Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Gyantusz


Gyantusz
tag

Kormányzati negyed - Budapest


[kép]

A Magyar Építész Kamara (MÉK) honlapja: [link] - Az 1-3. díjazott.

A vasuti pályák lemennek a föld alá, és zöldtetőt kap az egész.
Szép kis földmunka meg statikai meló lesz... No meg a kivitelezés...
Mondjuk a területre ráfér a ''rehabilitáslás''. Eléggé lepukkant, a Keleti pu-é főleg, bár az most más tészta.

MTI: [link]

Origo.hu: [link]

Hhmmm...
Fidesz: ''A Fidesz szerint az elkövetkező négy-öt évben a magyar emberek azért fizetnek vizitdíjat, kórházi napidíjat és tandíjat, hogy az új arisztokrácia kormánya új irodákba költözhessen - közölte csütörtökön Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője.''

Gondolom akkor nem lesz baj, ha majd ők fognak az épületekben kuksolni... De ha ennyire nem teszik nekik, remélem, mikor kormányt alakítanak, építenek egy másik kormányzati negyedet újabb vizit-díjak rovására.

Ha belefondolunk, a párizsiak is hogy rühelték az Eiffel-tornyot építse alatt...
Mondjuk kétség kívül nagy rizikófaktora van a negyednek.

NOL: [link]

MNO: [link]

Archiweb: [link]

Építészfórum: [link]

[Szerkesztve]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#102) csapos2


csapos2
addikt

Én bele szerettem, érdemes az építési naplót végig nézegetni. [link]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#103) Gyantusz válasza csapos2 (#102) üzenetére


Gyantusz
tag

:)

2007. október: Az építészet hónapja

http://www.epiteszethonapja.hu [link]

Van 1-2 érdekes dolog a menükben is. Jó böngészést és olvasást!

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#104) Makaveli


Makaveli
senior tag

Ha egy jó kis olvasmányt akartok a kiegyezéstől számítva 1967-ig ajánlok egy jó kis könyvet!
Címe: Merényi Ferenc: A magyar építészez 1876-1976
Nagyon jó gyűjtőmunka, érdemes elolvasni, sok képpel illusztrálva.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#105) Integra


Integra
titán

fénytől átjárt ház
nagyon rendben van, pedig az ennyire lepucolt tisztaságot annyira nem komálom.
de ez... kéne:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#106) bandus válasza Integra (#105) üzenetére


bandus
veterán

az a garázs nagyon megtetszett :R ha lehetőség lesz rá, majd a saját házamba is ilyet szeretnék.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#107) Integra válasza bandus (#106) üzenetére


Integra
titán

jajaja! nekem is azon akadt meg előnek a szemem, hehe:)
tisztára mint egy űrhajó gyomra

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#108) Gyantusz válasza Makaveli (#104) üzenetére


Gyantusz
tag

:K Remek!

Írni kellene majd egy listát a magyar nyelven elérhető építészeti témájú könyvekről.

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#109) Gyantusz válasza Integra (#105) üzenetére


Gyantusz
tag

:) Egyébként nagyon nehéz ennyire sík felületeket létrehozni!
(ld. padlóburkolatokon a fény mennyire homogén, falak, menyezetek glettelése mennyire sík, a festés már valszeg szórópisztollyal történt, stb.). Mondjuk remek lehet fűteni is, az tuti... ;)

Más:
Guggenheim Múzeum, Bilbao (Spanyolország)

A [wikipedia Commons]-jában van egy-két kép róla.

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#110) Gyantusz válasza Gyantusz (#109) üzenetére


Gyantusz
tag

Hát, ez a kép nem sikerült a legjobbra...
Amúgy ez volna: [link]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#111) lorcsi


lorcsi
veterán

(#112) Integra válasza lorcsi (#111) üzenetére


Integra
titán

hogy lehetne minőségi javulás, mikor a nagy cégek kóklerkednek ezerrel...
amilyen épületeket ezek eladnak lakásnak...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#113) Integra


Integra
titán

crystal island
ez milyen lehet... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#114) #65675776 válasza Integra (#113) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha úgy építik, mint a stadionokat és bevásárlóközpontokat, akkor omlásveszélyes. Egyébként meg grandiózus.

(#115) Integra válasza Integra (#113) üzenetére


Integra
titán

90%-ra kizártnak tartom, ezt nem abszurdisztánban építik.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#116) Gyantusz válasza Integra (#115) üzenetére


Gyantusz
tag

Nos, kérdésedre itt a válasz, maguktól az álmodozóktól:
Egy hír, bemutató.
A konkrét projekt.

