Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#801) #25712384 válasza #25712384 (#796) üzenetére


#25712384
törölt tag

Erre senki? :F

(#802) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Itt egy friss pelda miert nem szabad valton es pool-on nagy penzt tartani.:

[link]

[link]

(#803) bobalazs válasza P3Dr0 (#802) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

damned side of humanity indeed :(

(#804) P3Dr0 válasza bobalazs (#803) üzenetére


P3Dr0
senior tag

esznel kell lenni mert sajnos pillanatok alatt elmehet a penz. Bar igaz ez egy kis minig pool volt de szerintem a komolyabb oldalakkal is ugyanugy megtortenet mint ahogy az MTGox-al is anno megtortent :(

(#805) Patry0t


Patry0t
tag

és az mitől van, hogy beállítok egy limitet krakenen, és kétszer is elérte a limitet mégse történt semmi..

(#806) favagoJoska válasza Patry0t (#805) üzenetére


favagoJoska
tag

Elérte, vagy át is ugrotta az árfolyam a beállított limitet?
Mert ha csak elérte akkor simán lehet hogy a tiéd már csak nem fért bele. Az orderek first in first out elven teljesülnek ha jól tudom. Tehát ha például venni akartok sokan egy árfolyamon, de a te ordered később lett berakva a többihez képest, akkor ha azon az árfolyamon kevesebben adnak el, lehet nem jutsz sorra. Ugyanez az eladásnál is érvényes.

(#807) Patry0t válasza favagoJoska (#806) üzenetére


Patry0t
tag

épp csak elérte, nem haladta meg. Hát oké, értem köszi. Tehát a szerver kapacitása kicsi, és nem tudja feldolgozni elég gyorsan mielőtt megváltozna az árfolyam..

(#808) favagoJoska válasza Patry0t (#807) üzenetére


favagoJoska
tag

Sok gond van a krakennel, de nem a szerver kapacitása határozza meg hogy sorra kerül-e az ordered vagy nem. Úgy képzeld el az order bookot, mint egy listát ahová feliratkozol mennyiért szeretnél venni vagy eladni. Pl vételnél, ha adott árfolyamon többen is feliratkoztak előtted venni (tettek ordert), de csak kevesebben kináltak eladni, akkor az elől levő vevők ordere teljesül előbb és mivel te a lista alján vagy akkor nem jutsz sorra...
Tipikus mikor az order bookban látsz egy nagyobb eladási vagy vételi falat (nagy volumenü eladás vagy vétel adott árfolyamon) és te pont arra az árfolyamra rakod a te ordered is, akkor ha nem ugrik át az árfolyam szinte biztos hogy kimaradsz.

(#809) Foobar


Foobar
tag

Most kezdtem bele a Bittrex használatába. Ehhez kérnék egy kis segítséget:
- Egyidejűleg több különböző altcoinra nem lehetséges rendelést leadni? Tehát, több, párhuzamosan folyamatban lévő order lehetséges-e?
- Csak egy részét elkölteni az address-emen lévő btc-nek, ilyet esetleg nem lehet? (Igazából azt reméltem, megadhatom valahol, hogy max mennyit szánok rá a vásárlásra).
Hát szóval egyelőre a kezelőfelület kifog rajtam.
Köszi, ha válaszoltok!

(#810) Patry0t válasza favagoJoska (#808) üzenetére


Patry0t
tag

persze azt értem, hogy FIFO (first in first out) szerint teljesülnek az orderek, viszont ha elég sok időt várunk akkor előbb utóbb a listában eljutnánk az én orderemig is. Csakhogy mégse jutunk el, mert adott idő alatt nem tud annyi ordert teljesíteni, tehát itt van valami korlát. Csak az a kérdés, hogy van-e valami konstans időbeli korlát az orderek feldolgozására, vaaagy pedig változik az árfolyam és más ordereket kezd el feldolgozni.

(#811) KilgoreTrout válasza Foobar (#809) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Hogyne lehetne több order-t is leadni.

Van mondjuk 1 BTC-d összesen, ebből akarsz 0,2 BTC-ért NEO-t, 0,1 BTC-ért LISK-et:

Rámész a NEO/BTC oldalra. A Trading Buy NEO részén kitöltöd a "Bid" mezőt, ahol megadod, hogy milyen árfolyamon akarsz venni - (a legördülő listából ki tudod választani az utolsó vételi/eladási, a legmagasabb vételi és a legalacsonyabb eladási árfolyamot segítségképpen) tegyük fel, hogy 0,0051-et írsz ide. A "Total" mezőbe beírod a 0,2 BTC-t. Ebből kiszámolja, hány db NEO-t kapsz (ezen az árfolyamon 39,11-et). A type-ot hagyd "Limit"-en, a time-ot pedig "Good till cancelled". Ezután a Buy NEO gombra kattintva bekerül az ajánlatod az Order Book-ba és akkor teljesül majd, amikor lesz valaki aki a megadott árfolyamon kínál NEO-t.

