Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) busman válasza F-ECT$ (#350) üzenetére


busman
addikt

-computer - Suunto Cobra Bővebben: linkebben az esteben nem kell konzol mivel levegőintegrált a cucc 150K
--reduktor + oktopusz: Posseidon Jet stream/odin
-jacket: Posseidon:Bővebben: link
-lámpa:Kowalski Bővebben: link
Ezeket szertném...ha esteleg vki lenne olyan kedves
Sztem a többi csak részletkérdés,árakat sajna nem tudok.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#352) F-ECT$ válasza busman (#351) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem rossz, főleg, a computer+konzol páros, bár egy analóg nyomásmérőben jobban bízok, persze lehet, hogy rosszul teszem. A posseidon jet stream-et én is kinéztem, viszont ennek a jacketnek igen furcsa formája van. Ez ilyen háti lebegtetős?

Dive ever, work never.

(#353) busman válasza F-ECT$ (#352) üzenetére


busman
addikt

Igen ez a hátlebegtetős.Én inkább egy ilyen computrerre bíznám rá magam,robbant már szét analóg műszerem a víz alatt...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#354) busman válasza F-ECT$ (#352) üzenetére


busman
addikt

Jacketből egy másik kedvenc Bővebben: link

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#355) F-ECT$ válasza busman (#354) üzenetére


F-ECT$
titán

És itt melyik is?

Dive ever, work never.

(#356) busman válasza F-ECT$ (#355) üzenetére


busman
addikt

Neutrino+covalent! De más ballont is választhatsz hozzá!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#357) F-ECT$ válasza busman (#356) üzenetére


F-ECT$
titán

Hmm. Ez kicsit bonyolult. Van a bc nem túl nagy felhajtóerővel, ezért kell hozzá ballon is. Az hova kerül? Nem kényelmetlen, hogy 2 részből áll az ''emelő cucc''?

Dive ever, work never.

(#358) busman válasza F-ECT$ (#357) üzenetére


busman
addikt

Összeválogathatod,hogy milyen felszereltségű jacketet szeretnél.Külön kell megvenni a háttámlát hevedereket és a ballont.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#359) F-ECT$


F-ECT$
titán

blise!

Most volt az rtl klubbos híradóban, hogy Győrben volt búvárkarácsony. Egy bányatóban felállítottak 15m mélyen egy fenyőfát. Nem voltál? :DDD

Dive ever, work never.

(#360) busman válasza F-ECT$ (#359) üzenetére


busman
addikt

Nem hiszem hogy lett volna,mert dolgozott.:))

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#361) blise válasza F-ECT$ (#359) üzenetére


blise
tag

szia

sajnos tényleg dolgoztam ma is....
ma volt ez a karácsonyfa állitás? a,ugy a győri búvárklubnak Hegyeshalomban van egy állandó helye ahol merülnek gondolom az ottani bányatóban állitották a fát....
amugy ém még nem ismerem a győri búvárokat mivel majd csak jövőre kezdeném el a merüléseket meg a tanfolyamot is.
na majd ha este lesz időm akkor leírom hogy az én cuccom (az eddig meglévő) menyibe került na az téynleg alap, de szerintem nekem 1 évig biztos jó lesz ha meg lezuzodik akkor azért bánatos leszek, mert sajnos nem vagyok milliomos különben most sem ezt vettem volna, dehát ez van tudod ... ember vízből gőz

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#362) blise


blise
tag

na mindjárt rögtön van is időm....
uszony: technisub idea : 15
kesztű: seac sub 3 mm : 6
csizma: cressi 7 mm : 12
maszk: cressi big eyes : 12 mellesleg nem jön be annyira
snorkel : free by busman technisub vmi, szelepes
ruha: 5.5 mm es amit egyszer irtál akcios: 40000
jacket: szintén az akcios: 40000
ez tényleg alap, de nem zavar
kell még egy reduktor + octo kb 50+20
műszer kb 35
kés
lámpa
ezek közül vmit biztosan kapok karácsonyra, ugye? :)
persze én is tudnék ám válogatni de amig az ember fizetésből él....

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#363) F-ECT$ válasza blise (#361) üzenetére


F-ECT$
titán

Azt nem mondták pontosan hogy hol, de ez már valami 9 éves hagyomány. A víz 4 fokos volt :)

Dive ever, work never.

