Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kepe


Kepe
aktív tag

Sziasztok!

Vásároltam a tárgyban szereplő NAS-t és a beüzemelésnél akadtam meg valamiben.
Az lenne a kérdésem, hogy lehet beállítani, hogy a NAS-on egy adott mappába egy torrent file-t ha behúzok, akkor azt automatikusan kezdje el letölteni.

Segítségeteket köszönöm!

Üdv! Kepe

"Élj úgy, mint nem akárki és halj meg úgy, mint bárki!''

(#2) KovGer


KovGer
csendes tag

Üdv!

Most tervezek vásárolni egy ilyen nast, Elöszőr 1x2TB, később 2x2tb os kapacitással.

A kezdetekben nem lesz probléma a RAID beállításokkal, a későbbiekben lehet kisebb zűr.

Kérdésem van, hogy reagál a NAS a későbbiekben való bővítésre?
Illetve, 4 féle RAID kezelési beállítás van:
Standard
RAID0
RAID1
JBDO

A jelentésüket ismerem, csak az lenne a kérdésem, hogy a standardnál két merevlemezem lesz? Úgymint c:/ d:/???

VAlaki próbálgatta már?

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#3) wgaborw válasza KovGer (#2) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

Akkor lesz 2 Volume-od (Volume_1 és Volume_2), ha akarod, akkor külön meghajtóként felcsatolhatod őket... Ugyanis IP alatt két különböző néven lesz kiajánlva...

Pl:
X meghajtó: \\Eszköz_IP_Címe\Volume_1
Y meghajtó: \\Eszköz_IP_Címe\Volume_2

Így lesz 2 meghajtód, aminél az egyik az egyik lemezre, a másik a másik lemezre fog mutatni...

Üdv, G.

[ Szerkesztve ]

(#4) tusi74


tusi74
őstag

Van egy ilyen eszközöm, egész egyszerűen bekonfigoltam. AZ FTP szervert is elindítottam, sőt a dyndns-t is beállítottam, portot átirányítottam, létrehoztam felhasználót is. Total Commanderrel feljelentkezve, minden szépen el is indul, de nem fogadja el a felhasználónevet és jelszót. Mi az, amit be kellene még állítanom?

Egyébként nagyon jó kis cuccos. :)

(#5) vi.joco


vi.joco
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tud segíteni abban, hogy mit kell beállítanom a NAS-on illetve a routeremen ahhoz, hogy önmagátol seedeljen?
A problémám az, hogy lekapcsoltam az asztali gépet, majd később a telefonomról bejelentkeztem a megfelelő oldarra és látom, hogy seed helyett stoped állapoton volt minden állomány. Előre elnézést, ha szerencsétlen a kérdésem, de még csak most ismerkedem a kütyüvel. Üdv.: Jocó

(#6) gaboor_


gaboor_
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy D-link 320L NAS-t, de van vele egy kis problémám.
A Samsung Smart Tv nem tudja lejátszani az mkv fájlokat. Laptopról az All Share-rel gond nélkül működik.
Mi lehet a probléma? Tudna nekem valaki segíteni?

Előre is köszönöm!

Üdv.: Gábor

(#7) wgaborw válasza gaboor_ (#6) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

Próbáld ki, hogy mi történik, ha átnevezed a file kiterjesztését .mkv-ról .avi-ra.... Utána...?

G.

P.S.: HW és FW típusa?

[ Szerkesztve ]

(#8) gaboor_ válasza wgaborw (#7) üzenetére


gaboor_
csendes tag

Szia!

Köszi, megpróbáltam és sikerült lejátszani!

Üdv.: Gábor

(#9) wgaborw


wgaborw
tag

DNS-320L 1.03 frissítés LINK ..... Új funkció a My Surveillance, amivel saját NAS-unkból csinálhatunk 4 kamerás IP kamera rögzítőt... :)

(#10) attiv


attiv
csendes tag

Sziasztok!
Kipróbálta valaki az új frissítést? Beállítások megmaradnak?
Valamint még egy kérdésem lenne, van-e arra ötletetek, hogy, hogy lehetne a NAS-sal letöltetni letöltésvezérlő szerűen, előfizetéses fájlmegosztó oldalról (ahol felhasználónevet és jelszót kell megadni)?
Előre is köszönöm!

(#11) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,

Valaki próbálkozott már automatikus felirat letöltéssel a NAS-on. Elméletileg léteznek subdownloader progik linuxra, ezek közül vmit fel lehet applikálni a NAS-ra? Sajnos én nem értek a linuxhoz.

