Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) blattida válasza sinick (#200) üzenetére


blattida
nagyúr

Már korábban megjelent a hivatalos 3.9-es, de nincs benne magyar nyelv, mert nincs kész!

Ne használjátok a félkész nyelvi fájlokat!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#202) kp78


kp78
addikt

Nekem ma reggel frissített magától 3.9.81003.508-ra, de valóban nincs benne magyar nyelv.
De majd csak megjön az is. :U

(#203) sinick válasza blattida (#201) üzenetére


sinick
senior tag

Akkor benéztem, mert nekem ez így működött:
1. Frissített az update 3.9...507-re.Restart
2. Letöltöttem a nyelvi fájlokat, beásoltam őket a megfelelő (létre kellett hozni) mappába. Úkjraindítottam a CIS (systray-en bezár, majd start menüből start)
3. Nyelv szinten nem történt semmi, továbbra is angol maradt.
4. Egyszer csak - fél 12 körül - frissített az update 3.9...508-ra. Restart
5. És látom, hogy legalul ott figyel a "Magyar". Persze az csak ma reggel tünt fel, hogy nincs ott mindenféle "by Comodo" meg "by Community" tag. Valszeg a 2-ben bemásolt cuccot most tudta betölteni (???)
6. Akkor örültem, már annyira nem örüllök.


Hajcsatok fiúk, hajcsatok! :)

[ Szerkesztve ]

(#204) Sdi válasza sinick (#203) üzenetére


Sdi
addikt

Igazad van, a 508-al műkszik végre :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#205) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

Wifi security van a free CIS-ben?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#206) kp78


kp78
addikt

Most este jött még az 509-es frissítés is (magyar nyelv nélkül) :U

(#207) blattida válasza kp78 (#206) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez csak hibajavítás volt, az előző verzió fagyásokat, kékhalált okozott néhány felhasználónál.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#208) kp78 válasza blattida (#207) üzenetére


kp78
addikt

:R
Gondoltam, mert nagyon hangyaf@sznyi volt a mérete, és a frissítési idő.

[ Szerkesztve ]

(#209) Tosee


Tosee
őstag

Az miért lehet, hogy a win betöltődésekor a tálcán (legtöbbször) nem jelenik meg, a comodo ikonja a tálcán (óra mellet)? Feladatkezelőben fut, és a szolgáltatások között is! Ha viszont elindítom a comodo-t a start menüből, akkor egyből megjelenik az ikon!
Win: Vista Ultimate 64bit
comodo ver.: 3.9.95478.509

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#210) harylmu válasza Tosee (#209) üzenetére


harylmu
őstag

Futtatás -> msconfig -> Automatikus indítás fül
itt szerepel a comodo?

ha igen, akkor jobb gomb a tálcára -> tulajdonságok -> értesítési terület fül -> testreszabás -> itt kikeresed a comodo-t.
itt a kis legördülő menüből a Megjelenítés opciót kéne választanod

[ Szerkesztve ]

(#211) Tosee válasza harylmu (#210) üzenetére


Tosee
őstag

Futtatás -> msconfig -> Automatikus indítás fül
Ezt már néztem, és szerepel a listán! Sőt a szolgáltatásoknál (services.msc) is néztem, ott is szerepel a listán, ami szintén automatikus indításra van állítva!

ha igen, akkor jobb gomb a tálcára -> tulajdonságok -> értesítési terület fül -> testreszabás -> itt kikeresed a comodo-t.
itt a kis legördülő menüből a Megjelenítés opciót kéne választanod

Ezzel is próbálkoztam, de olyankor csak a régebbi elemeknél szerepel! Ha átrakom megjelenítésre akkor (mivel nem aktuális) így nem is jeleníti meg! Ha viszont megnyitom a felhasználói felületét akkor azonnal átrakja az aktuális-hoz, majd megjelenik az ikon az óra mellett is, és úgy már be tudom állítani, de ez nem változtat a helyzeten ugyanis erre állítottam a telepítéskor...

Azért köszi!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#212) blattida válasza Spidee (#205) üzenetére


blattida
nagyúr

Az ingyenesben nincs, de a fizetős Pro-ban van, bele került a TrustConnect nevű WIFI biztonsági alkalmazásuk, amit külön is meg lehet vásárolni... :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#213) Biga Csiga válasza Tosee (#209) üzenetére


Biga Csiga
csendes tag

Start menü -> Beállítások -> Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Szolgáltatások -> COMODO Internet Security -re jobb klikk -> Tulajdonságok -> Bejelentkezés fül -> A szolgáltatás együttműködhet az Asztallal ( kipipálod ) -> OK -> Restart.
Legalábbis nálam így van beállítva és nincs semmi ikon megjelenési problémám.

