Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38101) *Ropi* válasza Fejo (#38100) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hmmm, szelektív színtelenítés? ;) ;] :))

Hol találtátok meg a képek régi - mostani párjait?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38102) Peethy válasza Fejo (#38100) üzenetére


Peethy
őstag

Eredetiek jobban tetszettek, jobban átjött a régi-új kontraszt.

*Ropi*: [link]

(#38103) cOxeR válasza Fejo (#38100) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezek a változatok sokkalta jobbak szerintem.

(#38104) *Ropi* válasza Peethy (#38102) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38105) sztyui2


sztyui2
őstag

Nekem ezt sikerült összehozni a tegnapi holdfogyatkozáskor ;) :K

(#38106) Karima válasza sztyui2 (#38105) üzenetére


Karima
őstag

Szuper lett! Jó kis teleobid van, olyan hmm.. kompakt:)

(#38107) Karima


Karima
őstag

Mivel én most teleobi hiányban szenvedek, azért kénytelen voltam más megközelítésből lekapni a holdfogyatkozást. Így sikerült:

(L:/dl/upc/2011-06/16/40290_wajarpkmuhieu9nh_holdfpro.jpg)[link](/L)

(#38108) Sucuka válasza Fejo (#38100) üzenetére


Sucuka
senior tag

Ezek is nagyon jók lettek! Ötletes ez a fajta "egybeolvasztás" is!

(#38109) Játékos válasza Karima (#38107) üzenetére


Játékos
addikt

Nekem eddig ez tetszik a legjobban! :K Amit sajnálok, hogy az elején nem lett rövidebb záridő, mert így nagyon fényes lett a Hold.
Gratula a képhez! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#38110) Bulitt válasza Fejo (#38100) üzenetére


Bulitt
őstag

Ilyesmire gondoltam én is, mikor írtam szaby_gyereknek :)

Az utolsó kép, pedig eszméletlen jó! :R Így összemosva, nekem jobban tetszenek. Jelen és múlt határok nélkül :))

[ Szerkesztve ]

(#38111) Sucuka válasza Karima (#38107) üzenetére


Sucuka
senior tag

Karcsi, ez a kép nagyon ötletes! Te is mindig tartogatsz olyant, ami "bejön" a számomra!

(#38112) Játékos válasza Fejo (#38100) üzenetére


Játékos
addikt

Gratulálok!
Az ötlet eredetileg óriási, de a Te munkád előtt is le a kalappal! Az ilyenekért megérte feltalálni a fotogáfiát! :K
Köszi! :R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#38113) Sucuka válasza sztyui2 (#38105) üzenetére


Sucuka
senior tag

Nagyon komoly szerkezet ez a teleszkóp! Kiszámoltátok mekkora telének felelne meg? :D

(#38114) Karima


Karima
őstag

Kösz szépen a hozzászólásokat! Örülök, hogy tetszik, mert ezzel a képpel nagyon megszenvedtem. Mármint a készítésével:) Elmentem Nagymarosra, hogy majd a Duna partról fényképezem, méghozzá úgy, hogy a Visegrádi vár is benne legyen. Na kimentem fél kilencre - mert valahol azt olvastam, hogy akkor kezdődik - de már odafele éreztem, hogy egy kicsit korán lesz. Kb másfél órát vártam, mire feljött a hold, persze totál ellentétes irányból, mint amerre a vár volt, úgyhogy a várat már az elején skippeltem:)
Az elején nem is volt gáz, csak ahogy elkezdett elmenni minden fény, akkor láttam, hogy azon a partszakaszon közel s távol semmi fény nincs, úgyhogy teljes sötétségben ültem ott egymagam:) Persze a nagymarosi fiatalok ekkor hozzák ki a pittbulljaikat meg a különböző nagytestű kutyáikat a dunapartra póráz nélkül futtatni, úgyhogy az is marha nagy élvezet volt, amikor mellettem 2 méterre rohangált fel alá 5-6 kutya, a gazdáik meg 50 méterrel odébb cigizgettek. Már magam előtt láttam a másnapi újság főcímét, hogy "Fotóst téptek szét a megvadult harcikutyák":)))
Szóval azért nagyon vártam már, hogy mikor lesz telihold, és mikor húzhatok haza:)

(#38115) pisti válasza Sucuka (#38113) üzenetére


pisti
őstag

Az egyik (werk)képen látszik a típus: ilyen, 150/750-es Newton távcső, vagyis 150mm-es a tükör átmérője és 750mm-es a fókusztávolsága, a werk kép alapján úgy látom direkt fókuszban volt a gép rajta, úgyhogy ezt a 750mm-t lehet szorozni a 7D crop factorával. Tehát 750*1,6 = 1200mm - es telének felel meg (plusz a digitális zoom, a kép közepének kivágása), a fényerő meg a fókusz táv/tükörátmérővel egyenlő, vagyis 750mm/150mm = f5.0.

