Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) xinis


xinis
csendes tag

Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani, hogy DNS320L-en a Transmission v2.73-nál be lehet-e állítani valahogyan az egyszerre futó letöltések számát? Szeretném beállítani, hogy max. 5 torrent letöltés menjen maximum, de ha beteszek több torrentet, akkor ha egyel végzett jöjjön a következő.
Remélem érthetően sikerült leírnom! ;)

A válaszokat előre is köszönöm!

(#202) Coc@s válasza xinis (#201) üzenetére


Coc@s
őstag

Nem emlékszem a pontos számra, ill. hogy ott hangolható-e, de ezt az alap torrent kliens kiválóan megcsinálja.
A visszaosztásnál is.

18 éve itt

(#203) xinis


xinis
csendes tag

Ezzel a klienssel vettem a NAS-t. 10 letöltést enged egyszerre és gyakorlatilag végtelen seedelést, de az a tapasztalatom, hofy ha 10 letöltés megy egyszerre, azt már nem bírja. 2x is megfagyott az egész úgy, hogy csak áramtalanítással sikerült újraindítani. Viszont ha nem engedek neki csak max. 5 letöltést egyidőben, akkor semmi gond. Csak így ugye manual kell indítgatni a letöltéseket. Ezért keresem a megoldást.

(#204) Coc@s válasza xinis (#203) üzenetére


Coc@s
őstag

Hát ha nem felejtem el, este otthon kipróbálom a gyárival.
Nekem az van rajta, mert ritkán és keveset torrentezek, így bőven megfelel.

18 éve itt

(#205) xinis


xinis
csendes tag

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy a Transmission-t kívülről, tehát pl. a munkahelyemről el tudom-e érni? Jó lenne néha egy-egy torrentet bedobni, hogy mire hazaérek, már nézhessem is a filmet.
Amennyiben ez lehetséges, azt is leírnátok, hogy hogyan?

Előre is köszönöm!
Üdv.

(#206) Multibit válasza xinis (#205) üzenetére


Multibit
veterán

Megoldható.
Kell hozzá egy DDNS cím, meg kell nyitni a routereden (és a NAS-od tűzfalán, ha van) a 9091-es portot, kell telepíteni a telefonodra egy remote applikációt, be kell azt állítani (DDNS cím, port, user/pw megadása) és már megy is a távletöltés.

(#207) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Valaki telepített már erre a nas-ra plex-et? Kis segítség kellene igaz nem a telepítéssel hanem a továbbiakkal, mert könyvtárt nem tudok hozzáadni.

(#208) Pozsi85


Pozsi85
tag

Üdv nektek!
Remélem valaki látogatja ezt a topikot.

Na szóval szeretnék venni egy ilyan NAS-t, mert nekem csak arra kell, hogy torrentezzen el magában, én meg a letöltött anyagot nézzem a tv-n.
Itt jön a kérdés: Samsung tv-k elvileg nem olvassák az mkv filokat dlna-ban. Na most, én próbakép bekapcsoltam a laptopon a dlna-t (windows 10, adatfolyam), és a tv-n megnyomva a sourece (forrás) gombot, ki tudom választani a laptopot, és még le is játsza szépen az MKV-t!
Igazából most jön a kérdés :) : Lehet akkor, hogy ezzel a NAS-al is nűködn akkor a dolog? lehet ez egy régebbi probléma és a samsung javította volna egy frissítéssel? Ez a "teszt" amit csináltam a alptoppal egyenértékű mintha a nas osztaná meg a cuccot?
Köszi!
Pozsi

(#209) xinis válasza Pozsi85 (#208) üzenetére


xinis
csendes tag

Igen, meg lehet csinálni, hogy a Samsung TV lejátsza a NAS-ról az .mkv file-okat. A miniDLNA nevű appot kell feltelepíteni és már megy is a lejátszás a Samsung TV-n minden gond nélkül.

(#210) Pozsi85 válasza xinis (#209) üzenetére


Pozsi85
tag

Köszi a választ! Érdekes, hogy nekem csak simán windows streamelve is viszi a tv. lehet okosabb okos tv 😂. de akkor a fent említett dolgokra tudom ezt a típust használni? mert akkor belevágok. esetleg egyidőben 2 tvre is tudja küldeni az anyagot?