LISK-nél ugyanez, csak a LISK/BTC oldalon.

A fenti menüsávban az Orders menüpontban látod az összes aktív megbízásod, az adott kritopár oldalán mindig csak az ahhoz tartozó vételi-eladási megbízásokat mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#812) KilgoreTrout válasza Patry0t (#810) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nem biztos, hogy tőzsdézni kéne, ha ennyire nem vagy tisztában az alapokkal...

Nem az oldal vesz és ad el coinokat, az csak egy platform a vevők és az eladók összehozására.

A jelenlegi LTC árfolyam 0,161 BTC. Tegyük fel, hogy üres a vételi order book.
Kripto Klára ad egy vételi megbízást 10 LTC-re 0,16-os LTC/BTC árfolyamon. Majd te is adsz egy vételi megbízást 5 LTC-re ugyanezen az árfolyamon.

Altcoin Aladárnak 10 LTC-je van, amit azonnal el akar adni, ezért mivel látja, hogy a legmagasabb vételi ajánlat 0,16 ezt állítja be eladási ajánlatként. A tőzsde összepárosítja Klára és Aladár ajánlatait és gazdát cserél az LTC és a BTC. A te megbízásod bent marad az Order bookban, mivel Aladár csak 10 LTC-t adott el ezen az árfolyamon. Neked várnod kell, hátha lesz más is, aki ennyiért kínál legalább 5 LTC-t.

Az aktuális árfolyam a legutolsó megkötött üzlet árfolyama.

[ Szerkesztve ]

(#813) schawo válasza Patry0t (#810) üzenetére


schawo
titán

Nem, még mindig nem érted. Kezdjük az alapoktól.

Ha van egy ajánlat 2 btc vételre 5000-ért, alatta a tiéd 1 btc vételre szintén 5000-ért, akkor ha jön valaki, és elad 5000-ért 1,5 btct, akkor az árfolyam pont 5000 lesz, az ajánlatkönyvben feletted állónak lesz másfél btc-je, marad 0,5 btc vételi ajánlata, a tiéd pedig bent marad mögötte. Ha utána többet semmi más nem hajlandó eladni 5000-ért, csak drágábban, akkor neked nem teljesül az ajánlatod, és hoppon maradtál.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#814) Foobar válasza KilgoreTrout (#811) üzenetére


Foobar
tag

Köszönöm a választ. :R Utána már sikerült, sőt aztán kitapasztaltam egyre jobban. Talán az volt csak a gondja először, hogy túl sok tizedesjegyet paste-ztam be. Vagy nem tudom, mit bénáztam ennyire. Köszi még1x mindenesetre.

(#815) Patry0t válasza KilgoreTrout (#812) üzenetére


Patry0t
tag

Kedves Kripto Kilgore (és Sikeres Schawo)

Köszönöm a felhomályosítást! :D

Nem biztos, hogy tőzsdézni kéne, aláírom, viszont nem is a konyhapénzzel játszok, és nem mellesleg 1 hónap alatt 50%-os profitra tettem szert eddig :P

(#816) schawo válasza Patry0t (#815) üzenetére


schawo
titán

Amikor ilyen hossz van, akkor nem nehéz. Én augusztus 1 és szeptember 1 között 120%-ot, úgy, hogy egyetlen árva tranzakciót sem indítottam. Ahhoz képest vesztettél 70%-ot. Akkor művészet pluszban lenni, amikor a piac pánikol.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#817) Patry0t válasza schawo (#816) üzenetére


Patry0t
tag

hozzád képest vesztettem 70%-ot, viszont ahhoz képest ha lekötöttem volna 1 évre, nyertem 48%-ot :P

(#818) schawo válasza Patry0t (#817) üzenetére


schawo
titán

Nem hozzám, hanem a semmittevéshez képest vesztettél 70%-ot. Én nem csináltam semmit. A btc 120%-ot ment magától 1 hónap alatt. Ha ez alatt teljesítettél, akkor valójában mínuszba dolgoztál. Értem én, hogy az 50% szép szám, de ilyen agyament kockázat mellett, mint ami a kriptopénzek körül van, nem igazán hatalmas. Persze ne leb..zásként értelmezd a hozzászólásomat. Azért írom, hogy helyén kezeld a saját eredményed, mert különben a körülmények hirtelen változása esetén gyorsan nullázhatsz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#819) Patry0t válasza schawo (#818) üzenetére


Patry0t
tag

semmittevés az lett volna ha euróban áll a pénzed a számlán és nem fekteted be sehová.
Én nem akarom bitcoinba fektetni, mert úgy vélem korrekció lesz belőle hamarosan, és akkor ülhetek a pénzem még hónapokig / évekig mire profitom lesz.