Sztyui: Szép fotók, tetszenek. :)

Karima: A tied is jó lett, és ötletes. Bal szélen kicsit igazítsd meg szerintem ahol az ütem "megtörik".
Örülünk, hogy túlélted. :D
Legközelebb majd Kismaros felől kell próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#38116) Sucuka válasza pisti (#38115) üzenetére


Sucuka
senior tag

Köszi szépen a szakszerű levezetést! Máris tanultam valamit.

(#38117) pisti válasza pisti (#38115) üzenetére


pisti
őstag

Jobban belegondolva ebben a crop faktoros szorzásban nem vagyok biztos, sőt. Valószínű nincs is értelme ilyenkor, attól függ, hogy mekkora kép vetül a szenzorra. Ha kitölti az APSC szenzort, akkor gondolom marad simán a 750mm, ha nem tölti ki, akkor meg még kevesebb is lehet. Mégse olyan egyszerű ez. Aki jobban ért ehhez esetleg leírhatja ezt, itt vagy az asztrofotózás topikban.

Sucuka: Jah úgy levezettem, hogy rögtön meg is gondoltam magam. :DDD
Viszont mosmár kiderítem, hogy akkor hogy is van ez.

[ Szerkesztve ]

(#38118) Karima válasza pisti (#38115) üzenetére


Karima
őstag

Jogos:) Itt a revizionált verzió:)

(#38119) runner 125 válasza Fejo (#38100) üzenetére


runner 125
nagyúr

Harckocsi, Lánchíd és Blaha mindent visz. :R
Fotózzra nem pakoltál fel?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38120) Fejo


Fejo
őstag

Köszönöm mindenkinek! :R

Közvélemény kutatnék, hogy melyik megoldás jön be jobban nektek:

A "hagyományos" keretes:

vagy az összemosott:

Előre is köszi a válaszokat! :R

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#38121) Karima válasza Fejo (#38120) üzenetére


Karima
őstag

Nekem a második, annyi módosítással, hogy kicsit kevesebb kellene az ff képből, tehát pl jobb oldalt én a villamosmegálló táblát benne hagytam volna, hogy minél több "modern" dolog látszódjon, minél több dolog legyen kontrasztban. Persze meg kell találni a balanszot, mert az meg a másik véglet, ha csak a tank látszódna az ff képből.

(#38122) Bulitt válasza Fejo (#38120) üzenetére


Bulitt
őstag

Mind a kettő nagyon tetszik, de inkább a összemosott kép felé hajlok. Ahogy Karima is írta, meg kell találni az egyensúlyt :)

(#38123) Dolphine válasza Karima (#38121) üzenetére


Dolphine
addikt

Egyetértek!

Kell a nagyobb kontraszt a régi és az új kép között. A tankosnál túl sok a régi kép szerintem is. Így szinte elveszik az új kép. Csak akkor tűnik fel, hogyha az ember a kép tetejére is néz!
Az összemosás valami fantasztikus ötlet! A keretes sem rossz, de én is az összemosás felé hajlok!

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#38124) Peethy válasza Fejo (#38120) üzenetére


Peethy
őstag

Ennél a képnél az összemosás jobban mutat, mert a keretesnél ott van a korlát, az autó, amikbe belevágtad az eredetit. De az összes többinél nekem a keretes jött be, jobban átjött a régi fotós hatás, mintha csak ráraktuk volna azt a régi papírképet :)

(#38125) SpongyaBob válasza Fejo (#38120) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Az első variáció mindenképp jobb szerintem, egy "darabka a múltból" érzésem támad ha megnézem. Szóval én a keretes megoldásra szavazok :K DE azt tegyük hozzá ez csak akkor jobb, ha nincsenek félbevágva dolgok az új képen. :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#38126) Fejo válasza Karima (#38121) üzenetére


Fejo
őstag

Megpróbáltam kevesebbet használni a régiből az elmosásnál, de az a probléma vele (nekem legalább is nem tetszett), hogy nem lehet szépen átmosni a képeket a korlátok miatt.
Lehet megpróbálom mégegyszer.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#38127) szergely001


szergely001
csendes tag

Sziasztok!

