Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Coc@s válasza Janix12 (#150) üzenetére


Coc@s
őstag

:R

18 éve itt

(#152) tusi74 válasza Janix12 (#116) üzenetére


tusi74
őstag

"Ami szükséges a Samsung TV-nek MKV file-ok lejátszásához az a "MiniDLNA".
Le kell tölteni, a NAS addon-ban feltelepíteni majd a ki kell kapcsolni a NAS saját UPnP szolgáltatását.
Érdemes még persze el is indítani a feltelepített "MiniDLNA" szolgáltatást az "Add Ons"-ban...
Eddig lejátszik mindent a TV-m amit idáig nem akart a NAS-ról.."

Én is feltettem ma a MiniDLNA-t, de nekem az MKV-t ugyanúgy nem játssza le a Samsung Tv, mint eddig a saját cuccával. Még valamit fel kell tenni?

(#153) Coc@s válasza tusi74 (#152) üzenetére


Coc@s
őstag

A miniDLNA - gondolom - azért kell, hogy a TV egyáltalán lássa a NAS-t, mivel a TV tud DLNA-t, a DLink meg nem.

Az mkv lejátszás már inkább TV nyűg talán:De majd okos okosTV-sek megmondják. :D

18 éve itt

(#154) tusi74 válasza Coc@s (#153) üzenetére


tusi74
őstag

A Dlink is tud, az első naptól felismeri, azzal nincs gond, viszont az MKV-t nem játssza le a TV.

(#155) Coc@s válasza tusi74 (#154) üzenetére


Coc@s
őstag

De mit ír a TV leírása? Tud mkv-t?

18 éve itt

(#156) Janix12 válasza tusi74 (#152) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

Egyszerű ellenőrizni, hogy a TV tudja-e az MKV-t.
Egy pendrive-on amin van egy MKV kiterjesztésű állomány, csatlakoztatod a TV-hez és megpróbálod elindítani.
Ha ez sikertelen akkor maradni kell az avi-nál...

János

(#157) tusi74 válasza Janix12 (#156) üzenetére


tusi74
őstag

Köszi, akkor sajnos tényleg nem tudja, mert a pendrive-ról sem viszi. :(

(#158) Janix12 válasza tusi74 (#157) üzenetére


Janix12
aktív tag

Esetleg megpróbálhatsz olyan MKV-t ami nem H264-es és nem 5.1-es hanggal van.
Itt még lehet szerencse.
Mikori a TV?

(#159) tusi74 válasza Janix12 (#158) üzenetére


tusi74
őstag

2013-as. Pedig itt támogatottnak írja az MKV-t.

(#160) Janix12 válasza tusi74 (#159) üzenetére


Janix12
aktív tag

Korábban amíg még nem volt NAS-om én a Samsung gyári megosztóját használtam.
Csak próbából ellenőrizni kéne, hogy onnan lejátssza-e ugyan azt a filmet amit eddig próbáltál.
Itt egy link [link]
Illetve egy újabb verzió [link]
Egy végtelenül egyszerű kis program, de évekig ezzel osztottam meg a filmeket a TV-vel.

[ Szerkesztve ]

(#161) Coc@s válasza Janix12 (#150) üzenetére


Coc@s
őstag

Fölraktam a minidlna-t, működik is. Mondjuk nem teljesen szimpatikus, de ingyenes, működik.
Amit viszont megfigyeltem, hogy a tegnap késő délutáni indítás óta a NAS egyáltalán nem alszik el annak ellenére, hogy éjszaka nem néztük/használtuk. Időnként a HDD-t is használja. Korábban ez nem volt így.
Normális ez?
Most mindenesetre leállítottam a DLNA-t.

18 éve itt

(#162) Janix12 válasza Coc@s (#161) üzenetére


Janix12
aktív tag

Nálam fut rajta egy torrent kliens is.
Ez ügye azzal jár, hogy gyakorlatilag 0-24 ben a neten lóg és seed-el.
Én erre vettem, szerintem ez a dolga és ez a természetes...
Egyébként az altatás, ha jól olvastam akkor a merevlemez inaktivitás alapján kerül készenléti állapotba...

[ Szerkesztve ]

(#163) Coc@s válasza Janix12 (#162) üzenetére


Coc@s
őstag

Torrent nekem is van rajta, de most épp nincs seedelés, nem fut rajta semmi.
Ilyenkor az utolsó hozzáfordulás után fél órával szokott alvóba menni. KB. 23-kor próbálgattam utoljára, azóta reggelig nem aludt el.
Kíváncsi vagyok, hogy a DLNA leállítása után elmegy-e.

18 éve itt

(#164) Coc@s válasza Janix12 (#162) üzenetére


Coc@s
őstag

El is aludt a DLNA nélkül.
Szerintem csak akkor élesítem majd, ha NAS-ról akarok nézni valamit.

