Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Használt DNS 320 vásárlásán töröm a fejem.
Amire kellene: médialejátszó kiszolgálása, BD iso lejátszás, torrent, filmek, zenék lejátszása mobil eszközökön.
Ajánlott rá a szerkentyű?

:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#52) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok! Van rá valamilyen megoldás, hogy windows-os telóról elérjem a felhőmet? Egyenlőre tippem sincs merre induljak el!

(#53) lordmiky


lordmiky
újonc

Sziasztok

A következő rendszer van itthon:
- DNS320L
- Samsung UE46H6203AW TV
- XBox 360

D-Linken beállitottam UPnP szervert, Media könyvtárat felépiti szépen.

A probléma:

A TV nem lát egyetlen Media file-t sem (sem video, sem zene sem kép), X-box viszont szépen megtalál mindent.

Kihagytam valamit, vagy a TV gonoszkodik velem?

Többeteknél olvastam, hogy a Samsung TV-je "csak" az mkv-kat nem látja, nálam viszont semmit.
Megsúgnátok, mit tettetek, hogy az avi-kat megtalálja?

Előre is köszi:
LM

LM

(#54) lordmiky válasza kispolip (#12) üzenetére


lordmiky
újonc

Szia

Első körben cseréld ki a Cat5-öt Cat6-ra

Cat még 10/100-as sebességet bir, Cat6 már elvileg gigabites..

Üdv:

LM

(#55) schmutza


schmutza
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy DNS-320L-len létre tudok-e hozni több partíciót? (Pl. két 3 TB-os lemezről RAID1-ként 2,5 TB-ot, a maradékból pedig 2*500GB-ot RAID0-ban, vagyis 1 TB-ot.)

Ha igen, ezt hol/hogyan tudom megtenni!

Köszi!

(#56) Tome08


Tome08
tag

tegnap üzemeltem be egy ilyen csodát....háát nem mondom, hogy olyan hűűű de stabil lenne....
Raid1 config ok...friss FW rátoltam, jelenleg 1.04 fut rajta..dehát botrány....
lassú is néha be se tölt....2x kellett már áramtalítanom...bittorrent részt úgy kell kikönyörögni tőle....márha betölt...

P2P mappát hogy lehet local gépen láthatóvá tenni?

Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

(#57) Tome08 válasza Tome08 (#56) üzenetére


Tome08
tag

lehet abbol lehet a probléma, hogy együtt megy két torrent kliens? :W

Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

(#58) oleandro


oleandro
tag

Helló!

Szerettem volna a készüléket frissíteni, de valami hiba csúszott a rendszerbe, lehet hogy rossz fw-t akartam feltenni.

A frissítés elméletileg végig ment, újraindult a készülék, viszont a bejelentkező oldal nagyon lassan jön csak be. Bejelentkezni nem tudok, a mappákat sem érem el.

Van esetleg ötletetek, hogy hogyan tudnám ezt orvosolni?
Köszi!

(#59) Kulbi válasza Tome08 (#56) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Én is felraktam az 1.04b08-at, de azóta nagyon lassú. A google drive meg add-onok miatt, de lehet vissza kell menni vmi régebbire.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#60) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Üdv emberek!

Egy DNS-320L vásárlására felé hajlok mivel eddig a PC-m üzemelt mint seed server.
Most, hogy lecseréltem a gépemet egy újra egyrészt sajnálom 24/12-ben hajtani ezért.

Semmi extrát nem tervezek vele, két 2Tb WD Red és torrent fel/le töltés egy TL-WR 1043ND-n keresztül.

A kérdésem az volna, hogy a beépített torrent kliens mennyire használható / kezelhető egy U torrenthez képest? Illetve maga a NAS mennyire stabil ?

Köszönöm!

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#61) BaLee válasza Eduardo89 (#60) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nekem ilyen NAS-om van, a torrent klienst kipróbálás erejéig használtam de működött rendben és nem is fogta meg a nast-t. Bár én alapból nem ezzel torrentezek de pl. ahhoz ideális volt hogy munkahelyről netes felületen keresztül letöltsek rá egy nagy fájlt vagy elindítsak egy torrentet.

