Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  CUBOT X6

Hozzászólások

(#851) unravel


unravel
őstag

helóka

tudtok segíteni a fülhallgatókimenet hangerejének növelésében? :F

¯\_(ツ)_/¯

(#852) gyapo11 válasza unravel (#851) üzenetére


gyapo11
őstag

Nekem is halk egy kicsit. Van sok lejátszó appban hangszín, azokat mind fölnyomom maxra, így 10 db-lel hangosabb. Másrész én beszédet hallgatok és főleg utcán, ott a kis torzítás nem annyira zavaró, mint a halkság miatti érthetetlenség, ezért a pc-n hangszerkesztővel növelem a hangosságot.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#853) kopi7501


kopi7501
újonc

cubot x6 alkatrésznek eladó , kijelző törött :DDD

(#854) Szekaa


Szekaa
tag

Sziasztok!

32-ért hoznának nekem X6-ot, előtte egy asus padfone 2-m volt, de másodszor már nem akarom kifizetni a kijelző cserét. Tudom, hogy ez nem egy asus, de volt jiayu g3-om előtte, ahhoz képest ez a készülék milyen? Én a Jiayut nagyon szerettem. Amúgy meg leginkább olvasnék rajta meg zenét hallgatnék.
Vélemény?

(#855) Mistikal87


Mistikal87
újonc

Sziasztok egy olyan kérésem lenne hogy engem miért nem enged be a recovery módba az x6 mert mindig ez a kinai jeles hülyeség jön be rajta

(#856) RVR400 válasza Mistikal87 (#855) üzenetére


RVR400
veterán

A másik hangerőgombot nyomd.

(#857) Mistikal87


Mistikal87
újonc

Sziasztok valaki tuja hogy pontosan hol van debrecenbe a szervízes aki foglalkozik a cubottal? mert olvastam a forumon hogy van csak nem láttam kiírva hogy hol a rom csere sikerült de ugyan úgy kifagy meg újra indul ezért kellene. előre iss köszönöm

(#858) unravel válasza Mistikal87 (#857) üzenetére


unravel
őstag

[link]

¯\_(ツ)_/¯

(#859) Htomas


Htomas
újonc

sziasztok. Tudnátok segiteni nekem? probléma a CUBOT S 308-as teloval, hogy mikor telefonálok, a másik fél beszédem alatt folyamatos zúgást hall...elképzelhető, hogy az érkezett frissités letelepitése miatt van? esetleg orvoslására tipp?:) :B :U :U :U :U :U

Tom

(#860) Hardcore98 válasza kopi7501 (#853) üzenetére


Hardcore98
csendes tag

a

[ Szerkesztve ]

(#861) mong08 válasza Hardcore98 (#860) üzenetére


mong08
tag

Ne fáradj, beregisztált és azóta sem járt itt... :N :N

Ha nem látsz horgot a számban ne fárassz !

(#862) Hardcore98 válasza mong08 (#861) üzenetére


Hardcore98
csendes tag

egy próbát megért van egy cubotom 4.2 es 4.4 es kijelzővel újonnan vett hibátlan a kijeléző csak a telefon elromlott a sok rom rakosgatás miatt ha valakit érdekel alkatrésznek vagy akinek van egy 4.4 ese alkatrésznek privátban írjon!

[ Szerkesztve ]

(#863) kopi7501


kopi7501
újonc

:DD

(#864) dexi


dexi
csendes tag

Sziasztok!

Behalt a telefonom és egy kis segítséget kérnék.
Néha csinált olyat, hogy teljesen lefagyott.Csak az aksi kiszedésével indult újra.
A legutolsónál már csak a logóig bootolt be és ott megállt.
Azóta sem megy tovább.
Próbáltam sp flashtool-al újra rakni de nem akarja az igazságot.
a következő hibaüzenettel megáll:
S_DA_SDMMC_WRITE_FAILED (3149)

Valakinek esetleg ötlete?

Köszönöm :-)

(#865) gyapo11 válasza dexi (#864) üzenetére


gyapo11
őstag

Érdemes föltenni a cwm-et vagy twrp-t amikor még jól működik a teló, és ilyenkor be lehet lépni abba, és az sd-kártyáról egy mentést visszatölteni. Ha nincs ilyened telepítve és nincs mentésed, akkor nincs ötletem.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#866) dexi válasza gyapo11 (#865) üzenetére


dexi
csendes tag

Saját mentésem nincs, amit találtam azt felmásoltam a kártyára.
Elkezdi, de ott meg aborteddel megáll :-(

(#867) dexi


dexi
csendes tag

esetleg valakinek nincs elfekvőben egy használható alaplapjaa telefonhoz?