Itt már volt szó hasonlókról (persze ez most nem valagfényesítés), ilyesmi elképzelés lenne a tokiói Sky City 1000 és az X-Seed 4000 is. Még eddig nem valósultak meg (tudtommal).

Az ilyen koncepciók ugye kényszerszülemények, hála urbanizáció - globalizáció. Ez az orosz komplexum alapvetően közösségi "épület" lenne (lassan át kell fogalmazni az épület szó jelentését is). Mindenesetre az a 4 milliárd USD annyira nem is sok - ha igaz - például egy amerikai Nimitz-osztályú repülőgép-hordozó 4,5 milliárd USD...

Nem árt tudni:
Kivitelezési tőke szempontjából (bár ugye ebbe a bankok szeretnek beleszállni, jó jövedelemforrás nekik) GDP-lista
nominális - magyar
GDP vásárlóerő-paritás szerint / koponya (latinul per capita) - angol

Alul az infobox-ban el lehet kolbászolni.
Akinek szótár kell, annak pl. MTA-SZTAKI

Metropoliszok területei népességi sorrendben - angol
ENSZ adatbázis, el lehet vele szórakozni (minden 5. évre van mért adat)

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#117) Integra válasza Gyantusz (#116) üzenetére


Integra
titán

enyhén megalomán, de nekem tetszik:)
4.5 mrd dollár? én úgy tudom hogy az utso atomanyahajójuk 105mrd dolcsira rúgott

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#118) #65675776 válasza Integra (#117) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az valami nagyon komoly dezinformáció. Még a teljes repülőalakulat az összes típus fejlesztési költségeivel együtt sem lenne annyi.

(#119) Integra válasza #65675776 (#118) üzenetére


Integra
titán

jaj, igaz, ft-ban:DDD
szóval helyes lesz az

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#120) #65675776 válasza Integra (#119) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ilyen jó a HUF-USD árfolyam? 23,3:1?

(#121) Integra válasza #65675776 (#120) üzenetére


Integra
titán

hehe, nem, az én agyam zokni mára már teljesen:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#122) Mawyx


Mawyx
senior tag

Előbb rossz helyre írtam, bemásolom ide:
Van itt vki, aki ért valamennyire az építészettörténethez? Holnap vizsga és be kéne adnom egy épületelemzést. Nem szakos tárgy, max egy oldal kell, órák nem voltak, könyv, jegyzet nincs. Van egy lista épületcímekkel, nagy segítség lenne, ha vki vmelyikről meg tudná mondani, hogy miylen stílusban épült és akkor már megkeresem mik a jellemzői annak a stílusnak és megírom a feladatot, de anélkül ez nem megy. Google-ra egy napom ráment, nem találtam semmi használhatót.
Szóval annyi kéne, hogy pl Oktogon barokk és akkor már meg tudnám csinálni. Ha vki megnézné miből lehet választani, akkor beírom a listát.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#123) Gyantusz válasza Mawyx (#122) üzenetére


Gyantusz
tag

Üdv!
Gondolom már nem aktuális... Hiába, nem vagyok mostanság túl gyakran előforduló író a PH!-n.

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#124) Gyantusz válasza Gyantusz (#101) üzenetére


Gyantusz
tag

Újabb hír a Negyeddel kapcsolatban:
Lefújják a kormányzati negyed építését - [origo]

Természetesen hatásvadász a cím, ui. "csak" elnapolják, de nem véletlenül. Érdemes elolvasni.
"Éljen" a dilettantizmus (egy hétig kenyéren és vizen. Hála a SZAKemberek megelégelték Budapesten is...

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#125) Mawyx válasza Gyantusz (#123) üzenetére


Mawyx
senior tag

Már megoldódott. Szerencse, hogy rossz helyre írtam be először, ott olvasta vki... :K

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#126) Integra válasza Gyantusz (#124) üzenetére


Integra
titán

én nem vagyok építész, de ezt a végkifejletet már akkor is megmondtam.
ha csak józan paraszti ésszel gondolkodsz, ki az a hülye aki pár hónapocska alatt ezt tető alá tudja hozni? mégis mit képzeltek ezek?
minimális realitás érzékük se maradt és utána megy a magyarázkodás..
vicc az egész.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#127) Gyantusz válasza Integra (#126) üzenetére


