Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#3601) golya87 válasza Gh0sT (#3600) üzenetére


golya87
őstag

Ez nem inkább egy crypto bizományi lesz?

(#3602) Gh0sT válasza golya87 (#3601) üzenetére


Gh0sT
addikt

Hitelezést említ a honlapon, ráadásul a FAQ szerint csak engedéllyel rendelkező szerv folytathatja. Nekem öszvér megoldásnak tűnik, amit a jelenlegi információk alapján nem látok életképesnek. Talán később tisztul a kép... vagy valami elkerülte a figyelmemet.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3603) KilgoreTrout válasza Gh0sT (#3599) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Sokat én sem tudok, mert elég korlátozott a jelenleg elérhető információmennyiség.

De szerintem:
- Utlasz 1 BTC-t a Inblock számládra
- Ezért cserébe kaphatsz maximum 2 millió forintot 1 évre, 10%-os kamatra
- Felveszel mondjuk 500 ezret. Ha 1 BTC ára nem csökken 550e forint alá, akkor egy év után visszafizetsz 550 ezret (fiatban), az 1 BTC-d megmarad. Ha 1 BTC ára 550 ezer alá csökken, akkor vagy utlasz még BTC-t az InBlock számládra, hogy fedezze a hitelösszeget, vagy az InBlock automatikusan eladja az 1 BTC-d és lezárja a hitelt.

Az egyik tulaj a variance.hu-s Csabai Csaba, ő eléggé "benne van" a kriptopénzben, meglepne, ha valami egyszerű törvényi szabályozáson bukna az egész.

goya87: Igazad van, inkább bizományira hasonlít, mint hitelre.

Ami miatt érdekes lehet, hogy talán ez az első ICO, ami magyar nyelven megy. Emiatt egy csomó olyan emberhez is eljut, akinek gondja van az angollal, illetve a médiavisszhang is valószínűleg nagyobb lesz, mint egy szintén magyar, de nemzetközi színtérre fókuszáló, pl. Svájcban bejegyzett cég ICO-jának.

[ Szerkesztve ]

(#3604) Gh0sT válasza KilgoreTrout (#3603) üzenetére


Gh0sT
addikt

Írtam Csabának, rákérdeztem nála közvetlenül. Igen, igen, nekem is az a fura, hogy elvileg ő pénzügyi szektorban dolgozik, tehát tisztában kell legyen a dolgokkal.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3605) KilgoreTrout válasza Gh0sT (#3604) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Az is elképzelhető, hogy az Inblock cég fog felvenni hitelt a hitelitézetektől és smart contract-tal úgy lesz "lepapírozva" mintha egy opciós adásvételi szerződés köttetne az Inblock és a "hitelfelvevő" között.

Az Inblock megveszi a fedezetet a hitelfelvevőtől a hitel összegéért, amit a hitelfelvevő visszavásárolhat a hitel lejáratakor.

(#3606) Because


Because
őstag

ETN-hez használjátok a paper wallet-et? most generáltam egyet, de még nem mertem rá kiutalni. létezik olyan módszer ahol az azon tárolt coinok számát le lehet ellenőrizni? :R

(#3607) Gh0sT válasza Because (#3606) üzenetére


Gh0sT
addikt

Én ezt használom: [link]
Nekem tökéletesen működik.

Szerk: ja igen, a paper walletet bele tudtam importálni. Kifelé még nem küldtem róla, de egyenleg megjelenítésre tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3608) tom120514 válasza KilgoreTrout (#3603) üzenetére


tom120514
őstag

Elsőre olyan mint egy lombard hitel. Nem tűnik hülyeségnek, sőt, nekem tetszik.

Never go full retard.

(#3609) tom120514 válasza KilgoreTrout (#3605) üzenetére


tom120514
őstag

Ahogy írják, nem hitelezhet akárki, így gondolom ők sem. Maximum hitel közvetítője lehet,mint a sarki ügynök, aki jutalékért közvetít. Ez persze nem baj, csak mindenképpen kell hitelezésre jogosult partner ebbe szerintem.

Never go full retard.