(#364) F-ECT$ válasza blise (#362) üzenetére


F-ECT$
titán

Én úgy vagyok vele, hogy amíg vagy nem lesz sok pénzem, vagy nem ebből fogok megélni, addig nem veszek csak abc-t. Egyrészt ha nem lesz sok pénzem, akkor merülni se fogok tudni eljárni, másrészt ez is olyan mint a számtech cuccok. Hiába adod el egy idő után a használtat, annak már nem lesz nagy értéke, és bár nem olyan gyorsan, de a búvárfelszerelések is amortizálódnak/elavulnak, szóval ha 1x beruháztál, akkor azt illik kihasználni: évi 30-40 merülés minimum szvsz.

Dive ever, work never.

(#365) blise válasza F-ECT$ (#364) üzenetére


blise
tag

szia azt azért nem mondtam, hogy az évi 30 - 40 merülés nem leszmeg és az évi 1-2 külföld sem lehet nagy gond, de azért persze meg kell gondolni mire megy
ja számtech is elég avulos dolog de ott is oylat kell venni ami akkor nagyon jó mikor veszed azt nem szabad cserélgetni, csak ha potom pénzért veszel vmit ha vki nem játszik mint én, nem ugy mint busman akkor elég olcson meg lehet uszni a dolgokat, búvárcuccal meg meglátjuk majd szépen lassan cserélgetek, csak azt akartam hogy legyen saját felszerelésem hogy ne függjek esetleg mástól

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#366) F-ECT$ válasza blise (#365) üzenetére


F-ECT$
titán

Neked mondjuk nem is kell annyit merülni, hogy megérje, mert elég olcsón jutottál hozzá a cuccokhoz. (Szvsz én is télen vásárolok majd, ha lesz rá pénzem.)

Dive ever, work never.

(#367) F-ECT$


F-ECT$
titán

Állítólag lesz áprilisban Hévízi merülés. Azt hiszem elmegyek :)

Dive ever, work never.

(#368) busman válasza F-ECT$ (#367) üzenetére


busman
addikt

Én is indulok..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#369) busman válasza F-ECT$ (#364) üzenetére


busman
addikt

A cuccok közül igazából a reduktor kivételével minden avul,így abból vmi komolyabbat érdemes venni.Hosszú távra érdemes gondolkodni.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#370) F-ECT$ válasza busman (#369) üzenetére


F-ECT$
titán

Itt arra gondoltam, hogy ha nem merülsz évi 30-40-et, de mégis szeretnél saját cuccot, akkor nem érdemes 500+ -ért bevásárolni. (Kivéve ha megteheted...) A tanfolyamon én kb-ra összeszámoltam és olyan 250-300e körül lehetett a rajtam lévő cucc újkori ára, és semmi gondom nem volt vele.

Dive ever, work never.

(#371) busman válasza F-ECT$ (#370) üzenetére


busman
addikt

Nálam már xart be gyagyi reduktor,ami most van arra nyugodtan rábízom az életem..
De te tudod reduktorból csak jobbfajtát bvennék..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#372) F-ECT$ válasza busman (#371) üzenetére


F-ECT$
titán

Kicsit elbeszélünk egymás mellett megint :) Én mint írtam csak akkor fogok bevásárolni, ha lesz annyi pénzem, hogy min. évi 30 merülést be tudjak vállalni, viszont ha veszek felszerelést, akkor azt kb 500e-ért fogok. (Valamelyik korábbi hozzászólásomban van az aktuális lista.)
Ezt a 300e-es árat a blise által felsorolt cuccokból vettem. Én ennyiért nem vennék, mert ha csak ennyi pénzem lenne rá, akkor inkább bérelnék. (Bár blise is írja, hogy reduktorból jobb fajtát szeretne venni, de szvsz bc-ből sem árt a jobb, mert ha pl elszáll egy szelep, mint amilyen velem már a 8. merülésnél előfordult, vagy elengedi a varrás, stb, és mondjuk begörcsöl a lábad, akkor könnyen lesüllyedhetsz a fenékre, ami ha elég mélyen van...)

Dive ever, work never.

(#373) blise válasza F-ECT$ (#372) üzenetére


blise
tag

szia

ne is mond mi lesz velem ha behal a bc-m? :)
majd a busman kolléga felhuz a felszinre, de komolyan én ugy vagyok vele hogy ennyi erővel mindentől parázhatnék (bár a hozzászolásaid alapján nem ugy tűnsz :) de minek, mert akkor az utcára se mennék ki)
hát igen pénz ill minőség kérdése mindig mindenben nagy dilemma, pár dologban már én is megtanultam hogy olcsó húsnak híg a leve, de most erőssebb volt bennem a vágy egy saját cumó iránt mint a racionalitás.

