Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#2901) sanzi89


sanzi89
addikt

CoinBase-ről lehet BTC-t ki és beutalni akkor is, ha csak e-mail+telefon verifikációm van? Nem szívesen tölteném fel egy újabb helyre a személyes adataimat, és fiat-ért venni, fiat-ért eladni biztos nem fogok itt.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2902) #64118272 válasza sanzi89 (#2901) üzenetére


#64118272
törölt tag

Mi az a fiat? Mindenhol látom,de nem tudok rájönni minek a röviditése. Gondolom rendes pénz, de nem tudom mit takar a rövidités. :F

(#2903) fravik válasza #64118272 (#2902) üzenetére


fravik
tag

Mert ez nem egy rövidítés. Egyszerűen így nevezik az általánosan elfogadott és hatóságilag szabályzott pénzeket (EUR, USD, HUF...) ami mögött egy állam, bank, felügyeleti szerv... stb. áll.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#2904) sanzi89 válasza #64118272 (#2902) üzenetére


sanzi89
addikt

Másik topikból linkelem, sok hasznos rövidítés, mozaikszó, crypto szleng megtalálható rajta.

Amúgy igen, "rendes pénz", (Ft, Euró, Dollár, Font, stb.)

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2905) butch3r válasza #64118272 (#2902) üzenetére


butch3r
senior tag

fiat money
noun
inconvertible paper money made legal tender by a government decree

megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#2906) FanTomasz21 válasza #64118272 (#2902) üzenetére


FanTomasz21
tag

Fiat penzek alatt a mai valutakat ertjuk, kb 1970 es evek ota letezo fogalom mikor Nixon elnok az 1944 ben alkotott egyezmenyt miszerint minden valutabol annyi hozhato forgalomba amenmyi aranytartaleka van az allamnak felrugta azzal hogy a dollar mogott nem az aranytartalek all hanem a gazadasag teljesitmenye es az abba vetett bizalom . nem volt annyi arany amibol lehetett volna annyi plusz dollart nyomtatni mely fedezte volna a viatnami haborut. Ezt a tendert azota atvette mindenki kb. Ez a nagy kulonbseg a crypto valutak es a fiat valutak kozott: cryptokbol adott fix menmyisegu van fiat penzbol annyi van amennnyit az allam nyomtat lenyegebe

(#2907) #64118272 válasza FanTomasz21 (#2906) üzenetére


#64118272
törölt tag

Köszönöm mindenkinek! :R

(#2908) NoX


NoX
senior tag

Aggódok, mit csináljak a Bitcoin-jaimmal? Váltsam át fiat-ba, vagy konvertáljam Ethereum-ba? Épp mostanság gondoltam kivenni valamennyit.
Van egy kis Litecoin-om is, ami kb. pont ugyan úgy viselkedik, mint a Bitcoin.

[ Szerkesztve ]

(#2909) nyogo83 válasza NoX (#2908) üzenetére


nyogo83
senior tag

Ha nem akarsz rizikozni, akkor fiatba. Minden coinnal a bizonytalansag megy kb a BTC mintajara.

(#2910) szekra válasza NoX (#2908) üzenetére


szekra
őstag

Várj türelmesen. :)

(#2911) Reggie0 válasza FanTomasz21 (#2906) üzenetére


Reggie0
félisten

Cryptobol annyi van amennyit elhataroznak. Ez lehet vegtelen is, ha nem nullazodik idovel a kiosztas.

(#2912) pigster válasza szekra (#2910) üzenetére


pigster
senior tag

Ez a legjobb tanács. Sikerült (kb. egy hete) a legrosszabbkor beszállnom ebbe a kriptopénz dologba. Ma reggel örültem, hogy sikerült ETH-t vennem 1050-ért. Most már nem annyira. Egy hét alatt eddig kb. EUR 500 a bukás. Így nem szállok ki, a végletekig kitartok és reménykedem a jobb világban... Van egy ETH/EUR sell orderem 1100-ért, szóval hajrá.

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#2913) Dexar007 válasza pigster (#2912) üzenetére


Dexar007
veterán

Dont fos.
Most indulunk a holdra,csak visszajöttünk üzemanyagert.