(#3610) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

(#3611) Möhe válasza YASKATIR (#3610) üzenetére


Möhe
addikt

Szépen esik is az értéke.....
Fordítva kellene lennie ilyenkor, nem? Vagy rosszul hondolom?

(#3612) YASKATIR válasza Möhe (#3611) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Mondjuk azert, mert minden esik mar vagy 1 hete folyamatosan?

(#3613) Dexar007 válasza YASKATIR (#3612) üzenetére


Dexar007
veterán

Eddig azt hittem,hogy nem a bitcoin donti el,hogy mikor fog esni az ertekuk. ;] Ja,de:D

Give me your cum,bull!

(#3614) YASKATIR válasza Dexar007 (#3613) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Hol mondta barki is, hogy a BTC miatt esik minden? Ez a kenyszeres onigazolasi vagy annyira gaz..

(#3615) Dexar007 válasza YASKATIR (#3614) üzenetére


Dexar007
veterán

Ja,szoval akkor csak veletlen egybeeses ugye? Meg az altcoin rally is tok veletlenül akkor alakult ki,mikor a btc alltimehigh-okat ert el. Ertem. :DDD

Give me your cum,bull!

(#3616) YASKATIR válasza Dexar007 (#3615) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Eszmeletlen szanalmasra vetted a figurat (ismet).

A BTC december 16 ota folyamatosan esik. Nos, nezd meg az ETH, XRP, XLM, VEN, NEO etc coinokat, hogy mi tortent veluk december 16 utan.. Ezt eddig olyan 22x irtam le ebben a topicban, csak mivel nem fer bele a btc uberalles buberekotokba, ezert probaljatok ignoralni

Azert te csak jatszd tovabbra is a szakertot, a /r/bitcoin-on meg a /r/cryptocurrency-n ezzel meg sztar is lehetsz

[ Szerkesztve ]

(#3617) PonPon válasza YASKATIR (#3616) üzenetére


PonPon
senior tag

ott a pont

(#3618) htc07


htc07
addikt

Srácok, ti nagyon egybemostok két dolgot:
-a coinok reál értéke (fiat-ban számolt értéke, ez leginkább a BTC fiat értékével egyenes arányban mozog)
-a coinok egymáshoz viszonyított értéke (pl. az ETH szépen emelkedik annak ellenére, hogy a BTC zuhan, market cap is már a kétharmada a BTC-nek).

Ennek szerintem azok lehetnek az okai, hogy a BTC a nagyok játékszere lett, az ETH pedig nyújt valami valós értéket is, a smart contractokkal, így lassan szivárognak át az emberek oda.

(#3619) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Time to invest!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3620) YASKATIR válasza DNReNTi (#3619) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

"A classic brontosaur formation.....load up fellas" :DDD

Ez az elso ertelmes poszt az /r/bitcoin-on az elmult fel evbol

[ Szerkesztve ]

(#3621) Dexar007 válasza YASKATIR (#3616) üzenetére


Dexar007
veterán

Ja ertem,az a problema,hogy nem 1 az 1-ben koveti le az arfolyamot. :DDD

2013 novemberet,es 2014 elejet ajanlom figyelmedbe,akkor is ugyanaz tortent mint most decemberben,es januar elejen.
De egyebkent veletlenül sem vagyok szakertö,egyaltalan nem szoktam kereskedni. ;)

Give me your cum,bull!

(#3622) travix


travix
aktív tag

birom sose adom el amikor felmegy aztán b@sz az ideg ilyenkor, hogy rohadjon meg a bitcoin :W
de már kételekdek benne visszamegy e valaha is. Elfogytak a videokártyák mehet a mélyrepülés. Meg gondolom kezdenek rájönni csomó coinnak semmi haszna és csökken a lelkesedés.

[ Szerkesztve ]

(#3623) Fiddlestick válasza travix (#3622) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Valami uj beszallo vagy, hogy ilyeneket kerdezel es mindig az akualis arfolyamot nezed... ?!

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#3624) sarkanyolo2 válasza Dexar007 (#3621) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Szerinted mekkora esést predesztinál az akkori történés?

