Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) dane válasza Kobak77 (#696) üzenetére


dane
senior tag

Ez egy sima szabvány DVD rom. Majdnem mindegyiknek lepattintható az előlapja és rátehető bármely más jelen esetben a házhoz melléket alu előlap!

Amugy pl a KISS dvd-kben is sima Toshiba drive van. Egyszerüen rá van pattintva a Kiss speckó előlapja!

(#702) dane válasza Kobak77 (#694) üzenetére


dane
senior tag

Szerintem jó megoldás lenne ha minden a DVI-on menne mert az digitális jel. Szerintem észre sem vennéd a képminőség romlását! Ha meg már DVI van akkor minek VGA?? S-Video gondolom egyéb eszközöknek kell...
HDMI-s projektor meg nem olcsó mulatság :)

(#703) Kobak77 válasza dane (#701) üzenetére


Kobak77
aktív tag

tisztában vagyok vele, de nem mindegyik ház olyan, hogy ezt a megoldást alkalmazná... én nem a dvd-rom, hanem a ház szempontjából nézve írtam, hogy nekem ez tetszik. Mert van olyan ház, amin csak egy lenyitható műanyag lap van :(

(#704) Kobak77 válasza dane (#702) üzenetére


Kobak77
aktív tag

hogy bekötve mi lesz, még nem tudom, csak a mostani (egy kicsit most már kicsi :)) lakás tapasztalataiból okulva, minden, ami csak szóbajöhet kábelezve lesz... hogy mást ne mondjak 20 UTP fali aljzat lesz a lakásban :). A kamrában meg rack szekrény patch panellel, PoE-s 16 portos rackbe szerelt switch-el, meg álmaim szerint 1U-s IBM szerverrel, és konzollal (csak a konzol piszok drága :O ) Egyébként ilyen konzolt álmodtam :):
[kép]
[kép]

[Szerkesztve]

(#705) Kobak77 válasza dane (#700) üzenetére


Kobak77
aktív tag

bár talán egy kicsit offtopic, meg lehet nem is szabad itt ilyet kérdezni, de ti honnan tudtok hozzájutni xp mce-hez? Amennyire tudom mo-n nem árulják, én meg nemigen szoktam ''töltögetni'' :(

(#706) Kobak77 válasza dane (#698) üzenetére


Kobak77
aktív tag

utánanéztem, mikor leütötted :). Tetszik! Szélessége mekkora?

(#707) dane válasza Kobak77 (#705) üzenetére


dane
senior tag

Én szoktam töltögetni :)

(#708) dane válasza Kobak77 (#704) üzenetére


dane
senior tag

Huhh szerintem ez a konzol annyi mint egy laptop...
És inkább a vezérlésre laptopot használnék mondjuk távoli asztal eléréssel wifivel...
Eléggé elegáns megoldás lenne!

(#709) dane válasza Kobak77 (#706) üzenetére


dane
senior tag

43cm szabvány :) pontosan: 100 x 430 x 425 mm

Bár nekem Marantz gépeim vannak és melléjük még nem tettem...

(#710) Kobak77 válasza dane (#708) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Nem annyi, hanem több :(. Új ára 2000-2500 € volt, és azért ennyi pénzért már nem pont belépő szintű laptopot kapni (az igaz, hogy lehet még többért is, de ebben ugye nincs gép, csak periféria). Egyébként a konzol most ebayen 266€-n áll, de még hátra van több mint 5 nap.

A szerver egyébként egy ilyen lesz:
[kép]

szünetmentes meg ilyen:
[kép]

Vezérlésről később még írok, most mennem kell, de ez már lassan offtopic :DD

(#711) Kobak77 válasza dane (#708) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Picit offtopic következik:

Szóval vezérlés. A szerver eleve periféria nélküli működésre lett tervezve, bill, egér és monitor is csak egy speciális kábelen keresztül köthető rá, 1 aljzatra megy rá mindhárom a speckó kábelen keresztül. Úgyhogy nem okoz gondot bill és monitor nélkül üzemeltetni. Op rendszer itt azért linux lesz, méghozzá debian, és szerintem, ahogy logikus, VNC-vel lehet majd kezelni (bár szeretném úgy belőni, hogy csak működjön, és ne kelljen piszkálni). Mindemellett néhány funkció úgyis webes felületen lesz kezelhető (pl.: a telefonmellékek).

