Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  CUBOT X6

Hozzászólások

(#1) Andarte


Andarte
csendes tag

Pár napja érkezett kínából ez a nyolcmagos csoda.
Kissé gagyibbra számítottam, de úgy tűnik rendben van, Fényképező, akksi OK!
Jöhetnek a kérdések, tapasztalatok a Cubot X6-al kapcsolatban.

Itt néhány kép a valódi cuccról, a reklámszövegek meg fellelhetők bárhol :)

(#2) kocka201


kocka201
csendes tag

Tudnál feltenni a kamerákkal készített képet teljes méretben?

Komolyabb használat esetén mennyire melegszik?

Akku mennyit bír?

Honnan rendelted?

Tok volt hozzá?

Nem kevés az 1 giga ram?

(#3) fatorzs


fatorzs
tag

Én is néztem ezt a telefon, jónak tűnik.
Telefonálni milyen vele? Stabil, nem dobja a hálózatot?
Melyik szolgáltatónál használod?

(#4) Andarte válasza kocka201 (#2) üzenetére


Andarte
csendes tag

Képek: https://www.flickr.com/x/t/0094009/photos/122860622@N02/
( Látószög nagy, kicsi vörös eltolódás, napsütés pont nem volt...)

Melegedés: nem tapasztaltam, de nem is nyúztam nagyon.

Akku: 2 nap takarékos módban, GPS, navitel full nyúzással fél nap. ( Állítólag ez a processzor 10-30%-al kevesebbet fogyaszt az előző 4 magos mtk-hoz képest. ) Maga az akku nehéz is, nagy is 2200mAh.

Coolicool-ról rendeltem, sima ügy volt, miután a gyártó szállított nekik, két nap múlva itt volt DHL-el.

Tok: igen a fényképen is látszik, szilikontokra ragasztott flipes műanyag-szövet kombó, egész kultúrált darab.
( +USB kábel, európai töltő, OTG kábel, védőfólia )

1GB: eddig elég, bár nem nem töltöttem le a fél Google playt.

(#5) Andarte válasza fatorzs (#3) üzenetére


Andarte
csendes tag

Telefonálás meglepően jó egy okostelefonhoz képest, tiszta hang (mélyek nem nagyon vannak) , nem dobja, nem fagy. Vodafone előfizetéses, normál, régi SIM-mel. HSDPA is műkszik.

(#6) DAVE_CH1


DAVE_CH1
tag

Nekem vegyesek az érzelmeim. Gyors teló a 8megymaggal, nem kérdés. Kijelzője átlagos, mintha kicsit fakók lennének a színek. Értesítő LED nincs rajta, pedig a leírásában van.(?) A gombsor sem ledes. Kihagytak belőle minden olyan apróságot, ami hasznos lehet. (Így ha van nem fogadott hívásod, azt sehogyse veszed észre...) Amúgy fogásra kényelmes, nem vészes az 5". Anyagra is jó, nem recseg nyiszog stb. Ajándék flip, tetszik ha kinyitod feléleszti a kijelzőt, praktikus. Akkumulátor, hát nagyon gyeszora eddig, naponta cumiztatni kell. (Átlagos nyomkodás mellett)
A droid nagyon fapados, extra funkció: Zseblámpa :D Extra menü: Power Saving. és itt kifújt.
ROOTolni könnyen lehet, GravityBox-ot próbáltam rá, keretrendszer telepítése, majd újraindítása után többé nem jött be a droid. FactoryReset megoldja. :((

Többet vártam a gyorsaságon kívül. 190USD-ért viszont 8core, kellemes.
Várom az első értelmes ROM-ot..

