Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51951) chros válasza Patice (#51948) üzenetére


chros
őstag

"Melyik windows kiadás a legmegfelelőbb erre"

Ez a kerdes engem is erdekelne az AMD Ryzen 2600 miatt: lattam, hogy nincs Win8.1-hez hivatalos driver?! wtf! Bezzeg Win7-hez van.
Hasznal valaki itt Win8.1-et Ryzen 2. gen-es procikkal?

"Win10-ből szerintem a legutóbbi"
De melyik pontosan? Mi a helyzet a Windows 10 LTSB-vel?

(#51952) PuMbA válasza chros (#51951) üzenetére


PuMbA
titán

LTSB-ben nincs benne több komponens, ami a normálban igen, szóval én is a legújabb Pro-t ajánlom 30 nappal eltolt frissítésekkel :)

[ Szerkesztve ]

(#51953) chros válasza PuMbA (#51952) üzenetére


chros
őstag

Koszi, nem vagyok egyaltalan kepben Win10-el (Win8.1-et hasznalok mar 4 eve illetve Linux-okat).
Milyen komponensek pontosan? Nem kell nekem semmi egyaltalan az oprendszertol, sot a frissitesek sem erdekelnek, lexarom oket :D

(#51954) PuMbA válasza chros (#51953) üzenetére


PuMbA
titán

"Milyen komponensek pontosan?"

Több és frissebb DirectX és multimédia komponensek. Ki tudja, hogy melyik kell majd a jövőben egy madVR frissítéskor például egy új algoritmus vagy egy gyorsabb leképező módszer esetén (hamarosan jön a DX12-es videó API).

"sot a frissitesek sem erdekelnek, lexarom oket"

Pedig kéne, mert az Intel VGA driverekben például 3 hónapja gyorsítottak a hardveres videó gyorsítás gyorsaságán :) A frissítések legtöbbször javítanak dolgokon.

[ Szerkesztve ]

(#51955) cinemazealot válasza PuMbA (#51954) üzenetére


cinemazealot
addikt

"A frissítések legtöbbször javítanak dolgokon."

Azért feltételezem, Te sem ok nélkül tolod el a telepítésüket 30 nappal. ;)

(#51956) chros válasza cinemazealot (#51955) üzenetére


chros
őstag

:)

Most olvastam par orat utana ennek a Win10 xarnak: egyszeruen dobbenet, nem jutok szohoz sem :(
Valszeg ez lesz az utolso MadVR konfigom (remelem Win8.1-et ra tudok eroltetni), ha nem lesz futtathato Linux-on.

Tenyleg, tudtok MadVR Linux howto-t linkelni, van ilyen?

@(#51954) PuMbA : a driver nem problema, "kezzel" megoldhato.

(#51957) SunMount3r válasza cinemazealot (#51955) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Gondolom így meg azért nem hülye, mert így kivárja vele, hogy nem e sz@bott el valamit az MS a frissítéssel, amire már tényleg volt példa, de ez 30 napon belül bőven kiderül.

(#51958) cinemazealot válasza SunMount3r (#51957) üzenetére


cinemazealot
addikt

Pontosan! :K Nagyjából én is így csinálom, bár nekem túl sok minden nem függ ettől. Csak játék gépen használok Win10-et.

(#51959) MaxxDamage válasza Baliga Tamás (#51945) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Pontosan!
Közben halad az ügy... most kaptam mailt az LG-től
"Tisztelt 00!

Egyeztettem társosztállyal és szervizzel is és azt a választ kaptam, hogy a szerviz ki fog állítani Önnek egy hivatalos szakvéleményt. Ez a jelenséggel kapcsolatban az LG hivatalos állásfoglalása. Amennyiben ezzel nem ért egyet akkor a helyi Békéltető Testületet tudom ajánlani.

Remélem tudtam Önnek segíteni.

Üdvözlettel:
xy
LGE Ügyfélszolgálat.

