kitől is kérném ezt, aki épp pakolja a tejfölt? :U A Lidl ügyfélszolgálat szerintem pontosan tudja, hogy jó nagy baromságot mondott, de a vevő legalább azt hallotta, amit szeretett volna.

(#2471) Kbali válasza axlfsi (#2467) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak nehogy egy szemfülesebb pénztáros elvegye, kettévàgja és még fel is jelentsen...

(#2472) Sinu válasza Kbali (#2471) üzenetére


Sinu
senior tag

Lehet, hogy a feleség nevén van a kártya, így senkinek nem tűnik fel a dolog :) Egyébként a pénztáros nem veheti el, és nem is vághatja szét :) A hatóságot természetesen értesítheti :)

[ Szerkesztve ]

No Future

(#2473) axlfsi válasza Kbali (#2471) üzenetére


axlfsi
veterán

Mar ne is haragudj, de te mirol beszelsz? :Y
Mit vagna kette es miert jelentesen fel?

Ertelmezd az irott szoveget: van egy bankszamlaszamunk, ott meghatalmazott vagyok (mert mar megszunk a tarstulajdonosi fogalom par eve, ezert ezt alkalmazza minden bannk, 100%-ban hozzaferek a szamlahoz, mint a tulajdonosa), egy bankkartya van kivaltva es az egy alkalmazasban (Simple) bekotve, amit speciel en hasznalok. Ebben NINCS semmi torveny- vagy szabalyellenes.
Hol a problema? :U

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#2474) viktorhu válasza axlfsi (#2473) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha nem a te neveden van a kártya, akkor a bankszámla hiába közös, nem szabályos, hogy te használod.

(#2475) axlfsi válasza viktorhu (#2474) üzenetére


axlfsi
veterán

De en kvazi, nem a bankkartyat hasznalom (pedig akar azt is magammal vihetnem, mert amikor odapittyented egy terminalhoz, nincs elo ember (elado), aki megnezne, hogy kinek a nevere szol - csak mondom), hanem a Simple alkalmazast hasznalom, mely a bankszamlamon levo penzosszeggel operal, ha ugy vesszuk. Mindegy, nem lenyeg es mar nagyon elmentunk a topiktol.

A lenyeg, hogy az uj terminalokon nem mukodik a Simple, mert ossze sem csippan veluk.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#2476) BlackPriest válasza R3dsnak3 (#2466) üzenetére


BlackPriest
őstag

mert nem is az. a régi sem az volt.

(#2405) R3dsnak3
" 5.000 Ft alatti érintés nélküli (contactless) vásárlások során is kérhet a POS terminál PIN-kódot.
A változás oka, hogy az új EU rendelet előírja, hogy amennyiben az egymás utáni érintés nélküli tranzakciók száma eléri az 5-öt vagy a kumulált összegük a 150 eurónak megfelelő összeget, a kártyakibocsátó bank köteles a vásárlót azonosítani pl. PIN-kódjának megadásával, hogy valóban a kártyabirtokos használja-e a kártyát."

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#2477) Kbali válasza axlfsi (#2473) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az használja a kártyát, akinek a neve szerepel rajta, ill. a hátlapon az aláírás? Ha igen, semmi gond. Ha nem, akkor ne várja a banktól megértést egy esetleges kártyacsalás esetén.

(#2478) ACE- válasza Kbali (#2477) üzenetére


ACE-
addikt

Te most komolyan miről beszélsz? Mi köze egy esetleges kártyacsalásnak ahhoz, hogy az én nevemen használt kártyát én használom, vagy a feleségem, aki nem mellesleg társtulajdonos a kártya mögötti számlán?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2479) Huroq válasza ACE- (#2478) üzenetére


Huroq
senior tag

Nem a kártyacsalásra reagálok most, viszont mint kártyaelfogadók nekünk is nézni kell/kéne, hogy kinek a nevén van a kártya amikor a kedves vásárló fizet. Persze PayPass/PayWave -nél ez lehetetlen, de chipes fizetésnél meg kellene nézni. Benne van a kártyaelfogadási szabályzatba, hogy mindegy ki áll a kártya mögött (társtulajdonos stb.), ha egyértelműen látod vagy tudod, hogy nem az a személy aki rá van írva, akkor meg kellene tagadni a fizetést. Ezt a szabályt úgy zérushoz közeli ember ellenőrzni, de elméletben így kellene történnie. Az aláírásról itt már ne is beszéljünk, ha véletlen a terminál nyomtat aláírós részt és ellenőrizni kéne, hogy stimmel -e a két aláírás.

(#2480) BlackPriest válasza ACE- (#2478) üzenetére


BlackPriest
őstag

az pont kártyacsalás, ha épp válófélben vagytok és most rabol le téged. az ilyenek miatt használhatja csak a tulaj a kártyát és ezért kéne az eladónak ellenőriznie

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#2481) viktorhu válasza ACE- (#2478) üzenetére


viktorhu
veterán

Megint kevered a számlatulajdonost és a kártyabirtokost. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

(#2482) attilam


attilam
őstag

Megjött a Monese kártyám, de nekem nem megy sajnos Google Pay alatt. Hozzáadom és azt mondja azonosítanom kell magam a banknál. Felhívom aztán közlik, hogy Mo-n nincs google pay úgyhogy bocs. Nálatok működik?

(#2483) Kbali válasza ACE- (#2478) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ahogy más is leírta, érdemes lenne elolvasnod a kártya használatára vonatkozó szabályokat a bankodnál, nehogy egyszer meglepetés érjen.

