Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F-ECT$


F-ECT$
titán

Röviden: Most nyáron sikerült eljutnom Egyiptomba, ahol lemerültem kétszer a Vörös tenger egyik korallzátonyához.
Az élmény elmondhatatlan és utánozhatatlan szerintem, úgyhogy elhatároztam, hogy megtanulok búvárkodni, hogy legközelebb ne csak oktatóval merülhessek, és ne csak 2x15 percet.
Ki is néztem egy búvártanfolyamokat is szervező boltot (Bővebben: link)
ahol szeptember 9-én kezdődik egy tanfolyam.

A topikba olyanok hozzászólását várom, akik már búvárkodtak (hol tanultak, hova járnak el búvárkodni, hogy tudnak gyakorolni, milyen felszerléseket használnak, stb.), vagy csak szeretnének megtanulni, esetleg érdekli őket a szept. 9-i tanfolyam.

Dive ever, work never.

(#2) dimanche


dimanche
csendes tag

Hali!

'99 óta vagyok owd. Én náluk csináltam: www.buborek.hu.
A tanulás és gyakorlás ideje alatt Horvátországot ajánlom, amíg el nem sajátítod teljesen a fortéjokat. Utána már felszabadultabban ''lebeg'' az ember a vörös tengerben és át tudja adni magát teljesen a súlytalanságnak és a lenyűgöző látványnak.

(#3) b0unCe


b0unCe
aktív tag

3 vagy 4 eve :) -mar nem emlexem- ''vagyok'' buvar.
Nekem ugy volt hogy Pentek Szombat Vasarnap. Minden nap 8-9 ora elmelet +2-3ora gyakorlat. Uatana Volt egy 2napos vizsga a gyekenyesi banyasztonal, de meg ott is volt elmelet. Utana adria..... c00l ;]

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#4) dimanche


dimanche
csendes tag

Most nézem, hogy az általad linkelt suli Naui tanusítást ad. Nekem Padi van. Végül is mindegy.

(#5) F-ECT$ válasza dimanche (#2) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez a Horvátország elég jó. Mi az az owd? Mennyi a kiegészítő költség egy tanfolyam alatt? (Kaja, pia, szállás, stb..)

Dive ever, work never.

(#6) F-ECT$ válasza b0unCe (#3) üzenetére


F-ECT$
titán

És te ki(k)nél tanultál?

Dive ever, work never.

(#7) -boyscout- válasza F-ECT$ (#5) üzenetére


-boyscout-
tag

owd=Open Water Diver

én is kacérkodom egy tanfolyammal, de eddig még mindig másra kellett a lové. :(

(#8) busman


busman
addikt

Elég drága hobby,de megéri!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#9) busman


busman
addikt

A felszerelés vásárlásnál azért hallgass meg pár jó tanácsot!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#10) F-ECT$ válasza busman (#9) üzenetére


F-ECT$
titán

Először alap tanfolyam. Ha még mindig tetszik, akkor alap felszerlés, utána haladó tanfolyam, utána még több felszerelés, és után irány a világ összes tengere, tava :D

Dive ever, work never.

(#11) F-ECT$ válasza -boyscout- (#7) üzenetére


F-ECT$
titán

És most már lenne rá? :)

Dive ever, work never.

(#12) b0unCe válasza F-ECT$ (#6) üzenetére


b0unCe
aktív tag

aquanauta pécs

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#13) Integra


Integra
titán

csak remélni tudom hogy pár éven belül egyszer én is alámerülhetek és felfedezhetem a nagy kékséget... :))
addig is itt figyel az ominózus luc besson film:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14) #16741888 válasza Integra (#13) üzenetére


#16741888
törölt tag

TAXI?:DDD

Én szemüveggel már ''búvárkodtam'' kemény 2méter méllyen, szupi volt ugyhogy én is elhatároztam hogy beiratkozok egy tanfolyamra.

(#15) Integra válasza #16741888 (#14) üzenetére


Integra
titán

NAGY KÉKSÉG TE!!!!!!!!!!!
mi a fészkes fene köze van a taxinak a búvárkodáshoz...... :)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16) Starsky72 válasza Integra (#15) üzenetére


Starsky72
addikt

valamelyik részben látható 1mp-ig a háttérben egy búvárbolt :))

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#17) #16741888 válasza Integra (#15) üzenetére


#16741888
törölt tag

Hát nem tom nekem Luc Besson-TAXI. Le van szarva mit rendezett még:DD a TAXI az Taxi és Luc Besson és punkt tum. Ja meg fehér 406os de ne menjünk bele mert ez már másik topik több szempontból:))

[Szerkesztve]

(#18) busman


busman
addikt

A szabadtüdős témát szerintem hagyjuk,mert az más műfaj!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#19) F-ECT$ válasza busman (#18) üzenetére


F-ECT$
titán

Mivel így is kevesen írnak, ezért jöhetnek a szabadtüdősök is :)
Egyébként akinek volt ereje, az 2 merülés között ''szabadtüdőzhetett'' Egyiptomban, és az se volt rossz. (Ennek egyébként van vmi angol neve, csak nem jut eszembe.)

