Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#2801) GabN73


GabN73
addikt

Cryptopia-ról elindított ETH 6 nap alatt még mindig nem érkezett meg... :))

(#2802) David75 válasza David75 (#2799) üzenetére


David75
őstag

Hát utána olvasol, ott a white paper meg minden de valójában rulett szinten mozog amikor a coinrankig-on 1021.-ik helyen lévő kamucoin-ra raksz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#2803) htc07


htc07
addikt

itt van még egy pump group, The Alt Pump, ha valakit érdekel, 8-tól lesz a cryptopia-n a következő:

[link] (reflink, discord)

(#2804) YASKATIR válasza GabN73 (#2788) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Nem talalom... majd holnap folytatom a keresest, mert itt mar hajnali 1 van

(#2805) GabN73 válasza YASKATIR (#2804) üzenetére


GabN73
addikt

Úristen nem szólsz hogy te a jövőben élsz :F :O :O

;]

(#2806) YASKATIR válasza GabN73 (#2805) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Szeretned tudni, hogy milyen lesz 8 ora mulva az arfolyam? :DDD

(#2807) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Kraken kuldott e-mailt hogy vegre minden fasza naluk es "ujra beszalltak a piacba". Minden stabil ! :R

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#2808) Because válasza htc07 (#2803) üzenetére


Because
őstag

megy a szentségelés rendesen :D

(#2809) Danex válasza htc07 (#2803) üzenetére


Danex
addikt

Köszike :DDD :P

(#2811) htc07 válasza Because (#2808) üzenetére


htc07
addikt

hát aki ezt elszúrta az vagy wifin keresztül használ 4G-t az alagsorban, vagy tényleg nem neki való ez.. :D vagy nem tudom, én csak megfigyeltem, de legalább egy percig 400% profiton állt a coin ahhoz képest, ahol be tudtam volna szállni.

(#2812) Danex válasza htc07 (#2811) üzenetére


Danex
addikt

Mikor kiválasztottam 1900-on állt, mire beírtam a 2400-at máris, 2600-on volt. Holnap új kör lesz, remélhetőleg maihoz hasonló lesz :)

(#2813) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Cryptonia- n van valaki regisztalva? Eleg szep gyujtemenyuk van minden coinbol. Van amire itt figyelnem kell? Mar beregisztraltam de meg nem ismerem ki magam rajta.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#2814) Danex válasza Tamás9x (#2813) üzenetére


Danex
addikt

Néha nem árt nyomni egy F5-t mert a gráf beakad.

(#2815) mézespálinka válasza htc07 (#2803) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Szia!
Azt írja expired. :/ lehet ezt frissíteni vagy valami?

(#2816) LógaGéza válasza htc07 (#2811) üzenetére


LógaGéza
addikt

Megfigyelésnek tényleg jó volt, de... Nem tudom, hogy a Cryptopia ilyen lassú, vagy nálam volt hulladék a net, de amikor be akartam szállni, akkor buy után vagy egy percig csak malmozott (közben ment fel az érték bőven), majd nem történt semmi, nem csinálta meg az ordert...
Esetleg van erre valakinek bevállt technikája, hogy hogyan éri meg egy pumpot meglovagolni?

mézespálinka
Itt egy link hozzá: [link] (reflink!)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2817) htc07 válasza LógaGéza (#2816) üzenetére


htc07
addikt

akkor lehet API-n kéne próbálkozni, hátha az stabilabb, mint a frontend.

ha lesz időm, átnyálazom az API dokumentációját és összedobok egy limitbuy/sell oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#2818) GabN73 válasza LógaGéza (#2816) üzenetére


GabN73
addikt

API, vagy Binance-n pl desktop/mobil app.

Cryptopia nálam tiltólistán van jelenleg, lassú minden tekintetben.

(#2819) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Revolut-rol mennyi ido alatt szokott vegbemenni a SEPA transfer (jelen esetben kraken)?

(#2820) sparks válasza YASKATIR (#2819) üzenetére


sparks
senior tag

Ha nem vagy Prémium előfizető, akkor emlékeim szerint kellett nekik közel 1 hét. Prémiumként meg olyan 2 munkanap körül azt hiszem.