[ Szerkesztve ]

(#868) totyg


totyg
csendes tag

Sziasztok!
Na eljött nálam is a leejtés ideje.
Tokkal kijelzővel lefelé érkezett kb 1 m magasból.
Nem tört semmi, csak bekapcsoláskor színes függőleges csíkok jelentek meg...
később már az sem, csak a háttér világítás.
Van esetleg valami ötlete valakinek, mi lehet a probléma?

Üdv:G

(#869) svgyula válasza totyg (#868) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Meszeltek az LCD-nek! Lehet kapni de arra figyelj, hogy melyik típusú a telefonod, mert kétfajtával szerelték!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#870) totyg válasza svgyula (#869) üzenetére


totyg
csendes tag

Szia!
Köszi! Bíztam benne, hogy csak valami kábel ment szét :(,
de nagy reményeket nem fűztem hozzá.

(#871) mong08 válasza totyg (#868) üzenetére


mong08
tag

Ha van egy kis szerencséd akkor megmozdult a kijelző csatlakozóban a szalagkábel, de inkább az van amit svgyula írt.
Tudod, hogy milyen rom volt rajta ? 4.2 vagy 4.4 ?

[ Szerkesztve ]

Ha nem látsz horgot a számban ne fárassz !

(#872) totyg válasza mong08 (#871) üzenetére


totyg
csendes tag

4.2
Már szétszedtem, de látható okot nem találok rajta. Valószínű LCD-lesz az.
Kellően kíváncsi leszek, lehet, hogy végzek rajta egy boncolást...
Nem esett olyan nagyot, hogy attól kimúljon.

G

(#873) totyg


totyg
csendes tag

Jobban szétszedtem.
A kijelző bal alsó sarka repedt el és onnan kiindulva látszik két íves repedés jobbra és balra.
Kívülről semmi nem látszott.

Üdv:G

[ Szerkesztve ]

(#874) totyg


totyg
csendes tag

(#875) gyapo11 válasza totyg (#874) üzenetére


gyapo11
őstag

Szegény :(

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#876) unravel


unravel
őstag

Melyik busybox működik az X6on?

¯\_(ツ)_/¯

(#877) svgyula válasza unravel (#876) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ha (?) jól emlékszem próbáltam felrakni és újra flashelés lett a vége................... A fiamnál van azóta ő egyszer csinált egy boot animáció módosítást a vége ugyanaz lett azóta megy normálisan lassan közeledik a 2. szülinap :)

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#878) PuppZ


PuppZ
csendes tag

Csak en fogtam ki egy olyan darabot, amihez fel evente uj akkut kell venni? Rendre kb. 6-7 honapot birnak, aztan egyszer csak nem kapcsol be, toltesre pedig folyamatosan 1%-ot mutat.

(#879) svgyula válasza PuppZ (#878) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ez attól van, hogy valamelyik felrakott "okos" alkalmazásod túlmeríti az akkut! Ezen lehet segíteni egy egyszerű "buta" töltővel kell neki adni 5v-ot pár percig és utána már működni fog a töltés is!
Ez azért van mert a töltésvezérlő egy bizonyos feszültség alatt már úgy értelmezi, hogy nincs benne akku! Ezért kell egy "buta" töltő ami csak tölt és nem figyeli a kezdő feszültséget!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#880) Szekaa


Szekaa
tag

Sziasztok!

Eladó egy Cubot X6 áttetsző hátlap, egy arany flipes tok, hasítottbőr szerű táska (utóbbi kettőn Cubot X6 felirat) és egy eddzett üveg kijelzővédő. Minden egy kupacban 3800Ft. Kérésre küldök képeket. Remélem nem csináltam hatalmas szabálytalanságot, hogy ide írtam.

[ Szerkesztve ]

(#881) dexi


dexi
csendes tag

Eladó egy alaplaphibás telefon alkatrészei.4.2.-es androidos verzió.
A logóig bebootol és ott megáll.
A kijelzőn végig fólia volt és végig szilikon tokban volt.
Külön eladó egy hátsó kamera ami jó 4.2 és 4.4-es androidhoz.

(#882) atis240 válasza kopi7501 (#853) üzenetére


atis240
újonc

szia mi van meg a cubot hoz szinte minden érdekelne és, hogy menyiért adod. üdv

(#883) unravel


unravel
őstag

Lehet bele nagyobb kapacitású akksit venni?

