Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) Lui76 válasza Lui76 (#13239) üzenetére


Lui76
őstag

Nekem van pár albumom, de külön dac-om, vagy ezt ismerő hm erősítőm még nincs. Az LG fhd tv-re kötve megszólal, de vmi nem tökéletes, mert olyan mintha lenne bent egy súgás "hangsáv" Az anyag maga rendben van szerintem. (tabletről erősítőbe kötve analóg)

www.kezmuveskeramia.hu

(#13252) koncsik válasza Lui76 (#13251) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Lehet, hogy DAC vagy mediaplayer topikban gyorsabban kaphatsz választ :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13253) kesztió válasza koncsik (#13250) üzenetére


kesztió
aktív tag

Nem ígérték annak. De a halál gondolta volna, hogy ez probléma. Tartsam meg, vagy küldjem vissza? Pont félárban vettem, megéri dupla árat fizetni ezért a fícsörért? lehet, hogy csak ez az egy DVD macerás, többet ilyent nem fogok látni.
Amúgy firmware cserével nem régiómentesíthető?
(A DVD-na múgy nem találtam meg a régiókódot, de azt a feliratot igen, hogy Made in U.S.A.)

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#13254) koncsik válasza kesztió (#13253) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Meg kellene nézni a többi lemezed regióját és az alapján dönteni. Esetleg keress rá a google-ben a lejátszód típusára + region free hack, hátha.
Más régiós fw tönkreteheti szerintem.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13255) kesztió válasza koncsik (#13254) üzenetére


kesztió
aktív tag

Engem inkább a jövőbeni DVD-k érdekelnek, amik hozzám kerülnek. Ha német Amazonos, akkor legalább garantált, hogy a nálunk forgalomban (és közkézen) levő DVD-kre fog menni, és csak az egzotikus helyekről szerzett (USA, stb.) DVD-vel fog vacakolni, vagy van külön szarság kelet-Európára is, és pl. a román/magyar lemezek is vacakolni fognak?

Bug és debug fia vagyok én

(#13256) kesztió válasza koncsik (#13254) üzenetére


kesztió
aktív tag

Na, ezzel kellett volna kezdenem.
Felhívtam a hivatalos román forgalmazót, és ott világosan elmagyarázták, hogy úgy általában, de nagyon konkrétan ezen típus esetében esélyem sincs hivatalos forrásból region free készüléket beszerezni, ha valaki egyebet állít, az biztosan hackelt, vagy legalábbis dubiózus forrásból származiik. Úgyhogy megnyugodtam, minden egyéb gyönyörűen működik, valóban újnak néz ki, 24 ezer forintért ne nézd a ló fogát, ha 20 esetből egyszer kódolt DVD kerül az asztalra, fél óra alatt átrippelem.
Köszi a segítséget, és elnézést, hogy egy kicsit felkavartam az állóvizet és arra kénszerültél, hogy moderálj.

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#13257) koncsik válasza kesztió (#13256) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szuper, jó lemezezést! :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13258) blakey válasza Lui76 (#13239) üzenetére


blakey
titán

Emlékeim szerint igen, többnyire flac-ot hallgatok, a digitális koaxnak megfelelő minőségű, DAC-ot használok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13259) Lui76 válasza blakey (#13258) üzenetére


Lui76
őstag

És a koaxon is kiküldi a dsd-t , ezt meg tudod erősíteni?

www.kezmuveskeramia.hu

(#13260) Joshi


Joshi
titán

Szia Koncsik.

Lenne egy kérdésem Oppo 203-al kapcsolatban. A régen írt lemezemnél (Avatar 2D BD50) ezt írja a lejátszó. Nem hajlandó lejátszani a lemezt. Lerippeltem ISO-ba, de ugyan ez a helyzet. Természetesen CFW-s a lejátszó. :F

(#13261) koncsik válasza Joshi (#13260) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Van egy ilyen:
1. Remove disc and close drawer. Player should say No Disc.
2. On the remote, press DIMMER, DIMMER, DIMMER, MUTE, 2 - all within 20 seconds.
3. Turn off the player and wait for the red light to come on.
4. Turn player back on. It will now be in the region corresponding to the number you typed in 2. 1 = Region A, 2 = Region B, 3 = Region C
There is a different sequence for DVD, but the default is to Region 0, which should play all DVDs, so you probably won't need that.

A magyar kezelésiben is ilyesmire emlékszem, de csak holnap tudok utánanézni.

