Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51901) PuMbA válasza SunMount3r (#51899) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, de csak performancia dolgokról beszél az összes GCN esetén, de azt is csak should meg could-dal, szóval az egész cikk nagyjából a semmiről szól: "AMD has teased an upcoming update to its Crimson driver platform and though nothing official has been said, leaked slides and rumour suggest it could bring performance gains to all Graphics Core Next GPUs." Az új feature-ök természetesen mindig csak a legújabb kártyákon lesznek, ha az AMD nem gondolja meg magát :)

[ Szerkesztve ]

(#51902) SunMount3r válasza PuMbA (#51901) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az egyik AMD VGA-s Wiki aloldal is csak ennyit írt és pont erre a cikkre hivatkozott, de mind 1. Amúgy is megszoktam már, hogy szinte minden fel van sorolva ezeken a Wiki oldalakon, csak mindig épp az nem, amit keresne az ember... :D

(#51903) PuMbA


PuMbA
titán

Miért nem lehet a HDMI kábelekre ráírni, hogy HDMI 2.0 vagy hogy 4K 60Hz? High speed with Ethernet van ráírva mindre, de kösz, ez sz*rt sem ér. Nem fér rá 8 karakter még a matricára? Bemegyek egy boltba és ott vannak halomra az 1.4-es 10Gbps kábelek, persze 18Gbps alig, csak aranyáron. Majd neten megrendelem :)

[ Szerkesztve ]

(#51904) MasterMark válasza PuMbA (#51903) üzenetére


MasterMark
titán

Azért mert nincs olyan, hogy 2.0 kábel. :U

A High Speed kábelek jók a 18 Gbps-re, mivel nem kábeltől függ.

Can existing HDMI cables support the higher bandwidths of HDMI 2.0 Specification?
Yes, existing High Speed HDMI Cables (wire only) will support the new higher bandwidths (up to 18Gbps).

HDMI 2.0 specification defined a new, more efficient signaling method, for speeds above 1.4b limits (10.2Gbps), to allow higher bandwidths (up to 18Gbps) over existing High Speed HDMI Wire Cables.
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#51905) PuMbA válasza MasterMark (#51904) üzenetére


PuMbA
titán

Tehát amikre 10Gbps volt írva, az valójában 18Gbps is? :) Akkor írják már át, mert ez megtévesztés.

[ Szerkesztve ]

(#51906) MasterMark válasza PuMbA (#51905) üzenetére


MasterMark
titán

Nem.

Ha 1.4-es szabvánnyal küldesz rá jelet akkor 10.2 Gbps, ha 2.0-val, akkor 18 Gbps.

Nem a kábelnek van sávszélessége, hanem az információnak rajta. Az pedig kódolástól függ.

Switch Tax

(#51907) PuMbA válasza MasterMark (#51906) üzenetére


PuMbA
titán

Szóval az a sok 1.4-es feliratú kábel mind jó lett volna :)

(#51908) MasterMark válasza PuMbA (#51907) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, olyan nincs. Minden High Speed kábel jó.

Pont ezért nem szabad ráírni se a HDMI verziót, se az elméleti sávszélt.

Ott van az előző hsz. második linkjében a hivatalos besorolás. Olyan kábelek vannak.

Switch Tax

(#51909) PuMbA válasza MasterMark (#51908) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, de ezeket mind ráírják, szóval egy nagy kavar az egész, ha valaki bemegy és olyan kábelt szeretne, ami tudja a 4K 60Hz-et, mert pont ez a legfontosabb adat nincs kiírva :)

[ Szerkesztve ]

(#51910) MasterMark válasza PuMbA (#51909) üzenetére


MasterMark
titán

Ha rajta van hogy High Speed akkor ennyi elég.

