Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) kezo0 válasza Zanik (#13400) üzenetére


kezo0
addikt

(De ha valakinek megfelel SD-ben is, a Viasat Film egész nap ezt a filmet adja, végtelenítve, reggel 6h óta, egészen holnap hajnali 3h-ig! :D )
Ugyanazt a filmet láthatod egész nap az egyik tévécsatornán

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#13402) koncsik válasza kezo0 (#13401) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:Y :C
zanik: jaj. már van UHD BD-m, de ez a kedvenc filmem... milyen extrák vannak rajta? Steelbook milyen? A piros évforulós feliraton túl lényegi különbség van valami?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13403) gg72 válasza koncsik (#13402) üzenetére


gg72
veterán

Állítólag új transzfert is kapott, de nem egetverő a különbség: [link]

(#13404) koncsik válasza gg72 (#13403) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

ajaj, már elvesztem. priv. ment ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13405) Sylver001


Sylver001
csendes tag

2023-ban milyen (új, bolti)
BD lejátszót javasoltok 50 e. Ft-ig?

(3 BD disc extrája miatt.
Minden más digi file filmként megvan) :)

(#13406) Joshi válasza Sylver001 (#13405) üzenetére


Joshi
titán

"3 BD disc"
A 3D Blu-ray lemezre gondolsz?

Kell a 4K (UHD)?

(#13407) Joshi válasza Sylver001 (#13405) üzenetére


Joshi
titán

Pár konkrét ajánlat. Ami ezeknél jobb ajánlat, az mind 100k fölött van.

Full HD (1080p, 3D)
Sony BDP-S6700

4K (UHD) visszafele kompatibilis.
Panasonic DP-UB450E
LG UBK90

[ Szerkesztve ]

(#13408) Sylver001 válasza Joshi (#13407) üzenetére


Sylver001
csendes tag

Nem használnánk 4K-t.
Elég a "sima HD" :)
Net-re sem küldenénk fel.

Ezzel PANASONIC DMP-BDT 180 érdemes foglalkozni?

(#13409) Joshi válasza Sylver001 (#13408) üzenetére


Joshi
titán

Igen az is jó. Itt találsz róluk tesztet/ismertetőt.
Sony BDP-S6700 review
Panasonic DMP-BDT180EB review

(#13410) Szokratesz71


Szokratesz71
csendes tag

Sziasztok! Van egy Arcam udp411 cfw-s lejátszom. Elakadtam sajnos... ). Nem tudom a hálózatot felismertetni a lejátszóval. Samba vagy fTP protocol lenne a jó, Dlnaban működik. Hiába írom be a hálózati profil nevét és jelszavát, nem ismeri föl. Próbáltam vendégként is, de azt sem működik. Pedig működött régebben. Egy synology NAS 218 A hálózati tároló. Előre is köszi.

(#13411) robi-k válasza Szokratesz71 (#13410) üzenetére


robi-k
őstag

Syno firmware alapból tíltja az SMB v.1 megosztást (Microsoft ajánlása alapján), az Arcam (is) viszont csak az SMB v.1 hálózati megosztást tudja kezelni.
Megoldás: kényszerben aktiválni ezt a módot a NAS menüjében, vagy áttérni az NFS hálózati megosztásra (ezt is a NAS menüjében kell aktiválni és beállítani).

(#13412) Joshi válasza Szokratesz71 (#13410) üzenetére


Joshi
titán

Amit robi-k is ír, illetve az SMB-re IP címmel csatlakozz.

Synology beállítása

(#13413) kesztió


kesztió
aktív tag

Még egy kérdés a Sony BDP-S6700 BluRay-jel kapcsolatban: ha hetekig nem használom (előfodul!), nem tud felébredni, ilyenkor konnektrorból ki, konnektrorba be. Ismeri valaki a problémát?
Ha átteszem HDMI CEC-re, azazhogy a TV tudja ébreszteni a HDMI-n keresztül, vajon megszűnik a gond?