Dive ever, work never.

(#20) F-ECT$ válasza b0unCe (#12) üzenetére


F-ECT$
titán

És merre volt a gyakorlati képzés? Milyen szintig jutottál? Jártál már azóta valamerre búvárkodni? Milyen felszereléseket vettél meg?

Dive ever, work never.

(#21) F-ECT$ válasza Integra (#13) üzenetére


F-ECT$
titán

''pár éven belül'' - mi akadályoz meg abban, hogy ezt most tedd?

Dive ever, work never.

(#22) busman válasza F-ECT$ (#19) üzenetére


busman
addikt

Asszem így irják Aphnoe,de nem biztos!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#23) Integra válasza F-ECT$ (#21) üzenetére


Integra
titán

van az az abba szám, ami így szól:
mani mani mani:))

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24) busman


busman
addikt

Nekem már majdnem mindenem van,de most másra kell a lé!(palackom még nincs)
Reduktorból vegyél komolyat az örökös darab lehet,a többi cucc úgyis elkopik!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#25) PeliScan


PeliScan
addikt

http://www.galathea.hu/ >> Bővebben: link

Nagyon nagyon lelkiismeretesek és hozzáértőek, egy család vezeti, ismerem az apát, a két fiút és a húgukat is, velük merültem, őket nagyon tudom ajánlani. Egy hívást megér.

(#26) -boyscout- válasza F-ECT$ (#11) üzenetére


-boyscout-
tag

nem, most is épp másra kell. :D nade majd jövő nyáron(?).

(#27) F-ECT$ válasza PeliScan (#25) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem ilyen intenzív tanfolyam kellene, mert nincs időm 8-10 alkalommal eljárni. Egyébként ahogy néztem elég jól be van szabályozva a dolog, tehát a tanfolyam, az ár az nagyjából ugyanaz mindenhol.

Dive ever, work never.

(#28) dimanche válasza F-ECT$ (#5) üzenetére


dimanche
csendes tag

Mint ahogy már írták korábban, az owd az open water diver vagyis nyíltvizi búvár. Ez azt jelenti, hogy merülőpárral maximum 18m-ig merülhetek. Ez sajnos már nem ilyen egyszerű Horvátországban, mert egy évre szóló merülési engedélyt kell kiváltani, ami kb. 5e Ft ha búváriskolával merülsz, és valami csillagászati összeg, ha csak úgy le akarsz merülni a pároddal. Ráadásul nagyon lecsökkentették a partmenti merülőhelyeket, szóval már olyan egyszerű mint pár éve.

Én is a gyorsított tanfolyamon vettem részt, vagyis délelőtt gyakorlat, délután elmélet. Mindez egy hétig tartott. Kb. 40e + regisztráció (akkor 5e) ft volt. Szállás valami apartman a búvársuli közelében, kaját főleg vittünk de vacsira mindig valami helyi kajáldában ettünk.

Felszerelés: szerencsére apósom és anyósom mérete egyezik az enyémmel ill. nejemével, ezért mindig tőlük kunyizzuk el. Ha meg kéne venni, kb. 200e Ft. és a profi búvárok szerint kb. 5..10évig tart ki, attól függ mennyit használod és mennyire vigyázol rá. Itthon szerencsére csökkentek az árak, mióta nyílt a divex először a 3. kerületben, aztán később budaörsön. Lehet venni használt cuccot is az új ár 50...70%-ért, de ezt ki kell fogni. Sokan Trisztbe járnak cuccért, mert ott olcsóbbak. Ha csak a vörös-tengerbe akarsz merülni, akkor palackot nem kell venned, mert azt nem viheted a repülőn. De legegyszerűbb egyébként a felszerelés bérlése. Ha jól emlékszem Horvátoknál 5..6e ft-ból kijön a palacktöltéssel együtt, ezzel 2x merülhetsz, persze csak ha megtanultad teszkó gazdaságosan venni a levegőt :))

Most egyenlőre ennyi.

