Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#184) Gyantusz válasza Integra (#179) üzenetére


Gyantusz
tag

Telekkel kapcsolatban meg az alábbiakra figyelj, ha még nem vettél:
- Menj be az illetékes műszaki osztályra és kérd ki az adott település rendezési tervét (komolyabb városok honlapjain is fent van), illetve a helyi építési szabályzatot is.
- Ez azért fontos, mert ebből kiderül, hogy melyik telek milyen építési övezetbe van sorolva. Ugyanis ezen övezetekben rendszerint más-más építési korlátok vannak előírva. Például más a beépíthetőség, ha kertvárosias, vagy ha gazdasági, zártsorú, tetőforna, tetőgerinc-magasság, építménymagasság, megengedett minimum zöldfelületi arány stb.
- Figyelj arra, hogy belterületi, vagy külterületi az ingatlan. Kötelmek miatt szintén fontos ez (külterületi telkekre max. 3 % a beépíthetőség).
- Figyelj még a régészeti lelőhelyekre is. Nemrégi munkámmal pont ez a probléma: tulaj nem nézett alaposan utána, így a megvett területen van egy piszkos nagy régészeti lelőhely, amit építés esetén a tulajnak kell feltárnia a saját költségén. Utána kérdeztem a múzeumosoknál: nem komoly a probléma, mert ez csak 500 millió HUF-nál nagyobb értékű kivitelezések esetén kötelező. Egyéb esetben (pl. kisebb lakóépületek), csak kimegy egy múzeológus egyeztetett időpontban (földmunkák), megnézi, van-e kiemelt lelet, ha igen, lefotózza és elviszi, ha nincs, akkor meg.. akkor is elmegy. :P Persze jegyzőkönyvet vezet az építési munka eme fázisáról. A kiszállási díját viszont ki kell fizetnie az építtetőnek, mai 10-20 ezer HUF körül van.
- Hovatovább legyen közúttal közvetlen kapcsolatban(!), ugyanis amíg nincs mellette közút, nem minősül építési teleknek!!! (az Étv. szerint) :K

Tehát jótanácsom, hogyha megvan a kiszemelt ingatlan, és ismert a ponto helyrajzi száma, sipirc be azonnal a műszaki osztályra és ki kell kutatni a korlátozásokat!!!

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.