¯\_(ツ)_/¯

(#884) wood77


wood77
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék!

Kedves ismerősömnek betört a kijelzője.
Mivel nem érzékel így nem tudom megállapítani hogy 4.2 vagy 4.4 ezért nem tudom milyen kijelzőt rendeljek/ vegyek.

Milyen módon tudhatom meg, hogy a régebbi vagy újabb széria a telefon ??

Illetve ha ez megvan akkor valaki árul itt bontott kijelzőt?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#885) mong08 válasza wood77 (#884) üzenetére


mong08
tag

Ha csak az érintő ment tönkre és kép van,akkor OTG kábellel rá tudsz dugni egy egeret és kezeled vele,mintha érintő lenne.
Ha a kijelző is kuka akkor mtk droid tools-al ki tudod olvasni az android verziószámot.

[ Szerkesztve ]

Ha nem látsz horgot a számban ne fárassz !

(#886) gyapo11 válasza mong08 (#885) üzenetére


gyapo11
őstag

Myphoneexplorerrel is lehet próbálkozni usb kábellel, ha nincs a telón a kliens, akkor áttölti és elindítja, és az other/monitor menüben a Version mutatja az android verziót.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#887) szikla20


szikla20
újonc

Sziasztok.
nem tudnátok segíteni? Az a problémám hogy 4.2.2-s gyári cucc van rajta , és új rom-ot szeretnék rá tenni. De valamiért nem engedi. Azt írja ki a recoverybe ha telepítem hogy installation aborted. Miért van ez? Erre van valami megoldás? Köszönöm Szépen előre is a segítséget.

(#888) svgyula válasza szikla20 (#887) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Az ok egyszerű nincs rá újabb ROM! A 4.4-es csak a második sorozattal működik normálisan! Más kijelző, más kamera! Felrakni pedig a flshtools-al kell pc-ről. De ne próbálkozz mert már végigjártuk ezt a vonalat. Ha fel is rakod nem lesz kamera és lesz jó pár anomália. Ha pedig elszúrod tégla lesz.............

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#889) XH6


XH6
újonc

Cubot X6 4.4.2 eladó, karcmentes kijelző, dobozzal, töltővel, plusz 1 fólia, fülhallgató nincs, a borításon a sarkokból le van törve 3 helyen.

(#890) wood77


wood77
tag

4.2 (tehát első szériás) kijelzőt keresnék. Ha van akár alaplaphibás teljes készülék is érdekel..
Köszi

(#891) wood77 válasza wood77 (#890) üzenetére


wood77
tag

Fontos kérdés!! Ha csak az érintő tört el és az LCD rendben, akkor az érintőnél mindegy a széria?

(#892) szikla20 válasza svgyula (#888) üzenetére


szikla20
újonc

Köszi szépen a gyors választ. Értem. De flash toolsal sem megy. rádugom a gépre a telót és mikor pittyeg akkor pirosan jelzi a teló az aksit pittyeg még egyett és ennyi. utánna meg kijelzi a teló hogy tele van az aksi.Szóval nem értem pedig jó pár telefont újra romoztam de ilyennel még nem találkoztam

(#893) svgyula válasza szikla20 (#892) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Talán akku nélkül kellene rádugni! Flash indít! Telefon akku nélkül rádug HA(?) jól emlékszem nyomni kell valamelyik két gombot(bocs régen volt :( ) talán power-hang+. Amikor elindul a flashelés akkor akku berak.

(#891) wood77
Szia! sajna egybe van laminálva a kijelző és az érintő rész csak egybe szerelhető. Ettől a ponttól viszont nem mindegy melyik sorozat!cubot x6 kijelző

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#894) RVR400 válasza szikla20 (#892) üzenetére


RVR400
veterán

1. Gyári recoveryből nem tudsz ROM-ot telepíteni.
2. Preloader driver nélkül meg flashelni nem tudsz telót.
3. El nem tudom képzelni, hogy ilyen alapismeretek nélkül milyen telót romoltál újra, hacsak nem Samsung volt KIES-sel, meg Sony PC Companionnal.