Kaspersky Anti-Virus --- COMODO Firewall --- CounterSpy Antispyware

(#214) Tosee válasza Biga Csiga (#213) üzenetére


Tosee
őstag

Nálam is, de azért köszi a tippet! :)

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#215) Spidee válasza blattida (#212) üzenetére


Spidee
senior tag

Ez a TrustConnect-n mit is takar? Mire jó?
Itthon wifi-s router-ről netezek wifin keresztül. Kell ez nekem vagy elég a free változat a Comodo IS-ből?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#216) blattida válasza Spidee (#215) üzenetére


blattida
nagyúr

Titkosítja a wifi hálózatot a kiszolgáló és a géped között, függetlenül attól, hogy egyébként védett e vagy sem. Más nem férhet hozzá a hálózatod forgalmához és adataidhoz.
Otthonra nem fontos, akkor hasznos, ha sok nyilvános helyen használnád a netet vagy a helyi wifi hálózatot! Semmi másban nem tér el az ingyenes verziótól, csak plusz támogatást kapsz, nem csak emailben, hanem telefonon is, ráadásul távsegítséget nyújtanak vírusfertőzés esetén is az eltávolításban és a helyreállításban is...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#217) Spidee válasza blattida (#216) üzenetére


Spidee
senior tag

Értem!

Akkor elég nekem a free változat.

Köszönöm a segítséget!

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#218) királyviki


királyviki
csendes tag

A win a CIS-nél mindíg ki akar menni /és ki is megy/ ezek: alg.exe svchost.exe. system hogy tudom megakadályozni,és ha sikerül,nem okoz-e valami problémát?
/az új CIM van fenn/ Kösz: királyviki

(#219) blattida válasza királyviki (#218) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezeket ki kéne engedned, mert a rendszer összetevői és a neten is működnének, főleg a frissítések miatt. De ha blokkolod őket, a rendszer akkor is működni fog.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#220) királyviki válasza blattida (#219) üzenetére


királyviki
csendes tag

Köszi a gyors választ,le lettek tiltva. királyviki

(#221) királyviki


királyviki
csendes tag

Közben lett egy másik probléma,aSpybot S&D-t nem engedi ki frissíteni.Hol kell és mit beállítani? Kösz királyviki

(#222) blattida válasza királyviki (#221) üzenetére


blattida
nagyúr

Tűzfal/hálózati biztonsági házirend/adott alkalmazás/szerkeszt...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#223) blattida


blattida
nagyúr

Jövő héttől, elvileg, életbe lép az óránkénti adatbázis frissítés, már az új, családi formátumban, azaz kevesebb szignatúra kell, így nő a heurisztikus képesség is... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#224) L7wy válasza blattida (#223) üzenetére


L7wy
őstag

Hello Blattida!
Érdekelne h tudsz-e valamit arról, mennyire működik a CIS a windows 7 alatt. Mivel én win 7-et használok, nem szeretnék mindent tönkretenni CIS-el... Nemrég ezt már eljátszottam a beta Kasperskyvel.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#225) blattida válasza L7wy (#224) üzenetére


blattida
nagyúr

Üdv!
Amennyire tudom, a legtöbb visszajelzés pozitív, azaz gond nélkül, hibamentesen fut win 7-en is, de telepítéskor a vista kompatibilis módot válaszd!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#226) Sdi


Sdi
addikt

Fut simán a 64 bites win7-en.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#227) L7wy válasza blattida (#225) üzenetére


L7wy
őstag

VirtualBox al emulált Windows 7 en szépen műxik... még kicsit kínoztatgatom VB-n és aztán lehet élesben is kipróbálom. Mennyire terheli a gépet, jobban mint Avira vagy ESS?

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#228) L7wy válasza L7wy (#227) üzenetére


L7wy
őstag


Mégsem jó rá annyira... Különben ez jelent biztonságilag valami hátrányt?

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#229) blattida válasza L7wy (#227) üzenetére


blattida
nagyúr

Memóriát nagyon keveset fogyaszt, kevesebbet, mint az említettek(~10MB), de a processzort kicsit jobban terheli, de nagyon lájtos az is...

A biztonsági központ problémája semmilyen kockázatot nem jelent. Az MS majd megoldja, az ő dolguk... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#230) L7wy válasza blattida (#229) üzenetére


L7wy
őstag

Ezt én is így gondoltam... de Plag óvaintett mikor ugyanez volt kaspersky 8.0.0.506 nál is. Aztmondta h használjam akkor a Kaspersky techpreviewet. Ezért kérdeztem most rá CISnél...

