Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-17 15:48:41

LOGOUT.hu

2021 Résztvevők: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) kelzsoca válasza Flashback (#3960) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez a telefon valószínűleg nem eu-s készülék, nem véletlen a mellékelt adapter, még az sem kizárt hogy refurbished a készülék...

https://vertigostore.eu

(#4002) foxymaci


foxymaci
senior tag

Péntek este rendelt PS Vita most jött meg (Debrecen) doboz sértetlen és szerintem nagyon hamar megjött szóval nagy Respect az emagnak. :C

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#4003) lupus_l válasza kelzsoca (#4001) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Refurbised készülék nem lenne dobozos. Ha 3 kampós a csatlakozó, akkor UK-ból származó készülék (még EU-s), de találgatások helyett bővebben az Apple helpdesk tudna többet mondani a serial szám alapján. Szerintem hívd fel őket.

Ha jól emlékszem egy országos cég árult olcsóbban UK-ból származó iPhone-okat ugyanilyen módszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#4004) kerxy


kerxy
senior tag

Egyébként e-mailre válaszolt valakinek az emag? Én pénteken rendelés után délután le is mondtam, e-mailben meg facebookon de semmi reakció.

(#4005) Tin válasza B-L-A-C-K (#3989) üzenetére


Tin
veterán

az apple oldala szerint az amcsi modell nem tudja az LTE-t itthon. persze ez lehet csak iránymutatás is, mindenesetre az amcsi az EU-ban a 2600 Mhz-et nem tudja mert az a csatorna nem támogatott. szóval jó esetben csak lassabban tudja az LTE-t, esetleg mivel nálunk egyelőre nem használják a 2600Mhz-et gond sincs belőle, rosszabb esetben meg csak 3G-vel megy.

(#4006) Zjunior válasza Tin (#4005) üzenetére


Zjunior
veterán

Most aktiváltam be, és megy az Lte:)
Igaz nem mértem le:(

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#4007) Sanyaman


Sanyaman
aktív tag

Na én is beaktiváltam, T-s simet elfogadta, tényleg amcsi töltős. Az átalakító gagyi, szétcsúszós fajta. LTE-t ír nekem is, a warranty check azt mutatja: van rá egy év hivatalos gari! : :C

(#4008) m3tr0


m3tr0
senior tag

Se email,se sms de a futár most volt itt, hozta a Lumia-t. :DDD
Ezek készek teljesen. :D

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#4009) B-L-A-C-K válasza Sanyaman (#4007) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor téma egy része le is zárva, ezek szerint nem Refurbished-ed készülék, hanem gyári vadonatúj. Ez eddig baba, már csak az lenne a hab a tortán ha cserélik Apple szervizben a telefont, akkor megmarad az emagos 2 év gari....:) De végül is ha tudod igazolni az új készülék cseréjét, azaz megtartod apple szervizes papírt, azt az emagnak illene elfogadnia.

[ Szerkesztve ]

(#4010) Tin válasza Zjunior (#4006) üzenetére


Tin
veterán

na, időközben kiderült mi van.

az amcsi modell (A1533 verzió) az 1, 2, 3, 4, 5, 8, 13, 17, 19, 20, 25 LTE bandeket támogatja, a 7-est nem
az EU modell (A1457 verzió) pedig az 1, 2, 3, 5, 7, 8, 20 bandeket, mint látszik

ezen a linken ott vannak az LTE hálózatok (Európa rész), ország, frekvencia és LTE band.

így látszik, hogy amelyik szolgáltató 2600 Mhz-en ad, az a 7-es bandet használja, a 800 Mhz-es és 1800 Mhz-es frekiket nem érinti ez.

magyarországon se a Telekom, se a Telenor nem használja a 2600 Mhz-et, de ausztriában pl. az A1 igen.

tehát, nálunk nincs különbség, de európa bizonyos országaiban ez a telefon nem fogja tudni a fullos LTE sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#4011) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sprinter trackingnél még mindig ezt írja nálam: Csomag az éjszakai járaton

Aki megkapta/kivitték ma, annak mit ír?

(#4012) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#4011) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nyugi én se kaptam még meg, de mivel 48 óra alatt meg kell kapnunk, így elvileg legkésőbb holnap itt kellene lennie.

Amúgy azon gondolkozok ha 24 hónap emag garancia jár apple szervizes csere után is, akkor többet érne így a garancia mint ha csak sima gyártói lenne...:)

Tin: akkor végül is megtudtad magadtól is amit eddig írtunk, azaz tudja az LTE-t itthon, és ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#4013) tjb007 válasza Tin (#4010) üzenetére


tjb007
nagyúr

Október közepe óta a Telekom már itthon is szolgáltat a 2600MHz-es sávban.