(#2821) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

(#2822) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!
Az itteni témákhoz képest kezdő kérdésem van:
Coinbasen ha a Sell menüponttal a ETH (vagy bármilyen) Walletből az EUR Walletbe teszek pénzt az mennyi idő múlve lesz ott? Azonnal? Illetve a Buy/Sell mókát az EUR Wallet -ba/ből a Coinbasen akár pár perc alatt többször is oda-vissza eljátszhatom? 1,49%-os a díj, tudom.
A GDAX-on ez olcsóbb / gyorsabb?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#2823) YASKATIR válasza pigster (#2822) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Azonnali, ha akarod percenkent eljatszhatod, csak par ora mulva a feek miatt nem lesz egy petakod sem . A gdax az konkretan ingyen van, ha nem a market-et hanem a limit-et hasznalod, bar legjobb tudomasom szerint a market fee is olcsobb, mint coinbase-en

(#2824) pigster válasza YASKATIR (#2823) üzenetére


pigster
senior tag

Köszi! Az a gond, hogy a GDAX azonosítást vagy 5-ször próbáltam, és mindig azt írja, hogy "Try again"

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#2825) Szőrös  válasza YASKATIR (#2823) üzenetére


Szőrös 
veterán

"csak par ora mulva a feek miatt nem lesz egy petakod sem "
Ööö ezt nem értem. Kezdő vagyok coinbase-en én is, ez mit akar jelenteni?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2826) s7evcsenko válasza Szőrös  (#2825) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szerintem arra gondol, hogy magasabb a fee, mint a haszon.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2827) YASKATIR válasza Szőrös  (#2825) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Ha eladsz vagy ha vasarolsz akkor mindig kell fee-t fizetned. Ha eleg sokszor ismetled meg a dolgot, akkor el fog fogyni a penzed (kb ugy, mintha eurobol valtanad a penzed font-ba, majd vissza es ezt ismetelgetned par oraig egy valtonal). Minden valtasnal fizetni fogsz x %-ot es a vegeredmeny az lesz, hogy elfogy a penzed.

Ezert erdemes gdax-on eladni vagy venni a "limit"-el, mert ott nem kell fizetni fee-t. A hatrany annyi, hogy nincs garantalva az, hogy amit te eladsz X osszegert, az valaki meg is fogja venni.

Pelda:

El akarsz adni 5 LTC-t 220 euroert limit-el, viszont az arfolyam jelenleg 200 euron van. Elkuldod a limit order-t a gdax-nak es varsz (lehet 10 percig, lehet 10 napig, lehet 10 hetig). Amikor az arfolyam eleri a 220 eurot, akkor az emberek elkezdik megvasarolni az 5 LTC-t, amit te pontosan 220 euroert tettel oda, viszont ha az arfolyam csak par mp-ig 220 euro, majd onnan vissza ugrik 190 eurora, akkor van esely arra, hogy te csak 3,5 LTC-t adtal el 220 euroert es nem az osszeset.

Market-nel nincs ilyen problema, mert ott automatikusan a piaci aron vesz / elad azonnal. Ellenben ott van fee illetve nem tudod elore, hogy pontosan mennyiert ment el a coinod

[ Szerkesztve ]

(#2828) YASKATIR válasza sparks (#2820) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Premium nelkul 3 ora volt a SEPA

(#2829) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok!
altcoinok vételével, eladásával kapcsolatban lenne pár kérdésem:
sokat olvastam, de minél többet olvasok annál jobban össze keveredik minden sajnos :(
elnézést a "zöldfülüségemért" :D

első lépésben szeretném megtanulni, hogy hogyan tudok venni/eladni altcoinokat (ETH/XMR/BTC stb...) és a végén vissza váltani és vissza utalni a számlámra (kivenni) próba ként, hogy lássam a működést

mi kell ehhez? melyik oldalon csináljam, hogyan működik? mennyibe kerül venni/eladni?

például, hogyan tudom megtenni azt, hogy veszek mondjuk 1 XMR-t 389 USD-ért és amikor 440 USD lesz akkor eladom (ma hajnalban és kora délután volt ennyi az ára) mennyi ennek a díja?

ha megveszem valamelyik kereskedő oldalon ezt az 1 XMR-t akkor az hol tárolódik és miben, úgy gondolom, hogy célszerűen XMR-ben és a walletomban de ez valójában hogyan működik, mekkora költséggel? melyik kereskedő oldalt ajánlott használni? mennyi egy ilyen tranzakció átfutási ideje? lehet rögtön adni/venni?

ha ez megy akkor bányásznék is kicsiben... először csak a meglévő gépemmel, hogy rá érezzek a dolog működésére, mielőtt bele tennék pénzt...