Köszi

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#12) kispolip


kispolip
újonc

Üdv!

Vettem egy ilyen nast a minap. Összeraktam, a probléma a következő:

A sebessége elképesztően lassú:

- ha bedugok egy pendrive-ot vagy egy usb-s külső vinyót a nasba, 2,29Mb/s-el másol
- hálózaton keresztül 4MB/s

frissítettem fw-t, cat5e-s a kábel, gigabites a router

van valami ötletetek mi lehet?

(#13) Az-X


Az-X
őstag

Üdv,

Idéznék pár sort más topikokból, hátha itt nagyobb eséllyel lesz segítség :)

Vettem egy ASUS BDS-500-as média lejátszót. DLNA-val az 1080p-s mkv fileok lejátszásánál, és a flac trackek váltásánál is 100%-ra terheli a NAS prociját. Eközben a hálózat nincs terhelve, 5-10Mbitre csak. A filmek ilyenkor akadoznak, a track váltásnál pedig rengeteget kell várni. A korábbi WDTV-m ilyet nem csinált. Ugyanez az ASUS lejátszó a laptopomról Mezzmo DLNA szerverrel szépen működik.

Mi lehet a gond? Találtam egy ilyen írást. Valaki próbálta már ezt? Esetleg valakinek volna ötlete, megoldása?

:)

(#14) Az-X válasza Az-X (#13) üzenetére


Az-X
őstag

A sima 320-as topikban nagyobb az élet, így átköltözöm oda :)
Illetve már látszik is a fény az alagút végén.

:)

(#15) Krumple válasza Az-X (#13) üzenetére


Krumple
csendes tag

Probléma kiderítéséhez az kevés info, hogy min akad. Inkább a DLNA szerverről kéne írni pár infot, hogy mit használsz konkrétan, netán ha tudsz akkor log-ot bemásolni.

Egyébként a Twonky egy nagyon jó program, csak ajánlani tudom.
Sokat tud, könnyű a használata és nem akad stream alatt. +van mobil app is hozzá

DNS-320-ra ezt a verziót ajánlom:
twonky-kurobox-pro-special-7.0.12-RC1 <- nekem ez működött a legstabilabban

(#16) Krumple válasza Kepe (#1) üzenetére


Krumple
csendes tag

Alapból sehogy.

2 lehetőséged van:
- Felrakod Firefox alá ezt és ez automatán ráküldi a nas-ra: Plugin
- Fun_plug-ot a Nasra és így már tudsz egy okosabb torrent progit rakni alá (Transmission)

(#17) Krumple válasza KovGer (#2) üzenetére


Krumple
csendes tag

RAID0-t nem fogsz tudni később adatvesztés nélkül, mert ahhoz mindenféleképpen újra kell formáznia mind a kettő vinyót.
A többi menni fog, ami a lényeg, hogy Internet Explorer-be kell végezni ezt a műveletet, mert más böngészőnél nem mindig aktív a "Set RAID Type" gomb.

(#18) Krumple válasza tusi74 (#4) üzenetére


Krumple
csendes tag

Mappa megosztásnál valamint a felhasználóknál beállítottad, hogy melyik legyen FTP "képes"?

(#19) Krumple válasza wgaborw (#9) üzenetére


Krumple
csendes tag

Igen, először én is megörültem neki. De utána olvasva kiderült, hogy csak saját D-Link kamerákat kezel...
Bár ezen felül legalább bele került még egy-két hiba javítás.

(#20) Krumple válasza kispolip (#12) üzenetére


Krumple
csendes tag

Alapból belassul a HDD-s másolás vagy amikor az USB-n végzel adatmozgást akkor lassú?
Ha az utóbbi, akkor ne várj többet, nyomtató megosztásra és BackUp funkcióra találták ki.

(#21) DeX|


DeX|
tag

Sziasztok!

DNS-320L-em van és nemtudom összehozni hogy samsung tvmen lássam a média tartalmakat.
Segítsen vki.

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#22) Az-X válasza DeX| (#21) üzenetére


Az-X
őstag

Szia!

Ez az info kicsit kevés. Mire jutottál eddig?

:)

(#23) DeX| válasza Az-X (#22) üzenetére


DeX|
tag

Addig jutottam hogy upnp megosztásban megosztottam, látja samsu8ng tv de csak divxet játszik fullhd mkv-t nem.