Amelyik frekvenciasávot meg nem támogatja, ott nem csak hogy nem lesz fullos LTE sebesség, hanem egyáltalán nem lesz semmilyen sebesség.

(#4014) Tin válasza tjb007 (#4013) üzenetére


Tin
veterán

nem, októbertől még csak 1800-on szolgáltat szerintem, csak meglett a nagy lefedettség. viszont a tenderben vettek 2600-as sávokat is, szóval a közeljövőben azokon is fog szolgáltatni. ahol viszont 2600-on nem fog menni, ott meg megy a 3G, amit viszont már jó ideje nem fejlesztenek. és gondolom a vevők nem 1 évre vették a telót, és később meg egyre nehezebb lesz eladni.

ezért vicces a dolog, és ennek kicsit átverés szaga van emag részéről. elad egy olyan telefont, ami igazából nem használható rendesen, ez simán átverés. pontosan úgy, ahogy a GSM boltoknál.

[ Szerkesztve ]

(#4015) Zeki válasza Tin (#4010) üzenetére


Zeki
nagyúr

Itthon megy a B20-as, azaz a 800MHz-es LTE, meg menni fog a 2600MHz-es.
Ezeken az amcsi verzió nem megy.
Márpedig vidéken a 800MHz lesz a nyerő.

(#4016) r3dsnake válasza Zeki (#4015) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

800-on miért ne menne az amcsi?

(#4017) MADcat válasza Silent77 (#4000) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

ahogy kinéz kapszulással nem fogsz :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#4018) Zjunior válasza Silent77 (#4000) üzenetére


Zjunior
veterán

Nem, menj promóciós-t igyál.:D
Mindenhol kostoltatnak;);]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#4019) kelzsoca válasza B-L-A-C-K (#4009) üzenetére


kelzsoca
félisten

nem Refurbished-ed készülék, hanem gyári vadonatúj.

Így van, viszont megtévesztés volt, mivel eu verziót kellett volna adniuk, mert senkiben nem merült fel vásárlás pillanatában hogy egy usa verziós készüléket kap egy gagyi adapterrel gondolom.

https://vertigostore.eu

(#4020) w333 válasza Tin (#4010) üzenetére


w333
félisten

Az igen ... szóval akkor mégiscsak sz*r van a palacsintában :(((

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#4021) Zeki válasza r3dsnake (#4016) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bocs, benéztem.

(#4022) Okean válasza w333 (#4020) üzenetére


Okean
tag

Azért valljuk be, ez még így is igencsak jó vétel volt.

(#4023) radi8tor válasza Okean (#4022) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Végül is ja, de sokkal korrektebb lett volna, ha kiírják a weboldalon, hogy ez USA változat.

Bár még mindig van 14 napotok visszaküldeni (használtan is - de nem karcosan).

⭐ Stella

(#4024) Tin válasza w333 (#4020) üzenetére


Tin
veterán

igen, ahogy kelzsoca is mondja... ez sima átverés, sehol sem írták, hogy egy USA régiónak szánt telefont adnak el az EU-ban újként.

és persze ez most rohadtul nem gond, de 2-3 év múlva, vagy amikor külföldre mész és azt tapasztalod, hogy a nagyvárosokban egyáltalán nincs, vagy csak 3G neted van, az azért eléggé gáz.

persze telefonon netezésre a 3G is bőven elég, viszont a lefedettség miatt, és azoknak, akik mobilnetet osztanak meg az eszközzel, baromira nem mindegy.

Okean: igen, de még jobb lett volna, ha odaírják, hogy USA verzió. úgy is megvették volna...

radi8tor1: így van, vissza lehet küldeni, sőt még egyszerűbb eladni a neten, még haszonnal is elmegy, még akkor is, ha kiírod hogy USA verzió és nem tudja a 2600 Mhz-et, de az elv az elv.

radi8tor1: na igen, az más kérdés, amikor sok iphone usernek tökmindegy a beltartalom, a lényeg a logó. csak ez így átverés. persze tegye fel a kezét, aki ezért visszaküldi! :D

r3dsnake: egész addig, amíg mondjuk a nagyvárosban ahol laksz, 2600 Mhz-re tér át a mobilszolgáltatód, és a melóhelyeden vagy az otthonodban elmegy a 4G, és marad a 3G, vagy mondjuk az sem, mert ott nem lesz. 110e forint szerintem sok.

