Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) Dévacsen válasza Dévacsen (#11450) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Inkább csak érdekesség képen raktam be, nem ajánlom kipróbálni senkinek , nálam szétcsapta a rendszert, hálózatra nem tudtam csatlakozni, bármit próbáltam, le kellett szednem. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11452) Semplar válasza Dévacsen (#11451) üzenetére


Semplar
őstag

Köszi!
Valami történik vele végre! :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11453) Dévacsen válasza Semplar (#11452) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Igen ez a lényeg, amúgy 14 év alatt sokszor használtam CIS béta verziókat eredményesen, élesben, de ezzel sok a baj, a nyelvi fájlokkal is, nem csak Magyar nyelviekkel, ahogy látom a fórumon másoknak is van panasza bőven, de ennek ez is a célja hogy kiderüljön minden. :) De legalább haladunk, várom már hogy használhassam újra, minden más termék csak időtöltés számomra :DD

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11454) Semplar válasza Dévacsen (#11453) üzenetére


Semplar
őstag

minden más termék csak időtöltés számomra 👍:C
Detto!
A legtöbb egyéb termék csak a nyugalom megzavarására alkalmas. :DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11455) mpierre válasza Dévacsen (#11450) üzenetére


mpierre
veterán

Na pont most jár le a KIS, így jöhetne a CIS. :)) A fórumbejegyzéseket nézegetve, olvasgatva van még gond. Nem is kevés.

Sebaj, addig kihúzom vmi ingyenessel, míg egyenesbe jönnek.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#11456) Dévacsen válasza mpierre (#11455) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Most már kibírjuk valahogy.. :)
#11454Semplar :D

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11457) Semplar válasza Dévacsen (#11456) üzenetére


Semplar
őstag

Pár kép: [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
Windows 10 LTSC -n, ha külső védelem van telepítve, akkor a MsMpEng.exe szépen deaktiválja magát. Az előbb teszteltem CIS 2024 Beta -val és most a Kaspersky Free -vel.
Mindkettőnél inaktív lett a defender. :)
[kép]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11458) Dévacsen válasza Semplar (#11457) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Reggel felraktam a javított telepítőt :D mostanáig semmi gond vele, leszámítva a nyelvi fájlok hibáit és van még egy probléma nálam, ha a 2 új GUI fekete és fehér közül, az egyik van beállítva, akkor nem jelenik meg a szakértői nézet lent az óra melletti ikon jobb klikkes menüjében, és az új felületen belül sem találtam, lehet nem vettem észre, de megoldottam úgy hogy az egyik régi témát állítottam be. Amúgy pattogós a rendszer az ikon sem tűnik már el, amit még észre vettem kis időbe beletelik hogy a windows biztonsági központba bekapcsoljon a tűzfal és a vírusirtó rész, de a CIS ben attól futnak közben, és a windows tűzfalát még mindig kézzel kell véglegesen kikapcsolni hogy így nézzen ki Ezt például az avast,avg free elegánsabban kezeli, és nem nekem kell mindig kikapcsolnom.Win 11 pro rendszeren van felrakva egyébként, majd jönnek a javítások meglátjuk mi lesz. :) Ja és kikerestem azt az Intel TDT védelmi lehetőséget, 10. generációs procik vannak a gépeimben, és nem támogatják ezt a funkciót sajnos, úgy hogy ezt kikapcsolva tartom.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11459) Semplar válasza Dévacsen (#11458) üzenetére


Semplar
őstag

Hú a fekete guit ki sem próbáltam. 👀
Igen, egyre stabilabb. Nekem kell a comodo kill switch is a The Cruelsister Variation profilhoz, ezért még várok vele. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11460) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Köszi az infót és a képeket.
Úgy tudtam csak fizetős változat lesz. Most rákerestem és találtam free AV-t.
Tűzfalat sajnos nem.
A Free AV-t nem próbáltátok? Bár inkább lenne tűzfal és D+.
Szerintetek már biztos nem lesz nekik olyan ingyenesen használható tűzfal, mint korábban?

(#11461) Semplar válasza Krystal_s (#11460) üzenetére


Semplar
őstag

Az új béta is teljeskörű csak állítsd át régebbi skinre és ugyanazt tudja mint a régi CIS + jönnek az új fejlesztések bele, mint a valkűr stb. Telepítésnél ugyanúgy lehet választani kell -e AV, Comodo DNS, Yahoo. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11462) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Jött egy frissítés de nem programon belül, a legelső béta linkjén jön le.(12.3.0.8088 as) A nyelvi fájlok hibái eltűntek, nem lefordítottak még vannak, de végül is Angol nyelven stb...is lehet használni.Mást nem nagyon vettem észre, rendesen működik eddig. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11463) Semplar válasza Dévacsen (#11462) üzenetére


Semplar
őstag

Cruelsister is rábólintott. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11464) Krystal_s válasza Semplar (#11461) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm.