Összegezve:
- Notification LED hiánya (ez a legzavaróbb)
- Gombsor LED hiánya
- Átlagos nyomkodás, +WiFi 1napig bírja akku.
- Fapados Android 4.2.2

+ Nagyon gyors
+ Nagyon erős vibramotor
+ Ajándék flip
+ GPS gyors (gyorsabb mint a Oneé)
+ Átlagosnál jobb fényképező (hangyafsznyival)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi3 / Mi5 Pro / MiNyóc / 14pro

(#7) svgyula


svgyula
addikt

Üdvözletem az Uraknak!
Az enyém tegnap jött meg. Eddig két probléma lenne az első az, hogy az induláskor fellépő
"kuruttyolást" nem lehet kikapcsolni! :F Ez k*rvára idegesítő akkor amikor a telefonon be van kapcsolva
a ki-be kapcsolás és ~2percel előbb kapcsol be hogy legyen ideje megtalálni az ébresztési hangot.
De előtte elkezd "kuruttyolni" :((( próbáltam azt hogy induláskor nyomom a hang - gombot erre
kétféleképpen reagál vagy factory módba lép vagy biztonsági üzemmódba. Na ez szívás mert a launchert
meg egy csomó beállítást újra lehet rakni.
A bootaudio.mp3-hoz viszont csak root joggal lehet hozzáférni. Tud-e valaki használható rootoló
prg. ajánlani persze olyat amit már használt is :K
Ami nekem van az csak úgy csinál mintha, rootolna aztán mégsem kapom meg a jogot :(
Amúgy eddig ezen kívül nem ért meglepetés hacsak az nem hogy tegnap az NFS kicsit berregtetve
látványos volt az akkumulátor merülése :Y Épp írtam a másik fórumom ha még 10 percet nyomom
akkor behorpad az akkumulátor :D :(

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8) DAVE_CH1 válasza svgyula (#7) üzenetére


DAVE_CH1
tag

Root-hoz először telepítsd ezt: Framaroot-1.9.1.apk majd programon belül "Barahir" ezzel félig nyitva van a telefon. Kell hozzá egy másik progi is Root Checker. Marketből töltsd le. A programon belül lesz egy gomb középen Verify Root, klikk, és ha minden rendben van gratulál neked és ezután kell egy restart. És voálá, van ROOT jogod.

Ha valakinek sikerült a GravityBox-ot feltennie, írja legyen kedves hogy csinálta. kösz

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi3 / Mi5 Pro / MiNyóc / 14pro

(#9) svgyula válasza DAVE_CH1 (#8) üzenetére


svgyula
addikt

Köszi! Megcsináltam kitakarítottam a "vertyogást" van root jogom is. Na nem mintha kellene mert valószínűleg máshoz nem használom talán még a chinaapp takarításhoz.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#10) Andarte válasza DAVE_CH1 (#8) üzenetére


Andarte
csendes tag

GravityBox-al én is próbálkoztam, de utánaolvasva mtk6592-re még nincs kész változat.
Xposed-el viszont sikerült softbricket készítenem. Factory reset után szerencsére magához tért.
Közben a hangerő le+bekapcs segítségével a kínai menűből sikerült a térerő jelzőt átszínezni zöldről narancssárgára :C
Magyarán extra bénázásom tanulsága: óvatosan!

(#11) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim! Egy kérdés. Volt-e valakinek olyan hogy mint én zsebben hordom és amikor kivettem a zsebemből a kijelző feloldhatatlan lett mert ahogy a "tapi" jelző mutatta mintha valami láthatatlan kéz öszze-vissza mozgatta volna az ujjait a kijelzőn aztán kijelző kikapcs-bekapcs és minden jó!
Lehet hogy nem véletlenül adták hozzá a tokot? Persze azzal soha nem csinálja! csak így durungabb.......... :P
Megtaláltam a kijelző kapcsolót is a tokban. Jó erős mágnes. De szuperül működik nem kell vele szarozni
elég visszahajtani és biztosan lezár (persze hallom is :K ) Eddig (kop, kop) egyszer sem fagyott le és nem is kellett kivenni belőle az aksit! Persze nem is egyszerű azt kivenni, rendesen fogja a hátsóját a sok köröm :))

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#12) DAVE_CH1


DAVE_CH1
tag

Halló!

