Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) Pool_


Pool_
tag

A Llano mellett döntöttem végül, köszönöm a segítségeteket!

(#13652) Peak válasza Pool_ (#13651) üzenetére


Peak
addikt

Jól döntöttél. Én örülök, hogy megépítettem a saját lejátszóm, kompromisszum mentes hibátlan dolog.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#13653) rigo88 válasza Árpaszörp (#13644) üzenetére


rigo88
aktív tag

üdv
én egy Delux DLC-MS126 házat használok. Kiváló. de tényleg! kiszedtem a tápot így van hol távoznia a meleg levegőnek, szerencsére fent van a táp-helye.
szépen el lehet benne férni, bár sok minden már nem férne bele, de nem is kell.
at3iont-i deluxe + hdd + dvd + xilence venti + usb hátsó kivezetés a házban egy stickkel.
és még olcsó is volt (35eur).
a dvd szerencsére ilyen "rövid" fajta, ha hosszú lenne már nem tudnám berakni a memóriákat, vagy csak az egyiket.

Dirr

(#13654) Peak válasza drdr (#13575) üzenetére


Peak
addikt

Szia!

Azt hiszem megtaláltam a problémádra a megoldást:

1.) AMD Catalyst-ban a VIDEO almenüben engedélyezd/pipáld ki az "Egyenletes videolejátszás kényszerítése" opciót
2.) XBMC - SYSTEM főmenü - Settings almenü - SYSTEM mégalsóbb menü - Video output fülön a - "Use a fullscreen window rather than true full screen" NE legyen kipöttyözve kis kék bogyóval!

Próbáld ki és szólj ha okés lett a cucc.
kkTHXbai :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#13655) Peak válasza Peak (#13654) üzenetére


Peak
addikt

Illetve még a Vertical Black Sync legyen Always Enabled-en.
A "tearing" effekt elkerülése végett.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#13656) Peak válasza Peak (#13654) üzenetére


Peak
addikt

Most nézem, hogy alapjában véve még az 1.)es pontban irt Smooth Playback sem kell feltétlenül... én most kikapcsoltam és úgy is minden sima és szép...

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#13657) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

hello mindenki
bár nem HTPC-t építek, de mITX-es gépet, abban pedig itt vannak a szakik
egy Asrock B75M-ITX lapban lesz egy i3-2100, GTX460 1Gb TOP kártya, és 2*4Gb Corsair Dominator low profile memóriák
ehhez a konfighoz kellene egy viszonylag lapos hűtő, ami nem lóg a vga magassága fölé, vagy csak nagyon minimálisan
azért írtam le a konfigot mert erre a lapra nehéz olyan hűtőt találni ami nem lóg a pci-e slot fölé
árban mindenképp 10ezer alatt, de legjobb 5-8ezer forint környékén lenne
előre is köszönöm :R

(#13658) Pista0001 válasza DiceBlade (#13657) üzenetére


Pista0001
addikt

Ebből a szempontból az ASRock alaplapok nem szerencsések, pár mm-el még közelebb van a PCI-E slothoz a procifoglalat mint a többi alaplapon. Hűtőt nem tudok neked javasolni, de abban biztos vagyok hogy ebben a méretben nagyobb teljesítményre nem számíthatsz, és arra is oda kell figyelned hogy a RAM-mal se ütközzön.

(#13659) canniball válasza DiceBlade (#13657) üzenetére


canniball
nagyúr

Mini-ITX topik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13660) DiceBlade válasza Pista0001 (#13658) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

Schyte Kozuti-t néztem ki, de még az is lehet hogy egy ANTEC KÜHLER H2O lesz hogy biztosan elférjen

(#13659) canniball: erről nem is tudtam
akkor elnézést a zavarásért :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13661) drdr válasza Peak (#13654) üzenetére


drdr
senior tag

Sajnos nem az a megoldás. Ezeknek az alapbeállításokon túl vagyok már. Korábban az asrock lemezén levő catalyst-et telepítettem. Elsőre jónak tűnt, de egyes játékoknál problémák adódtak, ezért most a 12.6 van telepítve. Közben néhány szolgáltatást is kiiktattam, így 29-30W a fogyasztás videó lejátszás alatt 35körül. Az új catalystban vannak energia a profilok, ez 1500MHz-et állít be minimumra. Szóval az amd is érzékelte, hogy kell az órajel. Most már csak egyes 25 és 30 fps videokkal van bajom. Pl.az egyik kezdetén a lufis kiscsávó repül a holdra (dream works ) ez szaggat és akkor végig szaggatni fog. Ha 2-szor visszatekerem, akkor megszűnik a szaggatás. Ezt nem tudom mihez kötni. Nem lehet órajel probléma, inkább cache-ekész Tudja valaki,hogy xbmc-ben belehet-e állítani valamely xml-ben,hogy mennyi video cachet használjon? Vagy valami ilyesmi....