A kinai nagy fal ott van 12 ezer dollar kornyeken.. ;]

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#2914) tom120514 válasza Dexar007 (#2913) üzenetére


tom120514
őstag

:)) :R Lopom.

Never go full retard.

(#2915) YASKATIR válasza NoX (#2908) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

En nem szarnek be a helyedbe.

2015 – Legalacsonyabb árfolyam éven belül: Jan 15
2016 – Legalacsonyabb árfolyam éven belül: Jan 16
2017 – Legalacsonyabb árfolyam éven belül: Jan 12
2018 – Legalacsonyabb árfolyam éven belül: ….

Mas: Ugy erzem, hogy a Coinmarketcap-nek vegleg befellegzett.... A LiveCoinWatch uj funkciot tesztel, megpedig azt, hogy 1 mp alatt rakhatod be vagy veheted ki a koreai tozsdeket. Az mar csak hab a tortan, hogy nem csak 7 napot lehet nezni maximalisan, hanem 30-at, illetve az egesz full live.

[ Szerkesztve ]

(#2916) Reggie0 válasza pigster (#2912) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kell izgulni, mindig ez van. Kb. olyan varhato, mint amikor bejelentik, hogy ki kell egesziteni a koltsegvetest, mert kifutottak belole, vagy hogy meglepodott a kozutkezelo, hogy telen ho is esik.

[ Szerkesztve ]

(#2917) NoX válasza YASKATIR (#2915) üzenetére


NoX
senior tag

Köszi a cikket, tök hasznos volt. Sajnos akkor pont rosszkor akartam eladni néhány coin-t, és még egy kicsit várnom kell.

(#2918) mepet válasza YASKATIR (#2915) üzenetére


mepet
addikt

ez a cikk mondjuk egy hete még hasznosabb lett volna ;]

(#2919) pigster válasza Reggie0 (#2916) üzenetére


pigster
senior tag

Délelőtt néztem az árfolyamot és olyan volt, mintha a fagyit olvasztanám hajszárítóval. Ment le az árfolyam, én meg számoltam: ott megy 3ezer Ft-om, 6e Ft, 9, 12... és mindez 10 másodpercen belül. Gondoltam, beszállok, annyi pénzzel, aminek az elvesztése nem "fájna". De rá kellet jönnöm, hogy fáj még a töredéke is.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#2920) pigster válasza mepet (#2918) üzenetére


pigster
senior tag

Már tegnap volt cikk. Igaz máshol és más címmel, de a lényeg benne van:
https://www.hirado.hu/tudomany-high-tech/minden-mas/cikk/2018/01/15/a-tudosok-szerint-ma-van-az-ev-legnyomorultabb-napja

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#2921) csaba951 válasza pigster (#2919) üzenetére


csaba951
veterán

Miben vagy most BTC és ETH?
BTC-nél már többször előfordult százalékosan ennél sokkal nagyobb esés. Mindig visszajött belőle. Most is csak idő kell hozzá.

(#2922) mézespálinka válasza pigster (#2920) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Cryptopia - val kapcsolatban kérdezném. Az exchangen pl a buy eth esetén kitöltöm buy minden mezőjét. Ebben az esetben az order market vagy limit order lesz? Mert amit kitöltöttem ár, az alatt vette (valamennyivel) viszont nem találok információt arról hogy az adott felületetn limit vagy market buy-t lehet végrehajtani. (vagy ha nincs meghatározva, hogy limit order, akkor mindenképpen market order lesz?)

(#2923) htc07 válasza mézespálinka (#2922) üzenetére


htc07
addikt

ha meg tudod adni hogy milyen áron veszel, akkor limit.

(#2924) mézespálinka válasza htc07 (#2923) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Igen, én is így tudtam, viszont akkor hogy lehet, hogy alatta vette? :S (historyból ez derült ki + az egyenlegemből is )

[ Szerkesztve ]

(#2925) pigster válasza csaba951 (#2921) üzenetére


pigster
senior tag

Van BTC, ETH és LTC. Szerintem történelmi highon vettem az összeset.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#2926) gbela válasza mézespálinka (#2924) üzenetére


gbela
senior tag

Hát most az elmondottak alapján úgy lehet ez h a market épp a megadott limit alatt volt.
Nem tudom azon az oldalon hogy van, de épp az adott jelzett market árfolyam nem másodpercenként frissül ahogy a trade-ek maguk, pár sec után vált az utóbbi x trade alapján. Pl BTC-nél van h 11.000-t ír épp árfolyamra, de a kereskedés meg már épp 10.950-en folyik, így ha valaki nem nézi az orderbookot csak az épp kiírt alapján beír egy 10.980as limit ordert az 10.950ért fogja megkapni.

