Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Bioshock: Infinite

Hozzászólások

(#601) dejaris válasza Chereiose (#600) üzenetére


dejaris
addikt

En is erre varok.

(#602) dragonfx


dragonfx
veterán

én eléggé meglepődtem a konfigomom fhd ultrába megy 30-60 fps között..
elsőre bjön

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#603) Snooker


Snooker
senior tag

[link] csak nekem ismerős ez a stílus? :)

[ Szerkesztve ]

(#604) ( V )


( V )
veterán

Steam akció ! ! ! (SPECIAL PROMOTION! Offer ends in 7:20):

BioShock Infinite - 75%

BioShock Infinite - Season Pass - 75%

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#605) fuwiradis


fuwiradis
tag

SPOILEREK KÖVETKEZNEK, FIGYELEM!!!!

.
.
.
.
.

Uraim, ma hajnalban fejeztem be az első végigjátszást. Utána úgy döntöttem meg sem próbálok aludni, mert úgy sem ment volna. Igazam is lett végig (és azóta is) ez az ending kavarog a fejemben meg úgy az egész élmény. Gondoltam írnék ide egy kicsit, ha már nincs egyébként kivel megbeszélni. Közben lenne pár kérdés is, aki március óta jól beleásta magát az egészbe, az válaszolhat is rájuk, ha tud.

Úgy egészében én nem is tudom mikor játszottam ilyen nyomasztó játékkal. Az én hangulatomat rendesen alá tudta aknázni. A Bioshock 1-ben is megvolt ez. De ott mégis máshogy működött: ott egy a végkifejletre érkeztünk meg és csak a romokat láttuk. Az Infinite-ben meg az odavezető utat végig személyesen is megtapasztalhatjuk, a maga gyűlölettel, haraggal, bosszúval teli vérgőzös módján. Azt tudnám, mondani, hogy pontosan úgy éreztem magam, mint ahogy Elizabeth "érezhette" magát (elég csak néha ránézni az arcára, miután beindul az úthenger).

A játékmenet számomra rendben volt, történetet meg olyat kaptam, amiért cserébe számos hibát el tudnék nézni, sőt, nem is érdekelnének. Arról nem is beszélve, hogy ilyen remek társat (AI, személyiség) még egyetlen játékban sem kaptam.

Most néhány kérdésem lenne a sztorival kapcsolatban.:)

1) A sztori fordulópontja az amikor Booker döntést hoz, hogy megkeresztelkedik-e vagy sem. Ennek révén az világos, hogy két alternatív, párhuzamosan létező valóságot keletkezik. Az egyikben Booker nem keresztelkedik meg, születik egy lánya Anna, akit aztán elad és mire felnő Elizabeth lesz belőle.

A másik ágon viszont megkeresztelkedik, ami aztán olyan sikeres elmélyedést von maga után a vallásában, hogy megzakkan, így lesz belőle Comstock. Itt mindenhol olyan véleményeket olvasok, hogy az így megszülető Comstocknak nem lesz gyereke, hanem mindig a másik alternatív valóságból, a nem megkeresztelt Booker lányát hozza el.

Szóval hol van a játékban arra egyértelmű utalás, hogy Comstocknak abszolút soha nem volt/lesz gyereke? Én csak azt találtam a játékban, hogy meddővé vált, de az már a kísérletezések során történt. Mielőtt felépítették volna Columbiát nem születhetett neki ugyanúgy egy Anna-ja, mint a másik alternatív világban Bookernek, akit aztán szintén eladott, mert a "megvilágosodása" azért nem ment olyan gyorsan, a problémái meg még egy darabig megmaradtak, szóval volt adósság. Azt meg ő is csak így tudta törleszteni.

Utána megálmodja, hogy ő bizony próféta, sőt az ő gyermeke viszi végbe a próféciát. Csak ekkora már késő, Anna nincs, ő meg meddő. Úgyhogy visszamegy és vagy saját múltbeli énjétől hozza el Anna-t vagy a másik valóságban a nem megkeresztelt Booker-től. Hogy melyiktől, az nem is igazán érdekes.

Valamit lehet elhagytam út közben, mert többnyire olyan véleményeket olvasok, hogy a megszülető Comstocknak egyáltalán nincs gyermeke.