Stabilnak is stabil, nem nagyon fagyott le eddig. Pár havonta előfordul, hogy nem tudom elérni ilyenkor kikapcs, bekapcs segít. Beállítása is egyszerű volt.

Ha esetleg érdekelne használtan szólj, mert most akarok egy olyan NAS-ra váltani ami tud IP kameráról is rögzíteni.

(#62) Dr3 válasza Eduardo89 (#60) üzenetére


Dr3
csendes tag

Nem akarok ünneprontó lenni, illetve itt eddig senki nem panaszkodott, de nekem eddig 2 ilyen csoda adta be az unalmast. Az elsőt még cserélték, de a második már garanciaidőn kivüli, úgyhogy bukta. Mindkettő ugyanazt produkálta, újrainditás után villogó pwr led, nem bootol, nem pörgeti fel a vinyókat. Utánakerestem neten, és meglepően sok embernél jelenkezett ugyanez a hiba. Ehhez hozzájön, hogy meglehetősen lomha a jószág. Szerintem ha megbizható NAS-t szeretnél, Dlinket felejtsd el. Részemről Synology lett a befutó, most másolom fel rá cuccaimat, ég és föld a 2 cucc (tudom az ára sem ua...)

Amit birtokolsz, az birtokba vesz...

(#63) BaLee válasza Dr3 (#62) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Milyet vettél? Én is azokat nézegetem az ip kamera felvétel lehetősége miatt.

(#64) revifugi válasza Eduardo89 (#60) üzenetére


revifugi
újonc

Nekem egy ilyen kütyü van már második éve, nagyon meg vagyok vele elégedve.
A gyári letöltő kliense eléggé korlátozott a 10 aktív letöltés miatt, így kb két hete sikerült rátelepítenem a TRANSMISSIONT, ezzel már korlátlan számú letöltést kezdeményezhetsz.

(#65) ataman


ataman
aktív tag

Sziasztok! Én is elkövettem azt a hibát, hogy frissítettem az 1.04 bétára. Azóta Chrome-ból bejelentkezve a felületre a Home képernyő a mellékelt ábra szerint néz ki. A linkek/gombok nem működnek, csak ha böngésző előzményeiből előásom mondjuk az Application menü linkjét. Status, Activities üres.

IE-vel bejön korrekten, bár tényleg lehet, hogy kicsit lassabban, mint korábban. Úgy tűnik a webes felület bugos, minden más működik. Szóval, óvatosan a bétával...

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#66) velizare válasza Kulbi (#59) üzenetére


velizare
nagyúr

előtte mid volt fent? 1.03b04?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#67) Kulbi válasza ataman (#65) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Ez nem a böngésző cash probléma. Törölj minden előzményt és menni fog.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#68) Kulbi válasza velizare (#66) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Úgy rémlik igen, de majd otthon megnézem.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#69) velizare válasza Kulbi (#68) üzenetére


velizare
nagyúr

tegnap felraktam én is. sajnos chrome-ma nem teljesen kompatibilis, de észrevehetően gyorsabb.
tegnap egyébként kiraktak az ftpjükre egy új firmware-t, de a honlapjukon egyelőre nem publikálták.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#70) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Találkozott valaki olyannal, hogy a reboot után csak villog a nas? Aztán megigazítom kicsit a hdd-t és beindul kézzel megnyomva a gombot? Illetve most a p2p-nél azt írja amikor a torrent listát be akarja hozni, hogy connection error.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#71) h1ght3chzor válasza h1ght3chzor (#70) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Frissítettem a legújabb FW-re, gyorsabb lett az egész, és minden működik! :) Viszont ez az indításos dolog még mindig aggaszt, nem akarja az igazságot, mi lehet a baj?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#72) kollarpityka


kollarpityka
újonc

Hello! Lehet, hogy hülye kérdése, de... Vettem egy ilyen NAS-t. KI szeretném szedni az egyik gépemből 2 db vinyómat, beletenni ebbe a csodadobozba. Külön, mindenféle RAID nélkül akarom használni. Célom, hogy mindhárom számítógépem gigabiten lássa ezt a két vinyót. De nem szeretném őket formázni. Jelenleg NTFS 3 TB-os vinyók. Muszáj formázni mindenképp?

