Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#2551) mepet válasza csaba951 (#2549) üzenetére


mepet
addikt

Tehát ha én azt mondom, hogy veszek (vagy a napokban méginkább eladok) ripplet, akkor nem elég hogy tudatlan hülye vagyok, hanem még azt is jelenti, hogy szándékosan összemosom az emberek fejében az XRP-t a Ripple vállalat termékeiben használt Ripple nevű valamivel, így közvetetten az XRP-t reklámozom?!?
Nem lehet, ha én azt mondom, hogy Ripplet veszek, akkor az azt jelenti, hogy XRP-t veszek, hiszen nyilván nem veszek szolgáltatáscsomagot a Ripple válallattól (hiszen nem vagyok bank) és nem veszek tulajdonrészt sem a Ripple vállalattól? Érdekes kérdés. :B

(#2552) madpapa


madpapa
senior tag

Na! BTC miért zuhant be, meg a többi?

[ Szerkesztve ]

(#2554) Krix válasza Krix (#2358) üzenetére


Krix
őstag

Hát akkor ez nem jött be...

If it is not broken then don't fix it!

(#2555) Dexar007 válasza madpapa (#2552) üzenetére


Dexar007
veterán

Szoval mostanaban a 10% mar zuhanasnak szamit?

Ezek az uj beszallok... ;]

Give me your cum,bull!

(#2556) shteer válasza madpapa (#2552) üzenetére


shteer
titán

hogy be lehessen zsákolni shitcoinból

legalkalmasabb erre a Binance! :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#2557) htc07 válasza Dexar007 (#2555) üzenetére


htc07
addikt

akkor mit mondanátok a ripple-re, a -30%/24h ? :DDD

(#2556) shteer
most lemaradt a bújtatott ref.linked :U de legalább ott van az aláírásodban :DDD
és mellesleg azzal sem lehet regisztrálni ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#2558) shteer válasza htc07 (#2557) üzenetére


shteer
titán

ripple ezzel oda került ahova való, az ETH mögé :)

nem tudom miről beszélsz :B a felhasználói tartalomban tiltott a használata

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#2559) mepet válasza shteer (#2558) üzenetére


mepet
addikt

Majd ha a DASH mögé kerül... ;]

[ Szerkesztve ]

(#2560) shteer válasza mepet (#2559) üzenetére


shteer
titán

az első 100 mögé is mehetne vissza felőlem

..szerintem jónak tűnik

(#2561) htc07 válasza shteer (#2558) üzenetére


htc07
addikt

miert, a forum nem felhasznaloi tartalom? :N

(#2562) shteer válasza htc07 (#2561) üzenetére


shteer
titán

a hozzászólás és logout bejegyzés az, ezekben hirdetni sem lehet. aláírásban lehet hirdetni..

..szerintem jónak tűnik

(#2563) Dexar007 válasza htc07 (#2557) üzenetére


Dexar007
veterán

Azt,hogy helyes. Pfuj bankarcoin! :DDD

Give me your cum,bull!

(#2564) golya87 válasza Krix (#2554) üzenetére


golya87
őstag

Hát nem, nem bánom, hogy a hétvégi hullámvasút után tegnap este kiszálltam kis plusszal. Én azért köszönöm a tippet!

(#2565) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Pont most jött szembe:

https://i.imgur.com/VWEH5UO.jpg

:W

(#2566) Yutani válasza KilgoreTrout (#2565) üzenetére


Yutani
nagyúr

Gyorsan vegyél XRP-t! Ez a bankok jövője! :DDD

#tarcsad

(#2567) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Hmmmm... Jól látom, hogy 120-150 milliárd dollár napon belül kiment a piacról?
Kinek van olyan coinja, ami tegnaphoz képest pluszban van? :D

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#2568) szekra válasza Gh0sT (#2567) üzenetére


szekra
őstag

Jelen. :) ICX, LEND.

(#2569) KilgoreTrout válasza Gh0sT (#2567) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Az ugye világos, hogy ekkora csökkenés a kapitalizációban nem jelenti azt, hogy ennyi pénzt vettek ki?

Amúgy a mai hirtelen esés egy jelentős része csak az, hogy a coinmarketcap már nem számolja a koreai tőzsdék árfolyamát az átlagba, mert annyival magasabb áron mennek ott a kripto-k, hogy nagyon eltorzították az átlagokat.