Switch Tax

(#51911) Baliga Tamás


Baliga Tamás
senior tag

Na ezzel a hülyeséggel én sem értek egyet..! Ahány gyártó és árkategória Háj szpíd néven futó kábelt láttam már - kb. a 60%-uk fos volt a feladatra; 4kHDR alatt össze-vissza váltakozott/csíkozódott a Tv kijelzője - köztük egy 6 ezer ftos Club3D vagy Hama gyártmányú kábel is..! :W
Azóta kicseréltem mindet Inakuskik HDMI 2.0 Premium kábelre (rajta a 18Gb/s felirat is) - és lám csodát; azóta minden fasza feszes..!
Ezek után pont lesz@rom a háj szpíd feliratokat - ezt megfogadtam..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#51912) MaxxDamage válasza Baliga Tamás (#51911) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ilyet ne vegyetek, mert nem éri meg :DD
/én is küldöm vissza a boltba asszem.../

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51913) Baliga Tamás válasza MaxxDamage (#51912) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Egynéhány minőségi kábel árát én is elköltöttem már sok sz@r szemétre - értek ezalatt audio kábeleket is; azóta amit csak tudok én gyártok - abban tuti nincs csalódás..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#51914) SunMount3r válasza MasterMark (#51910) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért nem 100%. Tk. a kábel minőségétől és ezzel korrelációban a sávszél áteresztő képességétől függ a dolog és ebben vannak azért gyenge darabok is, amiken az 1.4-es "cucc" még gond nélkül átfér, de pl. 4K / 60Hz-hez már kevés. Persze főleg a legolcsóbb kategóriát érinti, vagy gondolom azokat, amiket még nagyon régen gyártottak.

Ma már én is úgy ajánlanám, hogy 4K / HDR-hez legyen rajta a Premium plecsni is High Speed mellett, az a biztos.

(#51915) MaxxDamage válasza SunMount3r (#51914) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Jelenlegi HiSpeed HDMI kábele(n)m (2k sem volt anno az ára és már a 2.-ik TV-n használom) is ugyanazt tudja, mint ezzel a (12 ezres) 48Gbps kabellel (pl. FHD/100 és 4K/60 pl) :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51916) martinkeet válasza martinkeet (#51880) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Abban is tudnátok segíteni, hogy ha nulláról szeretnék összerakni egy passzív rendszert, akkor Ti mit raknátok bele?
HDD-SSD nélkül, és egy komoly távirányítóval.
250-300K Ft.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#51917) MasterMark válasza SunMount3r (#51914) üzenetére


MasterMark
titán

Ami hivatalosan High Speed minősített, az jó a 2.0-ra is.

Azzal nem lehet mit csinálni, ha a kínai selejtre ráírják hogy 1.4-es, amin még esetleg tényleg átfér épp...

Jobb minőségű Standard Speed kábelen is átmegy az 1.4-es jel.

Switch Tax

(#51918) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Sziasztok!

Ha Kodiban exportálom a médiafájlokat külön-külön (tehát mindegyik film mappába kerül egy-egy nfo, melyben benne vannak a szükséges adatok), akkor az tartalmazza a könyvjelzőket is?? :F

Másik kérdés:
Ha a ezeket a filmes mappákat (azon belül is az export nfo fájlokat) tartalmazó HDD-t beteszem egy teljesen új hardverkörnyezetbe, akkor egy egyszerű "fájlok importálása" paranccsal visszakapom a személyre szabott katalogizált filmjeim?? :F

Nemsoká új gépet építek és félek, hogy minden borítót és könyvjelzőt újra be kell állítanom. Az nagy szívás lenne. :O

:R

(#51919) SunMount3r válasza dhcodoki (#51918) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Van KODI Topic-is (2 is, bár nem tudom minek), ott talán hamarabb kapsz választ.

(#51920) chros válasza martinkeet (#51916) üzenetére


chros
őstag

En itt tartok: [link]
Az ar kb annyi amit irtal (a tarolok nelkul). MadVR-hez Windows-t hasznalva.
A haz 2 ventivel jon, a terv, hogy kiszedni mindkettot.
Az otlet innen jott: [link]

[ Szerkesztve ]

(#51921) PuMbA


PuMbA
titán

Na vettem egy 1.4-esnek titulált kábelt és tényleg jól működik rajta a 4K 60Hz :) A Samsung TV-k beépített lejátszója elég jó minőségű lehet, mert 30-40 mp-es 1080p film részlet esetén nincs vagy nagyon kicsi különbség van a madVR alap beállításokkal szemben. A madVR készítőjének ezen hozzászólása, viszont elszomorító: [link]. AMD-n perfekt HDR és SDR minőséget csak úgy lehet elérni Windows alatt, hogy kapcsolgatod a HDR kapcsolót a Gépházban. Kösz nem, maradok a TV belső lejátszójánál.