(#73) piglet76 válasza kollarpityka (#72) üzenetére


piglet76
tag

Igen, muszáj. :K
(A NAS teljesen más - linuxos - fájlrendszert használ.)
Nem tudod elkerülni a formázást.

(#74) okovass


okovass
újonc

Sziasztok!

Telekomos Technicolor TC7200.20 kábel modemet kaptam a szolgáltatómtól.
Az vele a problémám, hogy hiába nyitom meg a 80-as és egyéb portokat (ellenőrizve, tényleg nyitva vannak és web-es felületről el is érem) viszont a mydlink-hez nem tud kapcsolódni a NAS-om, így mobil eszközökről nem tudom távolról elérni.
Próbáltam már a beállításokat újra elvégezni a telepítőlemez segítségével is, telepítés közben azt írja, hogy nyissam meg a 80-as portot (ami ugye már nyitva van).
Van esetleg valakinek ötlete mi lehet a gond?

(#75) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,

Valaki meg tudná osztani a tapasztalatait a 320L NAS sebességét illetően. Egy jó ideje használom megelégedéssel, de történt egy upgrade és azóta már inkább csak problémákat látok. A NAS-t nem használom semmi extra dologra, nincs FTP, DLNA, Média szerver… csak sima samba megosztás és Transmission fut rajta (Winyó WD Green 2 GB). Eddig egy Linksys WRT54GL-t használtam ugye 100 Mbit, főleg 720p-as filmeket, sorazatokat néztem egy 32”-es tévén. A lejátszást a hálózatban egy eGreat R6S végezte. A letöltés sebessége 2,5MB/s volt a transmissionben. Nem volt gond, ha esetleg egy 1080p filmet (mkv) indítottam a transmission-t meg kellett allítani, hogy néha meg ne akadjon.

A változások, hogy a Digi már minimum 50/30-as, így a letöltés 5 MB/s, ezt már nem bírja, a letöltés fel-le ingadozik folyamatosan 1 és 5 Mb/s között, ha elindítok egy letöltést akkor a Transmission nem elérhető amíg le nem jön. Váltottam egy TP-Link Archer C7-re a gigabit miatt és vettem egy 50”-os TV-t. Most szeretnék fullHD-s mkv-kat, BD25-50 Bluray, 3D-s tartalmakat nézni, de lehetetlen, nem képes átvinni, akad folyamatosan, még ha a Transmission nem is megy. Tehát csak a NAS van a hálózatban, sima samba megosztás és mégis.

Valakinek van hasonló rendszere, bírja a D-Link 320L a 1080p-t, akár tömörítetlenül, sima megosztással v. akár DLNA-val TV-re átvinni kábelen (a kábel Cat 5E)?

Hogyan tudnám kideríteni hol van a gond? Mit tudok tesztelni? Írás olvasást már teszteltem a számítógép és nas között és ha jól emlékszem az írás 40-50 MB/s körül volt.

Köszönöm.
ui.: bocsi hosszú lett :))

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#76) IamGabor


IamGabor
tag

Sziasztok!

Hálózati biztonsagi mentesre alkalmas ez az eszkoz szerintetek? Kb 5-6 gep, heti 1 mentes.

Gabor

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#77) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Kis segítség kellene. Volt egy áramszünet és ezáltal lekapcsolódott a nas. Most kapcsolnám vissza és csak villog a bekapcsolást jelző led. Tudnátok segíteni mi lehet a probléma? Vagy meghalt?

(#78) bozsozso válasza bozsozso (#77) üzenetére


bozsozso
őstag

Tárgytalan megoldódott.