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#3625) Gh0sT válasza DNReNTi (#3619) üzenetére


Gh0sT
addikt

Arra leszek kíváncsi, hogy 9000-nél mi fog történni... Mintha lenne ott egy ellenállás.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3626) Dexar007 válasza sarkanyolo2 (#3624) üzenetére


Dexar007
veterán

Passz.
Erre azt tudnam mondani,hogy ha 2000-re esunk vissza,es ott is marad evekig,akkor is 100%-os emelkedes volt egy ev alatt. :D
De egyebkent 8500 kornyekere varjak az okos elemzök az aljat.

Give me your cum,bull!

(#3627) Yutani válasza travix (#3622) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ilyenkor válik el a búza az ocsútól! :D

#tarcsad

(#3628) nyogo83 válasza Dexar007 (#3626) üzenetére


nyogo83
senior tag

En mar a 2k-t se bannam, csak tortenjen valami ;]
Ez a hetek ota tarto huzavona mar uncsi, nincs semmi izgalom :DDD

(#3629) DNReNTi válasza Gh0sT (#3625) üzenetére


DNReNTi
őstag

Gondolom bent van maradva millio order 9000-re, ugyan ez volt a multkor ETH-n, akkor ott 750 euron volt ez a fal, de mindig megallt es visszafordult elotte. En is 753 euroert vasaroltam akkor, el is adtam nem sokkal kesobb, kar volt, 2 nappal kesobb 200 euroval dragabb volt, nem lett volna rossz bolt. Igy sem panaszkodom, sok kicsi plusszos uzletem volt akkor. Lenyeg: ha atesik a 9000-en akkor tok realis a ~8500 korul arfolyam. Azt vettem eszre az ilyen falak atlepese utan, rohamosabb a csokkenes.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3630) Dexar007 válasza nyogo83 (#3628) üzenetére


Dexar007
veterán

[link] :K Hajra ETH! ;]

DNReNTi: En emlekszem a 12 ezres,10 ezres falakra is..de ne falakat epitsunk hanem hidakat! :DDD

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#3631) Gh0sT válasza KilgoreTrout (#3605) üzenetére


Gh0sT
addikt

Kaptam választ Csabától, a lényegi részét beteszem ide is, hogy okosabbak legyünk:
"...megtörtént az előzetes jogi állásfoglalás kérés két független forrásból is, amelyek alapján a felvázolt koncepció az ismert jogi környezetekben működőképes. Nagyon fontos, hogy a platform lényegében a collateral managementtet és a matching service-t adja..."

"...A jelenlegi fázisban annyit tudok nyilatkozni, hogy minden szükséges előfeltételt megvizsgáltuk, ami alapján KIZÁRHATTUK volna, hogy a platform működésképtelen lesz..."

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3632) GabN73 válasza DNReNTi (#3619) üzenetére


GabN73
addikt

Reméljük hogy nem a földről legelő szaurusz lesz ;] :)

(#3633) DNReNTi válasza GabN73 (#3632) üzenetére


DNReNTi
őstag

En a het elejen a kasszahoz alltam, felolem mar legelhet. :DDD En mar csak ugy heccbol kovetem a dolgokat.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3634) DNReNTi


DNReNTi
őstag

BTC $9000 alatt GDAX-en.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3635) Möhe válasza DNReNTi (#3634) üzenetére


Möhe
addikt

usákok meglódíthatnák még a focimeccs előtt az árfolyamot.....

(#3636) Ferdzsoo válasza Dexar007 (#3621) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Amúgy mostmár az ETH tényleg körön kívül tartja magát kb minden főbb coinnal szemben, erre már nem lehet ráhúzni a BTC árfolyamát.
Persze ez is esik meg az is, csak az arány nem mindegy. Az ETH még a 30 napos időtávon is 18% pluszban van... a market capja pedig már a 2/3-a a BTC-nek.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3637) Fiddlestick válasza Ferdzsoo (#3636) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Remelejuk ihy is marad, es tul el mindent :U :R

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#3638) Madwe válasza Fiddlestick (#3637) üzenetére


Madwe
nagyúr

Csak lassan a traderek is átállhatnának eths arakban tenni opciókat btc helyett:)