Gyantusz
tag

"Elvileg" lehetett volna valami, ha minden klappol. De hogy tervezzenek az építészek olyan területre, amiknek még a tulajdonviszonya sem stimmel? Értsd: a teleknagyság nem tisztázott, amire építeni lehet! (ugye - papíron - arra építhetsz csak, ami a te tulajdonodban áll)
Aztán ugye képbe jön a West End 2 és a benne érdekelt csoport (pl. Finta, mint 2. helyeztt). A díjnyertes pályázatból (magyar-japán) kihámozzák a japán koncepciót (?) és a 2. helyezettét próbálnák adoptálni az 1. tervhez (mellesleg ez ismerős gyakorlat külföldön is, a lényeg, hogy a legjobbat hozzák ki a pályázatokból és mindenkit kifizessenek jogaihoz(!) mérten). =>
A japán csapat persze hogy megorrol, de így is, úgy is több tervezőcsapatnak kell(ene) együtműködnie. => Szervezési gondok. =>
Nem készül el időre, ill. a határidőre "nehezen" értékelhető a vázlatterv (~M = 1:200). =>
Továbbra sincs tiszta tulajdonviszony, tiszta tervezési koncepció pláne nincs, így a "vázlat" vázlattervből nem lehet engedélyezési tervdokumentációt készíteni (határidőre). =>
Ha nincs engedélyezési tervdokumentáció (M = 1:100), nem lehet miből költségvetéseket számolni, előkalkulálni, kivitelezés-szervezési munkákat megkezdeni. Nem lényegtelen szempont, hogy a bankok sem adnak addig egy kumma vasat sem, amíg nincs engedélyezési t.doksi! =>
Mivel idáig minden kártyalap elborult, a pályázó kivitelezők ("kalkulációs" kiv.-szerv-i munkák híján) sorra hátrálnak ki a projektből, hiszen ki akarja egy agyamenten rövid határidőkhöz (xy ütemek) adni a hátát, hogy aztán a kötbérek elvigyék a cégét (ld. bp-i Balusztrád)? Persze, hogy senki.
És ennyi volt a történet.
Ez egyébként csak fiktív "elemzés" volt a részemről, de nagyjából így folyhatott le a dolog.

Hogy lesz-e belőle valami?
Csak a megbízókon múlik...

Egyébként jó ötlet lenne.
"Természetesen" kritika érte már a pályázók mennyiségét is, ami megintcsak a szűk határidő miatt lett olyan kevés... (ill. ez volt a legeleje az egésznek)

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#128) Gyantusz válasza Gyantusz (#127) üzenetére


Gyantusz
tag

A "szokásos" agyatlanság.
Egyébként tökéletesen mutatja a mai magyar építőipar - impotens - helyzetét mind belföldre, mind külföldre egyaránt! Pontosabban az elmúlt 18 évben idáig mentünk lefelé.
(egy ex-főnököm szerint a Horn-kormány idején volt a legjobb, akkor lehetett mident csinálni, munka is volt normálisan)

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#129) Integra


Integra
titán

ezer méteres torony jön

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#130) Integra


Integra
titán

év háza 2007

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#131) Integra


Integra
titán

nem épület, de mindjárt sírva fakadok... :)
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#132) #65675776 válasza Integra (#131) üzenetére


#65675776
törölt tag

Majd akkor szólj, ha ilyen Eclipse-et vesz.

(#133) Van Der


Van Der
csendes tag

nahát ... kik vannak itt...

KÖKI: Kőbánya-Kispesti metróvégállomás. Az építményt lebontják, ez biztos...
[link]

Inkább tatarozni kellett volna. Az OP-ART korszak utolsó Budapesti hírmondója.
Kálvin tér is szép lett, na kiváncsi leszek mi lesz helyette...
Franciaországban védett műkincs lenne egy ilyen objektum. Tök ari volt, kis életet lehelt abba a mucsába.
Technokrata építészet a perverzeknek és fasisztáknak való (vagy üzleti negyedbe). Ha OP-ART-os cuccokat lebontanak, akkor építeni is kellene helyette - miért szeressék Budapestet a túristák, ha lemondunk a saját arcunkról. Vasarely korszak hozzátartozott a modern magyar géniusz kifejlődéséhez, de inkább a magjának nevezném.
Hol maradtak még OP-ART-os tereink Budapesten, tud vki vmi kapcsolódó friss irodalmat?