(#79) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Bár nem egy pörgős topik, de hátha valaki erre téved. Van egy lg 47lb670-es tv-m a hálózaton meg egy ilyen nas. Szeretném a nason található filmeket nézni a tv-n. Mit kellene beállítani a nason, hogy ez menjen? Úgy látom konkrét könyvtárat nem tudok keresni a tv-n. Bár az lenne a legjobb ha lehetne könyvtárat keresni.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#80) Multibit válasza bozsozso (#79) üzenetére


Multibit
veterán

A legkényelmesebb és legokosabb megoldás egy mediaplayer, vagy HTPC lenne. DLNA-val kisebb-nagyobb kompromisszumra kényszerülsz.

(#81) bozsozso válasza Multibit (#80) üzenetére


bozsozso
őstag

Igazándiból van egy brazos alapú htpc openelecel, de egyelőre ki akartam próbálni a tv-n hogy mennek a 3d filmek. Tudom nem idevaló, de a brazos megbírkózik a half ou 3d-vel?

(#82) Multibit válasza bozsozso (#81) üzenetére


Multibit
veterán

brazos megbírkózik a half ou 3d-vel?
Nem jelenthet gondot neki.

(#83) bozsozso válasza Multibit (#82) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi akkor inkább azzal próbálkozom. Mondjuk nem tudom pontosan, de ha jól emlékszem akkor openelec(xbmc ami már kodi) ezt a 3d-t támogatja csak a bluray-t nem.

(#84) Multibit válasza bozsozso (#83) üzenetére


Multibit
veterán

A half-ou-t, half-sb-t minden lejátszó támogatja.

(#85) bozsozso válasza Multibit (#84) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm.

(#86) AtisH


AtisH
csendes tag

Én is vettem egy használt 320L-t és én is szembesültem azzal a hibával, hogy bekapcsolás után csak villog a power led, de se venti, se hdd nem pörög, hálózatról sem látszik.:-( Resetre sem ragál, még a power led villogása sem változik. Néztem a dlink 'gyári' fórumát és elég sokan találkoztak ezzel a hibával, eddig csak cserével tudták orvosolni a hibát (már akinek garos volt a cucca). Nagyon kukagyanús a készülék, feltéve ha itt nincs valakinek pozitív ötlete.
Volt már korábban két különböző, nem alsókategóriás dlink routerem, azok is megadták magukat, szal részemről ez volt az utolsó dlink cucc, amit vettem...

(#87) AtisH


AtisH
csendes tag

Ha valaki szintén találkozik a "csak a power led villog" hibajelenséggel, akkor próbálja meg kiszedni az RTC elemet. Én kiszedtem, hagytam 'pihenni', majd miután visszatettem bekapcsolt a ketyere. Nekem bejött.

(#88) nooris válasza bozsozso (#79) üzenetére


nooris
csendes tag

Szia!

Nekem is LG Tv van. Ahhoz, hogy lásd a filmeket be kell tenni a NAS-on a filmek könyvtáradat a multimédia share-ing alatt is. Most nincs előttem a NAS-om, de meg fogod találni. Így amelyek ott vannak azokat látod a TV-n. Videos/all folder és azon belül a filmek. Ha új fil kerül a filmek mappádba, akkor is szinkronizálni kell, mert nem fogja a TV látni.

Remélem tudtam segíteni!

Üdv,
N

(#89) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Sziasztok.

Jelenleg egy ilyen NAS-t használok 1 db HDD-vel. Kérdésem az lenne, hogy ha veszek bele még egy ugyanilyen HDD-t, akkor a rendszer tud-e RAID1-et építeni belőle. Gyári, legfrisebb FW-vel használom.
Köszi előre is.

(#90) AtisH válasza balaaa88 (#89) üzenetére


AtisH
csendes tag

Ha emlékezetem nem csal akkor igen. Bár formázni fogja és elvesznek az adatok. Max. lemented róla az adatokat és utána visszaírod.

(#91) okamoto


okamoto
újonc

Sziasztok.