(#211) xinis válasza Pozsi85 (#210) üzenetére


xinis
csendes tag

Igen, használtható ez a NAS torrentezésre is. Én kimondottan arra használom + DLNA szerverként. Nekem csak az egyik TV-m DLNA képes, de nem okoz neki gondot ha a TV-n pl. megy egy fullHD film róla, közben wifi-n másolok rá valamit és pl. telefonon is streamelek egy filmet róla.
Szóval elég jó kis cucc ennyi pénzért és a felsoroltakon kívül még rengeteg szolgáltatást tud.

(#212) Pozsi85 válasza xinis (#211) üzenetére


Pozsi85
tag

Köszönöm az infókat!

(#213) xinis válasza Multibit (#206) üzenetére


xinis
csendes tag

Nos, a távoli elérés megy, a szükséges portok nyitva. FTP távolról DDNS-en keresztül megy. A gondom már csak az, hogy a Transmission-t nem érem el kintről ill. iOS-re nem találtam olyan kliensprogramot, amivel el tudnék indítani letöltést. A legjobb megoldás az lenne, ha kintről elérném a Transmission webes felületét, mint otthon. Erre van valakinek valami megoldása?

(#214) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Nemrég beszereztem egy ilyen eszközt. Csak gyári alkalmazásokat használok rajta: beépített Multimedia services és a P2P downloads.
A dlna/upnp szerver a frissen letöltött filmeket nem mutatja.
A P2P max 10 torrentet enged egyszerre letölteni.
Másnál is így működik, vagy csak nálam vannak ilyen problémák?
Emiatt használ mindenki miniDLNA-t és Transmission-t?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#215) Pozsi85 válasza Laca0 (#214) üzenetére


Pozsi85
tag

Szia!

Én is ma szereztem be. Élből úgy indítottam, hogy feltelepítettem a transmissiont, (rajta is volt, csak frissíteni kellett), az nekem megy tökéletesen.
A dlna is megy rajta tök jól, csak az aplications managment résznél pipáld be. hogy aktív legyen...

(#216) Laca0 válasza Pozsi85 (#215) üzenetére


Laca0
addikt

Közben egy kicsit utánajártam. A "Multimedia services" gyári DLNA nem frissíti automatikusan a média listát. Vagy újra kell indítani, vagy a webes felületen kell neki nyomni egy refresh-t. A külön letölthető miniDLNA automatikusan frissít (tesztelve).

Feltettem én is a Transmission-t. Hol tárolja a torrent fájlkokat? Nem találom sehol. Be kellene raknom a p2p-el letöltött mappákat seed-elésre.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#217) Pozsi85 válasza Laca0 (#216) üzenetére


Pozsi85
tag

nem tudom pontosan, hogy hol, de rögtön rájössz, ha elindítasz vele egy torrentet, mert akkor hozza létre a könyvtárat, és rögtön látni fogod. Hülyeséget nem akarok írni.
minidnla bonyolult felrakni? Vagy a mienkre (L) széria már nem? mert a sima 320-on tudom, hogy nem egyszerű, valami fun cucc is kell. Ide mi kell? segítesz?

(#218) Laca0 válasza Pozsi85 (#217) üzenetére


Laca0
addikt

Sajnos nem jövök rá, mert csak egy transmission mappát hozott létre, semmi mást. Ebbe elkezdte letölteni. A torrent fájl nincs mellette. Valami olyan tárhelyen tárolja, amit simán nem lehet elérni. Próbáltam konzollal elérni, de sem a 21-es sem a 22-es porton nem válaszol.

A minidlna-letöltési linkje itt van a topicban, keress rá. Ott regisztrálni kell, majd belépés után a letöltésnél a "free" gombot válaszd. Utána a nas Applications menüjében az Add-on Centerben tudod telepíteni. Utána engedélyezni is kell, de azt már majd látod.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#219) Pozsi85 válasza Laca0 (#218) üzenetére


Pozsi85
tag

jaaa, te magát a torrent file keresed? Azt nem tudom hova tölti le, de nem is értem akkor hogy indítottad el. Mert nekem úgy van, hogy a TM-ben van, hogy megynitás, ott kitallóztam a pc-n lévő torrent file--t, és kész. Te másképp csináltad?