Reggel 8core nem ébresztett fel a 8core. Mocskosúl elkéstem a munkából. Tegnap 45% este 10 körül volt az akku. 11kor kikapcsol, reggel meg be, de ez már nem történt meg. 0% WTF!?! :W
Nem sok tartott vissza hogy beletapossam a földbe. Gyerekek, 2014 írunk és még mindig a tetves akkumulátor kérdést nem oldottuk meg! Azt írták hogy 30-40% jobb az akku készenlét mint egy 4magosnak. Miért írnak ilyen egetverő baromságot?? :((( Ezennel én befejeztem az X6al, kihúzta a gyufát. Jiayu vagy Xiaomi lesz a következő..

Xiaomi Mi3 / Mi5 Pro / MiNyóc / 14pro

(#13) svgyula válasza DAVE_CH1 (#12) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Bocs ne a telefont hibáztasd! Nézz a tükörbe és ordítsd le a fejedet :DDD Valószínűleg valamelyik apk beragadt és nem engedte kikapcsolni a telefonodat de a processzort berregtette. Ha eddig még nem volt ilyen akkor érdemes megnézni azt amit utoljára telepítettél vagy frissítette magát. Nálam a tablet csinált ilyet hogy bekapcsolva töltöttem ~fél napot aztán 5perc múlva kurtyogott a töltőért hogy szomjas :( amúgy simán napokat bír az én használatommal...........
Nálam az x6 még nem csinált ilyet pedig pontosan úgy használom ahogy előtte a cubot one-t a két telón ugyanazok vannak telepítve. Amúgy érdemes megjegyezni mikor mit teszel a telefonra mert ebben a kánaánban azért van trágya is tehát hiába ingyenes nagyon sok a szemét. az sincs kizárva hogy valamelyik reklámblokk egy játékból ragadt be és várta a wifi csatlakozást vagy folyamatosan küldte az adatokat róla :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#14) svgyula válasza DAVE_CH1 (#12) üzenetére


svgyula
addikt

Tedd fel ezt és nézd meg azt, hogy mi fut a háttérben GO TaskManager

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#15) DAVE_CH1 válasza svgyula (#14) üzenetére


DAVE_CH1
tag

Go launcher-t használok, semmi extra program, viber, face, ip cam viewer, youtube. annyi. Jah meg clean master-t. Én is arra gondoltam valami beragadhatott, és azért szívta le, de ezek után leszívhat! :DDD Nagyon felhúzott. De már nem érdekel.. :N

Megrendeltem épp az imént jiayu G4S-t (209USD) ami utlrabrutálnak tűnik MTK6592, 2G ram 3000 aksi, gyönyörű kijelző 4,7", értesítő leddel. Ez amire szükségem van. Pláne ennyiért. :R

Xiaomi Mi3 / Mi5 Pro / MiNyóc / 14pro

(#16) svgyula válasza DAVE_CH1 (#15) üzenetére


svgyula
addikt

Igen meg ha magyart akarsz akkor kezdetnek mókolhatod mivel a jiayu beltenyészes kínai telefon alapból nincs magyar menü.
Ha nincs szerencséd a 3g hálózattal sem lesz szabványos DE a te dolgod...............
Az akkumulátorra meg mindenki annyit hazudik amennyit nem szégyell. Ha ott is beragad a program ugyanúgy lerántja az akkumulátor nehogy azt gondold hogy az majd bírja! Ráadásul ha(?) tényleg ekkora
az akkumulátor az rendszer sem optimalizálták rendesen tehát pontosan ugyanúgy fog merülni.............
Nagyon sok sok gyártónál a szám is amit feltüntettek az akkumulátoron be van kötve a belsejébe tehát
erősíti annak a teljesítményét így az 1800mA x1800 :P a 2000mA x2000 :P a 3000mA x3000 :P csak ez még fizikailag nincs bizonyítva :DDD Mivel a nagy részük a legkisebb és a legnagyobb között pár mm az eltérés! :K

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#17) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!
Ma megkérdeztem a CUBOT honlapján, hogy lesz-e esetleg 4.4 a telóra?
Nem is számítottam válaszra erre jött egy pár mondatos válasz pár órán belül:
Hi,

We are so happy to hear that you are in fond of your phone. But due to the update of phone, we can't provide that for now. That is our future plan, so please keep an eye on our official website's lateset news.