18 éve itt

(#165) Janix12 válasza Coc@s (#164) üzenetére


Janix12
aktív tag

Nem macerás az?
Állandóan oda ülni, elindítani, vissza ülni a tv elé, betallózni aztán elindítani?
Én egyből a fotellel kezdek... :)
A véleményem továbbra is az, hogy az a dolga NAS-nak, hogy menjen 0-24.
Eddig ügye ez a számítógép dolga volt és most egy sokkal alacsonyabb fogyasztású eszköz spórolva nekünk a villanyszámlán teszi ezt.
Persze mindenki a maga ízlése szerint. Van rá 2-év garancia.. Én nem aggódom... :R

(#166) Panthera


Panthera
őstag

Hali

Valakinek sikerült már felkonfigolni ezt a nast, úgy hogy távolról nem FTP protokollt használ , hanem rendes rendes hálózati meghajtónak csatolja fel?

[ Szerkesztve ]

(#167) Coc@s válasza Janix12 (#165) üzenetére


Coc@s
őstag

Nem úgy gondoltam, hogy pl. filmenként, hanem amikor úgy gondolom, hogy na most a NAS-ról nézek filmet.
Ez nálam igencsak ritkán jön elő, bár most hogy olyan a TV, lehet kicsit sűrűbben, de akkor sem naponta, de nem is hetente.
Nem az energiafogyasztás miatt, hisz a NAS úgy is megy.
Azt nem értem, hogy a NAS, amikor a hálózatról (LAN) tuti hogy semmi nem szólítja meg a DLNA szervert, miért van az, hogy el sem alszik, míg ha nem aktív a DLNA, akkor a beállított idő után megy aludni.
Nem túl szimpi nekem így ez a DLNA. Nem tudom, mit csinál a háttérben. Nem csinál-e olyat, amit én nem szeretnék.

18 éve itt

(#168) Multibit válasza Coc@s (#167) üzenetére


Multibit
veterán

Nem értem, hogy miért éri meg a buta DLNA-val kínlódni, mikor ma már fillérekért lehet használható mediaplayereket kapni!?

(#169) Coc@s válasza Multibit (#168) üzenetére


Coc@s
őstag

Nézd, ha valaki eleve üzemeltet NAS-t, akkor adja magát a dolog.
Én meg spec. TV-t is qrva ritkán nézek, nekem pénzkidobás lenne egy médialejátszó.
Inkább a meglévő NAS-t akarom erre is használni, már amikor egyáltalán rámjön a dolog.

18 éve itt

(#170) Multibit válasza Coc@s (#169) üzenetére


Multibit
veterán

NAS-t üzemeltetek és két mediaplayerem van ;) .
A NAS nem játszik le semmit, csak tárol (vannak drágább NAS-ok, amelyekbe már építettek HDMI kimenetet, de az nem D-Link árkategória). Egy olcsó mediaplayer (pl.: [link]) a tévé gagyi lejátszójától szabadítana meg :K
Bocs az off-ért! Részemről ennyi volt.

(#171) Janix12 válasza Multibit (#170) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

Ne kövezetek meg, ha itt ott bakizom, de nem akartam teljes cikkeket idézni.
Csak annyit tennék hozzá, hogy, ha van NAS-od akkor azon van DLNA szolgáltatás és ezzel együtt UPnP is ami meg a megosztás része.
A DLNA szabványt azért találták ki, hogy egyszerűsítsék a media file-ok megosztását és lejátszását, mélyebben nem mennék bele. Ha bele ásol a topicba láthatod, hogy a D-Link saját DLNA megosztása nem támogat miden MKV típust és ezért kel lecserélni.
Az utólag telepített DLNA szolgáltatás nem engedi készenléti állapotba a NAS-t.

Ezekből kifolyólag nem nevezném a fórum főhősét egyszerű hálózati tárolónak.. Nem kétséges, hogy ennél több.

Nekem a TV-m is viszi az MKV-t, de vettem egy androidos tv box-ot a biztonság kedvéért, ezen kodi van és DLNA szabványokból adódó problémát a Samsung TV-vel, áthidaltam.

János

(#172) Coc@s válasza Multibit (#170) üzenetére


Coc@s
őstag

Semmi gond.
Mint írtam, baromira ritkán megyek TV elé bármilyen célból, így nekem tökéletesen megfelel a TV lejátszója úgy, hogy a NAS-on tárolt cuccot lehúzza a LAN-on és lejátsza.
Részemről is ennyi. :K

18 éve itt

(#173) localhostadm


localhostadm
tag

Tudja valaki esetleg, hogy a Total Commander addont hogy lehet működésre bírni? Borzalmas ez a fájlkezelő, ami a nasba van...