Rákérdeztem annál, akitől ezt a mailt kaptam és a válasza:

LG: amiben leírja a szerviz a véleményét a jelenségről
LG: amennyiben esetleg ebben az van, hogy a tv jó akkor máshol kell keresni a problémát és ha Ön ezzel nem ért egyet akkor kell a Békéltető testülethez fordulni.
én: értem, de hiába írja le azt, hogy a TV jó, mert nem tudja azt amit az LG (mint gyártó) állít
LG: ebben nem tudok érdemben nyilatkozni várja meg a szakvéleményt, nem tudom mi a tartalma

/aztán elköszöntem/

Tovább nem is zavarok ebben a topikban, mert a jogi topikban fogok segítséget kérni a továbbiakban ez ügyben. :R

UI:
Látjátok, az LG ragaszkodik a 100Hz-s teóriához és véleményéhez, mint gyártó.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51960) tupacamaru válasza MaxxDamage (#51959) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az LG hol állítja azt hogy a 100 Hz-es képfrissítés minden támogatott felbontáson elérhető?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#51961) PuMbA válasza chros (#51956) üzenetére


PuMbA
titán

"Most olvastam par orat utana ennek a Win10 xarnak: egyszeruen dobbenet, nem jutok szohoz sem"

Mi a baj? :)

(#51962) MaxxDamage válasza tupacamaru (#51960) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Már 1x beraktam...megint csak neked.
(teljes beszélgetés és még sok további ezzel kapcsolatos a rendelkezésemre áll) ha kell akkor független vagy bírósági szakértő véleményére is szükségem lesz és végig is viszem, de kérdéses még az LG szerviztől kapott szakvélemény is, amire most várok.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51963) chros válasza PuMbA (#51961) üzenetére


chros
őstag

:) A "spying on us" hihetetlen merteke, es ez csak "most" kezdodott par eve, mi lesz itt kesobb?!

(#51964) PuMbA válasza chros (#51963) üzenetére


PuMbA
titán

Valami régi cikkeket olvashatsz, ugyanis az EU miatt már te magad is megnézheted, hogy milyen adatokat küld és kikapcsolhatod a nagyobb részét, valamint a Windows 7-be és 8.1-be is visszamenőlegesen belerakták (telemetry frissítések), szóval nem jársz jobban semmivel se. A telefonod meg a bankkártyád, amikor fizetsz vele jobban spying-ol, mint a Windows.

(#51962) MaxxDamage: A szakvéleményben az lesz, hogy FullHD-ban interpolációval 100Hz, amúgy meg nem :DDD Ez a csávó csak a marketing szöveget nyomatta, mert 200Hz nem is létezik.

[ Szerkesztve ]

(#51965) PeterPH válasza MaxxDamage (#51962) üzenetére


PeterPH
senior tag

Te még mindíg kevered a megjelenített képfrissítési frekvenciát a TV által fogadott jel képfrissítési frekvenciájával.
Így működik az LCD-tévék 100 Hz-es képfrissítése
Minden, amit a tévék képfrissítéséről tudni érdemes
HDMI-PC supported mode

Menj nyugodtan BT-hez, bírósághoz, akárhová, még az is lehet hogy neked adnak igazat (mindenkinek jogában áll tájékozatlannak/hülyének lenni, még nekik is).

(#51966) tupacamaru válasza MaxxDamage (#51962) üzenetére


tupacamaru
veterán

Tehát sehol nem állítja, az hogy egy traktorszerelő mit írkál neked az semmit nem jelent. Sok sikert a továbbiakhoz.

PeterPH Mondjuk ezek már elég régi cikkek, de én azt kerestem, csak nem találtam meg, amit utoljára linkeltél. Azt hogy az LG mit ír erről. :R Az én TV-mben is natív 120Hz-es panel van. És FullHD felbontásig én is ki tudom választani a 120Hz-es képfrissítést. És szerintem ezt tudja is. Afölött csak 60Hz-es képfrissítés van. Hátha valaki többet tud erről, hogy natívan vagy interpolálva tudja ezt a frekvenciát.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#51967) MaxxDamage válasza tupacamaru (#51966) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Ez(ek) komplett beszélgetés egy része (aminek van eleje és vége) :R
Majd alakul ez. Ha nem ragaszkodnának ahhoz ami nincs is, vagy nem is tud, akkor nem lenne probléma.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51968) tupacamaru válasza MaxxDamage (#51967) üzenetére


tupacamaru
veterán

Hát én úgy látom hogy te ragaszkodsz ahhoz amit nem tud. De én itt kiszálltam. :K

Még egy kép utoljára a manual-ból:

Ebből is azt gondolom hogy natívan tudja 1080p-ig a 120hz-et.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#51969) sb válasza MaxxDamage (#51962) üzenetére


sb
veterán

Mi a gond pontosan? Hogy nem tud 100Hz-et bemeneten fogadni 4k-n vagy, hogy 120-at tud fogadni FHD-n?

