Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#551) Chal


Chal
addikt

"Welcomed China's central bank, industry & academic leaders to #Ripple HQ to discuss the latest #blockchain trends"

Kínaiak önti is bele a btc-t az xrp-be mintha nem lenne holnap :) Polon volt 2000 BTC-s sell wall, de seperc alatt megették.

[ Szerkesztve ]

(#552) Yutani válasza Chal (#551) üzenetére


Yutani
nagyúr

0.16 EUR-ról felment 0.2-ig. Az 25% emelkedés, ott volt egy kis kasza.

#tarcsad

(#553) schawo válasza Chal (#551) üzenetére


schawo
titán

Nem értem, hogy nem lehet érteni ezt Ripple-t. A Ripple egy bejegyzett, engedélyes virtuális pénzkibocsájtó (Európában ezt eMoney issuernek hívjuk, Amerikában virtual currency issuer), amelynek jogában áll virtuális pénzek kibocsájtása.

Pont olyan, mint a paypal, csak sokkal rosszabb. A Paypal (vagy mondjuk a magyar Barion) igéretet tesz az ügyfeleinek, hogy egy virtuális paypaldollárért mindig ad egy valódi paypaldollárt, egy virtuális paypalfontért egy valódi fontot, és így tovább. Egy csomó virtális valutát bocsájt ki, amelyiket egy-az-egyben megfeletet egy valódi pénznemnek. A virtuális paypal (barion) pénzeket egymás között is cserélgethetik a ügyfelek, és az igéret szerint mindenkitől elfogadja a kibocsájtó a virtuális pénzt.

A Ripple nem ilyen gáláns. Nem igéri, hogy bármikor visszavásárolja az általa kibocsájtott játékpénzt valódi pénzért. Csak azt igéri, hogy bárki szabadon kereskedhet a virtuális pénzével, amit az ügyfelek egymás között cserélgethetik saját kedvükre, és közben ő is hajlandó kielégíteni a virtuális pénz iránti igényeket ugyanezen harmadik személyek által üzemeltetett kereskedési platformokon. Ha ő úgy látja, akkor ő ad ki további pénzeket, ha úgy látja jónak, akkor meghagyja, hogy az ügyfelek adják-vegyék egymás között. Mivel az árfolyamot közvetve (paypalnál közvetlenül) ő határozza meg, ezért a virtuálsi ripplecoin értéke határok között állandó. Illetve csak annyira állandó, amennyire a ripple inc. akarja. Ha akarja, akkor magasabb lesz, ha akarja, akkor alacsonyabb. Neki nem éri meg a magas árfolyam, mert akkor neki kevesebb lesz az árbevétele (hiszen nem ad ő adja el a játékpénzt, hanem hagyja, hogy az ügyfelek egymás között kereskedjenek).

Olyan ez a vásárlási láz, mintha paypalpénzekért menne a csata. Kinek jutott eddig eszébe, hogy csak azért vásároljon paypalpénzt, hogy utána a számláján csücsültesse, és nézegessse az egyenleget? Hogy lehet ezt összekeverni egy full decentralizált hálózattal, mint amilyenek a cryptopénzek (bitocoinnal együtt)? Csak azért mert ők jól marketingelték a pénzüket, és jól meglovagolták a bitcoinhype-ot. Mikor az egész nem más, mint egy butított paypal.

Ha az alibaba csoportnál elfogadott is lesz a ripple, akkor sem történik semmi, ahogy a paypalpénzek (barion) árfolyamával sem történik semmi, mert amint az árfolam megmozdulna az 1-1 arányról, a paypal rögtön kibocsájt pontosan a szükségesnek megfelelő mennyiségű virtuális pénzt. Ahogy ezt teszi a Ripple is. Csak ő nem pontosan annyit bocsájt ki, hanem amennyit épp tetszik neki, és nem igér semmit a visszavásárlással kapcsolatban. Szóval a cryptós buliból és a virtuálispénzes buliból is csak a kockázatot hagyja meg az ügyfélnek. A hasznot mindig ő teszi zsebre.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#554) Chal válasza schawo (#553) üzenetére


Chal
addikt

Gondolom arra játszanak sokan, hogy sokkal lassabban tudnak belenyúlni mint amennyire egy negatív/pozitív hír megrángatja, ezért a daytraderek rápróbálnak, és ha sikerül, akkor keresnek rajta. Egyébként ilyen téren az egyik legkiszámíthatóbb coin, mert egy pozitív hír hatására biztos kasza (amíg ki nem derül hogy kamu :) ), egy negatív esetén meg biztos dump.