(#220) Laca0 válasza Pozsi85 (#219) üzenetére


Laca0
addikt

Van olyan funkció is, hogy watch dir. Az abba lementett torrent fájlt automatikusan letölti a kliens. Lehet, hogy ez egy butított verzió, de az is lehet, hogy ha hozzáférnénk a settings.json fájlhoz, akkor be tudnánk állítani.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#221) Laca0


Laca0
addikt

Le kell tölteni innen az OpenSSH-t, feltelepíteni és feltelepíteni a Transmission-t is.
Putty-al belépni a nas-ra (22-es port). Név: root, jelszó üres.
cd /mnt/HD/HD_a2/Nas_Prog/Transmission/config
itt van a settings.json fájl
vi settings.json
le kell menni a végére
"a" betűt lenyomni
a vége így nézzen ki:
"watch-dir-enabled": true,
"watch-dir": "/mnt/HD/HD_a2/Transmission/watch"
(ezt a watch mappát létre kell hozni előtte)
kilépés mentéssel: esc utána: ":wq"
ha valamit elrontottunk, akkor: esc utána ":q!"
exit
NAS újraindítása
Ha minden jól megy, akkor a watch mappába másolt torrent fájlt automatikusan elkezdi letölteni. Még nem tudtam kipróbálni, de ha nem butították le nagyok, akkor jónak kellene lennie.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#222) Laca0 válasza Laca0 (#221) üzenetére


Laca0
addikt

Megvan! :D
Előbb le kell állítani a service-t, utána módosítani :DDD
Management / system status /system services
Módosítás után ugyanitt újraindítani.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#223) Pozsi85 válasza Laca0 (#222) üzenetére


Pozsi85
tag

Köszi!
Aztán utána néztem mi is ez amin Te ügyködsz, és nekem is sikerült... Nekem csak annyi volt, hogy telepítettem az 1.11-es TM-et, és ott a NAS kezelőfelülete, nekem írta melyik mappa mire való. És működik is. Semmi féle ssh nem kellet... (nekem az ukrán addonos oldalról van). Na mindegy, a lényeg, hogy megy.

Már csak azt kéne megoldanom, hogy valahogy hozzá férjek nem otthoni hálózatról is ehhez a mappához, hogy tudjak bele dobálni torrenteket. Ehhez gonodolom DDNS kell, ahhoz (még) nem értek :). De elehe tudsz segíteni... Odáíg már eljutottam, hogy bereggeltem a dyndns oldalra...

(#224) Laca0 válasza Pozsi85 (#223) üzenetére


Laca0
addikt

Nem mondod, hogy potyára dolgoztam vele tegnap 2 óra hosszát!?!?? :O
Én csak a gyárit tettem fel: 1.01-es verzió. Ekkora különbség van a kettő között?!?!? :(((
Dobsz egy screen-t a beállításokról?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#225) Pozsi85 válasza Laca0 (#224) üzenetére


Pozsi85
tag

Gyanítom, hogy sajnos de... (teljesen hülye vagyok a linuxhoz).
Feltettem az 1.11,-et, egy mappát kellet létrehoznom a nason, (amit ír is), aztán ment szépen! :)

Persze küldök shotokat, de csak fél 11 fele, mert 10-ig melózóm... :(

(#226) Pozsi85 válasza Laca0 (#224) üzenetére


Pozsi85
tag

Itt vannak a képek. Van a nas menüjéből:

ott a settingsre kattintva előjön a beállítások,

valamint a kezelőfelületről is...

(#227) Laca0 válasza Pozsi85 (#226) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!
A settings.json teljes tartalmát kitették szerkeszthetőre. Ügyes!
A kezelőfelületet viszont teljesen átszabták, utorrent stílusra.
Nem rossz, de én szeretem az egyszerű, gyári felületet. Semmi sallang.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#228) Pozsi85 válasza Laca0 (#227) üzenetére


Pozsi85
tag

jaja. De ha az original gui-ra nyomsz az jön be. Gondolon be lehat állítani valahol azt is, hogy az legyen az alap.