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#374) F-ECT$ válasza blise (#373) üzenetére


F-ECT$
titán

Én se parázok mert az egyiptomi intro merülős cuccoknál szarabbat úgyse kapok :) Meg ha nagyon paráznék, akkor bérelni se mernék cuccot, mert az biztos, hogy nem a high end kategória :) Egyébként ha beszarik a bc-d, akkor még mindig ott a lábad, és ha begörcsöl, akkor még mindig ott a társad és a merülésvezető is...

Dive ever, work never.

(#375) F-ECT$


F-ECT$
titán

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Minden Búvárnak!

Dive ever, work never.

(#376) blise válasza F-ECT$ (#375) üzenetére


blise
tag

szia

csatlakozván az előttem szolóhoz szintén ezúton kivánok mindekinek kellemes ünnepeket és boldog merülésekben gazdag új évet

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#377) blise


blise
tag

sziasztok!

képzeljétek nyertem a divecenter.hu-n egy könyvet, marhára örülök neki

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#378) F-ECT$ válasza blise (#377) üzenetére


F-ECT$
titán

BUÉK mindenkinek!

Mit nyertél?

Én karácsonyra kaptam 2-t: Nagy búvárkönyv; Roncsok a világ legkedveltebb merülőhelyein.

Dive ever, work never.

(#379) busman válasza F-ECT$ (#378) üzenetére


busman
addikt

Ha jól tévedek akkor ugyanazt mint te....:)
Gondolom mesél majd az új felszerelésének teszteléséről is :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#380) F-ECT$ válasza busman (#379) üzenetére


F-ECT$
titán

Hoppá! Merre járt?

Dive ever, work never.

(#381) blise válasza F-ECT$ (#380) üzenetére


blise
tag

szia

ja én a barátnőmtől kaptam a nagy búvárkönyvet és a divecenteren nyertem a roncsos könyvet.
a felszerelés tesztelése meg szombatheylen usziban volt szval nem vmi egzotikus helyen.
busmanék rendeztek vmi évvégi mókát (ill. a klubjuk). aztán lementemhozzájuk és kipróbáltam a cuccot kb 1.5 órát voltunk benn a vizben busmannal aki szintén jól érezte a vizet. nekem még szokatlan volt a saját cucc (ill. bármiylen cucc.) szoknom kell még majd hogy mi hova esik a mellényen, de a nap nagy üzlete részemre az volt hogy a helyi boltos srác elcserélte a big eyes maszkot egy technisub look ra amit az előbb ki is próbáltam az usziban itt győrben és ez már egy minden tekintetben jó kis maszk, érdekes a boltban a másik is jó volt....
szóval bénáztam egy sort gyakorolgattam a maszküritést meg pár alapvető dolgot, persze még marhára látszik hogy kező vagyok de lesz ez még sokkal jobb is. utánna volt egy jó kis vacsi ahol legurult pár korsó sör is :)
na B.U.É.K

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#382) F-ECT$ válasza blise (#381) üzenetére


F-ECT$
titán

Hogy egyeseknek milyen jól telt az ünnep... Én meg vizsgára tanultam. Vagyis tanulnom kellett volna, ha nem lettem volna lusta, de ennek holnap fogom meginni a levét :O
Ha már úgyis uszodában voltál: nem tudod véletlenül, hogy milyen gyakorlatok az ''Oroszlánszelídítés'' vagy az ''Aladdin''? (Ez utóbbira azért van tippem.)

A nagy búvárkönyről meg annyit, hogy én nem igazán csípem a franciákat, szóval 1-2 helyen igen irritáló beírásokat találtam, ami tovább erősítette bennem ezt a hitet :(

Dive ever, work never.

(#383) busman válasza F-ECT$ (#382) üzenetére


busman
addikt

Milyen '' irritáló beírások''-ra gondolsz?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#384) F-ECT$ válasza busman (#383) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát ahogy isteníti a franciákat: ''Igen, ha mi nem lennénk, akkor nem lenne búvárkodás. ; Ezt is a franciák találták fel. ; Erre egy francia fizikus jött rá.'' etc

Dive ever, work never.