[ Szerkesztve ]

(#3639) Plasticbomb válasza Ferdzsoo (#3636) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Elkiabáltátok, eddig olyan szépen tartotta magát fiattal szemben, míg a többi esett, btcvel szemben meg folyamatosan erősödött, gyönyörű volt nézni.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#3640) Möhe válasza Ferdzsoo (#3636) üzenetére


Möhe
addikt

ugye a bányagépek is ("lakossági szinten") ezt kapargatják, szvsz, ezért is maradhat/ott ilyen szép görbén

szek: ahogy elnézem mostanában shortolások fognak menni :U

[ Szerkesztve ]

(#3641) Dexar007 válasza Ferdzsoo (#3636) üzenetére


Dexar007
veterán

Kivancsian varom,hogy innen merre fogunk menni. Kulcskerdes mondhatni.

ETH-hoz kapcsolodoan: Egy dolog azert kellett hozza,megpedig az,hogy a bitcoin 2016 tavasza ota folyamatosan erosodjon. 2016 nyaran indult is a banya szezon ;) Az mas kerdes,hogy sokan nem szalltak be napi par dollar profitert (en sem).

Give me your cum,bull!

(#3642) Möhe válasza Dexar007 (#3641) üzenetére


Möhe
addikt

A múltkori (01.17.) 10k alá esésnél minden szépen becsúszott az ETH ~760$ , NEO ~90$ , most ezek messze sokkal jobban bírják a sarat.
LTC, BCH viszont ugyan úgy megy mint a múltkor.

(#3643) DNReNTi válasza Möhe (#3642) üzenetére


DNReNTi
őstag

Jaja, BTC par perce mar 8500 alatt szedelgett, aztan most magara talalt kicsit.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3644) Dexar007 válasza Möhe (#3642) üzenetére


Dexar007
veterán

Engem nem kell gyozkodnod, en ETH-t banyaszok,es ezen kivul van meg vagy 7 a tarcamban. De ha a btc februarban nem talal magara,akkor mindent kivetel nelkul el fogok adni..mert ha a btc zuhan, akkor a tobbit is a foldbe fogjak dongolni,es akkor honap/evek mulva olcsobban vissza lehet vasarolni.
ETH egyelore tartja magat (ja nem..egyebkent mar bezuhant.jovan ;] )..hosszutavon majd kiderul mi lesz a helyzet.
Akkor lenne am igazan erdekes,ha atvenne az elso helyet. Arra nem tudom mit lepnenek a zemberek.Felpumpalnak vajon 4-5 ezerig? :)

Give me your cum,bull!

(#3645) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Valahogy ráleltem erre az oldalra.
Érdekes látni hogy a srác mennyire ellene van kb. csak a kipukkanást várja, de azt már a 3000$ szint óta.
Ha jól megnézitek visszafelé a nagyobb emelkedések között nincs bejegyzés csak a csönd, amikor van korrekció akkor van bejegyzés, hogy ennyit meg ennyit fog esni. Aztán hogy örül magának amikor bejön, majd szeptember 21 és január 9 között megint semmi bejegyzés (jah hogy itt ötszöröződött az árfolyam :D) aztán most januárban meg megint nagyon magára talált hogy ő hogy megmondta előre. :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3646) csaba951 válasza Ferdzsoo (#3645) üzenetére


csaba951
veterán

Én még kivárok egy (alulról) 10000 USD-s korrekciót, és megyek ki full készpénzbe. :(

[ Szerkesztve ]

(#3647) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Biztosan nagyon amatőr kérdés lesz, de valaki meg tudná mondani a középső oszlopról mit lehet leolvasni cryptowatchon?

(#3648) Casoli


Casoli
őstag

Ez már ultragáz ami történik.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#3649) DNReNTi válasza Casoli (#3648) üzenetére


DNReNTi
őstag

Bevasarlos nap kovetkezik. :D
ETH is 900 dollar alatt :Y

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3650) Because válasza Casoli (#3648) üzenetére


Because
őstag

tavaly ilyenkor 20 milliárd volt a kapitalizáció és felment 800-ig, akkor ez se csoda :)

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.