(#2927) Dexar007 válasza pigster (#2925) üzenetére


Dexar007
veterán

Buy high sell low. :K Jo az mikor masokat gazdagitasz. Gondolj ra adomanykent. ;]

Give me your cum,bull!

(#2928) KilgoreTrout válasza pigster (#2925) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Lesz ez még 20000 körül idén, inkább az a fura, hogy csak ennyi volt a mai csökkenés, pedig sok negatív dolog osszejott egyszerre (januári általános zuhanás, Kína, Franciaország).

(#2929) szabi__memo válasza KilgoreTrout (#2928) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Még nincs vége a napnak.

(#2930) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Barry Silbert, az Etc egyik fő oltalmazója, mondta még 2014ben hogy:

7 trillio $ arany van. ha az arany piac 5%át foglalja el a bitcoin a következő 10 évben, az 350 milliárd $.

2014ben 10 milliárd $nyi btc volt 900$os árfolyamon.
Ma a marketcap 197 milliárd.
Van még hova nőni, a 35 ezres btc árfolyam is elképzelhető.

[ Szerkesztve ]

(#2931) csaba951 válasza pigster (#2925) üzenetére


csaba951
veterán

Nem esnék kétségbe a helyedben! 2-3 éves távon nyerő pozícióban vagy. :DDD

#2928 KilgoreTrout
>inkább az a fura, hogy csak ennyi volt a mai csökkenés

Szerintem a napokban folytatódik a panik sell. Akik decemberben/januárban érkeztek, nagyon megégették magukat. Azért jöttek, mert itt heti 20%-ot lehet keresni, okosban. Most meg kiderült, hogy baromi nagyot is lehet bukni. Nincs ennél nyomosabb ok/időszak, hogy hagyják az egészet, és kiszálljanak a fenébe!

(#2932) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Bitpandara sepa-val mennyi idő alatt megy át a zsé?

(#2933) csaba951 válasza csaba951 (#2931) üzenetére


csaba951
veterán

Egyébként személy szerint én örülnék neki, ha a spekulánsok fele/háromnegyede most kiszállna. Szükség van a pénzükre, de be kell látni, hogy decemberben már egyszerűen túl sokan voltak.

Arra mindenesetre jól volt ez az időszak, hogy világosan kiderült, a BTC a jelenlegi formában alkalmatlan a világuralom átvételére. Tömeges kereslet esetén a tranzakciószám/másodperc szánalmasan kicsi. Az átutalási idő (BTC->BTC) elfogadhatatlanul nagy. Ráadásul az egész baromi drága is. Nincs mese, fejleszteni kell!

A másik amit fejleszteni kell mindenképpen, az a belépési pont. Egyszerűbbé kell tenni valahogy a BTC-hez jutás lehetőségét. Egyszerűen röhej, hogy a hype hatására megjelenő potenciális vásárlók nem vagy csak nehezen tudnak utat találni a pénzükkel a crypto világba.

(#2934) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Pnd csoportokhoz egy kis tapasztalat:
-VIP tagság nélkül esélytelen (vip-el hamarabb kapod meg h melyik coint tolják)
-ha rosszul írod ki a(sell-t tuti) ordert és cancelelni kell -> esélytelen 5-10sec a cancel
-ha valaki próbálkozna a behirdetett X perces vásárlás-t ne vegye alapul. Az utóbbi napok tapasztalata alapján mire egy nem vip tag kitölti (begyakorolva, gyorsan) az adatokat és eltelik a coin nevének kiderülésétől és a vásárárlás között kb fél perc, már adják el - gondolom a vip tagok akik időelőnyben vannak -

(#2935) Reggie0 válasza pigster (#2925) üzenetére


Reggie0
félisten

hosszutavon mindig visszamaszott, csak turelem kell.