(#385) blise válasza F-ECT$ (#382) üzenetére


blise
tag

szia

nos igen igen ez a vizsgára való nemtanulás nekem is ismerős vhonnan. régen én sem kezdtem el ugy egy januárt hogy akárcsak 1 vizsgám is meglett volna előre....
ami meg a franciákat illeti: nekem aztán kurva mindegy miket irnak meg hogy ki találta fel, miért mi nem vagyunk büszkék a saját találmányinkra? dehogynem

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#386) F-ECT$ válasza blise (#385) üzenetére


F-ECT$
titán

Persze hogy büszkék vagyunk. Engem csak egyszerűen azért irritál mert nem szeretem a franciákat :)

Dive ever, work never.

(#387) busman válasza F-ECT$ (#386) üzenetére


busman
addikt

Nekem Cousteau reduktorom van ,de én sem csípem a franciákat.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#388) busman


busman
addikt

Upp nekünk! :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#389) busman válasza blise (#385) üzenetére


busman
addikt

Ide kell írnom mert messengeren nem válaszolsz! Megkaptad már a könyvet?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#390) F-ECT$ válasza busman (#389) üzenetére


F-ECT$
titán

Itt se válaszol :D

Dive ever, work never.

(#391) busman válasza F-ECT$ (#390) üzenetére


busman
addikt

Nagyon eltűnt a pali,heteken belül indulok merülni...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#392) F-ECT$ válasza busman (#391) üzenetére


F-ECT$
titán

Wow. Hova mész?

Nekem is van egy ajánlatom: 1 hét Egyiptom, El Gouna. (Hurghada és Sharm El Sheik között). 170e, az ár tartalmazza:
-repülőjegy
-reptéri illeték
-kerozin felár, storno biztosítás
-transzferek a hotelhez, hajóhoz, reptérre
-5 nap, 10 merülés palackkal, vezetővel
-elhelyezés 4*-os szállodában, félpanzióval
-kötelező borravaló

(Kísérőknek merülés nélkül 105e.)

Sajnos van 1-2 feláras merülés, ami nincs benne :Shaab Abu Nubas zátony: Carnatic, Ghiannis D, Dunraven és a Chrisoula roncsok; valamint szintén felárért a Thistlegorm. Ezek vajon mennyibe kerülhetnek?
Másrészt még plusz költség a vízum, biztosítás, felszerelés bérlés, félpanzión kívüli kaja, pia. Szvsz összesen 220-250e. Sajnos most ez nem fog menni :O

Dive ever, work never.

(#393) busman válasza F-ECT$ (#392) üzenetére


busman
addikt

Egyiptom talán nyáron,egyenlőre Neufeld,Gyékényes,vagy Hegyeshalom...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#394) F-ECT$ válasza busman (#393) üzenetére


F-ECT$
titán

Aha. Majd várjuk a beszámolót :)
Egyébként a fenti ajánlat szerinted milyen? Drága, normál, olcsó?

Dive ever, work never.

(#395) busman válasza F-ECT$ (#394) üzenetére


busman
addikt

Én ha megyek''linkre'' megyek csak szállást foglalok.Úgy tervezem,hogy egy régi ismerőssel indulnák neki. Ő 6 hónapig volt kinn merülésvezetőként.
Sztem kicsit drága ,az ajánlat,az irodatesz rá sokat.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#396) F-ECT$ válasza busman (#395) üzenetére


F-ECT$
titán

Csak szállás? És ott be fogsz meni egy centrumba és külön fizeted a merüléseket?

Egyébként a 105e szerintem is sok, mert tavaly főszezonban 4* all inclusive ellátással volt 145, de abban már a biztosítás is benne volt talán. A +65e FT a 10 merülésért szvsz még elmenne, ha nem kellene még felárat fizetni 1-2 merülésért :(

Dive ever, work never.

(#397) busman válasza F-ECT$ (#396) üzenetére


busman
addikt

A cimborám sok mindenkit ismer kinnt,merüléseket ő szervezi.
Csak a legjobb helyekre visz ki minket!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#398) F-ECT$ válasza busman (#397) üzenetére


F-ECT$
titán

Egy ilyen cimbora nekem sem jönne rosszul ;)

Dive ever, work never.

(#399) blise válasza busman (#397) üzenetére


blise
tag

na csőkutya

látom már megint nap közbe nyomod az ipart.. biztos sok a melo
én meg itt rohadok, bezzeg nálunk látástol mikulásig megy az ipar.
ha minden igaz akkor holnap itt a könyv

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#400) F-ECT$ válasza blise (#399) üzenetére


F-ECT$
titán

Melyik könyv?


400 :DDD

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.