Wlan lesz, de csak kifejezetten laptop+erkély konfigurációra (szerintem használaton kívül le is lesz kapcsolva az AP). Eleve azért tervezek ilyen sok UTP aljzatot, hogy egyrészt ne sugározzuk a gyerekeket, másrészt a Wlan sose lehet annyira biztonságos, mint a zsinóros net. Biztonságtechnikai szempontból eleve úgy kell felépíteni a hálózatot, hogy internet-wlan-tűzfal-belső háló.

Ennek a hálónak lesz az egyik eleme a még csak tervezés alatt álló HTPC, ami már ontopic :).

No ennyit a szerverről :)

(#712) róland válasza Kobak77 (#694) üzenetére


róland
veterán

Memóriából minimum 1Gb ajánlott. Én most 512-vel bajlódom, mert a Pinnacle teljesítmény tesztje szerint néha kevés neki az 512.

Sajnos az NEC DVD-je se csendes, de a nero DriveSpeed-del 1×-es sebességre állítva már egész jó az akusztikai élmény.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#713) róland válasza Devil81 (#695) üzenetére


róland
veterán

Ha jól emlékszem, akkor a Media Portal nevű HTPC programnak van Linux verziója is.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#714) Kobak77 válasza róland (#712) üzenetére


Kobak77
aktív tag

lehet bennem van a hiba, de én próbáltam a pio-t lecsendesíteni a drivespeed-el, de nem sikerült... halknak halk volt, de akadozott a lejátszás, néha teljesen megállt, aztán újra felpörgött teljes sebességre, stb.

Plextorom volt, igaz elég régen, de kellemes emlékeket őrzök róla sw-es oldalról is. Meg utánaolvasva is azt tapasztalom, hogy a plextor finoman állítható

(#715) róland válasza Kobak77 (#711) üzenetére


róland
veterán

Tetszik ez az ''intelligens ház'' terved. Én is hasonlóban gondolkodom.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#716) Kobak77 válasza róland (#715) üzenetére


Kobak77
aktív tag

a terv jó, csak az a baj, hogy marha sok fizetni való van még addig. Hogy mást ne mondjak a konyha gépészeti felszerelése is 7-800e Ft lesz, illeték 500-550e. Így aztán a terv az, hogy összeszedek mindent, majd mind megvalósíthatóság, mind fontosság alapján rangsorolok. A jó, hogy még majdnem egy év van átadásig, tehát egyrészt lehet építeni, kábelezni, másrészt lehet gyűjteni :).

Pl. a kábelezést mindenképp meg kell csinálni, utólag már lehetetlen olyan szépen csinálni, mint még pl vakolás előtt :). Ebből következik, hogy a rack szekrényt és a patch panelt is meg kell venni be kell szerelni. Switch is kell, de nem biztos, hogy a PoE képes lesz, lehet veszek ebay-en egy használt alap cisco-t 50-60€-t :).
Az hogy a szerver mikor lesz beszerelve, VoIP mikor fog működni, a PoE-s IP kamerát mikor helyezzük üzembe, azt nem tudom, de az már ''ráér'' hiszen az infrastruktúra ki lesz neki építve.

A te terved mi? Hátha gyűjthetünk ötleteket egymástól ;)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#717) róland válasza Kobak77 (#716) üzenetére


róland
veterán

Én eddig leginkább abban gondolkodtam, hogy egy központi Media Sercert szeretnék beüzemelni, valami olyan formában, hogy a lakásban található tévék erről kapják sima antennán a műsort.

Ebbe a központi szerverbe jönne be a külső antenna és egy helyi Media Server, majd 4-5 saját csatornával megfejelve (amin a helyi Media Serveren elérhető műsorok futnának) visszaküldeném a jelet az otthoni kábel hálózatra.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#718) Kobak77 válasza róland (#717) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Hasonló dolog már nekem is jutott eszembe, annyi különbséggel, hogy nálunk egyenlőre 1 db TV van, és pont azért szeretnék projektor, hogy ezt az 1-et is száműzni tudjuk.
Ugyanakkor TV műsorjelforrásként én is gondoltam már olyat, hogy több jelforrást lehessen közösíteni, mondjuk legyen 1 földi antenna, meg egy digitális adást fogadó egység, meg egy parabola, és a TV-n ne lógjon 2-3 set-top box, hanem simán 1 kábel csatlakozzon, és a tv tudja kezelni annak a jeleit.
Ezt viszont leginkább egy ház esetében lehet megvalósítani, viszont most úgy alakult, hogy mégis lakást veszünk, tehát nem tudok annyi és olyan antennát pakolni a tetőre, ahogy kedvem tartja :).

A media szerverre gondoltam én is, konkrétan arra gondoltam, hogy a szerver lássa el a média szerver feladatait is, de ez még nem kristályosodott ki, hogy hogy is legyen megoldva.