Bug és debug fia vagyok én

(#13414) jeni


jeni
félisten

Hello
Sony X800 MK2 lejátszóhoz hozz valami javítást az .....58 firmware?

(#13415) Zanik válasza jeni (#13414) üzenetére


Zanik
addikt

Ezt írja:
Improves the color quality of some SDR content
Improves general functionality

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13416) Zagato válasza Joshi (#13351) üzenetére


Zagato
csendes tag

Kedves fórumtársak,

Van egy Oppo BDP-105 lejátszóm, amire telepítve lett CFW, de valami történt vele, mert újabban nem játssza le a BD Iso, sacd iso fájlokat. Próbálkoztam rendszer visszaállítással, nem segített. Próbáltam pendrive-ról visszaállítani a CFW telepítő csomagot, de félúton megakad a folyamat.
Egyébként minden funkció működik, csak az iso fájlokat nem kezeli.
Tudnátok ajánlani valakit, aki hozzáértő és orvosolni tudja a problémát?
Előre is köszönöm!

(#13417) Joshi válasza Zagato (#13416) üzenetére


Joshi
titán

(#13418) Zagato válasza Joshi (#13417) üzenetére


Zagato
csendes tag

Igen, Robi fórumtárs volt az első akit megkerestem. Meg is beszéltük, hogy a héten beviszem az oppo-t a munkahelyére, de tegnap este írta, hogy sok a munkája és nem tud foglalkozni a lejátszókkal. Természetesen megértem, hiszen ő is dolgozó ember, ezért keresnem kell más megoldást.
Ha már egyszer fizettem a cfw-ért, akkor szeretném használni az előnyeit is, ezért is kértem a segítségeteket, amit előre is köszönök !!! :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#13419) koncsik válasza Zagato (#13418) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Oh jaj, ha csak várni kell robi-kra, én várnék, nem túl egyszerű a CFW telepítés, gondolom az újra telepítés sem. :(
De hátha a többiek többet tudnak.
(Nekem egy BD-t nem akart lejátszani az oppo-m (203), amit a mk.I sony x800 simán, azóta rettegek, hogy az oppo akár el is romolhat :B )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13420) robi-k válasza Zagato (#13418) üzenetére


robi-k
őstag

Átküldtem a teljes telepítési csomagot, amit én is használok. A munkahelyemen totál diliház van (RRF-es sürgős feladatok, vezetőváltások, stb.).

(#13421) Zagato válasza robi-k (#13420) üzenetére


Zagato
csendes tag

Meg is köszöntem, hogy próbáltál segíteni és azt is megértettem, hogy elfoglalt vagy.
Ezért is keresek más lehetőséget, mert nem akarok tolakodó lenni. :N

(#13422) Joshi válasza Zagato (#13418) üzenetére


Joshi
titán

Pedig ehhez robi-k ért igazán, főleg ha valami probléma is van.

(#13423) Zagato válasza Joshi (#13422) üzenetére


Zagato
csendes tag

Ezért is őt kértem, hogy segítsen. Azt is megírtam, hogy nem ingyen kérem.a cfw hiba javítást. Szerinted mit tehetnék még :F

(#13424) Joshi válasza Zagato (#13423) üzenetére


Joshi
titán

Azt is meg lehet érteni, hogy ő már nem akar ezzel foglalkozni. Egyébként annyit tehetsz, hogy pl körül nézel az AVS Fórumban. Még akár be is írhatod a problémádat.