(#2570) Gh0sT válasza KilgoreTrout (#2569) üzenetére


Gh0sT
addikt

Valóban, félreérthetően/rosszul fogalmaztam...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#2571) pető bá' válasza Gh0sT (#2567) üzenetére


pető bá'
őstag

Gulden?

Figyeli valaki amúgy? pár darab maradt nálam, most néztem utánuk, hogy mi újság arrafelé :D

nocks.com

saját honlapjuk

pow^2

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#2572) mepet válasza Gh0sT (#2567) üzenetére


mepet
addikt

KMD és GVT. Utóbbi már eladva.

(#2573) mepet


mepet
addikt

Egy tipp binancehoz:
Új ablakban: Funds/Deposits Withdrawals
Kipipál: Hide small assets
Amikor a kis emberke (jobb fent) felé viszed az egérkurzort, akkor frissít minden adatot, pontosan látod, miből mennyi van.

(#2574) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Lehet, hogy lerágott csont, nekem új dolog volt, elnézést, ha volt már. Nyilván vannak ennél szofisztikáltabb megoldások, csak mint érdekesség beteszem ide. Excelnek van egy Power Query bővítménye, amivel le lehet kérdezni CoinmarketCapről API-n keresztül az éppen aktuális árfolyamokat. Nagyon egyszerű használni és tök jó dolgokat lehet vele vizualizálni. Itt egy példa, amit fél óra alatt dobtam össze (portfólió összetétel + aktuális érték). Az a jó benne, hogy automatikusan frissülnek az adatok, szóval egy Excelben is lehet online követni az eseményeket gyakorlatilag bármilyen coinra.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#2575) KilgoreTrout válasza Gh0sT (#2574) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ezt a képet biztos ki akarod így posztolni?

Google Sheets-hez is van hasonló, Cryptofinance a neve.

[ Szerkesztve ]

(#2576) Gh0sT válasza KilgoreTrout (#2575) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az még érdekesebb lehet... Mi a baj a képpel? Az adatok nem valosak, bár nagyon örülnék neki, ha így lenne.

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#2577) KilgoreTrout válasza Gh0sT (#2576) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ja, akkor jó, balgaságomban azt hittem saját adatokkal töltötted ki. :)

A Google Sheet-es cryptofinance add-onnál az volt a gond legutóbb, amikor néztem, hogy nem lehet manuálisan frissíteni, csak akkor, amikor a google jónak látja vagy amikor kézzel megváltoztatod a képletben lévő "lokális" adatokat...szóval csak fél-egy óránként frissültek az adatok. Lehet hogy ezt megoldották azóta.

[ Szerkesztve ]

(#2578) vizimento válasza vizimento (#2499) üzenetére


vizimento
senior tag

KilgoreTrout,

Te sem futottál még bele? A Te véleményed kifejezetten érdekelne... Köszi előre is!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#2579) KilgoreTrout válasza vizimento (#2578) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Crypto20 - Ez egy smart contract és egy kereskedőbot. Csak átfutottam a whitepapert, szóval lehet, hogy rosszul látom, de szerintem a middleman kihagyása elég erős csúsztatás.

Hogy működik? Az ICO során összeszedtek x millió dollárnyi ethereumot. Ennek a 85%-ából vettek a 10 legnagyobb kapitalizációjú coinból (15%-ot eltettek a fejlesztők maguknak), cserébe a befektetők kaptak Crypto20 tokeneket, amit kérésre egy smart contract automatikusan átvált az index aktuális értékének megfelelő ethereumba. Tehát a token mögötti értéket 100%-ban a fejlesztők kezelik (vagy a botjaik, ami ebből a szempontból ugyanaz).

Az egyetlen reklámérték a 0,5%-os kezelési költség, ami valóban kevesebb, mint a többi kripto alapé (jellemzően 3+%).

Ha nem törik fel vagy lépnek le a pénzzel, akkor az index értékének megfelelő áron (+0-3%) fogják adni-venni a tokent (olcsóbban a beváltás miatt nincs értelme, drágábban meg miért venne bárki, ha ott az Iconomi, ahol nincs korlátozva a befektetés?), szépen követi majd az ICO időpontjában top 20 coint. Kérdés érdemes-e egyátalán diverzifikálni?