[ Szerkesztve ]

(#13662) Peak válasza drdr (#13661) üzenetére


Peak
addikt

Maga ez a dreamworksös video hol van fizikailag? A HTPC saját belső vinyóján?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#13663) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Intel atom alapokon, illetve minél kisebb fogyasztású gépet szeretnék összerakni.
Tüzfalnak, routernak IPCop menne rá
2 Lan port kell neki értelemszerűen, mit javasoltok ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#13664) drdr válasza Peak (#13662) üzenetére


drdr
senior tag

Igen, a vinyón van mint a rendszer. Green vinyó, de hálózaton tudtam másolni vele 75MB/s-kel. Intelen olyat soha nem tapasztaltam, hogy másolás megfogja a rendszert, még noteszen sem. Itt meg a kopizás megfogja... AHCI bekapcsolva... leggyorsabb SATA...

[ Szerkesztve ]

(#13665) Peak válasza drdr (#13664) üzenetére


Peak
addikt

Állati fura. :/
Szivesen felajánlanám, hogy hozd át a cuccod, megnézzük itt, mert egyforma rendszerünk van, hátha reprodukálni tudjuk az én cuccomon, de látom kecsóról vagy.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#13666) Vladi válasza drdr (#13661) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó a cache ötlet. Ramod mennyi van? vram?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13667) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Sziasztok!
Régebbi Core2Dou-s asztali gépen cserélném egy HTPC plusz-ra.
Cél:
- kisebb fogyasztás, (jelenleg 100W) de nem szeretnék szaggatásban és várakozásban élni.
- napi futásidő kb. 6-10óra, néha 7x24
- kisebb doboz, amely a nappaliban tv mellett/alatt lenne
- Lemezes (CD/DVD/BR) lejátszó nem kell
- Férjen bele legalább 1 db 3,5" HDD - ez már megvan - esetleg plusz még egy SSD
- A lakásban 2 TV (FullHD) lenne rákötve amire kellene küldeni a képet és hangot - jó lenne ha nem csak clone-ban tudná.
- Nem elvárás, hogy passzív legyen, de a csendesség igen
- Játékra nem kell

Felhasználás:
- elsősorban HTPC funkció a cél (FullHD Video, Zene)
- Internet böngészés
- Kép utófeldolgozás (RAW--> JPG - lightroom), kép (GIMP) és videoszerkesztés - utóbbi nagyon ritkán!
- FTP+Web szerver - hobbi szinten ismerősöknek képek, videók, ... megosztása (kb. 100-500GB adat)
- Torr... (~1,5TB adat, ~500db)

Én egy újabb i3-as (Proci 17/35W TDP, 90W külső táppal) gépre gondoltam, egy brazos konfigot már gyengének éreznék ehhez. Jól gondolom?
Tudtok ehhez ajánlani konfigot. (ház, lap, proci, mem)
Kb. 100e körül szánnék rá (vinyó már van)

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#13668) Szabo.Peter


Szabo.Peter
csendes tag

Sziasztok!

Remélem van itt néhány hozzáértő, mert lenne néhány érdekes problémám :)
A csatolt képen látható a felállás.

Tudnivalók:
- A TV-t és az erősítőt HDMI-vel és optikával is össze kellett kötnöm, mert a TV-n a HDMI sajnos csak input. Érdekes viszont, hogy a TV távirányítójával tudom vezérelni az erősítőt HDMI-n keresztül...
- Eddig a TV belső médialejátszójával használtam egy külső HDD-vel, ami egyébként kiválóan működik
- Néhány nem támogatott formátum, és az örökös másolgatás miatt viszont elhatároztam hogy HDMI-vel összekötöm a PC-met a rendszerrel (új VGA vásárlás), így ugyanolyan minőségben (full HD, 5.1) közvetlenül a PC-ről is lehessen filmezni és zenét hallgatni (korábban csak egy RCA-val volt összekötve), játszani, stb..