Vettem egy DLINK 327L típusu nast. Megosztottam vele a hálózaton a tartalmakat, de nem látja a Samsung Smart TV. Tudnátok benne segíteni, hogy mit szúrtam el? Köszönöm. Üdv. Oki

(#92) Tojci27


Tojci27
újonc

Sziasztok!
Adott egy dlink dns-320l ffpvel okosítva illetve egy samsung ue55h6400 tv.
Működik a dlna viszi az mkv-t, a dvd iso-t, viszont a bd25 és bd50 isot nem.
Látja a filmet, el is kezdi tölteni majd dob egy hibaüzenetet:
Nem támogatott fájlformátum.
Videokodekek: NONE
Mi lehet a probléma?
Köszi

(#93) Multibit válasza Tojci27 (#92) üzenetére


Multibit
veterán

Már az is csoda, hogy a DVD ISO-t tudja olvasni! Ezek a DLNA szutykok ilyenek. Korlátozott a formátum támogatásuk, a több felirat- és hangsávot sem kezelik mindig korrekten.

(#94) Multibit válasza okamoto (#91) üzenetére


Multibit
veterán

Nem biztos, hogy bármit is elszúrtál. Először azt kéne kideríteni, hogy minden rendben van-e a megosztásokkal a NAS-on. Milyen megosztásokat hoztál létre? SAMBA, NFS? Próbáld ki, hogy számítógépről látod-e a NAS megosztásait! Második lépésként nézz utána, hogy a tévéd tudja-e kezelni a "mezei" hálózati megosztásokat, vagy DLNA-ra vagy kárhoztatva!

(#95) Tojci27 válasza Multibit (#93) üzenetére


Tojci27
újonc

Köszi, akkor tuti nem a tv hibája, hanem a nasé.
A kérdés, hogy esetleg minidlna vagy valamelyik progi nem komolyabb a gyárinál?
Hát létezik olyan ami viszi.

(#96) Multibit válasza Tojci27 (#95) üzenetére


Multibit
veterán

Nem a NAS hibája, mivel nem is hiba! A DLNA sajátossága. Ha ISO-ban tárolt filmeket akarsz nézni, akkor használj mezei megosztást DLNA helyett! Sajnos a tévék sem olvassák az ISO-kat. Neked mediaplayerre, vagy HTPC-re lenne szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#97) FNZ


FNZ
őstag

hali!

nincsen egy [ehhez] hasonló leírás a 320L-hez?

ez mit jelent az új 1.06.b3 fimware-nél:
Fun_plug script was removed according to security issue and no longer to be supported
.

[ Szerkesztve ]

(#98) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!

Valahogy vissza lehet rakni a régi FW-t? Frissítettem és szétesett a webes felület, valami alap jön be, és semmit sem lehet állítani.

THX!

Joe

(#99) muanyagos007


muanyagos007
csendes tag

Sziasztok,

A napokban vettem egy ilyen DNS 320L-t, és már az elején elakadtam.
Ahhoz hogy megcsináljam a konfigokat, meg mindent csak a telepítő cd használható?
Csak mert már az elején nem látja a NAS-t, amikor ki kell választani.
Próbáltam direkt kapcsolattal, és próbáltam a routerbe is dugva.
Ellenőriztem, a kábel jó.

Tipp esetleg, hogyan tudom beröffenteni?
Ha direktben dugom a gépre, akkor érzékeli, hogy lett valami nyilvános hálózat, de akkor sem tudom elérni a leírásban megadott ip címmel sem.

Próbáltam másik géppel is, és ki is kapcsoltam a tűzfalat is. Az eredmény ugyanaz, nem látja.

Ha sikerül beállítani ugyanitt Zyxel NSA310 500 Gigás vinyóval eladó. :)

(#100) Az-X válasza AtisH (#86) üzenetére


Az-X
őstag

Nekem is ugyanez a hibám.
Google-iztam jó sókat. Egy olyan magyarázatot találtam, hogy a NAS-nak van egy hőszenzora, ezzel van a bibi. Túlmelegedést észlel, és nem engedi bekapcsolni. Betettem a mélyhűtőbe... ezután bekapcsolt. De a következő áramszünetnél megismétlődik a jelenség. Van valakinek végleges megoldása erre a hibára?

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.