(#229) Pozsi85


Pozsi85
tag

Segítsetek légyszi!

Reseteltem a cuucost, és azóta nem tudok felcsatolni meghajtót. Windows 10-em van. Mindig kéria hitelesítési adatokat... Már megőrjít... :D

(#230) imrecs


imrecs
csendes tag

Sziasztok!
DNS-327L-t használ valaki?
Képek, videók tárolására,letöltésekhez,saját felhőként használnám,de lényeges a telfonos(távoli)
elérés,vezérlés,a wake on lan funkció.
Tudtok róla valami okosat mondani?
Van értelme azt megvenni,vagy a 320L is tudja ezeket,vagy valami komolyabbat(synology,qnap)keressek?
Sajna semmi tapasztalatom nincs ezekben a cuccokban.
Előre is köszi az építő jellegű tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#231) Pozsi85 válasza imrecs (#230) üzenetére


Pozsi85
tag

Szia!
Én is 3-4 napja szereztem be egy 320L darabot. Nekem nagyon bevált idáig. Amire én használom: Torrentezik egyedül, és küldi ki a tv-re (2-re is egyszerre) a filmeket. Amit ma fogok megcsinálni, az, az, hogy elérjem bárhonnan, és tudjak letölteni a távolból. Ehhez egy ddns szerver kell, ami fizetős lenne, de nem az mert a dlink serial számával ingyen van a dlinkddns.com-on. Be is tudtam regisztrálni, meló után meg kipróbálom, hogy megy-e. A wake on lan az nem tudom mi. Segítenél?

[ Szerkesztve ]

(#232) imrecs válasza Pozsi85 (#231) üzenetére


imrecs
csendes tag

Wake on lan:távoli ébresztés.
Itt egy kis írás róla:
https://logout.hu/cikk/wake_on_lan_es_tavoli_eleres_ahogy_e/router_beallitas.html
Amúgy én se sokat értek hozzá,még ráadásul vásárlás előtt állok.

(#233) xinis


xinis
csendes tag

Sziasztok!

A DNS-320L NAS-nál a legtöbb panasz a hűtőventillátorra van, hogy nagyon hangos és sokat megy. Nos, ez engem is nagon zavart ezért végrehajtottam egy kis mod-ot.

Képek:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Rendeltem az ebay-ről egy 120x120mm-es alacsony fordulatú golyóscsapágyazott ventillátort, terveztem egy szűkítőt és egy fedelet a gyári fedél helyére, összeszereltem és már meg is szűnt a probléma. A ventinek gyakorlatilag semmi hangja nincs, a merevlemez hangosabb, mint maga a ventillátor. A ventillátor fordulata ~1200rpm és csak "Always on High" állásban működik.

Remélem segítettem!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#234) bozsozso válasza xinis (#233) üzenetére


bozsozso
őstag

Hangja az tényleg van a gyári ventinek(előszobába van így nem zavaró), viszont az idő előrehaladtával egy még fontosabb probélmája van. Mivel nem vagyok szakértő csak használó és kb.2éves lehetett amikor először előjött, hogy amikor lekapcsolt vagy lekapcsoltam vagy esetleg fw frissítés után újraindult(vagyis nem indult újra) akkor nem lehet visszakapcsolni, mert csak a power led villog rajta. Általában több nap próbálkozás után sikerült visszakapcsolnom. Ezt más is tapasztalta tehát nem egyedi probléma. Jelenleg most ha lekapcsol valamiért a nas akkor az alábbiak szerint tudom újraindítani(nem ér nevetni :) )

1. konnektorból kihúzom
2. winchestereket kiszedem belőle
3. 5-10percre berakom a hűtőbe a nas-t
4. winchesterek vissza
5. bekapcsolás

Ez most bevált így elindul, bár most van egy új fw amit nem merek feltenni mivel nem fog újraindulni :( . Nem is nekem hanem inkább a gyerekeknek gond ha nem elérhetők a mesék.

Bár mostanság nem kerestem a problémára, de valami hővédőről olvastam, hogy az nincs a helyzet magaslatán. Illetve volt még olyan írás is, hogy a táp gyenge 2 winchesterhez.

Mint írtam nem tudom nem értek hozzá.