A 120Hz mehet, mert ezek 100/120-as panelek. Ebben hülyeséget válaszoltak szvsz.
A másikban viszont igazuk van: a panel 100/120-as, 4k-s is tud annyit. A bemeneti jel kezelése más kérdés, gyanítom sehol nem írták le, hogy tudja fogadni. 50-60-at fogad, gyárt belőle 100-120-at interpolációval.
Ha nagyon kell ezt vélhetően ki is mérnék neked műszerrel.

szerk: Most látom, hogy semmi újat nem írtam. Kifejtették felettem.

[ Szerkesztve ]

(#51970) PuMbA válasza MaxxDamage (#51967) üzenetére


PuMbA
titán

"Ha nem ragaszkodnának ahhoz ami nincs is, vagy nem is tud, akkor nem lenne probléma."

Egy annyira hozzá nem értő ügyfélszolgálatos ragaszkodik hozzá :) A szakértői véleményben leírják, ami a TV leírásában van.

[ Szerkesztve ]

(#51971) sb válasza PuMbA (#51970) üzenetére


sb
veterán

Tévedés joga fenntartva.
Ráadásul ha a manualban pontos az ügyfélszolgálatos szövegével szemben akkor rövid is lesz a vita. :)

Ez olyan mikor vki az LG OLED topicban azt írta 100%, hogy cserélik beégésnél, mert ezt írta chaten egy ügyfélszolgálatos (vagy chatbot? :D).

(#51972) MaxxDamage válasza sb (#51969) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Tévedés! 100/120Hz az állítható FHD-n, DE az felett 60Hz a maximum ami állítható. Azt állítják, hogy 100Hz-s panellal szerelt és minden felbontáson a 100Hz (mint maximum) az állítható is. Sőt! Vannak olyan FHD alatti felbontások ahol 30Hz a max. állítható.
120Hz az kell a fenének, de ha ragaszkodnak a 100Hz-hez, akkor az legyen is be állítható. Amúgy használtam 120Hz/FHD-n is és úgy "random" képi fagyások tapasztalhatók TV bekapcsoláskor (980 Ti és 1080 Ti-vel is tapasztaltam) a 980 Ti ez miatt potyára lett küldve szakszervizbe HDMI port cserére. (természetesen azután is tapasztalható volt a kép megfagyás - TV tehet róla)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51973) PuMbA válasza MaxxDamage (#51972) üzenetére


PuMbA
titán

RTINGS.com-on tesztelik a TV-ket, hogy mennyit bírnak, de az ilyen olcsó TV-k a 100 vagy 120Hz-et nem támogatják rendesen, szóval azért nem működik jól. 100Hz-et csak interpolációval tudnak, tehát 50 vagy 60Hz bemenetre számolják ki a hiányzó képkockákat, hogy meglegyen a 100.

[ Szerkesztve ]

(#51974) 85EasyRider válasza devil-k (#51932) üzenetére


85EasyRider
csendes tag

Akkor elég ha a jelenlegi konfligba veszek egy dedikált 4K-s videokártyát(Pl:ASUS GeForce GT 1030 2GB GDDR5) ás akkor annak a HDMI portján át egy megfelelő HDMI kábellal és progival (PowerDVD18) mind a 4K mind a HDR átjön a Tv-re?

(#51975) tupacamaru válasza sb (#51969) üzenetére


tupacamaru
veterán

Lehet hogy neked lesz igazad, ha igaz amit itt írnak, és ha erről a TV-ről van szó. :U

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#51976) PuMbA válasza 85EasyRider (#51974) üzenetére


PuMbA
titán

Úgy is átmegy a 4K és a HDR, ha a gépen megosztasz egy mappát és a helyi hálózaton lejátszatod a TV-vel :) Nem kell ehhez nagyon költségbe verni magunkat.

[ Szerkesztve ]

(#51977) PuMbA válasza PuMbA (#51976) üzenetére


PuMbA
titán

Hogy rendesebben is válaszoljak, ha jól állítod be a HDMI kimenetet az NVIDIA vezérlőpultban: 3840x2160, RGB 4:4:4 10bit Teljes dinamikatartománnyal, akkor jó lesz.