Problémák:
1.: A házimozin csak akkor tudok hangot varázsolni, ha a TV be van kapcsolva, és a számítógép képe kiterjesztve rajta :S Ez igazából "szimpla" zenehallgatásnál okoz problémát (ha az erősítőt kikapcsolom, a hang jön a TV-n)
2.: Race Driver GRID nevű játék csak az analóg kijelzőn hajlandó elindulni, a TV-n hibaüzenettel leáll indulásnál.
3.: Az erősítőn nem tudom használni a dekódereket, a jelet csak PCM-ben kapom a géptől (multichannel). Ettől függetlenül működik az 5.1, de érzésem szerint a PC dekóderével, és nem az erősítőjével (ebben nem vagyok biztos teljesen..)

Remélem tud valaki segíteni, előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#13670) Szabo.Peter válasza Enszuke (#13669) üzenetére


Szabo.Peter
csendes tag

A válasz igaz kissé más jellegű, de ettől függetlenül megnéznék egy ilyen megoldást. Nem gondolnám hogy működik ilyen, de ha tudsz egy linket adni megköszönném :D

(#13672) zsola32


zsola32
őstag

érdekes téma, ez engem is érdekel.
ha jól értem, a gépben lévő összes belső vinyót látja a kábel - illetve usb-s tv?

(#13674) drdr válasza Vladi (#13666) üzenetére


drdr
senior tag

Cache alatt arra gondoltam, hogy mekkora blokkot tölt be egyszerre az xbmc az adott mkv-ből. Ezt lehetne-e növelni/csökkenteni valahol... A videó ram most 512MB, de volt auto-n is. Ugye itt a rendszer memóriából csípi le... A memória Kingstone LoVo 2x2GB - 1600

(#13675) drdr válasza Szabo.Peter (#13668) üzenetére


drdr
senior tag

- A TV-t és az erősítőt HDMI-vel és optikával is össze kellett kötnöm, mert a TV-n a HDMI sajnos csak input. Érdekes viszont, hogy a TV távirányítójával tudom vezérelni az erősítőt HDMI-n keresztül...

Akkor ezek szerint a HDMI-CEC működik, ill. TV gyártójától függ, hogy hogy nevezi, az Onkyo RIHD... , viszont ebben az esetben elvileg kellene működnie az ARC-nek is. Ezt a tv-n kell bekapcsolni, a tv saját hangszóróját némítani - arra is van többnyire menü pont-. Az erősítőn is be kell a rihd-et kapcsolni.

Néhány nem támogatott formátum, és az örökös másolgatás miatt viszont elhatároztam hogy HDMI-vel összekötöm a PC-met a rendszerrel (új VGA vásárlás), így ugyanolyan minőségben (full HD, 5.1) közvetlenül a PC-ről is lehessen filmezni és zenét hallgatni (korábban csak egy RCA-val volt összekötve), játszani, stb.

Windowsban az új videó karit kellene beállítani alapértelmezett audió eszközként... Ha a tv-t nem akarod bekapcsolni, akkor az erősítőn a megfelelő bemenetet kell kiválasztani pl. PC feltéve ha van ilyen, amibe bedugtad a pc-t. Másik, hogy optikain v. koax-on is összekötheted a pc-t az erősítővel, ekkor meg kell adni melyik digitális bemenet a forrás. De ekkor a hd-s tartalmak nem mennek át.

Remélem segítettem, ha így sem működik, akkor érdemes volna az Onkyo facebook oldalán fel tenni a kérdést.

(#13676) Szabo.Peter válasza drdr (#13675) üzenetére


Szabo.Peter
csendes tag

Ez az ARC számomra is dilemma, akárhogy állítgatom a TV-t és az erősítőt (van hogy kiírja hogy RIHD on, még sincs hang..) csak optikán keresztül tudok hangot varázsolni...

A videokártyával kapcsolatban pedig, csak akkor mutatja aktívnak az AMD HDMI kimenetet, ha aktiválva van a rákötött TV is mint képernyő..(???).
Egyszerűen nem tudom mivel magyarázni a dolgot, ebből a szempontból szívás az AMD, mármint a CCC miatt, amit nem érzek túl használhatónak.. (pl semmilyen menüpont nincs a HD audioval kapcsolatban).