Egyébként én is ettől függetlenül teljes megelégedéssel használom filmekkel, zenékkel, fotókkal szolgál ki 2htpc-t illetve telefonokat. Bár már most kinőttem a 2*2Tb-ot így váltani szeretnék 4lemezesre.

(#235) kuk@c


kuk@c
tag

Sziasztok!

Létezik olyan app a NAS-ra amivel a google fotókat le lehet szinkronizálni?

Drive app-ot beállítottuk, de ugye az a fotókat nem tölti le...

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.: @

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#236) xinis válasza kuk@c (#235) üzenetére


xinis
csendes tag

Szia!

Elvileg nincs. De a fotókat a Drive-ra fel tudod lőni, onnan meg, mint írtad is tudod szinkronizálni a Nas-sal.

(#237) kyle16


kyle16
tag

hello. segítség kellene nekem remélem tudtok :) most vettem egy dns 320l-t és a kérdés az lenne hogy a gyári beépített addon-n kívül hogy tudok feltenni nem gyárit addon-t, mert azt látom hogy lehet letölteni hozzá egy csomó nem gyári addon-t de nem tudom hogy kell rá telepíteni :( a másik: be lehet állítani a transmission-t úgy hogy egyszerre csak 1 torrentet húzzon le de ha az kész akkor automatikusan töltse a következőt.

köszönöm a segítséget előre is.

(#238) elalamein


elalamein
csendes tag

Sziasztok.

Nekem már régóta megvan a szerver.
Viszont nem rég vettem egy edimax ip camerát.
Szeretném ha rögzítene. Meg is találtam a my surveillance center-t.
Feltettem. Elindult. Viszont mikor felületre érek kéri hogy telepítsek valami plugint.
Amit először nem tudtam mert a windows 10 meg akart védeni tőle.
Mind1 megoldottam parancssorból.
Viszont azután is követeli a plugint és nem indul el.
IP cím alatt se talál semmit.
IE-ból meg egyáltalán nem tudtam feltenni. Ott admin segítségével se engedi (mert nem ismert a gyártó")

PLS help
Köszi

(#239) Coc@s válasza bozsozso (#234) üzenetére


Coc@s
őstag

Nekem egy vincsi van benne és ugyanezt csinálja/ta.
Idővel egyre rosszabb lett és már csak a hűtés segített a dolgon. De sima hűtőben lehetett akár két órát is, nem indult el, fagyasztó után meg párásodott.
Én sűrített levegő spray-t használtam a hűtésre.
Aztán kaptam egy Zyxel NAS-t (más által típusváltás miatt levetettet) és elkezdtem azt használni.
Most is itt fekszik előttem a DLink, nem tudom kidobjam, esetleg megpróbáljam alkatrésznek elkótyavetyélni,... :F :(

18 éve itt

(#240) localhostadm


localhostadm
tag

Valaki esetleg már próbálkozott a Plex felrakásával? Igencsak tetszetős és automata lenne, egy komplett Netflixet összedob a tárolt tartalmakból. Sajnos én amit felraktam, az bár elindult, de mindig leválik a szerver és nem szinkronizálja a mappákat... Ha valakinek sikerült összehozni, azt megköszönném, ha leírná hogyan. Megvenném a nem próbaidős verziót is, de így nem sok értelmét látom...

"I try to find in Google before I ask dumb questions!" --> Google a barátod!

(#241) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Valaki nem próbálkozott még másik ugyanilyen nas-ba áttenni a meglévő lemezeket? Lehetséges ez adatvesztés nélkül?

(#242) TRob1


TRob1
veterán

Sziasztok!
Apósomnak van egy ilyen jószága. Elvileg Raid1-ben van benne 2db WD Red.
Azt történt, hogy a bal oldali hdd led elkezdett narancssárgán villogni. Elvileg hdd hiba.
Érdekesség: Ha kivesszük a bal oldali-t, minden jó, minden elérhető, kék a led. Ha a jobb oldalit vesszük ki, szintén minden jó, minden elérhető, kék a led. :) Ha a kettő együtt van benne, narancs a bal.
Na mondom szép. Nézzünk bele a beállításokba. És itt a gond. Nem fogadja el az admin/üres párost, holott nem lett megváltoztatva. Ok, reset. Nyomva több mint 5mp-ig reset, bekapcs. Ugyanaz a szitu mind böngészőben, mind a szoftverben.
Mit lehet tenni? Ötlet? Köszönöm.

ui: Közben a rossznak titulált hdd-t formázta winben, de ugye el kellene érni a felületet hogy a raid fel legyen építve.