(#29) #16741888 válasza dimanche (#28) üzenetére


#16741888
törölt tag

Én voltam a nyáron az isztriai félszigeten, ott egy campingbe laktunk gyögyörű volt a tenger. Ha nekem van cuccom akkor nem merülhetek le csak úgy szabadon nézelődni?

(#30) dimanche válasza #16741888 (#29) üzenetére


dimanche
csendes tag

Hivatalosan nem. Kell lennie búvárigazolványodnak, amit a Horvátok is elfogadnak, valamint ki kell váltanod az éves merülési engedélyt is. Legolcsóbb, ha befizetsz egy helyi búváriskolánál próbamerülésre. Ez 2 éve 40euro körül volt és levittek kb. 5m mélyre.

(#31) #16741888 válasza dimanche (#30) üzenetére


#16741888
törölt tag

Szerintem akkor marad a hagyományos verzió, veszek egy profibb szemüveget meg békalábat azt gyerünk neki a nyílt víznek:))

(#32) blise


blise
tag

sziasztok!

nos én most kezdek majd megismerkedni e gyönyörű sporttal. csak annyit szeretnék, ha esetleg vkinek győrben lenne kedve egy tanfolyamot elkezdeni akkor összebeszélhetnénk, mert a klubbna azt mondták még nem jött össze annyi ember hogy elinditsanak egyet, pedig én már nagyon mennék rá. vki esetleg valami oylan oldal cimet ahol különböző cuccokat hasonlitanak össze?

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#33) dimanche válasza blise (#32) üzenetére


dimanche
csendes tag

A Technisub, Beuchat, Mares cuccokat személyesen is teszteltem és profinak tűntek. Vannak más, olcsóbb és drágább cuccok is, de azokról nincsenek sajnos tapasztalataim. www.divex.hu -lehet válogatni...

(#34) PeliScan


PeliScan
addikt

Nagy móka egy ilyen próbamerülés, én most voltam horvátba', először voltam tengerben ever, és rögtön lementem 12 méterre, húsz perc körül tölöttem le. Ahhoz képest, hogy ki volt már fosztva a fenék, baromi nagy élmény volt. Javaslom mindenkinek!



(Galathea búvárközpont van Senj mellett (én itt voltam) meg Kaprije-n is)

(#35) b0unCe válasza F-ECT$ (#20) üzenetére


b0unCe
aktív tag

szimpla legzokeszulekes buvar vmi vagyok 2 eve voltam utoljara. Evvel lehet merulni mindenfele kisero nelkul, persze parban. Meg lehet berelni stb...
Egyszer az adrian es egyszer egyiptomban. A ketoo osszehasonlithatatlan.
De elsore (tengerben) nagyon elvezetes volt az adria is es akkor mentem eloszor 30meterig. Az araboknal mar volt roncs is. Egyebkent veluk voltam mind a ketszer, mivel ismerem oket, jo tarsasag es a felszerelest ingyen adtak.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#36) F-ECT$ válasza dimanche (#28) üzenetére


F-ECT$
titán

Én most egy kezdő tanfolyamra megyek: 4 nap, elméleti oktatás, könyv, 4 uszodai, 5 nyíltvizi merülés (1:1 az oktató, tanuló arány). Ez 45e Ft + 30 Eu az igazolvány.
Nem tudom, hogy ezzel meddig lehet menni, mert van még egy haladó tanfolyam is (az már ''csak'' 29e + 30 Eu), viszont én úgy tudom, hogy az alap felszereléssel kb 40m-ig le lehet menni.
A búváriskola szervez túrákat is, és azt mondták, hogy a komplett felszerelés bérlése egy napra azokon a helyeken ahova járnak (Hévíz, Horváto, Egyiptom, stb.) 2.5-3e + levegő/nap.

Én kb ebben a sorrendben veszem majd meg a cuccomat, ha a pénzem engedi:
maszk, csizma, talp, reduktor+mellény (szvsz ez a legfontosabb, viszont ez az első nagy beruházás), ruha (második nagy beruházás). Palackot + töltőt egyelőre nem tervezek.

A tanfolyamok között van még ilyen is:
nitrox
újralégző
roncsmerűlő
(ilyeneket csinált már vki?)
Ezeket is majd szeretném elvégezni.

Dive ever, work never.

(#37) F-ECT$ válasza b0unCe (#35) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is merültem roncshoz Egyiptomban, de az élővilág jobban tetszett :)

Dive ever, work never.