Én tuti kerülni fogom, örülök hogy megszabadultam tőle.

[ Szerkesztve ]

(#555) Foobar válasza Zenger (#544) üzenetére


Foobar
tag

Köszi a választ! Bocs, ez még nem egészen világos: miért küldöm még másik walletre is utána?

(#556) schawo válasza Chal (#554) üzenetére


schawo
titán

Igen, de vannak ázsiában, akik rábuktak, mint tyúk a takonyra. Daytradelni lehet, és meg lehet próbálni megfejni a hülyéket, de tartóstej mellé vásárolni hülyeség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#557) Chal válasza schawo (#556) üzenetére


Chal
addikt

Ezt mondjuk én sem értem, illetve nem tudom hogy nekem szólt e az irományod, de az biztos hogy Ripplevel max spekulálni lehet rövid távon (rövid táv értsd: fél nap) Én csak annyit írtam, hogy akinek még van az előző ilyen félresikerült spekulációból, az most talán ki tud szállni, illetve próbáltam ennek megosztani az okait (ha már belefutottam a hírekbe).

[ Szerkesztve ]

(#558) Zenger


Zenger
tag

A refund miatt aggódtál, erről én nem tudok, de fentartom, hogy lehet. Ha esetleg van ilyen, az azzal kiküszöbölhető, hogy egy második walletre utalod, és nem lehet mit visszatéríteni(én kihagynám hisz sosem hallottam ilyenről).

(#559) schawo válasza Chal (#557) üzenetére


schawo
titán

Dehogy, csak általános információs hozzászólás volt a tiédhez kapcsolódóan.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#560) Foobar válasza Zenger (#558) üzenetére


Foobar
tag

Aham, világos! Köszönöm az ötletet.

(#561) Yutani


Yutani
nagyúr

BCH-t nézitek? Most kell venni, 472 EUR-ra is leesett pillanatokra. :Y

#tarcsad

(#562) schawo válasza Yutani (#561) üzenetére


schawo
titán

Elég komoly az eladási nyomás a bch-n.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#563) P3Dr0 válasza schawo (#559) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Nagyon hasznos volt a valaszod en el is mentettem a miheztartas vegett XRP-vel szemben. Bar az igazat megvallva van par 1000 coinom de ha elbukom akkor sem kar erte. Ha egyszer megis valamilyen okbol felmenne 1 dollarra (mert az erdekek azt kivannak) akkor jol lehetne belole kiszallni.

(#564) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Mi a velemenyetek az LTC-rol? Addig tarolnam a penzt benne mig az a bizonyos BTC korrekcio nem kovetkezne be.(Mar ha befog). Vagy van jobb otlet athidalo megoldaskent? Az a gond,hogy nem szivesen tartogatnek huzamosabb ideig penzt a valton foleg,hogy az USDT (tether) minden nap wallet maintanance uzenettel fogad a bittrexen. Inkabb akkor leporolom a regi LTC walletem es hasznalom. (Meg a coinotron es a litecoinpool.org idokbol van de mukodik) :)

(#565) schawo


schawo
titán

Nos, hol a alja a BCH-nak? Beesünk-e 24 órán belül 550 alá?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#566) Casoli


Casoli
őstag

mellé

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#567) Patry0t válasza P3Dr0 (#563) üzenetére


Patry0t
tag

énis majd $3,5 körül szállok ki, ha azt eléri.

(#568) haxiboy válasza bobalazs (#547) üzenetére


haxiboy
veterán

Elég két esélyes a helyzet, bár az egyik lehetőség valószínűsége a nullával egyenlő.