(#820) schawo válasza Patry0t (#819) üzenetére


schawo
titán

Pont ezt mondtam. :) Majd ha a korrekció jön, és kitör a pánik a kriptopiacon, akkor lesz művészet pluszban kijönni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#821) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

omisego-hoz milyen tárcát javasolnátok?
melyik multi wallet támogatja?

(#822) haxiboy válasza Zlcsi (#821) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez nem valami ETH alapú token véletlenül?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#823) Zlcsi válasza haxiboy (#822) üzenetére


Zlcsi
senior tag

elvileg de

(#824) haxiboy válasza Zlcsi (#823) üzenetére


haxiboy
veterán

Akkor bármelyik ethereum walletben amelyik támogatja az ERC20 tokeneket.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#825) Zlcsi válasza haxiboy (#824) üzenetére


Zlcsi
senior tag

Jaxx az tud ilyet?

(#826) haxiboy válasza Zlcsi (#825) üzenetére


haxiboy
veterán

Nemhiszem. De fogadni bármikor tudsz. Jaxx-ból kiexportált private kulcs, és myetherwalletre beimportálva máris költheted.

Nem ajánlom a multi walleteket egyébként. Bár konnyítenek sokat.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#827) Zlcsi válasza haxiboy (#826) üzenetére


Zlcsi
senior tag

akkor hosszú távú tárolásra myetherwallet?

meg mondom öszintén, hogy még nem csináltam ilyet. Eddig mindig tőzsdén volt, mert nem akartam semmit sem hosszú távra elrakni.
Az első a neo volt amit ki kellett utalnom a kamat elszámolásai miatt, most meg ez.

Egyáltalán, hogy van ez, az etherwallet írni fogja, hogy ez omg token?

(#828) melkah válasza haxiboy (#826) üzenetére


melkah
tag

"Nem ajánlom a multi walleteket egyébként. Bár konnyítenek sokat."

Megkerdezhetem miert ?
Regota keresek olyat, ami tenyleg mindent tud es tok jo lenne ha nem kellene ezer fele wallet, de nem latom, hogy miert lehet ez problemas ?!

(#829) Smithy87


Smithy87
senior tag

No sikeresen lecsúsztam a feltörekvő pénzekről. Esetleg valami diagnózis mi érheti meg ?

(#830) Yutani válasza Smithy87 (#829) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én ma utaltam be Krakenre plusz lóvét, hogy meglovagoljam az alacsony árfolyamot, de szinte biztos vagy benne, hogy mire holnap 14 óra körül jóváírják a depozitot, már nem lesznek alacsonyan a coin árfolyamok. Mert hogy mindig az ellenkezője történik, mint amire spekulálok! :DDD

#tarcsad

(#831) mepet válasza Yutani (#830) üzenetére


mepet
addikt

PÜ ment neked is, nekem van eladó kriptóm. Sokkal-sokkal olcsóbban, mint MrCoinnál. Gyorsabban, mint akármilyen külföldi utalásnál.

(#832) haxiboy válasza melkah (#828) üzenetére


haxiboy
veterán

Mert így ha kompromittálódik egy gép amin ez az egy wallet van, vagy magában a walletben találnak sebezhetőséget az összes pénzed bukhatod. Szerintem nem probléma az éppen aktuális lite walletet tárolni 1-1 coinhoz.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#833) fireman123 válasza Yutani (#830) üzenetére


fireman123
őstag

Szia, .....megkérdezhetem, hogy melyik bankból történt az utalásod? ...ahogy olvasni mostanában különböző topicokban eléggé problémásak a Mo-ról történő utalásosok, bár lehet, hogy csak Krakenről visszafelé akadnak el némely bank felé.

(#834) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Megkérdeztem otpbe a szolgálatis nőt, 2600 ft. sepa utalás, külföldre, online átutalással, mindegy milyen számláról.

(#835) mepet válasza bobalazs (#834) üzenetére


mepet
addikt

Megerősítem, a nő igazat mondott. Hirdetmény.