2) Mit gondoltok, hogy végtelen sok alternatív dimenziót hogyan kellene elképzelni? A játékból nekem az jött le, hogy leginkább úgy, hogy léteik végtelen sok Booker, aki döntést hoz, hogy megkeresztelkedik vagy sem. Ennek révén a végtelen sok dimenzióban lesz végtelen sok Comstock és Booker.. Azonban mivel ezek a valóságok alapvetően függetlenek egymástól, hogyan van az, hogy a játék végén egyetlen, döntés előtt álló Booker-t megölve az összes olyan valóság megszűnik, ahol megszületik Comstock? Ez nem csak arra a dimenzióra kellene érvényes legyen, amelyikből előszedték a vízbe folytott Bookert?

Így ez alapján nem nagyon passzol a dolog.

Viszont ha úgy képzelem el a világokat, hogy egy pontig, Booker döntéshozatalának pillanatáig mindegyik világ ugyanolyan (végtelen sok világ, de eddig a pontig ugyanazok, tehát a döntéshozásig effektíve egy :DDD ), majd ezek ágaznak kettő aszerint, hogy Booker hogyan dönt, akkor érthető, hogy a döntést nem hagyva megszületni megöljük Bookert, akkor utána az alternatív világok sem jöhetnek létre, aszerint, hogy van Comstock vagy nincs. Ekkor persze Elizabeth sem születik meg soha (ha minden igaz ő a a döntés meghozatala után születne, de így nem fog menni). Erről érdekelne mit gondoltok.

3) Nem lett volna lehetséges csak azokat a Bookereket megölni, akik megkeresztelkednek?

.
.
.
.
.

SPOILER vége

(#606) dejaris válasza fuwiradis (#605) üzenetére


dejaris
addikt

Comstocknak is lett gyereke, pont azt rabolta el magatol is egyben, de megse.

A sok dimenzios dolog, meg ugy jelenik meg a jatekban, hogy minden egyes dontesnel letrejon a lehetseges kimenetelekkel egy uj dimenzio.

A lenyeg, hogy az ilyensmikbe mindig belegabalyodnak az irok is, mert a celkozonseg nagyja amugy se foglalkozik vele. Eddig meg nem lattam olyan sorozatot, filmet, jatekot ahol egyfele modelt kovettek volna logikusan, nem pedig kevertek volna ossze mindent, a tortenet es a felfoghatosag erdekeben.

Miert kellett volna meghagyni a kereszteletlen verziokat? Ok is nagy hibat kovettek el.

[ Szerkesztve ]

(#607) fuwiradis válasza dejaris (#606) üzenetére


fuwiradis
tag

SPOILER

Mostanra még agyaltam rajta, olvastam mások nézőpontjait is. Éppen ezért, amiket korábban írtam, sem tudok már mindennel azonosulni. :) Most úgy érzem, sikerült megértenem és azt is sejtem mi volt ami (részben) zavart okozott: azt tudtam eddig is, hogy attól függően, hogy milyen döntéseket hoznak az egyes személyek, újabb és újabb világok születnek. A szabad döntés miatt. Azonban, ha ezen világok közül egyet is kiválasztunk, akkor ott mindenki, minden helyzetre vonatkozó döntését rögzítettük, az megmásíthatatlan, és éppen ezért ebben az univerzumban minden mindig ugyanúgy történik. Ha azonban én elmegyek egy ilyen univerzumba és ott valakit vízbe folytok, akkor ez az univerzum eredeti formájában nem létezhet tovább, mindenképpen megszűnik. És éppen ezért, a végén nem is csak egy Bookert folytanak vízbe, ha nem végtelen sok Elizabeth végtelen sokat, a megfelelő világokban.

A zavart az okozta, hogy valamit félreértelmeztem és úgy gondoltam, hogy ezen univerzumokon belül bizonyos fokú szabadság még van. :)

Egyébként ezek alapján az a Booker, aki nem keresztelkedik meg, mind megmarad (legalábbis kellene, gondolom én, még ha kicsit meg is változik bizonyos szempontból).

SPOILER vége

(#608) Dr V válasza fuwiradis (#607) üzenetére


Dr V
őstag

SPOLIER

Gondolom végignézted a stáblista utáni kis filmet. A youtubeon fent van.
Kb olyasmi a vége, h akkor keletkeztek az átjárható alternatív valóságok, amikor a keresztelkedéhez eljutott Brooker. Mivel a végén ott meghalt, ezzel együtt eltüntek az Elizabethek is, akik őt vízbe folyották, mert megszűnt a nagy döntés lehetősége. Vidd végig az Ep 1et is. Utána végképp megzavarodsz ;]

[ Szerkesztve ]

(#609) dejaris válasza fuwiradis (#607) üzenetére


dejaris
addikt

De nem marad meg booker, hat pont a vegen meghal.