¤ R'n'R ¤

(#243) bozsozso válasza TRob1 (#242) üzenetére


bozsozso
őstag

Szia,

Nem admin-admin az alap felhasználónév-jelszó? Emlékeim szerint nem "üres" a jelszó.

(#244) TRob1 válasza bozsozso (#243) üzenetére


TRob1
veterán

A hátulján (és netszerte is) "blank"-ot ír passnak.
De ha jól rémlik próbáltam neki admin/admin-nal is (sok routerből kiindulva)

¤ R'n'R ¤

(#245) reggi


reggi
aktív tag

Nagyon zavar ez a kis ventilátor, letoltottem netrol a magasabb tető rajzát, most nyomtatjak, utána elvileg bele megy egy 8cm-es ventilátor, kíváncsi leszek milyen lesz.
Erre gondolok: https://www.thingiverse.com/thing:1495735/

(#246) retepaknis


retepaknis
újonc

Sziasztok!

DNS-320L sajnos egy egyszerű újraindítást követően nem üzemel, ki/be kapcsolásra nem reagál. A benne lévő 4TB-os winchester szerencsére működik, de a rajta lévő adatok "fogságba estek". Szeretném a winyón lévő adatokat valahogyan átmásolni külső HDD-ként USB csatlakózóval Win 10-es gépre. Van olyan megoldás amely win10-et támogat és láthatóvá/másolhatóvá teszi a HDD-n lévő adatokat?

Total Commander .WFX pluginokkal próbálkoztam, de sajnos csak a gyökérkönyvtárban lévő mappaneveket látom, tartalmat nem tudok másolni.

Köszönöm a segítséget!

Üdv: Péter

(#247) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek sikerült már FTP-t beállítani 320L-en?
A gyári ftp-vel próbálkozom, de tanácstalan vagyok, egyszerűen nem akar működni.
A segítséget előre is köszi.

Üdv János

(#248) Cobalt14


Cobalt14
tag

Sziasztok!

Adott egy DNS320L NAS, benne 2x1 terra vinyó. Tegnap azt vettem észre, hogy a kettes vinyón lévő két főmappából (Filmek, Transmission) a filmek mappát se a WD TV, se telón keresztül a fájl kezelő nem tudja megnyitni. Az előlapon a kettes indikátora kéken villog. Az egyes vinyó hibátlan, az alábbiakat próbáltam:

Kicseréltem a NAS-ban a két vinyót, de az egyes a másik helyen is faján ment, a kettesnél ugyanaz, egyben portalanítottam is a NAS-t amennyire tudtam.

Kivettem a kettest, beleraktam egy külső usb házba, majd azt rákötöttem usb-vel a NAS-ra, így - bár kicsit lassan - be tudta olvasni a kettest és telóról filmet is tudtam lejátszani.

Visszatettem a kettest a NAS-ba, de ugyanaz lett az eredmény, nem lehet megnyitni.

Én azt gondolom, hogy valami a vinyónál mehetett gallyra, de akkor meg külső házból miért megy? A NAS-t nem gondolnám hibásnak, hiszen az egyes vinyó mindegyik helyen működött. Szerintetek? Próbáljam formatálni a kettes vinyót, segíthet az bármit?

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

(#249) Multibit válasza Cobalt14 (#248) üzenetére


Multibit
veterán

Amíg hozzáférsz a hibás HDD-hez, mentsd róla, ami menthető! Utána lehet vele kísérletezni. Fontos adatot már nem tárolnék rajta ;)

(#250) Cobalt14 válasza Multibit (#249) üzenetére


Cobalt14
tag

Akkor jól sejtettem, hogy a vinyó lesz problémás, és nem a nas. Nem mondjuk mintha bármelyiknek is örültem volna... :F Köszi a választ!

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.