(#51978) 85EasyRider válasza PuMbA (#51977) üzenetére


85EasyRider
csendes tag

Köszönöm a választ!
:R
Azt olvastam ,hogy a nagyobb bitrátájú mkv-nál előfordulhat akadozás (lehet ez csak DLNA keresztül) :F
Viszont a hangot meg ha jobb minőségben(True HD, Atmos) akarok akkor nem elég az optika és akkor kell a HTPC=>házimozi erősítő HDMI-vel=>TV

(#51979) PuMbA válasza 85EasyRider (#51978) üzenetére


PuMbA
titán

"Azt olvastam ,hogy a nagyobb bitrátájú mkv-nál előfordulhat akadozás"

Elvileg ritka, de 5GHz-es Wifi-vel ez kikerülhető, mert az többet tud, mint 100Mbit/s.

"Viszont a hangot meg ha jobb minőségben(True HD, Atmos) akarok akkor nem elég az optika és akkor kell a HTPC=>házimozi erősítő HDMI-vel=>TV"

Ez igaz :K

(#51980) sb válasza MaxxDamage (#51972) üzenetére


sb
veterán

Milyen tévedésről beszélsz? Ezt írtam én is.
Képfrissítésről írnak, nem bemeneti jelről.

Ha belenézel a leírásba tök egyszerű:
Képfrissítés (panel frissítése) 100/120Hz - ezt tudja a TV.
A bemeneti frissítések kezelése meg ott a listában: FHD 100/120Hz, 4K 50/60Hz... (meg persze 24p, stb...)

Nem tudod meghajtani egyébként TV adással sem 100 vagy 120Hz-essel. Mégis tud a TV 100/120-at megjeleníteni. Ennyi erővel ezért is lehetne reklamálni, hogy 100Hz-es TV-d van, de nincs hozzá 100Hz-es adás.

szerk: Nekem a 10 évvel ezelőtti TV-m is FHD/120Hz-es volt... HDMI 1.3 volt rajta ami tudhatta volna a 120Hz-et mégis 60 volt a bemenet. 60Hz feletti FHD bemeneti jel kezeléséhez tavaly jutottunk el... szóval nem annyira új dolog, hogy nem tudnak a TV-k 60Hz feletti jelet fogadni.

[ Szerkesztve ]

(#51981) sb válasza SunMount3r (#51848) üzenetére


sb
veterán

Erre elfelejtettem válaszolni.
Szóval félreérted: nem az automatikus váltás a kérdés, egyáltalán nincs 3D támogatásom a kimeneten. Windows, PDVD szerint sincs 3D mód.

Előtte évekig használtam 3D-t, tudom hogy működik, váltott rendesen. De pl. win desktopban is be tudtad tenni kézzel 3D-be. Most ezek hiányoznak.

Szóval amit a fentebb írt 1920x2205-ös felbontással belőttem az egy hekkelés. Nincs hivatalos 3D módom, ezt egy kézzel beállított custom resolution-nel hoztam létre. Amit a win egy "sima" felbontásként lát, 1920x2205 néven listázza. Ha átváltom akkor a TV viszont 3D módnak érzékeli... de ettől a Win ezt nem így kezeli, a PDVD meg nyilván sehogy nem kezel egy ilyen "elcseszett 2D" felbontást.

Még nem kérdeztem rá, de más nem marad... lehet, hogy a 200GE-ből kispórolták, bár akkor az MVC kicsit felesleges feature bele. Vagy a lap/HDMI a ludas...

Én úgy tudtam 1.4a kell a frame packed-hez... vagy az ugyanaz mint a sima 1.4? Ezt nem tudom pontosan...

(#51982) sb válasza echterion (#51824) üzenetére


sb
veterán

Nem tudtam megnézni 4k/HDR-rel, mert a 4k-s TV-m messze van és a 10m-es HDMi kábelem be van betonozva. :)
De azért vettem amúgy ezt a lapot mert elvileg tudja, volt aki próbálta és ment neki.