(#11465) Dévacsen válasza Semplar (#11463) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Igen olvastam...bár nem tudom ki ő, de a videót láttam tőle ami alapján használod a konfiguráció beállításait. :)

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11466) riki válasza Semplar (#11463) üzenetére


riki
senior tag

Hát azért még erősen béta. Kíváncsivá tettetek, mert egyik gépen megy gond nélkül a 2021 free . / Az Avastot váltotta ,mert az letérdelt nálam./ Kellett neki 4 újraindítás mire normálisan elindult. Ekkor már kikapcsolta a win saját falához a külső hozzáférést. Adatbázist , Url listát szépen frissít ,azon kívül hibával zár. Elég magas még az erőforrás igénye, de gondolom az új gui miatt ,majd optimalizálják. Azért most még a kockák játékszere, de van benne potenciál. Ver, 12.03.0.8088 ,adatbázis:35922,url lista:65289. :U

(#11467) Dévacsen válasza Dévacsen (#11462) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Kis helyzetjelentés ha érdekel esetleg valakit, 8088 as 3. napja stabil, semmi probléma, mintha fent sem lenne, pattogós a rendszer(i3 10105 proci, 512 ssd, 16gb ram, ilyen környezetben fut). :) Az igazsághoz hozzátartozik hogy én nagyon kevés programot használok, kb csak 6-7 van amit állandó jelleggel felrakok, a win beépítettjének 90% át törlöm..Több szolgáltatást letiltok a feladatkezelőben amit nem használok, ne fusson a háttérben pl: nyomtatási várólista stb..a windows biztonsági központban a memória integritás ki van kapcsolva, ez elég teljesítmény romboló funkció ahogy észrevettem ha be van kapcsolva,lehet köze van hozzá lehet nem , de ilyen környezetben nálam kifogástalan, ha van is baja a rendszeremre nem hat ki olyan módon hogy bármiben zavarna, nekem ennyi most elég. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11468) Semplar válasza Dévacsen (#11467) üzenetére


Semplar
őstag

👍
Csak a tűzfalat használom majd + a virusscope, ha majd települ a kill switch.
Sajnos így nem tiltódik le a defender, de házirendben majd utánanézek.
A memóriaintegritást be sem lehet nálam kapcsolni (i7 3773), de így nem is bánom. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11469) Dévacsen válasza Semplar (#11468) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Mit fogsz mellé rakni antivírusnak, vagy nem raksz semmit a fal mellé? Ha valamelyik gépemen(van 4 :D tesztelgethetek) defender van akkor bekapcsolom a memóriaintegritást , de érezhetően ront a teljesítményen, pedig már javítottak rajta.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11470) Semplar válasza Dévacsen (#11469) üzenetére


Semplar
őstag

Felesleges abban a konfigban a vírusirtó, ezért piszok gyors és könnyű. :)
Ismeretlenek mennek a homokozóba, ott átnézi a virusscope, vagy küldi fel a szerverükre
további vizsgálatokra és „el lessz intézve a valaguk". :DDD

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11471) Dévacsen válasza Semplar (#11470) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ok :) ..én is használtam régebbi verziókkal sokszor csak a falat, hips stb..antivírus nélkül, nem volt soha gondom,bíztam is benne mindig, ez nem volt kérdéses számomra, és még a virtuális asztalt sem használtam...most ha gondod lesz az a defender miatt lehet, nagyon erőszakos és visszakapcsolgatja magát, ebből lehet gondod.De majd meglátod hátha sikerül kiiktatni :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11472) Semplar válasza Dévacsen (#11471) üzenetére


Semplar
őstag

Ha nem kapcsol ki akkor a Cruel Comodo + Kaspersky Free majd kikapcsolja. ;)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11473) Semplar


Semplar
őstag

Végül nem vártam a kill switch -re.
Több napja hibátlanul teszi a dolgát, nulla CPU, fájl és rendszerfolyamat késleltetéssel.
Mivel csak a tüzfalat használom(The Cruelsister Variation :R ), a windows Defender és összetevői letiltva (N) Defender.Remover.12 -vel. Bármikor visszaállítható (E) windows frissítés idejére.
A jó és a rossz fájlok kezelése egyértelmű, a csúf ismeretlenek meg virtuális környezetbe
kerülnek, ahol a Valkyrie eldönti a besorolásukat. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11474) Dévacsen válasza Semplar (#11473) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Nem cicózol a Defendert kigyomlálod rendesen. :D

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11475) Semplar válasza Dévacsen (#11474) üzenetére


Semplar
őstag

Azt is lehet, de csak tiltottam, mert kell, ha jön valami windows frissítés. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11476) GoodSpeed válasza Semplar (#11473) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Mikorra várható a megjelenése? Lesz RC verzió is?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#11477) Semplar válasza GoodSpeed (#11476) üzenetére