ha tíz féle altcoint veszek, akkor ahhoz tíz különböző wallet is kell? vagy van olyan, ami mindegyiket tudja kezelni?

nézegettem az exodust, elég jónak tűnik, de például az átváltási díjairól nem találok infót (ez is egy kereskedés, ha jól gondolom)

elnézést a sok össze vissza kérdésért, de szeretném megérteni az egész működési metodikáját, mielőtt bele vágnék, és hirtelen nagyon sok volt az információ, és rendet kellene vágni benne :D

úgy gondoltam, ebben a személyes tapasztalat lehet a legnagyobb segítség...

köszönöm, ha válaszol valaki :R

üdv:

gábor

Born stupid... Try again!

(#2830) Gh0sT válasza LógaGéza (#2816) üzenetére


Gh0sT
addikt

Limit orderekkel esetleg? A beszállást mindenképpen, a kiszállót szintén, de ha nem teljesül, akkor markettel zárni...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#2831) SLYM válasza Sesy (#2829) üzenetére


SLYM
veterán

Szia!

Váltani és venni coinokat leginkább tőzsdéken tudsz. Ahol tárolni is tudod a őket egyébként, de elvileg ez a legkevésbé biztonságos módja, néha van, hogy egyet kettőt meghackelnek, eltűnnek a coinok, de azért nem túl gyakran történik meg az ilyesmi.

A tárolás másik módja valamilyen wallet. Ez elvileg sokkal biztonságosabb és rengeteg az ingyenes közülük.

A tárolás még ennél is egyel biztonságosabb módja a hardware wallet, bár erről megoszlana a vélemények, engem sem nagyon érdekel, brutálisan túl annak árazva szerintem és annyira nem egyértelmű, hogy sokkal biztonságosabb lenne. Ismerőseim pl Trezort vettek valami 150 euroért (postával együtt), vagy valahogy így volt az ára. Mivel ez kb 45000 forint, milliós befektetés alatt szerintem gondolni is felesleges rá. Plusz a használata is macerás.

Amúgy a walletek egyik nagy baja, hogy a tőzsdéről plusz egy-egy be és kiutalással tudod eladni a coinjaidat, ami egy plusz költség, tehát ha nem csak tárolásra használnád, akkor nagyon nem éri meg így intézni a kereskedést, mert a díjakkal sokat fogsz veszteni.

[ Szerkesztve ]

(#2832) LógaGéza válasza Gh0sT (#2830) üzenetére


LógaGéza
addikt

Csak itt a baj, hogy annyira gyorsan pörög fel, hogy másodperceken belül megugrik annyira a beszálló, hogy szinte lehetetlen kitippelni hol kéne beszállni... A tegnapi is kb másfél perc alatt ment fel +700%-ra. Ebből nekem egy percet gondolkodott az oldal, majd nem csinált semmit.
Nincs mit tenni, képben kell lenni, és reménykedni a legjobban :D Ma is lesz 8kor egy kör, majd megpróbálom külső appról telón, hátha.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2833) Danex válasza Gh0sT (#2830) üzenetére


Danex
addikt

Tegnapi cryptopia jól sikerült, mai nap most 6-tól lesz Binance-n, egy, meg este megint egy Cryptopián.

Binance-n írják, hogy eladni Sell Limittel, de Market Sellel nem biztosabb a dolog?

Vásárolni azt már tudom, hogy nem szabad Market Buy 100%-al, de eladni?

Cryptopián azt hiszem csak limites van.

(#2834) SLYM válasza LógaGéza (#2832) üzenetére


SLYM
veterán

Ma is 8-kor lesz? Milyen coinnal csinálják? Illetve ismét Cryptopia?

(#2835) Danex válasza SLYM (#2834) üzenetére


Danex
addikt

Az 8óra 5 másodperckor mondják meg melyik coin

(#2836) Because válasza Danex (#2833) üzenetére


Because
őstag

az a baj, hogy csak a csoporttagok kárán lehet hízni, de ez ilyen játék :)

(#2837) GabN73 válasza LógaGéza (#2832) üzenetére


GabN73
addikt

Binancenak van desktop appja, hajrá :K

(#2838) Sesy válasza SLYM (#2831) üzenetére


Sesy
aktív tag

ok, tehát venni/eladni tudok wallet nélkül is...
melyiken érdemes próbálkozni a költségek ismeretében?

hogyan tudok befizetni? azt több helyen láttam, hogy utalni lehet, de az pár nap mire jóvá írják... VISA működik? ennek általában milyen költségei vannak?

gondolom wallet-ből tudok küldeni közvetlenül az eladó oldalra? ennek is van díja?

az exodus az pontosan mit tud? mi a funkciója?