(#51983) MaxxDamage válasza sb (#51980) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Értem! :R
Mi korlátozza abban, hogy FHD felett én 100Hz-n tudjam használni? Mi az a Frame interpolation? (parasztvakítás?) :DD
120Hz a fenének kell (nem stabil) de a 100Hz jó volna... Az LG kicsit félre beszél/hibásan magyaráz, vagy akar(t) meggyőzni? (és még ragaszkodik is az álláspontjához) :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51984) echterion válasza sb (#51982) üzenetére


echterion
nagyúr

Semmi gond, azért köszi. :R

**********

(#51985) SunMount3r válasza MaxxDamage (#51983) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem értem mit vitatkoztok itt ennyit, linkeltem már vagy 2x, hogy 4K esetén 60Hz a max amit támogat a szabvány a hivatalos specifikáció szerint. Ha fejed tetejére állsz sem lesz belőle 100Hz, akármilyen panel is van a TV-dben. Illetve interpolálva, felszorozva lehet, de az már a TV dolga, nem pedig a bemeneti frekvencia amit te be tudnál állítani.

(#51982) sb: DXVA checker? Eléggé kétlem, hogy "kispórolták" volna... Szerintem inkább a Win10, vagy a driver áll a háttérben...

Amúgy meg kérdezd meg az AMD support-tól, hogy mit mondanak rá. :D

[ Szerkesztve ]

(#51986) MaxxDamage válasza SunMount3r (#51985) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Tudod mit mondott a szervizes, mikor itt volt? Vegyek külön "Gamer" Monitort és meg van oldva... :D /van benne igazság!/

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51987) PuMbA válasza MaxxDamage (#51983) üzenetére


PuMbA
titán

A HDMI kábel korlátoz :) 4K 60Hz már 18Gbit/s és ez a max.

[ Szerkesztve ]

(#51988) SunMount3r válasza PuMbA (#51987) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No de nem csak a kábel, a HDMI vezérlőchip-ek, az elektronika, az eszközök, a TV tudása, minden. Ha "csak" a kéből lenne, akkor egy HDMI 2.1-es kábellel már menne neki, de mint láthattuk úgy sem.

(#51989) MaxxDamage válasza PuMbA (#51987) üzenetére


MaxxDamage
félisten

:N [kép]

(#51988) SunMount3r: Ott a pont (valamelyest) ;) :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51990) PuMbA válasza MaxxDamage (#51989) üzenetére


PuMbA
titán

Ok, de se a TV nem támogatja a HDMI 2.1-et, se a VGA-k :) Ezek a kábelek még csak dísznek jók. Majd 3-4 év múlva elő lehet őket venni.

[ Szerkesztve ]

(#51991) MaxxDamage válasza PuMbA (#51990) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Ezért is küldtem vissza / álltam el a vásárlástól (így nem kidobott 12k lett a vége)
Jelenlegi HiSpeed kábellel (amivel használom) is tudja pont ugyanazt, mint a 2.1-es kábellel amit tudott (2160p @ 60Hz)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51992) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

Eddig Windows 7 -et használtam, de új gépem lesz hamarosan és át kell térnem Windows 10 -re. Eddig CoreAVC videó dekódert használtam (plusz LAV Audio és Video filtereket) és PotPlayert a h.264 állományok lejátszására, nekem ez tökéletesen bevált, sosem volt gondom vele. De Win 10-re ha jól tudom nem megy fel a CoreAVC, és a kérdés az, hogy Windows 10 -re van e valami alternatívája a CoreAVC -nek?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#51993) sb válasza SunMount3r (#51985) üzenetére


sb
veterán

Írtam, hogy tudja az MVC-t. Meg, hogy valóban le is játssza, ki is próbáltam.

A DXVA checker a dekódert listázza amit támogat, a kimeneti megjelenítés más téma, az hiányzik. (Kicsit hasonlít az LG 100Hz témára. :D)
Fentebb írtam, hogy ha elindítok egy BD3D-t anaglyph-ben akkor simán játssza a 3D-t, csak nem frame packed a kimenet a TV-n, hanem piros-kék. :)

szerk: Megkérdezem majd a gyártót, csak az is kérdés, hogy kit. Mivel a lapon van a HDMI és azt tesztelgeti mindenki, hogy tud-e 4k-t hivatalosan 1.4 HDMI mellett így ezen múlhat. Viszont mivel megy az 1.4 ellenére a 4k is, lehet, hogy mégis simán a procin múlik. Vmi Asrock állásfoglalást is olvastam valamelyik fórumon ahol azt írták, hogy csak a procin múlik, nem a lapon.
Szóval azért jó eséllyel egymásra mutogatást várok majd válaszként. :D

Még egy dolog lehet gond: a HDCP OFF a Radeon panel szerint és be sem tudom kapcsolni. Talán még ez bekavarhat... ?