9060-ban már írtál gondról, akkor mi oldotta meg?

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13262) Joshi válasza koncsik (#13261) üzenetére


Joshi
titán

Mi az a DIMMER? :F

Nem emlékszem mi volt, amúgy is robi-k szokott segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#13263) koncsik válasza Joshi (#13262) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekem is ő szokott segíteni.
Dimmer az a gomb a távon, amivel a kijelző fényerejét lehet állítani. Jobb oldalon alulról a 3.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13264) Joshi válasza koncsik (#13263) üzenetére


Joshi
titán

Nem működik. :W

(#13265) koncsik válasza Joshi (#13264) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Bakker. Otthon megkeresem, mert mintha a menu-ben volna valahol a regio váltás.Robi biztos tudja, csak nem találom az üzenetét.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13266) Joshi válasza koncsik (#13265) üzenetére


Joshi
titán

Robi-k-nak írtam és hihetetlen gyorsan válaszolt is. Eddig az ő verziója se működik. Szerintem a lemezem régió mentes, hiszen anno AnyDVD-vel készítettem. Na mind1, még próbálkozok. Ja az Ugoos AM6B Plus lejátszó azt se tudja mi az az ISO. Komolyan ez a napom egy katasztrófa. Oppo-n ne nyomjon senki gyári resetet, mert lesznek gondok. ;]

Régiókód váltás (csak eredeti optikai lemezek esetében lehet szükség a régióváltásra, .iso vagy BD/DVD mappákból történő lejátszásnál nem): DVD esetében automatikus. BD esetében az alábbiak szerint:
1) Setup Menu ->
2) Playback Setup -> Language -> Disc Menu Language –>
· English (zone "A")
· French (zone "B")
· Other (pl. 7285 Hungarian) - (zone "C")
Magyar (hungarian language) nyelvkód: 7285

Régió váltás után teljes újraindítás kell (pl. rövid időre áramtalanítva a lejátszót)!

[ Szerkesztve ]

(#13267) koncsik válasza Joshi (#13266) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen, ez az köszi. :R Nagyon fura, hogy nem működik, lehet a lemez a gond?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13268) Joshi válasza koncsik (#13267) üzenetére


Joshi
titán

A lemezeket még 2012-ben írtam, akkor még nem volt meg az Oppo. Viszont kipróbáltam az akkori LG BD660-as lejátszómon és hibátlanul működött.

(#13269) Joshi válasza Joshi (#13268) üzenetére


Joshi
titán

Beraktam a PC-és Pioneer 212 írómba és hibátlanul le tudtam rippelni ISO-ba. Az ISO fájllal is ugyan ezt csinálja az Oppo. Biztosan van valami BD struktúra hiba amit nem kezel az Oppo. Nem lehet hogy az a baja, hogy a Stream mappában a film nem egy konkrét m2ts fájlban van? Anno ez is egyfajta "másolásvédelem" volt ha jól emlékszem.

(#13270) Joshi válasza Joshi (#13269) üzenetére


Joshi
titán

Basszus, a Francia (B) régióval indult csak el. Ezt nem hiszem el. :Y

(#13271) koncsik válasza Joshi (#13270) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:Y Szóval akkor a régióváltás ment, csak nem jó régióra lett állítva. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13272) Joshi válasza koncsik (#13265) üzenetére


Joshi
titán

De hogy DVD-nél meg tudták oldani hogy a 0 régióra állítás mindent is lejátszik, addig BD-nél ezt csak ezzel a béna módszerrel lehet változtatni. :O Persze ez is jobb mint a semmi, de már nem is emlékeztem rá.

(#13271) koncsik ja, ezek szerint B régiós volt az amúgy írott lemez aminek régiómentesnek kellett volna lennie. ;] Ja, és ezt anno az LG BD660-as lejátszó gond nélkül lejátszott. :DD

[ Szerkesztve ]

(#13273) robi-k válasza Joshi (#13272) üzenetére


robi-k
őstag

AZ EU-ban eladott lejátszók alapból "B" régiósok. DVD-nél volt 0 régió, de BD/BD3D lemezeknél a Sony által vezetett jogvédők nem engedtek meg univerzális/régiómentes beállítást, időbe tellett, amíg rájöttek, hogy ez a régiósdi egy nagy b@romság.
Így hát az UHD BD lemezeknél már nincs is régiókód.
CFW-nél szabadon állíthatod a régiót, igazából 3 beállítás közül kell választani (A-angol, B-francia és C-bármely más nyelv).