(#2484) ACE- válasza BlackPriest (#2480) üzenetére


ACE-
addikt

Már ne haragudj, de amíg válófélben vagyok addig az én pénzem a feleségem pénze is. És ha mindkettőnknek hozzáférése van a bankszámlához, akkor olyan mindegy hogy bankkártyával "rabol le", vagy besétál a bankba, és úgy... Nem mellesleg ha megadom neki a PIN kódom, ami szintén szabálytalan, akkor onnantól én vállalom a felelősséget. Talán ezért is szarja le mindenki az aláírás meg a név ellenőrzését...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2485) ACE- válasza viktorhu (#2481) üzenetére


ACE-
addikt

Semmi köze? :D

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2486) viktorhu válasza ACE- (#2485) üzenetére


viktorhu
veterán

Semmi. A kártya névre szól, nem számlára. Mindkettőtöknek jogotok van kártyát kérni a közös számlához, de nem saját névre szóló kártyát használni visszaélés.

(#2487) BlackPriest válasza ACE- (#2484) üzenetére


BlackPriest
őstag

onnan a másik pénze, ha megítélte a bíróság, a bankba meg hiába sétál be, ha tiéd a számla. kicsit sok a ferdítés..
az, hogy mindenki leszarja még teszi legitimmé és sajnos nem a magadfajta felelőssége, hanem az eladóé. nálam biztos nem fizetne senki a kártyáddal rajtad kívül...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#2488) ACE- válasza BlackPriest (#2487) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem is sokat ferdítesz... Ha valaki válófélben van, akkor nem ítélt még meg semmit a bíróság. Ha meg már megítélte, akkor nyilvánvalóan már megtörtént a vagyonfelosztás, és a számla saját névre lett írva. Ettől függetlenül a PIN kódot megváltoztathatod, vagy letilthatod a kártyát, ha más, illetéktelen kezébe került.
Te egyébként mindenkit igazoltatsz bankkártyás vásárláskor? Milyen jogon? :DD :C

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2489) ACE- válasza viktorhu (#2486) üzenetére


ACE-
addikt

Visszaélés? És mi alapján visszaélés, ha én adom oda az illetőnek a kártyát, hozzá a PIN kóddal?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2490) viktorhu válasza ACE- (#2488) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor csináld, engem biztosan nem érdekel, elmondtuk, hogy nem szabályos, ezen túl senkinek semmi köze hozzá, hogy ki mivel trükközik

(#2491) ACE- válasza viktorhu (#2490) üzenetére


ACE-
addikt

Na látod ez a baj, nem tudod elkülöníteni a szabálytalan, és visszaélés fogalmát, az én részemről is dobtam a témát...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2492) st6969


st6969
őstag

Lidl terminálcsere: nálunk is megtörtént. Fizettem Simple-lel (nem OTP-s ügyfélként). Brutál gyors volt. A fizetés és a nyugta nyomtatás is. Na, ez már fejlesztés.

(#2493) axlfsi válasza st6969 (#2492) üzenetére


axlfsi
veterán

Simple-vel?! :Y Ha szabad kerdeznem, hol es milyen keszulekkel tortent a fizetes? ... lehet azota javitottak volna?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#2494) st6969 válasza axlfsi (#2493) üzenetére


st6969
őstag

Szentes, Xiaomi Mi8. Szerintem tegnap cserélhették a terminált, de max. 2 napja.

(#2495) SirRasor válasza rum-cajsz (#300) üzenetére


SirRasor
őstag

Ja, csak a Simple nem ingyenes, ha nem OTP-s vagy. Feltöltésenként minimum 211 Ft. Most akartam regisztrálni, de szerencsére megnéztem a kisbetűt is :W
Ez most csak úgy eszembe jutott, hátha más is gondolkozik ilyesmin.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#2496) tomp


tomp
félisten

Android 10-en még mindig nem kompatibilis teljesen a Simple app. Lassan jön az Android 11 DP de a Simple csapata még mindig nem tudta összehozni rendesen az appot... :W

(#2497) PistiSan válasza tomp (#2496) üzenetére


PistiSan
addikt

Én már rá jöttem egy ideje, hogy jobb 1 verzióval le maradni androidon, akkor nem sok meglepetés ér.

(#2498) tomp válasza PistiSan (#2497) üzenetére


tomp
félisten

Minden app megy tökéletesen! Az OTP SmartBank időben meg lett csinálva Android 10-re.
Márciusban jelent meg az első DP és szeptemberben jelent meg a végleges kiadás. Annyi idő alatt illett volna megcsinálniuk...
Szeptember elején jött ki a végleges, most november vége van és még mindig hibás. Itt inkább a Simple fejlesztőknek kellene fizetés megvonás...
Vagy akkor kukázzák a Simple mobilfizetést és hozzák be a Google Pay-t. Az teszi a dolgát.

(#2499) axlfsi válasza tomp (#2498) üzenetére


axlfsi
veterán

Ott a pont! Ezt jol megirtad, errol van szo..., a SmartBank alkalmazassal nincs baj, itt a Simple alkalmazast beszallito fejlesztocsapat a csapnivalo...
GP-t varom en is es akkor befejeztuk a trehany bandaval (a napokban azert teszek majd egy ujabb probat, hatha azota valtozott valami, plane, hogy par hozzaszolassal korabban a kolleganak mukodott).

Apropo, (#2494) st6969, milyen Android alapokon fut most az a Xiaomi keszulek, amivel fizettel? (btw, nalam is meg 9 van, de megsem megy...). Persze, azota is es napi szinten, mindenhol mashol tudok fizetni az alkalmazassal, a regebbi terminalokon egy pillanat alatt osszecsippannak...

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#2500) eami válasza tomp (#2496) üzenetére


eami
addikt

mondjuk ez inkább az android szegénysége... mondom ezt úgy hogy a legelső android teló óta androiddal tolom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.