[ Szerkesztve ]

(#51922) dhcodoki válasza SunMount3r (#51919) üzenetére


dhcodoki
senior tag

köszi

(#51923) MasterMark válasza PuMbA (#51921) üzenetére


MasterMark
titán

Épp az előbb lett megbeszélve, hogy nincs 1.4-es kábel.

Switch Tax

(#51924) devil-k válasza Baliga Tamás (#51911) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az Inakustik kábelek jók! Mind a HDMI, mind a hangkábelei.

martinkeet
Miért ragaszkodsz a passzívhoz? Nekem az első HTPC-m passzív volt. Nem volt vele semmi baj, de ott azért vannak korlátok.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#51926) PuMbA válasza MasterMark (#51923) üzenetére


PuMbA
titán

Tudom, de ha bemész egy boltba, akkor csomóra rá van írva :) Ezért van akkora kavar mindenki fejébe, mert nem egyértelmű a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#51927) Baliga Tamás válasza devil-k (#51924) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Szerintem is..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#51928) tupacamaru válasza PuMbA (#51921) üzenetére


tupacamaru
veterán

Jól értem hogy NVIDIA képes ezt megoldani magától? :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#51929) PuMbA válasza tupacamaru (#51928) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, azóta eltelt 1 év, de nem tudtam megkeresni, hogy mi van az AMD-vel, ugyanis az AMD a Windows HDR megoldását használta / ja. Az NVIDIA-nak van külön HDR API-ja, amit a madVR tud bekapcsolni és kikapcsolni attól függően, hogy HDR-t vagy SDR-t játszol le és ezért nem kell a Windowsban foglalkozni vele. Ettől független sokan panaszkodnak az egész Windows HDR kezelésére, mert csomó játéknál is felemásan megy vagy rosszul működik.

[ Szerkesztve ]

(#51930) bzoley


bzoley
veterán

Sziasztok,
Lenne egy ostoba kérdésem.
Lecserélődik a tévé egy 4k-s darabra, viszont a háttér még nincs felkészülve rá(még én sem, kell még sok input).
Meg lehet hajtani ugyanúgy a tévét mint eddig, fullhd jellel?
Vga úton, erősítő később frissül, addig kéne valahogy kihúzni.
Közvetlenül esetleg mehetne a jelenlegi vga-ból a kábel kihagyva az erősítőt, de ha jól látom, az csak 24(30)Hz-et tudna 4k-n.

(#51931) 85EasyRider


85EasyRider
csendes tag

Sziasztok!
Mivel lecseréltem a Full HD tv-m 4K HDR-es Tv-re az eddigi HTPC megérett a lecserélésre.
A gépet Bd minőségű filmek lejátszására és internetezésre használtam és a következő gép is ezt kéne tudja csak nagyobb felbontással is meg kéne birkózzon plusz mindenféle HDR tartalommal is (Dolby Vision,HDR10,HLG). A tv és a HTPC közé Dolby Atmos házimozi erősítőt szeretnék kötni.
A mostani gépből a Hdd+ ssd biztos átviszem de mást szerintem nem nagyon tudok(8gb ddr3 az új alaplap miatt gondolom kizárva).
A használt alkat részek sincsenek kizárva a vásárlás során.
Alaplapból első sorban MicroATX-ben gondolkodok.
Az ára miatt inkább AMD (RYZEN) de meg lehet győzni ha sokkal jobb az Intel a filmnézésre.
Esetleg tudtok ajánlani konkrét alaplapokat? Gondolom itt a chipset számít!?
Alaplapra ~25-30000Ft körül szánok
Mivel nem szeretnék külön VGA-t Apus megoldásban gondolkodok, esetleg integrált alaplapi?
Szintén ~25-30000Ft körül.
Mit tudnátok ajánlani?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#51932) devil-k válasza 85EasyRider (#51931) üzenetére


devil-k
nagyúr

A tapasztalatok szerint a 4K-s lejátszásra a legjobb és kompromisszum mentes megoldás a dedikált 4K-s videokártya.