[ Szerkesztve ]

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#134) Integra válasza Van Der (#133) üzenetére


Integra
titán

én évek óta itt járok keresztül és megmondom őszintén, nem bánom hogy ledózerolják.
egy fertő a hely, undorító minden tekintetben.
amit mondasz, hogy építészetileg mit jelent, egyet értek, és talán valóban.. ha renoválják..
de nem tudom, hogy ebből mit lehetett volna kihozni.
bár szívem szerint én is meghagynám és teljesen felújítanám, legalább szerkezetileg a fő részek maradjanak meg.
de...
ami itt ment, amilyen a környék, az emberek, amit ez az egész reprezentál..
az embernek hányingere van minden alkalommal mikor leszáll a buszról és átsétál a metróhoz..
amúgy indexen pont ma jelent meg cikk hogy a hentesbolt és a gyógyszertár nem hajlandó kiköltözni és dulakodtak is a munkásokkal és nem mennek tovább a munálatok amíg ki nem költöznek..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#135) Van Der válasza Integra (#134) üzenetére


Van Der
csendes tag

:D Akkor dózeroljuk le a Párizsi udvart is. Valamelyik nap bemerészkedtem a lépcsőházba meg pár kapualjba. Putri az egész, pedig nem külváros
Ha majd a lakók kiköltöznek, akkor biztos vki megfinanszírozza a felújítást - figyelj.

Egyébként egy Westend szintű épület az tényleg nem rossz, pláne ha Kispestre épül. Mondjuk én valahova mellé engedélyeztem volna. Bakelit-kunyhókat pedig minél előbb felszámolni, közérdek. Azon a környéken nincs túl sok dolog ami a kultúrára akárcsak emlékeztetne. És most letolják a Bástyát is. Egy belső rekonstrukció , nem lett volna elég ?
Ha Europarkot építenek a helyére az azért nagy szopás volna. Legalább egy OP-ART belsőteret valahova, emlékbe (igazából akárhol megfér, elég rugalmas stílus). Lassan már csak Dezsavü szinten ötlik fel imitt-amott. Most figyuzz !! Pedig mi lehetnénk az Op-Art fővárosa és ömlenének a turisták, Vasarely érdemeit nem akarják elvitatni /a közép-európai lélek kivetülései/. A metróvégállomás meg lehetett volna pld. műemléképület is. Pécs szerintem kevésbé urbánus, hogy ott bármi hasonló hitelesen mutasson.
Vsz, bár nem biztos , de úgy tűnik minthacsak a piacot akarnák valakik újrafelosztani - kíváncsi leszek majd, mit akarnak odarakni. Nem merik megmutatni :D

Inkább a Moszkva téren tülekednének, ott már nem lehet ennél rosszabb mint amilyen

[ Szerkesztve ]

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#136) Integra válasza Van Der (#135) üzenetére


Integra
titán

anno még láttam a kerületi újságokban is a beépítési terveket az EGÉSZET beakarják építeni. de mindent egészen a határ úti metróállomásig...
arra leszek kiváncsi hogy vajon mennyi új p+r parkolót fognak még megépíteni...

a moszkva tér meg kész luxusnegyed a kökihez képest, ezt hidd el nyugodtan:(

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#137) BosXx


BosXx
aktív tag

[link] nagyon minimal, nagyon szép :R

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#138) Van Der válasza Integra (#136) üzenetére


Van Der
csendes tag

A Moszkván szerintem ha a bejárati frontot + a külső teret, igényesen felújítanák, azt az épületet sem kéne lebontani. Minden mást igen.

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#139) Van Der


Van Der
csendes tag

Retróóóó

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#140) Integra válasza Van Der (#138) üzenetére


Integra
titán

sajnos valszeg az is megy a levesbe:(
a kökin meg nagyon nekiálltak a földmunkálatoknak, szinte már minden levan dózerolva.
bár a gyógyszertár és a hentesbolt hirdeti magáról, hogy üzemelnek, fene tudja még meddig. de az átjárás a metrohoz már megszűnt.

kész a gellért egyik részének rekonstrukciója
[link]
na ez szép lett nagyon!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#141) #65675776 válasza Integra (#140) üzenetére


#65675776
törölt tag

A boltosok meg gondolom a munkagépek megjelenésekor értesültek az egészről. Persze...

Ez már annyira szánalmas tud lenni. Miből gondolták, hogy csak az Ő kedvükért nem fogják lebontani?

(#142) Integra válasza #65675776 (#141) üzenetére


Integra
titán

hát igen, ezt én is erősen kétlem..
meg azt is, hogy a többiek miért pakoltak már rég ki.
meg azért sem a gyógyszertár sem a hentesbolt nincsen olyan rég óta ott hogy ne tudták volna, hogy előbb utóbb ez lesz, sőt szerintem már költözéskor tudatták velük, hogy terület rendezés és bontás lesz.
a kérdés, hogy vajon mit és milyen kondíciókkal ajánlottak fel nekik..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#143) Van Der válasza Integra (#142) üzenetére


Van Der
csendes tag

Hát ha beépítik a Határ-útig az sokat használna az ottani mikro-klímának. Már-már prosztó, egy-két helyen. Ekkora volumenben igényes munkát csinálni viszont minden cégnek nagy kihívás. Egyszer megnéznék egy bevásárló-központot aminek a falai fel van futtatva zölddel. Gusztustalan nagy síkok szoktak ezek lenni.