"I try to find in Google before I ask dumb questions!" --> Google a barátod!

(#174) foxlll


foxlll
újonc

Sziasztok! Nemrég vettem egy DNS-320L-t, tárolás mellett filmnézésre szeretném használni egy LG TV-n. Letöltöttem/beüzemeltem a miniDLNA-t, de valamilyen oknál fogva nem hajlandó felépíteni a médiabázist. PC-látszik a médiaszerver, de a mappái üresek, illetve csak néhány film jelenik meg. Előre is köszi a segítséget.

(#175) Janix12 válasza foxlll (#174) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

A MiniDLNA-t be kell állítani, hogy melyik mappát szeretnéd megosztani a hálózaton.
Nekem ez így jelenik meg..

Üdv János

(#176) foxlll válasza Janix12 (#175) üzenetére


foxlll
újonc

Köszi a választ. Nekem 1.03 van, egy kicsit másképp néz ki, de a lényeg ugyanaz. Ezt én is beállítottam. Viszont látom nálad a Transmission is megy. Kell hozzá?

(#177) Coc@s válasza foxlll (#176) üzenetére


Coc@s
őstag

A D-Link oldaláról már 1.08 is letölthető.

Most nézem, hogy a DLNA verzióról beszélsz ha minden igaz, én meg a NAS FW-re gondoltam. :K

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#178) Janix12 válasza foxlll (#176) üzenetére


Janix12
aktív tag

Nem kell a Transmission...
Én azt töltöttem le először torrent kliensnek, de aztán váltottam a Deluge-ra.
A megosztás az ugyan az maradt..
Van 1.3-as??

János

(#179) foxlll válasza Janix12 (#178) üzenetére


foxlll
újonc

1.03-as van, ha igaz ez a legfrissebb verzió. Időközben próbálkozom a Twonkyval, egyelőre jobbnak tűnik, a mediafájlokat legalábbis megtalálja. Kipróbálom a tv-vel, aztán meglátjuk. Köszi

(#180) Coc@s


Coc@s
őstag

Kínlódok a NAS-ommal. Sajna nálam s előjött az a hiba, hogy nem indul újra, csak ha lehűtöm.
Most kicserélném az alaplapi elemet,mert már az is csak kb. 2,5V.
Menteném előtte a konfigot, de csak egy 0 bájtos fájlt csinál. Mi lehet a gond?
Ha kiveszem az elemet milyen beállításait felejti el?

18 éve itt

(#181) foxlll válasza foxlll (#179) üzenetére


foxlll
újonc

Sziasztok. Szépen megoldódott a gondom, kiválóan működik minden. A megoldás a Twonky legutolsó verziós változata volt. Jó ma webes felület, szépen behúz mindent a HDDkről, és a video formátumokkal sincs gond. Talán annyit lehet felróni neki, hogy a scanneléshez újra kell indítani, de ezzel együtt lehet élni.

(#182) Janix12 válasza foxlll (#181) üzenetére


Janix12
aktív tag

Megjegyzem a miniDLNA automatikusan teszi ezt.. :)

@Mármint, ha kerül egy újabb media file a mappába, akkor az automatikusan megjelenik a megosztásban...

[ Szerkesztve ]

(#183) dani0001414


dani0001414
csendes tag

Sziasztok!

Én is vettem egy ilyen NAS-t, viszont velem az alábbi probléma fordult elő. HD Sentinel-el a HDD-m ami egy 320GB-os Seageat 100% kondíciójú volt hibátlan. Viszont a NAS-t probálgatva fájlokat másolva rá le föl körülbelül 4 vagy 5 nap múltán 22%-os kondíciójú lett 238 szektor hibával.

Van rajtam kívül még valaki akinek meggyepálta a HDD-jét a NAS, vagy csak én jártam így? Vagy nézte még rajtam kívül más a HD Sentinel-el előtte és utána?

Előre is köszönöm a választ! :)

(#184) Janix12 válasza dani0001414 (#183) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

Szerintem ezek nem szektor, hanem logikai hibák.
Futtass windows alatt egy chkdsk-et.
Előtte meg csinálj egy formázást, de ne a gyorsat, hanem a teljeset..

[ Szerkesztve ]

(#185) dani0001414 válasza Janix12 (#184) üzenetére


dani0001414
csendes tag

Köszi megpróbálom! :) Most egy másik HDD-vel próbálom lesz e gond vele. Sikerült elérnem rajta, hogy a HDSentinel ARM-es verziója minden reggel lefusson és report fájlt készítsen.