[ Szerkesztve ]

(#895) wood77 válasza svgyula (#893) üzenetére


wood77
tag

Köszi.... Az sem baj ha egyben van.... De így csak a 4.2 verzió jó nekem. És a kínai oldalakon nem tüntetik fel sehol a 4.2 verziót max néhány helyen a 4.4-et... Így elég rizikós 15 ezret kidobni.. :F

(#896) svgyula válasza wood77 (#895) üzenetére


svgyula
addikt

Talán megkérdezheted az eladót! De úgy kérdezd, hogy megtudja-e mondani ez a kijelző melyik sorozathoz jó?
Mert ha úgy kérdezed, hogy benn a válasz a kérdésben akkor hajlamosak rávágni, hogy igen!
Ja ott a "chat" az eladó neve mellett és az is, hogy on-line van-e?

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#897) szikla20 válasza RVR400 (#894) üzenetére


szikla20
újonc

Hm..... Hát kérlek szépen nem vagyok valami agytröszt ez igaz, de látom hogy te annak tartod magad. De érdekes, hogy gyári recoveryből nem lehet romot telepíteni?? :D :D Nap hőse vagy :) Mindig csak rootoltam a telót utánna meg romoztam, de nem samsungot!! Motorola milestone 1-2 Lenovo s820 , sony xperia m2, lg optimus 4x hd. És mind gyári recovery volt rajta. Nem bűvöltem meg egyiket sem. De ez a teló kifogott rajtam. Ugy látom hogy nem csak nekem van alapismeretem, de te is elsőnek nézz utánna és aztán oktass.

swgyula

Értem. Köszi szépen a segítséget újra. :)

(#898) RVR400 válasza szikla20 (#897) üzenetére


RVR400
veterán

Egy kicsit még tanulgass, aztán gyere okoskodni meg személyeskedni. ;) Kettőnk közül Te nem tudsz X6-ra ROM-ot feltenni, és Te nem tudod használni az SPFlashtoolt sem. Abba már bele sem gondolok, hogy egy custom recovery-s mentést akarsz feltenni gyári recovery-vel, vagy ami még rosszabb, ha egy .zip-be tömörített SPFlashes komplett mentést akarsz úgy feltenni, Te kis agytröszt. :D
Ha esetleg ezek mennek, és nem összesen 4féle telót, hanem heti 4-et tudsz felsorolni majd, amikre tettél ROM-ot, akkor lesz némi alapod beszólni, addig csak hangot hallok, de embert nem látok. Részemről ez volt az utolsó okosság, amit Tőled elolvastam és reagáltam rá.

[ Szerkesztve ]

(#899) svgyula válasza RVR400 (#898) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ha már idejöttél úgy, hogy talán nem is volt ez a típus a kezedben akkor legalább segíts neki! Mert azzal amit leírtál csak magadat fényezted de, nem segítettél semmit! Lehet, hogy a "dual sim" fórumon ez a szokás de itt nem!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#900) RVR400 válasza svgyula (#899) üzenetére


RVR400
veterán

1. A google és a youtube használatára nem hiszem, hogy bárkit meg kellene tanítani. (SPFlashtool használat/usage és Preloader driver telepítés/install) - Esetleg specifikusan a legtutibb Cubot X6 firmware upgrade

2. Ha addig nem jut el, hogy az alapokat megértse, akkor az első mozdulattal vagy téglát csinál, vagy permanens IMEI-vesztés lesz belőle, ebben az esetben talán jobb is, ha nem adok tanácsot, mivel alapvető olvasás nélkül kezd bele valamibe, sőt még a fórumban sem olvasott vissza és nem keresett, pedig ez sem tilos senkinek.

3. Alapvető, hogy ha kérdezek, akkor leírom, hogy mi az, amit letöltöttem, és megpróbáltam felrakni sikertelenül, mivel a fentebb leírt 2 dolgot tudom elképzelni.

4. Te már leírtad, hogy ne próbálja meg feltenni a 4.4-et, és meg is indokoltad, bár Neked ugyan nem mondta, de mivel nem fogadta meg a tanácsot, így feltételezhető, hogy Te sem értesz hozzá.

5. Hogy mi szokás, és mi nem, abba ne menjünk bele, de szerintem az elején érthetően leírtam, hogy mi nem megy, és mi megy, aztán kiderült, hogy én nem is értek hozzá, talán még feloldani sem tudom a lépernyőzárát az odanyúlós telefonoknak.

A google, youtube meg a needrom pedig mindenki számára elérhető, de legyen. A google első oldalának átböngészése után 2 perc alatt megvan, ami kellhet. Ez kevesebb idő, mint amennyi alatt sikerült megírnia a hozzászólást.

Esetleg ajándék mozijegyet elfogadtok? :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  CUBOT X6
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.