Thanks and best regards

Yours cordially,

Lehet van remény a frissítésre?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#18) kocka201 válasza svgyula (#16) üzenetére


kocka201
csendes tag

Úgy tűnik van rajta magyar menü alapból [link] lásd 5:48- nál.

[ Szerkesztve ]

(#19) svgyula válasza kocka201 (#18) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Úgy tűnik fejlődnek. Amikor én akartam venni a g3-at egyértelműen közölték nincs magyar menü.
Amikor a g5-re kérdeztem rá ~1/2 évvel később a válasz ugyan az. Sőt most vett valaki a dual sim fórumon egy g5-öt és neki is mókolni kellet mire tudott beszélni vele magyarul. A G4 viszont soha nem tetszett így nagyon nem foglalkoztam vele. Ahol néztem ott a paraméterei között nem írták be a magyart.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#20) DAVE_CH1


DAVE_CH1
tag

Nemrégiben írtam hogy csak egy napos a telefon akkuja. Tegnap reggel 42% kezdtük a reggelt (most felébredt kivételesen) , negyedóra netezés wifi, nyomkorászás, délelőtt 30%. Koradélután 3g + GPS, 20% du wifi, 3g persze egész nap telefonálás. Este 7kor merült le. Amilyen gyorsan merül 100-ról annyira lassan fárad el a végén. Pár negatívum mellett nem is olyan rossz telefon, mint ahogy azt az elején tapasztaltam. Viszont gépelni egyenesen idegőrlő, pontatlan, pedig nem vagyok uborka ujjú. Ezt leszámítva így már tetszene.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi3 / Mi5 Pro / MiNyóc / 14pro

(#21) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!
Kérdésem a következő használta-e már valamelyikőtök a notifikation led-et? Elméletileg van benne bekapcsolható de hol található? Most bekapcsoltam de majd kiderül hogyan működik. :)

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#22) szilardf


szilardf
tag

Sziasztok!

Nekem nem teljesen konkrét minden, ami fellelhető erről a telefonról neten.

Mekkora sebességre képes a (3G?) modeme? 7.2, 14.4, 21 stb...
Most akkor van benne magyar menü, vagy nincs? Én azt olvastam, van.
Tényleg pontatlan az érintő felülete? Ez nagy hiba lenne, ha igaz.
Létezik hozzá nagyobb kapacitású akksi?

Köszönöm a válaszokat!

(#23) svgyula válasza szilardf (#22) üzenetére


svgyula
addikt

Szia!
Természetesen van magyar menü és nem kell mókolni, alapból benne van. Talán van itt aki használja 3G-vel én nem így nyilatkozni sem akarok. Nálam a kijelző eddig nem téveszt az viszont biztos hogy érzékeny. Nálam előfordult az is, hogy nem értem a kijelzőhöz de ahogy elhúztam felette az ujjam reagált. Én ezt nem pontatlanságnak hanem érzékenységnek hívnám. Tehát ha oda "tapizol" ahova kell nincs gond. Nem láttam hozzá még nagyobb akkumulátort.
A 3G sebessége nem hálózatfüggő? Szerintem a telefon átviteli sebességét nem befolyásolja más csak a hálózati elérés meg a térerő.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#24) ViCk980 válasza svgyula (#23) üzenetére


ViCk980
tag

Nem akarja valaki leadni a MA-s fiúknak egy tesztre? Esetleg írni egyet róla? Belehetne rakni téma indító írásnak és sok kétséget is eloszlatna.. :R