(#186) dani0001414


dani0001414
csendes tag

Azt is megtudtam csinálni, hogy a HDSentinel által készített report fájlt tovább is küldje e-mailben. Ez hasznos lehet annak aki backup-ra használja majd mint én és érdekli, hogy a lemezek állapota, kondíciója hogyan alakul. :) Ha valakit érdekel akkor majd csinálok róla egy kis tutorialt. :)

Hasonlóan részletes mint a PC-s verzió.

Persze a benne lévő HDD tesztként van benne. Már csak 40%-os.

[ Szerkesztve ]

(#187) petya220


petya220
senior tag

Sziasztok
Van egy kis problémám a nas-ommal,
1.08-as fw van rajta, és van opció az ssh bekapcsolására, én be is kapcsoltam, de amikor csatlakoznék rá, kéri a user-t és a jelszót, be is írom, aztán kidob .-. Valami ötlet?

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#188) Geryson


Geryson
addikt

Sziasztok! Van egy pár kérdésem, tudnátok segíteni?

Azt szeretném, hogy ne a complete könyvtár legyen DLNA-ban megosztva, hanem több másik. A Multimedia shares oldalon belövöm és pont nem foglalkozik vele. Hiába nyomok restartot, SOHA nem fogadja el az új könyvtárakat. Valami ötlet?

Ezenkívül szeretnék Transmissiont frissíteni rajta. Hogyan tudom ezt? Elfelejtettem, hogy anno hogyan lett felrakva.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#189) xinis válasza tusi74 (#152) üzenetére


xinis
csendes tag

Sziasztok!

Én is vásároltam egy D-Link DNS320L típusú NAS-t. Elolvastam nagyon sok fórumot és mindenütt látom, hogy problémát jelent az .mkv file-ok lejátszása DLNA-n keresztül, pl. Samsung TV-n. Nekem is Samsung TV-m van, de a lejátszást rendkívül egyszerűen meg tudtam oldani. A NAS beállítása után (nem írom le, mert már többször leírták előttem) az .mkv kiterjesztésű file-okat egyszerűen csak át kell nevezni .avi-ra. Így már le fogja játszani a Samsung TV. Nem kell semmilyen extra appot, programot feltelepíteni a NAS-ra.

Egyébként a NAS szerintem annyi pénzért, amennyiért adják, nagyon jó. Kicsit lassú, de 20k Ft-ért ne várjon az ember csodát. Én torrentezésre használom, RAID1-ben a családi videók és fotók tárolására és DLNA-n keresztül 2db TV-n nézzük a mindenféle tartalmakat róla. A munkahelyemen a NAS-ról streamelem a zenét. Minden kifogástalanul működik.

Egy dolgot nem sikerült még megoldanom nála, mégpedig azt, hogy ha rádugom a külső winchesteremet USB-n, akkor azt is lássam hálózaton, pl. Volume 2-ként vagy bárhogyan. Erre tud valaki megoldást?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#190) zolka1977


zolka1977
tag

Sziasztok!
A MiniDLNA belinkelné valaki.Sajna nem találom...

(#191) Janix12 válasza zolka1977 (#190) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

[link]
Regelni kell..

Üdv János

(#192) zolka1977 válasza Janix12 (#191) üzenetére


zolka1977
tag

Köszi!
Már próbáltam, de nem enged :( sztem fizetős :(((

(#193) Coc@s válasza zolka1977 (#192) üzenetére


Coc@s
őstag

INNEN esetleg?

18 éve itt

(#194) zolka1977 válasza Coc@s (#193) üzenetére


zolka1977
tag

Itt már sikerült a reg, de itt is a fizetős ukrán oldalra visz :W

(#195) Coc@s válasza zolka1977 (#194) üzenetére


Coc@s
őstag

És mi a baj egyébként a ShareCenterrel?
Most hogy jobban megnéztem, nekem onnan van, és anno simán regisztráltam.

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#196) Janix12 válasza zolka1977 (#192) üzenetére


Janix12
aktív tag

Van valami limit, hogy egyszerre csak két appot enged letölteni aztán pihentet 8-órát..
Persze utána ismét enged letölteni 2db-ot...

(#197) zolka1977 válasza Janix12 (#196) üzenetére


zolka1977
tag

Köszönöm a segítséget :R chrome volt a ludas nem engedett csak exploreren regelni :W

(#198) zolka1977


zolka1977
tag

Még egy gondom akadt sorry, az otthoni hálózatról gond nélkül elérem a nas tartalmát, de bárhonnan már nem megy..... :))

(#199) Coc@s válasza zolka1977 (#198) üzenetére


Coc@s
őstag

A routereden be kell állítani a port-forwardingot.
Vagyis a NAS által használt portokat engedélyezni kell.

18 éve itt

(#200) zolka1977 válasza Coc@s (#199) üzenetére


zolka1977
tag

Már engedélyeztem a routeren, de semmi. Ha esetleg lépésről-lépésre leírnád :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.