[ Szerkesztve ]

(#13677) Szabo.Peter válasza Enszuke (#13673) üzenetére


Szabo.Peter
csendes tag

Nekem azért kissé rizikósnak tűnik, rövid utánaolvasás után az alábbi vélemény ad némi logikus aggodalmat:
"You'll NEVER want to connect two powered sources together.
That's how you make a short circuit.
You "may" be able to get a USB cable that works for transferring, and that "may" work."

Ettől függetlenül szinte semmit nem találtam a témában.

(#13679) zsigus válasza drdr (#13675) üzenetére


zsigus
őstag

A CEC és az ARC nem függ egymástól sőt, a CEC az első perctől létezik, de az ARC csak a HDMI 1.4-es csatlakozó-szabványnál jött be. Ha az erősítő/TV régebbi (HDMI 1.3-as csatlakozók vannak rajta) akkor nem fog működni ha jól tudom.

Szabo.Peter: Töröld le a videokártya driver-ét, majd tedd fel újra. Nekem a 12.4-es driverrel egyáltalán nem volt aktív a HDMI audio kimenet, visszatettem a 12.2-t és utána jó volt.

Próbáld meg a legújabb driver-t leszedni, vagy egy korábbit (12.2-12.3).

Egyébként jobban jártál az optikai összekötéssel, mert az ARC csak sztereó lehet ha jól tudom, optikán viszont megy az 5.1 is a TV adásnál.

[ Szerkesztve ]

(#13680) Pista0001 válasza Szabo.Peter (#13676) üzenetére


Pista0001
addikt

Ezen a képen kattints az AMD HDMI outputra, majd alul középen arra hogy alapértelmezett. Ha az az alapértelmezett akkor a HDMI-n át kell küldenie a hangot (elvileg sokcsatornás). Nekem így van beállítva és megy a hang rendesen a tévén. Ha néha zenét is hallgatnál (meg amúgy is) az szerintem is a logikus ha a számítógépből az erősítőbe megy a HDMI, majd egy másik kábellel a tévét szintén az erősítővel össze tudod kötni. Ha a tévé hangját is ráküldenéd az erősítőre, azt külön optikaival megteheted. Tehát: számítógép -> erősítő bemenet, erősítő kimenet -> tévé bemenet, tévé optikai kimenet -> erősítő bemenet.

(#13681) zsigus válasza Pista0001 (#13680) üzenetére


zsigus
őstag

Ha a HDMI-t teszi alapértelmezetté akkor sajnos a PC-re dugott hangfalak nem mennek. Ezért jó az, hogy a Win7 meg tudja jegyezni képkimenethez beállított hangot (pl. Monitor = analóg; TV = HDMI).

Ha pedig a TV-n keresztül viszi át a PC/Lejátszó hangját akkor lekeveri sztereóra ha jól tudom. Szóval inkább: PC kép+hang -> HDMI; TV ---optikai---> Erősítő.

Így mindkettőnél átmegy az 5.1 hang is az erőlködőbe.

[ Szerkesztve ]

(#13682) Pista0001 válasza zsigus (#13681) üzenetére


Pista0001
addikt

Én úgy értettem hogy a PC-s hangfalak voltak eddig, az nem kell neki. De majd megmondja :)

(#13683) zsola32 válasza zsigus (#13681) üzenetére


zsola32
őstag

pedig működnie kellene rendesen.
nálam köv. a helyzet:
sapphire 6570-es kártyám van.
hdmi-n megy kép és hang azz erősítőbe és dvi-n+ pc hangszórón megy a kép és hang egy samsung monitor tv-be.
nálam nem kell állítgatni a hangot, mindkét készülék szól, (amelyiket használom).

egyébként van valamilyen xbmc-s fejlesztés, a rendszer - hang menüben megadhatsz egyszerre két eszközt is, szóval ott sem kell már bíbelődni mint régen

(valaki ha jól emlékszem ide is belinkelte már)

(#13684) Szabo.Peter válasza zsigus (#13679) üzenetére


Szabo.Peter
csendes tag

Erősítő 1.4-es, viszont a TV lehet nem támogatja. Lényegében nem probléma hogy 2 kábel van, gyakorlatilag semmi hátránya, és ha igaz h ARC csak két csatornás, akkor felejtős is.

A CCC frissítést kipróbálom.