(#719) Kobak77 válasza róland (#717) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Média szerverhez egy ilyen: [link]?
Csak hogy legyen tárolókapacitás (7x146 GB, U320 SCSI, 10k rpm, még a SCSI kártyát is adják hozzá) :C

(#721) róland válasza Enszuke (#720) üzenetére


róland
veterán

Ez a 3. megoldás egész szimpatikus. Bővebben tudnál róla írni?!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#722) Kobak77 válasza Enszuke (#720) üzenetére


Kobak77
aktív tag

attól függ, ki mit ért médiaszerver alatt... én mást értettem. csak zenék, filmek, mesék - ez fontos! :) - tárolását, amit a htpc elérhet hálózaton keresztül. ilyen esetben igenis elég a tárkapacitást növelni.

ugyanakkor teljesen más megvilágításba helyezted a ''fogalmat''. elgondolkodtató, hogy mi mindenre lehetne használni!

(#723) Devil81 válasza róland (#713) üzenetére


Devil81
csendes tag

Igen tudom. A baj nekem az oprendszerrel van. Hogy milyet tegyek fel.
Windows mellett:
- kompatibilitás
- több lehetőség
LINUX mellett:
-sokkal gyorsabb
-sokkal kissebb hardware igény

szal gáz :F

[Szerkesztve]

Szóval, a számítógépek? Azt hallottam, hogy alapvetően mindent nullák és egyesek formájában ábrázolnak. Azt nem tudom, hogy ezekből hogy' lesznek meztelen nők a képernyőn, de az Isten áldjon meg érte benneteket emberek.

(#724) beencee válasza dane (#690) üzenetére


beencee
senior tag

Gyereke, pörög a topik, ez nagyon jó :C Hajrá továbbra is.

A szépség nálam is alapfeltétel, meg az is, hogy illeszkedjen a többi cucchoz a nappaliban (asszonyfaktor pl.). Az, hogy mi a tökéletes, nem tudom (az általad is linkelt hFX ház közel van hozzá...), nekem ez mostani cuccom nagyon sok örömöt okoz, most egy kicsit a szoftveres részre, meg a használatra feküdtem rá (élvezzük is ugye, amit csináltunk...).

Te hogy állsz?

(#725) beencee


beencee
senior tag

Kobak77, róland, Enszuke


Home automation téma engem is érdekel, de van egy elindított téma erre itt [link], esetleg folytassuk ott.

Nálam itthon jelenleg dióhéjban:
Hálózat: 24 végpontos CAT5 háló, összeszedve a háztartási helységben egy rack szekrényben, itt kifejtve. A rackben a DSC riasztóközpont (ez külön hálón, de spec kártyával linkelve az X10-es erősáramú hálózathoz), ide jön be a kábeltv, telefon, stb. Telefon egy Panasonic központon, ez ellátja a kaputelefont is, mellékek a CAT5 hálón kiosztva. TV jelelosztás coax hálón. Szünetmentesen az egész, ebben van még az ADSL modem, egy Belkin router+AP, 12-es HP 10/100-as HUB stb.
Erősáramú vezérlés: a 220V, három fázison csillagtopológiás kiosztásban, 4 csomópontba szervezve, a csomópontokban X10 vezérlőkkel, CM11-el hozzákötve a Home-serverhez, ami sorosan kommunikál a szgéppel. Ezen a gépen többek között fut a HouseBot nevű alkalmazás szerver oldala.
Home-server: Konfigot lásd adataimnál. A garázsban van elhelyezve néhány régebbi gyűjtött géppel egytemben (itt zavar legkevésbé a zúgás és ez a leghűvösebb helység is, nem kell annyira hűteni a cuccot.) A fő szempont a kis fogyasztás volt (mérve ~60W-ot eszik az egész :Y ) hiszen 7/24-ben megy, ezért Geode alapú, illetve az 500GB nettó tárkapacitás tükrözve (jelenleg). Windows 2003 Server van rajta (nem értek a Linuxhoz), így távoli asztallal is hozzáférhető, fő funkciója file-server funkciók, HouseBot server, letöltés, stb.
HTPC: szintén lásd az adataimnál, illetve ebben a topikban korábban, a szokásos funkciókon túl a HouseBot kliens oldala is a Meedio-ba integrálva, egyéb paramétereiről itt már sokszor írtam.