(#610) fuwiradis válasza Dr V (#608) üzenetére


fuwiradis
tag

SPOILER

Mivel a vízbe fojtás pillanatában minden világban egyszerre megölik a megkeresztelkedés mellett döntő Bookert (még mielőtt Comstockká lehetne), ezért tűnik el Elizabeth is, mert ezt követően nem lesz aki elviszi Columbiába. Maradnak azok a világok ahol Booker nem keresztelkedik. Itt meg persze neki megmarad Anna, mert nincs egy olyan világ sem, amiből Comstock átjöhetne elvinni őt. Elvileg ez utóbbiról szól a stáblista utáni kis jelenet. :)

Az Ep1-nek van bármi köze az Infinite alapjátékban megismert lezárásához? Úgy gondolnám, hogy az megint egy döntés helyzetben keletkező alternatív valóság, de az alapjátékban megismert befejezés gondolom továbbra is jó arra az esetre, amikor nem történik meg az a döntés, ami az Ep1-et eredményezi. Jó, talán erre a kérdésre inkább nem is kérek választ. :DDD

SPOILER vége

[ Szerkesztve ]

(#611) dejaris válasza fuwiradis (#610) üzenetére


dejaris
addikt

De hat nem elhomalyosodik az altalam iranyitott booker keze, ott a keresztelkedesnel, a vegen?

(#612) Bingisz válasza dejaris (#611) üzenetére


Bingisz
addikt

SPOILER

Nézd végig a stáblistát vagy a játék végén, vagy a youtubeon. Lesz még ott a végén valami. ;)

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#613) dejaris válasza Bingisz (#612) üzenetére


dejaris
addikt

Ennek a legesleg vegen tul is van valami?

(#614) Bingisz válasza dejaris (#613) üzenetére


Bingisz
addikt

Ennek a vége

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#615) Dr V válasza dejaris (#613) üzenetére


Dr V
őstag

A stáblista után van még egy érdekes kis jelenet :K

(#616) dejaris válasza Dr V (#615) üzenetére


dejaris
addikt

Na most ketten ketfele beszeltek :)

(#617) Bingisz válasza dejaris (#616) üzenetére


Bingisz
addikt

A videóból ki van vágva a stáblista, és egyből a legeslegvégére ugrik.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#618) dejaris válasza Bingisz (#617) üzenetére


dejaris
addikt

Koszi. A folytatasokra meg nem szantam penzt, majd megveszem valamikor az SP-t.

(#619) fuwiradis


fuwiradis
tag

SPOILER

A stáblista végi jelenet valóban abba az irányba kell mutasson, hogy az Elizabethek csak a megkeresztelkedő Comstock-Bookereket ölték meg. Persze, ezt abban a jelenetben még azelőtt megteszik, hogy Booker rábólintana arra, hogy akkor ő most megkeresztelkedik, azonban mivel ez az egész olyan univerzumokban történik, ahol Comstock mindig megszületik, ezért a döntés mindig ismert, lehet egyből megfullasztani.

Ha ezzel szemben minden világ, minden Bookerét megölnék a keresztelkedésről való döntés pillanata előtt (függetlenül attól, hogy mi is az adott világra érvényes döntés), akkor Anna sosem születne meg. Comstock ekkor sem születik, de azokban a világokban, ahol Anna meg kellett volna, hogy szülessen, ott súlyos belső paradoxon, inkonzisztencia áll elő, mert egy halott embernek kellene lánya szülessen. Szerintem ez a belső paradoxon, ami miatt összeomlik egy alternatív valóság és meg nem történtté válik. Ennek a történeti változatnak látszik ellentmondani a stáblista, de ez is csak egy erős feltételezés, mert nem látni bele a babaágyba. :)

Én most épp ezért úgy gondolom, hogy az összes olyan valóság, ahol Booker nem keresztelkedik, az megy tovább. Ami itt viszont nem tiszta, az az, hogy azonban még sem maradhatnak ezek a világok teljesen változatlanul, hiszen ezekben a világokban Bookernek pl. találkoznia kellene Comstockkal (harcolni viszont nem igazán, azt már a Comstockos dimenziókban teszik (ez de ronda ;] )), ami lehetetlen, mert nincs olyan világ, amelyben létezik Comstock. Ez szintén egy ellentmondás ezekben a keresztelkedést elvetését tartalmazó világokon belül. Azt nem tudom, hogy akkor ezek miért nem omlanak össze ugyanúgy, mint azok amikben Bookert megölik.