Heti párszor szoktam ide felnézni, igaz nem szólok hozzá a témákhoz, de a képeket mindig megnézem. Utoljára egy metrós csajszis kép tetszett nagyon. Most én mutatnék egy képet, amiben életet vittünk kíváncsi vagyok a véleményetekre. :B

Üdv: Gergő

[ Szerkesztve ]

(#38128) Slowman válasza Fejo (#38120) üzenetére


Slowman
aktív tag

Nekem is nagyon tetszik az összemosott verzió, nagy ötlet. De talán jobb egy kicsit a keretes,mert jobban látszik, hogy mennyit változott vagy éppen szinte semmiben sem különbözik az adott helyszín. Baromi jól mutat az illesztésnél a kontraszt, legalábbis nekem ez adja meg a legjobban a hangulatát ezeknél a fotóknál. Ki lehetne próbálni ezt az összemosott technikát, kb akkora méretben mint a "hagyományos" keretes történet, esetleg átfedésekkel (De lehet nem mutat valami jól. És marha sok meló) Amúgy külön tetszik az a hatás mintha a régi fotót rátennénk az új nyomatra.

[ Szerkesztve ]

(#38129) Kazimír válasza Fejo (#38100) üzenetére


Kazimír
őstag

Nem mindegyiken érezni akkora különbséget, de a SPAR-osnak kifejezetten előnyére vált. Abból a korábbi verzió nem... persze az is jól sikerült, de szerintem így sokkal inkább. :K

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#38130) t_a_m_a_s válasza Fejo (#38120) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ahol nem vágsz bele "új" dolgokba (autó, korlát, oszlop stb) ott nekem egyértelműen a keretesek tetszenek. Nagyon jól néz ki, ahol van olyan felirat aminek egyik fele régi, a másik új (pl a gyógyszertárnál)
A konkrét képnél az összemosott esetben én is kicsit kevésnek érzem az újat.

Holnap majd jól beletépünk...

(#38131) runner 125 válasza Fejo (#38120) üzenetére


runner 125
nagyúr

Karima véleménye szvsz a helytálló. :K

Részemről is a második, csak úgy, h a jelenlegi életképből több látszódjon, se ne pont felesbe maszkold össze őket.
Magyarán a kettő fotó kombinációja. :)

szergely001

A kivitelezés egész korrekt.
Viszont alul és két oldalt szerintem nagyon szűk.
A témaválasztás számomra kicsit bicskanyitogató, bár én egy konzervatív embör' vagyok e téren. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38132) *Ropi* válasza szergely001 (#38127) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Számomra aránytalan a kompi és kusza a kép: az előtér tele van zsúfolva (az asztalon lévő sokféle dolog elvonja a néző figyelmét a kép másik 2/3-áról), felül meg sok az üres tér arányaiban, ott a srác pénzt dobó keze dominál csak. A kevesebb több lenne ebben az esetben (Elég lett volna csak egy sötét felület, amin jól látszik két fehér csík, meg mondjuk a pisztoly, a cigi és a pia, de abból valami üveges whiskey, hogy nagyobb hangsúlyt kapjon. Tulajdonképpen az egész asztal nem kéne, mert nagyon kitakar ott az előtérben, a formavilága sem illik ide szerintem. Nomeg a lány alakja is jobban érvényesülne a fekete fotelben.). A fehér háttér helyett inkább sötétszürkét vagy feketét alkalmaztam volna, jobban adja a kép hangulatát, meg az elszórt papírpénzek is jobban leválnának a háttérről. Hopp, ez már egy teljesen másik kép... ;)

Üdv.:

R.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38133) asthring


asthring
tag

pár kép amit merek vállalni:

barnacukor

kacsa?

dramatic földikutya
ugyanő

hazatérés

Juci

inni

(bocs hogy kisképeket nem linkeltem, előnézet hiányában nem mertem próbálkozni)

http://asthring.deviantart.com | http://stonerrock.hu | http://postrock.hu

(#38134) *Ropi* válasza asthring (#38133) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó kis minimalista képek, arra vigyázz, hogy a harmadolón lévő portréalany ne kinézzen a képből, hanem bele nézzen (Juci)!