(#726) róland válasza beencee (#725) üzenetére


róland
veterán

Átnézek az általad linkelt topicba, de már így is elég figyelemre méltó leírásod van. Pénzügyileg a rendszer mennyiből jött ki?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#727) beencee válasza róland (#726) üzenetére


beencee
senior tag

Azért linkeltem azt a topkot (csak elég régen leült és akkor sem volt túl hosszú) mert ott folytathatnánk a home-automation témát, hogy itt ne legyünk off.

Mivel építkezés volt kb. 5 évvel ezelőtt, nem volt annyira vészes. A CAT5 háló kijött kb. 30k-bó, perszeehhez még jött a fali csatlakozók ára (Legrand Valena család), rack szekrényem volt, a hardverelemek nem vészesek, ha megnézted a konfigokat az adataimnál.
Riasztót úgyis raktunk volna, ez nem volt extra tétel. Ugyanígy, mivel villanyszerelést, ígyis-úgyis kellett csináltatni, hogy más lett a topológia, ettől nem volt lényegesen drágább (bár a 4. villanyszerelő csinálta meg, a többi elmenekült). Az egyetlen drágább tétel az X10-es elemek, de ezeket meg lehet folyamatosan bővíteni, nem kell egyszerre beruházni (magyar árak a p5.hu-n vagy az okosotthon.hu-n)

(#729) beencee válasza Enszuke (#728) üzenetére


beencee
senior tag

Néztem, de a szállítással plusz az átalakítás gyötrelmeit, garivesztést, inkább nem vállaltam.

Intelligens ház, home automation, okos otthon és vidéke témák itt: [link]

(#731) róland válasza Enszuke (#730) üzenetére


róland
veterán

Most inkább abban gondolkodok, hogy először összerakok egy HTPC gépet, s keresek valami rendes HTPC szoftvert hozzá. Ha ez sikerült, akkor egy másik géppel (Media Server) kiegészítve megoldanám a filmek felvételét, tárolását, visszajátszását.

A lényeg, hogy a HTPC szoftver tudja kezelni a távoli gépet is, vagy lehessen hozzá ilyen plugint készíteni, beszerezni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#733) róland válasza Enszuke (#732) üzenetére


róland
veterán

Media Portal-nál használható FTP forrás a filmekhez, szerintem eztán már csak jó kábelezés kell. (Már nem drága a Cat5e UTP kábel.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#734) róland válasza Enszuke (#732) üzenetére


róland
veterán

Egyelőre nem vágyom az 1080p avikra, bőven elég a DVD5 minősége. Amúgy 1080p avihoz megfelelő kijelző is kell, ami szintén nem olcsó.

Amúgy valószínű, hogy a mostani konfigom lesz az alapja a Media Servernek, de előbb megcsinálom a HTPC szoftveres részét rajta.

Véletlenül nem tudod, hogy a Pinnacle PCTV 110i tv-tunert hogyan kell belőni Media portal alatt. mert neekm folyamatosan azt írja ki, hogy nem tudja elindítani a TV-t.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#735) beencee válasza róland (#731) üzenetére


beencee
senior tag

''A lényeg, hogy a HTPC szoftver tudja kezelni a távoli gépet is, vagy lehessen hozzá ilyen plugint készíteni, beszerezni.''

Ezt nem igazán értem. Ha a HTPC-n be van mappolva meghajtónak a távoli gépen valamely megosztott könytára, onnantól kezdve bármely front-end sw tudja használni a távoli gép tartalmait. (Nálam is úgy működik, zenék, filmek, képek, rögzített műsorok a home-serveren, amit aztán elérek a HTPC-ről, notiról, bárhonnan.) De Windows 2003 Server alatt működik a media server szolgáltatás is, amikor is nem kell a megosztott könyvtárat látnod, hanem stremként (''sima IP-n keresztül'') látod a tartalmakat, de ez felesleges bonyolítása a történetnek.

(#736) beencee válasza Enszuke (#732) üzenetére


beencee
senior tag

''Nem tud valaki olyan olcso eszkozt, ami egy halozatos tavoli hdd-t fizikailag helyinek tud mutatni?''
Ezt hogy is gondoltad? Valamilyen hekkelt firmware a lejátszóban, vagy hogy?

'' Azzal barmelyik hdd-s divx lejatszot lehetne hasznalni lejatszashoz. Es ezekbol van 2.5 hdd meretu 10kft alatti aru is.''
A HDD-s lejátszóból 10k alatt? Melyik? Vagy a HDD-re gondolsz, hogy van 2,5''-ból 10k alatti is? De nem azt kérdezted, hogy a távoli, hálózatos meghajtót akarod helyinek látni :F

(#738) hati válasza róland (#734) üzenetére


hati
addikt

Ha sw mpeg2 a kártyád, akkor nézd át ezt:

Getting your 'Software Encoding' card to be supported!
[link]

(#740) beencee válasza Enszuke (#737) üzenetére


beencee
senior tag

Ez a hdd-hez való divx lejátszó nekem kicsit a gombhoz a kabát, de biztos van ilyen. Tudnál adni egy ebayes linket, vagy valamit, hogy hogy keressem?