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#24) Az-X válasza DeX| (#23) üzenetére


Az-X
őstag

Látja a fileokat, csak nem nyitja meg? Kiír valamit a TV? Vagy nem is látja az mkv-kat?

:)

(#25) DeX| válasza Az-X (#24) üzenetére


DeX|
tag

Látja a fileokat, mindent, csak egyedül mkvt nem nyitja meg, azt irja tvn hogy nem támogatott formátum, de tv allshare vagy usbröl viszont viszi mkv-t, csak igy upnp megosztásban nem.

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#26) Az-X válasza DeX| (#25) üzenetére


Az-X
őstag

Ugyanezt a file-t viszi pendrive-ról? Nekem egy Panasonic TV-m van, ez némelyik mkv-t elfogadja, némelyiket nem.

:)

(#27) DeX| válasza Az-X (#26) üzenetére


DeX|
tag

nekem meg samsung és 2012es modell, és igen az összes mkvt viszi pendriverol és nasrol meg nem.

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#28) Az-X válasza DeX| (#27) üzenetére


Az-X
őstag

Próbáld meg megnyitni ugyanezt a file-t egy számítógépről!

:)

(#29) DeX| válasza Az-X (#28) üzenetére


DeX|
tag

Igen, megtettem, gépröl megy minden.

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#30) Az-X válasza DeX| (#29) üzenetére


Az-X
őstag

A DLNA szerveren keresztül? Vagy sima filemegosztásról? (ezt elfelejtettem az előbb).

:)

(#31) DeX| válasza Az-X (#30) üzenetére


DeX|
tag

Gépröl a samsungnak van egy gyári programja, allshare azzal.

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#32) Az-X válasza DeX| (#31) üzenetére


Az-X
őstag

Félre értettük egymást... azt próbáld meg, hogy a NAS DLNA megosztását megnyitod a számítógépen! Számítógép/Hálózat/Médiaeszközök itt kell megtalálnod. Így próbálj meg lejátszani mkv-t a NAS-ról!

[ Szerkesztve ]

:)

(#33) DeX| válasza Az-X (#32) üzenetére


DeX|
tag

Nem nyitja meg csak végtelenségig tölt és nem történik semmi.

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#34) Az-X válasza DeX| (#33) üzenetére


Az-X
őstag

Délután ránézek neked otthonról.

:)

(#35) Az-X válasza Az-X (#34) üzenetére


Az-X
őstag

No szóval... indíts egy Windows Media Playert, bal oldalt a menüben alul megtalálod a hálózaton fellelhető média szervereket. Kiválasztod a NAS-od, megnyitod a kívánt filmet. Ilyen módon a laptop lejátssza az MKV-t?

:)

(#36) DeX| válasza Az-X (#35) üzenetére


DeX|
tag

A Windows Media Player nem tudja lejátszani a fájlt. Ezt a formátumot a program nem támogatja.

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#37) Az-X válasza DeX| (#36) üzenetére


Az-X
őstag

No igen, ez még kellhet hozzá.

[ Szerkesztve ]

:)

(#38) DeX| válasza Az-X (#37) üzenetére


DeX|
tag

Megcsináltam de csak némelyik mkv-nál a számláló megy és se kép se hang.

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#39) Az-X válasza DeX| (#38) üzenetére


Az-X
őstag

Belső merevlemezről lejátssza a Media Player az MKV-kat?

:)

(#40) DeX| válasza Az-X (#39) üzenetére


DeX|
tag

Belső merevlemezröl és nasról ha intézöböl nyitom akkor igen lejátsza.

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#41) Az-X válasza DeX| (#40) üzenetére


Az-X
őstag

Ha gondolod megpróbálom megnézni neked TeamViewerrel.

:)

(#42) DeX| válasza Az-X (#41) üzenetére


DeX|
tag

Igazából ha media player lejátsza mkvt az még nem oldja meg azt hogy tv is lejátsza vagy igen?

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#43) Az-X válasza DeX| (#42) üzenetére


Az-X
őstag

Nem, de akkor esetleg kimondhatjuk, hogy a NAS vagy a TV hibája a dolog.

:)

(#44) DeX| válasza Az-X (#43) üzenetére


DeX|
tag

Tv-t kizárhatjuk a sorból szal akkor megis jöttünk mert nas hibája,máshogy tv lejátsza mkv-t.