(#836) Gyurma_13 válasza Yutani (#830) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Szerintem nem vagy elkésve. Ha 3 napos nézetben nézzük a BTC/EUR vagy BTC/USD grafikont, lehet látni, hogy jó eséllyel medve piac lesz kb mostantól kb október első hetéig. (Lent a zöld oválban piros hullám várható) Ez egybecseng a Goldmanos prognózissal, hogy akár 3000 is eshet az ár.

Én is hétfőn utaltam és ma 11-kor jová is írták :)) (OTP ---> Kraken)

[ Szerkesztve ]

(#837) janos666 válasza Gyurma_13 (#836) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jah, én is ebben reménykedem. ;)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#838) Gyurma_13 válasza janos666 (#837) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Az a baj, hogy gyenge idegzetű vagyok és nem merem a zöld hullám tetején fiatra váltani a BTC-m hanem Hodl van :B ( mondjuk végig aszisztálni sem könnyű a csökkenést holderként :DDD )
Pedig tényleg papírforma szerint mennek a dolgok. Amit teszek az a tartás és piros hullám alján valahol kisebb összegű rávásárlás. :K

[ Szerkesztve ]

(#839) Yutani válasza fireman123 (#833) üzenetére


Yutani
nagyúr

ERSTE bankból utaltam tegnap, ma 13:44-kor jött az email, hogy menetrendszerűen megtörtént a deposit jóváírása.

(#836) Gyurma_13: Ha a június eleje-július közepe részt nézem, az medvepiac, olyan most is jöhet, a 300 EUR árfolyam sem elképzelhetetlen. Csak nehéz elhinni, hogy megint lesz egy olyan visszaesés, mint nyáron. Aztán hogy utána megint meglódul az árfolyam, és még magasabbra tör, azt fene tudja.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#840) (jan) válasza Yutani (#839) üzenetére


(jan)
őstag

medvepiac :F

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#841) Vigilante válasza (jan) (#840) üzenetére


Vigilante
őstag

"A hosszan, legalább hónapokig tartó lefelé irányuló trendet, medvepiacnak (bear market) vagy más néven bessznek nevezzük."

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#842) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv!

Tudnátok abban segíteni, h a nyíllal jelölt folyamatok egészen pontosan mit jelentenek. Meg hogy mikor ill. mi miatt tér ki jobban, vagy miért lapos. Köszi

(#843) KilgoreTrout válasza g.gergo (#842) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ez az order book vizualizációja. Feliratoztam a képed, hogy mi micsoda. Értelemszerűen vételi és eladási ajánlatok hatására változik.

(#844) g.gergo válasza KilgoreTrout (#843) üzenetére


g.gergo
senior tag

Köszönöm! :R

(#845) favagoJoska


favagoJoska
tag

Két tweet:
https://twitter.com/WhalePanda/status/907653529329967104
https://twitter.com/SatoshiLite/status/907664619279343616
Úgy tűnik mégsem volt teljesen kacsa a hétvégi kínai hír. Már ütik is a bitcoint..

[ Szerkesztve ]

(#846) janos666 válasza favagoJoska (#845) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt nézd meg: https://www.coindesk.com/jamie-dimon-bitcoin-fraud/

"It won't end well. Someone is going to get killed."
"will blow up"
terminate any trader that he found to be trading bitcoin for being "stupid"

:))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#847) Htibimor


Htibimor
senior tag

Szerintetek be akarják dönteni a btc-t? Vagy alaposan megrogyasztani az árfolyamot. Majd ezek után jól bevásárolni és felverni az árát. Furák ezek a hírek a kínai piacról, pedig a btc piacot jelentősen uralják, ha jól gondolom.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#848) Casoli válasza KilgoreTrout (#843) üzenetére


Casoli
őstag

És mi alapján változik az árfolyam?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#849) favagoJoska válasza Htibimor (#847) üzenetére


favagoJoska
tag

janos666: ennek a cikknek nem tulajdonítanék túl nagy jelentőséget.

Htibimor: nem hiszem hogy bedönteni akarja a kinai kormány, hanem csak a bitcoin hatását akarják tompítani, mert a kinaiak rengeteg pénzt áramoltatnak ki igy. A szóbeszéd is nagyjából arról szól, hogy csinálnának egy az usdt-hez hasonló tokent (amit a kinai kormány irányít) amin keresztül lehet csak cryptokkal kereskedni (yuannal többé nem lehet) maximalizált összegben vagy valami ilyesmi. De hát majd kiderül az elkövetkező napkban, hetekben.

(#850) janos666 válasza favagoJoska (#849) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azért linkeltem, mert szórakoztatónak találtam. Annyira szó szerint véresen komoly, hogy így szerintem nehéz komolyan venni bárkinek (bármit gondol általánosságban akár a BTC-ről, akár erről az emberről).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.