Tehát egy olyan eszközre gondolsz, amelyik, egyik oldalán PATA, vagy SATA felületű, ezzel rakod be a divx lejátszóba a 2,5'' hdd helyére, míg az eszköz ''másik oldalán'' pedig van egy ethernet csati, amivel a helyi hálózathoz kapcsolod, erre gondolsz? Nem tudom van-e ilyen, de egy csomó olyan hálózati médielejátszó, rádióerősítő, stb. van, amely képes kezelni hálózati tartalmakat. (Buffalo, Pinneacle, D-Link, Netgear, Olive, stb.)

(#742) beencee válasza Enszuke (#741) üzenetére


beencee
senior tag

Megnéztem.

Ezekkel, meg azzal is, amire másodjára beszéltél az a gond, hogy egy ''beállt'' házban/lakásban a használat közben nem működnek az ilyen sok kábellel, bonyolultan és általában esetlegesen összerakott dolgok. Ezeknek nem szabad kilógniuk az általános, naponta megszokott rendből (újra az asszonyfaktor, igen), tudnia kell kezelnie mindenkinek a családból, kizárólag távirányítóval, stb.

Több hálózati lejátszónál úgy emlékszem, hogy lehet frissíteni a fw-t és a kodekeket is, de ennek utána kellene nézni pontosan.

(#744) róland válasza hati (#738) üzenetére


róland
veterán

Kösz a linket. Igen, most végre megtudtam, hogy a Pinnacle PCTV 110i csak szoftveresen tud MPEG2-be konvertálni. Eddig azt hittem, hogy csak az MPEg4-et csinálja szoftveresen, az MPEG2-t hardveresen készíti. :(

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#745) Kobak77 válasza beencee (#725) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Ez nagyon komolynak tűnik és olyan témát fog át, ami már régóta piszkálja a fantáziámat. Sajna most (mint ált. hétközben) rohanásban vagyok, de hétvégéig átolvasom a linkelt topicot, aztán folytatjuk az értekezést...

(#746) beencee válasza Kobak77 (#745) üzenetére


beencee
senior tag

Ennél több ott se nagyon van, mert nem sok hsz. született, de folytassuk ott. Én - persze váltakozó ''hevességgel'' - kb. 6 éve gyűröm ezt, de tényleg nagyon érdekes.

[Szerkesztve]

(#747) X@b3e


X@b3e
addikt

HTPC szoftver-gondban küzdök... Lassan összeáll a gép, de nem igazán tudom, mit tudnék hosszú távon használni hozzá. Igazából nincsenek komoly elvárásaim, DVI-HDMI kábellel összehoztam a TV-t a masinával. Az Xp MCE nagyon nem kompatibilis semmivel, a tuneren egy árva jelet nem tudott beállítani, pedig a C3D Zap 1001 egy direkt MCE tuner.
Még bosszantóbb volt, hogy az istennek nem volt hajlandó a megnyitott avi-t 16:9-re széthúzni. Ezt a Media Player Classic pedig farzsebből megoldja.
Sok szépet hallottam a Meedio-ról, ugye Xp alatt fut az is?
Vele meg tudnám oldani a mezei kép-, DVD- és avi nézést, TV capture-t? Bonyolult konfigurálni? No és persze fizetős az is már, ugye?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#748) hati válasza X@b3e (#747) üzenetére


hati
addikt

Tégy egy probát a MediaPortállal is. [link]

(#749) beencee válasza X@b3e (#747) üzenetére


beencee
senior tag

A Meedio Windows alatt fut, igen. Amiket felsoroltál, azokat mind tudja. Hogy mennyire bonyolult konfigurálni, hát pont annyira, mint a többit. Ha alapbeállításokkal akarod (ha elég) használni, az pofonegyszerű, aztán lehet utána a végletekig csicsázni és paraméterezni (az sem bonyolult, főleg ha egy kicsit az ember otthon van az XML-ben, vagy bármely hasonló leíró nyelvben).
Jelenleg csomagban ''PACK MEEDIO CD'' letölthető a meedio-france.com-ról.

(#750) X@b3e válasza hati (#748) üzenetére


X@b3e
addikt

Teszek :R

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.