Pozitívumok:
Alacsony kezelési költség. Nem kell céggel szívnod, ha likvidálni akarod az alapot (azaz ebben az esetben átváltani az egészet ETH-ba), hanem elvileg automatikusan megy. Nem tudom van-e KYC? Iconominál szerintem van, szóval ha itt nincs, akkor ez is pluszpont. Ha nem akarod tőzsdén tartani a pénzed, akkor a tőzsdei és tranzakciós díjak miatt olcsóbb, mintha kézzel te csinálnád ugyanazt (azaz vennél a top20 coinból és hetente igazítanál rajta az aktuális árfolyam függvényében). Arra használja a tokent, amire "kell" - azaz 1:1-ben tokenizál egy terméket, nem pénzt teremt a semmiből.

Negatívumok:
Megbízol-e a fejlesztőkben? Megbízol-e a smart contractjukban (DAO és ETH esete megvan ugye)? Megbízol-e a kereskedő botjukban (nem törik-e fel)? Bízol-e a cég hot és cold walleteinek biztonságában? Ezekre neked kell válaszolnod.
Ez egy alapvetően egyszerű termék, ennek ellenére olyan érzésem támadt a whitepaper olvasgatása közben, mintha megpróbálna többnek tűnni, mint ami.

Pár dolog, aminek még utána kéne nézni:
- Bele lehet-e nyúlni kézzel a kereskedő bot működésébe? Mi történik, ha egyik coin tartósan elveszíti az értékét?
- Melyik tőzsdé(ke)n kereskednek majd? Milyen gyorsan kapod meg a token beváltás után az ethereumot?

Ha szimpatikusak az alapok (és ha nem akarod folyton figyelni az árfolyamokat), akkor van értelme alapba rakni a pénzt. De ott van pl. az Iconomi, ami régebb óta működik, az valóban egy platform, ahol többféle alap közül válogathatsz (van ott is bot által kezelt), de vannak érdekesebb, szakértők által összerakott portfoliók is, ahol nagyobb az esély a növekedésre. Az Iconomi együttműködik hagyományos alapkezelőkkel is, a cég stabliabb lábakon áll szerintem, kisebb az esély bármiféle csalásra vagy inkompetenciára. (Arra figyelj, hogy itt nem az ICN tokennel tudsz beszállni, - az egész másra való és nem ajánlom -, hanem a weboldalon kell regisztrálni). Persze a díjak is magasabbak.

Tehát a lényeg - ha alapba raknád a pénzed - , hogy melyik "alapkezelőben" bízol meg jobban. A crypto20 árfolyama a mögötte lévő portfolió értékét fogja követni (jó esetben). A kezelési díj olcsóbb, mint a többi alap (de annyira volatilis a piac, hogy az a 2-3% nem sokat számít), de mivel teljesen automatikus, ezért kevésbé rugalmas, ha új trónkövetelők jönnek, akkor azokból kimaradsz.

[ Szerkesztve ]

(#2580) gyuszi78


gyuszi78
tag

sziasztok!Szeretném kérni a segítségeteket.Történt tegnap este hogy küldtem ETH-t egyik számláról a másikra és nem érkezett meg :( .Ha rámentem a Withdraw-nál a tranzakcióra akkor a láncnál az "ETHERSCAN " oldalon hibát ír..."Warning! Error encountered during contract execution [Out of gas]" ,fogalmam sincs mit tegyek így még nem jártam az 5 év cryptovalutázás alatt.Lehet hogy soha nem fogom márviszont látni a ETH-mat?! A value-nál az írja "cancelled" mellette ott egy kis Info ikon arra ha rámegyek ezt írja:" Warning! Error encountered during contract execution [Out of gas]

Possible reasons for an [Out of Gas] error warning:

Insufficient amount of gas limit provided
If you are interacting with a Contract, the minimum amount of gas limit required is > 21,000 (try increasing your gas limit)
Contract execution exceeds the minimum gas limit required
Contract execution error occurred, but the VM execution continues until all of the gas limit is exhausted."

Szerintetek van még remény ? :O

(#2581) gyuszi78 válasza gyuszi78 (#2580) üzenetére


gyuszi78
tag

így néz ki[

[ Szerkesztve ]

(#2582) gyuszi78 válasza gyuszi78 (#2581) üzenetére


gyuszi78
tag

(#2583) madpapa


madpapa
senior tag

ETH szépen kúszik felfelé. Érdemes még beszállni?