- mozi bolondéria -

(#51933) 85EasyRider válasza devil-k (#51932) üzenetére


85EasyRider
csendes tag

Tehát az Apus elképzelés felejtős?

Abból melyik ami legolcsóbb esetleg alacsony profilú?

[ Szerkesztve ]

(#51934) PuMbA válasza 85EasyRider (#51933) üzenetére


PuMbA
titán

NVIDIA GT1030 2GB GDDR5, például Gigabyte vagy ASUS :) DDR4-es verziót ne.

[ Szerkesztve ]

(#51935) #09634560


#09634560
törölt tag

Lenne kérdésem: Kodival kapcsolatos:
Van egy Sony tévém, ami androidos és feltettem rá a kodit.
namár most a gépen (win10) vannak a filmek, külön HDD-n. elérem azokat atévéről? milyen beállitás és hol kell (win és kodi egyaránt.
lehetséges-e hogy a gépről küldés vagy átvitel alkalmával a tévén vagy a gépen levő Kodi játssza le a filmeket?
És ha nem jó ez a topik rá akkor irjátok meg hova kell mennem.

(#51936) SunMount3r válasza #09634560 (#51935) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Milyen VGA van a gépben?

Amúgy komplex a téma, ha KODI kell mindenképp, akkor a legegyszerűbb a DSPlayer+MadVR és HDMI-vel kötöd a TV-re a gépet.

A hivatalos KODI alá is be lehet tenni pl. az MPCHC+MadVR-t a lejátszáshoz, csak ahhoz már módolni kell egy kicsit.

A TV-n futtatott KODI a legrosszabb megoldás.

A többiek majd írják a Plex-et, meg az Emby-t én ezeket nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#51937) SunMount3r válasza devil-k (#51932) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért, vannak "ellen tapasztalatok" az Ryzen-es APU-kkal kapcsolatban?

(#51938) devil-k válasza SunMount3r (#51937) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyelőre nincs, de úgy látom, hogy mindenki a biztosra játszik. A hamarosan megépítendő HTPC-be én is dedikált videokártyát rakatok Ryzen procival.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#51939) #09634560 válasza SunMount3r (#51936) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nvidia Geforce 710 1GB. MaDVR be van rakva.
Köszi a választ, tényleg egyszerűbb, de sajna húzósabb.(5 m HDMI Premium High speed, +40 ezres videokártya, ami HEVC-képes). Még médiajátszó ami oké, de ott is meg kellene oldanom a láthatóságot.

(#51940) Patice válasza SunMount3r (#51936) üzenetére


Patice
Topikgazda

Sanci csak meg akarja osztani a gépéről a tartalmakat és a TV-n lejátszani. :U

Te meg egyből jössz a "legegyszerűbb" DSPlayer + MadVR kombóval...

Aláírom, hogy a jelenlegi legprofibban állítható PC-s filmlejátszó kombó, de - az én meglátásom szerint - ez a legbonyolultabb megoldás az összes közül.

Ennek is inkább vetítéskor van értelme, vagy gyengébb anyag felskálázásakor, de egy jó minőségű, magas bitrátás 1080p anyag esetében a felhasználók nagy részének teljesen felesleges ilyeneket használnia, mert nem igazán lesz jobb tőle a kép. Ha már 4K-ra kell skálázni, akkor de, csak ezt elintézi egy jobb 4K TV elektronikája hardveresen. Natív 4K vetítő meg megintcsak igen kevés ember otthonában figyel....

Az emberek kb. 99%-ának gőze sincs erről az egészről, nekik csak egy program kell, ami viszi a virágbótos tartalmat és még feliratot is tud. A többi nem érdekli őket.