(#2931) csaba951: Nem is baj ha paran megijednek, tul sok a plebs.

(#2934) mézespálinka: Vagy API-val sajat programot hasznalnak erre.

[ Szerkesztve ]

(#2936) mézespálinka válasza Reggie0 (#2935) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Amúgy a nagyrésze jó nagy kamu :D Direkt itt ültem, néztem (1x ki is próbáltam), jön az üzenet hogy buy, hold stb, közbe meg már rég adják el. Aztán persze kitweetelik/megüzenik, hogy +700% :D Természetesen közelébe nem volt. Én úgy látom itt a lényeg a sok invite, és a vip/barát/akármi tagok vesznek az alján, adnak az új tagoknak a tetején ők meg szépen bennragadnak.

(#2937) Reggie0 válasza mézespálinka (#2936) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, valakitol be kell szedni a penzt, az nem rakodik oda csak ugy magatol. A kereskedo programok/botok meg nem hulyek, nezik a tobbi valtot is, igy a sell/buy orderek kozotti vakuumban nem masznak be csak ugy.

[ Szerkesztve ]

(#2938) harylmu válasza mézespálinka (#2936) üzenetére


harylmu
őstag

Binance API-val lehet bepróbálkozok valamelyik nap egy egyedi Python scripttel. Tuti gyorsabb mint a UI.
Tudtok jó pnd groupokat?

[ Szerkesztve ]

(#2939) GabN73 válasza mézespálinka (#2936) üzenetére


GabN73
addikt

Nem minden csoportban érdemes maradni. Nagyon sok pre buy/pre pump van, eléggé elszaporodtak ezek a csoportok, és hát persze a szervezők járnak a legjobban mindig.
VIP és egyéb rankok se nagy előny - 500 invnél 3 sec - ami egy nagy taglétszámú Discordon nem sok, Telegramon hamarabb meg lehet kapni az infot, ott meg mindenki egyszerre kapja.

Egy jó bot kell már ehhez is. :))

harlymu
Itt nincs prepump, infó is időben jön, figyelt csoportok közül eddig ez a legmegbízhatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#2940) nyogo83 válasza Reggie0 (#2935) üzenetére


nyogo83
senior tag

"Nem is baj ha paran megijednek, tul sok a plebs." +1
Utobbi idoben mar kikeszitett mikor meglattam hogy ATH-n levo random cryptonal ketpofara egymasra licitalva ontik talicskaval a penzt bele, hogy uristen jovo heten 10x ennyit fog erni, aztan mikor jon egy normalis par szazalekos korrekcio, akkor meg megy a visitas meg panikkeltes, roham eladas hogy uristen mi ez a "zuhanas".
Nagyon jol megmutatta akar csak az elmult hetek jopar altnal hogy mennyire jo is ez.

Sokan nem hogy az adott crypto ismerete nelkul, de meg az alapveto trade/exchange tudas nelkul is (se a termeszetes arfolyam mozgast nem ismerik fel, support/korrekcio fogalmakat) batran beleugranak es egy akar igeretes cryptobol sima pump&dump coint csinalnak.

En megmondom oszinten most csak sirva rohogok random kommenteken a forumokon/redditen.
Pl 19,2k-nal az osszes letezo megtakaritasat, mindenet beleboritotta BTC-be, es most sir hogy valaki adjon tanacsot mit csinaljon :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2941) SLYM válasza nyogo83 (#2940) üzenetére


SLYM
veterán

Pedig ha nem állnak mögé pénzzel a befektetők, akkor megmaradt volna ez is valami geek hülyeségnek, a kutyát nem érdekelné ez az egész.

(#2942) nyogo83 válasza SLYM (#2941) üzenetére


nyogo83
senior tag

Pedig sok esetben nem jo, ha olyan "befektetok" allnak egy-egy crypto moge.
Peldanak tudnam mondani az LTC-t. Tok szuper az egesz ahogy ki van talalva es amilyen fejleszteseket csinaltak benne. Raadasul az elmult 1 honapban kiugroan sokan hasznaltak utalasokhoz mas cryptohoz kepest, mert az egyik leggyorsabb/legolcsobb volt.