Van erre egy olyan ötletem, hogy ez talán kevésbé súlyos paradoxon, mint az ha pl. a halott Bookerből kellene Comstock keletkezzen ( :DDD ), ezért nem omlik össze, viszont bizonyos dolgok megváltoznak. Kérdés, hogy mik. :)

De azt is el tudom képzelni, hogy ez a kérdés pont az a kategória, amit dejaris említett pl. a scifi filmekkel kapcsolatban, amikor az alkotók sem tartják be 100%-ban a saját maguk által alkotott játékszabályokat, nem tudom. :)

SPOILER vége

(#620) Dr V


Dr V
őstag

SPOILER

És mi van a játék eleji fej vagy írással? Ott mindig az egyiket választotta Brooker...

(#621) fuwiradis válasza Dr V (#620) üzenetére


fuwiradis
tag

SPOILER

Ez az én ötletelésemre szólna? :) Egyébként már nem emlékszem pontosan, azt az érmét Booker dobta fel?

SPOILER vége

(#622) Dr V válasza fuwiradis (#621) üzenetére


Dr V
őstag

SPOILER

Amikor az elején bemész a kapun, az ikrek eléd állnak és neked kell feldobni az érmét. Amikor elfordul a férfi, lehet látni, h mindig ua. volt a döntés.
Egyébként ez nem igazán neked szólt, inkább csak bedobtam a közösbe :)

[ Szerkesztve ]

(#623) dejaris válasza Dr V (#622) üzenetére


dejaris
addikt

Spoiler!

De azok nem is ikrek igazan :P

Egyebkent, ott nem mindig azt valasztotta, hanem azok tudtak utazni a jovoben es mindig tudtak, nem?

Sot egyaltal, hogy van az, hogy ez a paros es es leanyka tudot vilagok kozt es idoben utazni, gep nelkul, mikozben a paros fehernepe epitette az utazos gepet comstocknak?

(#624) Dr V válasza dejaris (#623) üzenetére


Dr V
őstag

Ha tudod ezt olvasd el.
Csak én hívom ikreknek őket. Két dimenzióból származó, azonos személy, csak más neműneknek születtek.

(#625) dejaris válasza Dr V (#624) üzenetére


dejaris
addikt

Hat sajnos nem tudom, de elmentettem, hogy par nap mulva raterjek.

(#626) dragonfx


dragonfx
veterán

Sracok mennyire hosszú a jatekmeneta infinitiibe?
Van más vilag is mint ez a középkori vidamparkos columbia?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#627) Dr V válasza dragonfx (#626) üzenetére


Dr V
őstag

Attól függ, h milyen nehézségen játszol és mennyire fedezed fel a világot.

(#628) dejaris válasza dragonfx (#626) üzenetére


dejaris
addikt

En 12 ora alatt jatszodtam ki, es ugy korbenezegettem, de nem lestem meg minden zugot.

(#629) Snooker válasza dragonfx (#626) üzenetére


Snooker
senior tag

középkori ? :D

(#630) dragonfx válasza Snooker (#629) üzenetére


dragonfx
veterán

Kalapos emberkék.rendőrök.az életem el se megy. Kevés ammo a machine gunba. :-D
Amúgy jó.meg ez a vidamparkos környezet..cirkuszi....
A jobb egergombos ilyen élet meg halafejdobas mire jó??ők robban a halalfej.de a másik?az eletsziv?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#631) bLaCkDoGoNe válasza dragonfx (#630) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

No offense, de ez a játék szerintem nem neked való.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#632) fuwiradis válasza dejaris (#628) üzenetére


fuwiradis
tag

Nekem meg majdnem dupla annyi... :D Mentségemre legyen szólva, hogy próbáltam minden apró zugot bejárni, felkeresni és sehonnan sem mentem tovább addig, amíg nem gondoltam úgy, hogy ezen a területen már mindent láttam. De pl. így se lett meg az összes napló vagy négyet elhagytam valamerre.