(#2584) gyuszi78


gyuszi78
tag

(#2585) bobalazs válasza gyuszi78 (#2584) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ne parázz, visszamegy a feladónak; neked.

(#2586) Yutani


Yutani
nagyúr

Bitfinex mai nappal bevezetett néhány új coint: BAT, FUN, TNB, ZRX

Userként nem kaptam róla tájékoztatást, Cryptowatchon láttam, hogy megjelentek új tételek.

#tarcsad

(#2587) gyuszi78 válasza bobalazs (#2585) üzenetére


gyuszi78
tag

könnyü ám azt mondani.... :) számomra nem kis tételröl volt szó.Mennyi idöbe telhet mire jóváírják?Igazából valaki megmagyarázná hogy miért történt?

(#2588) SLYM


SLYM
veterán

Poloniex-ről Coinomi walletre egy kis összegű Ether átküldése 4 óra és 12.5 $ volt. Ez most a standard, vagy valamit nem így kéne csinálni, mert van olcsóbb és gyorsabb küldési forma? Kezd elbitcoinosodni az ETH? :D Köszi!

(#2589) XP NINJA


XP NINJA
őstag

ICX szépen megy felfele

(#2590) GabN73


GabN73
addikt

Cryptopia-->Bittrex ETH utalás: complete hivatalosan, Bittrex tárcán viszont még mindig semmi.... /egy napja/

Cryptopia nálam hivatalosan is shit kategóriába kerül, majd ha lesz egy értelmes scaling akkor talán visszatérek.

[ Szerkesztve ]

(#2591) GabN73 válasza GabN73 (#2590) üzenetére


GabN73
addikt

Na jó, elhamarkodott volt, most a Bittrex haldoklik... :DDD

(#2592) FanTomasz21 válasza XP NINJA (#2589) üzenetére


FanTomasz21
tag

Ahogy a portfóliómat nézegetem nekem is feltűnt, ICX szépen csordogál felfele, azt sajnálom nem vettem belőle többet, szépen hozogat, kérdés meddig tartja ezt a trendet. Verge is egyébként pozitívban van, viszont ripple-ből sajnálom nem száltam ki 3$ árfolyamnál. most meg ilyen alacsonyan nem akarok bár végén még benéz 2$ alá újra...

(#2593) Monoton


Monoton
tag

Kucoinrol MEW-ra torteno tranzakcios idorol van valakinek tapasztalata? Reggel inditott transzferrol (Dent) meg semmi info.

(#2594) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Tron-t most hogy lehet a legegyszerűbben venni? Csak XRP-m van, de nem szeretnék felhasználni belőle, tehát valami olyan megoldás kéne, ahol lehet kártyával fizetni vagy utalni. Binance-en zárt a regisztráció, így az kiesik.

(#2595) David75


David75
őstag

Heloka,
Valaki tud valamit, binance-on mikor lehet regisztrálni megint?

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#2596) mepet válasza David75 (#2595) üzenetére


mepet
addikt

Ha valaki tud valamit, akkor a hivatalos telegramról tudja: https://t.me/binance_announcements

(#2597) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Coinbase-en lehet paypal-ra kiutalni pénzt?
Azt megtaláltam hogyan kell beutalni paypalról, de nem írják, hogy ez visszafelé is működik-e.

Vagy mindenképp kell nyitnom egy deviza számlát a kiutaláshoz?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2598) Avicularia válasza GabN73 (#2591) üzenetére


Avicularia
veterán

Pár napja irt GBX még mindig be van ragadva Cryptopia-n, várok a supportra. Próbából küldtem GBx-et megint és INN-t is oda, most simán beérkeztek gond nélkül. Viszont küldtem Cryptopia-ról DOGE-t Krakenre, délután 3-kor, még semmi nyoma Krakenen, pedig eddig ha DOGE-t küldtem ezen az úton gyorsan átment.
Szóval ha valaki el akarja kerülni az idegeskedést, akkor kerülje el a Cryptopia-t.

(#2600) David75 válasza mepet (#2599) üzenetére


David75
őstag

igen de telegram-on nem jelentették be egyik nap se, hogy hahó most 2 percig lehet regisztrálni. Vagy hol fognak szólni, ha szólnak egyáltalán? Vagy csak frissítsem amikor csak időm van, hátha épp lehet? :D

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.