[ Szerkesztve ]

(#4025) radi8tor válasza Tin (#4024) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azok ne jóárasított telefonnal menőzzenek. :)

⭐ Stella

(#4026) r3dsnake válasza Tin (#4024) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én nem érzem magam átverve, mert lényegében tökmindegy. Most is US modellt haszálok, nem érzem semmilyen hátrányát.

(#4027) w333 válasza Okean (#4022) üzenetére


w333
félisten

Persze ... ez nem vitás, ennyiért ajándék volt :K

(#4024) Tin

Azért azon a pici 4" kijelzőn 3G -n is simán el lehet lenne ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#4028) Tin válasza w333 (#4027) üzenetére


Tin
veterán

igen, de mint írtam fentebb, van aki a mobilnetjét osztja meg vele, mert mondjuk melóra használja. ott meg már nem mindegy.

(#4029) r3dsnake válasza Tin (#4028) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De miért ne lenne mindegy? Átlag 50megabites méréseim szoktak lenni mobilneten, ez hova nem elég? (Arról nem is beszélve, hogy kb. 5 perc alatt lehetne kimeríteni az adatkeretem ilyen sebesség mellett.)

(#4030) HagaNRG válasza koxx (#3766) üzenetére


HagaNRG
őstag

Én azt nem értem soha ezekben az amerikai videokban, hogy a sok [moderálva], honnan tudja egyből, hogy hová kell rohanni és egyáltalán mennyi az annyi? Mert még egy webshopon sem könnyű azonnal dobálni be a kosrába a cucckat eszetlenül, kell pár perc, míg az ember felfedezi, mik vannak, mennyiért mi is kell neki?

Vagy ott máshogy van és minden ingyen van és vinne mindent a hülye?

[ Módosította: radi8tor ]

(#4031) radi8tor válasza r3dsnake (#4029) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

LTE-vel gondolom. 3G-vel nincs 50 megabited az tuti.

HagaNRG: onnan hogy elmondják nekik és gondolom minden héten oda járnak akción kívül is.
A stílusodon finomítottam kicsit, nem kell degradálni senkit.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4032) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#4029) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én meg lesz@rom ezt LTE-t, mivel vodás vagyok, ott meg azt se tudják mi az az LTE, bár úgyse ez a telefon marad, szóval tök mind1. A leendő tulaj meg tudni fogja USA verziós, szóval ha így nem kell neki nem veszi meg, de töltőn kívül semmi hátrányát nem fogja érezni a készüléknek...

[ Szerkesztve ]

(#4033) r3dsnake válasza radi8tor (#4031) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Persze LTE-vel, pedig US modellem van.

(#4034) Tin válasza r3dsnake (#4029) üzenetére


Tin
veterán

akkor majd fog meglepetés érni:)

jelenleg 800 és 1800 Mhz-en szolgáltatatnak itthon. a 800 vidéken kisebb sávszélességet tud, de nagyobb a lefedettség, az 1800 jóval nagyobbat, ezen mérted az 50Mbps-ot is. a 2600 meg még nagyobbat fog tudni, de azt nem támogatja.

jelen pillanatban az US telefonnal itthon semmiben nem szenvedsz hátrányt mivel nem, vagy csak kiegészítésként mennek a 2600-as frekin.

viszont, ha idővel a nagyvárosokban elterjed a 2600 Mhz és ezért lelövik az 1800 Mhz-et, akkor nem fogod elérni az LTE-t.

így oké?

[ Szerkesztve ]

(#4035) r3dsnake válasza Tin (#4034) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Kinn lakok a semmi közepén, úgyhogy a 800 pont jó. Bár így is wifivel vagyok körülvéve és max 9gagezni meg spotifyozni szoktam mobilneten. Arra akár meg még edge is elég.

(#4036) kelzsoca válasza B-L-A-C-K (#4032) üzenetére


kelzsoca
félisten

mivel vodás vagyok, ott meg azt se tudják mi az az LTE

Már a Vodafone is bekapcsolta az LTE-t és egyre több helyen lesz elérhető, ettől függetlenül még jó áron volt a készülék így is, inkább a korrekt tájékoztatást kellett volna erőltetni az eMAG-nak.

https://vertigostore.eu

(#4037) B-L-A-C-K válasza Tin (#4034) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor meg fogja és leadja az emagnál gariba hogy nem megy az LTE és kap egy újat...:D

kelzsoca: Annyira nem vagyok otthon ebben az LTE vodás dolgokban, azt se tudtam van, ezt én is tudom már kapcsolni, vagy aktiválni kell az előfizetésemen?