Próbáltam tudatosan kicsit lassabban haladni, hogy a sztori szempontjából is biztosan mindent észrevegyek, de ez se jött maradéktalanul össze. :DDD Volt olyan, hogy egy tear-en átmentem, de valahogy nem tudatosult bennem, hogy az ott egy tear volt. Mondjuk ez már a játék végének közelében volt, talán túlságosan lefoglalt az, hogy mi fog történni és ezt valahogy észre se vettem. Azért az igazán fontos, fordulópontot jelentő kérdésekre így is meglettek a válaszok, amikhez végigjátszás után kiegészítésként, pontosításként még olvasgattam is. :)

Nálam biztos lesz még egy másik végigjátszás is. Érdekel majd az Ep1 is, de egyelőre nem akarok újabb agyfárasztást. Jelenleg még az alapjáték is túl sokat jár az agyamban.

[ Szerkesztve ]

(#633) dejaris válasza dragonfx (#630) üzenetére


dejaris
addikt

Ezt inkabb ne eroltesd, hanem nezz bele egy tortenelemkonyvbe! Nem kell olvasni, csak nezni a kepeket.

(#634) dragonfx válasza dejaris (#633) üzenetére


dragonfx
veterán

Wtf?
Mer ez való történet?helyszín?szereplők?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#635) dejaris válasza dragonfx (#634) üzenetére


dejaris
addikt

Szoval attol, hogy nem valos, mar lehet hulyesegeket mondani. A Saints Row IV pedig Romara hasonlit a csaszarsag koraban, nem?

[ Szerkesztve ]

(#636) dragonfx válasza dejaris (#635) üzenetére


dragonfx
veterán

A stílus alsohang 19. Századi.ezzel nem azt mondtam rossz.egyedi....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#637) dejaris válasza dragonfx (#636) üzenetére


dejaris
addikt

Szoval nalad a 19. szazad a kozepkor? Egyre jobb?

(#638) dragonfx válasza dejaris (#637) üzenetére


dragonfx
veterán

Nem helyesbitettem. A stílus olyan régebbi.franc se tudja melyik...bárok,19 századi. Franc tudja

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#639) fuwiradis


fuwiradis
tag

SPOILER

Az első rész Rapture városával és az Infinite világaival kapcsolatban lenne egy kérdésem. Az alapötlet az, ahogy Elizabeth mondja, hogy mindig van egy férfi (egész pontosan man-t mond, ez pedig embert is jelenthet, éppen ezért akár nő is lehetne), egy világítótorony és egy város. Mondhatjuk ez alapján, hogy egy ilyen hármas meghatároz egy alternatív világot, de nem csak egyet, mert az azonos hármasokból is végtelen sok van, attól függően, hogy az adott világ melyik pillanatába vezetnek.

Ha Booker megkeresztelkedik, akkor lesz Columbia, megvan a város, megvan a férfi (nő) van egy világítótorony. Tehát a játék legelején látott módon kinéző tornyok, mindig olyan valóságokba kellene vezessenek, ahol van Columbia, tehát ahol Booker megkeresztelkedett. Azonban a játék végén, amikor végtelen sok ilyen tornyot látunk, bemegyünk egybe és az egy olyan valóságba vezet, ahol Booker az utolsó pillanatban meggondolja magát és nem keresztelkedik. Ezt itt nem értem, valahol hiba lehet a gondolatmenetemben.

A másik ezzel rokon probléma, hogy ha Booker nem keresztelkedik, akkor az ilyen világokban mi lesz a város? Rapture? Ha igen, akkor ez azt kellene jelentse, hogy csak az Bioshock első részében látott módon kinéző tornyok vezetnek olyan világba, ahol Booker nem keresztelkedik. Ha megint figyelembe veszem, hogy márpedig, ahogy fentebb írtam, a másik fajta torony is tud ilyen világba vezetni, akkor itt megint gondban vagyok. :(

Mondhatnám azt is, hogy az a problémám, hogy a Columbiát tartalmazó és nem tartalmazó világokba vezető tornyok miért ugyanúgy néznek ki?

SPOILER vége

[ Szerkesztve ]

(#640) Dr V válasza fuwiradis (#639) üzenetére


Dr V
őstag

Mivel nem játszottam az előző Bioshockokkal, ezért nem tudom, h a Booker volt e a többi részben e cvagy sem?

Spoiler

Ha jól emlékszem az elején a csónakban ébred? Booker. A végén kiderül, h az egyik vagy mind2? tudóssal és Elizabethhel a fedélzetén, mert egy tearen keresztül került a csónakra, egy alternítvá világból, h Comstockot kiiktassa. Asszem hamarosan végigtolom még1szer, de csak medium fokozaton :)

(#641) dejaris válasza Dr V (#640) üzenetére


dejaris
addikt

SPOILER

Nem azert kerul oda, hogy comstock kiiktassa, hanem, a tudosok hozzak at, mert ok fellazadnak comstock ellen.