Born stupid... Try again!

(#2839) Danex válasza GabN73 (#2837) üzenetére


Danex
addikt

Binance ciki volt, mivel aprópénzzel játszottam csak, és aránylag nagy értékű coint választottak, csak néhány darabot tudtam venni, a probléma inkább az volt, hogy a fee levonása után marad 0.995 egységem amit nem tudtam eladni, mert csak egészet enged a rendszer eladásra ítélni.

A többin mondjuk nyertem, de tanulásnak jó volt :)

(#2840) SLYM válasza Sesy (#2838) üzenetére


SLYM
veterán

Mindegyik drága lesz. Forintból kb 5-10% fogsz bukni mire coin lesz valamelyik tőzsdén keresztül, de sok mindentől függ.

Wallettől walletra coinküldésnek (vagy tőzsdére) is van díja, de ez a legolcsóbb, itt meg lehet úszni néhány ezresből egy utalást. Gyakorlatilag egy utalásnak fix díja van, cointól függ, hogy mennyi.

Kifele is ennyi pénzt vesztesz ha forintra akarsz coint váltani, szóval mindkét fél érdeke a tőzsdén kívüli biznisz (valakinek fizetsz kp-ban, hogy adjon el neked coint, keress valakit tehát a célra. Itt a PH-n is ad el egy fórumtársunk, megbízható).

Költségek mindig mindenhol vannak. És kb minden változó, sokat kell utána olvasni mindennek. Minden coinnak és tőzsdének más a jellemzője.

(Valaki betehetné az első HSZ-be a 2 hozzászólásomat, nekem 1 hónapig tartott mire ezekre rájöttem)

[ Szerkesztve ]

(#2841) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Kraken engedi a withdraw-t...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#2842) Fiddlestick válasza Gh0sT (#2841) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Kraken amr mindent enged, ma egyszer sem volt error-om. Megcsinaltak a fiuk az oldalt.

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#2843) MPeter87 válasza Danex (#2839) üzenetére


MPeter87
őstag

Vegyél 1-2 db BNB coin-t és állítsd be, hogy abból fedezze a rendszer a fee-ket, úgy nem vesznek el ilyen kisebb mennyiségek, ráadásul csak a fele lesz a költség.

(#2844) Casoli válasza Fiddlestick (#2842) üzenetére


Casoli
őstag

Pár napja frissítettek. Kb. egy napra elérhetetlen volt az oldal. Azóta viszont nagyon jó, egyszer sem állt meg túlterhelés miatt.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#2845) Hunmugli válasza Casoli (#2844) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Persze mert mindenki megijedt és elhúzott onnan ;]

Azon gondolkozok, kéne ott is nyitnom egy accountot.

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#2846) LógaGéza válasza GabN73 (#2837) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azon még nincs semmim, egyelőre csak ismerkedek a világgal. Majd legközelebb :)

Amúgy ha ide kiírom, hogy melyik coinnal "dolgozunk" épp, az nem probléma?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2847) szekra válasza GabN73 (#2837) üzenetére


szekra
őstag

iOS-en még mindig nem lehet elindítani.. :/

(#2848) SLYM válasza Danex (#2835) üzenetére


SLYM
veterán

Hát, azt se látom mit kell itt nézni :D

(#2849) Danex válasza LógaGéza (#2846) üzenetére


Danex
addikt

Nincs időd arra ,hogy kiírd éppen mi megy :) Max érdekességnek jó lehet. 800-nál kezdtem el írni az 1800-at, mire rányomtam a submitra máris 2200-volt, mire lecanceleztem a vételt már 4200 volt, ekkor tudtam volna venni. De kb 4400-4600-nál vége lett a bulinak, szóval 4200-nál már inkább nem vettem csak végigkövettem az eseményeket :)

Cryptopián most a POST coin-t tolták meg.

[ Szerkesztve ]

(#2850) szabi__memo válasza Danex (#2839) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Binance-n minden kriptora igaz ez az egész számú dolog?
Gondolom nem mert pl 1 btc nem kevés pénz..

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.