Plex és Emby szerverre való megoldások inkább, mint asztali gépre.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#51941) SunMount3r válasza Patice (#51940) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A KODI-ra kérdezett rá, abból írtam a "legjobb megoldást", amit a mostani cuccaival ki lehetne hozni. És azt, hogy amit ő csinált, hogy a TV-re rakta a KODI-t és azzal játszana le pedig a legrosszabb.

A Plex / Emby meg mért ne futhatna a gépén, ha úgyis csak stream-elne róla és a TV-jén dekódolódna?

(#51942) Patice válasza SunMount3r (#51941) üzenetére


Patice
Topikgazda

Tény, hogy külön médialejátszóval jobb eredményt tudna elérni, de ki tudja hogyan áll az Androidos Kodi fejlesztés. Lehet, hogy Android 8-on már nem olyan vészes és sokaknak ez is elegendő lesz.

Plex / Emby szvsz. túlzás arra a célra, ha csak a tartalmat akarja megosztani a gépéről. Erre pl. egy Serviio is képes és lehet gyorsabban is fog futni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#51943) SunMount3r válasza Patice (#51942) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én nem tudok a Shield-en kívül olyan Android-os hardware-t ahol minden tekintetben rendben működne az "alap" KODI (kadenciahelyes freki váltás, SD és HD többcsatornás hangok, HDR).

(#51944) MaxxDamage válasza SunMount3r (#51914) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Tegnap volt nálam az LG szerviztől a tag és nem tudott rá mit mondani, csak azt, hogy ezt az LG-vel kell megbeszélnem. Ma beszéltem velük és azt mondták: utána járunk és jelentkezünk (meg mindig kitartottak a 100Hz mellett) na kivi leszek mi lesz ennek a leg..leg..legvége. (már nem hagyom annyiban és az ilyen sablon szöveget sem nézek el, ha az lesz a vége) :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51945) Baliga Tamás válasza MaxxDamage (#51944) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Igazad van - az ilyesmit én is fel szoktam görgetni a végletekig..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#51946) #09634560 válasza Patice (#51940) üzenetére


#09634560
törölt tag

tökéletes a meglátásod. :R Annyi hogy a kodi-val nagyon meg vagyok elégedve és ha a tévén is jól fut akkor ott is szeretném használni.
Előzetes tervben van egy médiajátszó beszerzése. Ha a tévén sikerül akkor médiajátszón (sztem) ugyanezt pofonegyszerűen meg tudnám csinálni.

(#51947) chemand


chemand
tag

Sziasztok!

Lassan összeáll az új htpc-m. Korábban Libreelec-et használtam amivel akkor elégedett voltam. Eddig 1080p illetve 4K anyagokat néztem, igaz csak FHD TV-n. Azonban hamarosan érkezik az új TV-m ami 4K, HDR képes.)
Most az új HTPC-n windows 10-et, Kodi+DSPlayer+Madvr kombót szeretnék használni. Ebben viszont nincs tapasztalatom ezért kérem a segítségeteket.
Melyik windows kiadás a legmegfelelőbb erre, illetve a fenti kombót honnan lehet beszerezni és beállítani? Van esetleg erre vonatkozó leírás valahol?
Egyébként egy új intel nuc8i3beh lesz a htpc.

Köszönök minden segítséget!

(#51948) Patice válasza chemand (#51947) üzenetére


Patice
Topikgazda

Win10-ből szerintem a legutóbbi jó lesz. Ahhoz a NUC-hoz a tegnap megjelent Intel driver csomag kell majd. :K

Kodi DS Player fóruma itt. Innen tudod letölteni is.

MadVR-t pedig innen.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#51949) tupacamaru válasza chemand (#51947) üzenetére


tupacamaru
veterán

Kíváncsi lennék majd a tapasztalataidra. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#51950) chemand válasza Patice (#51948) üzenetére


chemand
tag

:R

tupacamaru: írni fogok róla :) egyelőre még a ramokat várom

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.