1. ETH-ból nem lesz több supply, szóval abból kell élni ami van -> tokenek tápolásához kell, drága lesz az ETH-t mozgatni, viszont a tokeneket fillérekért mozgathatod -> magas ETH ár

A hashrate nagyrésze, mivel nem kell állítani, a különböző Ethereum alapú forkokba fog becsatlakozni, 80-90% ETC - 20-10% egyéb arányban -> ETC diff megugrik, sokan akarják majd váltani -> le fog esni az ára az első hónapokban, majd szép lassan megugrik az egekbe. Aki jót akar még most vásároljon be ~10-100 coint és tegye félre, baja nem lehet belőle.

Ez nem tanács, ezt én teszem :)

2. ETH-t mivel nem bányásszák nem fogják használni sem, filléreket sem fog érni és a kutyának sem fog kelleni, mindenki vegyen DOGE-t. :))

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#569) Vigilante válasza haxiboy (#568) üzenetére


Vigilante
őstag

Akkor azt mondod, a már kibányászott ethereket érdemes átmenteni valami más valutába!? :U Ami az ETC lenne ez esetben. :K ETH-tól nem is várható olyan mértékű ugrás, mint azt a bitcoin-nál tapasztalhattuk? Mert december környékén jön az ice age, így nem lehet ugye bányászni már.

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#570) haxiboy válasza Vigilante (#569) üzenetére


haxiboy
veterán

Lehet nem jól fogalmaztam. Röviden annyi. Szerintem az Eth felfelé fog menni, az ETC az elején lefelé mert akinek nagy a tőkéje be fog vásárolni olcsón sokat és úgy marad, aztán elindul felfelé akkor $1000 környékre 1-2 éven belül. Persze csak akkor ha sok token épül rá.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#571) Foobar válasza g4bb3r (#550) üzenetére


Foobar
tag

Ez elég jó összefoglaló videó a tárolásról, ha még nem láttad:
[link]

(#572) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

utalt már valaki krakenre Német országon belülről pénzt?
elvileg másnapra oda kéne érnie, de még nem írta jóvá a kraken, írjak supportnak, vagy várjak még?

(#573) Yutani válasza Zlcsi (#572) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem Magyarországról volt a Krakenen 24 óra alatt a SEPA utalás.

#tarcsad

(#574) gbela válasza Zlcsi (#572) üzenetére


gbela
senior tag

Odaér másnapra (nekem 3 utalásom volt eddig, másik EU országból), de nem rögtön reggel, általában 10-11 körül írják jóvá.

(#575) Yany válasza Zlcsi (#572) üzenetére


Yany
addikt

Igen. 2 vagy 3 nap.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#576) Yutani válasza gbela (#574) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem 2 SEPA utalás volt itthonról, mindkét esetben másnap (péntek -> hétfő mint bank nap, majd csütörtök -> péntek) 14 óra körül jött a deposit credit értesítő email.

#tarcsad

(#577) mepet


mepet
addikt

Magyarázat, hogy miért lőtt ki a Monero (XMR): Monero Price Pierces $150 After Bithumb Opens XMR/KRW Trading

(#578) Kispohar


Kispohar
csendes újonc

ETH ügyben még egy dolgot kifelejtettem. Közismert, hogy a bányászási lehetőség meg fog szűnni és utána jön a "kamatos" működés. Ilyen esetben nekem tökmindegy hol van az ETH-m, kapok majd kamatot (gast) vagy itt is az az őrület fog menni, mint a BCH esetén, hogy X helyen a BTC-re kaptál BCH-t, Y helyen meg nem.
A Myetherwallet ebből a szempontból tuti hely?

[ Szerkesztve ]

(#579) Htibimor


Htibimor
senior tag

Ti hogyan látjátok a BCH-nál ez az eladási kényszer vajon meddig tart még hová zuhan még? Illetve milyen infóitok vannak az emelkedéssel kapcsolatban? Betáraztam belőle rendesen 700-on :Y

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#580) P3Dr0 válasza Htibimor (#579) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Az durva......

(#581) Yutani válasza Htibimor (#579) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én tegnap vettem 510-en (EUR), mert nem bíztam benne, hogy jelentősen lejjebb megy, aztán látjuk, mi van. Annyira kiszámíthatatlan, hogy elképesztő. Viszont most 485 EUR körül flangál. Azonban nem leszek türelmetlen, mert ha vártam volna az elmúlt 2 hétben, több esetben tudtam volna keresni, nem pedig bukni. szóval megvárom, míg újra felkúszik a BCH, csak én nem számítok 600 EUR-nál magasabb árfolyamra, inkább csak 560 körül.