Vagy kivesézzük itt hogy mi a Firmware menete és mit nem csinálsz jól. Vagy ha mindent is jól csinálsz, akkor lehet hogy flash memória hiba van, vagy valami ilyesmi. Most lehet hogy hülyeséget írtam, de valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#13425) doni11 válasza Zagato (#13423) üzenetére


doni11
tag

Miért nem oda viszed vissza, ahol csinálták az okosítást?

doni11

(#13426) robi-k válasza Joshi (#13424) üzenetére


robi-k
őstag

Az úriember még a nevét sem árulta el, valakitől vette a lejátszót - az általa privátban leírtakkal ellentétben bitzos hogy nem a magyar hivatalos forgalmazótól, mivel az SOHA nem árult CFW-s lejátszót.
A CFW-t felülírták, rátelepítve az eredeti gyári FW-t (amit csak manuálisan, pendriveről lehet megtenni, CFW-s lejátszókön nem működik az on-line frissítés), privát üzeneteimre nem válaszol, az ingyen átadott TELJES telepítői csomaggal nem bodogul. Én passzolom a kérdést, sok sikert a továbbiakban...

(#13427) Joshi válasza robi-k (#13426) üzenetére


Joshi
titán

A 105-ős lejátszókról nem tudok semmit, de én anno az Octogon Audio-tól vettem a 203-as lejátszót hivatalosan CFW-vel. Persze utólag kiderült hogy az Octogon is hozzád vitte a lejátszókat CFW frissítésre.

És ő nem hajlandó ezért fizetni neked? Semmi közöm hozzá, de biztosan meg lehet oldani valahogy.

(#13428) koncsik válasza robi-k (#13426) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Akkor ezzel zárjuk a kérdést, köszi szépen az információt. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13429) Zagato válasza robi-k (#13426) üzenetére


Zagato
csendes tag

Kedves robi-k!

1,
A fórumokon általában nick nevet használunk, ahogy az lenni szokott. Én is csak a nick nevedet ismerem, de ezen én nem problémáztam.

2.
"bitzos hogy nem a magyar hivatalos forgalmazótól, mivel az SOHA nem árult CFW-s lejátszót."

Ez egyszerűen nem igaz! :Y

Itthoni magyar hivatalos forgalmazótól lett vásárolva, méghozzá az Octogon audiótól. Megvan a számla is és ők intézték a CFW-t. Ma beszéltem is velük és az is kiderült ki végezte a frissítést. Nem véletlen találtad meg a lejátszómat MAC cím alapján a CFW adatbázisodban.

3.
Amíg nem olvastam el a tegnap este kapott üzenetedet, addig nem is tudtam válaszolni, de azt te is láthattad, hogy eddig nem voltam fent a fórumon.

4.
"Ingyen átadott telepítő csomag" ?
A CFW egyszer már ki lett fizetve. Ennek ellenére én felajánlottam, hogy újra kifizetem a munkádat, de még így sem voltál hajlandó segíteni.

5.
Én megírtam, hogy nem tudom mitől nem működik a CFW, hiszen nem értek hozzá, de az biztos, hogy semmilyen pendrivről nem lett más FW feltelepítve.

5,
Én privát üzenetben is udvariasan kértem a segítségedet és amikor közölted, hogy nem érsz rá a lejátszómmal foglalkozni, én akkor megértettem és udvariasan megköszöntem a küldött frissítést.
Itt nyilvánosan is megírtam, hogy köszönöm az eddigi segítséget és megértően mástól kértem segítséget itt a fórumon.
Azt hiszem ennél udvariasabb nem is lehettem volna.

Nem tudom hova tenni ezt a negatív fordulatot és azt sem értem mivel érdemeltem ki, hogy így bánjál azzal, aki segítséget kér tőled és ráadásul nem is ingyen kértem..

(#13430) Joshi válasza Zagato (#13429) üzenetére


Joshi
titán

Akkor ezek szerint a te lejátszód is az Octogontól származik.

Az a gond, hogy hiába szűnt meg az Oppo Digital ágazat, ettől még működnie kellene a supportnak. A firmware fejlesztés is szinte azonnal leállt, ahogy az Oppo Digital megszűnt. Na ezért van az hogy "kínaiznak" egy céget. :(((

[ Szerkesztve ]

(#13431) Zagato válasza Joshi (#13430) üzenetére


Zagato
csendes tag

Úgy van és CFW--vel adták el újonnan. Ezért nem értem robi-k miért ír valótlanságot, amikor nagyon is jól tudja, hogy ki cfw-zet nekik.