[ Szerkesztve ]

(#4038) Tin válasza B-L-A-C-K (#4037) üzenetére


Tin
veterán

:R

igazad van, ez a jó hozzáállás. amúgy nem a kedveteket akartam elvenni, inkább csak bekaphatja az emag, hogy nem írta oda hogy USA verzió, ugyanúgy megvette volna mindenki, csak mégis korrektebb lett volna.

(#4039) sixpak válasza B-L-A-C-K (#4037) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én is vodás vagyok, de annyi közöm van a dologhoz, hogy a telefonom hátuljára rá van írva nagy betűkkel, hogy 4g LTE... :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#4040) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Megvan az i5S. :)

Repairs and Service Coverage: Active
Your product is covered for eligible hardware repairs and service under Apple's Limited Warranty.
Estimated Expiration Date: December 1, 2015

[ Szerkesztve ]

(#4041) Zjunior válasza Tin (#4034) üzenetére


Zjunior
veterán

Te sok iPhone -t használhattál!:DDD
Olyan hülyeségeket írsz h az már fáj!
:(
i5S-i6 ugyanúgy mukodik Vica-versa...lte szinten, igen a technikai adatok eltérőek a gyakorlati meg működik:)
Szüleim kinnt laknak USA semmi de semmi nem különbözik az adapteren kívül!:O

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#4042) Tin válasza Zjunior (#4041) üzenetére


Tin
veterán

hát, én csak utánaolvastam meg megkérdeztem 2-3 nálam sokkal hozzáértőbb iphone tulajt. úgyhogy nincs tévedés abban amit leírtam.

(#4043) CoRt3z


CoRt3z
tag

Sziasztok!
Én ma kaptam SMS-t, hogy holnap vagy holnapután érkezik a tablet, majd rá kb 2 órára hív a futár, hogy 2 perc és itt van! Ki érti ezt?!
Egyébként a betekintési szöge még szemből nézve is pocsék (Kicsit olyan érzete van, mintha a 3D-s hűtőmágnest nézném :D ), viszont sebessége egész korrekt, elején akad picit, de aztán tudja a dolgát. Érdekesség, hogy egyből bejött minden angolul (nem volt welcome tutorial, amik szoktak lenni, mikor valamit először kapcsolsz be) és mikor fájlkezelőben elindítottam egy demo videót, megkérdezte hogy akarom-e folytatni onnan, ahol meg lett állitva... :D
Végeredményben azt mondom, hogy ennyit megért. :)

(#4044) 66zio


66zio
aktív tag

Végül lett akciós topic? Most a Média Markt-nál van adventi akció. Minden nap más van leárazva. Ha jól látom akkor tegnap egy porszívó, ma egy Iphone 5C van "leárazva". Mondjuk a többi webshop árához nézve még így is drága. De ki tudja, lehet lesz valami jó ajánlat.
http://www.mediamarkt.hu/mcs/shop/adventi_naptar.html

(#4045) spammer válasza 66zio (#4044) üzenetére


spammer
veterán

Nincs még, szerintem amíg tart a BF utózönge (max. 1-1,5 hét), addig használjuk ezt a topikot, utána lehet nyitni újat. Addig is jöhetnek ide az új akciók.

De amúgy a MM adventi naptárban miért vannak össze-vissza a napok? :F

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4046) HXY válasza CoRt3z (#4043) üzenetére


HXY
addikt

Azért voltak ezek a jelenségek, mert a készülék használva volt kb. 1 percet a kínai összeszerelőgyárban.
A Youtube-on vannak videók, arról hogyan megy ez.

(#4047) radi8tor válasza 66zio (#4044) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#4048) kola1234 válasza CoRt3z (#4043) üzenetére


kola1234
tag

úgy látszik mindennel így van.
rendelés visszaigazolás után DPD futár, aztán napokig Sprinter futár, elöbb néztem, ismét DPD van bejelölve nálam. de csak rögzített rendelésem van :)

(#4049) 66zio válasza radi8tor (#4047) üzenetére


66zio
aktív tag

Eléggé lehalt, akkor már maradjunk itt :D

(#4050) niko7887 válasza Silent77 (#3972) üzenetére


niko7887
újonc

Délelőtt jött az sms,hogy 48órán belül kézbesítik a csomagot.Délután meglepetésemre hívott a futár,és 2kor már hozta is a tabletet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.