(#25) svgyula válasza ViCk980 (#24) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én inkább használom. Nem vagyok dicsekvő típus müxik :DDD és kész.
De lehet van itt olyan aki feláldozná magát na meg persze közelben lakik.
Más.
Tegnap beállítottam a notifikations led-et hát erre szerintem a halottak is felkelnek nem elég hogy a kijelző felvillan háromszor de a tok miatt a hátsó led is ugyanígy tesz ez sötétben igen ijesztő ezt addig amíg el nem olvasod vagy nem törlöd a nem fogadott hívást akár visszahívással! Mindezt percenként. Persze ez mennyire terheli az akkumulátort nem tudom :N De egy próbát megért :))

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#26) Andarte válasza szilardf (#22) üzenetére


Andarte
csendes tag

3g-t próbáltam Vodán, Bp. működik, gyors. 50MB korlát mellett a sebességtesztet még nem kockáztattam meg..

(#27) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!
Tegnap sikerült mentést csinálnom a telefonról! Leszedtem az MtkDroidTools v 2.5 verziót erre azt írták a "legfrissebb" ez már felismerte a root jogot is. Miután csináltam egy teljes mentést, letakarítottam a chinaapp-ot is! Most nagy az öröm :DD mert bármi beüt a kalapácson kívül vissza tudom rakni a rendszert.
Ja és még valami nem tudom észrevettétek-e azt hogy ez a rendszer nem b*ssza tele a memóriát a feltelepített alkalmazásokkal csak az éppen futtatott cuccok(vagy a kollégánál a beragadt app ;) )foglam memóriát. Végre! valaki rájött arra hogy ilyen sebesség mellett az alkalmazás indítása csak egy villanás így felesleges előre betölteni. Ebből fakadóan nem is kell akkora memória sem. Persze mindig lesznek olyan "fontos :( ) emberek akik fingani sem tudnak anélkül. hogy legalább 3 üzenőfal meg két levelező programban ne lenne on-line :N . Na meg persze ezek jót tesznek az akkumulátornak is a napi szintű vagy gyakoribb töltés fél-egy év max akkumulátor élettartamot jelent.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#28) DAVE_CH1 válasza svgyula (#27) üzenetére


DAVE_CH1
tag

Nekem altalaban 600mb mindig foglalt, pedig mindig kilovom az apokat. De igy is eleg mindenre. Gyorsan teszi a dolgat, miota megvan egyszer se lassult be vagy ereztem volna hogy nyeglik.

Xiaomi Mi3 / Mi5 Pro / MiNyóc / 14pro

(#29) svgyula válasza DAVE_CH1 (#28) üzenetére


svgyula
addikt

Szia!
Amint írtam az MtkDroidTools v2.5.3 simán csinál mentést a telefonról és!! letakaríthatod vele a chinapp nemkívánatos apk-kat. Ebből biztosan jó pár foglalja a memóriát! Nekem ~két oldalnyi volt amit leszedett így most 3-400Mb a foglalt!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#30) Andarte válasza svgyula (#29) üzenetére


Andarte
csendes tag

Szia, ha már ilyen jól sikerült a china appok leszedése, röviden megoszthatnád velünk, pontosan mihez szabad nyúlni?

(#31) svgyula válasza Andarte (#30) üzenetére


svgyula
addikt

Letöltöd az MtkDroidTools v2.5.3 programot rádugod a telefont a számítógépre. Bekapcsolod rajta az usb+usb hibakeresés. Ha nincs root akkor a program indulás után sárga színű ha ilyen végigfuttatod a "root" gombot. Ha befejezte akkor zöldre vált ekkor a fenti füleknél megtalálod a backup elindítod és ha befelezte feldob egy ablakot amiben megkérdezi hogy tömörítse-e? az igennel létrehoz egy "zip" állományt ezt később akár az sd kártyáról is telepítheted a telefonra ha(?) szükséges.
Nos ugyanebben az ablakban van egy "delete china" gomb ezt lefuttatod (én kétszer is) ez töröl minden olyat amit eddig felfedeztek.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#32) Andarte válasza svgyula (#31) üzenetére


Andarte
csendes tag

Köszönöm a gyorssegélyt, pont ennyi infóra volt szükségem. A lementés sikerült, a chinappokat már kínában törölték...