[ Szerkesztve ]

(#51994) PuMbA válasza nubreed (#51992) üzenetére


PuMbA
titán

CoreAVC már 4 éve is elavult volt, mert teljesen eltűntek a versenyből a kezdeti fellángolás ellenére, ideje elfelejteni :) MPC-BE, MPC-HC, VLC (ezek 64 bites verziói) jó lejátszók Windows 10-re. Potplayer helyetted gondolkodik és pár szubjektív beállítást használ, hangba belenyúl és hasonlók, nagyon nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#51995) nubreed válasza PuMbA (#51994) üzenetére


nubreed
veterán

A PotPlayert nem a beépített codecjeivel/filtereivel használtam, hanem csak külsőkkel. Nem nyúlt bele a hangba, úgy volt beállítva.

Ok, akkor MPC-BE/HC -t hogyan használjátok Windows 10 alatt, beépített codecjeivel vagy külsőkkel, pl az x.264/h.264, HEVC dekódolást hogyan kell megoldani vele, mi az ajánlás?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#51996) hm15 válasza nubreed (#51995) üzenetére


hm15
senior tag

Legújabb LAV Filters külső szűrővel.

(#51997) PuMbA válasza nubreed (#51995) üzenetére


PuMbA
titán

Az a jó, hogy semmilyen kodeket / filtert nem kell használni az általam felsoroltakhoz, mert a legújabbak vannak benne és folyamatosan frissítik őket :) Ez a kodekezés / filterezés is már pár éve kihalt dolog, mint a CoreAVC.

Ma már van egy lejátszó és az mindent helyesen tud. Szóval ha felrakod például az 1.8.3-as x64-es MPC-HC-t, akkor csak azt kell beállítanod a beállítások között a Belső szűrők -> Audió kodek menüben a keverés fülön, hogy legyen-e 5.1 -> sztereó lekeverés és készen vagy. Mindent a lehető leggyorsabban, a legkevesebb terheléssel és videókártyás gyorsítással fog lejátszani.

[ Szerkesztve ]

(#51998) nubreed válasza PuMbA (#51997) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm!

Lehet, hogy nem fogalmaztam elég jól az előbb, de nagyon régóta nem használok külső codec -eket, pláne nem codec packot, egyedül a CoreAVC volt, mert azt én anno megvettem, kb 10 dollár körüli áron. Elhiszem, hogy elavultnak számít, de nekem személy szerint nem voltak gondjaim vele. És ezenkívül a LAV Filterst használom. Semmi mást, de ha jól tudom ez továbbra is ajánlott dolog, pláne, hogy a linkelt MPC HC is használja, a change logból is ez derül ki. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#51999) PuMbA válasza nubreed (#51998) üzenetére


PuMbA
titán

Nem a gond a baj a CoreAVC-vel, hanem hogy a minőség rovására volt gyorsabb, mint a többi kodek. Ma már egy mosógép le tudja játszani az összes videó formátumot és nem a CPU terhelődik, hanem a VGA dolgozik, tehát a kodekeknek nincs jelentősége.

Így van, tehát LAV Filters-t sem kell külön feltenned, mert benne van az MPC-HC-ban :) Semmivel sem kell foglalkozni, minden tök egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#52000) SunMount3r válasza sb (#51993) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát nem tudom ez miben hasonlít az LG témára, de mind 1.

2400G és Vega 11 esetén tesztelték már és ott működött. Most miért épp a Vega 3-ból spórolták volna ki? Az esetleg lehet, hogy driver hiányosság. Windows 10-ed teljes értékű, frissítések telepítve vannak?

Az 1.4 pedig bőven elég a 3D-hez, pláne ha valójában 2.0a-s a HDMI a lapon. De nincs kizárva, hogy HDMI vezérlőchip probléma, de ilyenről még nem olvastam natív HDMI portok esetén.

(#51997) PuMbA: Nem ajánlott "minimálba" ahhoz is feltenni a MadVR-t, talán épp te írtad, hogy az MPCHC-nak "magában" nincs túl jó képminősége, vagy ez csak a LAV filters-en múlik?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.