A poharakon az ujjlenyomatok rendőrségi azonosításhoz kellettek? ;) Legközelebb takarítsátok le előtte. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38135) JohnyBlue válasza asthring (#38133) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Az ugyanő képed szerintem egy nagyon jól elkapott pillanat, látni a kis zsiványságot rajta. :K

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#38136) Sucuka válasza asthring (#38133) üzenetére


Sucuka
senior tag

Összességében jó képek lettek, a poháron a lenyomatok nem kellenek, és Juci arca elbírt volna némi reust. De ez csak egy kezdő véleménye :)

(#38137) asthring


asthring
tag

*Ropi* köszi ^^ az ujjlenyomatot igyekeztem hangsúlyozni, azért is HDResítettem, mert úgy sikerült kiemelni a legjobban. Az persze az én bénaságom, hogy nem jön át, hogy jelentősége van.

JohnyBlue: köszi neked is ^^ utána odajött, és harcolni akart mérgesen :D az lett a "dramatic földikutya"

Sucuka: köszi ^^

egy kimaradt, érdekességképen, szkenneltem békákat

[ Szerkesztve ]

http://asthring.deviantart.com | http://stonerrock.hu | http://postrock.hu

(#38138) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Van itt olyan aki használja és nagyon érti is a GIMP-et? Az kérem jelezze, mondjuk priviben :) Köszönöm :R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#38139) *Ropi* válasza asthring (#38137) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor bocsánat. :) Ez a művészet szépsége, hogy ahány néző lát egy művet, mind azt gondol bele, amit akar. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38140) Fejo


Fejo
őstag

Köszönöm a sok észrevételt! :R

Próbáltam kicsit variálni a képekkel, így most mutatnék két újabb verziót:

Illetve két másik képemet is megcsináltam átmosásos technikával:

Véleményeket, kritikákat továbbra is szívesen veszem! ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#38141) Dolphine válasza SpongyaBob (#38138) üzenetére


Dolphine
addikt

Egy GIMP kivesézésnek én is örülnék!
Egyébként van egy oldal, angol, de tele van videóval:
[link]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#38142) Dolphine válasza Fejo (#38140) üzenetére


Dolphine
addikt

A tankos képből nekem személy szerint a második jobban tetszik, ahol látszik a tank előtt a korlát. Az nekem nagyon üt! :)
A többi is jó így. Nem tudom, hogy a gyalogosoknál is megoldható-e a korlát? :F
Hogyha egyszer nagyon ráérsz, vagy nem titok szívesen elolvasnám, hogy milyen technikával készítetted el ezt a képet. Főleg a tankosat, a másodikat, mert tuti, hogy nem egyszerű Klón eljárással. Vagy nagyon aprólékosan! :R

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#38143) #31757056 válasza Fejo (#38140) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szerintem az a tankos a legutosebb amiben a korlat is bent van az unicredit reklammal. Tenyleg minden elismeresem a munkaidert, az osszes tobbiert is! :R

(#38144) Karima válasza Fejo (#38140) üzenetére


Karima
őstag

Na erről beszéltem! pörfikt!:) A tank a korláttal bestof!:)

(#38145) Játékos válasza Fejo (#38140) üzenetére


Játékos
addikt

Parádés! :C Annyira jó lenne Miskolcról is találni II. VH-s képeket!
A korlátos egyszerűen beszarás! Annyira jó, hogy mutogatni fogom, akár megengeded, akár nem! :DDD :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#38146) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Sziasztok!

Jöttem kicsit okosodni :)

Valaki fotózott már motorost szemből? De úgy, hogy a motoron volt a gép? Egyáltalán lehetséges lenne ez? Valami masszív rögzítéssel kéne felszerelni az állványt és rá a gépet. Elmosott hátteret akarok, de félek hogy leesik a gép :D

Várom az építő jellegű ötleteket :K

(#38147) total90


total90
veterán

Palicsi panoráma. Vélemények?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#38148) *Ropi* válasza Fejo (#38140) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én is a második tankosra szavazok (Szuper lett!): jobban illik a 2:3 képarány a tank hosszú csövéhez, plusz az első képen van egy fél korlát, ami épp az "időviharba" került. ;) Én elmostam volna teljesen. :)

(#38147) total90: nekem bejön a kép. Arra ügyelj, hogy sávosodik az ég, 8 Biten dolgoztad fel?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38149) total90 válasza *Ropi* (#38148) üzenetére


total90
veterán

Köszi. A gáz, hogy amikor jpg-re mentettem, akkor ilyen lett. TIFF-be nincs vele gond, csak az túl nagy...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#38150) Sucuka válasza Karima (#38144) üzenetére


Sucuka
senior tag

Osztom sokak véleményét: a tank és előtte a korlát nagyon ott van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.