(#33) Varesz_86


Varesz_86
aktív tag

Sziasztok a hívásértesítő ledet hol lehet bekapcsolni? köszi :)

(#34) DAVE_CH1 válasza Varesz_86 (#33) üzenetére


DAVE_CH1
tag

sehol. mivel nincs rajta. de ha visszabb olvasnal...

Xiaomi Mi3 / Mi5 Pro / MiNyóc / 14pro

(#35) Varesz_86 válasza DAVE_CH1 (#34) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

és ha te olvasnál vissza ? :)

(#25) svgyula

"Más.
Tegnap beállítottam a notifikations led-et hát erre szerintem a halottak is felkelnek nem elég hogy a kijelző felvillan háromszor de a tok miatt a hátsó led is ugyanígy tesz ez sötétben igen ijesztő ezt addig amíg el nem olvasod vagy nem törlöd a nem fogadott hívást akár visszahívással! Mindezt percenként. Persze ez mennyire terheli az akkumulátort nem tudom :N De egy próbát megért :))"

[ Szerkesztve ]

(#36) DAVE_CH1 válasza Varesz_86 (#35) üzenetére


DAVE_CH1
tag

Fogalomzavar van, nálam a Hívásértesítő LED azt jelenti hogy van egy villogó ~izé a telefonon, külön erre a funkcióra. :D Amit a kollégának sikerült beállítani, az ennek a funkciónak a helyettesítésére szolgál! Nem Hívásértesítő LED! Rosszul tetted fel a kérdést.. :F

Xiaomi Mi3 / Mi5 Pro / MiNyóc / 14pro

(#37) Varesz_86 válasza DAVE_CH1 (#36) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

notifications led=értesítő led én így gondolom, de reméljük ő majd elmagyarázza :)

(#38) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!
Gondolkozzunk. Ha ez a telefon a gyári tokban van, hol lehetne elhelyezni egy értesítő LED-et? Ráadásul a kijelző automatikusan lezár ha a fedelet rácsapod. Ezért úgy oldották meg ezt a funkciót, hogy a kijelző és a hátsó "vaku" :DDD felvillan percenként három rövid impulzussal (csak ezt próbáltam) nos nekem ez is sokk volt így kikapcs. Eddig sem használtam ezután sem mert ahogy elnéztem ha pl vezetsz addig fog ott melletted villogni amíg meg nem nézed vagy vissza nem hívod az illetőt. Ez este vezetés közben igen zavaró lehet. DE mint írtam én csak ezt a funkciót próbáltam ki de nem használom. Az hogy a kamera "vaku"-ját :DDD használja erre hát nem mindegy? az legalább látszik a tokban a kijelző vagy mellette berakott LED úgysem látszana. Ha meg felnyitod egyből ott vírít a kijelzőn a nem fogadott cucc. :K
Ide rakja be magát.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#39) DAVE_CH1


DAVE_CH1
tag

Xiaomi Mi3 / Mi5 Pro / MiNyóc / 14pro

(#40) svgyula válasza DAVE_CH1 (#39) üzenetére


svgyula
addikt

Ja igen! Persze fényképezni is kell tudni! A jiayu a virágra(muskátli) fókuszált az x6 meg a háttérre vagyis a mögötte levő levelekre! :N Tanulj, tanulj, tanulj....................................