(#13274) Joshi válasza robi-k (#13273) üzenetére


Joshi
titán

Én ezt értem, de BD-nél miért nincs olyan opció az Opponál hogy ALL régió? Nem igaz hogy nem lehetett volna megoldani. DVD-nél meg lehetett?

(#13275) Joshi válasza Joshi (#13274) üzenetére


Joshi
titán

Most nyilván az Oppo CFW-re gondolok, hogy miért nem lehetett megoldani mondjuk egy Spanish = D ami az ALL régiót jelenti.

Igazság szerint ez is béna, mert simán lehetne egy teljesen külön menüpontot írni neki REGION beállítás menüpont alatt. Igen tudom, a firmware írás egy külön téma. Csak akarni kell.

[ Szerkesztve ]

(#13276) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok! Van egy olcsó Blu-ray lejátszom (Panasonic DMP_BD84) amin van egy USB bemenet (alatta:"5v/500mA") Na a kérdésem: Külső HDD-nél ezen csak a tápegységes HDD-k müködnének, vagy a külső táp nélküli usb-s megoldások is? Állitólag 4TB-ig kezeli a vinyókat, de írják nem mindet. Többet persze nem :) Én max 2TB-os HDD-t használnék! Valakinek esetleg tapasztalata ennél a tipusnál? Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#13277) Joshi válasza metalstorm (#13276) üzenetére


Joshi
titán

A táp nélküli vinyóknak legalább kell az 5V@1A. Szóval erre ne köss táp nélküli vinyót. Talán SSD működhet.

(#13278) metalstorm válasza Joshi (#13277) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Köszi

(#13279) Joshi


Joshi
titán

A Blu-ray.com oldalon már van AVATAR (2009)-ről adatlap, szóval jönni fog 4K-ban. Valaki tud arról infót, hogy mikor jön? Esetleg majd az új résszel együtt? Milyen kiadásokra lehet számítani?

[ Szerkesztve ]

(#13280) metalstorm válasza Joshi (#13277) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Lenne még egy olyan kérsédem hogy ha egy cusson ez van: "USB2.0 támogatás (1,5A/5V)' azt gondolom hogy jó a táp nélküli HDD akkor is ha annak usb3-as a csatija? Egy ilyen olcsó cuccal megoldható 1-2 tb-os HDD filmekkel?

(#13281) ArGab válasza Joshi (#13279) üzenetére


ArGab
őstag

Készült új 4K HDR master az Avatar-ból, de egyelőre csak mozikban ment ha jól tudom. Pletykák vannak egy várhatóan 2023 első negyedéves megjelenésről, de hivatalos bejelentés tudtommal nem volt.
Ha magyar kiadásra gondoltál, én nem számítanék ilyenre. Fox-ot megvette a Disney, akik évekkel ezelőtt megszüntették a hazai kiadást.

(#13282) Zanik válasza Joshi (#13279) üzenetére


Zanik
addikt

Ha január végéig (vagy még tovább) futni fog a mozikban, akkor április vége előtt nem számítanék fizikai kiadványra.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13283) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13284) johnywalker válasza koncsik (#13283) üzenetére


johnywalker
őstag

Kellemes Karácsonyt minden fórumozónak, blu-ray kedvelőnek! :C

(#13285) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Ugye volt az HBO által gyártott Band of Brothers és a The Pacific mini sorozatok. Évekkel ezelőtt felröppent a hír, hogy lesz egy harmadik minisorozat ami repülős témakörű lesz. Annak mi volt a címe és most hol tart a project? Mintha az alkotók leváltak volna az HBO-ról, de már nem emlékszem.

(#13286) koncsik válasza Joshi (#13285) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Sajnos nem találtam semmit (illetve szerintem nem azokra gondolták), de a sorozatos topikban biztos lesz valaki, aki tudja. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13287) Joshi válasza koncsik (#13286) üzenetére


Joshi
titán

Igazad van, feltettem ott a kérdésemet. :R

(#13288) Joshi


Joshi
titán

Mindenkinek!

(#13289) harcsa11


harcsa11
csendes tag

Szia Joshi!

Az új sorozat címe:Masters of the Air és elvileg az Apple+ fogja majd játszani valamikor 2023-ban!