(#642) Dr V válasza dejaris (#641) üzenetére


Dr V
őstag

Már azt hittem, h a tárgy esetet lehagytam, de nem :)

(#643) fuwiradis válasza Dr V (#640) üzenetére


fuwiradis
tag

SPOILER

Én meg már nem emlékszek, hogy az első részben volt-e Booker név említve. A lényeg, hogy az első rész főhősével a játék legelején egy ilyen toronyba belépve tudsz majd alámerülni egy batiszférával. Ez nem spoiler az első részrve nézve, mert a játék kb. első 5 percében megtörténik. :)

Azonban szerintem, ha igaz lenne a fentebbi elképzelésem (amivel ahogy felvázoltam elég komoly ellentmondásokba ütköztem), akkor abban a világban, ahol Rapture az adott város, Booker már nem is lehet jelen, mert mire Rapture felépül mindig átmegy egy másik világba, ahol Columbia létezik. Aztán, mint tudjuk mindig el is bukik, többnyire meghal. Utána persze miután Comstockot eltöröljük mindenhonnan, utána Booker már megélheti a saját dimenziójában akár Rapture-t is, csak nem tudom, hogy az a változtatás, amit Comstock eltörlése okoz (azaz hogy soha többé nem jön át hozzá, hogy elvigye Annat), milyen kihatásokkal jár ezen világokra. :)

Ami az ellentmondás feloldására vonatkozik: talán éppen ez a kölcsönhatás okozza (a megkereszteletlen Booker mindig átmegy Columbiaba, Comstock mindig átmegy abba a világba, ahol feltételezésem szerint Rapture majd felépül), hogy a Rapture-t és Columbia-t tartalmazó dimenziók között nagyon szoros a kapcsolat. Ezért a Rapture-dimenziókat szimbolizálni kívánó torony és a Columbia-dimenziókat szimbolizálni kívánó tornyok valójában egymás között is átjárót adhatnak?

Ez már eléggé belemagyarázás, nagyon zavaró, de most nem tudok jobbat kitalálni. :D

SPOILER vége

(#644) Dr V válasza fuwiradis (#643) üzenetére


Dr V
őstag

Vidd végig az EP1et, a holnap délelőtt pont elég lesz rá, még ha lassan játszol is. Utána megérted, h miért írom ezt :K

(#645) fuwiradis válasza Dr V (#644) üzenetére


fuwiradis
tag

Ezt most szomorúan hallom. :( Az tud a fenti problémámra válaszolni? Attól tartok, hogy aztán az is belemászik a fejembe egy időre... Az alapjátékon is már többet agyalok, mint akartam volna, most az Ep1 így kevésbé hiányzik, épp emiatt.

(#646) Dr V válasza fuwiradis (#645) üzenetére


Dr V
őstag

Az alapjáték érthető szvsz. Fentebb linkeltem egy angol magyarázatot, nekem az segített és elég jól le van írva a sztori.
Az ep1 sok megválaszolatlan kérdést fog tudni okozni, de hamarosan itt az ep 2 is. Hátha az megválaszol néhányat.

(#647) dejaris válasza Dr V (#642) üzenetére


dejaris
addikt

Tenyleg, en olvastam felre :R

(#648) fuwiradis válasza Dr V (#646) üzenetére


fuwiradis
tag

SPOILER

A kérdés az, hogy mi által szimbolizálják a tornyok az egyedi világokat. Azt hiszem megvan a probléma, hol csúsztam el a gondolatmenetemben fentebb, de úgy érzem, hogy "szétspammelem" a a topikot...

SPOILER vége

(#649) Snooker


Snooker
senior tag

Hát nem erre a befejezésre számítottam és elképzelni se tudom mi tudnak majd berakni az episode 2-ba. Egy kicsit ködös a "vége"

Ha valakinek van spoileres véleménye az episode 1 befejezéséről kérem írja meg nekem privát üzenet formájában vagy itt a topikban (milyen kár, hogy itt nincs spoiler gomb, mint pl a PGO-n van (vagy volt..)...)

[ Szerkesztve ]

(#650) Snooker


Snooker
senior tag

Van valami tippetek mikor jelenik meg az Ep2?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Bioshock: Infinite
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.