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#41) DAVE_CH1 válasza svgyula (#40) üzenetére


DAVE_CH1
tag

Cubot X6 / Jiayu G4S Itt több képen össze tudod hasonlítani ha érdekel a két fényképezőt. Van egy kép macskás x6 képek között az a muskátli volt az alany. nem a fókusszal van ott a baj, meg nem én vagyok a béna, de már jön a fikázás ezerrel

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi3 / Mi5 Pro / MiNyóc / 14pro

(#42) svgyula válasza DAVE_CH1 (#41) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Az a helyzet, hogy te jöttél ide fikázni. Bocs de ki kérdezte a jiayu kameráját? A saját fórumán mutogasd. Nekem meg szerintem az itt levőknek is megfelel ilyen minőségben is mivel nem akarok poszter csinálni! Tessék itt a muskátlid:
X6
Sony DSC-W610

Ugyanazt fényképeztem ugyanolyan távolságról öt perc különbséggel! Az első egy fényképezőgép optikával a második egy telefon! Mi a túrót fikázzátok a telefonokat! Ez már egy kicsit beteges dolog akkor gyere vissza ha az x6 képén megszámoltad hány szál szőr van a kutyámtól mert meglehet számolni! :(((

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#43) nemethsza válasza svgyula (#38) üzenetére


nemethsza
tag

Hali,
az hogy lehet, hogy az enyemen nincs flash notification menu a kisegito lehetosegek kozott?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#44) svgyula válasza nemethsza (#43) üzenetére


svgyula
addikt

Tedd fel amit írtam és beírja magát a menübe.Itt megtalálod.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#45) DAVE_CH1 válasza svgyula (#42) üzenetére


DAVE_CH1
tag

NEM fikázásképp töltöttem fel ezt a képet! Ha valaki netalántán ilyen telefon vásárlásban gondolkozik lássa hogy milyen! Nem magam miatt írtam le a tapasztalataimat sem! Nyilván nem dslr fényképezővel fogom összehasonlítani az x6-ot. Adott volt a jiayu, mivel annak is 13mp a fényképezője, és igen látható a különbség! Nekem fontos hogy ha csinálom azt a pár képet az jó legyen. Viszont nem várom el a fényképezőgép minőséget!
Nekem hasznos infó lenne ha vásárláson gondolkoznék!

...és fogd vissza magad, mert úgy gondolom ÉN nem voltam veled paraszt!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi3 / Mi5 Pro / MiNyóc / 14pro

(#46) kocka201 válasza DAVE_CH1 (#41) üzenetére


kocka201
csendes tag

Tudnál olyan képeket feltenni a 2 telóval ahol egyezik a felbontás?
Amit feltettél ott szerintem nem egyezik teljesen:

J G4S 4864 x 2736 = kb 13 megapixel

X6 4608 x 2592 = kb 11 megapixel

Nem kötözködni akarok csak kíváncsi lennék :DD

[ Szerkesztve ]

(#47) Andarte válasza ViCk980 (#24) üzenetére


Andarte
csendes tag

Megjött az első teszt is:
http://logout.hu/cikk/cubot_x6_a_sokmagos/elozmenyek.html

(#48) Andarte


Andarte
csendes tag

Sikerült kinyomoznom a kamera tipusokat: Hátsó Sony imx111 8.2Mp első gc2235 2Mp. Jiayu-t is megnézhetné valaki...

(#49) svgyula válasza Andarte (#48) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Hogyan szétborítottad :F vagy találtál róla leírást? Mondjuk azt már a cobut one-nál írták, hogy Sony kamera van benne, ennél viszont nem. De érdekes hogy az első nem az :N De mindegy skype-hoz teljesen jó :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#50) Andarte válasza svgyula (#49) üzenetére


Andarte
csendes tag

No igen, a balta is egy megoldás :W , de én a gplay-ról is letölthető SvsEngRunner->Others->RGT_DeviceInfo-ból faragtam ki. A kijelző, meg a szenzorok tipusa is megvan.
nálam:
lcd=otm1283A
front camera=gc2235
back camera=imx111
....

Megnézhetné más is, mivel az exif-ben csak - jeleket látok.
Lehet, azért nem reklámozzák a kameratipusokat, mert azt rakják az adott szériába,
ami épp akkor olcsóbb, meg van készletben.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  CUBOT X6
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.