(#13432) jeni válasza Zagato (#13431) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Vidd be az Oktogon audio boltba a lejátszót. Hatha ok megoldják neked.

(#13433) Zagato válasza jeni (#13432) üzenetére


Zagato
csendes tag

Beszéltem velük. Nem foglalkoznak már azzal, aki intézte nekik.

(#13434) Joshi válasza Zagato (#13433) üzenetére


Joshi
titán

Aki intézte nekik az robi-k volt ez tuti biztos, mert amikor vettem náluk a 203-at, akkor utólag mondta robi-k, hogy az Octogonosok hozzá viszik a lejátszókat CFW frissítésre. Robi-k volt az Oppo "nagykövete", elmondása szerint a világon csak néhány ember végezhette a CFW frissítéseket. Gondolom ez már nem titok, miután megszűnt az ágazat.

Itt a számlám, full hivatalosan mellé lehetett dobni a CFW-t. Igaz hogy robi-k azt mondta, hogy ha külön nála rendelem meg, akkor csak 35k lett volna. Persze akkor azért nem őt választottam, mert külön fel kellett volna mennem hozzá Pestre. Persze a következő frissítésnél is fel kellett mennem, de ezt akkor még nem tudtam.

(#13435) robi-k


robi-k
őstag

Magyarországon csak egy hivatalos OPPO kereskedő volt, az Audio Centrum [link]
Mindenki más csak viszonteladó volt, az Oktogon is, akik nem csak az Audio Centrumtól szereztek be lejátszókat, hanem pl. a szlovák vagy német hivatalos kereskedőtől. A BBK konszernnek (az övék többek között az OPPO márkanév) sajátos értékesítési stratégiája van.

(#13436) Joshi válasza robi-k (#13435) üzenetére


Joshi
titán

Oké, de a vevőnek ezt honnan kellett volna tudnia? Árukeresőben alig dobott fel találatot, de talán még konkrétan meg is kérdeztelek, hogy az Octogon Audio-tól vehetem-e a lejátszót. Akkor azt mondtad hogy nyugodtan, hiszen azokat a CFW-ket is te csinálod.

ui.: félre ne érts, te mindig korrekt voltál, bármikor kerestelek privibe szinte azonnal válaszoltál. Sok okosságot mondtál amiért hálás is vagyok neked. :R Itt ezt az esetet nem értem, mi mehetett félre? :F

[ Szerkesztve ]

(#13437) Zagato válasza Joshi (#13434) üzenetére


Zagato
csendes tag

Már kiderült, hogy a fentnevezett úriember végezte az én gépemen is a CFW-t az Octogon Audio-n keresztül. Amikór segítségét kértem, akkor még nem tudhattam, hogy ő csinálta.
Most, hogy már kiderült, (eddig csak sumákolás volt) ennek tudatában minimum elvárható lett volna, de inkább kötelező annak a segítsége aki a CFW-t csinálta. Ugyanis a CFW frissítés nem jár le, de egyszerűbb nem felelőséget vállalni nem érek rá indokokkal.

Mindenesetre tanulságos az eset.

(#13438) Zagato válasza Joshi (#13436) üzenetére


Zagato
csendes tag

Nagyon egyszerű. Kibújás a felelősségvállalás alól. Sajnos egyre tisztább a kép.

(#13439) Joshi válasza Zagato (#13438) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem privibe ugorjatok neki még1x a témának. Ebben mi nem tudunk érdemben segíteni. Ha valami komolyabb gond van, akkor azt tényleg csak robi-k tudja megoldani.