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#231) blattida


blattida
nagyúr

A napi többszöri frissítés már él, holnapra átlépik az 5M-ós adatbázis méretet.
Néhány felhasználónál előfordul némi hálózati lassulás, valamint a cmdagent.exe processzorhasználatának ugrálása, ezeket javítják a következő kiadásban.
A CIMA(online, közvetlen malware analízis) csak a négyes verzióban jelenik meg, csakúgy, mint a sokak által várt vadonat új felhasználói felület, mely mind dizájnjában, mint kezelhetőségben hozza majd az elvártakat.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#232) Spidee válasza blattida (#231) üzenetére


Spidee
senior tag

A 4-s verzió kb mikor várható?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#233) blattida válasza Spidee (#232) üzenetére


blattida
nagyúr

Nagyjából év végén...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#234) Sanya


Sanya
nagyúr

srácok! a neten lófaszt sem találtam, de a comodo antivírusban hol lehet beállítani, hogy engedje, hogy az xp-hez vagy pistához távoli asztallal lehessen csatlakozni?
cis települt, firewall nélkül.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#235) blattida válasza Sanya (#234) üzenetére


blattida
nagyúr

Hálózati megosztás legyen engedélyezve, ha nem lenne. Egyébről nem tudok.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#236) blattida


blattida
nagyúr

Pár kép a Comodo Time Machine(CTM)-ből. A 4-es CIS GUI-ja is ilyen lesz. A CTM a CIS része lesz, de önállóan is elérhetővé teszik...

:)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#237) Sanya válasza blattida (#235) üzenetére


Sanya
nagyúr

és ezt hol találom?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#238) blattida válasza Sanya (#237) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha új hálózatot észlel, földob egy ablakot, melyen van egy ilyen lehetőség vagy a programon belül tűzfal/láthatatlan portok varázslója/értesítés bejövő kapcsolatkor...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#239) Sanya válasza blattida (#238) üzenetére


Sanya
nagyúr

de a tűzfal nem volt felrakva, csak az antivírus, defender is kikapcsolva.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#240) blattida válasza Sanya (#239) üzenetére


blattida
nagyúr

Igaz... :W viszont az av nem szólhat bele a megosztásba, nincs is ilyen képessége. A Vista-n belül nem lett inaktív a hálózati megosztás valamiért?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#241) Sanya válasza blattida (#240) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem :( még akkor is aktív volt, én tudtam böngészni a többi céges gépet, de erre nem tudott senki bejelentkezni távoli asztallal.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#242) blattida válasza Sanya (#241) üzenetére


blattida
nagyúr

Úgy nem próbáltad, hogy a tűzfalat is föltelepíted?
Egyébként passz...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#243) blattida


blattida
nagyúr

Most már üzemel a körülbelül félóránkénti frissítés. Remélhetőleg tartani is tudják ezt a gyakoriságot.
Nagyjából hónap végén jön ki a következő programfrissítés, hibajavításokkal és újabb adatbázis formátummal, csökkentendő a fals pozitívok számát, amik, szerencsére, már most sem túl gyakoriak... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#244) kp78 válasza blattida (#243) üzenetére


kp78
addikt

Észrevettem, és pont akartam is kérdezni, hogy normális-e, hogy ilyen sűrűn nyomja az update-t, de ezek szerint igen. :)

(#245) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg az AVG Free + Zone Alarm Free-t használok és nincs velük gondom.
Mi a véleményetek, érdemes lenne ezek helyett inkább a Comodo Firewall + Antivirust feltennem?

(#246) blattida válasza Andris_2 (#245) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel az AV rész már legalább olyan jó, mint az AVG-é, a tűzfal pedig sokkal jobb, mint a ZA, ezért nyugodtan válthatsz. Nagyon keveset eszik, főleg az általad is használt pároshoz viszonyítva!!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#247) Andris_2 válasza blattida (#246) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi, akkor asszem váltok!

(#248) Csakénvagyok válasza blattida (#246) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

De az Avira free nem jobb nála?

(#249) blattida válasza Csakénvagyok (#248) üzenetére


blattida
nagyúr

De, egy kicsit. Ám ha avira, akkor inkább premium... ;]

Andris_2: Majd írd meg a tapasztalataid! :K

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#250) blattida


blattida
nagyúr

A frissítések tényleg félóránként jönnek, nincs akadozás, elmaradás.
A hónap végén jön a frissebb programverzió, kevesebb fals pozitívval és hibajavításokkal, ráadásul valószínű, hogy a magyar nyelv is debütál, végre...... :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.