[ Szerkesztve ]

(#13290) koncsik válasza Joshi (#13288) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R
Rászemről is BUÉK mindenkinek :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13291) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Filmgyűjtés topikból, köszönettel Vikthor-nak

Pár hónapja megjelent egy új referencia bluray lejátszó, a menüje nagyon hasonlít az Oppoéhoz. Abszolút felső kategória, mint az Oppo 203/205, Panasonic DP-UB9000, Reavon UBR-X100/X200 vagy a Sony UBP-X800M2.
Magnetar UDP800

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13292) Spittleneck


Spittleneck
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy hülye kérdés(ek), elnézést ha volt már, vagy nem ide tartozik a topic, de nem találok sehol rendes választ.

Mi a legjobb módja a letöltött filmek lejátszásának?
Jelenleg hdmi kábellel van csatlakoztatva a PC-m az LGC1-es TV-hez, de van-e jobb megoldás, ha a lehető legjobb minőség a cél? Lesz olyan a minősége, mint egy 4k blu-ray lemeznek ha a bitrate megegyezik?
Ha igen, mi a legjobb médialejátszó app erre? (jelenleg PotPlayer-t használok)

Válaszokat előre is köszönöm!

(#13293) koncsik válasza Spittleneck (#13292) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szia, egyértelmű ajánlat nincs filmlejátszásra (file-ból), itt érdemes rákérdezni.
A legjobb, ami itt ajánlható az oppo 203 CFW-rel. Nagyon drága és ennél vannak már korszerűbb médialejátszók. Hogy jobbak-e, az egyéni ízlés, többi készülék, stb. függvénye :K

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13294) johnywalker válasza Spittleneck (#13292) üzenetére


johnywalker
őstag

PC-ről én, egy nem mai darab AMD 570-es játszom le filmet. Media Player Classic (MPC-HC) programmal - madVR kiegészítővel.

(#13295) Joshi válasza koncsik (#13291) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem ez tök gáz, hogy még mindig a MediaTek MT8581 SoC-ból akar valaki lehúzós bizniszt csinálni. Ne már. :O Ezek a "gyártók" még mindig az Oppo névből táplálkoznak. Az egyértelmű, hogy az Oppo/Cambridge Audio gyártósorokról rengeteg alkatrész maradt. ;] Jó, ebbe a lejátszóba belepakoltak plusz extrákat is, de attól ez még egy elavult lejátszó. Mi a helyzet a szoftverrel? Az a lejátszó lelke, arról bezzeg senki nem beszél. Senki ne vegyen ilyen hulladékokat. Ezt mint Oppo 203 tulaj mondom. :(((

Ami tuti biztos, hogy lemez lejátszására tökéletes, de arra ugyan olyan jó egy Sony X800MK2 is. Természetesen csak akkor, ha az A/V jelet HDMI-n küldjük tovább.

[ Szerkesztve ]

(#13296) koncsik válasza Joshi (#13295) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Félek, hogy igazad van. A Dune-k sem a "régiek" már. Nagyon várom, hogy kijöjjön egy korszerű, minden szempontból megfelelő készülék. Ha lesz is ilyen, csak reménykedhetünk, hogy lesz benne lemez lejátszó egység...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13297) robi-k válasza Joshi (#13295) üzenetére


robi-k
őstag

A baj az, hogy egyszerűen nincs újabb BD lejátszó proci, és nem is lesz - nincs, aki megfizetné a fejlesztését (sok millió dollárról van szó).
A Mediatek alapból a mobil procikra fókuszál, az MT8581 proci is úgy készült el annó, hogy a Mediatek és BBK megfelezték a fejlesztési költségeket.
Megjegyzem, hogy az MT8581 proci nem egy adott típus, hanem egy SOC chip család neve, több kivitel kérhető belőle (a legerősebb kivitelű grafikával szerelt verziót kizárólagosan csak a BBK kapta, és csak az OPPO/CA lejátszókhoz használták).

[ Szerkesztve ]

(#13298) Joshi válasza robi-k (#13297) üzenetére


Joshi
titán

De a Panasonic lejátszókba se MediaTek chip van, szóval nem csak ez létezik. Ráadásul a Panasonic DP-UB9000 képminőségben még talán jobb is mint az Oppo.

(#13299) robi-k válasza Joshi (#13298) üzenetére


robi-k
őstag

A Panasonic MÁR nem fejleszt és nem is gyárt chipeket, eladta ezt az üzletágat.

(#13300) Joshi válasza robi-k (#13299) üzenetére


Joshi
titán

És a Sony?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.