(#13685) Szabo.Peter válasza Pista0001 (#13680) üzenetére


Szabo.Peter
csendes tag

Csak akkor állíthatom be ha csatlakoztatva van, ergo nem érzékeli valamiért.

Az összeköttetésről már tettem be egy képet korábban, szerintem ezzel nem lehet gond (de talán pont így írtad le Te is).

[ Szerkesztve ]

(#13686) Szabo.Peter válasza Pista0001 (#13682) üzenetére


Szabo.Peter
csendes tag

PC-n az audigy analóg kimenetét csak a fülesre használom, viszont ahogy észrevettem, csak akkor adja rá a hangot, ha a hdmi nem aktív, szóval még okés is lenne (még a hangerőt is megjegyzi).

(#13687) drdr válasza Szabo.Peter (#13676) üzenetére


drdr
senior tag

Nekem az alaplapi Realtek hang le van tiltva csak az AMD APU adta AMD Audio van engedélyezve, de ez más talán, mert nem külön kártya??? Így ha nálam az erősítő be van kapcsolva, akkor aktív és persze ekkor van kép is. Ha a TV-t kikapcsolom, akkor CEC miatt miatt viszi magával az erősítőt is. Viszont, ha az erősítőt újra bekapcsolom, akkor a AMD HD Audio eszköz újra aktív lesz. A catalyst (12.6) az Onkyo erősítőt látja mint kijelző és nem a tv-t. Passthrough-ra va állítva az erősítő....

(#13688) drdr válasza zsigus (#13679) üzenetére


drdr
senior tag

Igen ez igaz ARC csak 1.4, sőt olvastam is, hogy csak jobb minőségű kábellel megy (bár ezt cáfolnám, nekem egy hulladékkal is jó volt, ami 1080p 60Hz-et már nem engedett)

DVB-T m1/m2 5.1-es jele nekem ARC-n is átmegy.

(#13689) drdr válasza Szabo.Peter (#13686) üzenetére


drdr
senior tag

SB audigy akkor lesz aktív, ha a másik nem megy, ez érthető, viszont, akkor az nem megoldható, hogy az erősítőbe tolod a fülest, nem a pc-be?

(#13690) drdr válasza drdr (#13689) üzenetére


drdr
senior tag

Ja, bocs, ha az amd karid nem volt aktív, amikor a tv kikapcsolva, akkor nem megoldható

[ Szerkesztve ]

(#13691) Ch4os válasza Ch4os (#13667) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#13693) Ch4os válasza Enszuke (#13692) üzenetére


Ch4os
aktív tag

..és a konfig jó elgondolás, Sok, kevés, megállná a helyét?

(#13695) Abu85 válasza Szabo.Peter (#13676) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tekintve, hogy HDMI output erőforrás csak akkor tud működni, ha valamit rákötsz. Más esetben az erőforrás nem létezik.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13696) Szabo.Peter válasza Abu85 (#13695) üzenetére


Szabo.Peter
csendes tag

Értelem szerűen az erősítő be van kapcsolva, de addig nem érzékel HDMI-t a gép amíg a képernyő nincs kiterjesztve rá, vagy a rajta lévő TV-re.

Jelenleg azt a megoldást találtam, hogy a "fantom" képernyőt kiterjesztem az erősítőre, így ha be van kapcsolva az erölködő onnan jön a hang, egyébként meg fülesből.

(#13697) Szabo.Peter válasza drdr (#13687) üzenetére


Szabo.Peter
csendes tag

Igen, lényegében valami hasonló konklúzió lett nálam is.

Nem tudom neked Onkyo erősítőd van-e (lehet nem is számít), de azt meg tudtad oldani hogy a feldolgozatlan jelet kapja az erősítő, és ne PCM-et?
Úgy értem akkor az erősítő dekoderét használná, és kiírná a forrás típusát (DTS, DD, stb).

(#13698) Abu85 válasza Szabo.Peter (#13696) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez természetes. Az erőforrás a képi kiterjesztéssel jön létre, mivel ez egy GPU, másképp működik, mint egy hangkártya.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13699) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

HTPC építés terén még "szűz" vagyok, de elhatároztam összerakot egyet.
Picit levagyok maradva a mostani fejlesztésekkel (alaplap+proci), úgyhogy elsőször is kérném a segítségeteket abban, hogy Ti mit ajánlatok.

Egyébként kizárólag HD filmek lejátszására kell, a játék nem fontos szempont.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.