Semplar
őstag

Őszre igérték elvileg. RC gondolom lesz, eddig mindig volt. Itt tudod követni.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11478) Semplar válasza Dévacsen (#11474) üzenetére


Semplar
őstag

Ma jött frissítés a windows -hoz és rendben lefutott magától, nem kellett visszakapcsolni a defendert és a biztonsági komponenseket, valamint újraindítás után továbbra sem futnak. ;) Bátran ajánlom a DefenderRemovert, ha csak letiltásra van használva. 3 napos a legújabb kiadás. Ebben egyelőre nincs is már benne az eltávolítás lehetősége, de nekem az egyel korábbi, amiben szintén nem volt benne, nem működött( újraindítás után mindig visszakapcsolt a defender). Nekem a 12.0.0 -ás kiadás van, ez tökéletes csak ne használd az Y -t (If you press Y, we will remove Windows Defender and connected Windows Security Components.), mert ha törölsz és jön egy frissítés, a WU nem fog rendesen lefutni. :)
.
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11479) Dévacsen válasza Semplar (#11478) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ok Bro vettem az adást. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11480) Semplar válasza Dévacsen (#11479) üzenetére


Semplar
őstag

👍Bro :R
Kipróbáltam a frisset, de ugyanúgy reboot után futott a defi... 12.0.0 a tuti! :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11481) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Újabb béta verzióra lehet számítani kb 2-3 héten belül, ezt írják a fórumon.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11482) Semplar válasza Dévacsen (#11481) üzenetére


Semplar
őstag

„Tehát ahol mások a rosszindulatú programok miatt aggódnak, a Comodo-felhasználók csak ásítanak, és folytatják az életüket." - cruelsister :)
[link]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11483) mpierre válasza Semplar (#11482) üzenetére


mpierre
veterán

:)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#11484) Dévacsen válasza Semplar (#11482) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Igen így van ez, olvasom amúgy mindennap. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11485) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11486) Semplar válasza Dévacsen (#11485) üzenetére


Semplar
őstag

Várós! :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11487) gaston63


gaston63
tag

Sziasztok!

CIS pro beállításhoz ill. a védelem erősítéshez kérnék segítséget. Asztali pc., szolgáltatói modem, saját router (rajta egy hdd a torrenthez a pc-n transmisson), vezetékes hálózat megosztás laptopra, TV-re, média lejátszóra, ill. wifi a mobilokra. CIS pro, mcAffe webadvisor, superantipywer free, malwerebytes free a védelmi készlet.Ha jól olvastam a vírusírtó topic összefoglalójában kellene még egy adguard reklámblokkoló, és egy vpn kliens (urban vpn). Kepass jelszókezelőt használok évek óta. Ja és "természetesen" a win kms-el telepített. A pc. elvileg tiszta, problémám még nem volt(gondolok itt az új fajta online zsarolási kísérletekre, adathalászat etc.etc.) de egy kissé elmaradtam a mai dolgoktól. Általános dolgokra használjuk a gépet, net, netbank, torrent, mail, online vásárlás/fizetés. Próbáltam beállítani a biztonságos vásárlást, de nekem nem jön fel jelzés ha a megadott honlapokra próbálok belépni. Szeretnék még linkeket, ahol tesztelni lehetne a rendszert, régen a Gibson féle volt az etalon, ma már nem tom mi, ill. a Gibson félén elég régi dátum szerepel.

Tudom hogy a rendszerben a user a leggyengébb láncszem.

Lehet sok volt ez így elsőre, de próbáltam nagyjából mindent leírni.

Köszönöm!

üdv, Gaston63

[ Szerkesztve ]

(#11488) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Sajnálattal konstatálom, hogy a keresőmotor és szignatúra nem fejlődött semmit. Régi mintákkal kapcsolatban hozza az elfogadott felismerést de az újakkal eléggé hadilábon áll. Nyilván ez a megközelítés egy szük technológiai rész alapján hozza negatív helyzetbe a terméket. Fog ez fejlődni?

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#11489) ppharsan


ppharsan
csendes tag

Sziasztok,
Évek óta megelégedéssel használom a CIS ingyenes változatát. A felajánlott frissítés után előfizetéses lettem. Jelenleg már nem is aktív :(.
Nem találok lehetőséget az ingyeneshez való visszatérésre.
Ismertek ilyet?
Amennyiben korábban ez volt téma, igazítsatok útba, milyen kereséssel találom meg.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#11490) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok!
Nem teljesen értem talán a működését a vizsgálatnak, ezért megkérdezném, mit rontok el. Szóval ha indítok egy gyors vizsgálatot, akkor feldob egy kártevőt, mint nem felismerhető autorun bejegyzés. A "művelet"-nél eltávolít van, de a végrehajtás szürke, csak a "bezár"-ra tudok kattintani, hiába van a bejegyzés kijelölve. És minden vizsgálatnál újra megtalálja, a tmp könyvtárban... Mit kéne ezzel tennem szerintetek? Köszi előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.