Decemberben a nagy hype-nal, mikor normalis tempoban megindult, raugrottak, majdnem megharomszoroztak par nap alatt. Mert beszalltak 300 felett egy csomoan(mert hat megduplazta magat 2 nap alatt, akkor lesz ez meg 6x is), utana meg ment a panik, hogy miert nem megy tovabb 500 fele amit mi megalmodtunk, meg miert esik 300-rol 290-re. :U
Raadasul elegge felreertelmeztek a hogy Charlie Lee eladta az osszes LTC-jet (ok, megkerdojelezheto dontes, de logikus a reszerol), uristen adjuk el mi is mert nem fog semmit erni.

Na, azota kb csak vergodik egy szinten.

(#2943) Dexar007 válasza nyogo83 (#2942) üzenetére


Dexar007
veterán

Ezzel csak az a gond,hogy nem lehet tudni,hogy a mai alltimehigh a holnapi low lesz-e vagy sem.
En mar tavaly tavasszal is elbizonytalanodtam,mikor 2-3 ezer dollar kornyeken volt a btc. Csak a lustasagomon mulott,hogy akkor nem adtam el a 90%-at. :) Aztan mikor november vegen raneztem az arfolyamra kicsit meglepodtem,majd nem sokkal kesobb pont elkaptam a 10k-->20k rally-t. Persze nem a csucson vettem ki,ennyire nem vagyok sorosgyuri ba'. ;]

Give me your cum,bull!

(#2944) YASKATIR válasza nyogo83 (#2940) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Azzal ugye tisztaban vagytok, hogy a leugatott "plebs" nelkul a BTC a mai napig egy $50-os jatekpenz lenne, amit nagyjabol sehol sem tudsz bevaltani

(#2945) KilgoreTrout válasza YASKATIR (#2944) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Lehet, de az is biztos, hogy nem lenne ennyire volatilis.

A "lassú" organikus növekedés szerintem jobb, mint a hype és spekuláció által generált.

Azért még most is 1300% százalékos a növekedés tavaly ilyenkorhoz képest, szóval annyira nem rossz a helyzet. :)

(#2946) YASKATIR válasza KilgoreTrout (#2945) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

"spekuláció által generált."

Az egesz crypto piac a spekulaciorol szol.. Szerinted megis mi a hodl, ha nem maga a spekulacio? Szerinted mirol szolnak a tobb szazezer fos pump and dump csoportok?

[ Szerkesztve ]

(#2947) KilgoreTrout válasza YASKATIR (#2946) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Most komolyan egy részegen írt idióta posztot hozol fel példaként?

Igen, a százezer fős p&d csoportok sem jók . Azt már nem is említem, hogy egy csomó kezdő befektető bukik rajtuk egy csomót és elmegy a kedvük az egésztől.

Sokkal könnyebben elterjedne a kriptopénz, ha ezek nem lennének. Komoly cég addig nem fogja ebben tartani a pénzét, amíg ilyen brutális ugrások vannak az árfolyamban.

(#2948) YASKATIR válasza KilgoreTrout (#2947) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Milyen reszegen irt idiota posztrol beszelsz?

Szabalyozatlan piacot akartok a crypto-val nem? Tessek, ilyen a szabalyozatlan piac. Jo mi? Mondom ezt ugy, hogy tegnap ota elbuktam a penzem 41.2%-at. Egyebkent addig nem fogja egyetlen ceg sem crypto-ban tartani a penzet, amig azt a crypto-t nem az allam bocsajtja ki, azaz 100%-ban centralizalt es szabalyzott lesz, szoval ugyan az lesz mint ma szinte barmelyik fiat. Persze lehet ez ellen lazongani, csak epp epp ertelme nincs

[ Szerkesztve ]

(#2949) bobalazs válasza YASKATIR (#2944) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen plebs, ez wall street money öcsém.

(#2950) Reggie0 válasza YASKATIR (#2944) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, az orankent betevedo, "vettem egy laptopot, ezzel hogy lehet banyaszni" emberkek miatt lehet vele kereskedni es van erteke. Jo vicc.

(#2948) YASKATIR: En tovabbra is szabalyozatlant akarok. Lehet elbuktad a penzed 41%-at, de a bitcoinjaid 0%-at.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.