[ Szerkesztve ]

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#144) Integra válasza Van Der (#143) üzenetére


Integra
titán

szó szerint végig be lesz építve az egész
ez az aréna plázás projektnél is jóval nagyobb lesz asszem

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#145) Gyantusz


Gyantusz
tag

Munkagépekről fotógyűjtemény! lkw-stefan.de
Ez "üt-vág", Lord Integra után szabadon... :D

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#146) Integra


Integra
titán

új víztorony:)

gyantusz: kicsit bagger mániás a srác:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#147) Gyantusz válasza Integra (#146) üzenetére


Gyantusz
tag

Jó a cikkszöveg!

Szerintem fajint a kivitelezés, mármint a beton sehol sem fészkes (ami be is "b@na" 6000 tonnát kell tartania, csak tökéletes lehet). Komoly betontechnológiát feltételez a kivitelezés, hiszen az ilyen vastagságú betonfalak egyes rétegeinek száradása/szilárdulása már jelentős eltéréseket mutat. Ahhoz, hogy elérjék a maximális teherbírást, ezeket az eltéréseket jól kell kontrollálni! Ráadásul mivel nem is lehet egyben kiönteni, a szakaszolásokat is hibamentesen kell elvégezni.
De egyébként is. Van 1-2 magyar világszabadalom csúszózsaluk terén az elmúlt 50 évből... (pl. ipari szellőző/hűtőkémények és vidékei)

A kéregpaneleket a helyszínen gyártották le? (az 1950-es '60-as években az élvonalban voltunk "helyszíni előregyártás" témában)

Ez a szerelési filmecske előhozta belőlem a nosztalgiát: középsulis műhelygyakszikon meg fősulis ép.anyag gyak.okon nézegettünk ilyen KGST-s ismertetőket. :DDD Be szép is volt...

Jó lenne, ha annyi egyforintosom lenne most hírtelen, amennyi m3 beton ebben van... Bár az mégsem, mert már nem gyártják, akkor 5 HUF-os... Meg ahány szál betonacél!

"(Mint azt az este folyamán fél füllel hallottuk, az építés során akadt egy-két váratlan, menet közbeni improvizatív megoldást kívánó mérnöki-kivitelezői szituáció)"
Kevés kivitelezés van, ahol nincs. Inkább az az "alapértelmezett" és gyakori, ahol csak ilyen improvizációk vannak.

Remek a cikk is. Szerintem királyság az egész. Még a 0-ás hidakra leszek kíváncsi (meg a Szeged melletire is).
(Az új szennyvíztisztítóról van valami infó, elkészült már?)

Nem tudom, Nektek "Pestieknek" mi a véleményetek róla?
"Jól néz ki, hazamennénk vele." - Nagy Attila

Érdekes: "Többletkiadást a helyi védettségű fennsík természeti értékeinek, így például az őshonos védett növények szakszerű átültetése és megóvása jelentett, tette hozzá az igazgató."
Emberek! Ilyet ugyan miért nem lehet csinálni a Zengőn vagy a Tubesen is (a 3. NATO radar)? Jó lenne, ha valaki ezt megmagyarázza Nekem, csírkeeszűnek.

Ez a kép nagyon "istencsászár" (a cikkből):

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#148) Gyantusz


Gyantusz
tag

Alagút épül a Bering szoros alatt? - archiweb, 2008. március 28.

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#149) Integra válasza Gyantusz (#147) üzenetére


Integra
titán

nekem is tetszik, és jó látni hogy ilyet is tudunk..
érdekes mód a kisebb, nem szem előtt levő projektek képesek jól megvalósulni, valszeg itt nem akartak túl sokat zsebre rakni a férgek...
a nagy projektek meg egytől egyik iszonyat eredménnyel végződnek.. :(

a szennyvíztisztítóról múltkor láttam képeket, pont az origo-n voltak, gigantikus lesz és állítólag teljesen zártra fogják megcsinálni, megpróbálom megkeresni.
asszem 2010-11 környékére lesz kész, de lehet hogy csak 2013

mod:
meg is találtam:)

abramovics pedig nem megalomániás, kizárt:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#150) Integra


Integra
titán

már rendeltünk is belőle egy dvd-t:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.