(#38) F-ECT$


F-ECT$
titán

Szept 9-12 között lesz egy intenzív alapfokú tanfolyam. Érdekel valakit?

Dive ever, work never.

(#39) busman válasza F-ECT$ (#38) üzenetére


busman
addikt

A 40 métert jól tudod.Hévízi merülést kezdőnek nem ajánlom!Gyékényes,Hegyeshalom,Neufeld,ezek jó helyek bogarászni gyakorolni!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#40) busman válasza F-ECT$ (#36) üzenetére


busman
addikt

Szvsz most látom kompresszort is akarsz venni,akkor akkor tényleg nagyon komolyan gondolod a dolgot.Az viszont a többi cucchoz képesz nem lesz olcsó
mulatság,De szerintem ez azért picit túlzás.Bárhol megtöltik a palackodat1000-1500 ft ért.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#41) dimanche


dimanche
csendes tag

Igen a töltő vásárlása nem indokolt, mert az olcsó nagyon gagyi és több óra alatt tölt fel egy palackot, a jók meg annyiba kerülnek mint egy középkategóriás autó...
A Padi rendszerében a nyílvizi búvár 18m-ig merülhet párral és ha elvégzem az advanced tanfolyamot, akkor lehet menni 40-ig.

Nitrox jó móka, azé a jövő, csak araboknál figyelni kell, hogy jól töltsék a palackot, különben kampeca búvár..

(#42) busman


busman
addikt

Akkor a Padi gagyi!(csak vicceltem) :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#43) busman


busman
addikt

Ha jól emlékszem akkor a Naui-nál nincs ilyen megkötés,ott 40m a limit,de ott is csak párban!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#44) F-ECT$ válasza busman (#40) üzenetére


F-ECT$
titán

''Palackot + töltőt egyelőre nem tervezek.'' :F

Dive ever, work never.

(#45) F-ECT$ válasza dimanche (#41) üzenetére


F-ECT$
titán

Én Naui-ra megyek, és haladó szintig mindenképp szeretnék eljutni :)
szerk: Hogy lehet rosszul tölteni egy nitroxos palackot? Egyébként nem az ''újralélgző''-é a jövő?

[Szerkesztve]

Dive ever, work never.

(#46) F-ECT$ válasza busman (#39) üzenetére


F-ECT$
titán

Voltál már Hévizen?
Én sem azt tervezem, hogy az első ''éles'' merülésem ott lesz, mert ha jól emlékszem, akkor nem túl nagy a látótávolság, elég mélyre kell menni, meg különben is egy barlang, ahol sötét van + meghalt ott két gyakorlott búvár is :Y

Dive ever, work never.

(#47) busman válasza F-ECT$ (#46) üzenetére


busman
addikt

Hát elsőre nem ajánlom,mert nem fogod élvezni egy cseppet sem!
Voltam 3 éve nagyon tetszett,de kicsit félelmetes.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#48) busman válasza F-ECT$ (#46) üzenetére


busman
addikt

A látótávolság kiváló,ha előtted senki nem rúgja fel az alját!(a merülésvezető kivág a barlangból)Kell vinni 2 lámpát,de ők nagyon komoly reflektorokkal vannak felszerelkezve! A barlang kb 20x20 gömb ha jól emlékszem van 9 meleg és 3 hidegvízű forrás.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#49) dimanche válasza busman (#42) üzenetére


dimanche
csendes tag

Szerintem egy kezdő búvárnak bőven elég ha délelőtt is lemegy 15m-re meg délután is. Ehhez elég egy töltött palack, megtanulod beosztani a levegőt, az erődet és energiádat. Ez a gyakorlati időszak kb. 15...20 merülés. Utána elvégzed az advanced fokozatot és mehetsz 40-re. Bár nekem is 18m lenne a max, eddig 26 volt a legtöbb, mert volt egy sziklafal, aminek ennyi volt az alja és azt mindenképpen meg kellett nézni, ráadásul volt ott egy roncs is egy elsüllyedt csónak személyében, amit szintén meg kellett nézni... :D

(#50) dimanche válasza F-ECT$ (#45) üzenetére


dimanche
csendes tag

Igazad van, már keverem a szezont a xxxxmal. A nitrox egy olyan gáz, amiben több az oxigén mint a levegőben, amire gondoltam az a trimix, ahol a nitrogént helyettesítik héliummal. Újralégző meg még akkora unikum volt amikor leraktam a tanfolyamot, hogy nem is tudok róla szinte semmit. Persze lehet hogy mára már elterjedté vált..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.