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#45) Az-X válasza DeX| (#44) üzenetére


Az-X
őstag

Ez nem feltétlen igaz. Nekem volt egy ASUS BDS-500-as hiper-szuper bluray + média lejátszom. USB-ről, DVD-ről, Bluray-ről mindent lejátszott. De ahogy DLNA-ról kezdtem használni, mindig valami kánya volt. Vettem egy Popcorn Hour A210-est, ez gyönyörűen visz mindent ugyanerről a NAS-ról.

:)

(#46) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,

Gondoltam megosztom milyen venti van a DNS-320L-ben:


40x40x10 mm-es méret, a felirat szerint 12 V.

A Sharkoon "Low noise" 4cm az nem megy bele, mert az 20 mm vastag, helyette a "Midrange" verzió kell a 4 cm-esek közül.

Üdv

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#47) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,

Cserélt már vki ventilátort DNS320L-ben?

Én megpróbáltam egy Revoltec RL034-esre 12V kicserélni, de nem megy.

Az eredeti venti egy AVC 12V és a kábel csati sorrend: fehér, fekete, piros.

A Revoltek csati kábel sorrend sárga, piros, fekete.

A NAS beállításoknál always on-ra vettem a ventit és kibróbáltam az összes kábel variációt, de nem indul el.
Jun 26 21:00:57 Set Fan-Control Mode To "Manual(Always On High)".
Jun 26 21:00:57 Fan Is Unable To Spin Or Fan Doesn't Exist.

Mi lehet a gond?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#48) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,

Röviden leírom mi is történt a D-Link DNS-320L ventilátorával.
1. Kicseréltem a gyári ventit (AVC, 12V) egy Revoltec Airguard 40x40x10 mm, 12V-os ventire. A gyári csatlakozó fehér, fekete, piros, míg az új sárga, piros, fekete sorrendben van bekötve. A helyes dolog logikusan a piros fekete felcserélése, mert a sárga és a fehér a jel. Nekem volt egy kis problémám, hogy először nem akart menni, ki kellett próbálnom az összes kábel lehetőséget és semmi, a logban mindig hibaüzenet fogadott. Utána felraktam a legújabb firmwaret 1.03b06 és a kézenfekvő megoldás működött. Nem tudom először mi volt a gond v. a firmware v. nem vártam eleget a sok újraindítás közepette, de a log mindig hibaüzit adott, a venti állt. Most már jó, a menüből le lehet állítani, újraindítani és jóval hallkabb. A Revoltec-en sajnos csak az egyik oldalon süllyesztettek a csavarok helyei. A helyes beszereléskor, tehát kifelé fúj, nem férnek el a csavar fejek, így kicsit süllyeszteni kell őket, én fúrtam kicsit nagyobb átmérővel helyet nekik.


2. Mivel csak egy vinyót használok, az itt ajánlott megoldást is beleraktam. 3,5-ről 2,5"-ra átalakító (Scytec Bay rafter), sata-molex átalakító, ,molex-ről venti átalakító és 8cm-es venti (Sharkoon Silent Eagle 1000). A beépítő keretnél le kellet vágni a 2,5" vinyó tartókból hármat és kicsit ki kellett vágni az alját, hogy a Sata-molex átalakító csatlakozó elférjen. Hangtalanul szépen ketyeg, csak ez 6-8 fokot jelentett. A panelban 24-25 fok esetén a gyári venti be se kapcsol. Kíváncsi leszek 30 fokban.


[ Szerkesztve ]

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#49) Az-X válasza Kulbi (#48) üzenetére


Az-X
őstag

Szia!

Ez tetszik, kipróbálom én is. Amúgy azon is gondolkodtam, hogy a gyári helyére egy kis ügyességgel nagyobb venti is beférne.

:)

(#50) debreczi


debreczi
újonc

Kedves Fórumtársak!

Remekül használtam a NAS-t 1 vinyóval. Transmission, ssh, minidlns, stb .. ment.

Aztán beletettem még egy vinyót, amit a NAS online felülete lát, ott is formáztam, stb ..

Az a gondom, hogy most megszünt az SSHd, legalább is se telneten, se SSH-n nem tudom elérni a NAS-t. Az online felülete remekül működik, meg sambán is simán tudok rá másolgatni, tehát megy a mentés, meg ilyenek, de mivel sok nem gyári szoftvert futtatok róla, kellene, hogy hozzáférjek.

Mit tudok ilyenkor csinálni? Újraindítás nyilván megvolt.

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.