Ahogy Koncsik topikgazda is írta, itt zárjuk le a történetet. :R

(#13440) Zagato válasza Joshi (#13439) üzenetére


Zagato
csendes tag

Én azzal az emberrel lezártam mindenféle kapcsolatot. A barátaim ajánlották, de már ők sem értik ezt az embert.
Kénytelen vagyok mást keresni. Talán lesz valaki aki megfelelő munkadíjért megoldja a frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#13441) koncsik válasza Zagato (#13440) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Minden további megbeszélést ezzel kapcsolatban privátban intézzetek, innen törlöm őket. Köszönöm.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13442) Joshi válasza Zagato (#13440) üzenetére


Joshi
titán

Nem lehet hogy csak a nem megfelelő rúgió van kiválasztva és azért nem megy az adott ISO állomány? Ezt azért még próbáld ki. Gyári reset után nekem se vitte az ISO-kat.

Ha a külső pendrive-os felirat kezelés nem működik, akkor tuti nincs működő CFW-d. :N

Robi-k fórumtárs ha nem bánja belinkelem az ismertetőjét.
Régiókód váltás (csak eredeti optikai lemezek esetében lehet szükség a régióváltásra, .iso vagy BD/DVD mappákból történő lejátszásnál nem): DVD esetében automatikus. BD esetében az alábbiak szerint:
1) Setup Menu ->
2) Playback Setup -> Language -> Disc Menu Language –>
· English (zone "A")
· French (zone "B")
· Other (pl. 7285 Hungarian) - (zone "C")
Magyar (hungarian language) nyelvkód: 7285

Régió váltás után teljes újraindítás kell (pl. rövid időre áramtalanítva a lejátszót)!

Külső feliratok hozzárendelése BD (UHD) lemezekhez: egy pendrive gyökérkönyvtárában létre kell hozni egy sub könyvtárat, és ebbe a könyvtárba kell behelyezni azt a feliratot tartalmazó .srt kiterjesztésű fájlt, amit az adott eredeti BD lemezhez szeretnénk megjeleníteni a lemez lejátszása során. A sub könyvtárba behelyezett srt felirat fájlt át kell nevezni sub.srt –vé. Film lejátszása során a feliratok között ott lesz, hogy other, rá kell kattintani, és máris olvasható a külső (pl. magyar) felirat.

[ Szerkesztve ]

(#13443) Joshi válasza Joshi (#13442) üzenetére


Joshi
titán

"Gyári reset után nekem se vitte az ISO-kat."
Akarom mondani a lemezeket nem vitte, iso-t nem is próbáltam. Azért próbáld ki.

(#13444) Zagato válasza Joshi (#13442) üzenetére


Zagato
csendes tag

Köszönöm, :R reggel megpróbálom hátha segít.

(#13445) Joshi válasza Zagato (#13444) üzenetére


Joshi
titán

Ha beállítottad a régiót, akkor újraindítás mindenképpen szükséges. :K

(#13446) Zagato válasza Joshi (#13445) üzenetére


Zagato
csendes tag

Sajnos nincs változás. Gyári reset és újraindítás után sem.

(#13447) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok!
4k bluray lejátszót szeretnék venni. Ami nekem számít a kép és hangminőség. Nem szeretnék semmi egyebet kezdeni a lejátszóval, csak lejátszani a filmeket. Lehetőleg olcsó àrkategóriàban. :R

(#13448) Joshi válasza ron8 (#13447) üzenetére


Joshi
titán

"Ami nekem számít a kép és hangminőség."... "Lehetőleg olcsó àrkategóriàban."
:DD :DDD ;]

(#13449) #62435328 válasza ron8 (#13447) üzenetére


#62435328
törölt tag

Szia!

Sony X800M2 ami most ajánlott, kiemelkedő kép/hangot azért nem kell várni, de mondjuk úgy ár/értékben van.

Vagy [itt] van ez drágábban.

(#13450) koncsik válasza #62435328 (#13449) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Reavon-nal van már közvetlen tapasztalata valakinek?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.