#tarcsad

(#582) Vigilante


Vigilante
őstag

Erről hallottatok már? Mikor lehet venni? :D

[link]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#583) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

NEO:

https://twitter.com/red_pulse_china/status/902480568616673280

Azaz az első ICO-ból kizárták a kínai befektetőket.
Brutálisan elkezdték eladni...

(#584) Htibimor válasza Yutani (#581) üzenetére


Htibimor
senior tag

Én bízom azért, hogy újra eléri az 1000-t.

[ Szerkesztve ]

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#585) Yutani válasza Htibimor (#584) üzenetére


Yutani
nagyúr

Amennyire lent van, szerintem el kell indulnia felfelé 1 napon belül.

#tarcsad

(#586) g4bb3r válasza KilgoreTrout (#583) üzenetére


g4bb3r
tag

Most én is ezen meditálok, hogy tartsam e a NEO-t tovább vagy ne..

(#587) favagoJoska válasza KilgoreTrout (#583) üzenetére


favagoJoska
tag

A kínai ethereumból a kinaiak kizárva. Érdekes lesz... :)

(#588) Trully válasza g4bb3r (#586) üzenetére


Trully
csendes tag

Én az alján vettem néhányat :)

(#589) cuko válasza favagoJoska (#587) üzenetére


cuko
aktív tag

Azért ennél pöppet bonyolultabb képlet.

Fölösleges pánikolni szerintem.

"Original message from Slack: Sombat Southivorarat [2:16 AM] Due to stricter regulations in China regarding ICOs, we've had to make the difficult decision to disallow Chinese citizens from participating in our ICO. We know people will be angry and upset, but we need to protect the interests of Red Pulse, and the long-term success of the platform. We believe this is also in the best interests of the community in the long term, and we hope that our supporters will understand this. That being said, once RPX is listed on Binance and other exchanges, it is accessible to everyone.Please email us at rpx@red-pulse.com or at our Slack, Reddit, Wechat channels if you have any questions."
via Reddit

(#590) g4bb3r válasza cuko (#589) üzenetére


g4bb3r
tag

Twitteren ezt találtam (jobb mint a varázsgömb) :U

(#591) cuko válasza g4bb3r (#590) üzenetére


cuko
aktív tag

Igazából annyi a lényeg szerintem, hogy senki se akarjon egy tweet vagy cikk cím alapján (de egy darab cikk elolvasása alapján se) elhamarkodott következtetéseket levonni.

(#592) schawo válasza schawo (#565) üzenetére


schawo
titán

570, alakul.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#593) Con Troll


Con Troll
senior tag

Sziasztok,

hol lehet gyorsan bitcoint venni neten bankkártyával?
Coinbase kilőve, mert OTP-s kártyám van, ott meg nincs 3D secure :(

Viszonylag sürgős lenne, szóval SEPA/ilyen olyan oldalakon várni a megerősítésre nem játszik.

Köszi :R

(#594) g4bb3r válasza cuko (#591) üzenetére


g4bb3r
tag

Persze ezért irtam. Szerintem ez csak vihar a biliben én megtartom.

(#595) butch3r válasza Con Troll (#593) üzenetére


butch3r
senior tag

bitstamp?

(#596) Con Troll válasza butch3r (#595) üzenetére


Con Troll
senior tag

Köszi, siker. :K

(#597) Patry0t válasza g4bb3r (#590) üzenetére


Patry0t
tag

ez melyik twitter csatorna? Érdemes lenne követni.

(#598) g4bb3r válasza Patry0t (#597) üzenetére


g4bb3r
tag

Általában rákeresek arra a hashtagre ami éppen érdekel #litecoin #neo #tenx etc..

Időnként vannak érdekes infók főleg a litecoinos arc aktív.

(#599) Patry0t válasza g4bb3r (#598) üzenetére


Patry0t
tag

és azt a bizonyos bejegyzést ki írta?

(#600) g4bb3r válasza Patry0t (#599) üzenetére


g4bb3r
tag

Itt az egész csatorna twitteren lehet böngészni (a koreai K-POP hírek nem mtudom miert kerültek oda) ;]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.